SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Băsescu - forever!

+4
baso
RocketQueen
delta
Dracu' gol
8 participanți

Pagina 19 din 21 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Urmatorul

In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mier Feb 24, 2016 9:37 pm

Dracu' gol a scris:
Sylver Cheetah 53 a scris:Uneori, mă masturbez cu gîndul la el...
Ăsta-i bonus... raset
Ai văzut ce bine arată în costum de baie?
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Dracu' gol Joi Feb 25, 2016 12:17 pm

Sylver Cheetah 53 a scris:
Dracu' gol a scris:
Sylver Cheetah 53 a scris:Uneori, mă masturbez cu gîndul la el...
Ăsta-i bonus... raset
Ai văzut ce bine arată în costum de baie?
De obicei, se pune semnul ăsta pe uşă, ca să nu te deranjeze nimeni... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Dracu' gol Mier Mar 09, 2016 8:52 am

Cică, în timp ce Javra se carmolizează, alţii scriu mesaje de apreciere pe pagina sa de feisbuci... raset

Traian Băsescu, de 8 martie: "Mame, soţii, fiice, bunici, surori, ne faceţi viaţa mai frumoasă zi de zi".

Cred că mesajul e postat de stafful lui, adevăratul Traian Băsescu ar fi spus: "Jack Daniels, Jameson, Chivas Regal, J&B, Dewar's, ne faceţi viaţa mai frumoasă zi de zi".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Mier Mar 09, 2016 10:11 am

Dracu' gol a scris:Cică, în timp ce Javra se carmolizează, alţii scriu mesaje de apreciere pe pagina sa de feisbuci... raset

Traian Băsescu, de 8 martie: "Mame, soţii, fiice, bunici, surori, ne faceţi viaţa mai frumoasă zi de zi".

Cred că mesajul e postat de stafful lui, adevăratul Traian Băsescu ar fi spus: "Jack Daniels, Jameson, Chivas Regal, J&B, Dewar's, ne faceţi viaţa mai frumoasă zi de zi".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Gand la gand. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Joi Mar 10, 2016 8:52 am

Eu i-aş da afară, daca aş fi preşedintele României, pe toţi cei care au cerut aparatură şi bani în plus. Toţi aceşti bugetari trebuie să spună «ne adresăm Parlamentului să creeze o autoritate neutră". Dar s-au repezit bugetarii să ne spună "ce dezastru avem". În ţară există echipamente, problema e cine le controlează. Trebuie puse sub control civil. E momentul in care putem crea instituţia de interceptare. Sa nu mai poată veni nimeni să rânjească în faţa unui politician şi să-i spună "ha,ha... ştim noi", a declarat fostul președintele Traian Băsescu miercuri seară la România TV despre reacțiile DNA, DIICOT și IGPR.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Basexu s-a privit in oglinda si si-a imaginat ca-i hahaie unul care ii seamana laugh A dracului treaba ca timp de 10 ani, cat a fost la domnie, i-a placut sa fie servit cu informatii si picanterii iar acu' e mult incantat ca SRI-ului sa i se confiste jucariile si sa se joace cu putza-n praf. raset Recunosc ca m-a mirat si pe mine pct.52 din motivarea deciziei CCR. Nu m-am asteptat la un asa efect retroactiv, parca sa-i faca in ciuda Macoveicei cu invocatiile ei la intelepciunea juzilor CCR , cu termenul de 1 an Suspect In fine, chiar daca e discutabila precizarea CCR, ca prinicipiu este OK.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Dracu' gol Vin Mar 11, 2016 3:47 pm

Reevaluări în haosul abjecţilor... raset

Băsescu a întors armele. Dă, explicit, dreptate Antenei3. Pfuoaaa! De fapt, dă de toți pereții cu toate icoanele adjuncte ale propriului regim. Pfuoaaa nr. 2. Băsiștimea, siderată. Aripa lirică a cultului e deja pregătită sufletește de retragere într-un nou episod de rezistență prin cultură. Pîlcurile mai rezbelistice urlă din poziția șezînd: un realmente inexplicabil clujian de televiziune intră telefonic la Galeș, doar cît să-l facă "scelerat" pe Băsescu; pentru Oreste&Cumpănașu lucrurile sînt clare: Băsescu a fost dintotdeauna kaghebist; Stelian Negrea; buimăcit, Căutiș vrea acasă, deci caută cu ochi mari ieșirea de incendiu; postacii nu-și pot închide încă la loc cavitățile orale, încremeniți de uluire; micii, dar necăjiții editorialiști ai sectei cotrobăie exasperați după tonul potrivit descrierii inteligibile a unui cataclism de peste10 grade Richter; preferații mei sînt dezișii veseli de Sfînta Cauză, dar asta ține strict de foarte puțin importantele mele plăceri vinovate. Evenimentul e cauza certă a sumedeniei de tulburări stomacale moi din ultimele ore, precum și a majorității expresiilor împietrite a rîs din mijloacele de transport în comun ale acestei dimineți urîțele. Buluciții de la poarta templului pe care se pregătesc să-l spargă de furie pot pleca neliniștiți acasă: șefu nu i-a trădat. Oricum, nu i-a trădat acum. Șefu o fi aflat că e iminentă o conversație mai lungă cu statul său de drept, iar în aceste vitrege condițiuni e firesc să devină instantaneu stegarul dac al drepturilor fundamentale ale șefului. Că și șefu e om. Da, a fost zeu, dar s-a autoreevaluat. Deci, nu mai alergați bezmetici prin curtea spitalului, că vă accidentați! Totul e sub control!!!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Vin Mar 11, 2016 3:57 pm

Dracu' gol a scris:Reevaluări în haosul abjecţilor... raset

Băsescu a întors armele. Dă, explicit, dreptate Antenei3. Pfuoaaa! De fapt, dă de toți pereții cu toate icoanele adjuncte ale propriului regim. Pfuoaaa nr. 2. Băsiștimea, siderată. Aripa lirică a cultului e deja pregătită sufletește de retragere într-un nou episod de rezistență prin cultură. Pîlcurile mai rezbelistice urlă din poziția șezînd: un realmente inexplicabil clujian de televiziune intră telefonic la Galeș, doar cît să-l facă "scelerat" pe Băsescu; pentru Oreste&Cumpănașu lucrurile sînt clare: Băsescu a fost dintotdeauna kaghebist; Stelian Negrea; buimăcit, Căutiș vrea acasă, deci caută cu ochi mari ieșirea de incendiu; postacii nu-și pot închide încă la loc cavitățile orale, încremeniți de uluire; micii, dar necăjiții editorialiști ai sectei cotrobăie exasperați după tonul potrivit descrierii inteligibile a unui cataclism de peste10 grade Richter; preferații mei sînt dezișii veseli de Sfînta Cauză, dar asta ține strict de foarte puțin importantele mele plăceri vinovate. Evenimentul e cauza certă a sumedeniei de tulburări stomacale moi din ultimele ore, precum și a majorității expresiilor împietrite a rîs din mijloacele de transport în comun ale acestei dimineți urîțele. Buluciții de la poarta templului pe care se pregătesc să-l spargă de furie pot pleca neliniștiți acasă: șefu nu i-a trădat. Oricum, nu i-a trădat acum. Șefu o fi aflat că e iminentă o conversație mai lungă cu statul său de drept, iar în aceste vitrege condițiuni e firesc să devină instantaneu stegarul dac al drepturilor fundamentale ale șefului. Că și șefu e om. Da, a fost zeu, dar s-a autoreevaluat. Deci, nu mai alergați bezmetici prin curtea spitalului, că vă accidentați! Totul e sub control!!!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Dracu' gol Sam Mar 12, 2016 3:26 am

Javra mai mare înghite javra mai mică... raset

Cum o fi sa te cheme Tapalaga, sa fii basist si sa te trezesti ca Basescu nu mai este basist? Asta nu ar fi nimic, dar sa-i mai si reprosezi cu furie lui Basescu ca nu mai este basist ca tine!
Parerea mea este ca-i de foarte mare cacat!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Sam Mar 12, 2016 4:30 am

Dracu' gol a scris:Javra mai mare înghite javra mai mică...  raset

Cum o fi sa te cheme Tapalaga, sa fii basist si sa te trezesti ca Basescu nu mai este basist? Asta nu ar fi nimic, dar sa-i mai si reprosezi cu furie lui Basescu ca nu mai este basist ca tine!
Parerea mea este ca-i de foarte mare cacat!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si comentariile sunt mistoace rau veselie Dementa maxima.Sa spuna Basescu Jos Basescu si ca Voiculescu e detinut politic laugh
N-as fi crezut sa ajung vreodata a spune ca  Basescu este un razgandac nostim . E chiar maiastru daca a ajuns sa-i nedumereasca si pe basistii cei mai basisti.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Sam Mar 12, 2016 11:14 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

A dracului treaba cum incepe Base sa vada mai bine.
Daca pana si Basescu militeaza pentru varianta unui Centrului Naţional de Interceptare a Comunicaţiilor ca unitate independenta, este pentru ca stie el prea bine cate interceptari ilegale poate face SRI sau cum poate sa le faca disparute ori aparute, ca la alba/neagra si chiar sa negocieze(santajeze) pe baza informatiilor detinute despre unii si altii. laugh SRI a fost bun doar atata timp cat a facut politie politica pt. el si camarila lui.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Dracu' gol Vin Mar 18, 2016 1:54 am

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Dracu' gol Sam Apr 02, 2016 5:07 am

Iar mi s-a umplut curul de lacrimi! Auzi tu! băsescu trebuie să plătească 600 de lei amendă, pentru că a spus că ”țiganii trăiesc din ce fură!” Bă! Dacă Lulutza se pune pe treabă, și cercetează toate potlogăriile băsăului, mă duc singur la comedia aia de i-a dat amenda, și plătesc 600 de lei, pentru că am spus că ”băsescu trăiește din ce-a furat!” Pentru că așa e: trăiește din ce-a furat! Și a furat!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Mar Apr 12, 2016 2:58 pm

Macacu' e pe locul 2 in sondaje, dupa antenista sotie de comandant de nava, adica castigator deja, daca alegerile ar fi fost organizate clasic, in doua tururi de scrutin. laugh
Chiar si asa, eu as cam paria pe Macac. laugh


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mar Apr 12, 2016 11:47 pm

ENKI a scris:Macacu' e pe locul 2 in sondaje, dupa antenista sotie de comandant de nava, adica castigator deja, daca alegerile ar fi fost organizate clasic, in doua tururi de scrutin. laugh
Chiar si asa, eu as cam paria pe Macac. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Şi Remus Cernea? scratch
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Mar Apr 19, 2016 7:46 am

E clar, DEX-ul trebuie actualizat cel putin pentru a defini ipocrizia, obligatoriu de inlocuit cu macacism . Laughing


Traian Băsescu
22 hrs ·

Este oare adevărat acest film?
Pe fondul credibilităţii scăzute a Parlamentului, începînd cu 2015, Statul Român pare a fi într-un proces rapid de capturare de către o „sectă a securităţii naţionale”, bine susţinută de acoperiţii din presă.
“Secta securităţii naţionale“ este formată din unii şefi ai instituţiilor de forţă ale statului şi din justiţie, doctori plagiatori în ştiinţele securităţii şi în ştiinţe juridice, academicieni secreţi în securitate naţională beneficiari de rente viagere, participanţi la cursuri de securitate naţională, toţi bugetari bine plătiţi, risipiţi în toate instituţiile statului în funcţii cheie. Ei reuşesc să facă aproape irelevantă activitatea şi decizia politică acum, dar foarte probabil şi în viitor.
Avem un guvern în care “secta securităţii naţionale” este bine reprezentată prin domnii miniştri Vasile Dîncu, Petre Tobă şi Adrian Curaj, dar, în egală măsură, secta este bine reprezentată la preşedenţie, în ambasade, ANAF, ANI, DIPI, Parlament, ministere, agenţii guvernamentale. Sunt oameni care se sprijină şi se protejază unii pe alţii.
Mai mult, asaltul asupra Parlamentului cu solicitări frecvente de arestare a parlamentarilor în baza unor denunţuri pentru fapte presupus a fi săvîrşite cu 3,4,5,6...10 ani în urmă (atenţie, nu vorbesc de anchetarea lor, care trebuie făcută, ci de arestarea preventivă nejustificată), destul de multe infirmate de judecători, este o metodă eficientă de discreditare a Parlamentului şi de neutralizare a acestuia, lucru esenţial pentru ca „secta” să poată acapara puterea. Indiferent de rezultatul din instanţă, pentru ”sectanţi”, importantă este avalanşa mediatică pe care o generează dezbaterea arestării fiecărui parlamentar alături de încătuşarea filmată din faţa DNA, pentru că asta prăbuşeşte încrederea în Parlament. Din păcate, aşa cum se întîmplă şi în multe alte ţări, parlamentarii nu sunt simpatizaţi de popor, iar astfel de practici aduc bucurie poporului. Eu citez din art.61 din Constituţie “Parlamentul este organul reprezentativ suprem al poporului roman…” Şi, dacă se distruge complet credibilitatea Parlamentului, poate fi el înlocuit cu generali, procurori şi “academicieni”? Oare cu ce se ocupă Direcţia de Apărare a Constituţiei din SRI, n-o avea nici o analiză?
Eu afirm, fără reţinere, că, în Parlament, sunt destui oameni oneşti care, din păcate, sunt amestecaţi în vîrtejul cererilor frecvente de arestare şi etichetaţi la grămadă ca fiind corupţi.
Este un proces extrem de periculos pentru democraţie, dar și pentru siguranţa naţională, pentru că aceşti numiţi, spre deosebire de oamenii politici, nu răspund în faţa poporului precum politicienii la fiecare patru ani. Ei doar îşi imaginează veşnicia pe funcţiile în care au fost numiţi, iar planurile, intenţiile şi deciziile “sectei” sunt în general bine acoperite de secretul de stat sau de secretul investigaţiilor.
Este evident că, pe fondul slăbiciunilor clasei politice, în România, se instalează la putere o “sectă a securităţii naţionale” coruptă, avidă de putere, nelegitimă în exercitarea puterii, răspîndită în toate structurile statului şi care şi-a propus să substituie clasa politică şi cu tendinţa de a influenţa şi justiţia.
Dacă politicienii vor continua să tremure de frică, nu peste mult timp, această “sectă a securităţii naţionale “ va deveni stăpîna tuturor pîrghiilor statului, inclusiv a acelora care implică decizii politice .
În paralel cu o necesară luptă împotriva corupţiei, în România, se desfăşoară o formidabilă luptă a şefilor instituţiilor de forţă ale statului, toţi numiţi, toţi bugetari, pentru acapararea puterii în detrimentul instituţiilor politice legitim alese. Avantajul numiţilor este acela că ei au informaţia şi cătuşele şi îşi permit aplicarea discreţionară şi selectivă a legii, în timp ce aleşii au ca singură armă cuvîntul, dar, pentru mulţi, şi dezavantajul propriilor fapte determinate de modul cum au fost finanţate, pînă în 2014 inclusiv, campaniile electorale.
Există riscul ca statul capturat de “secta securităţii naţionale” să facă irelevante chiar şi alegerile locale, legislative şi chiar pe cele prezidenţiale, pentru că “secta” îşi doreşte puterea şi controlul deciziilor politicienilor. Iar cei care nu pot fi controlaţi sunt eliminaţi.
Marea întrebare este ce ar face “secta securităţii naţionale” în cazul unor grave crize de securitate în regiune, a unei grave crize economice a ţării sau în cazul unei posibile crize existenţiale a UE? Măcar oamenii politici au meritul că au dus ţara în NATO, în UE şi au consolidat relaţia bilateralã cu SUA. Oare unde ar duce-o “secta “ dacă ar rămîne singură controlînd decizia politică?
Efectul politicii de discreditare la grămadă a oamenilor politici şi a instituţiilor politice va fi apariţia partidelor exremiste radicale, cu lideri carismatici şi puternici, care vor încuraja naţionalismul exacerbat, izolaţionismul naţionalist şi, cu certitudine, reorientări strategice în politica externă. Şi toate acestea în numele respectării voinţei poporului suveran.
Ţara a mai fost condusă de “organe” care, la revoluţie, pentru a-şi apăra privilegiile, n-au ezitat să tragă în poporul pe care pînă atunci declarau că îl slujesc, nu au ezitat să aresteze mii de oameni nevinovaţi pe care ajunseseră să-i hrănească pe cartelă, în timp ce, în casele lor, oamenii vorbeau în şoaptă...
Precizez! Susţin acţiunea fermă a statului împotriva corupţiei şi susţin modul ferm, legal şi fără abuzuri a acţiunii justiţiei. Susţin faptul că România are nevoie de instituţii puternice, pe care de altfel le-am şi construit, capabile să protejeze ţara şi pe cetăţenii ei. Aceste instituţii însă nu au dreptul să încerce a-şi extinde influenţa, la adăpostul secretului de stat, al secretului anchetelor sau al activităţilor de combatere a terorismului, dincolo de prevederile Constituţiei, încercînd să controleze instituţiile politice, să se substituie acestora sau să controleze judecători.
Sau este doar o ficţiune ?
PS 0 - În această postare, subiectul nu este combaterea corupției, ci funcţionarea instituţiilor statului.
PS 1 - Oricum, o dezbatere publică pe subiect poate fi utilă. Ştiu care sunt riscurile de imagine, ştiu ce va face propaganda “sectei”. Îmi asum.
PS 2 - Mult timp, am avut dubii că un astfel de proces nedemocratic s-ar petrece în România. Acum, sunt aproape sigur că el se desfăşoară şi mă simt obligat să-mi fac publică îngrijorarea.
PS 3 - Toţi cei care au furat trebuie să dea banii înapoi, chiar dacă denunţătorii sunt protejaţi de lege.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Vin Mai 13, 2016 5:08 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Vin Mai 13, 2016 7:24 pm

Antena 3 e aici! veselie

Traian Băsescu
5 hrs ·

Justiția trebuie apărată de cei care fac injustiție în justiție !
Dacă spui că purtarea inculpaţilor cu cătuşe prin faţa DNA-ului, cu toate televiziunile invitate pentru transmisiuni în direct, nu respectă drepturi garantate de Constituţie, dreptul la apărare, sau prezumţia de nevinovăţie, divizia de lichele din presă trâmbițează la ordin, către popor, că eşti împotriva luptei anticorupţie.
Dacă îndrăzneşti să spui că abuzul în serviciu este greşit și arbitrar definit în noul cod penal în condiţiile în care România a ratificat Convenția Națiunilor Unite Împotriva Corupției prin L 365/2004 (vezi art. 19) și care conform Constituției prevalează, divizia de lichele din presă trâmbițează la ordin, către popor, că eşti împotriva luptei anticorupţie.
Dacă îndrăzneşti să ai o replică la un comunicat incorect al SRI sau la o declaraţie incorectă a doamnei Koveşi, divizia de lichele din presă te va acuza la ordin că eşti împotriva luptei împotriva corupţiei.
Convingerea mea este că suntem într-un moment în care trebuie să apărăm justiţia chiar de unii oameni care sunt parte a justiţiei sau a unora care vor să folosească justiția pentru a tranșa obiective politice sau personale. Şi spun acest lucru cu dreptul moral pe care îl am ca om politic ce s-a bătut 10 ani cu o clasă politică înverşunată împotrivă-i, care a trecut prin două suspendări pentru ca justiţia să progreseze.
Orice ziarist are dreptul să-mi contrazică punctele de vedere, mai ales dacă din întâmplare a citit Constituția sau Legea 365/2004. Am putea polemiza, iar publicul și democrația ar avea de câștigat.
Dar când văd o întreagă divizie de jurnaliști care la comandă și în cor mă acuză incorect, plasându-mă în tagma celor care luptă împotriva justiției, chiar că îmi vine să spun public: penibilă această divizie de lichele din presă.
Justiția trebuie apărată de cei care fac injustiție în justiție.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Sam Mai 14, 2016 4:12 pm

Antena 3 e tot aici! Laughing

Dragoscosmin Mihalache Domnule Președinte, cu actuala legislație privind abuzul în serviciu, chiar judecătorii CCR pot să fie luați în cătușe de la birou! Dacă divizia DNA a SRI consideră că "și-au îndeplinit defectuos atribuțiile de serviciu" printr-o hotărâre ce limitează prea multele libertăți pe care și le arogă DNA și " au obținut un folos nepatrimonial pentru sine sau pentru altul" dacă o decizie CCR duce la închiderea unui dosar penal!
Cum să mai aibă CCR curaj să judece excepțiile de neconstituționalitate, în aceste condiții și cu actuala lege ambiguă?
· 31 · Yesterday at 3:37pm
View previous replies

Traian Băsescu
Traian Băsescu Stimate domnule Mihalache, în achitările din dosarele DNA de anul acesta, peste 100 de oameni au fost achitaţi. Aceştia au făcut peste 3000 zile de arest preventiv. Cred că procurorii care au cerut arestarea preventivă pentru aceşti oameni ar trebui să fie imediat arestaţi pentru abuz de putere sau pentru abuz în serviciu, pentru că au falsificat probe. Ei trebuie arestaţi imediat alături de judecătorul care a încuviinţat arestarea. Aşa ar fi drept pentru că au distrus destine şi cariere pentru că aşa au vrut ei să apară la televizor ca fiind luptători anticorupţie. Ne trebuie mai mult ca oricînd o lege a răspunderii magistraţilor.
· 64 · 1 hr · Edited

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Dum Mai 15, 2016 3:05 pm

Gadea i-ar putea gazdui Macacului o emisune de 10 minute pe zi, la Antena 3. laugh

Traian Băsescu Dacă în timpul mandatului mă exprimam liber, ca acum, cu siguranţă aveam cîteva dosare de abuz în serviciu. Acum nu-mi doresc decît să spun ce cred. Poate foloseşte cuiva. Văd că mulţi se agită şi legat de poziţiile mele legat de DNA. Dragilor, niciodată nu mă veţi auzi criticînd faptul că un om sau altul este anchetat. Cel mult îmi exprim speranţa că unii îşi vor proba nevinovăţia. Dar să-mi cereţi să nu mă exprim cu privire la spectacolul stalinist al încătuşărilor transmitse în direct din faţa DNA, a transmiterii către presă a unor documente trunchiate din dosare pentru ca cei încă necondamnaţi de judecători să fie "condamnațí de popor", nu-mi puteţí cere, pentru că nu-mi însuşesc apucăturile procurorilor comunişti. Sau, poate, în "entuziasmul creator revoluţionar" aţi vrea să-mi însuşesc actuala definiţie a abuzului în serviciu ? Nici asta nu pot pentru că ar contraveni Constituţiei şi Convenţiei Naţiunilor Unite Împotriva Corupţiei ratificată prin L 365 din 2004. În rest, să auzim numai de bine, îmi menţin punctele de vedere în care cred, chiar şi atunci cînd nu sunt populare. Aşa cred eu că trebuie să se comporte un om responsabil.
· 102 · 1 hr · Edited
Comentariu facut p-aci: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Dum Mai 15, 2016 3:38 pm

ENKI a scris:Gadea i-ar putea gazdui Macacului o emisune de 10 minute pe zi, la Antena 3. laugh

Traian Băsescu .... Aşa cred eu că trebuie să se comporte un om responsabil.
· 102 · 1 hr · Edited
Comentariu facut p-aci: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ok. Asta s-ar face acum si predicator evanghelizator, numa' ca sa-l treaca Dracul puntea. laugh  Daca a compus el poezii, cu sa moara mama, beat fiind, cand era comandat pe vas si i s-a nazarit  sa-si recite ulterior creatia lacrimogena intr-o emisiune de divertisment, cam cat de bipolar o fi personajul ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Dum Mai 15, 2016 5:06 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Gadea i-ar putea gazdui Macacului o emisune de 10 minute pe zi, la Antena 3. laugh

Traian Băsescu .... Aşa cred eu că trebuie să se comporte un om responsabil.
· 102 · 1 hr · Edited
Comentariu facut p-aci: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ok. Asta s-ar face acum si predicator evanghelizator, numa' ca sa-l treaca Dracul puntea. laugh  Daca a compus el poezii, cu sa moara mama, beat fiind, cand era comandat pe vas si i s-a nazarit  sa-si recite ulterior creatia lacrimogena intr-o emisiune de divertisment, cam cat de bipolar o fi personajul ?

Nu stiu cum sta cu bipolaritatea, da' se cam balbaie cand se gandeste ca ar putea fi legat: "Văd că mulţi se agită şi legat de poziţiile mele legat de DNA." vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Dracu' gol Dum Mai 15, 2016 6:51 pm

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:Gadea i-ar putea gazdui Macacului o emisune de 10 minute pe zi, la Antena 3. laugh

Traian Băsescu .... Aşa cred eu că trebuie să se comporte un om responsabil.
· 102 · 1 hr · Edited
Comentariu facut p-aci: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ok. Asta s-ar face acum si predicator evanghelizator, numa' ca sa-l treaca Dracul puntea. laugh  Daca a compus el poezii, cu sa moara mama, beat fiind, cand era comandat pe vas si i s-a nazarit  sa-si recite ulterior creatia lacrimogena intr-o emisiune de divertisment, cam cat de bipolar o fi personajul ?

Nu stiu cum sta cu bipolaritatea, da' se cam balbaie cand se gandeste ca ar putea fi legat: "Văd că mulţi se agită şi legat de poziţiile mele legat de DNA." vesel
Probabil că-i intră matrafoxu' cu noduri atunci cînd se gîndeşte c-o să-l găbjească chiar pupila lui... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Dum Mai 15, 2016 7:38 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:Gadea i-ar putea gazdui Macacului o emisune de 10 minute pe zi, la Antena 3. laugh

Traian Băsescu .... Aşa cred eu că trebuie să se comporte un om responsabil.
· 102 · 1 hr · Edited
Comentariu facut p-aci: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ok. Asta s-ar face acum si predicator evanghelizator, numa' ca sa-l treaca Dracul puntea. laugh  Daca a compus el poezii, cu sa moara mama, beat fiind, cand era comandat pe vas si i s-a nazarit  sa-si recite ulterior creatia lacrimogena intr-o emisiune de divertisment, cam cat de bipolar o fi personajul ?

Nu stiu cum sta cu bipolaritatea, da' se cam balbaie cand se gandeste ca ar putea fi legat: "Văd că mulţi se agită şi legat de poziţiile mele legat de DNA." vesel
Probabil că-i intră matrafoxu' cu noduri atunci cînd se gîndeşte c-o să-l găbjească chiar pupila lui... raset

Cel mai nashpa este ca o astfel de entitate gretoasa,  instabila mintal,  a fost mentinuta la putere timp de 10 ani, ca varf al natiunii romane si ca  model de mimat. Cat despre odele gretoase care i-au fost dedicate de trepanatii activisti, platiti sau sinceri devotati, cu ajutorul INTREGULUI aparat al SRI... a fost si ramane ceva de domeniul alienarii mintale, specific unui  OSPICIU NATIONAL la care SRI a contribuit masiv,ca demn urmas al Securitatii ticaloase , cea alcatuita din psihopati.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Lun Mai 16, 2016 8:07 am

Totusi, spre deosebire de primul cizmar al tarii, care era neobosit in repetarea acelorasi bazaconii, fiind aplaudat si ridicat in slavi de un intreg sistem creat in jurul lui, incat ajunse sa se creada buricul universului, Basescu este mai abil in comunicare. Da, intotdeauna se exprima liber, creativ,indeosebi atunci cand minte cu nerusinare sau pozeaza in razgandacul de la care trebuie sa luam lumina. El, maretul reformator al sistemului, mimeaza acum stupefactia fata de spectacolul stalinist care se pregatea in culise, fara stiinta lui. Ce cuminti erau toti si cum nu-i ieseau din cuvant cand el reforma sistemul in numele democratiei Laughing Inca vreo 10 ani daca ar mai fi fost la putere, baga tara in epoca de aur. Cu pupa.
Sasalaul pare a fi mai preocupat sa se bucure de confortul vilei prezidentiale, sa joace tenis si sa-si plimbe nevasta prin tari straine. Iar pt. treaba asta, este dispus si sa recite textele pe care i le scriu altii, specilisti in comunicare. Probabil ca, in conversatii spontane, e blindat cu microfoane si i se sufla in ureche ce sa spuna. Din multe puncte de vedere este mai corect asa, cu un tatuc decorativ de plimbat prin lume iar acasa, de pus in vitrina. Fiind un mutalau prezentabil, de rasa ariana, nu-i este greu sa mimeze inteligenta superioara.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Dracu' gol Lun Mai 16, 2016 1:12 pm

Domnu' Băse, ce făcurăţi, dom'ne? Păi nu era doamna Codruţa vârful de lance al justiţiei neprihănite? Numai beţ apă, că vă face rău.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Sam Mai 21, 2016 12:54 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Sam Mai 21, 2016 1:17 pm

laugh bine

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  delta Lun Iun 06, 2016 2:23 pm

Basexu: "PNL a intrat la apa."
Si parerea mea e ca acest lucru nu s-ar fi intamplat daca era basexu in pnl.
Eventual intra la whisky, dar la apa in niciun caz

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  delta Lun Iun 20, 2016 10:45 am

Deci fratele lui sta in inchisoare 4 luni in loc de 4 ani? Shocked
Da' cate monografii a scris boul ala? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Lun Iun 20, 2016 2:11 pm

delta a scris:Deci fratele lui sta in inchisoare 4 luni in loc de 4 ani? Shocked
Da' cate monografii a scris boul ala? scratch
Ala e oricum doar un idiot util, al carui merit principal a fost cel de frate. Laughing
Firesc ar fi ca Macacu' sa prinda macar doua mandate de cate 5 ani. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 19 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 21 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum