SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

+10
ENKI
Anahoret
delta
Vasile
Dracu' gol
baso
(Still a)Live
Rody
RocketQu33n
Dr.Ernesto Rafael Guevara
14 participanți

Pagina 11 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Mar Aug 09, 2016 9:37 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Dum Aug 14, 2016 1:10 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Lun Sept 05, 2016 8:53 am

Am aflat despre ITO 2016 abia dupa ce s-a incheiat, poate si pentru ca participarea n-a fost una prea numeroasa, oricum departe de masura "din toata lumea" a denumirii evenimentului. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pe langa faptul ca "procesiunea luminilor" m-a dus cu gandul la KKK sau procesiunile masonice ale "illuminati" (si in timpul referendumului din iulie 2012 au fost purtate pe strazi torte ale democratiei, de catre oranjgutanii fanatici - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] m-a dat pe spate imnul intalnirii, inca inainte de ascultare, prin titlul cu care a fost incarcat clipul pe Youtube. laugh



Apasand play, am crezut ca lesin de ras, recunoscand in primele secunde ale imnului cateva acorduri din hit-ul Cu talpile arse, al BUG Mafia. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mar Sept 06, 2016 4:17 pm

Eh, illuminati erau atei. Tot respectul pentru ei!
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Lun Noi 07, 2016 10:34 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  apocalyptica Lun Noi 07, 2016 5:12 pm

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bine ca ips nu e pe post de curt cobain... Laughing

apocalyptica
încă tatonează
încă tatonează

Mesaje : 23
Data de inscriere : 21/06/2016

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Sam Mar 25, 2017 9:03 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Sam Mar 25, 2017 10:41 pm

La noi au fost 2 marsuri pt. viata, la ore diferite. Unul organizat de ortodocsi iar altul de neoprotestanti. Cica nu s-ar fi inteles organizatorii intre ei ca sa fie unul comun. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Lun Apr 10, 2017 12:00 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iar a vrut Bendeac sa se bage in seama cu teribilisme de neam prost. Precizarea cu vomitatul pe altar e cam de porc in context(chiar nu vad umorul in afirmatia asta), indiferent cat de argumentate ar putea fi in rest optiunile sau opiniile sale. Sau poate doar a vrut sa starneasca furia fanaticilor religiosi de care nu se prea deosebeste la capitolul tulburari comportamentale si pitici isterici pe creier.

Era culmea sa nu apara Jiji in decor, in apararea preotilor de Bendeac- Satana  vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Habar n-am daca fix asa a zis Ioan Gura de Aur despre preotii curvari, banditi, betivi...ca trebuie sa le fie pupata mana sfintitoare indifirent de pacate, ca au har sa ne umple de duhul sfant pana cand sunt dati afara din biserica. Asa cum e el, Jiji are mai mult umor decat Satana de Bendeac.  Twisted Evil Sper ca Prefericitul Daniel sa confirme/infirme citatul dat de Becali despre scamatoria cu harul preotilor curvari, banditi, betivi, pacatosi. Bisericosii trebuie sa se umple de respect cand stiu de la ce fel de intermediari primesc duhul sfant.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Lun Apr 10, 2017 2:03 pm

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iar a vrut Bendeac sa se bage in seama cu teribilisme de neam prost. Precizarea cu vomitatul pe altar e cam de porc in context(chiar nu vad umorul in afirmatia asta), indiferent cat de argumentate ar putea fi in rest optiunile sau opiniile sale. Sau poate doar a vrut sa starneasca furia fanaticilor religiosi de care nu se prea deosebeste la capitolul tulburari comportamentale si pitici isterici pe creier.

Era culmea sa nu apara Jiji in decor, in apararea preotilor de Bendeac- Satana  vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Habar n-am daca fix asa a zis Ioan Gura de Aur despre preotii curvari, banditi, betivi...ca trebuie sa le fie pupata mana sfintitoare indifirent de pacate, ca au har sa ne umple de duhul sfant pana cand sunt dati afara din biserica. Asa cum e el, Jiji are mai mult umor decat Satana de Bendeac.  Twisted Evil Sper ca Prefericitul Daniel sa confirme/infirme citatul dat de Becali despre scamatoria cu harul preotilor curvari, banditi, betivi, pacatosi. Bisericosii trebuie sa se umple de respect cand stiu  de la ce fel de intermediari primesc duhul sfant.
Cam asa ceva a zis Gura de Aur, dar problemele apar cand afli, ca mine, ca unul dintre cei mai indragiti preoti din oras era pedofil si homosexual, adica ii placeau doar baieteii, nu si fetitele. Cool
Bendeac s-a manifestat "normal", ca orice ghiolban in cautare de reclama, fiind folosit pentru amorsarea taberei anti-catedrala+clopot, BOR fiind inca una dintre temele pe care populatia imbecilizata a Securistanului poate fi rapid impartita in doua. Tot pentru de reclama si amorsare a bisericosilor a fost asmutit si Becali, care a reintrat in politica manat de securisti. Ca doar am primit ordin de la MUE sa facem si noi un partid nationalist, sa nu ramanem de rasul lumii, dupa ce secolul trecut am iscat fenomenul C. Z. Codreanu. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu-i rau ca-i zice BINE aliantei, doar ca orice rebusit din tabara opusa va citi instant bi-Ne, scriindu-l NN, usor de asociat  cu Neo-Nazismul. laugh

Io cred ca singurul modelator eficient al constiintei colective mioritice ramane undergroundul, care lucreaza, nestiut si rabdator, prin tot felul de dilimani. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Lun Apr 10, 2017 3:06 pm

ENKI a scris:


Cam asa ceva a zis Gura de Aur, dar problemele apar cand afli, ca mine, ca unul dintre cei mai indragiti preoti din oras era pedofil si homosexual, adica ii placeau doar baieteii, nu si fetitele. Cool

Sa stii ca si eu, cand eram mica, nu pricepeam de ce bunicul cel ciufut ma tinea strans de mana trecand impreuna cu mine strada, pe partea aialalta, imediat cum il vedea pe preotul care slujea la cea mai importanta biserica din comuna, cand acesta venea inspre noi din sens invers. devil Bunicul cel ciufut era atat de ostentiv in atitudinea lui de a refuza orice apropiere de respectivul preot (preot care , cand bunicul nu era de fata, ma ademenea cu bombonele, ca sa mai imblanzeasca si sa-i povestesc tot ce stiu din casa bunicilor).Pt. ca oricum aveam deja implementata ideea ca popa taie limba la copiii care spun prostii, devenind rapid muta la provocarile popii (imaginandu-mi ca popa are un cutit ascuns in sutana, impreuna cu bombonelele ) am chestionat-o pe bunica, mult mai cooperanta in a afla motivul pt. care ciufutul de bunic n-avea ochi sa-l vada pe respectivul preot atat de amabil cu mine.Am avut noroc cu o bunica sincera si deschisa, care mi-a explicat, pe intelesul meu, ca acel preot era o Satana in sutana, un om negru la suflet ce le-a facut si lor mult rau(in perioda colectivizarii). Si ca nu este intermediarul lui Dumnezeu pe Pamant, fiind mai bine sa fiu  si eu ferita de el, ca fals parinte, ademenitor cu dulcegarii la copiii mici si prostuti. laugh Posibil sa fi fost si pedofil, habar n-am. Era foarte lingusitor in privinta mea, desi eram chiar  tare mica atunci cand incerca sa-mi cucereasca increderea.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Mai 12, 2017 9:49 am

Interesant, foarte interesant. vesel


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ion Aion
Ieri la 07:42

POVESTEA MEA – O POVESTE ANTIMOTIVAȚIONALĂ

În urmă cu doar o lună, aveam tot ce-și putea dori un om, mai puțin un lucru... Aveam liniște în familie, aveam o familie... Un job respectabil, de vreme ce oamenii se închinau în jurul meu și îmi sărutau mâinile. Ți s-a întâmplat vreodată? Ce experiență de viață!... Eram preot ortodox exact în locul potrivit pe lumea asta – în țara unde Biserica mea se mândrea cu televiziune, politicieni servili, cea mai mare catedrală a secolului 21 etc. Iar eu, doar pe puterile mele, răzbisem în branșă ca nimeni altul: primul la doctorat, studii, conferințe, publicații, parohie în buricul târgului, tot ce se putea obține în domeniu. Bașca aveam și un job secret (o mică evadare), deloc de neglijat: manageriam un distins complex turistic. Și-ncă altele, aparținându-mi atunci, iar astăzi nu.
În urmă cu doar o lună, aveam totul, mai puțin un lucru... pe care l-am câștigat între timp, achitând însă un preț uriaș.

Câți își mai pretind acest lucru? Și mai merită astăzi? Să fii sincer cu tine...




Ion Aion
27 aprilie la 07:12 ·

(SOMNUL RAȚIUNII) IUBIREA NAȘTE MONȘTRI

În Seminar, în timpul unei ore de teologie, profesorul ne-a întrebat:
„- Măi băieți, de ce Adam a fost singurul om care a trăit în rai pe lumea asta?”
„- Pentru că...”
„- De fapt...”
„- Ba nu, știu eu! știu eu!...”
„- Ăăă...”
Habar n-aveam, eram prea necopți, însă dascălul, trecut prin viață, ne pregătea și pe noi:
„- E singurul care nu a avut soacră”...

Grecii antici, fondatorii civilizației noastre europene și cei mai înțelepți care s-au petrecut pe fața pământului, îi ziceau soacrei „pentherá”, așa era cuvântul în limba lor, în timp ce verbul „pentheo” însemna „a deplânge, a purta doliu” (adică tot ce poate fi mai rău).
Îndoliat și de tot plânsul, așa meriți, ca un creator de soacră ce ești!!! Tu ai creat-o, fiindcă te-ai legat de fie-sa, ai transformat-o în soacră! Ai născut monstrul!...

În schimb, dacă ești o „tu”, iată trei sfaturi simple pentru a te desăvârși ca soacră:
1. Exersează-ți dicția încă din copilărie! Niciodată nu vei ajunge la un debit mulțumitor.
2. Deprinde-te să observi fiecare detaliu al lumii înconjurătoare! Poeții și soacrele își găsesc inspirația în cele mai neînsemnate amănunte: „Ai lăsat o amprentă jegoasă pe peretele meu”! Și dă-i perorații... „Nici un cui nu ești în stare să bați”! „Asta-i a doua bere”! „Iar ți-e foame”?
3. Identifică-te cu natura (ce ecologist sună)! Astfel vei fi mereu pregătită: să te înfoiezi ca păunii, să tropăi pe scări ca elefantu' anunțându-ți venirea, să bâzâi cât tot viesparul, să răcnești ca leii sau, dimpotrivă, doar să caști câte o gură amenințătoare de hipopotam.



Ion Aion
24 aprilie la 17:28 ·

ÎN GURA PĂCĂTOSULUI S-A RĂSUCIT CUVÂNTUL
(NESERIOZITĂȚI DE LA ÎNCEPUTURILE PREOȚIEI)

Un moș chior și surd se tot bagă-n seamă pe la noi la strană. Când începe să citească din cărțile sfinte, ori îți astupi urechile sperând să nu mai auzi ce zice, ori te dai de gol cât ești de „sărac cu duhul” și (nu doar că te hlizești puțin sau pufnești prostește pe nas, ci) urli de râsul ce te cuprinde:
- slujbă sfântă, solemnitate desăvârșită, trăiri profunde, ecouri tainice din cupola înaltă până în inimile prezente, urmează cuvintele „Stăpâne, Doamne, ușurează-ne pe noi” (de păcate ș.a.m.d.), când moșul te atacă subit: „Stăpâne, Doamne, ușurează-te pe noi”. Unde să te ascunzi din mijlocul bisericii? Doar strângi din dinți și cădești mai departe.
- „Sfinte Ierarhe, iubitorule de feciorie” se metamorfozează pe dată în „Sfinte Ierarhe, iubitorule de fecioare”. Cititorul pune o vorbă unde trebuie și sfinții sunt zvârliți direct în focurile iadului. Între rai și iad stă doar o vorbă...
- „Pune, Doamne, strajă gurii mele” ne îndeamnă psalmistul să zicem, dar moșul se încăpățânează cu-a lui: „Pune, Doamne, strajă găurii mele”!
- „Deșertăciuni sunt toate”,
ah, ce adevărat!
„Deșteptăciuni sunt toate”,
o-ntoarce răspicat.
„Pe care nimenea dintre oameni” –
în vechiul grai creștin.
„Pe care nimerea dintre oameni”...
noi aprobăm: „Amiiin”!
Înfăptuiri grozave
a mai avut duium.
Decența mă oprește
să le evoc acum...


Sursa foto si texte: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Vin Mai 19, 2017 1:16 pm

Voila, consider absolut firesc ca inclusiv prefericitii BOR sa apleze la serviciile unor avocati( cu experienta profesionala)  in reprezantarea lor  in lupta cu DIAVOLUL raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

...întrebat de jurnalişti cine îi vrea răul, arhiepiscopul Tomisului a spus: „Diavolul îmi vrea răul!”

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Mai 19, 2017 1:23 pm

baso a scris:Voila, consider absolut firesc ca inclusiv prefericitii BOR sa apleze la serviciile unor avocati( cu exeperienta profesionala)  in reprezantarea lor  in lupta cu DIAVOLUL raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

...întrebat de jurnalişti cine îi vrea răul, arhiepiscopul Tomisului a spus: „Diavolul îmi vrea răul!”



Rasucind dictonul "Popii iti vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia!", rezulta ca Spagoveanu n-ar prea vrea sa-l lase pe Diavol sa-i ia raul. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Joi Iun 01, 2017 7:13 pm

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Mier Iun 28, 2017 12:52 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cam dificil sa pricep sustinerea aproape  imbecila de care beneficiaza individul in comunitatea lui de credinciosi.

In studentie am avut parte si eu de un libidinos de la telogie de care am scapat putin mai greu deoarece n-am vrut sa fiu nepoliticoasa cu papagalul studios de invataturi sfinte.  laugh Nu mai tin minte in ce context viitorului preot i s-a pus pata pe mine.A fost o perioada   in care venea frecvent in vizita, in camera mea de camin, spre extazul colegelor mele de camera  care m-au poreclit rapid doamna preoteasa, in considerarea faptului ca eram incredibil de rabdatoare cu ipochimenul.  laugh Pe undeva ma si amuza ipocrizia lui de sfintenie, fiind insa curioasa cand isi va da arama pe fata. Era tare in religie si ii placea sa se desfasoare.Dat fiind faptul ca atat eu cat si colegele de camera ne-am purtat cu el ca cu oo-le, tipul a prins curaj iar cand si-a luat avant, facandu-mi propunerea indecenta ca sa-l vizitez si eu in camera lui, pt. a transpira impreuna, l-am dat cu capul de zid ; albie de porci l-am facut. raset Pai cum asa ceva ? Eu il credeam exemplu de moralitate iar el ma indeamna la curvie ? Laughing L-am scos afara din camera , poruncindu-i sa treaca pe celalalta parte a drumului cand ma va mai intalni vreodata  pe strada. raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Iun 30, 2017 10:31 am

Iata ca aflam tot mai multe despre cei care au semnat in capu' la lista pentru referendumul CpF. Laughing


Film de 22 de minute în care Episcopul Huşilor apare întreţinând relaţii sexuale orale cu un bărbat. Cine a înregistrat momentul intim scandalos



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Initial n-am vrut sa citesc articolul, da' am fost curios sa aflu daca episcopul lua sau dadea. Se pare ca si-si, eventual intr-un 69 diavolesc.  laugh

Timp de 22 de minute, cei doi bărbaţi, îmbrăcaţi în sutană, apar în ipostaze extrem de intime: se sărută languos, se îmbrăţişează, se întind pe pat şi îşi fac unul altuia sex oral.


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Vin Iun 30, 2017 3:52 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectura)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Vin Iun 30, 2017 12:01 pm

Dat fiind faptul ca nici pasivul si nici activul nu erau minori la data filmarii faptelor, BOR-ul ar trebui sa-si asume relatiile homosexuale liber consimtite intre purtatorii de sutane, renuntand la initiativa BOR-ului de modificare a Constitutiei laugh

22 de minute de relaţii intime cu un alt bărbat în sutană Filmuleţul controversat cu care a fost şantajat episcopul Huşilor, a circulat printre preoţii din Vaslui de la mulţi ani şi nu ar fi fost pentru prima dată când ar fi fost solosit în scop de şantaj. Imaginile video au fost realizate chiar de bărbatul care apare în înregistrarea video, alături de un bărbat a cărui fizionomie seamănă întocmai cu a Episcopului Huşilor. De altfel, la începutul înregistrării acesta apare în cadru pentru pentru câteva secunde, în timp ce, cel mai probabil aşează camera pe o poliţă. Imaginile sunt realizate color, cu o claritate aproape perfectă şi sunet. Timp de 22 de minute, cei doi bărbaţi, îmbrăcaţi în sutană, apar în ipostaze extrem de intime: se sărută languos, se îmbrăţişează, se întind pe pat şi îşi fac unul altuia sex oral.
Episcopia îşi cere iertare pentru tulburarea creată
În urma reţinerii celor trei preoţi, Episcopia Huşilor a emis un comunicat de presă în care vorbeşte despre dragoste părintească şi rugăciune, cerându-şi iertare pentru ”tulburarea creată”.
Episcopia Huşilor aduce la cunoştinţa opiniei publice faptul că a luat act cu profundă îngrijorare şi regret de situaţia creată de susnumiţii, nădăjduind totodată că instituţiile abilitate ale statului vor clarifica această speţă, urmând ca după pronunţarea finală a acestora, să fie hotărâte şi măsuri canonico-disciplinare potrivit Regulamentului autorităţilor canonice disciplinare şi al instanţelor de judecată ale Bisericii Ortodoxe Române. Îndemnăm cu dragoste părintească pe toţi fiii duhovniceşti ai Eparhiei Huşilor şi ai Bisericii Ortodoxe Române să sporească lucrarea rugăciunii şi a faptelor bune, cerându-le iertare pentru tulburarea creată şi asigurându-i că aceste incidente sunt tratate cu maximă responsabilitate pastorală, pentru o activitate transparentă şi în conformitate cu crezul creştin”, se arată în comunicatul Episcopiei Huşilor.

Patriarhia aşteptă derularea procesului de aflare a adevarului

La rândul lor, reprezentanţii Patriarhiei Române au precizat într-un răspuns comunicat ziarului Adevărul că acest caz este urmărit ”cu maximă atenţie”. ”Până în acest moment, întrucât cercetarea celor trei persoane reclamate este în curs şi nu există înca o concluzie oferită de autorităţile care instrumentează cazul, dar şi pentru că natura acestuia nu este una strict bisericească, ci juridico-penală, iar mitropolia Moldovei nu a primit nicio sesizare împotriva episcopului Husilor, care este persoana reclamantă, autorităţile bisericeşti nu pot decât aştepta derularea procesului de aflare a adevarului în cazul mentionat. Conform legiuitorului, până la finalizarea anchetei şi pronuntarea unei sentinţe, prezumţia de nevinovăţie este inviolabilă”, a precizat, pentru ”Adevărul”, Vasile Bănescu, purtătorul de cuvânt al Patriarhiei Române.

Citeste mai mult: adev.ro/osbcu8


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  delta Vin Iun 30, 2017 5:27 pm

dacă au început și preoții ortodocși să și-o tragă într-o veselie cu băieței, îmsemnă că și plaiurile mioritice intră în rândul lumii... vesel
(având în vedere scandalurile similare din biserica catolică și cea protestantă)

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Iun 30, 2017 7:28 pm

delta a scris:dacă au început și preoții ortodocși să și-o tragă într-o veselie cu băieței, îmsemnă că și plaiurile mioritice intră în rândul lumii... vesel
(având în vedere scandalurile similare din biserica catolică și cea protestantă)

Se pare ca trag tare impielitatii, de parca s-ar stradui sa recupereze.Laughing
Daca vrei sa te delectezi cu amanunte fierbinti din vietile barbosilor mioritici, iaca o pagina de feisbuc potrivita:


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Sam Iul 01, 2017 10:38 am

Se potriveste aci. Laughing

Doi gay se cearta in mijlocul strazii:
− Boule!
− Idiotule!
− Fraiere!
− Sa-mi sugi p..a!
− Aaaah, vrei sa ne impacam?!
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Sam Iul 01, 2017 12:21 pm

raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Adi_bad_boy Sam Iul 01, 2017 8:04 pm

Buna seara, ce parere aveti despre cazul domnului parinte Cristian Pomohaci? Eu cred ca se exagereaza, am vazut si declaratiile doamnei Naomy la emisiunea Agentia Vip, am ramas socat, fara cuvinte.... Surprised

Adi_bad_boy
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 256
Data de inscriere : 21/04/2015

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Joi Iul 06, 2017 4:02 pm

laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Iul 07, 2017 12:35 pm

Dezvaluirile continua, barbosii isi bolboresc NLP-ul nestingheriti. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Lun Iul 10, 2017 4:26 am

BOR mă face să BORăsc. laugh
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Mier Iul 19, 2017 8:44 am

Cred ca pe miori deja nu-i mai impresioneaza cazurile cu poponari. Trebuie sa urmeze neaparat niste dezvaluiri cu preoti pedofili. devil

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Mier Iul 19, 2017 11:06 am

Waw, manastirea Prislop ??? Shocked Asta pt. ca am bombanit cu voce tare la poarta ca de ce pe barbati nu-i obliga maicutele vigilente sa-si puna zdreanta de sortulet peste pantaloni... raset Ce, ei nu pot sa aiba curulete sexy, incitante de ciupit ? Maicuta vigilenta de la poarta s-a prefacut ca nu aude, privind in alta parte. N-am putut ghici daca o fi fost sau nu satisfacuta de mica disputa domestica ce a urmat. Laughing Sotul a auzit ce bombaneam in timp ce-mi puneam sortul regulamentar peste pantaloni si a marait la mine: Taci dracului din gura!Tocmai la poarta manastirii ti-ai gasit sa faci astfel de comentarii ? laugh I-am raspuns f. calma ca am gandit cu voce tare iar maicuta nici n-a auzit. Macar yo nu l-am pomenit pe Satana la poarta manastirii laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Iul 21, 2017 7:51 pm

Hai cu domninou'! vesel



„Se știa despre apucăturile lui Corneliu de când eram colegi la școală. Se lăuda cu relațiile pe care le are în lumea monahală. Se tergiversează ancheta, pentru că sunt foarte mulți. Va fi ca un joc de domino. Dacă pică Corneliu, vor pica și alții”





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Dum Iul 23, 2017 1:15 pm

laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 11 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum