SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

si ei ca noi, si noi ca ei

5 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  delta Sam Dec 15, 2012 3:40 pm

idioții de americani tot nu se vor decide să suspende dreptul tembelului de rând de a dispune de arme de foc, indiferent cât de frecvent și în ce număr sunt rași diverși oameni de câte unul care o ia razna cu pistolul sau mitraliera-n mână
am așa o bănuială că dacă și la noi s-ar da liber accesului la arme de foc, ar fi niște masacre periodice de numa' numa'!
și nu mă refer la numa' numa' de tipul de mai jos...


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  delta Lun Ian 07, 2013 6:58 pm

francezii au ridicat taxele pe averi, așa că ăia cu oarece bani prin conturi s-au ușchit, în frunte cu Depardieu... laugh
românii, dacă ar avea bani, ar fugi lunar din țară vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  ENKI Lun Ian 07, 2013 7:43 pm

delta a scris:francezii au ridicat taxele pe averi, așa că ăia cu oarece bani prin conturi s-au ușchit, în frunte cu Depardieu... laugh
românii, dacă ar avea bani, ar fugi lunar din țară vesel
Misto e ca Depardieu a ales Rusia, primind si o propunere de ministru al culturii intr-una dintre republici. veselie
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Se pare ca se pregateste si Brigitte Bardot. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  delta Vin Feb 01, 2013 8:32 am

Comisia Europeană: Cei trei miniștri penali din Guvernul României sunt următorii doi: Relu Fenechiu.
vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Mar Feb 12, 2013 9:59 am

"APOCALIPSA ZOMBIE!" raset





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu prea pricep cum au reusit hackerii sa suprapuna inregistrarea audio peste ce se difuza la TV, daca nu era cumva on line, prin
internet scratch Cu decodoarele astea, de ultima generatie, poate ca-i posibil orice raset
pfff, imi doream de mult asa ceva, si pe la noi sa se suprapuna raset Texte bizare, pe burtiera,ori mesaje ciudate suprapuse pe imagini, mi s-a intamplat sa vad si, desi pareau extraterestre, erau amuzante (unele ca nuca in perete)in contextul a ceea ce se difuza ; mi-am zis ca sunt simple coincidentze ...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Lun Mai 12, 2014 5:56 pm

Beutorii de tarii se harjonesc in spatiul public, la vedere    vesel Ditamai razbelul ar putea sa izbucneasca din astfel de incordari  Very Happy Doar Ponta ar fi de vina . laugh  veselie 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ministerul Afacerilor Externe apreciază că ameninţarea cu folosirea unui bombardier strategic rus, de către un vicepremier rus, reprezintă o declaraţie foarte gravă, în actualul context regional, în care Federaţia Rusă a încălcat suveranitatea şi integritatea teritorială a Ucrainei, iar forţe separatiste proruse violează grav ordinea publică din statul vecin", se arată în comunicatul transmis sâmbătă de MAE.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  ENKI Lun Mai 12, 2014 6:13 pm

baso a scris:Beutorii de tarii se harjonesc in spatiul public, la vedere    vesel Ditamai razbelul ar putea sa izbucneasca din astfel de incordari  Very Happy Doar Ponta ar fi de vina . laugh  veselie 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ministerul Afacerilor Externe apreciază că ameninţarea cu folosirea unui bombardier strategic rus, de către un vicepremier rus, reprezintă o declaraţie foarte gravă, în actualul context regional, în care Federaţia Rusă a încălcat suveranitatea şi integritatea teritorială a Ucrainei, iar forţe separatiste proruse violează grav ordinea publică din statul vecin", se arată în comunicatul transmis sâmbătă de MAE.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pai, dupa ce Ponta le-a dat cosntructorilor de avioane din Craiova o veste rea si una buna, parand ca abia asteapta un raboi, ma gandesc ca si Macacului i-ar conveni de minune situatia, pentru ca s-ar amana dracu' alegerile prezidentiale.  laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Lun Mai 12, 2014 6:40 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Beutorii de tarii se harjonesc in spatiul public, la vedere    vesel Ditamai razbelul ar putea sa izbucneasca din astfel de incordari  Very Happy Doar Ponta ar fi de vina . laugh  veselie 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ministerul Afacerilor Externe apreciază că ameninţarea cu folosirea unui bombardier strategic rus, de către un vicepremier rus, reprezintă o declaraţie foarte gravă, în actualul context regional, în care Federaţia Rusă a încălcat suveranitatea şi integritatea teritorială a Ucrainei, iar forţe separatiste proruse violează grav ordinea publică din statul vecin", se arată în comunicatul transmis sâmbătă de MAE.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pai, dupa ce Ponta le-a dat cosntructorilor de avioane din Craiova o veste rea si una buna, parand ca abia asteapta un raboi, ma gandesc ca si Macacului i-ar conveni de minune situatia, pentru ca s-ar amana dracu' alegerile prezidentiale.  laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cre' ca si tu cunosti bancul ala, cu olteni... De ce dorm oltenii cu un pahar plin de apa si altul gol pe noptiera de langa pat? Poate le este sete in timpul noptii sau poate nu  Laughing Asta...apropo de o veste rea si una buna din bancurile antisemite cu  lagarele de concentrare naziste Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Mar Mai 13, 2014 11:55 am


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  ENKI Mar Mai 13, 2014 12:03 pm

Moama, daca SUA au ajuns sa ia atitudine fata de postarile de pe Twitter, insemana ca specia umana nu prea mai are sanse pe planeta asta.  laugh
Macar Rogozin s-a apucat sa ne ameninte si cat de cat mai oficial, nu doar virtual.  Cool

Statele Unite ale Americii şi-au exprimat luni dezaprobarea, prin vocea purtătoarei de cuvânt a Departamentului de Stat, Jen Psaki, faţă de o postare de pe Twitter a vicepremierului rus Dmitri Rogozin, care, după ce a susţinut că România a închis spaţiul aerian pentru avionul său, a avertizat că se va întoarce în România la bordul unui bombardier strategic, relatează agenţia de presă RIA Novosti.
"O astfel de retorică provocatoare nu este de niciun folos", a declarat reprezentanta Departamentului de Stat.
Pe de altă parte, Rogozin a acuzat serviciile secrete moldovene că i-au confiscat un bagaj cu obiecte personale, în timpul percheziţiei la bordul avionului cu care se întorcea din Transnistria. "A fost o descindere la bordul avionului, unde nu i-a fost permis să vină nici măcar ambasadorului Rusiei în Moldova şi funcţionarilor consulari. Mi-a fost luat un bagaj personal – lenjerie de corp murdară. Sper că serviciile secrete moldovene o vor spăla şi că o voi primi înapoi", a spus el.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mar Mai 13, 2014 1:16 pm, editata de 1 ori
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Mar Mai 13, 2014 12:35 pm

ENKI a scris:Moama, daca SUA a ajuns sa ia atitudine fata de postarile de pe Twitter, insemana ca specia umana nu prea mai are sanse pe planeta asta.  laugh



Bine, yo am inteles de ce vodcangiul  de  Rogozin a scris in engleza pe Twitter raset  Ca sa priceapa repede oricine de pe Glob, inclusiv cei mai prosti si nu doar cei curiosi , cu ochi albastri si rabdatori, in asteptarea unor postari interesante in limba rusa, de tradus cu google translate (daca functioneaza) raset S-o fi enervat putin Rogozin de toata povestea cu avionul (controlul, interzicerea spatiului aerian pt. "turistii" rusi aflati pe lista neagra a USA, etc) incat a vrut sa se dixtreze putin , in calitate de simplu utilizator de Twitter, absolut intamplator vicepremier al Rusiei  Laughing 
Mai, da' de aici pana la amploarea data evenimentului  + mediafaxul (cica site ser(e)ios) care citeaza texte de negasit pe site-ul Vocea Rusiei...este o cale tare luuunga , cam nebuloasa. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Mar Mai 13, 2014 1:10 pm

zau, mi-e lene sa cotrobai pe unde a scris Rogozin ce a scris ( o fi sters ???  scratch ), citat fiind de ai nostri ...cu Mediafax motz pe gramada  Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Doar pe Basecu si pe Ponta i-am auzit ce au raspuns  raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  ENKI Mar Mai 13, 2014 1:13 pm

Nici eu n-am gasit pe site-ul Vocea Rusiei citatul preluat de Mediafax (partener Gandul, adica basist), in schimb am aflat despre ce rufe murdare pomenea tafnosul Rogozin, asteptand acum ca secureii moldoveni sa i le spele.  laugh 

[...] diplomația rusă își exprimă nemulțumirea față de acțiunea de verificare a bagajelor delegației ruse, fiind confiscate, între altele, patru cutii cu liste cu semnături prin care locuitori ai Transnistriei se pronunțau în favoarea alipirii regiunii la Federația Rusă.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  ENKI Mar Mai 13, 2014 1:15 pm

baso a scris:zau, mi-e lene sa cotrobai pe unde a scris Rogozin ce a scris ( o fi sters ???  scratch ), citat fiind de ai nostri ...cu Mediafax motz pe gramada  Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Doar pe Basecu si pe Ponta i-am auzit ce au raspuns  raset
Apoi, Vocea Rusiei e un post de radio, de fapt, asa ca o fi zis ceva Rogozin, o fi injurat, da' verbal.  laugh 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Mar Mai 13, 2014 5:40 pm

ENKI a scris:Nici eu n-am gasit pe site-ul Vocea Rusiei citatul preluat de Mediafax (partener Gandul, adica basist), in schimb am aflat despre ce rufe murdare pomenea tafnosul Rogozin, asteptand acum ca secureii moldoveni sa i le spele.  laugh 


Se pare ca secureii nostri sau spionii altora,infiltrati printre jurnalisti, au multa imaginatie si abia au asteptat un moment din asta ca sa-l dezvolte  Laughing Eu am prostul obicei sa verific si sursa unui articol, mai ales atunci cand ceva nu se pasareste prin el  Laughing Iar atunci cand indica sursa dar nu pun linkul ori dau vreun link aiurea, dupa toate probabilitatile ceva nu este in regula.  Laughing De altfel, mi s-a parut mie de desene animate sa raspunzi oficial unuia care scrie pe Twitter raset Na, nici replica de pahar a lui Rogozin, dupa ce-l facu Basecu vodcangiu , n-am gasit-o pe contul aluia  Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  ENKI Mar Mai 13, 2014 7:19 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Nici eu n-am gasit pe site-ul Vocea Rusiei citatul preluat de Mediafax (partener Gandul, adica basist), in schimb am aflat despre ce rufe murdare pomenea tafnosul Rogozin, asteptand acum ca secureii moldoveni sa i le spele.  laugh 


Se pare ca secureii nostri sau spionii altora,infiltrati printre jurnalisti, au multa imaginatie si abia au asteptat un moment din asta ca sa-l dezvolte  Laughing Eu am prostul obicei sa verific si sursa unui articol, mai ales atunci cand ceva nu se pasareste prin el  Laughing Iar atunci cand indica sursa dar nu pun linkul ori dau vreun link aiurea, dupa toate probabilitatile ceva nu este in regula.  Laughing De altfel, mi s-a parut mie de desene animate sa raspunzi oficial unuia care scrie pe Twitter raset Na, nici replica de pahar a lui Rogozin, dupa ce-l facu Basecu vodcangiu , n-am gasit-o pe contul aluia  Laughing

Pot sa jur ca am citit replica lui Rogozin, cu paharele de incurajare sorbite de Macac (i-am dat un follow temporar individului), da' uite ca n-am fost suficient de inspirat sa-i fac si o captura.  suspect 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Mar Mai 13, 2014 7:54 pm

Este posibil sa-si stearga postarile si, din acest motiv, capturile de imagini (eventual si linkurile) sunt indicate in razbelul asta al declaratiilor "bahice".
In tot cazul, Mediafax dadea impresia de agentie "normala"de stiri . Ori tot textul ala, bagat de ei acolo, neverificabil, da senzatia unei amenintari mai grave . Basistii macacului se joaca cu focul, de dragul propagandei electorale, pt. a orienta atentia spre Pontalau, dupa ce macacul a vorbit fara de el. Am observat ca armata on line basista s-a calat azi pe Ponta , ca el este nebunul care ne-ar fi bagat in razboil. Laughing 

Se pare ca Rogozin doar atata ar fi scris pe contul lui .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Noroc cu Digi 24...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Mar Mai 13, 2014 8:12 pm

Noroc si cu Hot news  raset bine 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

scrie ceva doar pe pagina in limba engleza a Vocii Rusiei ,ca sa priceapa toata lumea de pe glob , nu doar romanii  Laughing 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Mar Mai 13, 2014 10:00 pm

Se pare ca si Ministrul de interne sau de externe al Ucrainei a comentat  despre Rogozin, tot pe Twitter Laughing 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

"Avionul lui Rogozin venind din Chişinău s-a întors din drum benevol, fără constrângere şi avioane de interceptare ucrainene! Este o provocare şi un truc politic. Imaginaţia bogată a lui Rogozin ne uimeşte!", a afirmat ministerul ucrainean, într-un mesaj postat pe contul său de Twitter.  
Diplomaţii ucraineni au subliniat în mesaj că "versiunea lui Rogozin privind zborul său din Chişinău este plină de minciuni! Ucraina nu a impus nicio interdicţie pentru zborurile care tranzitează spaţiul său aerian".  
Anterior, Rogozin a anunţat că a revenit la Moscova, din Republica Moldova, în pofida faptului că avionul său a fost obligat de către avioane ucrainene de interceptare să se se întoarcă din drum, la Chişinău.  "Avioane ucrainene de interceptare au obligat avionul nostru să se întoarcă din drum", a scris vicepremierul rus într-un mesaj postat pe Twitter.

N-am gasit comentariile pe Twitter, insa asa o fi scris careva dintre diplomatii ucrainieni . Laughing Cu alte cuvinte, zburataceala violatoare a lui Rogozin, pe la noi, ar fi fost premeditata, ca sa-i agite pe diplomatii nostri. devil Provocațâru.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  ENKI Mier Mai 14, 2014 8:55 am

Io jur pe rosu ca am citit cu ochii mei urmatoarele postari ale lui Rogozin, pe Twitter:

1. cea cu bombardierul;
2. cea in care transmitea ca in curand va arata romanilor cine sunt cu adevarat;
3. cea cu paharele de whiskey pentru incurajarea Macacului;
4. cea in care declara ca abia asteapta niste oficiali romani si moldoveni in vizita la Moscova.

Le-o fi sters, pentru ca acum mai sunt doar doua referitoare la Romania:
- una in care se plange ca nu i-am dat voie sa survoleze;
- alta in care prezinta textul prin care Romania i-a interzis survolul, cu link catre pagina-i de FB.

Link-ul catre FB e asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , parand sa fi fost urmat de o armata de injuraci profesionisti, in stilul consacrat de indemnurile "Romani, va ordon: cuceriti internetul!" si "Romani, intenetul trebuie sa fie portocaliu!".  laugh

EDIT. Am sapat mai atent (individul posteaza mult si e greu de urmarit retroactiv) si am gasit inclusiv doua dintre postarile din 10 mai. Lipsesc doua: cea cu bombardierul si cea cu paharele Macacului.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

EDIT 2. La postarea cu asteptarea la Moscova a oficialilor a atasat si un filmulet, din care nu inteleg nimic, ca nu stiu rusa.  Laughing 


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Mai 14, 2014 9:13 am, editata de 1 ori (Motiv : completari)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  ENKI Mier Mai 14, 2014 11:36 am

Daca nu doar am perfectionat sintagma "baietii destepti din energie", ci chiar am inventat-o, atunci se cheama ca am reusit sa romanizam cam totul.  laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vad ca Mediafax a citat o sursa valida, de data asta.  laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Mai 14, 2014 11:42 am, editata de 1 ori (Motiv : completare cu sursa)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Mier Mai 14, 2014 12:32 pm

ENKI a scris:Io jur pe rosu ca am citit cu ochii mei urmatoarele postari ale lui Rogozin, pe Twitter:

1. cea cu bombardierul;
2. cea in care transmitea ca in curand va arata romanilor cine sunt cu adevarat;
3. cea cu paharele de whiskey pentru incurajarea Macacului;
4. cea in care declara ca abia asteapta niste oficiali romani si moldoveni in vizita la Moscova.

Le-o fi sters, pentru ca acum mai sunt doar doua referitoare la Romania:
- una in care se plange ca nu i-am dat voie sa survoleze;
- alta in care prezinta textul prin care Romania i-a interzis survolul, cu link catre pagina-i de FB.

Link-ul catre FB e asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , parand sa fi fost urmat de o armata de injuraci profesionisti, in stilul consacrat de indemnurile "Romani, va ordon: cuceriti internetul!" si "Romani, intenetul trebuie sa fie portocaliu!".  laugh

EDIT. Am sapat mai atent (individul posteaza mult si e greu de urmarit retroactiv) si am gasit inclusiv doua dintre postarile din 10 mai. Lipsesc doua: cea cu bombardierul si cea cu paharele Macacului.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

EDIT 2. La postarea cu asteptarea la Moscova a oficialilor a atasat si un filmulet, din care nu inteleg nimic, ca nu stiu rusa.  Laughing 

Faptul ca armata de injuraci profesionisti il injura pe Rogozin , pe ruseste, nu ma mira  raset Ideea era ca de la vice- prim ministri Romaniei in jos , putea oricine sa se ia in clontz cu personajul  Laughing De pilda, trebuia insarcinat Gabriel Oprea, vicele pe domeniul apărare și siguranță națională sa il certe pe twitteristul de Rogozin , ca de la omolog la omolog  raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Mier Mai 14, 2014 3:36 pm

ENKI a scris:Daca nu doar am perfectionat sintagma "baietii destepti din energie", ci chiar am inventat-o, atunci se cheama ca am reusit sa romanizam cam totul.  laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vad ca Mediafax a citat o sursa valida, de data asta.  laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pai, numai cine n-a vrut sa priceapa nu si-a dat seama ca pe americani ii preocupa cel mai mult gazele din zona  Laughing 
In timpul asta, pe rusi a inceput sa-i preocupe, pana la iritarea parlamentara, gazul femeii cu barba , castigatoarea Eurovisionului  raset De parca fix ca sa le faca rusilor in ciuda a castigat gluma aia, a naturii.Laughing 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cand in urma cu ceva timp au facut si ei bascalie de Eurovision, trimitandu-si bunicutele, cu care au castigat locul 2, nu s-a suparat nimeni  Laughing

Acu' nu stiu daca nu cumva este si o incordare intre biserici, stiindu-se faptul ca ortodocsii sunt mai traditionalisti , cred in icoane care plang si pupa moaste, fiind clar impotriva homosexualilor. In timpul asta, Papa Francisc s-a oferit sa-i crestineze pe martieni, sugerand ideea ca nu are importanta cum arata acestia  raset Evident ca n-a pomenit nimic despre posibilele lor preferinte sexuale (in paranteza fie zis, yo n-am vazut sau desenat martieni cu putza(carnacior) vreodata. Mi-a scapat acest detaliu  raset )

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  Dracu' gol Mier Iun 04, 2014 8:23 pm

Se pare că, la proastele astea, suptu' rezolvă orice problemă...  raset 

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  Dracu' gol Dum Iun 22, 2014 11:12 pm

Mai sunt și alții care s-au trezit că au luat UiE gratis, de la americani...  raset 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  Dracu' gol Mier Oct 29, 2014 8:32 pm

raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  Dracu' gol Sam Dec 13, 2014 8:12 pm

De ce oare or fi amerlocii atît de grași și proști? Prea multă democracy cumva? raset

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  ENKI Sam Dec 13, 2014 8:40 pm

Dracu' gol a scris:De ce oare or fi amerlocii atît de grași și proști? Prea multă democracy cumva? raset


Nu-i exclus ca obezitatea si prostia sa fie atent cultivate, ca vectori ai operatiunii de coca~colonizare, in care ocupatia se face cu ajutorul camioanelor rosii, ce au inlocuit pe nesimtite tancurile kaki. laugh


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  baso Dum Dec 14, 2014 2:08 pm

Or fi bagat ceva aditivi in biscuti ca pt. a produce dependenta Laughing
O vemea, cam in urma cu un an, si fii-mea era innebunita dupa biscuitii respectivi sau dupa ciocolata Milka cu oreo . Asta in conditiile in care, cand era mica, nu era deloc atrasa de dulciuri. Aveam in casa cantitati industriale de ciocolata si bomboane pe care le primea cadou de la diversi, fara sa se atinga de ele. Ce sa aduca oamenii cadou unui copil? Habar n-aveau ca era atipica. Laughing Ii placeau doar chestiile sarate, mai precis sa linga sarea de pe ele raset Faceam cu nervii cand dadea atacul la solnita din bucatarie raset Cand am fost cu ea la Praid si am comis greseala sa o informam ca este o mina de sare, a inceput sa linga peretii raset Deci, unora dintre prietenii apropiatie le mai spuneam ca, decat sa-i aduca bombonele , ciucalata sau papusele, mai bine ii aduceau un drob de sare si pistoale sau masinute raset
Chiar recent , dupa ce a descoperit gustul deosebit al sarii negre de Himalaya care-i roz (cica extrasa din regiunile vulcanice in Pakistan si India), atata si-a bagat degetul in punguta ca sa linga din ea, incat atunci cand a disparut punguta de unde ii era locul, am certat-o cat se poate serios pe fata care radea cu lacrimi (uff, zau ca-mi venea s-o bat Laughing ), amuzata de motivul de scandal. Pt. ca n-a furat sarea si sa caut mai bine prin casa; precis ca voi gasi punguta cu cat a mai rams din sarea minune raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  ENKI Vin Aug 28, 2015 2:50 pm

laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

si ei ca noi, si noi ca ei Empty Re: si ei ca noi, si noi ca ei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum