SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

singurătatea de tip giboancă virtuală

+8
Krokodilul Chichiricios
baso
res
Armand
Dracu' gol
lolo
Anahoret
delta
12 participanți

Pagina 3 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  delta Mar Iun 29, 2010 9:22 pm

RocketQu33n a scris:Olandezii au fost prea ocupati cu epurarea etnica. Laughing
Mai ales dacă etnia aia avea altă culoare de piele... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Anahoret Mar Iun 29, 2010 9:24 pm

RocketQu33n a scris:Le excizeaza clitorisul? Pentru ce naiba? Shocked
Una dintre "idei" ar fi că aşa n-ar mai simţi plăcerea actului sexual şi aşa ar fi fidele. Nenorocirea este că multe fete mor din cauza infecţiilor, deoarece exciziile se fac... îţi dai seama în ce condiţii.


Ultima editare efectuata de catre Anahoret in Mar Iun 29, 2010 9:25 pm, editata de 1 ori
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  delta Mar Iun 29, 2010 9:25 pm

RocketQu33n a scris:
Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Sa stii ca tot prin Africa exista triburi in care si femeile practica circumcizia.
De fapt ele practică excizia. Şi p-asta o face fie tatăl fetei, fie vraciul, fie altcineva din comunitate; chiar şi fierarul.
Le excizeaza clitorisul? Pentru ce naiba? Shocked
Ca numai alea cu pielea albă să aibă orgasm clitoridian... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  delta Mar Iun 29, 2010 9:26 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Le excizeaza clitorisul? Pentru ce naiba? Shocked
Una dintre "idei" ar fi că aşa n-ar mai simţi plăcerea actului sexual şi aşa ar fi fidele. Nenorocirea este că sunt destule fete care mor din cauza infecţiilor, deoarece exciziile se fac... îţi dai seama în ce condiţii.
Adică în condițiile care există în spitalele de ala noi? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Anahoret Mar Iun 29, 2010 9:27 pm

delta a scris:Adică în condițiile care există în spitalele de ala noi? laugh
Uite acu-mi dau seama că la ei s-ar putea să fie mai curat... vesel
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Vizitato Mar Iun 29, 2010 9:30 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Le excizeaza clitorisul? Pentru ce naiba? Shocked
Una dintre "idei" ar fi că aşa n-ar mai simţi plăcerea actului sexual şi aşa ar fi fidele. Nenorocirea este că multe fete mor din cauza infecţiilor, deoarece exciziile se fac... îţi dai seama în ce condiţii.

Brusc ma simt norocoasa ca m'am nascut in Romania. Laughing
Tot incerca un idiot sa convinga pe Realitatea ca circumcizia duce la impotenta, boli si alte alea. Singura chestie adevarata pe care a spus'o este ca odata cu practicarea ei se duc naibii cateva mii de terminatii nervoase care l'ar face pe "retezat" sa nu simta la fel ca "neretezatu'". Numai ca eu am tras de aici concluzia ca ar ajunge mai greu la orgasm respectivul, ceea ce nu ar fi neaparat un incovenient pentru partenera. Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Anahoret Mar Iun 29, 2010 9:37 pm

RocketQu33n a scris:Tot incerca un idiot sa convinga pe Realitatea ca circumcizia duce la impotenta, boli si alte alea.
Există o "boală" numită fimoză care se "tratează" prin circumcizie. După câte ştiu, tipii au şi copii şi căsnicii îndelungate. Aşa că... bine
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  res Mar Iun 29, 2010 9:38 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Le excizeaza clitorisul? Pentru ce naiba? Shocked
Una dintre "idei" ar fi că aşa n-ar mai simţi plăcerea actului sexual şi aşa ar fi fidele. [....]
"prostia si domnia se platesc" Wink
res
res
a-nceput să se descurce
a-nceput să se descurce

Mesaje : 118
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Ardeal

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Vizitato Mar Iun 29, 2010 9:39 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Tot incerca un idiot sa convinga pe Realitatea ca circumcizia duce la impotenta, boli si alte alea.
Există o "boală" numită fimoză care se "tratează" prin circumcizie. După câte ştiu, tipii au şi copii şi căsnicii îndelungate. Aşa că... bine

Stiam de diverse tipuri de cancer ca sunt prevenite prin circumcizie. Nu mai spun ca la vremea la care a fost "gandita", oamenii din desert stateau cam prost cu igiena...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Anahoret Mar Iun 29, 2010 9:47 pm

res a scris:"prostia si domnia se platesc" Wink
Ehei, lume nouă! salutare
Salut şefu'! Laughing
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  delta Mar Iun 29, 2010 9:48 pm

RocketQu33n a scris:Tot incerca un idiot sa convinga pe Realitatea ca circumcizia duce la impotenta, boli si alte alea.
RocketQu33n a scris:Stiam de diverse tipuri de cancer ca sunt prevenite prin circumcizie.
Tu de fapt faci acelaşi lucru (doar că în sens contrar) ca şi ăla despre care pomeneai că abera pe Realitatea.

P.S. Pielea aia are un rol, chiar dacă unora nu le convine asta din motive religioase sau alte tâmpenii.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Vizitato Mar Iun 29, 2010 10:09 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Tot incerca un idiot sa convinga pe Realitatea ca circumcizia duce la impotenta, boli si alte alea.
RocketQu33n a scris:Stiam de diverse tipuri de cancer ca sunt prevenite prin circumcizie.
Tu de fapt faci acelaşi lucru (doar că în sens contrar) ca şi ăla despre care pomeneai că abera pe Realitatea.

P.S. Pielea aia are un rol, chiar dacă unora nu le convine asta din motive religioase sau alte tâmpenii.

Diferenta e ca eu NU EU am deschis thread'uri in care sa explic avantajele circumciziei, meniului cosher si ale perciunilor. Plus ca eu faceam misto, in timp ce el posta link'uri catre site'uri cu penisuri bolnave. Laughing
Am deschis thread'uri care tin de politica pentru a nu raspunde pe cele ale celuilalt bou. Ti se pare cunoscut? Adica si tu aveai un blog in care citai diversi useri. Acuma fiecare scrie despre ceea ce'l intereseaza. Si eu pot spune ca tu faci exact opusul a ceea ce fac pedelimbistii. Wink La mine se mai adauga faptul ca sunt evreica si automat mi se atribuie eticheta de "sionista" sau "propagandista", nu mai spun de agenta Mossad. Parca si tie ti s'au "lipit" diverse etichete, cum ar fi cea de agent KGB platit de Patriciu, Vantu & Co. Adica ar trebui sa stii cum e cu "exprimarea libera". Wink

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Vizitato Mar Iun 29, 2010 10:37 pm

delta a scris:

P.S. Pielea aia are un rol, chiar dacă unora nu le convine asta din motive religioase sau alte tâmpenii.

Vezi, mereu interpretezi in acest fel cand vine vorba de evrei! Eu n'am spus ca pielea nu are niciun rol, cu atat mai putin ca "nu'mi convine" cand cineva are obiectii fata de aceasta practica. Crezi ca le'am scos de la mine? Am citit mai demult despre asta si o sa fiu din nou propagandista pentru ca'ti place subiectul:

Whether you're expecting a baby boy or have just welcomed your new little guy into the world, you have an important decision to make before you take your son home: whether to circumcise him.

For some families, the choice is simple because it's based on cultural or religious beliefs. But for others, the right option isn't as clear. Before you make a circumcision decision, it's important to talk to your doctor and consider some of the issues.

Approximately 55% to 65% of all newborn boys are circumcised in the United States each year, though this rate varies by region (western states have the lowest rates and the north central region has the highest). The procedure is much more widespread in the United States, Canada, and the Middle East than in Asia, South America, Central America, and most of Europe, where it's uncommon.

The Pros and Cons

On the plus side, circumcised infants are less likely to develop urinary tract infections (UTIs), especially in the first year of life. UTIs are about 10 times more common in uncircumcised compared with circumcised infants. However, even with this increased risk of UTI, only 1% or less of uncircumcised males will be affected.

Circumcised men may also be at lower risk for penile cancer, although the disease is rare in both circumcised and uncircumcised males. Some studies indicate that the procedure might offer an additional line of defense against sexually transmitted diseases (STDs), including HIV.

Penile problems, such as irritation, inflammation, and infection, are more common in uncircumcised males. It's easier to keep a circumcised penis clean, although uncircumcised boys can learn how to clean beneath the foreskin once the foreskin becomes retractable (usually some time before age 5).

Some people claim that circumcision either lessens or heightens the sensitivity of the tip of the penis, decreasing or increasing sexual pleasure later in life. But neither of these subjective findings has been proved.

Although circumcision appears to have some medical benefits, it also carries potential risks — as does any surgical procedure. These risks are small, but you should be aware of both the possible advantages and the problems before you make your decision. Complications of newborn circumcision are uncommon, occurring in between 0.2% to 3% of cases. Of these, the most frequent are minor bleeding and local infection, both of which can be easily treated by your doctor.

Perhaps one of the hardest parts of the decision to circumcise is accepting that the procedure can be painful. In the past, it wasn't commonplace to provide pain relief for babies being circumcised, but because studies have indicated that it benefits the infant to receive anesthesia, most doctors will now provide it.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 7:46 am

RocketQu33n a scris:Diferenta e ca eu NU EU am deschis thread'uri in care sa explic avantajele circumciziei, meniului cosher si ale perciunilor. Plus ca eu faceam misto, in timp ce el posta link'uri catre site'uri cu penisuri bolnave. Laughing
Dacă-i vorba de șovinjurac, atunci link-urile alea chiar sunt degeaba indicate, deoarece nu le-am accesat practic niciodată...
RocketQu33n a scris:Am deschis thread'uri care tin de politica pentru a nu raspunde pe cele ale celuilalt bou. Ti se pare cunoscut? Adica si tu aveai un blog in care citai diversi useri.
Nu era interzis de regulament.
Dar asta oricum nu conta, deoarece și pentru aia a pus ban miticania cu râs șobolaniu pe nick-ul de pe care postam l vremea respectivă... Laughing

RocketQu33n a scris:Acuma fiecare scrie despre ceea ce'l intereseaza. Si eu pot spune ca tu faci exact opusul a ceea ce fac pedelimbistii. Wink
Asta nu sună deloc a critică... laugh

RocketQu33n a scris:La mine se mai adauga faptul ca sunt evreica si automat mi se atribuie eticheta de "sionista" sau "propagandista", nu mai spun de agenta Mossad. Parca si tie ti s'au "lipit" diverse etichete, cum ar fi cea de agent KGB platit de Patriciu, Vantu & Co. Adica ar trebui sa stii cum e cu "exprimarea libera". Wink
Apropo, de ce simți nevoia ca să subliniezi pe oriunde apuci faptul că ești evreică? scratch
Că yo am așa o senzație că asta-i doar ca să depistezi mai rapid pe cei care nu leșină în mod special de dragul evreilor și după aia să te plângi că nu te laudă continuu... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 8:43 am

delta a scris:

RocketQu33n a scris:Acuma fiecare scrie despre ceea ce'l intereseaza. Si eu pot spune ca tu faci exact opusul a ceea ce fac pedelimbistii. Wink
Asta nu sună deloc a critică... laugh

Pai si de ce as fi eu criticata pentru ca nu's de acord cu unul care'i face pe israelieni nazisti si altele? Tie'ti scapa din vedere ca userii precum Leonardo nu critica actiuni izolate ale statului; ci face opusul a ceea ce realizeaza cu PDL: Basescu e salvatorul natiunii romane; in cazul Israelului: acesta e un stat terorist si nazist.

delta a scris:Apropo, de ce simți nevoia ca să subliniezi pe oriunde apuci faptul că ești evreică? scratch
Că yo am așa o senzație că asta-i doar ca să depistezi mai rapid pe cei care nu leșină în mod special de dragul evreilor și după aia să te plângi că nu te laudă continuu... Laughing

Cum adica pe oriunde apuc? scratch Cand mi'am facut cont pe forum, Der Bedeu si Ben Gal erau deja inregistrati si in plin razboi cu Leonardo, Circotas, mihnis, soryn si altii. Ghici ce: se vedea deja de atunci cam cine nu "lesina in mod special de dragul evreilor". Si e nevoie sa'ti divulgi apartenenta la etnia rroma sau cea maghiara pentru a vedea cam care'i opinia lumii? Wink Nici nu mai tin minte daca a fost initiativa mea sa spun "din senin" sau am fost intrebata (Circotas m'a luat ca pe o clona de'a lui Ben Gal inca de la inceput, apoi ca agenta Mossad samd); ideea e ca am vrut sa se vada si opinia cuiva din cealalta "tabara", de aceea n'am ascuns cine sunt; am vrut sa discut civilizat si nu s'a putut. Stii cu ce ma ataca pedelistele cand le critic idolii? Mai ales foula si Alexa: cu faptul ca evreii au adus comunismul in Romania si, ma rog, alte stereotipuri si exemple negative, asta desi discutia anterioara n'avea nicio legatura cu minoritatea.
Si apropos, tu uiti ca eu i'am criticat si pe cei care isi manifestau ura fata etnicii maghiari sau rromi.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 8:51 am

RocketQu33n a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:Acuma fiecare scrie despre ceea ce'l intereseaza. Si eu pot spune ca tu faci exact opusul a ceea ce fac pedelimbistii. Wink
Asta nu sună deloc a critică... laugh
Pai si de ce as fi eu criticata pentru ca nu's de acord cu unul care'i face pe israelieni nazisti si altele?
Ai înțeles fix pe dos ce-am scris... laugh

RocketQu33n a scris:Stii cu ce ma ataca pedelistele cand le critic idolii? Mai ales foula si Alexa...
Cică ambele s-au dat la fund... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  lolo Mier Iun 30, 2010 8:59 am

RocketQu33n a scris: Olandezii au fost prea ocupati cu epurarea etnica. Laughing
Oare? Very Happy
Parcă... la ei acasă nu-ţi dădeau impresia că ar avea ceva inhibiţii etnice.
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 9:05 am

lolo a scris:
RocketQu33n a scris: Olandezii au fost prea ocupati cu epurarea etnica. Laughing
Oare? Very Happy
Parcă... la ei acasă nu-ţi dădeau impresia că ar avea ceva inhibiţii etnice.

Te referi la zilele noastre? Pai scuza'ma, doar n'ai vrea sa priveasca "obiectiv" cum unui regizor ii este taiat gatul in plina strada pentru ca a facut un film despre islam (asta dupa altele despre crestinism si iudaism Wink) Dar, la nivel oficial, este interzis sa te legi de religia lor (unii au fost inchisi chiar), in timp ce, ghici daca vice-versa'ul e valabil!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  lolo Mier Iun 30, 2010 9:06 am

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Tot incerca un idiot sa convinga pe Realitatea ca circumcizia duce la impotenta, boli si alte alea.
Există o "boală" numită fimoză care se "tratează" prin circumcizie. După câte ştiu, tipii au şi copii şi căsnicii îndelungate. Aşa că... bine
Care se pare că mai este şi destul de răspândită.
Rocket, nu am timp să dau un sărci pă net poate mă lămureşti tu care-i treaba cu fimoza că, eu am senzaţia că apare din cauza igienei precare, aşa-i?
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 9:10 am

lolo a scris:
Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Tot incerca un idiot sa convinga pe Realitatea ca circumcizia duce la impotenta, boli si alte alea.
Există o "boală" numită fimoză care se "tratează" prin circumcizie. După câte ştiu, tipii au şi copii şi căsnicii îndelungate. Aşa că... bine
Care se pare că mai este şi destul de răspândită.
Rocket, nu am timp să dau un sărci pă net poate mă lămureşti tu care-i treaba cu fimoza că, eu am senzaţia că apare din cauza igienei precare, aşa-i?

Cred ca se poate sa apara si din cauza unei infectii, dar deobicei este congenitala sau apare dupa aplicarea unei sonde urinare in timpul unei operatii...daca medicul n'a decalotat glandul inainte.
Aici este un site care pledeaza impotriva circumciziei (sa prezint si cealalta varianta), daca intereseaza pe careva. Poate asa se va convinge si delta ca unii spun ca'i bine s'o faci, altii spun ca n'are niciun beneficiu, altii spun ca ti se ofileste... deci pana la urma fiecare trage ce concluzii vrea. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  lolo Mier Iun 30, 2010 9:11 am

RocketQu33n a scris:
lolo a scris:
RocketQu33n a scris: Olandezii au fost prea ocupati cu epurarea etnica. Laughing
Oare? Very Happy
Parcă... la ei acasă nu-ţi dădeau impresia că ar avea ceva inhibiţii etnice.

Te referi la zilele noastre? Pai scuza'ma, doar n'ai vrea sa priveasca "obiectiv" cum unui regizor ii este taiat gatul in plina strada pentru ca a facut un film despre islam (asta dupa altele despre crestinism si iudaism Wink)
Unde s-a întâmplat chestia asta, în Olanda? scratch
RocketQu33n a scris:Dar, la nivel oficial, este interzis sa te legi de religia lor (unii au fost inchisi chiar), in timp ce, ghici daca vice-versa'ul e valabil!
Nu m-am învârtit în cercuri aşa de înalte Very Happy sau mai bine zis, nu pentru foarte mult timp Laughing eventual, doar pentru o stângere de mână Laughing
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  lolo Mier Iun 30, 2010 9:16 am

RocketQu33n a scris: Cred ca se poate sa apara si din cauza unei infectii, dar deobicei este congenitala sau apare dupa aplicarea unei sonde urinare in timpul unei operatii...daca medicul n'a decalotat glandul inainte.
Asta-i complicat. Very Happy
Îmi era şi mie clar că-i vorba de infecţie. Cazurile de care am auzit eu erau copii, de aici presupunerea mea că-i vorba de o insuficientă informare a copilului de către părinte legat de igiena personală.
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Vizitato Mier Iun 30, 2010 9:25 am

lolo a scris:
RocketQu33n a scris:
lolo a scris:
RocketQu33n a scris: Olandezii au fost prea ocupati cu epurarea etnica. Laughing
Oare? Very Happy
Parcă... la ei acasă nu-ţi dădeau impresia că ar avea ceva inhibiţii etnice.

Te referi la zilele noastre? Pai scuza'ma, doar n'ai vrea sa priveasca "obiectiv" cum unui regizor ii este taiat gatul in plina strada pentru ca a facut un film despre islam (asta dupa altele despre crestinism si iudaism Wink)
Unde s-a întâmplat chestia asta, în Olanda? scratch

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta a scris:Nu m-am învârtit în cercuri aşa de înalte Very Happy sau mai bine zis, nu pentru foarte mult timp Laughing eventual, doar pentru o stângere de mână Laughing

Eu nici pentru o strangere de mana, dar m'a facut curioasa o anumita sfatoasa emigrata in Olanda, ca prea sunau descrierile ei a raiul de pe Pamant. Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Anahoret Mier Iun 30, 2010 6:47 pm

lolo a scris:Cazurile de care am auzit eu erau copii, de aici presupunerea mea că-i vorba de o insuficientă informare a copilului de către părinte legat de igiena personală.
La copii este o problemă congenitală care, nedepistată sau neoperată la timp, poate da în infecţie. Practic prepuţul este "cu câteva numere mai mic" decât penisul. De aici decurg neplăcerile.

La adulţi poate fi vorba şi de "accidentul" sondei sau igienă precară.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 6:55 pm

Anahoret a scris:
lolo a scris:Cazurile de care am auzit eu erau copii, de aici presupunerea mea că-i vorba de o insuficientă informare a copilului de către părinte legat de igiena personală.
La copii este o problemă congenitală care, nedepistată sau neoperată la timp, poate da în infecţie. La adulţi poate fi vorba şi de "accidentul" sondei sau igienă precară.
N-am avut răbdare să citesc atent postările cu detalii legate de fimoza aia, dar dn câte înțeleg este vorba de faptul că i se infectează vârfu' organului și din cauza asta i se aplică parțial metoda Ciomu... Laughing
Sau era vorba de altceva? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Anahoret Mier Iun 30, 2010 7:17 pm

În esenţă, cam asta e.
Băiatul lui nepoti-miu, la trei ani cât are, va fi "ciomizat" săptămâna viitoare. D-asta ştiu atâtea în legătură cu fenomenul! Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 7:29 pm

Anahoret a scris:În esenţă, cam asta e.
Băiatul lui nepoti-miu, la trei ani cât are, va fi "ciomizat" săptămâna viitoare. D-asta ştiu atâtea în legătură cu fenomenul! Very Happy
Aha...
Hehe, asta-i ca și o situație de la facultate, când o colegă știa ultradetaliat care-i treaba cu blocaje la nivelul membranei celulare și substanțele de permeabilizarea ei... din cauză că fratele lui avea cancer (și pentru tratament foloseau ceva medicamente produse din acele substanțe...). suspect

P.S. Decât să știu atâtea despre fimoză, mai bine-mi păstrez pielea intactă.. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Anahoret Mier Iun 30, 2010 7:37 pm

delta a scris:P.S. Decât să știu atâtea despre fimoză, mai bine-mi păstrez pielea intactă.. laugh
Duşmanul binelui este mai binele.
Dacă stă acolo cum trebuie, de ce să insişti?! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  delta Mier Iun 30, 2010 7:44 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:P.S. Decât să știu atâtea despre fimoză, mai bine-mi păstrez pielea intactă.. laugh
Duşmanul binelui este mai binele.
Dacă stă acolo cum trebuie, de ce să insişti?! raset
Păi, dacă este singurul lucru mai proeminent cu care te poți opune rabinului care se apropie fluturând un satâr? veselie

P.S. Îți dai seama că dacă RocketQu33n ar fi fost japoneză, aflam cât de bine îți face câte un hara-kiri măcar o dată în viață? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Anahoret Mier Iun 30, 2010 7:47 pm

delta a scris:P.S. Îți dai seama că dacă RocketQu33n ar fi fost japoneză, aflam cât de bine îți face câte un hara-kiri măcar o dată în viață? laugh
Şi dacă nu apreciază bine distanţa? end
vesel
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

singurătatea de tip giboancă virtuală - Pagina 3 Empty Re: singurătatea de tip giboancă virtuală

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum