SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

în desfășurare

+12
Bad Girl
Dr.Ernesto Rafael Guevara
RocketQueen
(Still a)Live
Vasile
baso
ENKI
Dracu' gol
RocketQu33n
Anahoret
Armand
delta
16 participanți

Pagina 25 din 33 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 33  Urmatorul

In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Sept 12, 2017 3:02 pm

Hai cu desfiintarea, daca tot a ales sa mearga pe calea pierzaniei de 4 ani. laugh

Securist din liceu Daniel Dragomir a scris:Atunci când am simțit că serviciul merge pe calea pierzaniei, a implicării in politică, in viața economică, atunci când am simțit că ne transformăm din protectori in opresori …am ales să plec



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Sept 14, 2017 8:43 am

Daca securistii par a incerca sa dezumfle mamaliga ce sta pe cale sa explodeze, facand-o sa rasulfe prin supapa mult prea decoratului Dragomir, alte forte (probabil chiar aripi securistice autohtone cuplate la servicii externe) o umfla la loc, pe cai neasteptate: pufosul sef, sociologul Mirel Palada l-a batut aproape in direct pe umflatul Gotiu, de la USR. laugh



Astfel, taberele CpF si #rezist sunt amorsate acum pentru conflicte fizice, ce pot degenera foarte usor intr-un mini razbel civil condus de acoperiti, macar la nivel de orase mari. vesel

EDIT. Cica astea ar fi minutele de emisiune care au condus la enervarea karatistului Palada, altfel un pufos zen.

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Joi Sept 14, 2017 9:41 am

Nu stiu de ce am avut perceptia falsa ca psihologii si sociologii ar trebui sa fie oameni caaaalmi. Laughing
Adevarul e ca Palada s-a bagat peste Gotiu, nerabdator sa-l contreze. Am dedus ca este o tactica treaba asta , prin talkshow-rile TV, sa se bage aia mai rai de gura peste altii. De pilda, unul ca Ciuvica sau Codrin Stefanescu o fac cu atat dezinvoltura, incat epitetul nesimitit nici nu i-ar afecta , continuandu-si ideea ca si cum n-ar fi auzit cuvantul. Cel mult, se ambitioneaza sa se bage si mai tare, si mai des, ca sa-i taie vorbele respectivului doar pt. ca a avut tupeul sa-i apostrofeze. Ideea este sa se infurie interlocutorul iar ei sa ramana calmi(adica sa se tureze fix atat cat sa castige meciul). Ciuvica este deja expert. Lui Codrin Stefanescu i se mai intampla sa-i sara tandara. Bine, am vazut si situatii in care altii au vorbit concomitent minute in sir, intr-un veritabil exercitiu de rezistenta, fara ca moderatorul sa intervina. Ca la nebuni. Laughing
Astia de la PSD nu l-au instruit suficient pe Palada cum sa se bucure cand interlocutorul il face nesimtit raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Sept 14, 2017 9:55 am

baso a scris:Nu stiu de ce am avut perceptia falsa ca psihologii si sociologii ar trebui sa fie oameni caaaalmi. Laughing
Adevarul e ca Palada s-a bagat peste Gotiu, nerabdator sa-l contreze. Am dedus ca este o tactica treaba asta , prin talkshow-rile TV, sa se bage aia mai rai de gura peste altii. De pilda, unul ca Ciuvica sau Codrin Stefanescu o fac cu atat dezinvoltura, incat epitetul nesimitit nici nu i-ar afecta , continuandu-si ideea ca si cum n-ar fi auzit cuvantul. Cel mult, se ambitioneaza sa se bage si mai tare, si mai des, ca sa-i taie vorbele respectivului doar pt. ca a avut tupeul sa-i apostrofeze. Ideea este sa se infurie interlocutorul iar ei sa ramana calmi(adica sa se tureze fix atat cat sa castige meciul). Ciuvica este deja expert. Lui Codrin Stefanescu i se mai intampla sa-i sara tandara. Bine, am vazut si situatii in care altii au vorbit concomitent minute in sir, intr-un veritabil exercitiu de rezistenta, fara ca moderatorul sa intervina. Ca la nebuni. Laughing
Astia de la PSD nu l-au instruit suficient pe Palada cum sa se bucure cand interlocutorul il face nesimtit raset
Inca nu stiu daca sa presupun ca iesirea lui Palada a fost pregatita inainte de misiune si bazata pe graficele lui sofisticate. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Sept 15, 2017 7:53 am

ENKI a scris:
Inca nu stiu daca sa presupun ca iesirea lui Palada a fost pregatita inainte de misiune...

Normal c-am vrut sa scriu Emisiune, dar subconstientul l-a papat pe E. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Sept 15, 2017 8:01 am

In timp ce miorii se benocleaza la scandalurile produse de SRI tv-urile de toate culorile, visul lui Hitler e pe cale sa devina realitate. vesel

Juncker dezvăluie planul accelerat al progresiştilor federalişti de la Bruxelles pentru distrugerea independenței şi suveranițării statelor naționale şi apariția unui supra-stat progresist ateu "Statele Unite ale Europei". România colonia perfectă


Șeful Comisiei Europene, Jean-Claude Juncker, și-a prezentat miercuri ultima sa adresare oficială, în care își expune marele plan pentru o Europă complet federalistă și a cerut guvernelor Uniunii Europene să recurgă la redresarea economică (de exemplu, la naționalizarea lui Mario Draghi pe piața obligațiunilor) , "slăbiciunea politică din SUA: și Brexit-ul au fost indicâte ca fiind "platforme de lansare" către o uniune mai strânsă, construită pe o zonă euro extinsă și un rol esențial în comerțul mondial. Juncker, despre care se pretinde că a fost neintoxicat, a schițat o viziune a unei UE post-2019, în care 30 de țări ar folosi euro, cu un ministru de finanțe al UE care gestionează bugete-cheie pentru a ajuta statele în dificultate.

Printre propunerile-cheie propuse de președintele Comisiei Europene se numără
- aderarea obligatorie la Euro pentru restul celor opt state europene din afara blocului,
- pentru ca noile state să adere la zona Schengen,
planurile pentru o cooperare defensivă mai strânsă care să conducă la crearea unei armate europene în următorii deceniu și
- ratificarea mai ușoară a tratatelor comerciale la nivelul UE cu puteri străine.
- Standardele fiscale și de bunăstare ar converg, iar Europa, și nu Statele Unite, ar fi centrul unei lumi comerciale libere. Pe scurt, apariția în cel mai scurt timp a unei federații cu monedă, armată şi impozitare comunică care practic va dizolva complet suveranitatea statelor europene.

Pe scurt, un plan pentru a construi rapid Statele Unite ale Europei.

"Vântul se întoarce în velele Europei", a declarat Junker pentru Parlamentul European, citat de Reuters, citând creșterea economică și relaxarea unor crize succesive cum sunt - datoria Greciei, intrările de refugiați, creșterea eurocepticismului reflectată în Brexit - crize care păreau să amenințe supraviețuirea UE.

De asemenea, Juncker a reînviat ideea de a-și uni propriul post cu cel al președintelui Consiliului European, care reprezintă în prezent interesele guvernelor statelor membre, spunând că ar fi mai ușor dacă "un singur căpitan va conduce nava". Noul preşedinte al federației UE ar urma a fi ales într-un vot la nivelul întregii UE şi va concentra în mâini o putere executivă extraordinară a noului supra-stat federal ce va dizolva statele naționale.

Juncker a propus şi un nou ministru puternic al economiei UE, un nou post cheie care să apară la nivel european, unul care ar avea puterea de a biciui disidenții în conformitate cu o viziune comună şi federalistă a UE.

În cea mai bună imitație a vânzătorilor infomerciali, Juncker a cerut europenilor să se grăbească sau altfel oferta sa generoasă nu va dura:

"Acum avem o fereastră de oportunitate, dar nu va rămâne deschisă pentru totdeauna", a spus el, subliniind nevoia de a merge mai departe după votul britanic de a părăsi blocul în 2019, şi de a profita pentru a unifica mai repede Europa, potrivit Reuters.

Unele dintre personajele cheie din UE au şi sprijinit public planul lui Juncker semn că planul a fost conceput la Berlin: ministrul german de finanțe, Wolfgang Schaeuble, a declarat că planul lui Juncker de a construi o Uniune Europeană mai unificată bazată pe o zonă euro extinsă a fost în mare măsură în concordanță cu viziunea Germaniei asupra blocului.

De asemenea, germanul a spus că Juncker a discutat cu cancelarul Angela Merkel despre discursul său anual privind statutul UE, în care vorbea despre o viziune a unei Uniuni post-2019 în care aproximativ 30 de țări ar folosi euro.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pare ca vom detine ultima presedintie europenana, in 2019, la Sibiu punandu-se capat actualei forme UE, precum si bazele viitoarei, valabila din 2020.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pana atunci, Sibiul trebuie "deratizat", totusi. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Sept 17, 2017 2:01 pm

Securistul de bine, recrutat inca din liceu, se muta cu dezvaluirile in parohia lui Gadea, ceva mai pe seara.  suspect
In mod sigur nu voi deschide televizorul pentru atata lucru, intrucat abia astept sa mai vad un episod din This Is Us si macar doua din Weeds. laugh


Daniel Dragomir
· 2 ore ·

Ne vedem la orele 21 astazi la Antena 3 cu Mihai Gadea.
Despre culoare in media si culoare in justitie. Despre mandate si privatizarea institutiilor in scop personal.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Sept 19, 2017 3:54 pm

Hm, poate ca la noi doar s-a testat anihilarea serviciului secret considerat raspunzator pentru deteriorarea democratiei. Inca nu gasesc detalii suplimentare care sa completeze relatarea acestui nene, insa ceea ce spune el pare destul de credibil. Cool


Daniel Constantin
5 ore ·


Vad ca urmatoarea stire nu a penetrat spiritul jurnalistic romanesc. Las ca va zic eu.

Acum cateva zile au aparut in presa informatii cum ca Serviciile Secrete Italiene i au inscenat fostului prim ministru, Matteo Renzi un dosar. Lui si familiei lui. Mai mult de atat, ofiteri ai serviciilor, printre care vestitul "Ultimo", cel care a dezvaluit marea mafiei din nordul italiei si a dus la capturarea lui Toto Riina, au incercat sa convinga o procuroare, sub presiune, sa accepte proble contrafacute, inregistrari ambientale contrafacute samd.
Procuroarea nu a acceptat. Discutiile telefonice si ambientale sunt acum la dispozitia magistratilor care incearca sa desluseasca de ce serviciile secrete ar fi vrut sa i insceneze primului ministru si familiei sale niste fapte de coruptie.
Suna cunoscut... nu? Smile)))

Pe de alta parte, noul prim ministru al Italiei, alaturi de alti lideri europeni a discutat deapre nevoia de colaborare directa a serviciilor secrete europene pentru combaterea terorismului. Cu alte cuvinte crearea unui tip de serviciu secret european... probabil cu sediul la Brussels. In acelasi timp s a discutat despre nevoia (pentru a n-a oara) de renuntare la "putina" suveranitate din partea statelor UE pentru o mai buna cooperare la niveul european si pentru a face fata noilor provocari sociale, economice, politice.. etc.
Cum suna?






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Sept 19, 2017 4:23 pm

Eu am fost oarecum socata , mergand azi de 2 ori la aprozar, vazand de fiecare data o gasca de tipi imbracati in negru, ca niste jandarmi. A doua oara am intrebat sotia patronului care-i treaba cu lebedele   negre in pesiaj si daca-s unguri toti(ca i-am mirosit rapid a fi straini) Laughing Tipa s-a distrat(habar n-am cat sange uguresc are in vena, putand insa parla pe ungureasca cu ei) si mi-a explicat ca este ceva spectacol ungaro-romanesc la sala polivalenta din apropiere si ca azi e ziua de balet raset Am crezut ca moor de ras raset A doua oara cand  i-am vazut, i-am si numarat. Erau 7 , nu neaparat fiorosi, insa clar veniti aici ca sa-si protejeze balerinele  raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Sept 19, 2017 4:57 pm

Tocmai acum am fost si a treia oara la aprozar  si asa i-am studiat  inca de la distanta, incat m-au privit toti 5 (din 7 erau deja plecati 2) Pe vanzatoarea unguroaica (nu nevasta patronului)a bufinit-o rasul cand m-a vazut Ce-i ,te-au speriat astia si ai uitat ceva sa cumperi ? (sunt la per tu cu toti/toate cei/cele care nu ma simt domnoasa) I-am spus ca as fi fost mai excitata sa avad niste sarboci inalti  in fata aprozarului, aparatorii balerinelor lor delicate. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mier Sept 20, 2017 8:45 am

ENKI a scris:Hm, poate ca la noi doar s-a testat anihilarea serviciului secret considerat raspunzator pentru deteriorarea democratiei. Inca nu gasesc detalii suplimentare care sa completeze relatarea acestui nene, insa ceea ce spune el pare destul de credibil. Cool


Daniel Constantin
5 ore ·


Vad ca urmatoarea stire nu a penetrat spiritul jurnalistic romanesc. Las ca va zic eu.

Acum cateva zile au aparut in presa informatii cum ca Serviciile Secrete Italiene i au inscenat fostului prim ministru, Matteo Renzi un dosar. Lui si familiei lui. Mai mult de atat, ofiteri ai serviciilor, printre care vestitul "Ultimo", cel care a dezvaluit marea mafiei din nordul italiei si a dus la capturarea lui Toto Riina, au incercat sa convinga o procuroare, sub presiune, sa accepte proble contrafacute, inregistrari ambientale contrafacute samd.
Procuroarea nu a acceptat. Discutiile telefonice si ambientale sunt acum la dispozitia magistratilor care incearca sa desluseasca de ce serviciile secrete ar fi vrut sa i insceneze primului ministru si familiei sale niste fapte de coruptie.
Suna cunoscut... nu? Smile)))

Pe de alta parte, noul prim ministru al Italiei, alaturi de alti lideri europeni a discutat deapre nevoia de colaborare directa a serviciilor secrete europene pentru combaterea terorismului. Cu alte cuvinte crearea unui tip de serviciu secret european... probabil cu sediul la Brussels. In acelasi timp s a discutat despre nevoia (pentru a n-a oara) de renuntare la "putina" suveranitate din partea statelor UE pentru o mai buna cooperare la niveul european si pentru a face fata noilor provocari sociale, economice, politice.. etc.
Cum suna?




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cand s-a desfiintat securitatea, s-a infiintat SRI. Si lumea s-a bucurat ca securistii imputiti au disparut de pe fata pamantului Laughing
Un serviciu secret pentru combaterea terorismului suna parca mai clar definit, inca din denumire.

Imi este insa greu sa cred ca sefimea din SRI va accepta vreo reforma autentica . Sunt in stare sa insceneze orice, chiar si un atentat terorist, ca sa iasa feti-frumosi din afacere. Eu inca am unele dubii referitoare la incendiul de la Colectiv...felul in care a fost exploatat politic si tot ce s-a intamplat dupa, imi da o senzatie de mare greata...ca niste baieti cu ochi albastri au premeditat incendiul ca sa para intamplator.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mier Sept 20, 2017 2:00 pm

baso a scris:Eu inca am unele dubii referitoare la incendiul de la Colectiv...felul in care a fost exploatat politic si tot ce s-a intamplat dupa, imi da o senzatie de mare greata...ca niste baieti cu ochi albastri au premeditat incendiul ca sa para intamplator.

Eu nu mai am dubii, noua Colectivizare mentala a inceput atunci, continuand in prezent cu cretiniadele #rezist.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Sam Sept 23, 2017 4:05 pm

Atacul la iezuitul Maior se va lasa cu mult sange, in toate taberele securistice. bine
Am subliniat cu rosu ceea ce am cam scris si io despre demiterea lui Tutuianu, la cateva zile dupa vizita lui Klemm in Dambovita. vesel

Dumitru Iliescu
2 ore · Mogoșoaia, Ilfov County ·

Cu toate ca luasem decizia de a nu mai publica, pe Facebook, informati despre fosta conducere a SRI, pana la prezentarea concluziilor Comisiei de control al activitatii institutiei, sigurul motiv fiind acela de a nu afecta, indirect, imaginea acestei strucuri, atat de necesara functionarii corespunzatoare a statului nostru, aparitia recentei reactii a dl. George Maior vis-a-vis de ceea ce numim "dosarul Belina", m-a determinat sa renunt la hotararea initiala si sa va prezint unele aspecte legate de aceasta speta.
Pe 28 August 2017 am fost intrebat de o persoana, pe care o apreciez foarte mult, de la Antena 3 si care doar ce revenise din concediu, daca sunt noutati. I-am raspuns ca am noutati dar nu pot sa i le dau pentru ca nu le-am verificat, iar eu nu fac publice decat informatiile care sunt convins ca sunt 100% reale.
I-am spus ca informatiile se refera la Dl. Dragnea, caruia i se pregateste o surpriza foarte mare. Cand am vazut comunicatul DNA mi-am dat seama ca informatiile erau corecte.
La putin timp am fost apelat de persoana respectiva, care mi-a propus sa intru in direct, a doua zi, in emisiunea pe care o modereaza. I-am raspuns ca nu pot intra in direct, dar i-am dat urmatoarele informatii:
- Nu as dori sa intru pentru ca este vorba de dl. Dragnea si conflictul lui cu Ponta si Maior. Cei doi sunt implicati total in ceea ce i se intampla in ultima perioada acestuia. Vor sa dizloce de langa el oamenii valorosi si sa il lase fara sprijin, devenind astfel o tinta mai usoara. Asa au procedat si cu dl. Tutuianu. Oamenii lui Maior din sistem i-au "livrat" lui Dragnea informatia ca Tutuianu s-a pus de acord cu dl. Hrebenciuc si altii sa-i ia locul, lucru total neadevarat. Tutuianu nu s-a intalnit cu Hrebenciuc si nu a discutat cu nimeni despre subiectul respectiv. Au mai spus si ca Tutuianu colaboreaza prea strans cu dl.Ioannis, pentru ca acesta i-a promis sprijin in demersul sau. Pe ei ii deranja insa faptul ca dl. Tutuianu gestiona miliardele de dolari si pe care nu dorea sa le dea dupa regulile cu care beneficiarii erau obisnuiti.Domnia sa dorea sa revitalizeze industria nationala de aparare si sa oblige beneficiarii contractelor respective sa faca transfer de tehnologie avansata in Romania, pentru ca industria noastra sa poata produce si valorifica in plan extern produse in acest domeniu. Aceste aspecte deveneau o dificultate pentru beneficiarii contractelor, pentru ca erau obligati sa faca investitii in Romania. Ei erau obisnuiti, spun unii, sa livreze doar comisioanele necesare fara a se complica cu investitii majore;
-Pe procurori ii intereseaza dl. Dragnea, ceilalti sunt victime colaterale. Cele doua hotarari de guvern sunt legale, lacul nu a iesit din propietatea publica a statului. Ei vor sa demonstreze traficul de influenta facut de Dragnea. Spera ca una sau doua din persoanele implicate sa cedeze si sa recunoasca interventia ilegala a acestuia in procesul de elaborare si adoptare a hotararilor de guvern;
-Din datele mele Dragnea a venit cu propunerea, dar Ponta stia foarte bine despre ce este vorba si unde va ajunge in final lacul. I-a spus Dragnea, dar el a fost informat si de SRI ce se urmareste in acest caz;
-Sa nu-mi spuna cineva ca premierul nu stia cine administreaza lacul cand a mers la pescuit cu Dragnea. Este imposibil sa nu fi stiut. SPP pregateste fiecare deplasare a premierului si se face o documentare minutioasa pentru organizarea misiunii. Cu atat mai mult ca era o activitate la care participau doi demnitari cu functiile cele mai inalte in stat. Dupa ce are toate datele, SPP il informeaza pe premier cu elementele cele mai importante. Cu siguranta i s-a spus cine administreaza lacul. Aceste aspecte intra tot in ceea ce se numeste activitatea de protectie a demnitarului.
Astept cu nerabdare ca dl. Maior sa-si exercite dreptul la apararea propiei imagini, asa cum a mentionat in recentul comunicat. Poate, cu aceasta ocazie, ne lamureste si pe noi daca sunt adevarate afirmatiile unora ca s-a implicat si a implicat institutia pe care a condus-o, in lupta politica, in justitie, in afaceri dubioase, ca a aprobat incheierea unor contracte de inzestrare a serviciului, total dezavantajoase pentru institutie, ca s-au dat multe milioane de euro pe o tehnica pe care nu au putut sa o foloseasca mai multi ani. Poate ne spune de ce reparatiile de la Spitalul Balotesti au costat de cinci ori mai mult decat trebuia sa se plateasca. Unii sustin ca banii dati pentru renovarea spitalului, erau suficienti sa se construisca inca trei spitale noi. Suntem de asemenea interesati sa aflam daca sunt adevarate informatiile conform carora dl. Maior a avut foarte multe intalniri cu diverse persoane la K2, T14 si alte locatii ale serviciului, dar nu in interesul institutiei, ci in interes personal, intalniri care vizau afaceri si actiuni dubioase, unele dintre ele chiar contrare intereselor nationale si multe altele. Nu stiu ce au unii cu dvs. dar spun ca ati fost trimis in SUA ca ambasador la interventia reprezentantilor partenerului nostru strategic, pentru importantele servicii pe care le-ati adus acestora. Noi stim ca sunteti imaculat, ca nu ati gustat din borcanul cu miere, ca nu aveti nicio contributie la abuzurile savarsite in ultimii ani, dar vrem sa ne-o spuneti si dvs., pentru ca aveti mare credibilitate....




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]






EDIT. Acum am citit si comentariile, asa ca il aduc aici pe cel al rusoaicei nebune, precum si raspunsul generalului SPP. vesel

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

EDIT 2. Am fost curios sa vad si cine au fost cei 6, deveniti intre timp 7, care au reactionat la comentariul rusoaicei. Asa am aflat ca tov. general foloseste inimioare. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Sam Sept 23, 2017 4:23 pm, editata de 2 ori (Motiv : complerare cu foto comentarii)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Sept 26, 2017 9:24 am

Cineva l-a maniat rau de tot pe atotputernicul Ra*, daca rusoii de la Flux 24 au ales sa ilustreze cu o asemenea fotografie proaspata postare a tiganului de matase. vesel

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

DESPRE AȘTEPTARE ( DAR NU CA CA DINO BUZATTI)



In așteptarea dușmanilor care erau siguri că urmau să atace cetatea, locuitorii se organizaseră sa prevină trădarea. Se știe din toate poveștile eroice că trădarea face parte din joc așa că se organizau tot mai des execuții pentru cei vinovați de mișelească trădare. La început, lumea întorcea capul când trecea prin piețe sau prin fața televizoarelor care transmiteau in direct, apoi deveniseră curioși să le vadă fața odioșilor dușmani din interior, pe urma deveneau spectatori înfocați, iar după ceva vreme, deveneau chiar dependenți de spectacolul decapitărilor sau cel al balansului condamnaților în spânzurătorile înalte. Niciodată cel ce cerea  îndurare nu era crezut și nici compătimit, iar cel ce se punea in genunchi și cerea sa fie ascultat despre nevinovăție era scuipat și lovit cu pietre de trecători. Cu siguranță, chiar dacă dușmanii mai întârzie, o  să vină negreșit, își spuneau conducătorii cetății, dar intre timp călăii deveneau tot mai respectați, li se făceau statui prin piețele ce miroseau tot mai greu a sânge, poeții le scriau ode și se bătea chiar monedă și medalii cu chipul lor. Chiar daca iscoadele trimise înafara zidurilor nu anunțau venirea armatei dușmanului,  pedepsirea trădătorilor devenea cea mai importantă activitate in cetate, veneau deja călători de peste mari și țări să vadă minunea, cât de exemplar își pedepsește această comunitate trădătorii. La început, când cineva anunțase ca vor veni armatele dușmane, exista un catastif cu formele trădării si pedepsele cuvenite, dar pe urmă asta conta tot mai puțin, registrul zăcea uitat undeva într-un sertar, totul se tranșa pe eșafod, spectacolul supliciului  devenise lucrul cel mai important. Nici cei vinovați nu mai protestau, nu își mai tocmeau apărători, acceptau execuția ca o izbăvire în locul așteptării și fricii. Dar dușmanul întârzia tot mai mult și execuțiile pentru trădare erau tot mai multe și fiecare cetățean avea o valijoară care era pregătită și aștepta cuminte la ușă, pentru dimineața aceia, între 5 si 6 când veneau mascații. Magazinele tot mai adaptate vindeau trusouri si valize proiectate pentru execuții, ca si trusourile de nunta sau cele personalizate pentru botez, bumbac 100%, cu lumânărică și texte de rămas bun de citit înaintea aruncării hoitului în gropile comune. Până să fie condamnați și ei, fotografii si cameramanii ofereau familiilor minunate albume si filmulețe de la eveniment.

In sfârșit, când dușmanul a venit (doar aici e ca la Dino Buzatti!) era într-o dimineață de duminica și vântul mișca încet clopotele care chemau la execuțiile trădătorilor celor mai mari (duminica erau ediții de sărbătoare, aproape festive), orașul era pustiu. Au scotocit casă de casă, dar nimic și nimeni. Pană la urmă fuseseră cu toții condamnați. Regele cu generalii lui și cardinalul, până și nebunul regelui sau femeile ușoare si slugile de la hanuri. Doar în piața centrală, pe marele eșafod, ultimul locuitor al cetății, călăul șef, aștepta trist, însingurat și disperat că nu mai e nimeni sa-i citească condamnarea și să-l scurteze de cap ...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


*Din umarul lui Maior se iteste un Radio, dar literele incomplete pot duce cu gandul si la Bad IO. Ba, la o analiza si mai atenta a fotografiei, chiar s-ar putea subantelege ca Dancu reprezinta un IO Mania lui Ra, cam ca Gelu Voican Voiculescu in '89. Cool


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Sept 26, 2017 10:14 am

ENKI a scris:Cineva l-a maniat rau de tot pe atotputernicul Ra*, daca rusoii de la Flux 24 au ales sa ilustreze cu o asemenea fotografie proaspata postare a tiganului de matase. vesel




*Din umarul lui Maior se iteste un Radio, dar literele incomplete pot duce cu gandul si la Bad IO. Ba, la o analiza si mai atenta a fotografiei, chiar s-ar putea subantelege ca Dancu reprezinta un IO Mania lui Ra, cam ca Gelu Voican Voiculescu in '89. Cool


laugh
Ar trebui sa ne deschidem cabinet de ghicit viitorul in deschiderea linkurilor de pe internet . Si mie imi sar in ochi chichite din astea raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Sept 26, 2017 1:43 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Cineva l-a maniat rau de tot pe atotputernicul Ra*, daca rusoii de la Flux 24 au ales sa ilustreze cu o asemenea fotografie proaspata postare a tiganului de matase. vesel




*Din umarul lui Maior se iteste un Radio, dar literele incomplete pot duce cu gandul si la Bad IO. Ba, la o analiza si mai atenta a fotografiei, chiar s-ar putea subantelege ca Dancu reprezinta un IO Mania lui Ra, cam ca Gelu Voican Voiculescu in '89. Cool


laugh
Ar trebui sa ne deschidem cabinet de ghicit viitorul in deschiderea linkurilor de pe internet . Si mie imi sar in ochi chichite din astea raset

Pentru mine, parcurgerea stirilor devine mult mai usoara asa, chiar distractiva si relaxanta, da' nu ma gandisem ca as putea face bani din asta. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Sept 26, 2017 2:29 pm

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:Cineva l-a maniat rau de tot pe atotputernicul Ra*, daca rusoii de la Flux 24 au ales sa ilustreze cu o asemenea fotografie proaspata postare a tiganului de matase. vesel




*Din umarul lui Maior se iteste un Radio, dar literele incomplete pot duce cu gandul si la Bad IO. Ba, la o analiza si mai atenta a fotografiei, chiar s-ar putea subantelege ca Dancu reprezinta un IO Mania lui Ra, cam ca Gelu Voican Voiculescu in '89. Cool


laugh
Ar trebui sa ne deschidem cabinet de ghicit viitorul in deschiderea linkurilor de pe internet . Si mie imi sar in ochi chichite din astea raset

Pentru mine, parcurgerea stirilor devine mult mai usoara asa, chiar distractiva si relaxanta, da' nu ma gandisem ca as putea face bani din asta. laugh

Ideea e sa fii relaxat, Zen, in toata mascarada.Si sa dai pe goarna fix ce-ti trece prin cap ca prima impresie nealterata de vreo cenzura insa verificabila rapid si prin ratiune. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mier Sept 27, 2017 5:25 pm

Moama, s-a pornit avalansa stirilor importante, dupa ce au amusinat toata vara la slitul desfacut al lui Pornohaci. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mier Sept 27, 2017 5:58 pm

ENKI a scris:Moama, s-a pornit avalansa stirilor importante, dupa ce au amusinat toata vara la slitul desfacut al lui Pornohaci. laugh



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Cine stie cate alte grozavenii vom mai afla ? Kovesi nu va scapa fara sa faca puscarie. Impreuna cu multi altii, fireste.


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mier Sept 27, 2017 6:52 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Moama, s-a pornit avalansa stirilor importante, dupa ce au amusinat toata vara la slitul desfacut al lui Pornohaci. laugh



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Cine stie cate alte grozavenii vom mai afla ? Kovesi nu va scapa fara sa faca puscarie. Impreuna cu multi altii, fireste.

Nu stiu cati alti vor cadea cu ea, dar tare mi-e teama ca se va repeta sceneta cu Ceausestii, respetiv treimea diabolica Co-Ko+Maior va fi facuta responsabila pentru toate pocinoagele, in timp ce adevaratii vinovati se vor metamorfoza in trambitasii inaripati ai vremurilor noi. Vorba ceea, la vremuri noi, tot noi. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mier Sept 27, 2017 9:12 pm

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:Moama, s-a pornit avalansa stirilor importante, dupa ce au amusinat toata vara la slitul desfacut al lui Pornohaci. laugh



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Cine stie cate alte grozavenii vom mai afla ? Kovesi nu va scapa fara sa faca puscarie. Impreuna cu multi altii, fireste.

Nu stiu cati alti vor cadea cu ea, dar tare mi-e teama ca se va repeta sceneta cu Ceausestii, respetiv treimea diabolica Co-Ko+Maior va fi facuta responsabila pentru toate pocinoagele, in timp ce adevaratii vinovati se vor metamorfoza in trambitasii inaripati ai vremurilor noi. Vorba ceea, la vremuri noi, tot noi. Laughing

Dupa ce  pica nenorocita de Kovesi, ar trebui restructurat din temelii intregul DNA. Ma indoiesc ca mai exista vreun procuror normal la cap in tot DNA-ul ala. Iar in paralel trebuie vanturati din Sistem toti judecatorii parteneri ai SRI & DNA. E de groaza ce au facut astia.

Pe mine m-a socat cat de idioata este Kovesi. Atat idioata cat si stalinista. A muscat urat cu insula Belina si HG-ul laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Sept 28, 2017 9:04 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:Moama, s-a pornit avalansa stirilor importante, dupa ce au amusinat toata vara la slitul desfacut al lui Pornohaci. laugh



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Cine stie cate alte grozavenii vom mai afla ? Kovesi nu va scapa fara sa faca puscarie. Impreuna cu multi altii, fireste.

Nu stiu cati alti vor cadea cu ea, dar tare mi-e teama ca se va repeta sceneta cu Ceausestii, respetiv treimea diabolica Co-Ko+Maior va fi facuta responsabila pentru toate pocinoagele, in timp ce adevaratii vinovati se vor metamorfoza in trambitasii inaripati ai vremurilor noi. Vorba ceea, la vremuri noi, tot noi. Laughing

Dupa ce  pica nenorocita de Kovesi, ar trebui restructurat din temelii intregul DNA. Ma indoiesc ca mai exista vreun procuror normal la cap in tot DNA-ul ala. Iar in paralel trebuie vanturati din Sistem toti judecatorii parteneri ai SRI & DNA. E de groaza ce au facut astia.

Pe mine m-a socat cat de idioata este Kovesi. Atat idioata cat si stalinista. A muscat urat cu insula Belina si HG-ul laugh

A agatat-o Dragnea cu doi s-un sfertu' lui ca pe-o stiuca. laugh

Constat (a cata oara saptamana asta?!) ca nu-mi mai apar comentariile tale ca fiind noi, trebuind sa caut cu ochii postari marcate ieri sau azi si sa le verific manual. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Sept 28, 2017 12:52 pm

Wow! Stirile bomba nu se mai termina! Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vizita rusoiului barbos pica peste praznicele Sf. Dumitru (26 octonbrie) si a Sf. Dimitrie Basarabov - ocrotitorul Bucurestilor (27 octombrie), ca sa nu mai amintesc toate cele trei evenimente vin imediat dupa implinirea a 100 de ani dela MRSO. Laughing
In 27 octombrie va fi coada uriasa la moaste, un bun prilej de verificare a atitudinii ostile sau, din contra, pro-ruse a miticilor. laugh


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Sept 28, 2017 4:35 pm

Inca una. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Joi Sept 28, 2017 7:58 pm

Și mie mi s-au cam mărit ochii, când am aflat de vizita lui nenea patriarhul rus.

În povestea cu #rezist, există și un om care pare făcut din alt aluat. E vorba despre vecinul Vlad Voiculescu (e dintr-o comună vecină Pucioasei). Băiatul ăsta pare de o bunătate incredibilă și de o formă de candoare. La asta cred că mai contribuie și alăturarea de Melania Medeleanu.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Sept 29, 2017 8:17 am

(Still a)Live a scris:Și mie mi s-au cam mărit ochii, când am aflat de vizita lui nenea patriarhul rus.

În povestea cu #rezist, există și un om care pare făcut din alt aluat. E vorba despre vecinul Vlad Voiculescu (e dintr-o comună vecină Pucioasei). Băiatul ăsta pare de o bunătate incredibilă și de o formă de candoare. La asta cred că mai contribuie și alăturarea de Melania Medeleanu.
Vlad Voiculescu?! Shocked
Mie baiatu' ala mi-a lasat impresia unui psihopat mult prea zambitor. Adica, dupa ce guvernul Puie Monta a gestionat cum s-a putut facatura criminala Colectiv, respectiv a salvat maximum de vieti ce puteau fi salvate, multe pe banii statului, tehnocratu' vienez s-a trezit cu un singur ars grav si a reusit sa-l omare in Bulgaria?! Mad

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu vreau sa-mi mai amintesc* si de alte sadisme ale pustiului de bani gata (legate de medicamentele compensate, tratamente pentru cancer), facute sub bagheta Big Pharma...
Nu stiam de unde imi suna cunoscu numele Melania Medeleanu, dar m-a luminat goagal: e vorba de tuta aia pe care a lepadat-o Dan Teodorescu pentru infidelitate in stare continuata. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce sa zic, s-au gasit tusea si junghiul. Le urez sa #reziste, da nu in atentia mea. Laughing


*Cred ca si daca voiam sa-mi amintesc, tot n-as fi reusit, intrucat goagalu' zice numa' de bine despre dansul. Probabil ca e si canibal sau macar pedofil, altfel nu putea fi atat de pozitiv indexat de bilderbergii controlori ai mediului virtual. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Sept 29, 2017 7:15 pm

Fostul sef al SPP (cel cu inimioara adresata rusoaicei nebune) se intoarce. Shocked laugh

Dumitru Iliescu
1 oră · Mogoșoaia, Ilfov County ·

KLEMM, UN AMBASADOR IMPRTINENT!!!???
Sunt o persoana echilibrata, accept opiniile contrare, nu jignesc oamenii, ma adresez politicos si adversarilor mei. De aceea in postarea de pe Facebook, vis-a-vis de ambasadorul Klemm, l-am facut doar impertinent, desi merita mai mult. Acum insa am constatat ca este un PORC, cu soriciul foarte gros, care isi vara ratul ca un nesimtit, in problemele noastre interne.
Tupeul acestui ambasador depaseste orice inchipuire. Nesimtitul, care habar nu are ce inseamna statul de drept, nu stie care sunt raporturile intre autoritatile publice in Romania si rolul fiecarei autoritati in realizarea echilibrului puterilor in stat, modul in care interactioneaza si exercita controlul reciproc, vine sa-i dea lectii unei persoane, care este o somitate in acest domeniu, domnului Tudorel Toader. Este acelasi lucru ca in cazul in care un copil de gradinita vrea sa-l invete sa citeasca pe un profesor. Diferenta este ca intre un munte si un bolovan. Bolovanul semidoct Klemm isi vara ratul de fiecare data cand autoritatile romane doresc sa aduca modificarile legislative necesare functionarii corespunzatoare a statului de drept. El sustine cu inversunare institutiile de forta, desi observa foarte bine abuzurile pe care le fac acestea, lezarea semnificativa a drepturilor si libertatilor democratice. De ce credeti ca stalinistul Klemm procedeaza in acest mod. Pentu el structurile de forta sunt esentiale. Prin intermediul lor isi realizeaza interesele personale dar si cele ale statului pe care il reprezinta. Ne vorbeste noua despre coruptie cand la ei coruptia este mai mare ca in orice tara europeana. Lupul moralist nu ne spune cum coruptia, speculatiile toxice si abuzurile din sistemul financiar-bancar american au generat o criza cu consecinte deosebit de grave, in urma careia mii de familii si-au pierdut casele, economiile, actiunile. El isi protejaza companiile care ne devalizeaza bugetul cu sute de milioane de dolari. Ce a facut Microsoft in Romania nu a fost coruptie??? La fel si Bechtel, precum si alte companii americane. Eu iubesc animalele si imi pare rau ca am comparat porcul cu ambasadorul Klemm. Sunt convins ca am fost nedrept cu porcul, care nu merita asa ceva...Klemm trebuie sa invete ca daca vrea sa fie respectat sa ii respecte pe cei care l-au primit in mijlocul lor cu multa simpatie la inceput. Comportamentul si atitudinea lui au determinat oamenii sa-l deteste. Dar aceast nor de antipatie risca sa se extinda si asupra celor pe care ii reprezinta in Romania. Multi oameni au inceput sa se intreabe care este diferenta dintre SUA si ceea ce a reprezentat pentru noi URSS intre anii 1944 si 1958. Nu sustin ca este ceva similar, dar multe persoane, cu care am vorbit, fac comparatia. Vina pentru aceasta situatie apartine doar celor de teapa lui Klemm, care fac orice pentru a provoca antipatia romanilor, asa cum au facut-o si in Germania, Franta, dar si in alte state. Trebuie sa recunoastem insa ca si noi gresim. De ce oficialitatile romane il primesc de fiecare data cand solicita?? Exista proceduri bine stabilite, cine si in ce conditii primeste ambasadorii. Noi de ce nu le respectam???. Oare George Maior, ambasadorul nostru in SUA, este primit de fiecare data cand solicita si la cine solicita?? Cu siguranta nu... Atunci noi de ce procedam altfel??? Raspunsul o sa-l dau intr-o postare ulterioara...Imi cer scuze prietenilor de pe Facebook pentru limbajul folosit, pe alocuri colorat, dar am considerat ca doar asa pot pune in evidenta ceea ce reprezinta Klemm pentru noi....



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Vin Sept 29, 2017 9:11 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Și mie mi s-au cam mărit ochii, când am aflat de vizita lui nenea patriarhul rus.

În povestea cu #rezist, există și un om care pare făcut din alt aluat. E vorba despre vecinul Vlad Voiculescu (e dintr-o comună vecină Pucioasei). Băiatul ăsta pare de o bunătate incredibilă și de o formă de candoare. La asta cred că mai contribuie și alăturarea de Melania Medeleanu.
Vlad Voiculescu?! Shocked
Mie baiatu' ala mi-a lasat impresia unui psihopat mult prea zambitor. Adica, dupa ce guvernul Puie Monta a gestionat cum s-a putut facatura criminala Colectiv, respectiv a salvat maximum de vieti ce puteau fi salvate, multe pe banii statului, tehnocratu' vienez s-a trezit cu un singur ars grav si a reusit sa-l omare in Bulgaria?! Mad

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu vreau sa-mi mai amintesc* si de alte sadisme ale pustiului de bani gata (legate de medicamentele compensate, tratamente pentru cancer), facute sub bagheta Big Pharma...
Nu stiam de unde imi suna cunoscu numele Melania Medeleanu, dar m-a luminat goagal: e vorba de tuta aia pe care a lepadat-o Dan Teodorescu pentru infidelitate in stare continuata. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce sa zic, s-au gasit tusea si junghiul. Le urez sa #reziste, da nu in atentia mea. Laughing


*Cred ca si daca voiam sa-mi amintesc, tot n-as fi reusit, intrucat goagalu' zice numa' de bine despre dansul. Probabil ca e si canibal sau macar pedofil, altfel nu putea fi atat de pozitiv indexat de bilderbergii controlori ai mediului virtual. suspect
Io știu că, atunci când mireasa pare prea frumoasă, e bine să fii foarte atent... Deocamdată, băiatul ăsta pare foarte ok. Nu exclud nicio posibilitate, asta e clar. Intuiția îmi zice că e ok, dar...cine mai știe, în zilele noastre, cine cum e.
Nu mă leșin de bucurie când presari cu cuvinte gen „tută” și altele comentariile tale. Îmi dau o stare nașpa, ca să vorbesc ca o doamnă. Să zicem că sunt sensibilicoasă. Să zicem...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Sam Sept 30, 2017 8:14 am

(Still a)Live a scris:Io știu că, atunci când mireasa pare prea frumoasă, e bine să fii foarte atent... Deocamdată, băiatul ăsta pare foarte ok. Nu exclud nicio posibilitate, asta e clar. Intuiția îmi zice că e ok, dar...cine mai știe, în zilele noastre, cine cum e.
Nu mă leșin de bucurie când presari cu cuvinte gen „tută” și altele comentariile tale. Îmi dau o stare nașpa, ca să vorbesc ca o doamnă. Să zicem că sunt sensibilicoasă. Să zicem...
Nu presar nimic, e parerea mea sincera despre faptura aceea gingasa. Laughing
Io mai cred, in plus fata de impresiile lasate asupra mea de faptele graitoare ale agentului vienez Voiculescu Vlad, ca individul a fost ales pentru a fi impus in creierele #rezist drept Voiculescu cel bun, in antiteza la Voiculescu cel rau, Varanul. O metoda clasica de compartimentare a mintilor si de creare a personalitatilor usor manipulabile. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Oct 01, 2017 8:51 am

Asa cum preconizam admirand icoana cu Acoperamantul Maicii Domnului (infipta in suport cu inimioara rosie) de pe biroul baschetozei, astazi ies #rezitentii in Piata Victoriei, sa-si ia viata. Inapoi. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In acest mirific context, cu parfum de razbel civil, pesedistul pletos dovedeste un sanatos simt al umorului, postand cateva propuneri de sloganuri care sa fie strigate in cadrul noii cretiniade. Incitarea la postare a fost facuta de tatuatul si multilateral inelatul Oreste. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

#ESOTERICULE? Uite cum facem... Având în vedere că și noi ne-am săturat să fim furați, data viitoare când mai mergi în emisiunea amicului tău cu multe cravate (adică Rareș Bogdan-TALIBAN, ca să n-avem nelămuriri), îndeamnă-l în direct să renunțe la emisiune în semn de protest pentru că postul TV de unde își ia morman nu a plătit de 6 ani #nimic la stat. Fii tu eroul nostru, ESOTERICULE, și părăsește platoul #revoltat, spunând publicului #rezistent că ar trebui să iasă în stradă împotriva celor care au #datorii de 24 DE MILIOANE DE EURO! Da, da, știu că știi că despre Realitatea TV e vorba!

Uite, îți dau și o idee de „Facebook Event”: „#HOȚII! Realitatea TV nu își plătește #TAXELE și #IMPOZITELE! Membri ai comunității #REZIST, ieșiți în stradă și cereți-i #DEMISIA lui Rareș Bogdan pentru că primește bani de la un post de televiziune care nu dă una de-un leu la stat de 6 ani! Cum își permite toalete scumpe și vacanțe peste ocean stimatul Rareș Bogdan, dacă televiziunea unde lucrează are DATORII LA STAT DE 24 DE MILIOANE DE EURO!?”.

Special pentru tine, #ESOTERICULE, am pregătit și câteva sloganuri pe care să le strigi în piață:

- În REALITATE – n-aveți BONITATE!
- La REALITATEA – e IMORALITATEA!
- INSOLVENȚII – fac pe DIZIDENȚII!
- Când ia Rareș MORMAN – să dea la stat un BAN!
- Rareș-TALIBAN – Nu mai lua #MORMAN!
- Am cravata mea, sunt TALIBAN... Și mă mândresc cu ea, fără să dau vreun BAN!
- Am cravata mea, sunt INSOLVENT... Și mă mândresc cu ea, pozez în DIZIDENT!
- N-ai plătit taxele... Și-ai mâncat sarmalele...
- Nu plătești IMPOZITE, dar îți faci DEPOZITE!
- #IPOCRITUL face pe-ASUPRITUL!
- Nu fi complexat! Vei fi și tu #TAXAT!
- Realitatea TV – Un post cu audiență de MILIOANE... DATORIE!
- Lasă SINTAXA, plătește #TAXA!

#Baftă!

P.S. ...Dacă mai aveți nevoie de sloganuri, apelați cu încredere!






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 25 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 33 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 29 ... 33  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum