SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

+10
ENKI
Anahoret
delta
Vasile
Dracu' gol
baso
(Still a)Live
Rody
RocketQu33n
Dr.Ernesto Rafael Guevara
14 participanți

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Sam Mar 10, 2012 7:50 pm

Dracu' gol a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta-i Daniel Ciobotea in oglinda detectoare de minciuni?! scratch laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dracu' gol Sam Mar 10, 2012 8:50 pm

ENKI a scris:Asta-i Daniel Ciobotea in oglinda detectoare de minciuni?! scratch laugh
E la întîlnirea pentru raportări trimestriale cu sponsoru' său principal: Scaraotzki... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Sam Mar 10, 2012 8:58 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Asta-i Daniel Ciobotea in oglinda detectoare de minciuni?! scratch laugh
E la întîlnirea pentru raportări trimestriale cu sponsoru' său principal: Scaraotzki... raset
Io, dupa ultimii 20 de mucenici (jumatate din paharele de vin pe care ar fi trebuit sa le dovedesc inca de ieri), as zice ca ala-i sponsorul Principial. laugh
Bine, cu putin mai multa bunavointa, dublata de evlavie, chiar si raportarile ar putea fi numite tri... menstruale. raset
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dracu' gol Dum Mar 11, 2012 10:10 am

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Asta-i Daniel Ciobotea in oglinda detectoare de minciuni?! scratch laugh
E la întîlnirea pentru raportări trimestriale cu sponsoru' său principal: Scaraotzki... raset
Io, dupa ultimii 20 de mucenici (jumatate din paharele de vin pe care ar fi trebuit sa le dovedesc inca de ieri), as zice ca ala-i sponsorul Principial. laugh
Bine, cu putin mai multa bunavointa, dublata de evlavie, chiar si raportarile ar putea fi numite tri... menstruale. raset
După acţiunile şi propaganda BOR, nici nu-i prea greu să-ţi dai seama cam cine ar putea fi patronu' spiritual al acesteia... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  delta Dum Mar 11, 2012 11:30 am

Dracu' gol a scris:După acţiunile şi propaganda BOR, nici nu-i prea greu să-ţi dai seama cam cine ar putea fi patronu' spiritual al acesteia... raset
drace, am impresia că te pomenește un propagandist al BOR-ului... Laughing


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dracu' gol Mier Mar 14, 2012 10:54 am

delta a scris:drace, am impresia că te pomenește un propagandist al BOR-ului... Laughing
Ăştia, de fapt, sunt picaţii la examenu' de admitere pentru funcţia de trepăduşi în Iad, susţinut în faţa lu' Scaraotzki himself. Bisericoiu' Ortodox îi strînge pe to(n)ţi, le pune bărbi şi le dă pe mînă cîte o parohie ca să-i prostească pe proşti... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dr.Ernesto Rafael Guevara Joi Iul 19, 2012 2:15 pm

Patriarhia Română adresează "un îndemn stăruitor" ierarhilor, clericilor şi credincioşilor ortodocşi "să intensifice rugăciunea pentru ploi liniştite, folositoare vieţii oamenilor, vieţuitoarelor şi aducătoare de rod bogat al pământului".

"Încrezători în milostivirea lui Dumnezeu, să avem nădejde că El va răspunde rugăciunilor noastre potrivit cuvântului Mântuitorului Iisus Hristos, "toate câte cereţi, când vă rugaţi să credeţi că le veţi lua şi le veţi avea" (Marcu XI, 24) şi va opri seceta care a cuprins întreaga ţară", se arată în comunicatul de presă al Patriarhiei Române.

Sa-mi bag umbrela in teaca, astia se plictisesc de moarte.
Dr.Ernesto Rafael Guevara
Dr.Ernesto Rafael Guevara
și dă-i, și luptă!
și dă-i, și luptă!

Mesaje : 419
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 105
Localizare : in cer si pe pamant

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Joi Iul 19, 2012 3:22 pm

Dr.Ernesto Rafael Guevara a scris:Patriarhia Română adresează "un îndemn stăruitor" ierarhilor, clericilor şi credincioşilor ortodocşi "să intensifice rugăciunea pentru ploi liniştite, folositoare vieţii oamenilor, vieţuitoarelor şi aducătoare de rod bogat al pământului".

"Încrezători în milostivirea lui Dumnezeu, să avem nădejde că El va răspunde rugăciunilor noastre potrivit cuvântului Mântuitorului Iisus Hristos, "toate câte cereţi, când vă rugaţi să credeţi că le veţi lua şi le veţi avea" (Marcu XI, 24) şi va opri seceta care a cuprins întreaga ţară", se arată în comunicatul de presă al Patriarhiei Române.

Sa-mi bag umbrela in teaca, astia se plictisesc de moarte.

Mai bine ar face BOR-ul s-o invoce pe Paparuda Laughing
Yo mi-am cumparat o umbrela imprimata cu Audrey Hepburn, acu' vreo luna jumate si n-am folosit-o niciodata conform scopului in care a fost creata si achizitionata Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Atata tot ca imprimeul de pe umbrela mea nu este ala, de mai sus, ci asta, de pe cana de colectzie Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Joi Iul 19, 2012 4:00 pm

pfff, observ un idiot cu bec si batz scos din teaca care zice ca aduce ploaie cu cu clabuci raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dr.Ernesto Rafael Guevara Joi Iul 19, 2012 4:14 pm

baso a scris:pfff, observ un idiot cu bec si batz scos din teaca care zice ca aduce ploaie cu cu clabuci raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asta e cam oligofren-obsesiv. Are 2-3 obsesii si tot insista cu ele. E mai distractiv petrece.
Dr.Ernesto Rafael Guevara
Dr.Ernesto Rafael Guevara
și dă-i, și luptă!
și dă-i, și luptă!

Mesaje : 419
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 105
Localizare : in cer si pe pamant

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  RocketQueen Joi Iul 19, 2012 5:12 pm

Dracu' gol a scris:
delta a scris:haleala ca haleală... dar în loc de minore de 7 ani puteau să facă o comandă pentru de minore de 17 ani... vesel
În ziua de azi, pe fecioare le mai găseşti doar la grădiniţă... raset

Ce sa mai zicem de feciorii deflorati pe la curve, atunci? raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Joi Iul 19, 2012 5:16 pm

Dr.Ernesto Rafael Guevara a scris:
baso a scris:pfff, observ un idiot cu bec si batz scos din teaca care zice ca aduce ploaie cu cu clabuci raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asta e cam oligofren-obsesiv. Are 2-3 obsesii si tot insista cu ele. E mai distractiv petrece.

Daca idiotul & petrece ar participa la jocurile olimpice pt. bolnavi psihici, impreuna cu carcotasul , micheliu, gerula, etc, mi-ar fi greu sa-mi aleg cretinul preferat laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 03, 2012 9:41 am

Discriminare... veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  delta Sam Noi 03, 2012 10:39 am

Dracu' gol a scris: Discriminare... veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

la ala din dreapta cuvantul terminat in ute incepe cu f sau cu p?
nu de alta, dar da de gandit ca ala iese din mare
(ca la Stefan cel Mare, Sfant si ce-o mai fi as paria mai degraba pe p... laugh )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Dum Dec 16, 2012 2:50 pm

Hm, se pare ca unii dintre strategii oranjgutanilor au recurs chiar si la ARDerea de tot. vesel
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dracu' gol Mar Ian 08, 2013 12:01 pm

Nah! Să mai zică careva că nu-i libertate dă iecsprimare-n Rromanelica... veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Cică la implementarea codului dă bare pă sticlele oficiale cu aghiazmă, Patriarhia ar fi conlucrat chiar cu Scaraotzki himself, dujmanu' dă dogmă... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Mier Ian 16, 2013 7:28 am

Some like it hot ! raset [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




Marele calendar ortodox cu preoți gay este de fapt un fals grosolan care are ca obiectiv să atace Biserica Ortodoxă Română și păstorii ei.



Haideți să intrăm puțin în detaliu. Nu voi publica acele fotografii pe site-ul nostru, dar le voi descrie cât mai amănunțit ca să înțelegeți la ce mă refer.

1 În primul rând bărbații din fotografii sunt toți tineri, musculoși, arătoși, aproape de aceeași vârstă. E clar că sunt manechini, modele care poartă haine de orice tip și participă la ședințe foto și expoziții vestimentare. N-au nicio legătură cu preoția… sunt doar niște simpli executanți.

2 Într-una din fotografii apare un bărbat în reverendă cu spatele, iar lângă el doi bărbați cu bustul gol, îmbrăcați ca și cum ar fi muncitori pe șantier, iar deasupra lor un panou mare pe care scrie: „Șantierul Catedralei Mântuirii Neamului”. Fotografia aruncă acuze către construirea Catedralei Mântuirii Neamului, cu țintă directă către Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, dar și către membrii Sfântului Sinod. Spun acest lucru pentru că numele preotului scris pe această foaie de calendar cu muncitorii este Daniel.

3 Pe coperta calendarului apare un bărbat gol cu spatele, care are o cruce tatuată între umeri. Decorul e unul compilat pe calculator: e un vestiar de baie, pare a fi un vestiar dintr-un club sportiv, iar în spate două icoane mari, asemenea celor de la intrarea dintr-o biserică: una cu Sfântul Apostol Petru și cealaltă cu Sfântul Apostol Pavel. Pe unul din vestiare este atârnată o reverendă și un epitrahil, jos o pereche de pantofi, pe bancă o carte turcoaz, și tot pe podea se mai află o geantă de haine care pare sportivă. Decorul e un fals, nu există așa ceva în realitate, este o compilație în Photoshop. Ba este chiar o blasfemie… simulând oarecum zona altarului dintr-o biserică.

4 Autorii acestei fotografii nu știu că uniforma preotului nu este formată doar din reverendă și epitrahil, ci și din felon, mânecuțe, stihar și brâu, ba la preoții cu rang și din cruce de aur și bederniță. Dacă ar fi fost cu adevărat preoți, ar fi știut asta.

5 Cartea turcoaz este Biblia, care chipurile ar fi purtată de preot mereu la el. Preoții ortodocși nu merg cu Biblia la ei ci merg cu Molitfelnicul, cartea în care se găsesc rânduielile pentru Sfintele Taine și ierurgii ale Bisericii Ortodoxe. Deci și aici autorii au greșit. Cartea n-are niciun titlu și are formatul unei biblii, e clar că au încurcat lucrurile. Molitfelnicul este format mai mare, mai subțire decât o biblie și apare editat mereu în culori închise: vișiniu, negru, etc.

6 În filmul Youtube de prezentare al acestui calendar este folosit un font (un scris) străin de tradiția Bisericii Ortodoxe, specific mediului catolic occidental, în stil gotic. E un font care-l veți recuoaște cu ușurință din filmele de la Hollywood și nicidecum din iconografia ortodoxă care folosește fonturi bizantine de o frumusețe aparte. Altă greșeală evidentă și ușor de sesizat.

7 Melodia filmului este poemul latin medieval „O fortuna – Carmina Burana”, care vorbește despre zeița norocului în mitologia romana – Fortuna, iarăși fără nicio legătură cu tradiția Bisericii Ortodoxe. Scopul melodiei este de fapt de a da un aer apocaliptic acestor fotografii, aducând un plus de mirare spectatorilor.

8 Calendarul afișează pe fiecare lună a anului numele protagoniștilor din fotografie. Numele ”preoților” dar și ale celorlalte personaje nu sunt românești: Vladimir, Yulia, Zachariah, Sharon, Stefan, Daniel, Jacob, Esau, Igor, Sava, Virgil, Euphrosynos, Yuri, Lazarus și Nicolai. Par mai degrabă a fi rusești…. Încă un detaliu care arată că presupunerea că acei bărbați sunt preoți ortodocși români e una departe de realitate. E posibil ca acest caledar să fi fost făcut în altă țară…

9 Îndemul de la începutul filmului este unul de can-can special gândit pentru a stârni reacții:„Sunt fierbinți și sunt preoți”.

10 Într-una din poze apar doi frați gemeni, chipurile preoți, care au numele de Iacob și Esau, exact ca și băieții patriarhului Isaac din Vechiul Testament. Un alt detaliu care arată cât de trasă de păr este afirmația că acei bărbați cu pătrațele pe burtă și mușchi făcuți la sală sunt preoți.

11 Filmuleţul de prezentare, deşi încă mai apare pe unele ziare, a fost scos de pe Youtube din următorul motiv: “Acest videoclip a fost eliminat din cauza încălcării politicii YouTube care interzice spamul, escrocheriile şi conţinutul comercial înşelător. ”

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

As mai aduga punctul 12. Nu sunt latzoshi si barboshi. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Mier Ian 16, 2013 7:34 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Muncitorii de la Catedrala Manturii Neamului si dirigintele de santier Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Dum Mai 12, 2013 2:28 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Sam Iul 27, 2013 7:22 am

Intunecatul Daniel n-o fi introdus chiar degeaba vehiculul in Moliftelnic ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ), la curent fiind el, probabil, cu practicile instelatilor hackeri de sisteme computerizate auto si whatever, vorba lui Badea. laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Lun Iul 29, 2013 7:37 am

No, spre deosebire de clasa politica multicolora, care este tinuta in lesa prin DNA, se pare ca BOR-ul intunericitului tocmai va putea fi controlat total prin ADN. laugh 

Un test ADN care poate arunca în aer BOR

Apariţia în instanţă a lui Hayssam în data de 31 iulie va concentra energiile mass-media oferindu-i lui Daniel Ciobotea, patriarhul BOR, deocamdată, șansa de a se strecura din atenţia publică. Câteva zile atenţia presei a fost atrasă de recenta ieșire publică a Steluței Vișan Ciobotea care susţine că este  fiica  patriarhului Daniel, femeia  decizând  să ceară testul ADN pentru a-și proba afirmaţiile.
Testul ADN  poate desfiinţa legitimitatea alegerii  capului BOR, cel care a ocupat scaunul patriarhal în urma controversatei dispariţii a fostului patriarh Teoctist, moment de la care se împlinesc în luna august fix șase ani. Și patriarhul dinaintea lui Teoctist, coincidenţă sau nu, a fost îngropat exact la aceeași dată. Moartea suspectă a Patriarhului Teoctist, într-o zi de 30 iulie, nu a avut loc la o dată fără sens pentru Biserică. La 30 iulie 1925, Biserica Ortodoxă Română, ridicată la rangul de Patriarhie, a fost recunoscută prin Tomos-ul Patriarhului Ecumenic Vasile al III-lea. Înmormântarea sa a avut loc în aceeași zi, 3 august, cu înmormântarea precedentului Patriarh, Justinian Moisescu.
Încă din primele zile ale “preluării” ștafetei șefiei BOR de către controversatul Daniel Ciobotea, am scris în Curentul, în 2007, “că Ocuparea scaunului de patriarh de către Daniel Ciobotea ar putea arunca în aer Biserica”. Din motive numeroase, de ordin biografic, păstrate sub pecetea secretului de către organele Direcţiei de Informaţii Externe a DSS. Încă din tinereţe, Daniel Ciobotea se plimba, în plin regim comunist, în întreaga Europa pe cand restul românilor simpli mureau de foame și nici nu visau o vizită în putredul Occident, unde și-a petrecut stagiul de formare actualul patriarh.  
Lui Daniel Ciobotea se pare că i s-a ars dosarul de la Securitate, chiar în timpul așa zisei revoluţii, pentru ca apoi, “curat” ca lacrima, să fie promovat asiduu în diferite funcţii chiar de către FSN-ul moscovit, propunându-i-se în 1991 de catre însuși Ion Iliescu să preia fotoliul de prim-ministru, fiind preferat lui Stolojan. A ajuns mitropolit și apoi patriarh,  promovat de către unul dintre cei mai vechi turnători ai Securităţii, mitropolitul Corneanu al Timișoarei, cel care în decembrie ’89 a închis catedrala în care încercau să se refugieze timișorenii de gloanţele organelor de represiune ale Armatei. Nu întâmplător și Ciobotea este de loc tot din aceeași zonă, fiind născut în satul Dobrești din comuna Bara (județul Timiș).

Prea fericitul globe-trotter pe meleagurile putredului Occident

Din 1980 Ciobotea activa ca lector la Institul Ecumenic de la Bossey – Elveția unde ajunge și director adjunct, având pe mână fișele tuturor profesorilor și studenţilor (aur pentru Securitate), fiind și profesor asociat la Geneva și Fribourg (Elveția). Sub acoperirea promovării  ecumenismului s-a plimbat unde vrei și unde nu vrei: la Paris în 1977, la Klingenthal, tot în Franța în anii 1978 și 1979, la Wellesley, în S.U.A. în 1979, după care la Boston, apoi în Finlanda în 1981, în Germania în 1982 după care în același an ajunge la Veneția, în Italia, apoi în Canada, la Vancouver în 1983, și acestea sunt doar câteva dintre locurile unde fericitul globe-trotter a ajuns cu “treabă”. Lista este cât o zi de post.
În 1988, a fost chemat de urgenta în ţară, la Centrală si transformat peste noapte din călător în blugi pe meridianele lumii în protosinghel - responsabil cu Sectorul Relaţii Externe al BOR, sector aflat sub atenta diriguie a DIE, strămoșul SIE de astăzi (unde încă se află cadre care l-au cunoscut bine pe vioiul călător).
După marea agitaţiune din 1989, ca un făcut, numele lui Daniel este lansat de către reţeaua subterană în spaţiul public și se perfectează rapid formele pentru a fi propulsat la conducerea BOR, plecându-se de la premisa înlăturării lui Teoctist, care se retrăsese în aceea perioadă. La 1 martie 1990, Daniel Ciobotea este ales, la propunerea IPS Mitropolit Nicolae Corneanu, în rangul de episcop-vicar al Arhiepiscopiei Timișoarei, cu titlul “Lugojanul", iar pe repede înainte, la 7 iunie 1990 este ales, și la 1 iulie 1990 este înscăunat ca arhiepiscop al Iașilor și mitropolit al Moldovei și Bucovinei. De aici, conform tradiţiei bisericești, urma doar un pas spre scaunul patriarhal. Pas care a durat însă ceva timp, deoarece Teoctist nu mai murea odată, chestiune rezolvată până la urmă.
Din 2007, scaunul BOR a intrat sub șezutul lui Daniel și s-a împlinit pohta ce-a pohtit Daniel Ciobotea și gașca  din care face parte acesta, între care se  numără pușcăriabili de teapa lui Relu Fenechiu și mega-moguli de talia lui Iulian Dascălu, paravan de business al lui Daniel.

Scaunul  se clatină

Dacă testul ADN probează spusele Steluței Vișan Ciobotea, înseamnă că unul dintre cele mai bine păzite secrete ale vieţii călătorului DSS a ieșit la iveală iar Sinodul va trebui să-l coboare din rang pe loc pe Daniel urmând și alte pedepse canonice.
Nu este prima oară când Steluța Vișan Ciobotea apare în atenţia publică. Dar este prima oară când pentru a lămuri definitiv lucrurile aceasta invocă testarea ADN. Această formalitate, în aparenţă banală, ar putea arunca în aer BOR, deoarece situaţia contravine flagrant normelor canonice. Nicio instanţă nu poate obliga prin mandat testarea ADN unui cetăţean român decât dacă magistraţii dispun în mod expres prin decizia de condamnare măsura testului fiziologic în vederea înscrierii condamnatului în Registrul Naţional de evidenţă al infractorilor. Însă și refuzul probei ADN spune multe.
Steluţa Vișan Ciobotea, cunoscută drept nepoata Patriarhului Daniel, a dezvăluit anul trecut, în presa din Argeș, unul dintre cele mai bine păzite secrete ale Bisericii Ortodoxe Române: nu este nepoata Prea Fericitului Daniel, ci chiar fiica lui.
Steluţa Vișan Ciobotea, acum în vârstă de 35 de ani, a venit pe lume în anul 1978, exact în perioada când tânărul profesor de teologie Dan Ilie Ciobotea (abia intrat în monahie sub numele de Daniel) se pregătea să plece ca lector la Institutul Ecumenic de la Bossey, în Elveţia. De atunci, actualul patriarh s-a ocupat într-o discreţie totală de Steluţa Ciobotea, care nu numai că-i poartă numele de mirean, dar are același prenume, Steluţa, ca cel al mamei înaltului ierarh. Soțul Steluței este argeșean, născut și crescut în comuna Godeni, sat Cotești unde este îngrijitor de câini. Genul de competenţă care s-ar potrivi perfect cu nevoile lui Daniel Ciobotea, dacă  va fi zburat din rang.

George Roncea

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dracu' gol Lun Oct 28, 2013 3:48 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Lun Noi 25, 2013 5:41 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dracu' gol Dum Dec 29, 2013 7:42 pm

raset 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dracu' gol Sam Ian 04, 2014 6:43 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dracu' gol Lun Ian 06, 2014 1:10 am

Valoarea mea, valoarea mea, n-o mai are nimenea...  raset 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Lun Ian 06, 2014 1:34 am, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dracu' gol Lun Ian 06, 2014 1:21 am

 raset 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Lun Ian 06, 2014 7:27 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  delta Mar Ian 07, 2014 6:44 am

la ce-o fi trebuind unora 20 litri de apă sfințită?
data următoare vor parca vidanja în fața bisericilor... suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Dracu' gol Mar Ian 07, 2014 11:57 am

delta a scris:la ce-o fi trebuind unora 20 litri de apă sfințită?
Cu apă cică sfinţită se spală mai eficient creierele de habotnici. Cu cît ie mai multă şi mai sfinţită, cu atît creierele de habotnici rămîn mai curate şi mai plăcut uscate...  raset 
delta a scris:data următoare vor parca vidanja în fața bisericilor... suspect
Păi, anu' ăsta cu hîrdaiele iar la anu' cu vidanjele. Asta se poate numi chiar evoluţie...  raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 3 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum