SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Opoziţia

+2
Dracu' gol
aurora
6 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  calator Mier Oct 19, 2011 9:27 am

delta a scris:din câte reiese din aberațiile portocăcănarului, problema nu era banarea constantă practicată de ăla cu râs șobolaniu (dar aplicată constant celor care au refuzat să pupe-n spațiul interbucal al matolului), ștergerea sistematică a thread-urilor care nu ridicau în slăvi a găștii de pedelingăi etc. ... ci ar fi dat ordin nu-știu-ce partid să nu se posteze pe forumuri... veselie
idiot mai poate fi tâmpitul ăsta, căruia - culmea! - s-a trezit să-i răspundă Istra, in calitate de sucită pe modelul tractoristului tapalabist... laugh
adică, mai pe scurt: discută-ntre ei pedeliștii sub acoperire că ar fi ceva în neregulă că nu-i bagă ceilalți în seamă lol!
belphegor a scris:---Din fericire pt mine, eu chiar nu omit nimic..., nu selectez si nu scot din context "zisele" si nici "vazutele" de "ne'zis" Si ne'vazut" pt unii. Am darul de a le stoca in memorie, poate mai mult decat altii! Si mai am un defect..., mama natura bat'o vina..., anume acela de a le asocia logic in contextul evenimentelor fie ca si consecinte sau efecte, fie ca factor determinant in producerea acestora! Talica, bag sama ai primit interdictie la injurat basescu si Udrea ca o consecinta a mesajului lui Vantu din interviul acordat de acesta lui Ion Cristoiu....! Stii tu... ala cu "natangul si neghiobul nu au datoria sa injure la basestieni, ci sa faca ceva pt a deveni convingatori! Iti amintesti...? Probabil ca nu...! Eu insa nu am uitat si uite ca pot spune acum cum ca Vantu a dat comanda de repliere pe alte coordonate slujbasilor sai devotati, tot asa cum Voiculescu isi aduna oastea de stransura pt viitoarele confruntari! Pe aici doar Danku mai bate campii cu "betivanu..., chiorul, etc, samd, dar o sa taca si el cat de curand... ca asa suna ordinul!


bai asta io am scris pe un alt forum si tu transpui asta acilea ia sa mi dai nene bani pa drepturili de autor
sunteti niste lasi care atacati pa la spate daca ai sangen instalatie nu ma criticai pa la spate acilea
calator
calator
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 17
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Mier Oct 19, 2011 10:06 am

calator a scris:ba delta tu esti mai idiot dacat mine
păi, din asta nu se poate afla cam cât de inteligent ești? suspect

calator a scris:in plus ai luat suturi in cur da la puslamaua
prin puslama te referi la clona istericului pe care-l ignoram inca de când și-a creat respectivul nick și practic habar nu aveam ce postează pe acolo? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Mier Oct 19, 2011 10:07 am

calator a scris:
delta a scris:din câte reiese din aberațiile portocăcănarului, problema nu era banarea constantă practicată de ăla cu râs șobolaniu (dar aplicată constant celor care au refuzat să pupe-n spațiul interbucal al matolului), ștergerea sistematică a thread-urilor care nu ridicau în slăvi a găștii de pedelingăi etc. ... ci ar fi dat ordin nu-știu-ce partid să nu se posteze pe forumuri... veselie
idiot mai poate fi tâmpitul ăsta, căruia - culmea! - s-a trezit să-i răspundă Istra, in calitate de sucită pe modelul tractoristului tapalabist... laugh
adică, mai pe scurt: discută-ntre ei pedeliștii sub acoperire că ar fi ceva în neregulă că nu-i bagă ceilalți în seamă lol!
belphegor a scris:---Din fericire pt mine, eu chiar nu omit nimic..., nu selectez si nu scot din context "zisele" si nici "vazutele" de "ne'zis" Si ne'vazut" pt unii. Am darul de a le stoca in memorie, poate mai mult decat altii! Si mai am un defect..., mama natura bat'o vina..., anume acela de a le asocia logic in contextul evenimentelor fie ca si consecinte sau efecte, fie ca factor determinant in producerea acestora! Talica, bag sama ai primit interdictie la injurat basescu si Udrea ca o consecinta a mesajului lui Vantu din interviul acordat de acesta lui Ion Cristoiu....! Stii tu... ala cu "natangul si neghiobul nu au datoria sa injure la basestieni, ci sa faca ceva pt a deveni convingatori! Iti amintesti...? Probabil ca nu...! Eu insa nu am uitat si uite ca pot spune acum cum ca Vantu a dat comanda de repliere pe alte coordonate slujbasilor sai devotati, tot asa cum Voiculescu isi aduna oastea de stransura pt viitoarele confruntari! Pe aici doar Danku mai bate campii cu "betivanu..., chiorul, etc, samd, dar o sa taca si el cat de curand... ca asa suna ordinul!


bai asta io am scris pe un alt forum si tu transpui asta acilea ia sa mi dai nene bani pa drepturili de autor
sunteti niste lasi care atacati pa la spate daca ai sangen instalatie nu ma criticai pa la spate acilea
păi, dacă-i scris de tine, nu prea înțeleg de ce nu ai accesat contul tău deja existent pe acest forum și ți-ai creat unul nou? scratch
ce sens are să ai două nick-uri funcționale pe același forum?

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Mar Iun 21, 2016 3:56 pm

am o nelamurire: la alegerile parlamentare care partid va juca rolul celui aflat in opozitie?
psd?
pnl?
ambele? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Mar Iun 21, 2016 4:04 pm

delta a scris:am o nelamurire: la alegerile parlamentare care partid va juca rolul celui aflat in opozitie?
psd?
pnl?
ambele? laugh
Conform indiciilor de la locale, USR-ul lui Plicusor Ban si Alianta Noastra, a lui Marian Munteanu, ca opozitie de stanga-dreapta la "clasa politica" ce a distrus tarisoara in ultimii 26 de ani. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Mar Iun 21, 2016 4:08 pm

ENKI a scris:Plicusor Ban
ce urat vorbesti despre protectorul frantsuzettei de la secsiile de votare innocent

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Mar Iun 21, 2016 4:11 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Plicusor Ban
ce urat vorbesti despre protectorul frantsuzettei de la secsiile de votare innocent
Am cules expresia chiar de la tinerii frumosi si liberi, de pe feisbuc. Embarassed laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Mar Iun 21, 2016 4:21 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Plicusor Ban
ce urat vorbesti despre protectorul frantsuzettei de la secsiile de votare innocent
Am cules expresia chiar de la tinerii frumosi si liberi, de pe feisbuc. Embarassed laugh
pai, oranjgutanii sunt impotriva lor?
a, da, probabil
din cauza ca erau competitorii pmp-ului

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Mier Noi 29, 2017 4:22 pm

Cristian Niculescu
17 ore ·

TRIBUL #REZIST
În anul de grație 2000, urma a 4-a serie de alegeri din România așa zis liberă și democrată. Alegeri cu rezultat previzibil : înfrângere clară a conglomeratului pestriț, țărănisto-liberalo-democrat, după o guvernare haotică și conflictuală. Această mixtură politică o votasem cu nețărmurit entuziasm, în 1996, noi, tinerii frumoși și liberi ai Pieței Universității 1. Tefeliștii deceniului 9, secolul XX.
Președintele alianței deșirate de războaie interne și incompetență, Emil Constantinescu, se declara învins de Securitate. Adică de sistem. Adică de statul paralel de atunci. Toți știam ce va urma: ciracii lui Iliescu și Năstase vor defila la scrutin. Ca să nu fie pastila chiar așa de amară, sistemul ne-a oferit un îndulcitor cu emulgator: am avut de ales între Iliescu și Vadim Tudor, la președinție. Vadim era un maimuțoi care se juca de-a ultranaționalismul. Am înghițit și pastila asta, am votat Iliescu cu calmul nebunului și ne-am pregătit tranșeele, pentru asaltul ce urma din partea găștii Iliescu & Năstase.

Au urmat patru ani de rezistență tip ”we shall defend our island, we shall never surrender”. În acest timp, sistemul pus la punct de guvernarea Năstase ridica permanent ziduri în jurul nostru. Societatea civilă supraviețuia cu stipendii de la binefăcători gen Soros. Atunci, banii filantropului păreau un colac de salvare. Acolo și-au formatat creierele liderii de opinie/influencerii de azi și efectele se văd – gândirea lor critică a paralizat unidirecțional.
Zic mai departe. Presa main stream era controlată prin difuzare și prin contracte de publicitate. În chioșcuri ajungeau ziarele care trebuie, pro-guvern. În astea găseai reclame de la companiile statului. Reclame de la companii cu datorii mari sau care n-aveau nimic de oferit. Reclame, ca șpăgi pentru tăcere.
În fine, opoziția politică… jalnică, inexistentă. Partidul Democrat, culmea, tot de sorginte stângistă, mai mișca ceva în Parlament. Și mai era un singur politician, lup singuratic, care avea să decoleze ca racheta spre președinția țării, după câștigarea Primăriei Bucureștiului, unde l-am votat cu disperare. Îl știți.

Ce-am făcut noi, atunci ? Ne-am bătut cum am știut, având experiența (anti)comunismului. Ne-am bătut insidios, subteran. Cu bancuri anti-Iliescu și anti-Năstase. Cu comentarii negative despre afacerile camarilei guvernamentale, transmise oral, răspândind mereu informații despre ultimele aventuri ale corupților. În presă am fost agresivi cu puterea, la orice eveniment, chiar dacă nu ni se publica tot ce scoteam sau nu se publica deloc. Dar le provocam un disconfort puternicilor zilei. Le vânam orice greșeală. Deseori recurgeam la ”șopârle” de presă, adică strecuram în informație exprimări sau conotații defavorabile personajului.
Așa am așteptat răzbunarea: patru ani, cu voinicie, ne-am bătut joc de domnie. Dar niciodată n-am ieșit în stradă. Niciodată. Cât timp sictirul și decepția noastră față de guvernarea anterioară le permisese să câștige, alor lui Iliescu & Năstase, n-aveam ce căuta în stradă !
Am venit la urne, în 2004, și am produs cea mai spectaculoasă răsturnare de situație din era post-decembristă: partidul și omul care aveau toate pârghiile puterii, dar toate, a pierdut dureros și guvernarea și președinția. Bun, admit că pe Năstase nici nu l-a vrut Iliescu președinte, dar asta e altă poveste. Despre servicii, no comment. Se știe pe unde a lucrat Băsescu, în comunism.

Povestea mea nu vrea să blameze protestul în stradă. E o formă de manifestare perfect democratică. Dar devine abuz prin repetiție, lipsa legalității și necunoașterea obiectivelor. E diferența dintre legitim și legal.
Majoritatea protestatarilor de azi sunt tineri sau în floarea vârstei. Habar n-au ce e comunismul, dar urlă sloganuri despre ”ciuma roșie”. Sunt indivizi fără cultură politică. Au crescut într-o țară unde cetățenii n-au avut impact asupra guvernării. Sunt născuți într-o colonie europeană, unde votul sau demonstrațiile stradale n-au influențat treburile țării sau standardul de viață.
În schimb, protestatarii de azi au crescut înconjurați de noile mijloace de comunicare, respectiv manipulare, care creează noul tip de emoție ”revoluționară”. O emoție de tip pavlovian. Tefeliștii salivează la manevrele și discursurile oengiștilor bursieri acum 15-20 ani și la provocările profesioniștilor din umbră. Tefeliștii participă la ritualuri de purificare colectivă, catalogate ca festivaluri stradale anticorupție. Ei sunt tribul #rezist. Niște răsfățați care țipă isteric, precum copilul care-și vrea înapoi jucăria, tot de el abandonată. Jucăria aia numită urnă.






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Lun Dec 11, 2017 8:51 am

Inteleg ca aseara s-au adunat ultimii cretini rezistenti si s-au incolonat in spatele oparitului Julien, bolborosind cate ceva si despre necesitatea alegerilor anticipate. Chiar sunt curios sa vad niste sondaje de opinie recente, pentru am o vaga banuiala ca PSD a trecut binisor de 50%, iar ALDE se apropie de 20%. laugh

CORUL NEARMONIZAȚILOR!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Avem o opoziţie, ce facem cu democraţia?
USR = ZERO, Platforma România 100 = ZERO … de la PNL mai aveam de doi lei speranţă!
Dar cum, domnule, cum să aliniezi PNL în spatele unui ZERO BARAT? Cât de strâns cu dosarele a ajuns PNL încât se încolonează în spatele unui nimeni? Căci ce altceva este Platforma România 100 … din care „se va desprinde un partid politic”, spune Cioloş, fără să pară lucid de canibalizarea opoziției.
Iată un semn bun pentru PSD. În scurt timp, PNL, USR și Platforma România 100 se vor călca în picioare. La asta sunt experți, nicidecum să genereze proiecte și soluții plecând de la realitățile și nevoile imediate românești. (foto: Gândul.info)

Iată o imagine cât 1000 de cuvinte! Avem în faţă CORUL NEARMONIZAȚILOR: cei care nu s-au înţeles în USR, cei care nu se înţeleg în Parlament (PNL şi USR), cei care s-au jurat că sunt tehnocraţi până au devenit politicieni, cei care promit soluții de aur pentru România, dar care generează și încurajează haosul. Unii pe banii țării, alții pe banii străinilor.

Din nou, partide parlamentare – PNL și USR – se aliniază ca la comandă (invizibilă), în spatele lui Dacian Cioloș, permanenta soluție și speranță a celor care gândesc din afara României, pentru controlul din interior.

Privesc ultimul partid istoric, PNL, cum păşeşte pe calea celor despre care se va spune cât de curând ce liberali au fost, ce liberi au ajuns.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  baso Lun Dec 11, 2017 9:48 am

Au ramas tributari imaginii cu inghesuiala in spatele pupitrului, sa intre toti ciumpalacii importanti in cadru  Laughing Se pare ca treaba cu protestele le-a declansat reflexul cu poza de grup , simtind ca e momentul sa confiste protestele spontane . Spontan sa para, dar sa fim vazuti toti in varf la motz. Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Chiar si in acele zile mi s-au parut ridicole delegatiile de revolutionari care nu se mai terminau, venite sa se ingramadeasca in cadru pt. a spune lozinci. Ai fi zis ca erau la concurs pe echipe. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Lun Dec 11, 2017 9:59 am

baso a scris:Au ramas tributari imaginii cu inghesuiala in spatele pupitrului, sa intre toti ciumpalacii importanti in cadru  Laughing Se pare ca treaba cu protestele le-a declansat reflexul cu poza de grup , simtind ca e momentul sa confiste protestele spontane . Spontan sa para, dar sa fim vazuti toti in varf la motz.  Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Chiar si in acele zile mi s-au parut ridicole delegatiile de revolutionari care nu se mai terminau, venite sa se ingramadeasca in cadru pt. a spune lozinci. Ai fi zis ca erau la concurs pe echipe. Laughing

Io intrasem sa adaug o poza similara, dar din 10 decembrie 2013 laugh bine


George Popescu
Urmăreşte · 10 Decembrie 2013 · editat · ·

Circa 100 de protestatari ce se opun legii minelor si proiectului de exploatare de la Rosia Montana au ocupat pentru aproximativ patru ore sediul Avocatului Poporului. #unitisalvam - cu Alexandru Alexe, Mihail Bumbeș şi Mircea Ioan Topoleanu Ciocolatescu.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

EDIT. Mi-am amintit si de asta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Lun Dec 11, 2017 10:23 am, editata de 1 ori (Motiv : completare cu EDIT)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Lun Dec 11, 2017 10:28 am

Poza completa este dementiala. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Titlul dat de Scanteia lui Burci este doar dement.  Cool


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  baso Lun Dec 11, 2017 11:18 am

ENKI a scris:Poza completa este dementiala. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Titlul dat de Scanteia lui Burci este doar dement.  Cool


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Totusi, emanatii astia ai revoltei populare stau ceva mai rasfirati decat aia din decembrie 89. Se poate plimba o pisica sau un catel printre ei.
Bine, dupa poza asta de grup, sper ca nu mai au tupeul sa afirme ca protestele stradale nu le apartin.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Mar Dec 12, 2017 9:48 am

Cam cat de cretin sa fii sa apari la proteste cu un fes ca de armata, kaki si cu vulpe polara pe el, cand esti os din neamul securistului supranumit Vulpea?! laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  baso Mar Dec 12, 2017 10:46 am

"Sefu', culoarea asta transmite că ești gata de luptă! Wow, ce dur arăți, șefu, nu te mai uita așa la mine!!!"

raset

Acu' se leaga ce ascultam eu ieri in taxi in loc de manele raset Nu pricepeam de ce naiba erau picati in cap toti comentatorii din emisiunea radiofonica a lui Guran ca a intrat marele Ciolos in joc, putand sa-i sufle locul lui Iohannis la urmatoarele alegeri prezidentiale raset Nu-mi dadeam seama daca aia faceau caterinca sau vorbeau serios, fiind oricum de noaptea mintii scenaritele despre supereroul reactivat cu ocazia protestelor, unificatorul opozitiei  in apararea democratiei si a statului de drept. Laughing Nici macar nu seamana cu Arnold, Terminatorul raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  baso Mar Dec 12, 2017 12:24 pm

Afland acum si detaliul cu vulpea de pe fesul dacic al lui Dacian Julienne, am reanalizat poza de grup completa. Laughing Observasem eu detaliul ca cam toti rasfiratii stau cu mainile incrucisate sau la spate, cam ca in pozele victoriene cu decedati, insa n-am considerat a fi chiar asa de important d.p.v al artei fotografice Laughing Degetul mare al mainii drepte a lui Julienne( fiind cam obraznic intepenit) si picioarele usor cracanate au denaturat putin prima mea senzatie,  de fotografie cu morti sau zombies ori de la priveghi. Laughing Mai, daca-i legau mainile de pe piept cu batista, cu certitudine imi era mult mai clara intentia artistica a fotografului raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Mar Dec 12, 2017 3:42 pm

baso a scris:Afland acum si detaliul cu vulpea de pe fesul dacic al lui Dacian Julienne, am reanalizat poza de grup completa. Laughing Observasem eu detaliul ca cam toti rasfiratii stau cu mainile incrucisate sau la spate, cam ca in pozele victoriene cu decedati, insa n-am considerat a fi chiar asa de important d.p.v al artei fotografice Laughing Degetul mare al mainii drepte a lui Julienne( fiind cam obraznic intepenit) si picioarele usor cracanate au denaturat putin prima mea senzatie,  de fotografie cu morti sau zombies ori de la priveghi. Laughing Mai, daca-i legau mainile de pe piept cu batista, cu certitudine imi era mult mai clara intentia artistica a fotografului raset

Prima asociere pe care am facut-o citind comentariul tau. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  delta Mier Dec 13, 2017 8:18 am

ENKI a scris:Cam cat de cretin sa fii sa apari la proteste cu un fes ca de armata, kaki si cu vulpe polara pe el, cand esti os din neamul securistului supranumit Vulpea?! laugh
zilele precedente la o grămadă de televiziuni era practic o isterie legată de fesuri și căciuli...
ce naiba i-a apucat pe ăștia?
chiar nu mai au subiecte de știri?
le-o fi epuizat pe alea privind scăderea reală a salariilor după trecerea la angajați a contribuțiilor angajatorului...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  baso Mier Dec 13, 2017 9:26 am

delta a scris:
ENKI a scris:Cam cat de cretin sa fii sa apari la proteste cu un fes ca de armata, kaki si cu vulpe polara pe el, cand esti os din neamul securistului supranumit Vulpea?! laugh
zilele precedente la o grămadă de televiziuni era practic o isterie legată de fesuri și căciuli...
ce naiba i-a apucat pe ăștia?
chiar nu mai au subiecte de știri?

Daca Ambasada Suediei nu s-ar fi bucurat ca Dacian Ciolos a facut reclama marcii suedeze cu fesul purtat pe cap la protest, probabil prea putini ar fi sesizat. Asa, au preluat si televiziunile stirea, spre maxima incantare a Ambasadei Suediei pt. promovarea facila a vulpii polare pe piata romaneasca.raset Io ziceam la mishto ca printre rasfiratii aia din poza se poate plimba lejer o pisica sau un caine. Nici prin creanga mintii nu mi-as fi imaginat ca se poate plimba chiar si o vulpe polara raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Mier Dec 13, 2017 9:32 am

baso a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Cam cat de cretin sa fii sa apari la proteste cu un fes ca de armata, kaki si cu vulpe polara pe el, cand esti os din neamul securistului supranumit Vulpea?! laugh
zilele precedente la o grămadă de televiziuni era practic o isterie legată de fesuri și căciuli...
ce naiba i-a apucat pe ăștia?
chiar nu mai au subiecte de știri?

Daca Ambasada Suediei nu s-ar fi bucurat ca Dacian Ciolos a facut reclama marcii suedeze cu fesul purtat pe cap la protest, probabil prea putini ar fi sesizat. Asa, au preluat si televiziunile stirea, spre maxima incantare a Ambasadei Suediei pt. promovarea facila a vulpii polare pe piata romaneasca.raset Io ziceam la mishto ca printre rasfiratii aia din poza se poate plimba lejer o pisica sau un caine. Nici prin creanga mintii nu mi-as fi imaginat ca se poate plimba chiar si o vulpe polara  raset
Cica ar fi misunat si Bot printre zombalai, intr-un moment anterior pozei cu masuta. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  ENKI Mier Dec 13, 2017 9:38 am

delta a scris:
ENKI a scris:Cam cat de cretin sa fii sa apari la proteste cu un fes ca de armata, kaki si cu vulpe polara pe el, cand esti os din neamul securistului supranumit Vulpea?! laugh
zilele precedente la o grămadă de televiziuni era practic o isterie legată de fesuri și căciuli...
ce naiba i-a apucat pe ăștia?
chiar nu mai au subiecte de știri?
le-o fi epuizat pe alea privind scăderea reală a salariilor după trecerea la angajați a contribuțiilor angajatorului...

La cati vajnici sindicalisti au iesit prin piete sa se planga de iminenta scadere a salariilor, or fi inteles si redactorii facatori de stiri ca niste noutati pe tema respectiva vor mai putea livra abia dupa 10 februarie 2018. Pana atunci, probabil ca vor analiza sosetele lui Julien. Laughing

Dacian Cioloş
· 16 ore ·

Mulțumesc Ambasada Suediei din Bucureşti / Sveriges ambassad i Bukarest pentru atenția acordată fesului pe care l-am purtat duminică la protest. Smile

Pentru plimbări iarna, pe seară, în Piața Constituției sau Piața Victoriei, țin bine și șosetele de lână, lucrate manual, cum sunt cele împletite de femeile de la Roșia Montană.

Pe testate! Tocmai i-am trimis cadou doamnei ambasador o pereche, ca-s bune sigur și în Suedia. Pare că vine o iarnă grea.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


UPDATE. Prima melodie peste care am dat pe Youtube dupa ce am scris comentariul de mai sus. laugh



Nu prea inteleg ce zice moldavanu' la refren, dar aud ceva de genul:

Tara mea, coltuni de lana,
Nu am gaz de-o spatamana,
Eu tund oile din stana
Ca sa-mi fac coltuni de lana


vesel


UPDATE 2. M-am uitat in descrierea capodoperei si am gasit toate vresurile:

Versuri:

♫ refren

Ţara mea, colţuni de lână,
nu am bani de-o lună plină.
Strâng cureaua cu o sârmă
şi mă duc în deal la stână.

Ţara mea, colţuni de lână,
Nu am gaz de-o săptămână.
Eu tund oile din stână,
ca să-mi fac colţuni de lână.

♪ strofa 1

Ţara mea, colţuni de lână,
nu ai mulţi ani, dar eşti bătrână.
Peste cine arunci ţărână,
de parcă nu ai fi tu stăpână?

Ţara mea, colţuni cu borţi,
trăieşti aici până nu mai poţi.
Şi-atunci iei drumul la picior,
c-ai de crescut fiice şi feciori.

Ţara mea cu drum de ţară,
Iară mă scoţi din Capitală
şi mă duci în drum spre gară,
ca să stau pe prisp-afară.

Ţara mea, miros de câmp,
Când ţi-am prins zorii, mi-ai spus cine sunt,
când îţi prind dorul, vezi cum râd şi plâng,
că tot de dor şi durere mulţi îţi cânt.

♫ refren

♪ strofa 2

Cu capul plecat şi mâna strânsă în pumn,
moldoveanul aşteaptă momentul oportun,
ca să-l ridice şi-n toată figura,
cu faţa spre Soare, să dea lovitura.

Că de mult aşteaptă în chin,
C-aleg flori, dar conduc mărăcini,
pe la răcoare mulţi prind rădăcini…
Poate-i facem vecini?

Că vezi, nu din plăcere,
mulţi arată degetul şi la revedere,
De ce pleacă toţi, e clară pricina.
Ultimul să stingă lumina.

Când vine frigul, tu nu ai somn.
Iar scumpesc gazul. Fuck GazProm!
Fuck GazProm! - Da! Fuck Gazprom!
Eu îmbrac colţuni de lână şi aştept s-adorm.

♫ refren


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Dec 13, 2017 9:53 am, editata de 4 ori (Motiv : completare cu update si update 2)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  baso Mier Dec 13, 2017 10:20 am

Ciolofes si sosete de lana made Rosia Montana. Nici macar nu si-a fotografiat colutunojuliennii  purtati de el la protest. La fel de bine putea face reclama si la chilotul care-l chiloteaza .Chilotodacian cu coltunojulieni si ciolofes.
Degeba ! Cu ciolofesul a facut reclama vulpii polare pe gratis iar suedezii au fost incantati de promovarea marcii fara cel mai mic efort din partea lor. Laughing Toata Romania a vazut-o pe vulpita de pe kaki ciolofesul dacic .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  baso Mier Dec 13, 2017 11:02 am

In tot cazul, dupa propaganda dementa declansata de reactivarea emanatului Julien, Costi Rogozanu a declansat contraofensiva cu ciolofesul care i-a inflamat rau de tot pe Ciolofani. Tocmai am aruncat un ochi prin presa online raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Opoziţia - Pagina 2 Empty Re: Opoziţia

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum