SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Opoziţia

+2
Dracu' gol
aurora
6 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Opoziţia Empty Opoziţia

Mesaj  aurora Joi Ian 06, 2011 4:24 pm

PNL si PC au anunţat o alianţă ce va fi parafată la tribunal. E de bine? E de rău?

În contextul politic, social şi economic din acest moment din România,
care ţi se pare că ar fi acţiunea benefică pentru România a opoziţiei?

"opoziţia parlamentară" este în acest moment PNL, PC şi PSD.
Cum crezi că ar trebui să acţioneze această opoziţie în contextul actual?

Anul viitor, 2012, este an electoral.
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  Dracu' gol Joi Ian 06, 2011 5:27 pm

aurora a scris:PNL si PC au anunţat o alianţă ce va fi parafată la tribunal. E de bine? E de rău?
Ie mirific... raset
aurora a scris:În contextul politic, social şi economic din acest moment din România,
care ţi se pare că ar fi acţiunea benefică pentru România a opoziţiei?
Un glonţ de 7,62mm in ceafă, pentru fiecare dintre ei... raset
aurora a scris:"opoziţia parlamentară" este în acest moment PNL, PC şi PSD.
Cum crezi că ar trebui să acţioneze această opoziţie în contextul actual?
Să-i ducă trena în continuare lu' Pîrţe ca pân' acu'. Oricum, nu mai contează... raset
aurora a scris:Anul viitor, 2012, este an electoral.
Păi, proştii n-au decât să se ducă să mai voteze încă o dată... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Joi Ian 06, 2011 5:59 pm

Dracu' gol a scris:
aurora a scris:PNL si PC au anunţat o alianţă ce va fi parafată la tribunal. E de bine? E de rău?
Ie mirific... raset
aurora a scris:În contextul politic, social şi economic din acest moment din România,
care ţi se pare că ar fi acţiunea benefică pentru România a opoziţiei?
Un glonţ de 7,62mm in ceafă, pentru fiecare dintre ei... raset
aurora a scris:"opoziţia parlamentară" este în acest moment PNL, PC şi PSD.
Cum crezi că ar trebui să acţioneze această opoziţie în contextul actual?
Să-i ducă trena în continuare lu' Pîrţe ca pân' acu'. Oricum, nu mai contează... raset
aurora a scris:Anul viitor, 2012, este an electoral.
Păi, proştii n-au decât să se ducă să mai voteze încă o dată... raset
Io ce dracu' sa mai adaug?! laugh bine
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  aurora Joi Ian 06, 2011 9:06 pm

Eu chiar vorbeam serios... să înţeleg că vouă, trăitori în România, nu vă (mai) pasă?

Las' că merge şi aşa?
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  Dracu' gol Vin Ian 07, 2011 12:14 am

Ba da. Îmi pasă. Aş vrea să-i văd morţi pe to(n)ţi. Mâine. supărat, supărat sun
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Sam Ian 08, 2011 8:48 pm

Dracu' gol a scris:Ba da. Îmi pasă. Aş vrea să-i văd morţi pe to(n)ţi. Mâine. supărat, supărat sun
Uite ca la americani a inceput de azi. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  Dracu' gol Sam Ian 08, 2011 9:11 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:Ba da. Îmi pasă. Aş vrea să-i văd morţi pe to(n)ţi. Mâine. supărat, supărat sun
Uite ca la americani a inceput de azi. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Păi, da, bre, da' la noi ie ţara aia, de rahat, cu atentate la fel... veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Dum Ian 09, 2011 6:37 am

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:Ba da. Îmi pasă. Aş vrea să-i văd morţi pe to(n)ţi. Mâine. supărat, supărat sun
Uite ca la americani a inceput de azi. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eh, e prea sporadic pentru a fi de vreun ajutor... vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Dum Ian 09, 2011 10:00 am

delta a scris:
ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:Ba da. Îmi pasă. Aş vrea să-i văd morţi pe to(n)ţi. Mâine. supărat, supărat sun
Uite ca la americani a inceput de azi. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eh, e prea sporadic pentru a fi de vreun ajutor... vesel
Oare cat de mic o fi si cat de lejer o sta in craniu creierul de politician?! agitat
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 09, 2011 10:33 am

ENKI a scris:Oare cat de mic o fi si cat de lejer o sta in craniu creierul de politician?! agitat
Din câte se vede, nu cu mult mai mare decât glonţu' care s-a-nfipt într-însu'... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 09, 2011 10:39 am

delta a scris:
ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:Ba da. Îmi pasă. Aş vrea să-i văd morţi pe to(n)ţi. Mâine. supărat, supărat sun
Uite ca la americani a inceput de azi. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eh, e prea sporadic pentru a fi de vreun ajutor... vesel
Mai stii? Poate că, între timp, o să apară vreunu' care o să încerce din nou cu camerele de gazare... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Dum Ian 09, 2011 6:16 pm

Oare de ce sunt în fibrilație portocăcăniii de când au auzit că un partid de vreo 15% și unul sub 1% au făcut ceva alianță care nu îi interesează nici măcar partidele respective? laugh

belphegor a scris:---Anuntata si se pare parafata alianta PNL-PC a trezit dezbateri si probabil ca discutii pro sau contra vor mai tine o vreme atentia treaza a celor interesati. Ca mai intodeauna insa aspectele colaterale au fost neglijate sau trecute cu vederea. Poate ca scandalul artificial fabricat legat de delationismul lui Antonescu a distras atentia de la pozitia mai mult sau mai putin importanta a PSD'ului. Liderul PSD, neghiobul Ponta s'a aratat rezervat in declaratii, semn ca inca nu a primit OK'ul pt a'si expune punctul de vedere personal sau dictat de mentorul sau Nastase. In contradictie cu neghiobul, posibilul dar si foarte probabilul sau succesor Dragnea a fost mult mai transant replicand sec: Am avizat! Cred ca o eventuala asociere PSD'ista la proaspatul incest partizan se va produce si asta in conditiile dictate de strategia batranului Iliescu directionata evident catre eliminarea principalului adversar, de altfel coleg de opozitie, PNL. O asociere a PSD'ului la alianta, fie ea si formala, reprezinta fara doar si poate subordonarea directa a PNL'ului tradat de natangul Antonescu! Ar fi interesant de stiut cam ce efecta a avut botezul bastardului pnl'isto-pc'ist asupra popularitatii natangului lider liberaloid! Un sondaj efectuat acum, urmat de inca unul dupa copletarea tripletei ar fi nu numai interesant dar si edificator asupra structurii si strategiei politico-electorale ce ne asteapta. si asta pt ca apararea sau atacul electoral al PD'L se simplifica extrem de mult. Pana si congresul PD'l este acum in masura sa'si desemneze cei mai eficienti adversari pt contracandidatii opozitiei. Alianta aceasta a fost si va ramane multa vreme de acum incolo cea mai mare gafa politica post '89! Mai grava chiar si decat vizita in barlogul eolian a lui Geoana!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Vin Feb 25, 2011 9:36 am

Cretinii care si-au tras numele USL nu merita nici macar vreun thread nou, gen "useleii". Laughing
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Sam Feb 26, 2011 10:00 am

Spre deosebire de Matol, la umbra caruia nu prea mai creste nimic (conform lui Nicusor Paduraru: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ), sa observam, plini de sperante si mandrii patriotice, cum la umbra unui vajnic PSD-ist creste, inca firav, dar evident de mare viitor, un tanar USL-ist. vesel
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Sam Apr 23, 2011 7:31 am

Ăsta a căzut în cap de-și imaginează că penalii și comuniștii își dădeau demisia din cauză că pedelimbrica fura pe față? laugh

milud a scris:Pai, noi nu l-am trimis pe Antonescu, si pe altii ca el, in Parlament ca sa-si faca el program de activitati ci doar ca sa puna in practica ceea ce a promis in campania electorala. Iar daca nu poate din cauza aritmeticii Robertei, are o cale onorabila de a iesi din coltz: demisia !

Atunci cind constati ca, dintr-un motiv sau altul, nu esti in stare sa faci ceea ce ai promis, este onorabil sa anunti acest lucru, sa lasi alegatorilor posibilitatea sa aleaga un alt candidat cu alt program mai fezabil in conditiile date si, eventual, sa participi din nou la alegeri cu o noua propunere pentru electorat, in care sa tii seama de experienta ta.

Daca intreaga opozitie demisiona cind au prins-o pe Roberta cu mina la bile, astazi Parlamentul n-ar fi avut nici o legitimitate iar alegerile partiale din circumscriptii ar fi aratat clar catre cine se indreapta preferintele electoratului. Dar ciolanul e dulce si au facut prea multe datorii ca sa ajunga la el, atit opozitia cit si puterea, si nimeni nu e dispus sa o ia de la capat fara sa agoniseasca ceva.

Si cine-i mai platea spezele lui Antonescu daca nici parlamentar nu mai era ?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Dum Mai 08, 2011 5:16 pm

Nici macar melodiile-manifest finantate de "opozitie" nu mai au ecoul de altadata. Mda, "clasa politica" croseteaza un evident front comun in vederea re-vrajirii votacilor de toate culorile. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Lun Mai 09, 2011 7:13 pm

Ceva mai mult de 10% din electoratul băimărean a votat cu penalii și comuniștii...
Crina și Pontănel sunt probabil deja leșinați de marea victorie înregistrată. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Lun Mai 09, 2011 8:11 pm

delta a scris:Ceva mai mult de 10% din electoratul băimărean a votat cu penalii și comuniștii...
Crina și Pontănel sunt probabil deja leșinați de marea victorie înregistrată. laugh
Vrei sa spui ca prezenta la vot a fost undeva in jurul lui 25%? scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Lun Mai 09, 2011 8:23 pm

ENKI a scris:Vrei sa spui ca prezenta la vot a fost undeva in jurul lui 25%? scratch
Păi, dacă așa spun la diferite posturi TV... presupun că fără foc nu iese fum. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Lun Mai 09, 2011 8:48 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Vrei sa spui ca prezenta la vot a fost undeva in jurul lui 25%? scratch
Păi, dacă așa spun la diferite posturi TV... presupun că fără foc nu iese fum. Laughing
A, in regula. bine
Totusi, cam multi idioti voteaza, inca. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  Dracu' gol Lun Mai 09, 2011 9:45 pm

ENKI a scris:Totusi, cam multi idioti voteaza, inca. laugh
Şi crezi matale că idioţii, care votează, îşi dau seama de treaba asta? raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Lun Mai 09, 2011 10:11 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Totusi, cam multi idioti voteaza, inca. laugh
Şi crezi matale că idioţii, care votează, îşi dau seama de treaba asta? raset
Indrazneam sa sper ca, vazandu-se tot mai putini pe langa urne, unii dintre votaci se vor intreba, in sfarsit, ce dracu' cauta ei p-acolo... raset
Ca sa zic asa, astept vremile in care vor vota numa' coloratii partinic si rudele lor, adica undeva in jurul a 5%. Abia atunci, inrolandu-i fortat pe respectivii minoritari sub deviza din semnatura lui Anahoret, poate vom mai afla vreo sansa. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 10:12 am

idiotul ăsta o fi chiar convins că vorbele aruncate de gașca matolului și de cei din celelalte grupuri de interese au vreo importanță? vesel

belpheqală a scris:---""Draga"" petre c, trebue sa recunosc faptul ca mi'ai luat'o inainte cu postarea pe tema ""subiectului""! Iti garantez insa ca nu'mi pare rau pt ca imi daiu nesperata posibilitate de a te contra iar. Superficial si indoctrinat habotnic cum esti nu ai sesizat esentialul! Te sfatuesc sa'l citesti cu mare..., foarte mare atentie! Motivul....? Simplu: Programul economic USL este o insiruire de masuri social economice copiate la indigo din programul de criza aplicat de catre actuala guvernare completat cu masurile de dezvoltare satabila si constanta a tarii preconizat de catre PD'L!
Tot ce au criticat si incriminat cu nerusinare pana acum se regaseste in programul lor! Vei regasi pana si acordul cu FMI. Rahatii astia preconizeaza o reducere a cheltuielilor bugetare cu 50% cu o consecinta implicita a unui nou val de concedieri; introducerea criteriilor de performanta, utilizarea deficitului bugetar exclusiv pt investitii(de parca executivul actual ar face altceva), realizarea pactului national pe economie(exact ce le cere Basescu de doi ani), reducerea taxarii muncii(impozit structurat pe categorii de venit), reducerea contributiilor sociale, stimularea (prin deducerea impozitului) a angajarii tinerilor si a celorcu varsta de peste 55 ani., reducerea arieratelor...., si in fine tot si toate cate au facut sau urmeaza sa puna in practica actuala guvernare!
Golaneala pe fata...!
Nu stiu daca exista infractiunea plagiatului in economie sau politica, dar as infiinta'o ca sa'i pot baga in puscarie pt tot ce au facut in ultimii doi ani!
Programul e bun dar e un furt intelectual atat de evident incat pana si tu l'ai putea intrezari daca nu ai fi habotnic si incuiat!
Singura deosebire e ca actualii au tras greul si au identificat si resursa, pe cand ei sunt pregatiti sa fure totul!
Nu mai fii bleg sa critici programul lor pt ca e identic cu cel pe care il sprijini acum...! Furat dar acelasi!
Citeste tolomacule inainte sa dai cu cornul!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Dum Mai 29, 2011 9:18 am

pe ăsta ce l-a apucat de urlă ca posterul tânărului evreu afișat prin bătrânul Iran? laugh
comandant nava a scris:Pesedistii nu se dezmint , raman in continuare campionii ipocriziei , demagogiei si populismului .Pana mai ieri racneau ciutacii de le ieseau bale din gura cum ca Basescu cu Boc au vandut tara FMI-ului ca ne-am indatortat generatiile viitoare la FMI si acum stupoare ..., in programul comunistilor de la USL gasim ca strategie a guvernarii lor ..., imprumuri viitoare la FMI ..Alo MINCIUNA COMUNISTA PESEDISTA..... pai nu urlati voi ca Boc a vandut tara la FMI si voi daca erati la putere nu imprumutati bani ? , acum cum puteti spune m incinosilor ca daca ajungeti la putere luati bani de la FMI ? Maaaari mincinosi mai sunteti .., vreti doar ciolanul si promiteti orice pentru asta indiferent ca va contraziceti singuri ....

Parca ziceati ca Boc e nemernic c-a taiat salariile , iar in programul vostru scrie clar "noi suntem primii care nu promitem mariri salariale" .., pai bine ma mincinosilor daca Boc a taiat salariile si pentru asta ziceti ca e nemernic voi daca veniti la guvernare de ce nu le mariti la loc ? Ala e nemernic ca le taie si voi cum sunteti ca nu le mariti ? Ala e nemernic ca le taie si voi sunteti mai buni ca nu le mariti ? Mintiti de rupeti , de fapt minciuna la voi este ridicata la rangul de lege . Prima regula a voastra e sa mintiti si apoi sa manipulati sa faceti orice ca sa ajungeti la putere ca sa furati muuult de tot si sa ne ascundeti coruptia si hotia .

PS: deci numai urlati ca ne-am imprumutat la FMI ca si voi o sa va imprumutati la fel si numai urlati ca se taie salariile ca voi daca veniti la putere vad ca declarati ca nu le mariti deci recunoasteti ca nu sunt bani la buget ..Sa va fie rusine mincinosi ce sunteti ...propagandistilor ...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  Dracu' gol Dum Mai 29, 2011 9:30 am

delta a scris:pe ăsta ce l-a apucat de urlă ca posterul tânărului evreu afișat prin bătrânul Iran? laugh
Probabil că lipsa dă compensate... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Vin Oct 14, 2011 5:04 pm

pentru unul dărâmat de multitudinea de proiecte în care cică este implicat (nu mai spunem de plimbărele prin străinătate), se pare că ai timp berechet și pentru a urmări ce fac javrele ajunse-n opoziție... laugh
Krokodilul Roșu a scris:Mai există opoziție în România ? Între tembelismele tânărului (poate prea tânărului) la minte Ponta și încruntările patetice- de om bătrân- ale dlui. Crin Antonescu opoziția moare- de parcă ar fi fost plătită de dl.Băsescu- pe mânuța ei. Și e mare păcat.
Haideți să punctăm niște aspecte:

1. Absența opoziției din parlament. Dacă parlamentarii opoziției ar fi dorit să facă grevă parlamentară- adică să se care, să facă scandal că parlamentul nu mai e funcțional și că tiranul le-a mâncat bibanul- momentul era fie în 2009- după alegerea contestată a președintelui- fie în 2010- pe anunțarea măsurilor de austeritate. Aiurea, aleșii opoziției au stat bine mersi pe scaunele confortabile, și-au luat salariul și i-a durut exact în dop de problemele reale ale votanților. Plecările de după scandalul cu Anastase au făcut rău- și nu bine- atâta timp cât aligatorului îi va rămâne imaginea opoziției care chiulește. Rămânând în Parlament- cu o structură mișelesc-șerpească de tip PD-L ca adversar, opoziția trebuia SĂ MOARĂ PE BARICADE, SĂ FACĂ SCANDAL LA FIECARE ȘEDINȚĂ, SĂ-ȘI TRANSMITĂ MESAJUL..A făcut cumva asta ? Neh

2. Legat de primul punct- absența unui mesaj pentru alegător. Alegătorul văduvit de 25% din salariu, cu costul vieții mereu în creștere și care vede degringolada și debandada de la nivelul guvernului bocciu- așteaptă- zadarnic- un mesaj de la opoziție. Mesajul- comun, coerent și care să ofere alternative- nu există. Luările de poziție izolate- și în 90% din cazuri cam aiurea- ale dlor. Ponta și Antonescu sunt pe lângă, totalmente pe lângă. La un punct esențial cum ar fi tăierea de salarii, ar fi fost normal ca un purtător de cuvânt al opoziției- cu carismă și suficient ștaif- să fi apărut a 2-a zi pe TVR1 și să spună - ”Noi considerăm că trebuia să...pentru că..., bazat pe studiile...”.Antenele nu pot înlocui o comunicare mediatică normală- mai mult, necesară- pentru opoziție, comunicare din care alegătorului- și opozanților- să le rămână impresia că opoziția știe ce face. Recenta luare în balon- la Cotroceni- a duo-ului Ponta- Antonescu și glumițele președintelui exact asta au la bază.

3.Problemele de imagine.Scuze, dar opoziția nu este dl.Crin Atonescu, dl.Ponta ci PNL-ul și PSD-ul. Sau USL-ul. Oricum președintele a jucat- și a câștigat- exact pe problemele de imagine a celor 2 persoane. Care au devenit așa de uzate mediatic încât opoziția- dacă ar dori să aibă măcar fictiva speranță de câștig- nu ar trebui să candideze cu dnii. Ponta și Antonescu decât cel mult ca parlamentari.. Imaginea de repetent somnoros a dlui.Antonescu- trebuia corectată în prima zi când a apărut- prin măsuri drastice cum ar fi fost un proces de calomnie prin care să fi fost ruinat cel care a publicat toate astea- dacă dl.Antonescu avea probe. Dacă nu, cum s-a mărginit să dea din colțul gurii explicații- a rămas cu această imagine.

4. Lipsa totală de acțiune. Ce face Opoziția ? Care sunt ideile ei proprii și cum și le diseminează în societatea celor care vor vota ? Actualmente opoziția este totalmente lipsită de acțiune- respectiv aș vrea să-i văd pe dnii.P-A la TVR 1, la o oră de vârf- expunându-și propriul program, spunând de ce acesta e cel mai bun- și nu doar re-acționând . Pentru că totdeauna cel care re-acționează e cu un pas în urma celui care acționează.

5.Absența oricărei preocupări - practic- pentru soarta votantului. Zice puterea- avem prea mulți bugetari, pensionari, asistați, mămicuțe și bebeluși. Ar fi fost normal ca opoziția- care sper că mai are mijloace- să fi întrunit un thik-thank și pe bază de dovezi să arate că gogorița cu cei 300.000 de falși asistați e doar propagandă din anii 50. Ce naiba- și PSD-ul și PNL-ul au dat cei mai mulți miniștrii ai muncii, știu cum să caute în statistici și să demonteze astfel de aiureli. Dar nu consideră necesar să o facă. Și bizonul aligator- care nu-și face probleme din investițiile aiurea ale guvernului Boc- care nu vor aduce niciodată, niciodată nici măcar recuperarea investiției -darmite profit- rămâne cu impresia că guvernul Boc e econom și ține la binele populației. Eu, Ion Ionescu, votant bugetar cu salariul tăiat cu 25%, profesor care nu și-a primit mărirea promisă de 50%- n-am nici cea mai mică idee cum voi primi banii- pe care eventual mi i-am câștigat și în justiție- înapoi. Și atenție- 1 profesor convins= 100 de votanți convinși
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Mar Oct 18, 2011 7:21 pm

din câte reiese din aberațiile portocăcănarului, problema nu era banarea constantă practicată de ăla cu râs șobolaniu (dar aplicată constant celor care au refuzat să pupe-n spațiul interbucal al matolului), ștergerea sistematică a thread-urilor care nu ridicau în slăvi a găștii de pedelingăi etc. ... ci ar fi dat ordin nu-știu-ce partid să nu se posteze pe forumuri... veselie
idiot mai poate fi tâmpitul ăsta, căruia - culmea! - s-a trezit să-i răspundă Istra, in calitate de sucită pe modelul tractoristului tapalabist... laugh
adică, mai pe scurt: discută-ntre ei pedeliștii sub acoperire că ar fi ceva în neregulă că nu-i bagă ceilalți în seamă lol!
belphegor a scris:---Din fericire pt mine, eu chiar nu omit nimic..., nu selectez si nu scot din context "zisele" si nici "vazutele" de "ne'zis" Si ne'vazut" pt unii. Am darul de a le stoca in memorie, poate mai mult decat altii! Si mai am un defect..., mama natura bat'o vina..., anume acela de a le asocia logic in contextul evenimentelor fie ca si consecinte sau efecte, fie ca factor determinant in producerea acestora! Talica, bag sama ai primit interdictie la injurat basescu si Udrea ca o consecinta a mesajului lui Vantu din interviul acordat de acesta lui Ion Cristoiu....! Stii tu... ala cu "natangul si neghiobul nu au datoria sa injure la basestieni, ci sa faca ceva pt a deveni convingatori! Iti amintesti...? Probabil ca nu...! Eu insa nu am uitat si uite ca pot spune acum cum ca Vantu a dat comanda de repliere pe alte coordonate slujbasilor sai devotati, tot asa cum Voiculescu isi aduna oastea de stransura pt viitoarele confruntari! Pe aici doar Danku mai bate campii cu "betivanu..., chiorul, etc, samd, dar o sa taca si el cat de curand... ca asa suna ordinul!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  calator Mier Oct 19, 2011 9:09 am

aurora a scris:PNL si PC au anunţat o alianţă ce va fi parafată la tribunal. E de bine? E de rău?

În contextul politic, social şi economic din acest moment din România,
care ţi se pare că ar fi acţiunea benefică pentru România a opoziţiei?

"opoziţia parlamentară" este în acest moment PNL, PC şi PSD.
Cum crezi că ar trebui să acţioneze această opoziţie în contextul actual?

Anul viitor, 2012, este an electoral.

care opozitie frate ? usl u nare nici program politic e vai de mama lor de amarati cu burta goala
voi asta dapacilea va lingeti ranili si va frecati cu palma in cur dupa ce puslamaua va lucrat misto sunteti ca niste furnici capiate care au primit un jet de insecticid
calator
calator
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 17
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Opoziţia Empty pe naiba

Mesaj  calator Mier Oct 19, 2011 9:15 am


la dracu cu partidu asta nare dreptate va spui io cum ie treaba ati luat suturi in cur si acum va scarpinati pacilea unii pa altii va dati primu ajutor voi nu sunteti capabili sa purtati dialog normal cu nimeni ce dracu sa invatati de la idolii vostri tonta si curva de crina zis latrina penelista aia nau niciun dumnezeu decat sal dea jos pa basescu sunteti ca niste caini inchisi intrun tarc si apoi batuti cu bata da fapt acum sunteti in cantonamentu lu delta va antrenati si va impingeti unu pa altu la inaintare
calator
calator
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 17
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Opoziţia Empty bai delta

Mesaj  calator Mier Oct 19, 2011 9:23 am

[quote="delta"]idiotul ăsta o fi chiar convins că vorbele aruncate de gașca matolului și de cei din celelalte grupuri de interese au vreo importanță? vesel

belpheqală a scris:---""Draga"" petre c, trebue sa recunosc faptul ca mi'ai luat'o inainte cu postarea pe tema ""subiectului""! Iti garantez insa ca nu'mi pare rau pt ca imi daiu nesperata posibilitate de a te contra iar. Superficial si indoctrinat habotnic cum esti nu ai sesizat esentialul! Te sfatuesc sa'l citesti cu mare..., foarte mare atentie! Motivul....? Simplu: Programul economic USL este o insiruire de masuri social economice copiate la indigo din programul de criza aplicat de catre actuala guvernare completat cu masurile de dezvoltare satabila si constanta a tarii preconizat de catre PD'L!
Tot ce au criticat si incriminat cu nerusinare pana acum se regaseste in programul lor! Vei regasi pana si acordul cu FMI. Rahatii astia preconizeaza o reducere a cheltuielilor bugetare cu 50% cu o consecinta implicita a unui nou val de concedieri; introducerea criteriilor de performanta, utilizarea deficitului bugetar exclusiv pt investitii(de parca executivul actual ar face altceva), realizarea pactului national pe economie(exact ce le cere Basescu de doi ani), reducerea taxarii muncii(impozit structurat pe categorii de venit), reducerea contributiilor sociale, stimularea (prin deducerea impozitului) a angajarii tinerilor si a celorcu varsta de peste 55 ani., reducerea arieratelor...., si in fine tot si toate cate au facut sau urmeaza sa puna in practica actuala guvernare!
Golaneala pe fata...!
Nu stiu daca exista infractiunea plagiatului in economie sau politica, dar as infiinta'o ca sa'i pot baga in puscarie pt tot ce au facut in ultimii doi ani!
Programul e bun dar e un furt intelectual atat de evident incat pana si tu l'ai putea intrezari daca nu ai fi habotnic si incuiat!
Singura deosebire e ca actualii au tras greul si au identificat si resursa, pe cand ei sunt pregatiti sa fure totul!
Nu mai fii bleg sa critici programul lor pt ca e identic cu cel pe care il sprijini acum...! Furat dar acelasi!
Citeste tolomacule inainte sa dai cu cornul!
ba delta tu esti mai idiot dacat mine in plus ai luat suturi in cur da la puslamaua
calator
calator
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 17
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Opoziţia Empty Re: Opoziţia

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum