SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

+12
Kali.Yuga
RocketQueen
Marlo
laleauaneagra
Krokodilul Chichiricios
lolo
baso
Dracu' gol
(Still a)Live
ENKI
Anahoret
delta
16 participanți

Pagina 12 din 21 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Urmatorul

In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Kali.Yuga Mar Feb 04, 2014 12:34 am

baso a scris:Este un mister pentru mine de ce armata ar fi fost obligata sa intervina  (a fost un accident, nu un atac terorist care afecteaza siguranta nationala)pt. a spala obrazul celor de la ROMATSA si STS. Din cate stiu eu, militarii nu vorbesc neintrebati si, probabil, nimanui din institutiile implicate in mirobalanta misiune de slavare nu i-a trecut prin cap sa fie intrebati cei de la Unitatea Militara din imediata apropiere a locului de impact daca n-au vazut cumva  vreun avion in zona, despre care au avut banuieli legitime ca s-ar fi prabusit, si sa raporteze constatarile lor. Ai zice c-ar fi fost vorba despre un OZN ... laugh
Eu nu inteleg de ce nu au cerut ajutorul satenilor... un cunoscut are o vecina a carei soacra (nu tin minte exact gradele de rudenie si de amicitie, ideea e ca stiu pe cineva care stie pe cineva care...) locuieste in Horea, si a spus ca s-a auzit clar bubuitura in momentul prabusirii, nu au stiut despre ce e vorba dar in scurt timp au vazut la tv stirea despre avion... si toata lumea a stat linistita pentru ca s-a spus ca avionul a cazut, toata lumea a supravietuit etc.
Bine, poate nu aveau cum sa ceara autoritatile ajutorul taranilor din Horea, ca nu era Horea in zona lor de cautare.

Kali.Yuga
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 18
Data de inscriere : 21/01/2014

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mar Feb 04, 2014 10:01 am

Pai, tocmai anuntul public ca desi avionul s-a prabusit, toata lumea a supravietuit a relaxat perceptia evenimentului si a paralizat promptitudinea in reactii. N-am urmarit teveul in ziua respectiva, insa cineva mi-a spus ca imediat dupa accident a vazut pe careva post TV imagini cu forte de interventie la locul unui accident aviatic , inducandu-se ideea ca tocmai se desfasura operatiunea de salvare a victimelor. I s-a parut cam suspect ca imaginile pareau a fi filmate vara , imagini din arhiva, fiind insa convins ca supravietuitorii erau OK, potrivit primelor relatari de la TV. Peste ceva timp, cand a privit din nou la TV, a fost foarte contrariat sa afle ca victimele erau de negasit.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Kali.Yuga Mar Feb 04, 2014 6:44 pm

N-am stiut unde sa postez...

Doamne fereste! Crying or Very sad 

Kali.Yuga
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 18
Data de inscriere : 21/01/2014

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Feb 05, 2014 12:11 am

veselie 

Politicianul Sorin Paler este fix ca tanti de mai jos.


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Feb 05, 2014 9:21 am

Inca din primele secunde de dupa accident s-a actionat pt. politizarea a ceea ce s-a intamplat in continuare.

Dintre probele aparute in presa, gasite prin rapoartele oficiale, interesanta mi se pare "proba 6" care releva faptul ca la ora 16.37 ISU Alba cunostea coordonatele locului, comunicate direct de medicul Zamfir din aplicatia Google maps

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Presa portocalie insista pe alte 2 stenograme , convorbirile telefonice dintre Romatsa si ISU Cluj de la orele 18.51 si 19.01, din care rezulta ca ISU Cluj ar fi primit coordonatele (transmise de medic) de la STS insa pt. cel de la Romatsa nu erau familiare.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

STS, prin purtatorul de vorbe, pretinde ca medicul, dupa ora 19.30, nu ar mai fi transmis coordonatele , ci ora exacta( "începând cu ora 19.30, doctorul Zamfir indicând ca şi coordonate ora afişată pe telefonul mobil, respectiv: 19,33,20/1, iar peste patru minute 19,37,20/1 care evident nu sunt coordonate geografice" iar dupa aia a refuzat sa mai colaboreze Laughing )  ceea ce a siderat 3/4 din Romania  Laughing Desi nu este frumos, tra sa recunosc ca acest comunicat al STS m-a facut sa rad . La orice m-as fi asteptat sa improvizeze speriatii de la STS, insa nu la ideea de a asocia medicul cu cucul Laughing 

Yo ma intreb de ce Basecu si STS nu au tacut ca porcu-n cucurz  Suspect Din momentul in care prezidentul a discreditat public STS-ul, cu titlu de scuza, ca nu sunt capabili sa localizeze cu precizie un apel telefonic la 112, a devenit posibil ca niste teroristi anonimi, nebuni si periculosi , cu turbane pe chelie, sa plaseze bombe prin diverse locuri si sa se laude la 112 cu isprava lor, bucurosi ca nu-i localizeaza nimeni cu precizie.  laugh Sa-l vad yo pe prezident cum ar face localizarea teroristilor in maxim 35 minute , ca pe STS nu poate pune baza. Doar acid.  laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Mier Feb 05, 2014 11:11 am

Incep sa cred ca nemernicii STS nu s-au asteptat sa mai existe supravietuitori, iar cand au aflat ca traiesc toti si mai au si tupeul sa vorbeasca la telefoane au inceput sa traga de timp, sa le consume bateriile, astfel incat sa moara dracului toti, in timp ce echipele de salvare erau trimise aiurea in "cautari". Planul era sa se dea vina pe Iovan, pe guvern, pe Tonta, pe Arafat etc., in contrapondere cu "succesurile" Macacului la reintoarcerea din "Izdrael"... Nu-i exclus ca directiva sa fi fost transmisa de insusi Macacul purtator de cuvant al STS.  Cool 
M-am tot intrebat, in astea doua saptamani, ce telefon o fi avut doctorul Zamfir de a reusit sa vorbeasca mai tot timpul la el (71 de minute doar la 112!), imprumutandu-l si celorlalti supravietuitori, pentru ca firma respectiva ar trebui sa faca o reclama bazata pe accident. Eh, omul fusese genial de prevazator, luand cu el o baterie externa, suplimentara, cu care a tinut in viata telefonul Samsung Galaxy, intre ora 17.00 si ora salvarii.  bine 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Feb 05, 2014 12:52 pm

ENKI a scris:
M-am tot intrebat, in astea doua saptamani, ce telefon o fi avut doctorul Zamfir de a reusit sa vorbeasca mai tot timpul la el (71 de minute doar la 112!), imprumutandu-l si celorlalti supravietuitori, pentru ca firma respectiva ar trebui sa faca o reclama bazata pe accident. Eh, omul fusese genial de prevazator, luand cu el o baterie externa, suplimentara, cu care a tinut in viata telefonul Samsung Galaxy, intre ora 17.00 si ora salvarii.  bine 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sa stii ca si pe mine m-a nedumerit rezistenta telefonului eroic Laughing bine Mi s-a parut aproape de domeniul SF ca telefonul ala nu a ramas cu bateria descarcata, atata timp , vorbindu-se non-stop la el ca sa se pastreze legatura cu lumea civilizata . In contextul dat, este cu adevarat geniala inspiratia doctorului Zamfir de a lua cu el si bateria externa , suplimentara. Nu cred ca supraveghetorii operatiunii de slavare s-au asteptat la asa ceva , sperand ca victimele sa devina mute in timp scurt si, eventual, sa fie gasiti "statui"  decedate prin hipotermie, dupa indelungate "cautari  eroice" intr-o mare harababura dezinformationala  laugh 
Acu' am priceput de ce oranjgutanii de serviciu, de pe internet si nu numai, se manifesta extrem de agresiv vizavi de doctorul Zamfir , lansand cele mai mizerabile speculatii si manipulari la adresa lui. Twisted Evillaugh
  Pur si simplu ,Omul  le-a incurcat socotelile cu inspiratia lui de a avea o baterie de rezerva pt. telefon  innocent bine 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Feb 05, 2014 1:26 pm

In toata mascarada asta, incep sa vad clipul postat de Kali. Yuga intr-o alta lumina, mult mai ghiduso-filosofica   raset 
Sorin Paler a oferit si sexplicatia a ceea ce a emis initial  , fiind si Yo curioasa de decriptarea mesajului halucinant despre "Ciobanul Frigda si eroul civilizator Gramofonul "  veselie 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sa-mi bag piciorul, nu l-am citit pe Eliade si habar n-am de Istoria religiilor , insa numele vehiculate de dansul mi-au trezit curiozitatea pisiceasca  Laughing In loc sa ma lamuresc despre Ciobanul Frigda,mitologicu',  am dat de Ghita Ciobanul, din reclame  raset Iar la capitolul cu "eroul civilizator, "Gramofonul", ca simbol de maxim progres,  am dat  de incepartzurile inregistrarilor sonore si am aflat ca a existat mai inainte de gramofon si fonoautografele care înregistrau vibrațiile pe sticlă afumată  laugh http://ro.wikipedia.org/wiki/%C3%8Enceputurile_%C3%AEnregistr%C4%83rilor_sonore


Cu alte cuvinte...DEDICATIE cu invitatie  la WALtz  Laughing 


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Feb 05, 2014 3:15 pm

Halucinant si incredibil : din categoria STS-ul n-o muritu, doar un pic o atzipitu  laugh 

STS: coordonatele pe care ROMATSA şi ISU nu le-au putut interpreta "nu provin de la STS". [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Moooama, si cand te gandesti ca i-a parat tocmai ISU Cluj, de la Boc din Rachitele cu micsunele  raset Pana o face plopu' pere, STS-ul va sustine ca medicul Zamfir le-a transmis doar ora exacta, ca cucucul  laugh 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Mier Feb 05, 2014 5:36 pm

baso a scris:Halucinant si incredibil : din categoria STS-ul n-o muritu, doar un pic o atzipitu  laugh 

STS: coordonatele pe care ROMATSA şi ISU nu le-au putut interpreta "nu provin de la STS". [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Moooama, si cand te gandesti ca i-a parat tocmai ISU Cluj, de la Boc din Rachitele cu micsunele  raset Pana o face plopu' pere, STS-ul va sustine ca medicul Zamfir le-a transmis doar ora exacta, ca cucucul   laugh 
Hopa, se pare ca luptele dintre STS si ISU se intetesc, doi oranjgutani de serviciu jucand astazi roluri de rataciti pe niste campi din judetul Constanta, pentru a demonstra oarece, recte acuratetea opris-fulenilor setesisti.  laugh [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Feb 05, 2014 7:43 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Halucinant si incredibil : din categoria STS-ul n-o muritu, doar un pic o atzipitu  laugh 

STS: coordonatele pe care ROMATSA şi ISU nu le-au putut interpreta "nu provin de la STS". [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Moooama, si cand te gandesti ca i-a parat tocmai ISU Cluj, de la Boc din Rachitele cu micsunele  raset Pana o face plopu' pere, STS-ul va sustine ca medicul Zamfir le-a transmis doar ora exacta, ca cucucul   laugh 
Hopa, se pare ca luptele dintre STS si ISU se intetesc, doi oranjgutani de serviciu jucand astazi roluri de rataciti pe niste campi din judetul Constanta, pentru a demonstra oarece, recte acuratetea opris-fulenilor setesisti.  laugh [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
La TV s-a spus ca aia 2 sunt ciobani (probabil au numele de cod Frigda Ghita  Laughing ).ISU Constanta s-a abtinut a-i vorbi de rau pe cei de la STS, precizand, insa, ca din punctul lor de vedere n-ar fi gresit procedura .Dar daca asa zice STS, ei nu mai comenteaza nimic ...
In tot cazul, din ce spune Arafat, oamenii au fost gasiti tot pe baza indicatiilor furnizate de ei.STS-ul i-o fi localizat prin jud. Tulcea  Laughing 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Joi Feb 06, 2014 8:16 am

fost deputat PDL n- a scris:"În după-amiaza aceea m-a sunat o fostă colegă din parlament, Mihaela Şandru, mi-a spus de accident şi mi-a dat numărul de telefon al medicului Calu. Am sunat, dar nu avea semnal. I-am cerut colegei alt număr de telefon şi mi l-a dat pe cel al doctorului Zamfir. Acesta mi-a zis că s-au lovit de brazi, sunt undeva în pădure, arborii sunt mai rari, este zăpadă şi sunt în lateral faţă de zona muntoasă. După 30 de minute l-am sunat înapoi pe doctorul Zamfir şi mi-a răspuns doctorul Ianceu. Ambii mi-au spus că au sunat la 112. Mi-am dat seama că se află lângă satul Petreasa, că satul Dârleşti este foarte aproape şi că sunt lângă comuna Horea. L-am întrebat dacă au făcut un foc şi i-am zis că am pus pădurarii şi vânătorii să tragă cu armele să vedem dacă se aude pentru a aprecia distanţa

Medicii Zamfir şi Ianceu mi-au spus că pilotul Adrian Iovan este în stare gravă, iar studenta Aura Ion este rănită, dar încă în viaţă. În acel moment, doctorul Ianceu mi-a spus că soseau salvatorii. Am vorbit cu unul dintre ei, Gheorghe Trif, apoi am anunţat echipele de căutare că supravieţuitorii sunt la Dâmbul Bumbului. Ştiu că cei doi medici au sunat la 112. Şi eu am încercat de pe telefonul meu. Am sunat la 112 şi nu mi-a răspuns nimeni. Atunci a sunat un pădurar şi lui i-au răspuns. Am fost să-i văd la spital în Cluj. Doctorul Ianceu şi-a amintit tot ce am vorbit cu el la telefon în seara aceea. Ştia mai bine ca mine.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Daca pana si un fost deputat PDL din zona, probabil cu o foarte buna memorie vizuala a naturii din muntii Apuseni, a fost capabil sa localizeze cu usurinta victimele, cu maxima precizie, doar dupa descrierea facuta telefonic, inainte de aparitia salvatorilor, ma gandesc ca medicii au repetat pana la plictiseala si disperare, celor de la 112, descrierea locului. Iar celor de la celalalt capat al firului nu le-a trecut prin cap sa-i puna pe padurarii din zona sa recunoasca "tabloul" dupa descriere. Este imposibil de crezut ca un fost deputat PDL sa cunoasca mai bine muntii si padurile din zona decat padurarii care bantuie frecvent prin locurile alea ( ca asta le este jobul) Se pare ca a fost chiar incredibil de usoara localizarea dupa descriere.  Suspect Atata doar, ca medicii aia nu au jucat "mima" cu salvatorii . laugh 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Joi Feb 06, 2014 10:55 am

baso a scris:
fost deputat PDL n- a scris:"În după-amiaza aceea m-a sunat o fostă colegă din parlament, Mihaela Şandru, mi-a spus de accident şi mi-a dat numărul de telefon al medicului Calu. Am sunat, dar nu avea semnal. I-am cerut colegei alt număr de telefon şi mi l-a dat pe cel al doctorului Zamfir. Acesta mi-a zis că s-au lovit de brazi, sunt undeva în pădure, arborii sunt mai rari, este zăpadă şi sunt în lateral faţă de zona muntoasă. După 30 de minute l-am sunat înapoi pe doctorul Zamfir şi mi-a răspuns doctorul Ianceu. Ambii mi-au spus că au sunat la 112. Mi-am dat seama că se află lângă satul Petreasa, că satul Dârleşti este foarte aproape şi că sunt lângă comuna Horea. L-am întrebat dacă au făcut un foc şi i-am zis că am pus pădurarii şi vânătorii să tragă cu armele să vedem dacă se aude pentru a aprecia distanţa

Medicii Zamfir şi Ianceu mi-au spus că pilotul Adrian Iovan este în stare gravă, iar studenta Aura Ion este rănită, dar încă în viaţă. În acel moment, doctorul Ianceu mi-a spus că soseau salvatorii. Am vorbit cu unul dintre ei, Gheorghe Trif, apoi am anunţat echipele de căutare că supravieţuitorii sunt la Dâmbul Bumbului. Ştiu că cei doi medici au sunat la 112. Şi eu am încercat de pe telefonul meu. Am sunat la 112 şi nu mi-a răspuns nimeni. Atunci a sunat un pădurar şi lui i-au răspuns. Am fost să-i văd la spital în Cluj. Doctorul Ianceu şi-a amintit tot ce am vorbit cu el la telefon în seara aceea. Ştia mai bine ca mine.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Daca pana si un fost deputat PDL din zona, probabil cu o foarte buna memorie vizuala a naturii din muntii Apuseni, a fost capabil sa localizeze cu usurinta victimele, cu maxima precizie, doar dupa descrierea facuta telefonic, inainte de aparitia salvatorilor, ma gandesc ca medicii au repetat pana la plictiseala si disperare,  celor de la 112,  descrierea locului. Iar celor de la celalalt capat al firului nu le-a trecut prin cap sa-i puna pe padurarii din zona sa recunoasca "tabloul" dupa descriere. Este imposibil de crezut ca un fost deputat PDL sa cunoasca mai bine muntii si padurile din zona decat padurarii care bantuie frecvent prin locurile alea ( ca asta le este jobul) Se pare ca a fost chiar incredibil de usoara localizarea dupa descriere.  Suspect Atata doar, ca medicii aia nu au jucat "mima" cu salvatorii . laugh 

Eh, omul s-a nascut acolo (Horea, fosta Arada), a absolvit liceul silvic din Nasaud, a facut 3 ani de stagiatura ca silvicultor si a fost 12 ani primarele comunei.  Laughing http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=210&cam=2&leg=2008&pag=0

P.S. Am mai inercat sa postez, ceva mai devreme, dar s-a blocat neimportantul si am fost sfatuit sa accesez o copie a lui, din cache. In acea copie, apareau inca doua comentarii de astazi, postate de Kali.Yuga si de tine, undeva pe la 11.10, daca am retinut bine. N-am putut posta atunci si acolo, asa ca am asteptat deblocarea, insa acum nu mai zaresc acele comentarii, cel la care am raspuns fiind ultimul pe acest thread.  suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Joi Feb 06, 2014 11:14 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De la minutul 14:50. O localnica era in munti si a auzit cele doua bufnituri.Dl fost primar silvicultural trebuie s-o cunoasca , pt. ca doar asa i-a fost usor sa potriveasca locul in care femeia i-a spus ca a auzit bufniturile cu peisajul descris de medici, la mare precizie. Daca este asa, DL Corneliu Olar merita decorat iar femeia rasplatita pt. ca umbla prin munti, de una singura.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Joi Feb 06, 2014 11:20 am

ENKI a scris:
P.S. Am mai inercat sa postez, ceva mai devreme, dar s-a blocat neimportantul si am fost sfatuit sa accesez o copie a lui, din cache. In acea copie, apareau inca doua comentarii de astazi, postate de Kali.Yuga si de tine, undeva pe la 11.10, daca am retinut bine. N-am putut posta atunci si acolo, asa ca am asteptat deblocarea, insa acum nu mai zaresc acele comentarii, cel la care am raspuns fiind ultimul pe acest thread.  suspect

In cache se salveaza o copie mai veche. Probabil ca era copia din 4 februarie in care ai vazut postat "Astazi la 11:01"

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Joi Feb 06, 2014 1:00 pm

Gheorghe Giurgiu, un localnic de 33 de ani din satul Pietreasa (Alba), a fost cel care, alături de doi consăteni, a ajuns primul, luni seară, la locul accidentului aviatic din Munţii Apuseni şi au încercat să îi ajute pe răniţi, îmbrăcându-i cu hainele proprii şi făcându-le foc să se încălzească.

"Am auzit de la televizor de avionul prăbuşit în Munţii Apuseni şi am plecat cu doi consăteni de-ai mei din satul Pietreasa să îi căutăm pe răniţi. Noi trei am ajuns primii, nu a fost niciun pădurar. Ne-am dus că noi suntem de-aici şi cunoaştem zona, iar când am ajuns sus pe munte am strigat, că era beznă de nu se vedea la un metru. Noi pe la ora 19.00 am plecat, am luat-o spre Vârful Pietreasa şi am aflat că ar fi avionul într-o zonă cu pădure mijlocie, cu plantaţii. Din fericire, i-am găsit. Zăpada avea o jumătate de metru acolo unde erau ei

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cu alte cuvinte, nici vorba de padurari care sa fi tras  focuri de arma la porunca fostului deputat PDL silviculturist iar comuna Horea nu este satul Pietreasa  bine

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Joi Feb 06, 2014 1:16 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
P.S. Am mai inercat sa postez, ceva mai devreme, dar s-a blocat neimportantul si am fost sfatuit sa accesez o copie a lui, din cache. In acea copie, apareau inca doua comentarii de astazi, postate de Kali.Yuga si de tine, undeva pe la 11.10, daca am retinut bine. N-am putut posta atunci si acolo, asa ca am asteptat deblocarea, insa acum nu mai zaresc acele comentarii, cel la care am raspuns fiind ultimul pe acest thread.  suspect

In cache se salveaza o copie mai veche. Probabil ca era copia din 4 februarie in care ai vazut postat "Astazi la 11:01"
Da, asa a fost, am identificat acum comentariile ce imi apareau postate "azi", dar erau din 4 februarie.  bine 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Joi Feb 06, 2014 2:17 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (link)

Adevarati cowboys cei 3 salvatori care au ajuns primii  Laughing 



ISU A.B.C. (dar) salutare 


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty 69= 72-3 :-))))

Mesaj  baso Joi Feb 06, 2014 4:22 pm

Pana la urma, este frumos ce scrie acolo , la localitatile arondate comunei Horea  Very Happy 
PETREASA - sat situat in N comunei, 3 Km de la centru, se ajunge pe DC 122; Populatia: 72 locuitori

Satul Petroasa ajunge la aproape 1600 m, fiind considerat cea mai inalta zona locuita permanent, din Romania.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Vin Feb 07, 2014 9:01 am

Am citit abia azi articolul lui CTP [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si cateva comentarii de p'acolo ...ca nu mai am stomac sa citesc si vomele furiosilor, in misiune pe internet Laughing 

Mi-au retinut atentia comentariul 60(pandurul 33) si inca vreo 2(pe care nu mai am chef sa le caut printre vome). Na, oricat de putin ar crede cineva in teorii conspirationiste, imposibil sa nu te puna pe ganduri maniera in care s-a desfasurat "criza", toate dezinformarile si zvonurile aparute din "neant" ,  pasarea responsabilitatii intre institutii, paralizarea fortelor de interventie ISU, atacurile lansate impotriva  medicului Zamfir etc, etc ,etc. Nu intamplator am avut si eu senzatia ca a fost ceva foarte asemanator nebuniei din decembrie '89. Accidentul in sine nu a fost ceva inedit (s-au mai prabusit avioane in Romania)Insa din primele minute de dupa accident s-a actionat si direct, si subliminal, pt. a se produce cat mai mare haos . Cine sa aiba un astfel de interes?Cine cunoaste cel mai bine deficientele unui sistem construit pe sistemul P.C.R (pile, cunostinte si relatii)incompetentele unor sefi cheie sau scheletii lor din dulap ?  Eu chiar l-am crezut pe Basecu cand a sugerat ca daca el coordona totul, ar fi localizat avionul in maxim 30 -35 de minute(de la producerea accidentului, fireste), fara probleme  laugh 
Insa pt. ca nu a coordonat el operatiunea de localizare si salvare, iata ce mare harmalaie a iesit . Twisted Evil

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Feb 07, 2014 10:37 am

Foarte ciudata declaratia lui Zamfir cel atat de prevazator.  Suspect 
Cum adica, in 71 de minute vorbite cu operatorii 112 ar fi fost posibil sa le transmita alora DOAR ora afisata de telefon?!  confused 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

E un fisier video de 53 de minute acolo, iar declaratia ''Este posibil să le fi dat ora, dar eu cred că am făcut tot ceea ce am putut'', devenita intre timp titlu viral, poate fi vazuta intre minutele 13 si 14.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Vin Feb 07, 2014 6:11 pm

ENKI a scris:Foarte ciudata declaratia lui Zamfir cel atat de prevazator.  Suspect 
Cum adica, in 71 de minute vorbite cu operatorii 112 ar fi fost posibil sa le transmita alora DOAR ora afisata de telefon?!  confused 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

E un fisier video de 53 de minute acolo, iar declaratia ''Este posibil să le fi dat ora, dar eu cred că am făcut tot ceea ce am putut'', devenita intre timp titlu viral, poate fi vazuta intre minutele 13 si 14.

Mie nu mi se pare absolut deloc ciudata declaratia medicului Zamfir, fiind absolut explicabil ca in acele momente, dupa accident, omul sa fi citit si transmis mecanic tot ce vedea pe ecranul telefonului ca elemente de reper. Faptul ca ticalosii de la STS si alte elemente diversioniste incearca sa profite de o  tulburare fireasca a unui om care tocmai a cazut cu avionul, nu demonstreaza nimic altceva decat un cinism infect si o mare marasavie  cauzata de lipsa lor de caracter. Exista declaratiile si celorlati medici care au auzit ce  s-a transmis , ca si coordonate sau descriere a peisajului, catre cei de la 112.

"Stenograma" completa a acestei declaratii, din inregistrare , este cam asa :
" Eu sunt un utilizator mediu de electronice.
In conditiile date, repet, ale traumatsmului suferit, ale traumei efective a caderii cu avionul, in conditiile acelea eu cred ca am facut tot ce am putut sa fac, tinand cont de acest fapt.
E posibil. Poate ca le-am dat ora. Se poate si asta
."

In fine, pana si aceasta declaratie poate fi ajustata astfel incat sa devina virala,dupa cum le doreste inimioara ticalosilor din sistemul ticalosit.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Feb 07, 2014 6:27 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Foarte ciudata declaratia lui Zamfir cel atat de prevazator.  Suspect 
Cum adica, in 71 de minute vorbite cu operatorii 112 ar fi fost posibil sa le transmita alora DOAR ora afisata de telefon?!  confused 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

E un fisier video de 53 de minute acolo, iar declaratia ''Este posibil să le fi dat ora, dar eu cred că am făcut tot ceea ce am putut'', devenita intre timp titlu viral, poate fi vazuta intre minutele 13 si 14.

Mie nu mi se pare absolut deloc ciudata declaratia medicului Zamfir, fiind absolut explicabil ca in acele momente, dupa accident, omul sa fi citit si transmis mecanic tot ce vedea pe ecranul telefonului ca elemente de reper. Faptul ca ticalosii de la STS si alte elemente diversioniste incearca sa profite de o  tulburare fireasca a unui om care tocmai a cazut cu avionul, nu demonstreaza nimic altceva decat un cinism infect si o mare marasavie  cauzata de lipsa lor de caracter. Exista declaratiile si celorlati medici care au auzit ce  s-a transmis , ca si coordonate sau descriere a peisajului, catre cei de la 112.

"Stenograma" completa a acestei declaratii, din inregistrare , este cam asa :
" Eu sunt un utilizator mediu de electronice.
In conditiile date, repet, ale traumatsmului suferit, ale traumei efective a caderii cu avionul, in conditiile acelea eu cred ca am facut tot ce am putut sa fac, tinand cont de acest fapt.
E posibil. Poate ca le-am dat ora. Se poate si asta
."

In fine, pana si aceasta declaratie poate fi ajustata astfel incat sa devina virala,dupa cum le doreste inimioara ticalosilor din sistemul ticalosit.
Totusi, interviul a fost realizat ieri, la mai bine de doua saptamani de la accident, astfel incat ma asteptam la o declaratie mai transanta si mai completa, de tipul: Da, nu-i exclus ca in acele momente teribile sa fi trasmis tot ce vedeam pe ecran, inclusiv ora telefonului, insa in mod sigur am transmis si coordonatele. Sigur, pot admite si ca era influentat vizibil de acel inchizitor, care parca il interoga cu lampa in ochi, timorandu-l, insa, repet, ma asteptam la ceva mai multa precizie din partea lui, tocmai pentru a nu alimenta propaganda criminalilor STS-isti, care detineau coordonatele exacte inca din momentul primului apel la 112.  cool 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Vin Feb 07, 2014 7:16 pm

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:Foarte ciudata declaratia lui Zamfir cel atat de prevazator.  Suspect 
Cum adica, in 71 de minute vorbite cu operatorii 112 ar fi fost posibil sa le transmita alora DOAR ora afisata de telefon?!  confused 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

E un fisier video de 53 de minute acolo, iar declaratia ''Este posibil să le fi dat ora, dar eu cred că am făcut tot ceea ce am putut'', devenita intre timp titlu viral, poate fi vazuta intre minutele 13 si 14.

Mie nu mi se pare absolut deloc ciudata declaratia medicului Zamfir, fiind absolut explicabil ca in acele momente, dupa accident, omul sa fi citit si transmis mecanic tot ce vedea pe ecranul telefonului ca elemente de reper. Faptul ca ticalosii de la STS si alte elemente diversioniste incearca sa profite de o  tulburare fireasca a unui om care tocmai a cazut cu avionul, nu demonstreaza nimic altceva decat un cinism infect si o mare marasavie  cauzata de lipsa lor de caracter. Exista declaratiile si celorlati medici care au auzit ce  s-a transmis , ca si coordonate sau descriere a peisajului, catre cei de la 112.

"Stenograma" completa a acestei declaratii, din inregistrare , este cam asa :
" Eu sunt un utilizator mediu de electronice.
In conditiile date, repet, ale traumatsmului suferit, ale traumei efective a caderii cu avionul, in conditiile acelea eu cred ca am facut tot ce am putut sa fac, tinand cont de acest fapt.
E posibil. Poate ca le-am dat ora. Se poate si asta
."

In fine, pana si aceasta declaratie poate fi ajustata astfel incat sa devina virala,dupa cum le doreste inimioara ticalosilor din sistemul ticalosit.
Totusi, interviul a fost realizat ieri, la mai bine de doua saptamani de la accident, astfel incat ma asteptam la o declaratie mai transanta si mai completa, de tipul: Da, nu-i exclus ca in acele momente teribile sa fi trasmis tot ce vedeam pe ecran, inclusiv ora telefonului, insa in mod sigur am transmis si coordonatele. Sigur, pot admite si ca era influentat vizibil de acel inchizitor, care parca il interoga cu lampa in ochi, timorandu-l, insa, repet, ma asteptam la ceva mai multa precizie din partea lui, tocmai pentru a nu alimenta propaganda criminalilor STS-isti, care detineau coordonatele exacte inca din momentul primului apel la 112.  cool 

Enki, yo nu judec omul prin prisma a ceea ce declara acum, la mai bine de doua saptamani dupa accident(fiind  probabil supus unui alt gen de presiune laugh ) ci prin prisma a ceea a putut sa le spuna la telefon atunci, imediat dupa accident, in mod evident traumatizat de situatia la care ii facea fata. A si declarat ca a cam pierdut notiunea timpului in acea perioada. In niciun caz medicul nu avea obligatia sa se justifice cumva, prin acest interviu. In mod cert ca ticalosii n-au chef sa prezinte public inregistrarile audio ale tuturor convorbirilor telefonice avute cu medicii , la 112. Iar pt. ca medicul Zamfir a fost cel mai atacat prin media "libera", fara ca omul sa le fi facut ceva rau decat ca a avut un telefon ce a rezistat eroic , l-or fi convins cumva, prin interpusi,  sa declare ca poate le-a transmis si ora exacta la un moment dat. Na, ce maaaare VICTORIE pe care au si facut-o virala, prin ajustare  laugh SUNT ABSOLUT PENIBILI. Tu-ti dai seama pe ce-si consuma astia energia ??? Sa schimbe ordinea propozitiilor in fraza si sa taie din cuvinte ca sa iasa cat mai aproape de ceea ce li se pare lor OK   Mad Imi vine sa vomit. Mad
Vedea-i-as prabusiti cu avionul pe toti penibilii astia care speculeaza fiecare cuvintel transmis de un om intr-o stare de soc . Numa' asa, oare ei cum s-ar simti sa fie facuti troaca de porci pt. ca au avut tupeul sa traiasca dupa o prabusire absolut reala cu avionul , vorbind apoi de nebuni cu 112, la un telefon  ce a rezistat eroic atata timp ? Iar cei de la celalat capat al firului sa mimeze ca vor sa-i ajute. Dar nu pricep si nu stiu cum si ce sa faca. GREU le-ar fi si lor,ca oameni,  oricata militarie si instructaj dur de supravietuire s-ar fi bagat in ei.

Si sa nu uitam ca Zamfir este un civil , la fel ca oricare om care n-a fost instruit , militareste, sa faca fata unor situatii extreme , pt. a-si controla  fiecare dialog cu cei de la 112. Personal, pe limba civila, dupa ora 19:30 i-as fi injurat. Ca sa afle asa ora exacta.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Sam Feb 08, 2014 8:21 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Comentariile de la articol indica clar cam din ce directie bate vantul. Laughing 

Cert este faptul ca niste coordonate au fost date de pe telefonul mobil inca de la 16:30 Altfel, nu s-ar fi agitat cei din presa, si nu numai, sa strige ca nu au fost corecte (precise). Potrivit Michelin, distanta Horea- Belis este de 46 km. Medicii au spus ca sunt undeva la jumatatea distantei, in linie dreapta, imaginara, dintre cele 2 localitati, in dreapta drumului (adica in Est) fiind logic ca nordul este in susul hartii.  Laughing Deci, ce kkt era asa de greu sa fie cautati in primul rand in zona respectiva si dupa aia in alta parte ? La cati oameni au fost mobilizati (jamdarmi, pompieri, smurd, etc de la ISU Alba, ISU Bihor, ISU CLUJ)dar care au paralizat in drum, asteptand sa apara victimele din padure, o fi fo' tare greu sa fie pusi sa cotrobaie in zona aia chiar daca nu aveau coordonatele prea precise . Bine mah, ca localizarea facuta de STS, in arc de cerc, a fost si mai precisa, de-i cautara mobilizatii ore in sir, la mama dracului, prin arcul ala.De cerc raset Evident ca medicul Zamfir trebuie sa fie gasit responsabil pt.ca nu le-a furnizat nicio informatie valoroasa inainte de  19:30 iar dupa aia, doar ora exacta. laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In toata nebunia asta, mi se pare iluminant faptul ca fostul primar PDL al comunei Horea, silvicultorul, a facut localizarea cu precizie, in timp ce vorbea cu victimele la telefon, doar  dupa descrierea peisajului facuta telefonic. Fix in perioada in care au ajuns primii 3 moti la locul accidentului si nu padurarii lui, tragand focuri de arma in aer pt. localizare. Laughing Le-o fi localizat/ascultat careva telefoanele motilor iar ascultacii jucau rece/foc cu gasitorii ? scratch Ca dupa cum au povestit astia 3, au cam primit apeluri dezinformatoare ca sa se intoarca din drum pt. ca victimele ar fi fost gasite . laugh Iar cei 3 au avut noroc cu seful de post care le-a spus ca informatiile alea sunt false si sa mearga inainte...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Sam Feb 08, 2014 11:55 am

Enki, pt. ca tu esti specialist in masonerie, yo cred ca acela care l-a sfatuit pe medicul Zamfir sa faca declaratia in modul in care a facut-o, a fost tipul din stanga medicului, prof. dr. Irinel Popescu cu 33º in masonerie (cred ca asa este cel mai inalt grad la masoni, nu ?)  Very Happy

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Sam Feb 08, 2014 12:07 pm

Kali.Yuga a scris:N-am stiut unde sa postez...

Doamne fereste! Crying or Very sad 

Ceva, ceva a intuit nenea asta, caci ciobanul Artimita, confruntat cu tableta civilizatoare, tocmai a penetrat PMP-Harghita, prin Nutica.  veselie 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Sam Feb 08, 2014 12:08 pm

baso a scris:Enki, pt. ca tu esti specialist in masonerie, yo cred ca acela care l-a sfatuit pe medicul Zamfir sa faca declaratia in modul in care a facut-o, a fost tipul din stanga medicului, prof. dr. Irinel Popescu cu 33º in masonerie (cred ca asa este cel mai inalt grad la masoni, nu ?)  Very Happy
 bine
Io tot mai am o intrebare, la care n-am gasit inca raspuns, desi am intors-o pe toate fetele, din 21 ianuarie: medicul Zamfir, internat la SJ Cluj, a parasit spitalul in dimineata zilei de 21 (la cerere, motivand ca e ranit superficial) si a zburat cu o cursa de linie pana la Bucuresti, reinternandu-se la Fundeni; de ce oare?  scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Sam Feb 08, 2014 12:15 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Enki, pt. ca tu esti specialist in masonerie, yo cred ca acela care l-a sfatuit pe medicul Zamfir sa faca declaratia in modul in care a facut-o, a fost tipul din stanga medicului, prof. dr. Irinel Popescu cu 33º in masonerie (cred ca asa este cel mai inalt grad la masoni, nu ?)  Very Happy
 bine 

Acum se explica si diagnosticul pe care si l-a pus doctorul :

"traumatism cranian cu pierderi de cunoştinţă, o contuzie pulmonară, o impotenţă temporară a mâinii stângi."

ca prea erau agitati injuracii de serviciu ca treaba cu "impotenta" a fost inventata pt. ca de era reala, n-avea ce cauta la munca, in sala de operatii, atat de repede dupa accident.  Laughing 



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Sam Feb 08, 2014 12:38 pm

ENKI a scris:
Io tot mai am o intrebare, la care n-am gasit inca raspuns, desi am intors-o pe toate fetele, din 21 ianuarie: medicul Zamfir, internat la SJ Cluj, a parasit spitalul in dimineata zilei de 21 (la cerere, motivand ca e ranit superficial) si a zburat cu o cursa de linie pana la Bucuresti, reinternandu-se la Fundeni; de ce oare?  scratch
Probabil ca asa a vrut el ori asa a fost sfatuit sa procedeze. Daca ar fi ramas in Cluj, navaleau imediat anchetatorii peste el, Zamfir fiind cel mai apt sa dea primele declaratii. A fost audiat abia in 29.ian, la Bucuresti, prin comisie rogatorie . Se pare ca pana la audierea lui, tipul a declarat prea multe jurnalistilor, de i-a enervat pe setesiti si pe injuracii de pe internet. Laughing 

Doctorul Radu Zamfir a fost internat în Centrul de Chirurgie Generală şi Transplant Hepatic al institutului în perioada 22-26 ianuarie, interval în care a făcut fizioterapie şi a urmat un tratament homeopat specific şocului posttraumatic.

Potrivit comunicatului, examinarea IRM efectuată în cursul zilei de 23 ianuarie nu a evidenţiat nici un fel de leziuni somatice.

Medicul a fost evaluat prin două examene psihologice consecutive, care îl consideră a fi într-o stare psihică normală.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 12 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 21 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum