SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Antena 3 a motanului securist

+2
ENKI
delta
6 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Antena 3 a motanului securist

Mesaj  delta Sam Noi 24, 2012 7:30 am

cum adică Discovery nu mai e difuzat de RCS-RDS ?
felixiacii chiar nu mai au subiecte credibile pentru a inventa minciuni? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Sam Noi 24, 2012 8:45 am

delta a scris:cum adică Discovery nu mai e difuzat de RCS-RDS ?
felixiacii chiar nu mai au subiecte credibile pentru a inventa minciuni? laugh
Io imi vad/iau documentarele pe net, asa ca nu stiu ce mai transmite RCS-RDS. Da' vad ca sunt unii care au sarit de cur in sus. suspect
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
O sa-l intreb si pe fiu-meu, ca el mai butoneaza canalele de documentare de pe tv-ul lui. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Dum Noi 25, 2012 9:19 pm

ENKI a scris:
delta a scris:cum adică Discovery nu mai e difuzat de RCS-RDS ?
felixiacii chiar nu mai au subiecte credibile pentru a inventa minciuni? laugh
Io imi vad/iau documentarele pe net, asa ca nu stiu ce mai transmite RCS-RDS. Da' vad ca sunt unii care au sarit de cur in sus. suspect
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
O sa-l intreb si pe fiu-meu, ca el mai butoneaza canalele de documentare de pe tv-ul lui. Laughing
Am intrebat. Cica exista, la locul lui. Asa ca nu inteleg exact agitatia unora. suspect
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  baso Lun Noi 26, 2012 2:37 pm

ENKI a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:cum adică Discovery nu mai e difuzat de RCS-RDS ?
felixiacii chiar nu mai au subiecte credibile pentru a inventa minciuni? laugh
Io imi vad/iau documentarele pe net, asa ca nu stiu ce mai transmite RCS-RDS. Da' vad ca sunt unii care au sarit de cur in sus. suspect
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
O sa-l intreb si pe fiu-meu, ca el mai butoneaza canalele de documentare de pe tv-ul lui. Laughing
Am intrebat. Cica exista, la locul lui. Asa ca nu inteleg exact agitatia unora. suspect
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si la mine exista programele Discovery la locul lor. Insa m-ar enerva sa le scoata.

Fiind vorba despre RCS-RDS, ma mira faptul ca au experimentat scoaterea acestor programe doar in anumite zone ale tzarii. scratch

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  baso Mar Noi 27, 2012 1:36 pm

Se pare ca, in principal, ar fi vorba de lansarea ,de catre RCS&RDS, a propriilor canale de documentare si eliminarea posturilor concurente atat in Ungaria cat si in Romania

Compania RCS&RDS precizează că "va difuza în continuare canale documentare de calitate, produse de furnizori reputaţi, dar nu va accepta ca abonaţii săi să fie fortaţi să suporte costuri nejustificate, la presiunea oricărui furnizor care doreşte să îşi realizeze planurile, în detrimentul lor".

Compania RCS&RDS a lansat, pe 1 octombrie, propriile sale televiziuni de documentare DigiWorld şi DigiLife.
RCS&RDS a primit, pe 27 septembrie, aprobarea Consiliului Naţional al Audiovizualului din România pentru a lansa televiziunile de documentare DigiWorld şi DigiLife, după ce, în şedinţa din 25 septembrie, reprezentanţii CNA au ezitat să ia o decizie în acest sens. Atunci, unii membri ai Consiliului şi-au exprimat temerile că, odată cu lansarea propriilor televiziuni de documentare, compania RCS&RDS va scoate din grilă canale concurente, ca Discovery şi National Geographic.

La mai puţin de o lună după ce a lansat cele două televiziuni de documentare - DigiWorld şi DigiLife -, RCS&RDS a cerut CNA şi a primit, în data de 30 octombrie, o nouă licenţă audiovizuală prin satelit pentru lansarea unui nou post de documentare - Digi Animal World.

In justificarea masurii de eliminare a programelor Discovery, Compania RCS&RDS precizeaza ca :
"Compania noastră nu poate fi de acord să continue difuzarea canalelor Discovery, cu plata unor tarife de 3 ori mai mari decât cele pentru alte canale similare, pentru toţi abonaţii săi, în condiţiile în care cota medie de audienţă a canalelor Discovery este de aproximativ 1%. Nu putem accepta principiul: 1% doresc şi 100% plătesc! Întrucât tarifele Discovery au fost întotdeauna în dolari SUA, deşi abonamentele noastre sunt plătite în lei, sumele solicitate de grupul Discovery, numai pentru România, au crescut continuu de-a lungul anilor, indiferent de criza economică sau de ratele de schimb valutar. Astfel, echivalentul în lei al sumelor din 2012 este de două ori mai mare decât al celor din 2008, adică o creştere cu 100% în 4 ani"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Dupa ce au taiat posturile Discovery din grila de programe de la unguri , a venit si randul Romaniei. Discovery precizeaza ca nu a solicitat cresterea tarifelor pt. distributia programelor .

"Digi, operatorul de cablu din Ungaria deţinut de RCS&RDS, a scos Discovery Channel din ofertele de cablu analog şi digital începând cu 20 noiembrie. După cum era de aşteptat, telespectatorii au avut o reacţie puternică, solicitând reintroducerea canalului în grila operatorului. Suntem îngrijoraţi că RCS&RDS ar putea proceda la fel şi în România, având în vedere că acordul de retransmisie între Discovery şi RCS expiră pe 30 noiembrie. Până în prezent, RCS a respins toate ofertele noastre comerciale, astfel încât nu s-a putut ajunge la un nou acord. Precizăm că nu am cerut, în niciun moment al negocierilor, creşterea tarifelor pentru distribuţia canalelor noastre. Chiar şi în aceste condiţii, operatorul a făcut deja schimbări în grila sa de programe din România, eliminând Discovery World din toate pachetele sale, precum şi TLC şi Animal Planet din unele dintre pachete, fără să ne informeze sau să trimită notificări abonaţilor săi în prealabil. În plus, în această dimineaţă, am aflat că RCS&RDS a scos Discovery Channel de pe platforma Digi Satelit. Suntem foarte dezamăgiţi de ceea ce se întâmplă şi credem că părerea telespectatorilor contează; îi încurajăm să şi-o exprime contactând operatorul de cablu cât mai curând"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Personal, ma indoiesc ca RCS&RDS va diminua costul abonamentelor la cablu ca urmare a disparitiei posturilor Discovery laugh Yo propun sa scoata vreo 40 de programe din grila pe care nu le urmaresc absolut deloc si sa lase programele Discovery la locul lor .Asa, ca sa compenseze costurile cu Discovery prin eliminarea alora cu audientza de 0,007% Laughing

Ca fapt divers, compania RCS&RDS mi se pare extrem de ciudata , secretoasa si militarizata laugh Daca vrei sa comunici cu un sef de p'acolo (factor de decizie) in legatura cu niste facturi emise aiurea pt. imobile la care contractele au fost reziliate, dai doar de niste pierdutzi in spatziu ori de niste indivizi imbecili sau care mimeaza perfect imbecilitatea, care insa itzi vorbesc politicos si ermetic fara sa rezolve problema sesizata . Cica n-au competentza si tra' sa intrebe sfintii ca sa primeasca aprobare de la Dumnezeu Laughing Tinand cont ca aceasta companie , care detine un adevarat monopol, se ocupa de programe Tv, internet, telefonie , am oaresce banuieli ca totzi sfintzii + Dumnezeul lor au ochi albastri si stăle + Luna si Soarele pe umeri raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  baso Mar Noi 27, 2012 3:18 pm

Apropo si de minunatele lor decodoare...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In cateva randuri am observat niste fenomene cam ciudate cauzate de decodorul mirobolant. Dupa ce anul trecut(nu mai tzin minte perioada) mi-a aparut un mesaj dubios suprapus peste postul OTV care ma indemna sa-l scot din grila de programe Laughing , anul asta mi-au disparut de vreo 2 ori toate programele (insa la Tv-ul fara decodor se puteau vedea alea de baza, obisnuite ) In urma cu vreo 2-3 saptamani au reusit sa le faca disparute, selectiv, doar pentru vreo juma de ora , cele 3 antene Laughing S-a intamplat fix in emisiunea lui Badea, imediat dupa ce acesta a zis ceva magarie la adresa prezidentului raset Chiar m-a distrat coincidentza si am butonat ca sa vad ce alte posturi au mai disparut. Doar antenele si doar pana la sfarsitul emisiunii In gura presei Laughing
Chiar am inceput sa ma intreb daca decodoarele astea nu mai au si un alt rol in casele oamenilor ... cum ar fi de exemplu si o functie spion, pt. a furniza informatii despre programele vizualizate de catre utilizatori + posibilitatea de a dezactiva, temporar, anumite programe atunci cand sunt considerate ofensatoare, putand influentza in mod nociv atitudinea telespectatorului Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Mar Noi 27, 2012 4:35 pm

baso a scris:Apropo si de minunatele lor decodoare...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In cateva randuri am observat niste fenomene cam ciudate cauzate de decodorul mirobolant. Dupa ce anul trecut(nu mai tzin minte perioada) mi-a aparut un mesaj dubios suprapus peste postul OTV care ma indemna sa-l scot din grila de programe Laughing , anul asta mi-au disparut de vreo 2 ori toate programele (insa la Tv-ul fara decodor se puteau vedea alea de baza, obisnuite ) In urma cu vreo 2-3 saptamani au reusit sa le faca disparute, selectiv, doar pentru vreo juma de ora , cele 3 antene Laughing S-a intamplat fix in emisiunea lui Badea, imediat dupa ce acesta a zis ceva magarie la adresa prezidentului raset Chiar m-a distrat coincidentza si am butonat ca sa vad ce alte posturi au mai disparut. Doar antenele si doar pana la sfarsitul emisiunii In gura presei Laughing
Chiar am inceput sa ma intreb daca decodoarele astea nu mai au si un alt rol in casele oamenilor ... cum ar fi de exemplu si o functie spion, pt. a furniza informatii despre programele vizualizate de catre utilizatori + posibilitatea de a dezactiva, temporar, anumite programe atunci cand sunt considerate ofensatoare, putand influentza in mod nociv atitudinea telespectatorului Laughing

Prin septembrie, am avut ceva probleme cu internetul si, pentru ca nu s-au solutionat in urma numeroaselor mele apeluri telefonice, a trebuit sa ma deplasez la unul dintre sediile firmei RCS-RDS. Acolo am dat peste niste cozi imense, amintind de cele de pe vremea lui Ceasca, la carne. Erau la... decodoare! affraid
Ma rog, mi-am rezolvat rapid problemele cu net-ul la departamentul vecin,"firme", unde nu astepta nimeni, dupa care am plecat, strecurandu-ma cu greu prin multime. A doua zi, pe la orele pranzului, ma suna pe mobil un angajat al lor, anuntandu-ma ca se afla in fata usii mele, cu un decodor in brate. Shocked
Curios din fire, am intrat in posesia cutiei si am instalat decodorul pe unul dintre televizoarele nevestei, in dormitor, dupa care am decis, democratic, ca pereche pe vecie va face cu tv-ul din bucatarie. laugh
Oricum, in afara faptului ca imi da din cand in cand de lucru - a trebuit sa sterg canalul XXX, care functiona 24/24/7, ma enerveaza mai tot timpul prin scartaiturile scoase (ceva blocaje de sonor+imagine, pe care le resimt in weekend, cand nevasta incearca, saraca, sa asculte p-acolo ceva muzica), va trebui sa adaug un "T", pentru ca in minitelevizorul tespectiv sa intre si semnal analog, direct din cablu - n-am reusit sa inteleg la ce naiba foloseste. scratch
A poate doar daca mi-as lua, asortata cu decodorul, o plasma cu diagonala mare, pentru Eurosport (snooker), numa' c-am mai zis p-aci ca pentru asta am videoproiector si un perete mare, alb. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  delta Mar Noi 27, 2012 6:01 pm

ENKI a scris:A poate doar daca mi-as lua, asortata cu decodorul, o plasma cu diagonala mare, pentru Eurosport (snooker), numa' c-am mai zis p-aci ca pentru asta am videoproiector si un perete mare, alb. Laughing
'ga-mi-aș picioru' în filmele pe care le văd cam pe o treime (sau cel mult jumate) de ecran din cauză că nu sunt adaptate dimensiunii unui televizor standard!
asta așa, în treacăt fie spus... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Mar Noi 27, 2012 8:05 pm

delta a scris:
ENKI a scris:A poate doar daca mi-as lua, asortata cu decodorul, o plasma cu diagonala mare, pentru Eurosport (snooker), numa' c-am mai zis p-aci ca pentru asta am videoproiector si un perete mare, alb. Laughing
'ga-mi-aș picioru' în filmele pe care le văd cam pe o treime (sau cel mult jumate) de ecran din cauză că nu sunt adaptate dimensiunii unui televizor standard!
asta așa, în treacăt fie spus... Laughing
Nu cred c-as putea sa vad un film in conditiile de la tv, adica fragmentat de acele interminabile calupuri de reclame.
Prefer sa vad documentare online, apoi, daca e cazul. sa le descarc, ca nu se stie...
Trebuie sa recunosc ca azi m-am prostit rau, sorbind cu nesat 5 episoade din Urzeala tronurilor, d-aci: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] innocent
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  baso Mier Noi 28, 2012 8:14 am

delta a scris:
ENKI a scris:A poate doar daca mi-as lua, asortata cu decodorul, o plasma cu diagonala mare, pentru Eurosport (snooker), numa' c-am mai zis p-aci ca pentru asta am videoproiector si un perete mare, alb. Laughing
'ga-mi-aș picioru' în filmele pe care le văd cam pe o treime (sau cel mult jumate) de ecran din cauză că nu sunt adaptate dimensiunii unui televizor standard!
asta așa, în treacăt fie spus... Laughing

La b1 si OTV imi face decodorul figura asta Laughing Tot timpul ies analistii din ecran . Ba sunt fara cap , ba nu-l vad pe vorbitor , ba nu vad burtiera Laughing Bine, as putea regla din telecomanda formatul ecranului insa mi-e mult mai usor la deget ca sa sar peste programele
respective Very Happy In plus, nu mi-am batut capul ca sa descopar daca pot cumva sa salvez formatul ecranului pt. posturile Tv respective . Dat fiind faptul ca nu ma lipesc prea mult timp de posturile alea, dupa ce butonez si ma intorc, iar ii vad pe aia fara cap ori pe jumatate sau un sfert din ei raset Astfel incat mut repede, ca sa nu-i mai vad raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  baso Mier Noi 28, 2012 8:39 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ce, nashul TV este difuzat si de RCS & RDS ? raset Yo cre' ca tra sa plateasca Nashu & co ca sa fie distribuit de RCS &RDS , nicidecum astia pe ei Laughing

Ca tembelul de Jocan pomeneste de zapare si nu de clicaiala suspect Pai, de ce n-ar ramane Nashu' la cheremul mouse-ului ? Sa ajungi doar cu soarecii la televiziunea lui plina de cashcaval si cotoroantze raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Joi Noi 29, 2012 10:26 pm

Cica abia asta seara ar fi disparut Discovery si de pe "cablu". Inca nu am verificat, via fiu-meu. suspect
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Mier Mai 29, 2013 9:17 pm

Aflu cu deplina uimire ca Antena 3 a intrat in Cartea Recordurilor, intinzand cel mai mare drapel din istorie, pe un aerodrom. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Inteleg ca evenimentul s-ar fi desfasurat pe 27 mai, zi ce duce cu gandul, inevitabil, la Unirea de la 1600, facuta de Banu' Mihai, cel miraculos scapat de gade.
Da' ce drac de cifra rotunda s-a sarbatorit, totusi?! confused

Sau cei 413 ani scursi or fi trebuind transpusi in litere pentru a insemna ceva, respectiv... DAC? scratch laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  baso Joi Mai 30, 2013 10:14 am

Sunt curioasa daca a fost imortalizat momentul si din satelit. Si daca o sa se vada drapelul in google maps, facand zoom in zona aerodromului.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Mier Iun 26, 2013 6:20 am

baso a scris:Sunt curioasa daca  a fost imortalizat momentul si din satelit. Si daca o sa se vada drapelul in google maps, facand zoom in zona aerodromului.
Deocamdata o sa vedem multime de drapele mai mici, coborate in berna chiar de... Ziua Drapelului. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  baso Mier Iun 26, 2013 7:50 am

ENKI a scris:
baso a scris:Sunt curioasa daca  a fost imortalizat momentul si din satelit. Si daca o sa se vada drapelul in google maps, facand zoom in zona aerodromului.
Deocamdata o sa vedem multime de drapele mai mici, coborate in berna chiar de... Ziua Drapelului. laugh


Pai, tot in emisiunea lui Gadea, din 24 iunie, i s-a pus intrebarea premierului sau i-a fost sugerata ideea despre drapelul in berna. Adrian Ursu a fost cel care i-a spus premierului ca, la locul accidentului, o jurnalista a televiziunii muntenegrene l-a intrebat daca in Romania va fi decalarat doliu national.(minutul 43:50)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu-mi aduc aminte ca in cazul altor accidente soldate cu mai multe victime sa fi fost declarat doliu national.
Cica , din 89 incoace au existat doar 7 situatii in care s-a decretat zi de doliu national
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dupa cum scriu cei de pe site-ul A3 si in Muntegreu ar fi fost declarat zi de doliu national. Insa informatia nu este confirmata pe alte site-uri.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In fine, nu cred ca mai este de comentat o astfel de decizie, chiar daca pana si aceasta tragedie a fost politizata excesiv. Dupa cum spunea si Raed Arafat, au fost extrem de deprimante, pt. cei implicati in operatiunile legate de acest accident, toate comentariile negative si rautatile din tara. Cred ca suntem unici pe planeta cand e vorba sa ne injuram/crticam unii pe altii, indiferent de pretexte. Bine ca am asistat cu totii ,induiosati, cum muntenegreni s-au comportat firesc si umani.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Vin Iun 28, 2013 7:26 am

Hopa, incepe sa devina evident unul dintre motivele pentru care s-a decretat doliu national de Ziua Drapelului: in autocar s-au aflat cel putin doua "cadre", respectiv un fost general SRI si un actual subofiter MAI. Victima si Calaul, as adauga io, daca as fi sigur ca politistul conducea in momentul accidentului. Suspect



Printre victimele accidentului din Muntenegru se află și un fost general din Serviciul Român de Informații, Gheorghe Mircescu. Acesta a părăsit Serviciul Român de Informații în anul 2000, dată la care ocupa funcția de director tehnic al Institutului pentru Tehnologie Avansată.

Gheorghe Mircescu a fost implicat prin firma Asset Electronic pe care a patronat-o împreună cu asociatul Constantin Horoțe, și el fost general SRI în mai multe contracte de importanță strategică. Unul dintre acestea se referă la Compania Națională Transelectrica. În anul 2008, un consorţiu format din trei firme specializate echipamente de securitate (UTI Systems, Polystart Security şi Helinick) a câştigat contracte în valoare de 55 de milioane de euro de la Compania Naţională Transelectrica. Contractele erau destinate dotării a zeci de obiective ale Transelectrica cu sisteme electronice de alertă şi supraveghere. Numărul de sisteme de supraveghere a fost stabilit de Rasirom, regie autonomă cu capital de stat, aflată în subordinea Serviciului Român de Informaţii. O parte din serviciile de consultanță pe care Rasirom le-a acordat CN Transelectrica au fost realizate de firma celor doi generali, Asset Electronic. Aceasta a executat peste 400 de lucrări pentru Transelectrica.

Un alte personaj în uniformă care și-a pierdut viața în tragedia din Muntenegru este subofițerul George Ciobanu. Acesta era unul dintre șoferii autocarului prăbușit. George Ciobanu a fost înmormantat miercuri la Cimitirul Andronache din București. Subofițerul avea 45 de ani și era din Volunari, lucra ca șofer în cadrul Poliției Capitalei, la Logistică. Potrivit oficialilor din Poliția Capitalei, el lucra din septembrie 2012 și la firma care a transportat turiștii în Muntenegru.

Având în vedere aspectele semnalate mai sus se înțelege de ce guvernul a ales să fie decretată zi de doliu național și onorurile militare. Totuși au mai fost evenimente în care și-au pierdut viața un număr mare de cetățeni români. În urmă cu doi ani, un tragic accident de circulație care a avut loc în Ungaria, în noaptea de 30/31 octombrie 2011. În urma impactului între un TIR înmatriculat în România și un microbuz înmatriculat în Spania, care venea de la Valencia, produs pe autostrada M43 din Ungaria, între localitatea Mako și Budapesta, s-a soldat cu decesul a 14 români, printre care și trei copii cu vârste între 7 și 14 ani.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

EDIT.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Ultima editare efectuata de catre ENKI in Vin Iun 28, 2013 8:40 am, editata de 2 ori (Motiv : completare; inca o completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Sam Iun 29, 2013 7:22 am

Mda, George Ciobanu se afla la volan, asa cum banuiam... Angajat MAI, sofer de autocar in timpul liber, singurul dintre cei 8 ai firmei care nu avea actele in regula. In plus, detasat pentru aceasta deplasare doar in ultimul moment, ca inlocuitor al unui alt sofer, intrat intamplator in concediu. vesel 

[...]cei de la Gregory Tour au ţinut-o de la început numai în dezinformări. Luni, a doua zi după accident, patronul firmei, Ştefan Grigore afirma: „în cursă erau plecaţi doi şoferi cu experienţă de minimum zece ani. Noi, ca firmă, nu am avut niciun incident până acum şi nici şoferii nu ştiu să fi avut vreun incident anterior”. Marţi acelaşi Ştefan Grigore după ce a fost audiat la Parchet: „George Ciobanu a fost detaşat temporar pentru această deplasare de la o firmă patronată de fiul acestuia, după ce angajatul programat iniţial pentru cursă a intrat în concediu”. Între timp MAI anunţase că George Ciobanu era angajat al Poliţiei Capitalei.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Sam Iun 29, 2013 7:37 am, editata de 2 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  baso Sam Iun 29, 2013 10:13 am

Enki, pt. ca o teorie a conspiratiei sa nu fie doar rodul imaginatiei si a unor coincidente stupide, mai trebuie si o legatura logica intre elemente. Daca  politistul respectiv muncea  la negru ca sofer de autocar, este probabil pt. ca n-a vrut sa raporteze superiorilor din politie ce facea in timpul liber. Incerca sa-si suplimenteze veniturile fara tam-tam. Ok. Omul a gresit, nefiind preocupat de legalitatea activitatii suplimentare prestate(n-avea chef de impozite). Insa de aici pana a-l considera un pion, antrenat ca un kamaikaze, spalat pe creier ori hipnotizat de rau voitori astfel incat sa se arunce cu autocarul in prapastie, ca sa omoare un fost general SRI cu pretul vietii lui si a celorlalti pasageri...mi se pare o cale prea lunga, fara elemente rationale de legatura.
Tinand cont de circumstantele accidentului, fostul general SRI, cu putin noroc, putea sa fie printre supravietuitori.  Cine sa fi putut controla hazardul ? Doar Dumnezeu...

Realmente, consider extrem de monstruoasa varianta unui accident intentionat, premeditat.Ar fi prea irational, lipsit total de omenie o astfel de ipoteza. In tot cazul, muntenegrenii s-au mobilizat exemplar. Iar daca ei au considerat de cuviinta sa declare doliu national, ar fi fost rusinos pt. romani sa n-o faca si ei.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Sam Iun 29, 2013 10:50 pm

baso a scris:Enki, pt. ca o teorie a conspiratiei sa nu fie doar rodul imaginatiei si a unor coincidente stupide, mai trebuie si o legatura logica intre elemente. Daca  politistul respectiv muncea  la negru ca sofer de autocar, este probabil pt. ca n-a vrut sa raporteze superiorilor din politie ce facea in timpul liber. Incerca sa-si suplimenteze veniturile fara tam-tam. Ok. Omul a gresit, nefiind preocupat de legalitatea activitatii suplimentare prestate(n-avea chef de impozite). Insa de aici pana a-l considera un pion, antrenat ca un kamaikaze, spalat pe creier ori hipnotizat de rau voitori astfel incat sa se arunce cu autocarul in prapastie, ca sa omoare un fost general SRI cu pretul vietii lui si a celorlalti pasageri...mi se pare o cale prea lunga, fara elemente rationale de legatura.
Tinand cont de circumstantele accidentului, fostul general SRI, cu putin noroc, putea sa fie printre supravietuitori.  Cine sa fi putut controla hazardul ? Doar Dumnezeu...

Realmente, consider extrem de monstruoasa varianta unui accident intentionat, premeditat.Ar fi prea irational, lipsit total de omenie o astfel de ipoteza. In tot cazul, muntenegrenii s-au mobilizat exemplar. Iar daca ei au considerat de cuviinta sa declare doliu national, ar fi fost rusinos pt. romani sa n-o faca si ei.

Eu nu cred ca pot exista coincidente, nici macar stupide...
Presupunand ca fostul general SRI ar fi supravietuit impactului, cum sa fiu sigur ca un salvator mobilizat exemplar, prezent la fata locului si dotat absolut intamplator cu niste cordelina, de parca ar fi fost intr-o aplicatie/misiune, nu l-a "rezolvat" tocmai in timpul operatiunii eroice?! suspect 
Doliul national de ambe tari ar putea fi interpretat si ca raportare/marcare a indeplinirii unei misiuni importante, catre cel ce a comandat executia. Suspect 
Stiu ca suna irational, stiu ca o astfel de ipoteza pare sa calce in picioare sentimente, dar am invatat sa ma bazez pe simturi aparte, dobandite prin contactele cu salbaticiunile atat de dragi mie...
Bine, ca teoria conspiratiei sa fie completa, as putea adauga si ca romanii, inca vietuitori, macar pe hartie, intr-un stat national unitar, ar cam trebui sa priceapa ca unirea, abnegatia, seriozitatea, mobilizarea, onoarea etc. sunt caracteristici ale unor comunitati locale mici, ale unor republici federale sau macar ale unei tari regionalizate, pe ici, pe colo. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  baso Dum Iun 30, 2013 7:15 pm

Enki, este treaba ta daca te-a "convins" atat de usor maestrul Lovendal Smile 
Ca sa fie un accident premeditat, erau posibile 3 variante:
1. soferul sa fi dorit a se sinucide iar pt. o sinucidere spectaculoasa , sa se arunce cu autocarul in prapastie.Si sa moara impreuna cu toti pasagerii
2. soferul sa fi fost racolat de o grupare terorista si sa fie instruit, prin spalarea creierului, ca sa devina terorist sinucigas.
3. soferul sa fi fost supus unor sedinte de hipnoza astfel incat sa i se inoculeze in subconstient ordinul ca in locul respectiv sa se arunce cu autocarul in prapastie.
Nu exclud ipoteza ca n-ar putea exista oameni sugestionabili pt. punctele 2 si 3, insa  ar fi trebuit ca cei care au planificat accidentul sa stie cu precizie ca fostul general SRI era pozitionat in autocar astfel incat sa n-aiba sanse de supravietuire accidentului. Mai mult, in cazul in care ar fi supravietuit , sunt convinsa ca "salvatorului" cu cordelina i-ar fi fost greu sa-l identifice corect intre atatea victime ranite. In plus, erau prea multi martori la locul accidentului veniti sa-i salveze pe supravietuitori. Si ...nu in ultimul rand, ar fi fost dubios pt.medicii legisti ca printre cadavrele si resturile de oameni sa dea de o persoana strangulata care sa fie, intamplator, fost general SRI.
Presupunand ca cineva ar fi dorit sa-l lichideze astfel incat sa para accident, ar fi putut inventa alte situatii, fara atatea victime. Doar niste monstri psihopati ar fi putut planifica o astfel de tragedie colectiva. Si nu exista absolut niciun indiciu ca ar fi vorba despre asa ceva.

In fine, sunt convinsa ca prin serviciile astea, "speciale", exista tot felul de jeguri umane si infecte implicate in misiunea "patriotica" de dezinformare, manipularea publicului si rahatirea mentalului colectiv, insa mi-e imposibil sa-mi imaginez monstruozitatea celor din servicii de a premedita un accident cu atatea victime nevinovate. Totusi, pe jegurile astea le cred in stare sa lanseze tot felul de teorii ale conspiratiei dupa un astfel de accident.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Dum Iun 30, 2013 9:09 pm

baso a scris:Enki, este treaba ta daca te-a "convins" atat de usor maestrul Lovendal Smile 
Ca sa fie un accident premeditat, erau posibile 3 variante:
1. soferul sa fi dorit a se sinucide iar pt. o sinucidere spectaculoasa , sa se arunce cu autocarul in prapastie.Si sa moara impreuna cu toti pasagerii
2. soferul sa fi fost racolat de o grupare terorista si sa fie instruit, prin spalarea creierului, ca sa devina terorist sinucigas.
3. soferul sa fi fost supus unor sedinte de hipnoza astfel incat sa i se inoculeze in subconstient ordinul ca in locul respectiv sa se arunce cu autocarul in prapastie.
Nu exclud ipoteza ca n-ar putea exista oameni sugestionabili pt. punctele 2 si 3, insa  ar fi trebuit ca cei care au planificat accidentul sa stie cu precizie ca fostul general SRI era pozitionat in autocar astfel incat sa n-aiba sanse de supravietuire accidentului. Mai mult, in cazul in care ar fi supravietuit , sunt convinsa ca "salvatorului" cu cordelina i-ar fi fost greu sa-l identifice corect intre atatea victime ranite. In plus, erau prea multi martori la locul accidentului veniti sa-i salveze pe supravietuitori. Si ...nu in ultimul rand, ar fi fost dubios pt.medicii legisti ca printre cadavrele si resturile de oameni sa dea de o persoana strangulata care sa fie, intamplator, fost general SRI.
Presupunand ca cineva ar fi dorit sa-l lichideze astfel incat sa para accident, ar fi putut inventa alte situatii, fara atatea victime. Doar niste monstri psihopati ar fi putut planifica o astfel de tragedie colectiva. Si nu exista absolut niciun indiciu ca ar fi vorba despre asa ceva.

In fine, sunt convinsa ca prin serviciile astea, "speciale", exista tot felul de jeguri umane si infecte implicate in misiunea "patriotica" de dezinformare, manipularea publicului si rahatirea mentalului colectiv, insa mi-e imposibil sa-mi imaginez monstruozitatea celor din servicii de a premedita un accident cu atatea victime nevinovate. Totusi, pe jegurile astea le cred in stare sa lanseze tot felul de teorii ale conspiratiei dupa un astfel de accident.
Hei, stai putin, nu m-a convins nimeni de nimic, iar Lovendal imi este chiar profund antipatic. Laughing 
Chestia e ca nu sunt usor de impresionat de siropurile mediatizate, fie ele bazate pe drame sau pe recorduri pozitive, asa ca imi mentin intotdeauna atentia treaza, mergand pana la extrem in unele cazuri, precum acesta. Embarassed 
"Intamplarea" a facut ca pe data de 24, a doua zi dupa accident, sa ma intalnesc cu un "fost" SRI-ist, ruda, care era extrem de agitat, eu neintelegand la acel moment de ce. Normal, pentru ca nu aflasem despre tragedie, aflandu-ma la ora respectiva pe drum, iar seara si noaptea petrecand asiduu in compania celor dragi mie, cu muzici si beuturi, pentru a scapa de Iele. raset 
Abia mai apoi am aflat cate ceva (doar de pe net) si am inceput sa sap, in stilul meu. Nu vreau sa conving pe nimeni de ceea ce am indraznit sa banuiec, ci doar am postat niste ganduri, in eventualitatea in care oarecine ar mai lega cate ceva cap la cap, candva... funny 
Primul lucru care mi-a venit in minte atunci cand am aflat ca un general SRI a fost in autocar a fost despre asta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  baso Lun Iul 01, 2013 12:12 pm

Na, sunt situatii si situatii iar mintea romanului este dornica de scenarite.Laughing De parca ar fi imposibil de crezut ca un fost general SRI sa mearga in excursie cu autocarul impreuna cu alti prieteni pensionari, de varsta lui. Ce, un om care stie multe n-are voie sa socializeze cu alti oameni, de varsta lui, care nu stiu ce stie el ? Iar daca moare intr-un accident stupid, musai trebuie sa se speculeze ca a fost "pedepsit" cu pretul vietii multor altor pensionari din autocarul ala ? Desigur ca se poate tricota pe seama prezentei lui in acel autocar, unii fiind nemultumiti de o explicatie prea banala data unei intamplari soldata cu atatea victime si cu "rangul important" al unuia dintre  decedati. Ceea ce mi se pare insa cu adevarat odios, este faptul de a conotatii suspecte interventiei acelor alpinisti muntenegreni care s-au oferit voluntar sa salveze niste oameni. La naiba, daca acei alpinisti ar citi si ar pricepe  ce au ajuns sa creada unii romani despre gestul lor, probabil ca ar ramane cu un gust tare amar si s-ar feri de romani, pe viitor, ca de dracu'. Sa fii suspectat de intentii malefice atunci cand faci un gest firesc, de mare omenie, te blocheaza psihologic de a mai fi vreodata atat de saritor la nevoia de ajutor a altora. Si incepi sa gandesti altfel : decat sa fiu acuzat de interese oculte pt. ca am vrut sa ajut, n-are decat victima sa moara pana apar cei investiti legal cu atributii de salvare in astfel de cazuri.  Iar daca nu apar in timp util, o sa-i privesc cum mor, cu multa tristete si empatie, fara sa mai misc un deget.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  delta Lun Iul 01, 2013 2:09 pm

baso a scris:De parca ar fi imposibil de crezut ca un fost general SRI sa mearga in excursie cu autocarul impreuna cu alti prieteni pensionari, de varsta lui. Ce, un om care stie multe n-are voie sa socializeze cu alti oameni, de varsta lui, care nu stiu ce stie el ? Iar daca moare intr-un accident stupid, musai trebuie sa se speculeze ca a fost "pedepsit" cu pretul vietii multor altor pensionari din autocarul ala ?
a delirat vreun telectual că ar fi fost vorba de un atentat la viața acelui ramolit?scratch 

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Joi Iul 25, 2013 7:01 am

delta a scris:
baso a scris:De parca ar fi imposibil de crezut ca un fost general SRI sa mearga in excursie cu autocarul impreuna cu alti prieteni pensionari, de varsta lui. Ce, un om care stie multe n-are voie sa socializeze cu alti oameni, de varsta lui, care nu stiu ce stie el ? Iar daca moare intr-un accident stupid, musai trebuie sa se speculeze ca a fost "pedepsit" cu pretul vietii multor altor pensionari din autocarul ala ?
a delirat vreun telectual că ar fi fost vorba de un atentat la viața acelui ramolit?scratch 
Cica ar fi fost doi ramoliti de generali in rezerva, dar si inca doi colonei SRI. Shocked 
Daca n-a fost atentat, atunci s-o fi materializat bancul asta. laugh 

Suna soneria. Sotia disperata se roaga:
- Doamne fa sa dispara amantul, iar sotul sa nu stie nimic. La care un glas din inalturile cerului spune:
- Bine, fie...te scap... dar cand o sa mori o sa ti se traga de la apa. Sotia a fost bucuroasa ca a scapat de amant, gandindu-se ca in ceea ce priveste apa...va avea grija si se va feri. Peste un timp apare o oferta de nerefuzat pentru o croaziera pe mare, impreuna cu toate prietenele ei. Se duce femeia in excursie, cand deodata incepe o furtuna. Femeia iar se roaga:
- Doamne, stiu ca mi-ai spus ca o sa mor din cauza apei...dar acum, gandeste-te... sunt atatia oameni nevinovati...pentru mine o sa omori toti oamenii de pe acest vas? La care glasul raspunde:
- De-ai sti de cati ani ma chinui sa va adun pe toate...


Câţi ofiţeri SRI au decedat?

Excursia tragică din Muntenegru a fost organizată de agenţia de turism Mareea Travel Bucureşti, care a închiriat autocarul morţii de la firma Gregory Tour. După producerea tragediei s-a aflat că printre cele 18 persoane decedate se număra un şofer -agent la Poliţia Capitalei - Gheorghe Ciobanu, şi un general SRI în rezervă- Ioan Mircescu.

Din informaţiile deţinute de ZIUAnews, în accidentul din Muntenegru şi-au mai pierdut viaţa încă un general SRI în rezervă şi doi colonei SRI, un bărbat şi o femeie. Cu o zi înainte de plecarea în excursie, un alt lucrător SRI a renunţat să mai meargă cu grupul către Muntenegru. Marius Usturoi, patronul agenţiei Mareea Travel, a declarat, pentru ZIUAnews, că toate biletele pentru această excursie au fost achitate de persoanele care s-au aflat în autocar, şi „nu am cunoştiinţă că printre cei decedaţi erau şi cadre SRI".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  ENKI Sam Mar 19, 2016 6:53 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Dum Mar 20, 2016 12:17 am

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu o suport pe Dana Grecu. Mereu îi apar riduri între sprincene.
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  delta Dum Mar 20, 2016 9:44 am

Sylver Cheetah 53 a scris:
ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu o suport pe Dana Grecu. Mereu îi apar riduri între sprincene.
care e dana grecu? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Dum Mar 20, 2016 12:19 pm

delta a scris:
Sylver Cheetah 53 a scris:
ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu o suport pe Dana Grecu. Mereu îi apar riduri între sprincene.
care e dana grecu? scratch
Ultima poză.
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  baso Dum Mar 20, 2016 12:32 pm

delta a scris:
Sylver Cheetah 53 a scris:
ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu o suport pe Dana Grecu. Mereu îi apar riduri între sprincene.
care e dana grecu? scratch

Nu te radea la femeile " barbate" care gandesc si vorbesc rapid Laughing
Imi aduc aminte cand fii-mea inca facea pipilica pe ea , dupa ce i-am scos pampersul din dotare ca sa se invete sa se ceara atunci cand ii vine Laughing Am ochit rapid pantalonii de pijama de pe calorifer iar pt. ca fata a avut grija sa negocieze inainte cu bunica-sa (cu maica-mea) sa nu-mi spuna ca iar a facut pipilica pe ea, am luata-o pe pitica la un interogatoriu, ca la SRI, abordand-o din toate directiile posibile ca sa-mi recunoasca faptul ca iar a facut pipilica pe ea.Laughing  A participat si sotul la interogatoriu , din cand in cand, aruncand cate o pastila, amuzat, ca sa o facem sa recunoasca.  raset Am fost surprinsi amandoi cat de tare s-a tinut micuta pe pozitie, raspunzand rapid si privindu-ne inocent in ochi la absolut orice intrebare/provocare intelectuala. La naiba, ideea ei a fost ca a transpirat in pantaloni si sa ne intre bine in cap varianta ei de adevar.laugh  Pe bune, nici cu detectorul de minciuni  n-am fi putut s-o dovedim. raset  Fie s-a autoconvins pana in putul gandirii ca n-a facut pipilica pe ea, dupa ce a gasit varianta de salvare, fie a intuit ca  eu, ca mama cu ochi de vulturoiaca, nu eram deloc  genul care sa dramatizez un astfel de eveniment absolut firesc pt. una ca ea, fiind doar amuzata pt. a o provoca sa recunoasca. Laughing I-am si spus sotului, dupa audiere, ca pitica-i tarie si ca va trebui sa ne adaptam amandoi, pe cont propriu fiecare, pt.a avea cheia de la sufletul ei.
Foarte putin mai tarziu, dupa ce a muscat-o un rottweiler de burta, pentru ca avea 3 pisicute imprimate pe tricou, fapt care pe mine m-a socat efectiv, realizand cat de usor a scapat  din dintii animalului, le-a povestiti bunicilor, la telefon, doar atat: cum a tavalit-o cainele prin iarba. Absolut nimic in plus, despre cat de speriata a fost, cum a plans, despre injectii, etc. Auzind ce le povestea, absolut inocenta, am intrebat-o dupa convorbirea telefonica de ce nu le-a povestit, cu lux de amanunte, toata povestea urata, care a facut-o sa sufere, mai ales ca inca avea bandaje pe burtica. Mi-au dat lacrimile cand mi-a spus :Pai, nu m-au intrebat nimic in plus dupa ce le-am spus doar ca m-a tavalit catelul prin iarba ...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Antena 3 a motanului securist Empty Re: Antena 3 a motanului securist

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum