SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aleşii noştri, de toate culorile

+6
Dracu' gol
RocketQu33n
Anahoret
Vasile
delta
aurora
10 participanți

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Joi Mai 10, 2012 12:24 pm

baso a scris:Cu alte cuvinte, azi au descoperit ca a plagiat si doi taiwanezi dupa ce ieri urlau ca a plagiat un japonez si 2 evrei ? Laughing

Pe baza unor pdf-uri gasite pe internet mi se pare hazardant sa acuzi pe cineva de plagiat confused
Am avut si eu un porfesorache care a plagiat ca porcu' de papagal paragrafe intregi din alti autori. M-a enervat pt. ca ne-a obligat sa-i cumparam cursul (deloc ieftin) pt. examen si asa l-am dibuit, facand comparatie cu alte carti citite. Taraboi n-a facut nimeni, chiar de aveam cartile in fatza, avand evidenta surselor de inspiratie. laugh De altfel, nici nu asteptam la originalitate din partea lui. Nu ne-a interesat decat sa ne luam examenu' si sa se duca dracului, cu compilatia lui cu tot. Insa am mai avut un profesorache, si mai smecher, care si el ne-a obligat sa-i cumparam noul curs (nu ieftin ) Laughing Pe asta nu-l putea acuza nime' de plagiat pt. ca n-a facut decat sa-si cloneze un curs mai vechi, cu cateva comentarii noi, l-a copertat frumos si a zis ca e ca nou. Laughing P'al astuia nu l-am cumparat, asumandu-mi riscul sa ma pice pt. ca n-am fost pe lista fraierilor cumparatori raset Ghici ce? N-a avut curajul sa ma pice pt. ca esentza era in cursurile vechi iar comentarii noi puteam si eu face Laughing
Mie mi se pare cool evreul Biham, care il cam face idiot pe Mang, pentru ca ar fi plagiat o prostie gasita tocmai intr-un pdf, adica un algoritm nefunctional. veselie
Ceva continua, totusi, sa imi dea senzatia de ciudat. cool
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Joi Mai 10, 2012 12:40 pm

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cu alte cuvinte, conform BOC, nenea Mang l-a plagiat pe japonezu' Tam , misheleasca fapta fiind descoperita de Boc in nici 48 de ore Laughing
Imi si imaginez cum BOC a citit cu inversunare, facand paralele comparative traductive intre texte . Laughing
Bine, ca principiu sunt de acord cu semnalarea unor astfel de fapte , insa cand observarea lor s-a efectuat cu o viteza supersonica, parca pute a kkt sau a transpiratie de baiat neimbaiat, zile la rand, adormit pe scaunele din biroul vreunui serviciu secret Laughing
Probabil că papagalu' pitic şi pupincurist a vrut şi el să iasă-n evidenţă cu ceva, activitatea lui profesională ajungînd la nivelu de vănzător de cartofi în piaţă pe timpu' celor patru ani în care principala sa grijă a fost cum să-l pupe mai bine-n kur pe Băsescu... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Joi Mai 10, 2012 2:01 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cu alte cuvinte, conform BOC, nenea Mang l-a plagiat pe japonezu' Tam , misheleasca fapta fiind descoperita de Boc in nici 48 de ore Laughing
Imi si imaginez cum BOC a citit cu inversunare, facand paralele comparative traductive intre texte . Laughing
Bine, ca principiu sunt de acord cu semnalarea unor astfel de fapte , insa cand observarea lor s-a efectuat cu o viteza supersonica, parca pute a kkt sau a transpiratie de baiat neimbaiat, zile la rand, adormit pe scaunele din biroul vreunui serviciu secret Laughing
Probabil că papagalu' pitic şi pupincurist a vrut şi el să iasă-n evidenţă cu ceva, activitatea lui profesională ajungînd la nivelu de vănzător de cartofi în piaţă pe timpu' celor patru ani în care principala sa grijă a fost cum să-l pupe mai bine-n kur pe Băsescu... raset
Nu stiu ce sa zic, insa inversunarea asta cu care s-a descoperit rapid kkt-ul nou din invatzamant, prin gura neconstiutzionalului Boc , mi se pare cel putzin bizara . Suspect Cum dracu' sa te bazezi pe informatzii via internet , cand ca prof' de drept constitutional ti-ai facut lejer laba cu stanga , de atatea ori, in mod public ???? confused Iar prezumtia de nevinovatie poate fi rasturnata doar prin probe concrete si reale, nicidecum prin articole in format pdf., pe care si un hacker poznash de liceu ar putea sa le jongleze maiastru prin internet Laughing Din punctul meu de vedere, si sa zica Boc ca iarba-i verde sau mov ori portocalie, tot tra' verificat la sange ce spune dansul raset


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Joi Mai 10, 2012 4:37 pm

ENKI a scris:
EDIT. A reaparut isteroidul, izbind ritmic monitorul cu capu-i sec si solicitand demisia lui Mang: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cu atat mai mult cu cat a aparut si isteroidul de partid in decor , deshartand sacul cu copy/paste-uri si mizerii, dandu-se cu capul de tastatura ca intotdeauna, devin si mai prudenta vis-a vis de isteria asta , anuntzata cu convingere de sfantul Boc laugh
Chiar tra' sa fii grav bolnav cu capu' , mai rau decat imbecilul de isteroid, ca sa mai crezi vreun cuvant din ce latra nebunii' de partid. Verificarile trebuie sa le faca oameni fara implicare politica si obiectivi.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Joi Mai 10, 2012 5:40 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
EDIT. A reaparut isteroidul, izbind ritmic monitorul cu capu-i sec si solicitand demisia lui Mang: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cu atat mai mult cu cat a aparut si isteroidul de partid in decor , deshartand sacul cu copy/paste-uri si mizerii, dandu-se cu capul de tastatura ca intotdeauna, devin si mai prudenta vis-a vis de isteria asta , anuntzata cu convingere de sfantul Boc laugh
Chiar tra' sa fii grav bolnav cu capu' , mai rau decat imbecilul de isteroid, ca sa mai crezi vreun cuvant din ce latra nebunii' de partid. Verificarile trebuie sa le faca oameni fara implicare politica si obiectivi.
Corect! bine
Io am plecat de la "informatiile" postate constiincios de executantul isteroid, incercand sa ajung, cu dovezi virtuale (link-uri), la sursa atacurilor, care este, fara indoiala, dar greu de dovedit, papusarul de Miclea (sau papusarul lui Miclea). vesel
Acu' vazui cat cearsaf de articol a scris tov. Mungiu. agitat
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Habar nu aveam ca Daniel David, din echipa David-Miclea-Funeriu, este un maret psiholog pripasit pe la Cotroceni. devil
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cica are si blog, iar la comentarii am gasit o Lara, care mi-a amintit de pseudotaclalele Aurorei. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Vin Mai 11, 2012 6:54 am

Din ceva spot publicitar am inteles ca Mang va fi invitatul lui Ciutacu, la "Vorbe grele" .
In plus, Ponta s-a laudat ca ar fi cerut Academiei Romane verificarea acuzatiilor de plagaiat.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu ma intreb de ce n-a cerut ORDA (Oficiulu Roman pentru Drepturile de Autor ) verificarea respectiva ? Nu era mai logic ca astia sa verifice tot ce tine de incalcarea drepturilor de autor ?

Nu stiam etimologia cuv. plagiat Laughing „plagium (lat)=a vinde altora sclavi furați sau care nu aparțin vânzătorului“.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Vin Mai 11, 2012 11:25 pm

L-am vazut pe Mang si l-am auzit ce a spus despre scandalul asta, cu plagierea. Hmm, ciudata situatzie. Iar tipul era incredibil de calm.
Este foarte probabil ca pe baza articolelor pdf sa nu se dovedeasca nicio culpa in ceea ce-l priveste. Ar mai fi vorba despre un articol publicat intr-o carte de specialitate, in coautorat, insa tipul a declarat ca i s-ar fi fost folosit numele, fara ca el sa stie. Explicatia acestui taraboi ar fi fost faptul ca , la un moment dat, cand s-a pus problema sa ajunga rector, posibil ca cineva sa-l fi lucrat in acest mod pt. a-l umple de "onoare" pe dl. rector. Iar pt. ca a ajuns ministru, informatzia a ajuns la Boc si asa a inceput orgia.

Ramane de vazut ce se va stabili prin anchetarea cazului, insa mie mi s-a parut suspecta graba cu care a fost acuzat de plagiat pe baza unor articole pdf , gasite pe internet. Chiar imi este indiferent nenea asta, dar nu pot sa nu ma mir cat de usor poate fi distrusa reputatzia unui om doar pe baza unor aparente, figurandu-i numele pe niste articole plagiate de la altii. In tot cazul, daca cineva l-a lucrat, a fost de mare porc si probabil va fi greu de descoperit faptuitorul sau faptuitorii. Pana una alta, el este pus in situatia de a dovedi ca este nevinovat, astfel cum sustine. Asupra lui planeaza prezumtzia de vinovatie latrata cu furie pe internet Laughing
Urata faza, indiferent de rezultatul anchetei.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Sam Mai 12, 2012 8:30 am

baso a scris:L-am vazut pe Mang si l-am auzit ce a spus despre scandalul asta, cu plagierea. Hmm, ciudata situatzie. Iar tipul era incredibil de calm.
Este foarte probabil ca pe baza articolelor pdf sa nu se dovedeasca nicio culpa in ceea ce-l priveste. Ar mai fi vorba despre un articol publicat intr-o carte de specialitate, in coautorat, insa tipul a declarat ca i s-ar fi fost folosit numele, fara ca el sa stie. Explicatia acestui taraboi ar fi fost faptul ca , la un moment dat, cand s-a pus problema sa ajunga rector, posibil ca cineva sa-l fi lucrat in acest mod pt. a-l umple de "onoare" pe dl. rector. Iar pt. ca a ajuns ministru, informatzia a ajuns la Boc si asa a inceput orgia.

Ramane de vazut ce se va stabili prin anchetarea cazului, insa mie mi s-a parut suspecta graba cu care a fost acuzat de plagiat pe baza unor articole pdf , gasite pe internet. Chiar imi este indiferent nenea asta, dar nu pot sa nu ma mir cat de usor poate fi distrusa reputatzia unui om doar pe baza unor aparente, figurandu-i numele pe niste articole plagiate de la altii. In tot cazul, daca cineva l-a lucrat, a fost de mare porc si probabil va fi greu de descoperit faptuitorul sau faptuitorii. Pana una alta, el este pus in situatia de a dovedi ca este nevinovat, astfel cum sustine. Asupra lui planeaza prezumtzia de vinovatie latrata cu furie pe internet Laughing
Urata faza, indiferent de rezultatul anchetei.
Acum am reusit sa vad primele 20 de minute ale inregistrarii ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ), iar prestatia lui Mang, prin calm si zambet, dar si prin agerimea privirii, mi-a amintit de cel mai simpatic profesor pe care l-am cunoscut. Laughing
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Sam Mai 12, 2012 11:50 am

Yo n-am urmarit aseara emisiunea in intregime. Cu alte cuvinte, din declaratiile lui, 219 milioane lei din bugetul invatzamantului au fost transferatzi in fondul de rezerva al premierului MRU iar de acolo in bugetele primariilor PDL ? Shocked La care se adauga si treaba cu suspendarea fondurilor europene pt. invatzamant si multe altele.
Nu-l cunosc ca om, habar n-am cum este ca prof, insa, dupa cum am precizat mai sus, am remarcat modul incredibil de calm in care a vorbit despre toate, fara pic de isterie la adresa acuzatorilor. Poate ca prea m-am obisnuit cu latraturi de politicieni si telenovele lacrimogene cu pixeli albastri iar asta este prea calm in peisaj Laughing
Asa, la prima impresie, tipul nu pare deloc a fi genul sa plagieze porceste, copy/paste cu punct si virgula, astfel cum fac activistii oranjgutani pe internet, prea putori ca sa schimbe macar ordinea cuvintelor in fraze . Laughing Apropo, si noi, p'aici, am tot avut vizitatori din Ucraina raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Sam Mai 12, 2012 12:42 pm

Apropo de putori copy/pastuitoare Laughing La un examen, o colega a copiat cuvant cu cuvant de la mine. Nimic n-a schimbat, magaritza . Si tot ea a luat nota mai mare decat mine; ea 9 iar eu 6 raset Pe moment m-am enervat si am vrut sa fac taraboi profesorachelui , insa m-am gandit ca ma bag in belea si mai mare , recunoscand deschis plagiatul. Colega avea mutra mai de tocilara decat mine si cum sa-i demonstrez profului ca aia a copiat identic de la mine si nu invers ? raset Porcovanul m-a provocat sa ma revada la marire Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mier Mai 16, 2012 7:00 am

Stire importanta , de pe Mediafax Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

preluata si de Realitatea Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Desi nu are mutra de glumetz, Yo cred ca a comis-o intentzionat veselie L-am bruiat Yo sau extraterestri glumetzi, mentalizdic, de la distantza laugh Bine, chiar si yo am facut ochii rotunzi, a mare mirare, suspect pt. ca are nume si prenume identice cu ale profului despre care povesteam mai sus, ala care si-a clonat cursurile (adica s-a autoplagiat de mai multe ori ) Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mier Mai 16, 2012 7:43 am

Pt. ca am devenit imuna la drogul "rasuflarea Diavolului", iar mi-am adus aminte de articolul mimat de Badea intr-o emisiune mai veche. Laughing Cel in care se povestea cum numara unii literele din textele cu imprecatii ca sa afle cate semene grafice exista si daca nu cumva unele sunt in plus ori puse aiurea raset Numaratorii astia au mare noroc atunci cand tra' sa analizeze un CV pt. ca sunt mai putzine semne grafice de numarat . Nu sunt nevoitzi sa caute imprecatiile cu lupa laugh

N-am gasit articolul respectiv cu Gugal, decat atat, cat sa ma autocitez Laughing [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
(nu stiu de ce nu functioneaza linku' ; din indexul lui Gugal mi s-a deschis fara probleme suspect )

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

"În orice caz, gramatica imprecaţiilor e mai complexă decît s-ar crede." raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]





baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Joi Mai 17, 2012 12:07 pm

Ce noroc are tatucu' Ardei Marga cu tanti Merkel ...puri si simplu din fotografie Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De iera iar la educatzie, asa isi incasa o copita ... laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Joi Mai 17, 2012 4:28 pm

baso a scris:Ce noroc are tatucu' Ardei Marga cu tanti Merkel ...puri si simplu din fotografie Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De iera iar la educatzie, asa isi incasa o copita ... laugh
Hm, foarte interesante dezvaluirile tov-ului. Suspect
Fazele cu rucsacul in spinare s-or fi intamplat prin 1973-1974? Nu de alta, da' gajika A.M. si-a incheiat studiile in 1978, iar gajiul A.M. deja se plimba, bursier, prin RFG, in 1975. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Joi Mai 17, 2012 10:30 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Vin Mai 18, 2012 3:12 pm

Le-a trebuit razbel cu copy/paste laugh

Laura Codruţa Kovesi, procurorul general al României, acuzată de PLAGIAT laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]





baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Vin Mai 18, 2012 3:27 pm

baso a scris:Le-a trebuit razbel cu copy/paste laugh

Laura Codruţa Kovesi, procurorul general al României, acuzată de PLAGIAT laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Hopa, de pe referat.ro plagia la greu si anexa2. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Vin Mai 18, 2012 6:02 pm

Daca oranjgutanii au latrat isterizati la povestea cu Mang , pe baza unor articole de pe internet, treaba de acu' este mult mai clara .

Kovesi a plagiat si compilat din greu . laugh
Cica s-a plagiat pe ea laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Joi Mai 24, 2012 12:57 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Mar Mai 29, 2012 1:32 pm

Dracu' gol a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Afișele cu Teodorescu le-am văzut pe aici, deci o fi candidând pentru CJ Tulcea.
Legat de celălalt, cel care cică e competent, nu-mi aduc aminte să fi văzut reclame...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Vin Iun 08, 2012 3:56 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mi se pare inteligent ca se intalneste cu fiecarea dintre cei doi in palate diferite Laughing Omu' vine din provincie (adica de la sat) si vrea sa le vada palatele, la amandoi raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Sam Iun 23, 2012 5:40 pm

Apropo de plagiate de succesuri și plagiaturi de succese... este chiar surprinzător cât de mare atenție dau maneliștii furtișagurilor comise pe plan profesional de haimanalele vârâte prin funcții din aparatul central al statului, în condițiile în care erau oricum obișnuiți cu șuteli de această natură... vesel





Cu toate că probabil nu la Adrian Năstase s-a referit Rihanna în "Man down"... laugh


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Joi Iul 05, 2012 5:23 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mar Iul 10, 2012 6:42 pm

Yo zic ca presedintele interimar, Crin Antonescu, ar avea un motiv perfect normal si plauzibil sa nu promulge legea referendumului daca rezultatele recensamantului din 2011 sunt imposibil de cunoscut in aceste momente, pana in 29 iulie raset GHINION ! laugh Se va aplica OUG 41 /2012 Laughing
Nah, niciun om normal la cap n-ar accepta ca mortzii/ strigoii nenumaratzi sa fie luatzi in calculul cvorumului de prezentza la referendum Laughing D'aia zic ca oranjgutanii musai tra' sa stea acasa laugh Cu ustoroi ung cele ce zic laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  RocketQueen Mar Iul 10, 2012 10:44 pm

baso a scris:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Hah! Misto! raset
Da' eu, in loc de vechea stanga, as fi zis vechea stramba. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Mier Iul 11, 2012 6:15 am

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Caricaturistul a avut părere prea bună despre mâța portocăcănară... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  ENKI Mar Iul 17, 2012 8:16 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  delta Sam Iul 28, 2012 4:33 pm

cică nu ar fi de vină comuniștii năpârliți în tâlharii din actuala clasă politică au furat de-au rupt, ci imperialiștii vesteuropeni... laugh
Pazvante a scris:Incepand de la Petre Roman continuand cu Isarescu si culminand cu MRU Romania a fost sistematic saracita si distrusa in numele democratiei si a lui mai bine.
Este o forma de violenta bine cunoscuta in lume si rareori folosita in ultimii ani.
In cazul Romaniei se vede clar aceasta forma de violenta culminand cu boli ce in restul Europei nu mai exista de zeci de ani. Englezii foloseau astfel de metode sa-si mentina autoritatea asupra coloniilor din Asia sau africa. Chiar in tari bogate populatia era infometata.
Cei ce azi ne impun masuri de asa zisa austeritate pentru a ne controla viata, nu lucreaza in interesul romanilor ci in interesul marelor firme ce vor sa avem 300 de parlamentari ca sa poata fi cumparati mai usor.
Mentinerea unuia ca Basescu iar este vital pentru ei. Inlaturarea lui Basescu de la Presidentia Romaniei ii pune in criza pe asupritori deoarece nu se asteptau la o asa lovitura data Parlamentului. Sunt sume imense investite in mentinerea unor oameni de-ai lor in institutiile statului si de aceea tipa toti ca-i lovitura de stat.
Inlaturarea lui Basescu va trebui continuata cu multe reforme menite sa opreasca saracirea romanilor.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Dracu' gol Mier Aug 08, 2012 1:49 pm

Habar n-am dacă ăsta o face din bun simţ sau din dorinţa de a-şi cîştiga popularitate printre oile pe care le mînă de la spate, da', pîn' la urmă, rezultatu' contează... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  baso Mier Aug 08, 2012 2:21 pm

Dracu' gol a scris:Habar n-am dacă ăsta o face din bun simţ sau din dorinţa de a-şi cîştiga popularitate printre oile pe care le mînă de la spate, da', pîn' la urmă, rezultatu' contează... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Comuna are 4.300 de locuitori, însă până marţi niciunul nu s-a oferit voluntar.

Yo cre' ca oilor le place sa-l vada pe primar cum le da exemplu pozitiv funny : Na, inerztia este mare iar daca nu exista lege sau alt act normativ care sa le oblige la voluntariat, banuiesc ca oile se vor bucura nespus cand si daca primarul lor va termina de pus ultima
pavela Laughing Dupa aia se vor plimba mandre pe trotuarul facut de primar cu echipa lui, cum vor ele ...pt. ca s'exista vorba din popor : Drumul spre iad este pavat cu intentzii bune Very Happy Abia dupa inca 2-3 experimente de genul asta, fiind sigure ca nu ajung in Iad, oile vor participa voluntar la alte initziative similare. Very Happy


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Aleşii noştri, de toate culorile - Pagina 3 Empty Re: Aleşii noştri, de toate culorile

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum