SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

+12
Kali.Yuga
RocketQueen
Marlo
laleauaneagra
Krokodilul Chichiricios
lolo
baso
Dracu' gol
(Still a)Live
ENKI
Anahoret
delta
16 participanți

Pagina 13 din 21 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Urmatorul

In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Sam Feb 08, 2014 1:20 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
Io tot mai am o intrebare, la care n-am gasit inca raspuns, desi am intors-o pe toate fetele, din 21 ianuarie: medicul Zamfir, internat la SJ Cluj, a parasit spitalul in dimineata zilei de 21 (la cerere, motivand ca e ranit superficial) si a zburat cu o cursa de linie pana la Bucuresti, reinternandu-se la Fundeni; de ce oare?  scratch
Probabil ca asa a vrut el ori asa a fost sfatuit sa procedeze. Daca ar fi ramas in Cluj, navaleau imediat anchetatorii peste el, Zamfir  fiind cel mai apt sa dea primele declaratii. A fost audiat abia in 29.ian, la Bucuresti, prin comisie rogatorie . Se pare ca pana la audierea lui, tipul a declarat prea multe jurnalistilor, de i-a enervat pe setesiti si pe injuracii de pe internet. Laughing 

Doctorul Radu Zamfir a fost internat în Centrul de Chirurgie Generală şi Transplant Hepatic al institutului în perioada 22-26 ianuarie, interval în care a făcut fizioterapie şi a urmat un tratament homeopat specific şocului posttraumatic.

Potrivit comunicatului, examinarea IRM efectuată în cursul zilei de 23 ianuarie nu a evidenţiat nici un fel de leziuni somatice.

Medicul a fost evaluat prin două examene psihologice consecutive, care îl consideră a fi într-o stare psihică normală.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Hm, Zamfir insusi a afirmat si a demonstrat ca era internat la Fundeni inca din data de 21, pentru ca in acea seara a aparut la Antena 3, intervievat in direct de Adrian Ursu, in salonul spitalului. Au fost cel putin doua faze interesante in acel interviu:
1. Ursu l-a rugat sa faca public sms-ul cu coordonatele trimise, dar Zamfir, dupa ce initial intinsese mana dupa telefon, s-a razgandit, spunand ca ii vine greu sa caute printre zecile de sms-uri chiar atunci. Acel sms n-a fost facut public nici pana in ziua de azi...
2. Intrebat daca va mai continua zborurile pentru prelevari de organe, Zamfir a considerat ca nu este un moment potrivit pentru a raspunde, fiind mult prea apropiat de tragedie ("aterizare fortata", a numit-o el, corect, zic eu) - 8'48'' in clipul de mai jos. Totusi, el zburase (cu o cursa de linie, e drept) chiar in acea dimineata, la mai putin de 24 de ore de la accident.  suspect 



Sigur, eu doar fac niste speculatii pe marginea comportamentului unei persoanei civile (oare?) - Radu Zamfir, dar autoritatile ar fi trebuit sa ajunga la locul accidentului in maxim o ora, chiar daca n-ar fi existat supravietuitori care sa transmita coordonate sau sa telefoneze la 112. Iar pentru incompetenta, rea-vointa sau chiar crima premeditata, reprezentanti ai acestor autoritati ar trebui sa fie trasi la raspunde in mod exemplar. Mi-e teama insa ca Zamfir este santajabil cu ceva sau subordonat cuiva, cu alte si putine cuvinte...
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Sam Feb 08, 2014 1:35 pm

ENKI a scris:Mi-e teama insa ca Zamfir este santajabil cu ceva sau subordonat cuiva, cu alte si putine cuvinte...
o fi medic militar
că parcă heroina, aia de a dat colțu' cu lacrimile înghețate pe obraji, era pe la ceva facultate de medicină militară (indiferent ce o fi însemnând asta)

p.s. îți dai seama că dacă militari (mă rog, aproape militari) crapă din cauză că nu s-au gândit să dea foc la cherozen într-un loc plin de rășini (care - între noi fie vorba - nu sunt sigur că fac parte din categoria substanțelor prea ignifuge  Laughing ), atunci oare ce naiba s-ar întâmpla în situații similare cu niște civili (aceștia din urmă, cel puțin teoretic - și eventual oficial -, fiind considerați mai tăntălăi decât soldații)?  oaie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Sam Feb 08, 2014 1:49 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Mi-e teama insa ca Zamfir este santajabil cu ceva sau subordonat cuiva, cu alte si putine cuvinte...
o fi medic militar
că parcă heroina, aia de a dat colțu' cu lacrimile înghețate pe obraji, era pe la ceva facultate de medicină militară (indiferent ce o fi însemnând asta)

p.s. îți dai seama că dacă militari (mă rog, aproape militari) crapă din cauză că nu s-au gândit să dea foc la cherozen într-un loc plin de rășini (care - între noi fie vorba - nu sunt sigur că fac parte din categoria substanțelor prea ignifuge  Laughing ), atunci oare ce naiba s-ar întâmpla în situații similare cu niște civili (aceștia din urmă, cel puțin teoretic - și eventual oficial -, fiind considerați mai tăntălăi decât soldații)?  oaie
Tre' musai sa postez ceva lacrimogen si da sezon, ca sa contrabalansez cumva.  laugh bine 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Sam Feb 08, 2014 4:15 pm

ENKI a scris:
Sigur, eu doar fac niste speculatii pe marginea comportamentului unei persoanei civile (oare?) - Radu Zamfir, dar autoritatile ar fi trebuit sa ajunga la locul accidentului in maxim o ora, chiar daca n-ar fi existat supravietuitori care sa transmita coordonate sau sa telefoneze la 112. Iar pentru incompetenta, rea-vointa sau chiar crima premeditata, reprezentanti ai acestor autoritati ar trebui sa fie trasi la raspunde in mod exemplar. Mi-e teama insa ca Zamfir este santajabil cu ceva sau subordonat cuiva, cu alte si putine cuvinte...
Eu n-as prea face speculatii pe seama unui doctor care a avut norocul sa ramana "valid "  (din interviul dat la "adevarul", la prima auditie, am auzit ca fost "palid" in loc de "valid" ) Cam cate sanse , la un milion, s-ar fi putut calcula pt. ca fix el sa fie cel mai putin distrus fizic si psihic dupa o cadere cu avionul ? Nu mai tin minte, parca la un moment dat s-ar fi spus ca in avion statea pe scaun langa Aura ... nu ca ar avea vreo importanta acest detaliu. Cert este faptul ca, indiferent de locurile ocupate in avion, soarta "a lucrat" altfel la fiecare in parte. Poate ca, doar pt. el, echipamentul de motociclist a insemnat ceva, nu putin,  in toata ecuatia si in calculul probabilitatilor.
In alta ordine de idei,se poate spune ca dr. Zamfir a reactionat ca facand parte dintr-o alta armata, avand in el implementat reflexul de a reactiona in regim de urgenta. Aspect absolut explicabil din perspectiva profesiei pe care o are, de doctor.
Muuult  mai ciudate decat faza cu intinderea mainii spre telefon, pt. aratarea  sms-ului, ramasa ulterior in mare mister, au fost raspunsurile lui la niste intrebari :
URSU :-Si SMS-ul acela nu mai stiti cui, dintre salvatorii care va  contactau, l-ati transmis ?
Zamfir:-Cui mi l-a solicitat .
Ursu: dar nu stiti de unde erau ? daca erau ISU Alba, ISU Cluj?
Zamfir: Mi-e greu sa spun.Mi-e greu sa spun.
Ursu:Dar ati avut semnal la telefon si la internet tot timpul in aceasta perioada ?
Zamfir: da... acolo, acolo cred ca am avut semnal. Da, da


Omul spune adevarul. Imposibil de mimat asa ceva.


Ultima editare efectuata de catre baso in Sam Feb 08, 2014 4:24 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Sam Feb 08, 2014 4:22 pm

delta a scris:

p.s. îți dai seama că dacă militari (mă rog, aproape militari) crapă din cauză că nu s-au gândit să dea foc la cherozen într-un loc plin de rășini (care - între noi fie vorba - nu sunt sigur că fac parte din categoria substanțelor prea ignifuge  Laughing ), atunci oare ce naiba s-ar întâmpla în situații similare cu niște civili (aceștia din urmă, cel puțin teoretic - și eventual oficial -, fiind considerați mai tăntălăi decât soldații)?  oaie

Din cate stiu eu sau din ce imi aduc aminte, crengile de brad ard foarte spectaculos, scanteietor...insa nu prea au putere calorica. Insa, ce naiba de alte lemne uscate sa fi gasit in apropiere ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Dum Feb 09, 2014 7:57 am

ENKI a scris: Iar pentru incompetenta, rea-vointa sau chiar crima premeditata, reprezentanti ai acestor autoritati ar trebui sa fie trasi la raspunde in mod exemplar. Mi-e teama insa ca Zamfir este santajabil cu ceva sau subordonat cuiva, cu alte si putine cuvinte...

Pe de o parte,se va considera ca niste demisii au rezolvat "problema". Pe de alta parte, amploarea pe care au luat-o discutiile despre "misiunea de salvare" a atins si niste structuri sensibile care, daca n-ar fi cu musca pe caciula, nu dadeau  comunicate atat de seci si de agresive . S-a dorit prea mult politizarea esecului si aruncarea responsabilitatilor in ograda celuilalt fara ca vreo structura sensibila sa iasa prea tare sifonata. Si nu in ultimul rand, undeva exista un monstru si niste creiere tare bolnave in spatele acestui rahat.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Dum Feb 09, 2014 8:59 am

baso a scris:
ENKI a scris: Iar pentru incompetenta, rea-vointa sau chiar crima premeditata, reprezentanti ai acestor autoritati ar trebui sa fie trasi la raspunde in mod exemplar. Mi-e teama insa ca Zamfir este santajabil cu ceva sau subordonat cuiva, cu alte si putine cuvinte...

Pe de o parte,se va considera ca niste demisii au rezolvat "problema". Pe de alta parte, amploarea pe care au luat-o discutiile despre "misiunea de salvare" a atins si niste structuri sensibile care, daca n-ar fi cu musca pe caciula, nu dadeau  comunicate atat de seci si de agresive . S-a dorit prea mult politizarea esecului si aruncarea responsabilitatilor in ograda celuilalt fara ca vreo structura sensibila sa iasa prea tare sifonata. Si nu in ultimul rand, undeva exista un monstru si niste creiere tare bolnave in spatele acestui rahat.
Daca monstrul se afla cumva in vizita in ''Izdrael'' la momentul accidentului, atunci mai putem spera doar in Mossad, care nu cred ca a scapat o asemenea convorbire, fie ea si ultrasecurizata de STS.  laugh 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Dum Feb 09, 2014 10:00 am

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris: Iar pentru incompetenta, rea-vointa sau chiar crima premeditata, reprezentanti ai acestor autoritati ar trebui sa fie trasi la raspunde in mod exemplar. Mi-e teama insa ca Zamfir este santajabil cu ceva sau subordonat cuiva, cu alte si putine cuvinte...

Pe de o parte,se va considera ca niste demisii au rezolvat "problema". Pe de alta parte, amploarea pe care au luat-o discutiile despre "misiunea de salvare" a atins si niste structuri sensibile care, daca n-ar fi cu musca pe caciula, nu dadeau  comunicate atat de seci si de agresive . S-a dorit prea mult politizarea esecului si aruncarea responsabilitatilor in ograda celuilalt fara ca vreo structura sensibila sa iasa prea tare sifonata. Si nu in ultimul rand, undeva exista un monstru si niste creiere tare bolnave in spatele acestui rahat.
Daca monstrul se afla cumva in vizita in ''Izdrael'' la momentul accidentului, atunci mai putem spera doar in Mossad, care nu cred ca a scapat o asemenea convorbire, fie ea si ultrasecurizata de STS.  laugh 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asta doar daca povestea cu colindul antisemit si felul in care ea a "explodat " in presa romaneasca si cea internationala i-a pus pe ganduri in privinta acestui personaj dubios, care s-a laudat candva cum a reusit sa pacaleasca inclusiv autoritatile franceze, dupa ce a incendiat un port. laugh El fiind si "eroul" care a coordonat cu mare succes misiunea "de salvare" a jurnalistilor rapiti de teroristii care nu prea iubesc Izraelul. Cand mai coordoneaza , chiar si din garaj, Curtea Constitutionala a Romaniei, tra sa fii complet idiot sa nu-ti dai seama ce fel de structuri il au pe unul ca asta reprezentant si idol.laugh  Totusi, in cuvantarea de dupa sedinta CSAT, recunoscand incompetenta STS-ului de a localiza apelurile telefonice, a recunoscut indirect posibilitatea ca teroristii cu turbane isi pot face de cap pe terioriul patriei noastre, fara sa-i localizeze nimeni cu precizie (poate doar Mossadul , CIA si, eventual, Mos Craciun) daca se lauda la 112 cu isprava de a semana bombe  laugh Pt. structurile care-l tin in brate si-l protejeaza, a fost o crunta lovitura sub ombilic, care i-a discreditat la cel mai inalt nivel posibil in ochii tuturor serviciilor inteligente de pe glob. Cu siguranta, si astia stiu sa citeasca printre randuri.
Probabil ca de aia individul si-a pisat ochii, ulterior, in fata proaspetilor judecatori  de la INM, ca in fata viitorului pluton de executie laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Dum Feb 09, 2014 10:28 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris: Iar pentru incompetenta, rea-vointa sau chiar crima premeditata, reprezentanti ai acestor autoritati ar trebui sa fie trasi la raspunde in mod exemplar. Mi-e teama insa ca Zamfir este santajabil cu ceva sau subordonat cuiva, cu alte si putine cuvinte...

Pe de o parte,se va considera ca niste demisii au rezolvat "problema". Pe de alta parte, amploarea pe care au luat-o discutiile despre "misiunea de salvare" a atins si niste structuri sensibile care, daca n-ar fi cu musca pe caciula, nu dadeau  comunicate atat de seci si de agresive . S-a dorit prea mult politizarea esecului si aruncarea responsabilitatilor in ograda celuilalt fara ca vreo structura sensibila sa iasa prea tare sifonata. Si nu in ultimul rand, undeva exista un monstru si niste creiere tare bolnave in spatele acestui rahat.
Daca monstrul se afla cumva in vizita in ''Izdrael'' la momentul accidentului, atunci mai putem spera doar in Mossad, care nu cred ca a scapat o asemenea convorbire, fie ea si ultrasecurizata de STS.  laugh 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asta doar daca povestea cu colindul antisemit si felul in care ea a "explodat " in presa romaneasca si cea internationala i-a pus pe ganduri in privinta acestui personaj dubios, care s-a laudat candva cum a reusit sa pacaleasca inclusiv autoritatile franceze, dupa ce a incendiat un port. laugh El fiind si "eroul" care a coordonat cu mare succes misiunea "de salvare" a jurnalistilor rapiti de teroristii care nu prea iubesc Izraelul. Cand mai coordoneaza , chiar si din garaj, Curtea Constitutionala a Romaniei, tra sa fii complet idiot sa nu-ti dai seama ce fel de structuri il au pe unul ca asta reprezentant si idol.laugh  Totusi, in cuvantarea de dupa sedinta CSAT, recunoscand incompetenta STS-ului de a localiza apelurile telefonice, a recunoscut indirect posibilitatea ca teroristii cu turbane isi pot face de cap pe terioriul patriei noastre, fara sa-i localizeze nimeni cu precizie (poate doar Mossadul , CIA si, eventual, Mos Craciun) daca se lauda la 112 cu isprava de a semana bombe  laugh Pt. structurile care-l tin in brate si-l protejeaza, a fost o crunta lovitura sub ombilic, care i-a discreditat la cel mai inalt nivel posibil in ochii tuturor serviciilor inteligente de pe glob. Cu siguranta, si astia stiu sa citeasca printre randuri.
Probabil ca de aia individul si-a pisat ochii, ulterior, in fata proaspetilor judecatori  de la INM, ca in fata viitorului pluton de executie laugh
Ca va fi un pluton sau un avion, deja atat de premonitoriu l-au atacat turcii in simulatorul de zbor, incat Macacu' a mai reusit doar o gluma fortata: "Intr-o aeronava reala probabil ca as muri acum".  laugh 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Dum Feb 09, 2014 11:11 am

ENKI a scris:
Ca va fi un pluton sau un avion, deja atat de premonitoriu l-au atacat turcii in simulatorul de zbor, incat Macacu' a mai reusit doar o gluma fortata: "Intr-o aeronava reala probabil ca as muri acum".  laugh 

Si eu am remarcat stranietatea simularii la care a fost supus un sef de stat in exercitiul functiei, in ciuda faptului ca purta o cravata violeta   Twisted Evil Presupun ca au fost intelegeri diplomatice la nivel inalt in privinta protocolului de respectat inclusiv de prezident intr-o astfel de vizita priteneasca. Laughing 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Dum Feb 09, 2014 8:15 pm

In tot cazul, mult mai bizare i-au fost vorbele cand s-a smiorcait in fata judecatorilor. Nu mi-a venit sa cred ce-a zis  Laughing Daca altcineva le-ar fi spus judecatorilor , despre prezident asa ceva, l-ar fi infuriat.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Kali.Yuga Lun Feb 10, 2014 12:41 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cred ca bietii de ei sufla si-n iaurt acum... fac gafe din exces de zel sau de teama ca-si pierd sinecura  vesel 

Kali.Yuga
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 18
Data de inscriere : 21/01/2014

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mar Feb 11, 2014 10:41 am

Kali.Yuga a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cred ca bietii de ei sufla si-n iaurt acum... fac gafe din exces de zel sau de teama ca-si pierd sinecura  vesel 

Dupa cum suna stirea, eroarea a fost dată de un satelit care nu este geostationar, alerta fiind transmisa de catre cei care administrează mesajele de la satelit. Nu si-ar fi permis ai nostri sa nu caute ambarcatiunea franceza , de pe Coasta de Azur, chiar si la coada lacului Izorului Muntelui daca au fost alarmati din strainatate unde trebuie s-o caute ca sa fie siguri ca nu e acolo Laughing Nu imi pare ca fost o gafa , ci o simulare ordonata de altii pt. a testa rapiditatea de implicare, chiar daca alerta avea probabilitatea de 50% sa fie reala.


Ei ne-au spus clar că la a doua trecere a satelitului ne vor comunica dacă este reală informaţia. Când mi-au spus că va fi a doua trecere a satelitului mi-au dat de gândit. Eu ştiam că pe partea de salvare maritimă este o reţea globală de 24 de sateliţi geostaţionari. Nouă ne-a spus că este vorba de trecerea unui satelit, deci se învârtea pe orbită în jurul pământului. Este un semn de întrebare pe care mi l-am pus în această situaţie, dar cert este că mi s-a părut normal să verificăm mesajul”, a mai spus locotenent-colonel Ioan Niţică.

Ma intreb cam cate erori similare or fi fost inainte de accidentul aviatic din Apuseni ? Nu trebuie sa fii cititor in stele  ca sa iti dai seama ca toata nebunia de la noi i-a pus pe ganduri si pe altii , fiind vorba despre incapacitatea autoritatilor romanesti , in domeniu, de a face fata unor situatii de urgenta. Daca pt. ai nostri nu sunt in stare, cam cata baza se poate pune pe ele in cazul unor avioane sau ambarcatiuni sub pavilion strain, cu pasageri in situatie critica pe teritoriul romanesc? De aia am zis ca spectacolul oferit a fost oribil si ilogic,ca imagini si comentarii ulterioare, nu doar pt. romani.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Mar Feb 11, 2014 12:56 pm

Eh, americanii deja ne-au "depasit", la ei avionul cu roman la bord fiind disparut de vineri si inca nelocalizat.  laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Mar Feb 11, 2014 1:00 pm

ENKI a scris:Eh, americanii deja ne-au "depasit", la ei avionul cu roman la bord fiind disparut de vineri si inca nelocalizat.  laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
bine, dar lor le este mai ușor, deoarece au și Triunghiul Bermudelor pregătit pentru orice eventualitate...  Laughing 

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Mar Feb 11, 2014 1:06 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Eh, americanii deja ne-au "depasit", la ei avionul cu roman la bord fiind disparut de vineri si inca nelocalizat.  laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
bine, dar lor le este mai ușor, deoarece au și Triunghiul Bermudelor pregătit pentru orice eventualitate...  Laughing 
 laugh bine
Ai dracului ai nostri, nu puteau sa cada in Padurea Baciu?  laugh 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Joi Feb 13, 2014 6:06 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Eh, americanii deja ne-au "depasit", la ei avionul cu roman la bord fiind disparut de vineri si inca nelocalizat.  laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
bine, dar lor le este mai ușor, deoarece au și Triunghiul Bermudelor pregătit pentru orice eventualitate...  Laughing 
 laugh bine
Ai dracului ai nostri, nu puteau sa cada in Padurea Baciu?  laugh 

Ei, iata : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Procurorul general al României, Tiberiu Niţu, declara recent că în cazul accidentului aviatic din Apuseni pot răspunde penal atât persoane fizice, cât şi persoane juridice.

.....
Procurorul general al Parchetului Curţii de Apel Alba Iulia, Augustin Lazăr, declara atunci că în cazul accidentului aviatic din Apuseni există "suspiciunea unei conduite culpabile din partea unor persoane care au făcut parte din celulele de criză, persoane care au calitatea de ministru".

Augustin Lazăr mai spunea că în anchetă "există suspiciunea unei conduite culpabile din partea unor persoane care au calitatea de militari", fapt care ar atrage competenţa procurorului militar.


Cu ministri civili ca cu ministri civili, puteau fi si prosti si/sau prost informati de structurile militaroase, dar ia sa vedem cum e cu competenta parchetului militar in materie ?  Cati "sfinti" generali sau colonei fi-vor implicati in speta si "barbieriti"? Ca nu pot zice acu' ca s-au eliminat absolut toate suspiciunile in privinta celor care au calitatea de militari , nu-i asa ? suspicios 

Doi colonei - cu Toto, Italia
   
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Vin Feb 14, 2014 1:54 pm

se pare că militarii au început să-și cam piardă răbdarea că toată ziua-bună ziua sunt scoși din unități să alerge după civilii pe care îi ia prin surprindere totul, mai ales când sunt și anunțuri oficiale legate de evenimente deosebite care urmează să aibă loc...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Sam Iun 14, 2014 2:20 pm

A-nceput de ieri sa cada/Cate-un comunist pe strada.  laugh 
Pana la urma tot n-am inteles, fiul mort avea 65 sau 64 de ani, ca tatal sigur implinise 99.  scratch 

Son Of Former Chase Manhattan CEO David Rockefeller Dies In Private Jet Crash


65 year old Richard Gilder Rockefeller, 65, son of former Chase Manhattan CEO David Rockefeller, and great grandson of John D. Rockefeller Sr. has been identified as the deceased in a small plane crash just outside of Westchester Country Airport.  The aircraft, owned and operated by Mr. Rockefeller, was a single-engined Piper PA-46-500TP (registered N5335R). As NYC Aviation reports, though the cause for the incident is unknown, visibility at HPN for the last several hours this morning has been poor, at 1/4 mile or less; and the Airport Manager reports that the aircraft struck some trees just after departure.
"It's a terrible tragedy," said family spokesman Fraser Seitel, who confirmed the death. "The family is in shock. Richard was a wonderful and cherished member of the family. He was an experienced pilot. He was a medical doctor, and it's horribly sad.
Multiple police vehicles and a fire truck surround cottage Avenue in Purchase after a small plane appeared to have crashed near Westchester County Airport. Video by Thane Grauel.

According to Lohud, Seitel said the 64-year-old Rockefeller, grandson of John D.
Rockefeller, ate dinner with his father Thursday night to celebrate David Rockefeller's 99th birthday.

The Piper plane (similar to the one Rockefeller was flying)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

More from Lohud:

   Airport operations administrator Peter Scherrer said the plane, a Piper Meridian single-engine turbo prop, took off from Runway 16 at the airport and went down at 8:08 a.m., crashing into trees off Cottage Avenue in Purchase. The weather was foggy and rainy at the time. The flight had been expected to last an hour and 14 minutes.
   Richard Rockefeller lives in Falmouth, Maine. According to FlightAware flight tracking service, the plane left Portland International Jetport in Maine at 2:22 p.m. Thursday and landed at Westchester Airport at 3:41 p.m.
   Dr. Rockefeller practiced as a family physician in Falmouth, Maine, until 2000 and has worked on global health causes. He served as president of the Health Commons Institute, a nonprofit organization, and chairman of the U.S. Advisory Board of Doctors Without Borders, according to the Rockefeller Brothers Trust Fund website. He is married and has two grown children.
   Scherrer said the pilot flew out of the airport regularly. There were no reports of any other injuries. No one else was on the plane.
   Officials confirmed that the Federal Aviation Administration and the National Transportation Safety Board are en route to the scene and will head the crash investigation. A press conference is expected to be held around noon.
   The Rev. Christopher Monturo of St. Anthony of Padua Parish in West Harrison said he heard about the accident on a scanner and arrived at the scene about 9:30 a.m. to offer his services as one of the town's chaplains.
   "We just pray for everybody, that everything will go well," he said.
   The airport closed for flights after the crash but flights resumed at 9:45 a.m., Scherrer said.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Dec 17, 2014 9:42 am

Dupa noua tragedie aviatica, observ ca iar s-au asmutit unii asupra arabului.
N-am prea urmarit subiectul intens mediatizat, cu toti bagatorii de seama care si-au dat cu presupusul , pt. ca m-a deranjat filmuletul cu strigatele de ajutor transmis in bucla , cu o insistenta sadica. Astia, de la televiziuni, chiar nu au simtul masurii .
In conditiile respective, victimele puteau supravietui doar printr-o minune fara sa se inece ori sa intre in hipotermie. Temperatura apei fiind foarte scazuta , ar fi trebuit sa-i scoata din apa in primele 3-4 minute dupa accident. Iar acest lucru era posibil doar daca pe lac ar fi existat ambarcatiuni cu motor care sa se deplaseze rapid la locul accidentului pana apar masinilie Smurdului.
Daca elicopterul s-ar fi prabusit pe pamant, ar fi avut infinit mai multe sanse sa scape toti.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Dec 17, 2014 10:13 am

In fine, din ce am auzit ca ar fi declarat martorii, ca elicopterul a zburat la o inaltime foarte joasa , apropiat de luciul apei, mi se pare foarte plauzibila ipoteza unui moment de romantism, probabil incantati de peisaj, dublat de un alt moment de neatentie din parte pilotului prea aventuros in acele clipe incat sa realizeze ca exagereaza cu romantismul, punand in pericol viata echipajului. Episod romantic soldat cu un deznodamant tragic.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Dec 17, 2014 11:25 am

Inclin sa cred ca accidentul a fost cauzat de o slabiciune omeneasca pt. ca pilotul elicopterului n-avea de ce sa zboare pe deasupra apei , la mica inaltime,in conditiile in care nici elicopterul si nici membrii echipajului nu erau echipati pt. eventualitatea unui accident in astfel de conditii.
Indifirent cata instructie se baga intr-un pilot, el ramane om si nu robot. Interdictiile trebuie sa fie clare, astfel incat sa nu-si permita nesabuinte in timpul unui zbor.
Imi aduc aminte cand frecventam solarul, ca nu de putine ori un elicopter (presupun ca al politiei) se aventura la mica inaltime pe deasupra nudistelor, de ne zburatacea cearceafurile sau saltelele .Laughing Si tot de atatea ori eram mai multe care ii aratam un anumit deget  pilotului, strigand la el ca poate se implanta dracului in vreun copac din cauza obsesiei lui de a vedea tzatze , cururi si izde raset Cand tipul si-a facut un obicei din distractia asta, am comentat cu mai multe ca trebuie neaparat sa-i fie anuntat superiorul ca sa nu moara dracului animalul obsedat, in mod stupid, la datorie Laughing Se pare ca a existat cineva care l-a informat pe superior, ca dupa un timp, elicoptericiul s-a ferit ca de dracu' de solar, zburand corect la inaltime mare si prin alta parte laugh Evident ca situatiile nu se compara, insa toti pilotii sunt oameni, in majoritatea lor  barbati, cu diversi pitici care le pot patina pe creier in anumite momente, fara sa tina cont de riscurile la care se expun.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Mier Dec 17, 2014 12:13 pm

baso a scris:Inclin sa cred ca accidentul a fost cauzat de o slabiciune omeneasca pt. ca pilotul elicopterului n-avea de ce sa zboare pe deasupra apei , la mica inaltime,in conditiile in care nici elicopterul si nici membrii echipajului nu erau echipati pt. eventualitatea unui accident in astfel de conditii.
Boul s-o fi dat mare macho incercand să zboare razant cu luciul apei, ca sa arate femeilor ce tare este... și a reușit să-i omoare pe toți din elicopter. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Mier Dec 17, 2014 12:25 pm

delta a scris:
baso a scris:Inclin sa cred ca accidentul a fost cauzat de o slabiciune omeneasca pt. ca pilotul elicopterului n-avea de ce sa zboare pe deasupra apei , la mica inaltime,in conditiile in care nici elicopterul si nici membrii echipajului nu erau echipati pt. eventualitatea unui accident in astfel de conditii.
Boul s-o fi dat mare macho incercand să zboare razant cu luciul apei, ca sa arate femeilor ce tare este... și a reușit să-i omoare pe toți din elicopter. Laughing
Ca o posibila circumstanta agravanta, pe unul dintre masculi il chema... Ginel Cracanel. end
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Dec 17, 2014 1:10 pm

delta a scris:
baso a scris:Inclin sa cred ca accidentul a fost cauzat de o slabiciune omeneasca pt. ca pilotul elicopterului n-avea de ce sa zboare pe deasupra apei , la mica inaltime,in conditiile in care nici elicopterul si nici membrii echipajului nu erau echipati pt. eventualitatea unui accident in astfel de conditii.
Boul s-o fi dat mare macho incercand să zboare razant cu luciul apei, ca sa arate femeilor ce tare este... și a reușit să-i omoare pe toți din elicopter. Laughing

Spre deosebire de accidentul aviatic din Apuseni, de la inceputul anului, cand m-a revoltat modul in care s-au incurcat unii pe altii in operatiunea de salvare(macar pilotul Iovan a avut instinctul sa se prabuseasca cu avionul in conditii de minim daune pt. echipaj)  , de data asta, judecand la rece, oamenii din elicopter n-au avut nici cea mica sansa de supravietuire in circumstantele producerii accidentului. Adica sanse zero. Cum sa rezisti pana si cateva minute in apa rece ca gheata, ingreunat in miscari si de haine,chiar presupunand ca stii sa inoti? Ar fi trebuit ca in primele secunde dupa accident, cel putin o ambarcatiune cu motor sa se indrepte rapid spre ei ca sa aiba sanse de supravietuire macar 2 din 4...
Si eu zic ca pilotul a avut o faza de ratacire dramatica(ca sa nu spun absolut dementa) prin meandrele concretului laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Dec 17, 2014 3:13 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
baso a scris:Inclin sa cred ca accidentul a fost cauzat de o slabiciune omeneasca pt. ca pilotul elicopterului n-avea de ce sa zboare pe deasupra apei , la mica inaltime,in conditiile in care nici elicopterul si nici membrii echipajului nu erau echipati pt. eventualitatea unui accident in astfel de conditii.
Boul s-o fi dat mare macho incercand să zboare razant cu luciul apei, ca sa arate femeilor ce tare este... și a reușit să-i omoare pe toți din elicopter. Laughing
Ca o posibila circumstanta agravanta, pe unul dintre masculi il chema... Ginel Cracanel. end

Presupun ca strigatul de ajutor al copilotului Ginel Claudiu Cracanel se auzea in flilmuletul prezentat in bucla , pe toate posturile TV .Pur si simplu am vrut sa ma detasez de insistenta televiziunilor de a prezenta audio-video inregistrarea respectiva. Mi s-a parut prea dramatica si dura, greu de facut fata la ultimele secunde sau minute din viata unui om disperat. Mai ales ca, din fata televizorului, acele clipe de disperare, intre viata si moarte, au fost consumate irevocabil, fara sa existe cineva, in lumea asta, care sa aiba puterea sa dea timpul inapoi, pt. un zbor corect al elicopterului, fara evenimentul negativ (foarte probabil, imbracat in haina romatica a apusului de soare vazut de pe lac, razant cu apa rece) cauzator de moartea tuturor din elicopter. Nu este deloc eroic un astfel de mod de a muri, mai ales ca au lasat in urma copii care vor avea de suferit dupa  moartea lor stupida.Pentru un apus de soare mirobolant de vazut de la luciul apei atat de rece si de neiertaoare cu zburatorii plini de trufie. Te poti juca cu aerul, insa nu si cu apa, neechipat pt. eventualitatea unui astfel de accident "aviatic". Mai bine s-ar fi prabusit cu elicopterul pe uscat.Am fi avut sansa sa aflam "cu precizei" cat anume din vina li se datoreaza fortelor umane de interventie nerapida, cam ca in cazul accidentului aviatic din Apuseni.


Ultima editare efectuata de catre baso in Mier Dec 17, 2014 4:09 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Mier Dec 17, 2014 3:53 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
baso a scris:Inclin sa cred ca accidentul a fost cauzat de o slabiciune omeneasca pt. ca pilotul elicopterului n-avea de ce sa zboare pe deasupra apei , la mica inaltime,in conditiile in care nici elicopterul si nici membrii echipajului nu erau echipati pt. eventualitatea unui accident in astfel de conditii.
Boul s-o fi dat mare macho incercand să zboare razant cu luciul apei, ca sa arate femeilor ce tare este... și a reușit să-i omoare pe toți din elicopter. Laughing
Ca o posibila circumstanta agravanta, pe unul dintre masculi il chema... Ginel Cracanel. end

Presupun ca strigatul de ajutor al copilotului Ginel Claudiu Cracanel se auzea in flilmuletul prezentat in bucla , pe toate posturile TV .Pur si simplu am vrut sa ma detasez de insistenta televiziunilor de a prezenta audio-video inregistrarea respectiva. Mi s-a parut prea dramatica si dura, greu de facut fata la ultimele secunde sau minute din viata unui om disperat. Mai ales ca, din fata televizorului, acele clipe de disperare, intre viata si moarte, au fost consumate irevocabil, fara sa existe cineva, in lumea asta, care sa aiba puterea sa dea timpul inapoi, pt. un zbor corect al elicpoterului, fara evenimentul negativ (foarte probabil, imbracat in haina romatica al apusului de soare ) cauzator de moartea tuturor.
Am renuntat de ani buni sa mai ascult/vad stirile la tv, scarbit de prostia reporterilor, prompteristelor si, mai ales, redactorilor maniaci care populeaza toate televiziunile specializate. Sunt sigur ca impactul emotional al transmisiilor tv a fost urias, insa nu vreau sa-mi imaginez cum a sunat numele copilotului, rostit repetat si apasat de stiristii de profesie...
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Dec 17, 2014 4:17 pm

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
baso a scris:Inclin sa cred ca accidentul a fost cauzat de o slabiciune omeneasca pt. ca pilotul elicopterului n-avea de ce sa zboare pe deasupra apei , la mica inaltime,in conditiile in care nici elicopterul si nici membrii echipajului nu erau echipati pt. eventualitatea unui accident in astfel de conditii.
Boul s-o fi dat mare macho incercand să zboare razant cu luciul apei, ca sa arate femeilor ce tare este... și a reușit să-i omoare pe toți din elicopter. Laughing
Ca o posibila circumstanta agravanta, pe unul dintre masculi il chema... Ginel Cracanel. end

Presupun ca strigatul de ajutor al copilotului Ginel Claudiu Cracanel se auzea in flilmuletul prezentat in bucla , pe toate posturile TV .Pur si simplu am vrut sa ma detasez de insistenta televiziunilor de a prezenta audio-video inregistrarea respectiva. Mi s-a parut prea dramatica si dura, greu de facut fata la ultimele secunde sau minute din viata unui om disperat. Mai ales ca, din fata televizorului, acele clipe de disperare, intre viata si moarte, au fost consumate irevocabil, fara sa existe cineva, in lumea asta, care sa aiba puterea sa dea timpul inapoi, pt. un zbor corect al elicpoterului, fara evenimentul negativ (foarte probabil, imbracat in haina romatica al apusului de soare ) cauzator de moartea tuturor.
Am renuntat de ani buni sa mai ascult/vad stirile la tv, scarbit de prostia reporterilor, prompteristelor si, mai ales, redactorilor maniaci care populeaza toate televiziunile specializate. Sunt sigur ca impactul emotional al transmisiilor tv a fost urias, insa nu vreau sa-mi imaginez cum a sunat numele copilotului, rostit repetat si apasat de stiristii de profesie...
Am editat putin postarea anterioara . Din ce am urmarit la TV, straduindu-ma sa sa fac abstractie de filmulet, chiar nu am auzit deloc pomenindu-se numele celui care striga dupa ajutor. Nici nu cred ca ar fi fost inteligent sa fie facuta publica o astfel de mentiune intr-un context atat de dur. Bine, asta nu exclude deloc si scarba mea pt. "oamenii" de televiziune dornici sa-si faca rating  emotional inclusiv din ultimele momente din viata unui om Mad  Nesimtirea sau sadismul este la cote alarmante in toate televiziunile. Omeneste, este halucinant sa vezi prezentat cu insistenta acelasi film repetat pana la dementa, pe toate posturile TV, cu ultimele  reactii ale unui om viu in momentul filmarii,  insa mort in timpul difuzarii filmului la ore de maxima audienta. Este mai mult decat deprimant. Este SADISM PUR.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Dec 17, 2014 5:43 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aproape ai putea zice ca astia, de la DNA, au asteptat sa moara 4 oameni, ca sa-i apuce brusc harnicia pe o alta linie de actiune pornita din distrugerea aparatului de zbor, separata de ancheta accidentului in sine. Oare pana unde poate ajunge ipocrizia ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Joi Dec 18, 2014 12:12 am

Pff, astia de la A3 au dubii in privinta autenticitatii filmuletului pe motiv ca nu se vede plutind nimic pe apa. Suspect Posibil sa existe 2 filmulete ori sa se fi facut un montaj deoarece la Realitatea s-a facut zoom in apa si se vedeau 2 obiecte; m-a intrigat faptul ca in spatele unuia dintre ele se vedea o dara in forma de V, fiind de presupus ca era un obiect motorizat in miscare. Dupa aia am mutat pe un alt post TV pt. ca n-am vrut sa mai vad filmuletul. Bine, eu doar m-am gandit cum sa-ti vina sa filmezi intr-un astfel de moment, chiar mai inainte sa se auda strigatele de ajutor.N-am pus la indoiala, neaparat, autenticitatea, chiar daca acele secvente de la realitatea m-au intrigat. Posibil insa ca baietii sa-l fi pregatit rapid tocmai pt. impactul emotional.Ticalosia omeneasca nu cunoaste limite .
Tin minte ca si imediat dupa accidentul din Apuseni prezentau insistent la TV imagini de la un alt accident, produs pe timp de vara si in zona de campie, cu fortele de interventie misunand pe acolo si anuntand ca toti au supravietuit accidentului.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 13 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 21 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum