SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

politicienii altora

+4
Dracu' gol
ENKI
baso
delta
8 participanți

Pagina 12 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  ENKI Joi Sept 08, 2016 10:29 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Joi Sept 08, 2016 2:16 pm

Mishto gandita harta laugh
Mi-aduca aminte, cand eram mica si mi-am dorit un glob pamantesc ca sa-l studiez, primindu-l de un Mos Craciun, ma jucam cu el invartindu-l iar acolo unde puneam eu degetul  ca sa-l opresc din invarteala, ziceam ca acolo ploua, cu furtuni, uragane sau este frig si urat, adica chestii meteorologice nashpa.Pt. ca-mi placea si rubrica meteo de la telejurnal  raset Astfel incat le duceam cu degetul de pe harta noastra  la altii raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Joi Sept 08, 2016 7:33 pm

baso a scris:Mishto gandita harta laugh
Mi-aduca aminte, cand eram mica si mi-am dorit un glob pamantesc ca sa-l studiez, primindu-l de un Mos Craciun, ma jucam cu el invartindu-l iar acolo unde puneam eu degetul  ca sa-l opresc din invarteala, ziceam ca acolo ploua, cu furtuni, uragane sau este frig si urat, adica chestii meteorologice nashpa.Pt. ca-mi placea si rubrica meteo de la telejurnal  raset Astfel incat le duceam cu degetul de pe harta noastra  la altii raset
Tu ai suflet de copil. Smile
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  ENKI Dum Sept 11, 2016 4:15 pm

Cica Hilara cazuta-n cap ar fi grav bolnava, planul fiind sa colapseze in primele doua luni de mandat, caz in care Obama ar putea face oarece. suspect

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Dum Sept 11, 2016 11:05 pm

ENKI a scris:Cica Hilara cazuta-n cap ar fi grav bolnava, planul fiind sa colapseze in primele doua luni de mandat, caz in care Obama ar putea face oarece. suspect
De ce crezi ca pe multi americani i-a adus la disperare campania electorala de la ei ? Are si Hilara probleme cu caputul ,insa nici Trump nu-i sanatos la cap iar genul acesta de atacuri de campanie sunt josnice. Am vazut filmuletul si m-a dezgustat mesajul : votati-l pe Trump pt. ca nebuna o sa moara intr-un an sau doi iar Obama stie asta, facand cumva sa-i succeada la putere.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Dum Sept 11, 2016 11:14 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Lun Sept 12, 2016 9:02 am

Este interesant faptul ca Gary Johnson desi inregistreaza peste 15% in preferintele de vot in 15 state(peste 10% in 42 state) in sondajele nationale este mentinut sub 15%, adica rareori urca peste 10%. Nici republicanii si nici democratii nu-l vor pe Johnson in dezbaterile televizate ca sa-i creasca astuia in mod periculos popularitatea. Cum spunea si Johnson, peste 70% dintre americani nici nu-l considera candidat la prezidentiale desi ii detesta pe ceilalti 2 candidati intens mediatizati. Conditia cu 15% in 5 sondaje nationale impusa celui de al treilea candidat pt. a participa la dezbateri, este o gaselnita tipica democratiei americane in care monopulul alegerilor prezidentiale este detinut de cele 2 partide.  Comisia pt. dezbateri prezidentiale este o organizatie privata, motiv pt. care stabileste ce reguli i se scoala, fara ca justitia americana sa-i poata impune o alta conduita. Iar trusturile de presa care fac sondaje nationale  au grija ca respectiva Comisie sa nu fie deranjata cu al treilea candidat  laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In tot cazul, sesizand cu aceasta ocazie cata democratie pe paine ofera republicanii si democratii cetatenilor propriei  lor tari, nici nu trebuie sa ne mire lectiile de democratie pe care le ofera USA (prin cele 2 partide ale lor care se rotesc la putere)altor tari in scopul implementarii principiilor democratice raset Faptul ca acum , prin cei 2 candidati bolnavi cu capul amandoi si detestabili, se sfasie intre ei ca piranha, spune multe despre democratia americana si jocul electoral prin care presedintele selectat ajunge la putere. Trump este un dezastrul hilar iar Hillary o catastrofa solemna. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Mar Sept 13, 2016 10:52 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Umbla vorba ca democratii isi pregatesc un nou candidat.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mar Sept 13, 2016 11:02 pm

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Umbla vorba ca democratii isi pregatesc  un nou candidat.
Ar fi tragic. Evil or Very Mad
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Mier Sept 14, 2016 1:14 am




Interesanta teorie. Posibil ca filmarea sa fi fost realizata si difuzata pt. a o forta pe Hillary sa renunte la candidatura. E cam clar ca in cazul ei nu e vorba de pneumonie, insa ar fi o justificare eleganta ca sa se retraga. Presupun insa ca tipa e incapatanta si ramane de vazut daca va ceda.

Cica ar mai exista o filmare facut din alt unghi...insa este aceeasi,in oglinda, diferentele fiind realizate prin apropierea/indepartarea cadrelor. Deci, o singura persoana a filmat ce se intampla iar agentii de securitate n-au schitat niciun gest ca sa-l indeparteze pe cameraman, ca si cum nu l-ar fi vazut sau ar fi stiut ca ala trebuie lasat sa filmeze.


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  ENKI Joi Sept 29, 2016 1:15 pm

Noul Rasputin expune limpede calea politicii imperiale rusesti. Laughing


Sfânta Alianţă

La 26 septembrie 1815 Austria, Prusia şi Imperiul Rus au semnat la Paris acordul de creare a Sfintei Alianţe. Aceasta idee a materializat proiectele împăratului rus Aleksandr Întâiul.

Sfânta Alianţă, La Sainte-Alliance, a reprezentat un proiect de o importanţă excepţională, acesta având câteva dimensiuni.

Sub aspect geopolitic el a reprezentat iniţiativa de a uni statele continentale într-un bloc strategic comun. După victoria asupra lui Napoleon, care râvnea să unească Europa în jurul Franţei, împăratul rus le-a propus ţărilor continentale ale Europei un alt model de unire strategică. La baza ei era ideea unei alianţe a Rusiei cu ţările germane Prusia şi Austria. Prin intermediul Sfintei Alianţe Rusia ieşea în prim-planul structurii securităţii europene. Ea îşi asigura o poziţie privilegiată în concertul marilor puteri.

Sfânta Alianţă nu doar consolida rezultatele Congresului de la Viena, care trăgea o linie de totalizare sub înfrângerile Franţei lui Napoleon, ci şi formula un plan pentru viitorului Europei, unde urma să domine Tradiţia, pacea şi cooperarea între societăţile creştine şi monarhice.

Ulterior la această Sfântă Alianţă au aderat practic toate monarhiile europene, cu excepţia Marii Britanii, care înţelegea prea bine că realizarea unui asemenea proiect reduce la zero aspiraţia Angliei de a conduce întreaga Europă. Deşi Anglia nu-şi putea permite să renunţe la participarea la Sânta Alianţă, ea continua să tindă să o limiteze în fel şi chip şi chiar să o destrame definitiv.

Dimensiunea ideologică a Sfintei Alianţe este una şi mai valoroasă. Aleksandr Întâiul vedea într-o astfel de unire crearea ultimei redute de apărare în faţa Modernităţii, care îşi declanşase ofensiva împotriva Europei. Europa a resimţit efectele modernizării, ale democraţiei, ale capitalismului şi ale distrugerii valorilor creştine după Revoluţia Franceză şi în mod special în perioada lui Napoleon, care era un purtător al aceloraşi tendinţe, doar că sub acoperirea unei coroane imperiale  de paiaţă. Conservatorii secolului XIX priveau epoca modernă ca pe sosirea veacului antihristului. Însă misiunea unui împărat creştin în accepţia ortodoxă, bizantină consta anume în faptul de a fi katechon, care apără lumea de venirea antihristului.

Fiind influenţat de ideologia bizantină şi aplicând ideea de katechon la zguduirile revoluţionare ale Europei secolului XIX, Aleksandr Întâiul a avansat un proiect de o valoare covârşitoare. Un proiect nu doar al acelui secol, ci şi a tuturor ultimelor veacuri. În faţa antihristului lumii moderne care îşi făcuse apariţia, toate monarhiile Europei urmau să-şi conştientizeze propria menire şi să strângă rândurile împotriva unui duşman comun. Faţa acestui duşman era la vedere: masonii, liberalii, democraţii revoluţionari, socialiştii. Această reţea penetrase societăţile europene, distrugea tradiţia de viaţă creştină, submina temeliile Bisericii, pregătea comploturi politice şi asasinate, învrăjbea popoarele europene. Scopul urmărit era nimicirea civilizaţiei creştine şi a Tradiţiei, şi edificarea pe ruinele acesteia a civilizaţiei antihristului în frunte cu un Guvern Mondial.

Sfânta Alianţă era chemată să consolideze forţele Tradiţiei şi să determine monarhii europeni să revină la îndeplinirea misiunii lor supreme – apărarea creştinătăţii, a originilor culturale greco-romane, a popoarelor şi societăţilor care le-au fost încredinţate spre oblăduire în faţa pericolului morţii şi a duşmanului neamului omenesc.

Şi chiar dacă Sfânta Alianţă n-a avut parte decât de o existenţă scurtă, fiind surpată prin uneltirile englezilor şi ale acelor forţe, împotriva cărora era îndreptată, acest proiect îşi păstrează pe de-a-ntregul valoarea până în zilele noastre. Dacă e să observăm cât de departe a avansat civilizaţia antihristului timp de două secole ce s-au scurs din momentul semnării acestui acord, ţi se ridică părul măciucă. Nu mai există deja nici imperiile europene, nici monarhiile sacre, iar societăţile europene îşi pierd într-un ritm vertiginos ultimele legături cu creştinismul. Instituţiile tradiţionale se prăbuşesc. Cultura, dar şi ştiinţa, care a ajuns în pragul creării unor homunculuşi şi golemi, demonstrează nişte manifestări ale iadului adevărat, care, iată, devine realitate.

P.S.: Monarhiile europene şi-au încetat existenţa, dar Sfânta Alianţă rămâne vie ca idee, ca proiect, ca un orizont al viitorului. Există doar două tabere – tabăra Sfintei Alianţe, adică a Tradiţiei, şi tabăra antihristului, adică a timpurilor noi, a Modernităţii şi a Postmodernităţii.  A treia cale nu există.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  Dracu' gol Lun Oct 03, 2016 3:04 pm

Parcă ar fi campania de promovare a lu' Nuţi din Pleşcoi... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Dum Oct 16, 2016 9:15 am



Dupa ce au descoperit ca Chelsea nu-i fata lui Bill Clinton, i-au gasit acuma un fiu, facut cu o prostituata  raset



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  ENKI Mier Oct 26, 2016 9:01 am

Wow, daca eram cetatean american responsabil, sigur as fi votat cu Trump.  laugh



Normal, in 2000 as fi votat cu Vadim, si nu cu Ilici Iliescu, asa cum au facut-o toti corifeii curentului "da dreapta."  laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mier Oct 26, 2016 11:46 pm

Dacă ai votat cu Vadim, permite-mi să-ţi spun că ai probleme la "mansardă".
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  ENKI Joi Oct 27, 2016 8:15 am

Stranie coincidenta... sa dau acum, cu totul intamplator, tocmai peste aceasta poza, pusa in urma cu 12 ore pe feisbuc. Shocked

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Vin Oct 28, 2016 8:45 pm

raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Vin Oct 28, 2016 9:30 pm

Ce bine o imita pisi veselie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Totusi, Trump este mai expresiv raset
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Vin Oct 28, 2016 11:00 pm

Waw  Shocked Cel mai tare discurs auzit vreodata





baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Mier Noi 09, 2016 7:58 am

Michael Moore a prevazut bine. Nu degeaba i-am apreciat discursul.
A disparut insa al doilea clip de mai sus in care, pe langa discurs, era si filmuletul cu USA lui Trump, un film deloc optimist.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  ENKI Mier Noi 09, 2016 8:30 am

Culeasa de pe feisbuc. laugh

"Salutari de la Guccifer pentru Killary"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

OK, Trump a facut-o KO pe dilia criminala, insa io tot simt ca urmeaza un deranj mare in USA. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Mier Noi 09, 2016 9:42 am

ENKI a scris:Culeasa de pe feisbuc. laugh

"Salutari de la Guccifer pentru Killary"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

OK, Trump a facut-o KO pe dilia criminala, insa io tot simt ca urmeaza un deranj mare in USA. vesel

Trebuie sa recunosc ca mult mai antipatica mi-a fost Killary. Si ma cam enerva propaganda uriasa in favoarea ei.
Despre Trump chiar nu stiu ce sa zic. E asa de excentric si de imprevizibil, incat ar putea sa fie si un presedinte OK cand se linsteste pt. ca a obtinut ce si-a dorit raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  ENKI Mier Noi 09, 2016 10:00 am

baso a scris:Trebuie sa recunosc ca mult mai antipatica mi-a fost Killary. Si ma cam enerva propaganda uriasa in favoarea ei.
Despre Trump chiar nu stiu ce sa zic. E asa de excentric si de imprevizibil, incat ar putea sa fie si un presedinte OK cand se linsteste pt. ca a obtinut ce si-a dorit raset
Daca rezumam alegerile din USA la confruntarea intre globalistii lui Hillary si americanistii lui Trump, l-am preferat pe Trump, fie si numai pentru a savura chinurile pe care tocmai le sufera propagandistii uniti si salvatori de pe glob. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Mier Noi 09, 2016 10:30 am

ENKI a scris:
baso a scris:Trebuie sa recunosc ca mult mai antipatica mi-a fost Killary. Si ma cam enerva propaganda uriasa in favoarea ei.
Despre Trump chiar nu stiu ce sa zic. E asa de excentric si de imprevizibil, incat ar putea sa fie si un presedinte OK cand se linsteste pt. ca a obtinut ce si-a dorit raset
Daca rezumam alegerile din USA la confruntarea intre globalistii lui Hillary si americanistii lui Trump, l-am preferat pe Trump, fie si numai pentru a savura chinurile pe care tocmai le sufera propagandistii uniti si salvatori de pe glob. laugh

In ciuda atitudinii de dur pe care o afizeaza, am remarcat la el o expresivitate accentuata, fiind bun si ca actor. Nu stiu daca a fost doar impresia mea, insa cand a aparut azi pe scena, mi s-a parut a fi terbil de emotionat. Aproape ca se stapanea cu greu sa nu-si pise ochii Laughing Ceea ce nu m-as fi asteptat din partea lui suspect In fine, eu sper ca tipul sa devina echilibrat dupa tot circul din campania electorala. E cert faptul ca, fara el, campania electorala n-ar fi fost asa de colorata. Nu stiu daca a exista vreo zi in care Trump sa nu socheze sau sa amuze publicul prin iesirile lui in decor. Presupun ca , in proportie mare, si-a spus cuvantul si omul de televiziune din el, placandu-i la nebunie sa faca circ pt. prostime.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Vin Noi 11, 2016 1:53 pm



Chiar mi se pare maxim penibil ca unii americani sa se mire si sa se dea raniti in inteligenta pt. ca USA  are o legislatie antica pt. alegerile electorale, dominata de doar 2 partide, prin candidatii lor, dintre care prostimea trebuie sa aleaga, prostime tinuta intentionat in nestiinta ca ar putea avea si alte optiuni in afara de cei 2 candidati varati pe gat de media cea isterica pt. a mentine optiunea alegatorilor doar intre 2 personaje extrem de mediatizate. laugh Poporul american este manipulat de media controlata de cele 2 mari partide care n-au chef de intrusi care sa le dea socotelile bipolare peste cap. Simplu. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  ENKI Vin Noi 11, 2016 2:00 pm

ENKI a scris:OK, Trump a facut-o KO pe dilia criminala, insa io tot simt ca urmeaza un deranj mare in USA. vesel
Cum spuneam, distractia a inceput si continua, in weekend urmand sa creasca simtitor numarul participantilor la proteste. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si daca alegerile astea au fost doar o farsa, urmand ca in USA sa incepa un razboi civil, finalizat printr-o revolutie neobolsevica, cu deznodamant in 2017? laugh

Pare unica solutie rezonabila pentru srl-ul USA, aflat in insolventa inca din 2001. funny



UPDATE. Am gasit un link care demostreaza parte din dementa unora dintre sustinatorii Clintoanei. agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Se pare ca mi-am schimbat prea devreme semnatura, tinerii frumosi si liberi din USA fiind absolut convinsi ca cacatul are o pate curata, de care poate fi apucat. laugh


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Vin Noi 11, 2016 4:11 pm, editata de 2 ori (Motiv : update+completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  ENKI Vin Noi 11, 2016 5:55 pm

Eh, daca niste electori mai emotivi schimba macazul si-o aleg pe Killary, atunci razboiul civil e garantat. vesel


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  ENKI Dum Noi 13, 2016 8:02 am

Sunt din ce in ce mai convins ca Tucalenberg si asociatii pun ceva in feisbuci, altfel nu se explica coagularea instantanee a turmelor de zombizati, care actioneaza ca in transa colectiva, peste tot pe glob. Laughing




Cu toata politica lui corecta, dusa pana la absurd, bietul Mark tot a fost acuzat ca ar fi contribuit la alegerea lui Trump. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Dum Noi 13, 2016 12:28 pm

Cu siguranta ca ar fi iesit si trumpistii in strada daca ar fi castigat Clintoneasa alegerile. Nu prea am sesizat vreo diferenta intre suporterii fanatici ai unuia si ai altuia, inclusiv pe internet. Poate doar aceea ca clintonienii erau muuuult mai siguri ca ravasitoarea lor preferata va castiga alegerile, beneficiind de un suport mediatic national si planetar fara precedent, in ciuda bubelor pe care le are in cap. Nu-i condamn pe americani ca au fost obligati sa aleaga intre cei doi; de vina sunt partidele democrat si republican ca n-au gasit alti candidati mai normali la cap in toata America aia.  laugh Si cum am mai scris, ii suspectez pe democrati ca l-au sprijinit din umbra pe Trump ca sa fie candidatul republicanilor, ca personaj hilar, pe care ravasitoarea Hillary sa-l spulbere cu usurinta in alegeri. N-au luat insa in calcul faptul ca Trump, ca one man show , avand instinct format la ce-i place publicului sa vada si sa auda la TV, s-a desfasurat pe toate planurile, cucerind in primul rand extremistii, misoginii, frustratii...iar cand sarea prea tare calul, o dadea la rasuceala (pt a-i cuceri si pe oripilatii amuzati)ca nu aia a vrut sa spuna si ca i-au fost rastalmacite vorbele, el fiind doar sarcastic . Sau poate nu a fost sarcastic 100%. Laughing In tot cazul, tipul  e inteligent, spontan, cu simtul umorului si are fler. Insa in egala masura poate sa fie mitocan si obraznic, absolut deloc diplomat cand il apuca toanele si-si da drumul. E un personaj foarte complex si cam prea imprevizibil pt. rolul de cel mai puternic om de pe Planeta. Ma gandesc insa si mizez pe inteligenta si maturitatea lui, ca dupa ce a castigat o lupta atat de grea ca sa obtina ceea ce nici el n-a fost foarte sigur ca merita, sa revina cu picioarele pe pamant si sa dovedeasca faptul ca poate fi mult mai bun presedinte decat s-ar fi asteptat clintonienii sa le fie una ca Hillary. Provocarea majora pt. el este acum asta; sa linisteasca Lumea ca nu este un psihopat cu idei naziste, extremiste si ca tot ce a debitat in campania electorala trebuie luat sub beneficiu de inventar. Ca nu le-a spus in serios, ci ca asa-i in campanie; spui cam indiferent ce iar p' orma te adaptezi din mers pt. a castiga  si mai multi suporteri , fara sa-i pierzi pe cei castigati de dinainte, prin discursul extremist. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  baso Lun Noi 14, 2016 2:32 pm

Bietul Michael Moore. Il inteleg ca s-a simtit abuzat de Trump pt. ca acesta i-a tricotat mesajul catre americani in favoarea lui laugh Insa nu sunt de acord cu Moore ca Hillary ar fi fost mai buna . Daca ramanea doar obiectiv si neimplicat in favoarea unuia dintre cei 2 sau daca ar fi militat macar simbolic pt. al treilea candidat, oricare ar fi fost acela in care sa creada, chiar fara sanse reale de reusita, probabil ca Trump nu-si punea mintea cu el, pt. divertisment laugh



Michael Moore e aproape devastat ca i s-a implinit profetia privind castigarea alegerilor de catre Trump. Ceea ce ma cam mira  Suspect


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

politicienii altora - Pagina 12 Empty Re: politicienii altora

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum