SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Scoancsa beutoare de pisu bivolar

+2
baso
ENKI
6 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Mar Sept 09, 2014 8:46 am

Intrucat candideaza la functia suprema in stat, merita un topic dedicat.
Pentru inceput, m-a socat faptul ca ma-sa pare cat de cat normala, ba chiar are pielea fetei mai intinsa decat fiica. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Mar Sept 09, 2014 8:56 am

Nu stiam de ce revine Andrei Gheorghe la Pro FM, tocmai acum, in prag de campanie electorala. Eh, imbatranitul fumator de iarba a facut o declaratie fericita: o voteaza pe aceea care miroase puternic a ceea ce se ridica deasupra rahatilor. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Mar Sept 09, 2014 6:08 pm

ENKI a scris:Nu stiam de ce revine Andrei Gheorghe la Pro FM, tocmai acum, in prag de campanie electorala. Eh, imbatranitul fumator de iarba a facut o declaratie fericita: o voteaza pe aceea care miroase puternic a ceea ce se ridica deasupra rahatilor. laugh

Asa ceva !?!? Shocked laugh E prima data cand am vazut cacat filmat (si facut zoom pe el) intr-o reclama electorala veselie
Ma gandeam eu ca va fi o campanie "colorata" si vad ca a inceput bine. Urmeaza oare sa vedem si vome si scuipati ? Ca la ospiciu, bre. O sa se ia astia de la CNA cu mainile de cap raset
Imi aduc aminte ce mascarii spunea Andrei Gh. la emisiunea aia, 13-14 parca. Daca-l face Macoveica sef de campanie, va fi o tiganeala ca la usa cortului.laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Mar Sept 09, 2014 6:30 pm



Femeia asta , facatoarea DNA, are ceva probleme psihice serioase care se agraveaza in timp. Aproape ca-mi provoaca mila daca n-as sti de ce-i in stare. Nici nu-mi vine sa rad cand o vad cum se da in spectacol.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Joi Sept 11, 2014 6:40 am

I-auzi si la Scoancsa: "avem nevoie de un nou GENERAL". Cool



Io as cam intelege ca Macacu este cel pe cale sa devina generalul vechi iar ea, sabia dreptatii si adevarului, vrea tare sa fie cel nou. scratch  


P.S. Baso, mie nu mi-au aparut drept noi cele doua comentarii ale tale de mai sus...
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Joi Sept 11, 2014 6:58 am

baso a scris:

Femeia asta , facatoarea DNA, are ceva probleme psihice serioase care se agraveaza in timp. Aproape ca-mi provoaca mila daca n-as sti de ce-i in stare. Nici nu-mi vine sa rad cand o vad cum se da in spectacol.
Of, pentru o fractiune de secunda am avut impresia ca, la 1.32, ultima aruncata in in vas este chiar poza Macacului. N-a fost sa fie, caci la reluare si stop cadru am vazut ca era bietul Ioan Avram Muresan, acea paguba colaterala printre caltabosii lui Remes. Laughing
Cat priveste agravarea problemelor psihice, vorba lui Victor Roncea: "cred ca si acum mai are niste mostre de pisu de la guru Grig prin frigider."  laugh
Tot Victor este autoul unei celebre fotografii tip paparazzi, in aeroport, la coada pentru imbarcarea in avionul de Bruxelles, parca.  laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Joi Sept 11, 2014 11:08 am

ENKI a scris:
baso a scris:

Femeia asta , facatoarea DNA, are ceva probleme psihice serioase care se agraveaza in timp. Aproape ca-mi provoaca mila daca n-as sti de ce-i in stare. Nici nu-mi vine sa rad cand o vad cum se da in spectacol.
Of, pentru o fractiune de secunda am avut impresia ca, la 1.32, ultima aruncata in in vas este chiar poza Macacului. N-a fost sa fie, caci la reluare si stop cadru am vazut ca era bietul Ioan Avram Muresan, acea paguba colaterala printre caltabosii lui Remes. Laughing
Cat priveste agravarea problemelor psihice, vorba lui Victor Roncea: "cred ca si acum mai are niste mostre de pisu de la guru Grig prin frigider."  laugh
Tot Victor este autoul unei celebre fotografii tip paparazzi, in aeroport, la coada pentru imbarcarea in avionul de Bruxelles, parca.  laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

raset Daca ai vazut clipul cu Patrick Stewart, fostul cpt. Pickard, in mod sigur ca ti-ai dat seama care a fost sursa ironica de inspiratie pt. clipul electoral al facatoarei de DNA raset Atata tot ca "cpt Pickard" are arta in el chiar si cand o practica pe mutzeste, acceptand "provocarea"raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Dracu' gol Joi Sept 11, 2014 7:33 pm

Yo cre' că nu hidoasa scoancsă beutoare de piș e tralala la creierii capului, ci babuinii puitori de ștampile pe buletinele de vot sunt prea imbecili ca să li se mai poată comunica ceva pe căi normale la cap... raset





veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Joi Sept 11, 2014 10:38 pm

Drace, da' iti place reclama aia cu tarantula pe perete  , masculul macho si pitipoancele speriate si chitzcaitoare care il provoca sa-l muste tarantula? suspect  Adevarat menaj a trois raset


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Vin Sept 26, 2014 11:48 pm



Hmm, Zmeuroaica , muma DNA, a trecut prin niste experiente traumatizante in trecut. Astfel incat se explica multe din formele ei de manifestare...
Este cam dubios pt. o mama sa-si duca si copilul intr-un astfel de loc nesigur, un fel de Iad. Poate ca o fi simtit nevoia unui suflet pur langa ea pt. a trece mai usor prin experientele alea, poate ca si copilului ii era dor de ea. Insa a gresit. Un copil inregistreaza tot si chiar daca nu se exprima, in suconstient ramane. Mai bine demisiona si venea acasa, la copil. S-ar fi vindecat mult mai repede de toata nebunia prin care a trecut.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Sam Sept 27, 2014 9:36 am

baso a scris:

Hmm, Zmeuroaica , muma DNA, a trecut prin niste experiente traumatizante in trecut. Astfel incat se explica multe din formele ei de manifestare...
Este cam dubios pt. o mama sa-si duca si copilul intr-un astfel de loc nesigur, un fel de Iad. Poate ca o fi simtit nevoia unui suflet pur langa ea pt. a trece mai usor prin experientele alea, poate ca si copilului ii era dor de ea. Insa a gresit. Un copil inregistreaza tot si chiar daca nu se exprima, in suconstient ramane. Mai bine demisiona si venea acasa, la copil. S-ar fi vindecat mult mai repede de toata nebunia prin care a trecut.
Eh, in cazul ei nu cred ca exista varianta unei demisii, avand io banuiala ca este bine acoperita, cel putin de catre un alt stat, fiind, deci, in cel putin o permanenta misiune. laugh
Am vazut si clipul urmator si, ca si in cazul celui pus de tine, m-a impresionat teribil mutanta TEO, pe care era sa n-o recunosc si la ale carei trasaturi klingoniene mi-a fost aproape imposibil sa privesc, fiind astfel fortat sa focalizez pe Scoancsa, care imi provoca sila. agitat
Asta este sigur aceeasi Teo care facea matinalul cu Mircea Badea, ca eu de atunci n-am mai vazut-o?! Shocked
Daca e aceeasi, cred Badea va reactiona destul nasol la regia cu mototrul calarit prin platou, in direct. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Sam Sept 27, 2014 6:00 pm

Na, mie nu mi-a sarit in ochi celalalt clip Laughing
Doamne, pictura facuta de fiul ei e de milioane raset Ca a facut-o pe Justitie cu breton si nelegata la ochi, sa vada tot, am priceput Laughing Insa treaba cu balanta e dementiala raset Parca i-ar fi legat justitiei, de gat, bratul drept, sa se spanzure de el raset Bine, s-ar putea presupune si ca Justitia ascunde in spate talerul drept, insa eu cred ca este vorba, totusi, de prima varianta . Am observat eu ca muma DNA poarta des un colier preferat, ca o zgarda Laughing
Nu degeaba propriul ei copil  a preferat sa se faca arhitect ,nefiind interesat de justitia si DNA-ul lu' maica-sa raset De altfel, si maica-sa s-a laudat ca cea  mai mare reusita a ei este DNA, nicidecum fiul ei laugh



PS. Mie imi este simpatica Teo. Emana energie pozitiva chiar si atunci cand este malitioasa. Bine, nu comentez derapajele ei cu PDL sau manelistii invitati ...destul de rar nimeresc acum la emisiunile ei, insa cu Badea facea un cuplu amuzant, iesit din tipare pt. vremea respectiva. Cred ca am mai scris: cand fii-mea era bebelusa, o lasam sa fie atenta la ei pana fugeam la magazin. Erau perfecti ca "baby sitter" din TV pt. ca radeau tot timpul si ii captau atentia, fara sa observe cand si cat lipseam. Niciodata n-am gasit-o plangand sau speriata cand ma intorceam acasa.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Lun Sept 29, 2014 1:20 pm

Eh, se pare ca plagiatul e deja boala pontagioasa. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Lun Sept 29, 2014 1:26 pm

Urmeaza inscriptionarea pe containerele de gunoi, sper. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Lun Sept 29, 2014 5:09 pm

Pot jura pe Biblie ca nu pricep absolut deloc ce se intampla. Shocked Insa ma amuza vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  RocketQueen Lun Sept 29, 2014 10:53 pm

Chiar sunt curioasa pe cine pun americanii de data aceasta presedinte...
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Mier Oct 01, 2014 6:15 am

baso a scris:Pot jura pe Biblie ca nu pricep absolut deloc ce se intampla. Shocked Insa ma amuza vesel
Nici nu pare sa aiba vreun sens ceea ce se intampla, insa, la cat de marsav s-a dovedit pana acum Macacu', as zice ca nu-i exclus sa avem un tur doi intre cele doua gratii (Gabriela si Luisa), dupa eliminarea "acoperitului" plagiator si "incopatibilului" mut. Suspect

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Joi Oct 02, 2014 9:25 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Pot jura pe Biblie ca nu pricep absolut deloc ce se intampla. Shocked Insa ma amuza vesel
Nici nu pare sa aiba vreun sens ceea ce se intampla, insa, la cat de marsav s-a dovedit pana acum Macacu', as zice ca nu-i exclus sa avem un tur doi intre cele doua gratii (Gabriela si Luisa), dupa eliminarea "acoperitului" plagiator si "incopatibilului" mut.  Suspect


Mie mi se pare imposibila confruntarea finala dintre cele doua . Treaba cu "acoperitul" este fasaita si nu cred ca Macacu sa mai insiste. Fara dovezi concrete, n-are cum sa demonstreze. Posibil ca "incompatibilul " sa fie garat si sa fie bagat Melescanu in locul lui. Poate ca, in aceasta varianta, Melescanu vs Ponta in finala, sa-i fie favorabila fostului sef SIE. In tot cazul, pe Johannis nu-l vad prezident. Este cam ciudata ascensiunea lui. Melescanu, insa, a fost mai ferit de laturi si dezvaluri incendiare, astfel incat poate fi construita mai usor imaginea de prezidentiabil, chiar daca a venit din SIE.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Vin Oct 03, 2014 5:11 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Pot jura pe Biblie ca nu pricep absolut deloc ce se intampla. Shocked Insa ma amuza vesel
Nici nu pare sa aiba vreun sens ceea ce se intampla, insa, la cat de marsav s-a dovedit pana acum Macacu', as zice ca nu-i exclus sa avem un tur doi intre cele doua gratii (Gabriela si Luisa), dupa eliminarea "acoperitului" plagiator si "incopatibilului" mut.  Suspect


Mie mi se pare imposibila confruntarea finala dintre cele doua . Treaba cu "acoperitul" este fasaita si nu cred ca Macacu sa mai insiste. Fara dovezi concrete, n-are cum sa demonstreze. Posibil ca "incompatibilul " sa fie garat si sa fie bagat Melescanu in locul lui. Poate ca, in aceasta varianta, Melescanu vs Ponta in finala, sa-i fie favorabila fostului sef SIE. In tot cazul, pe Johannis nu-l vad prezident. Este cam ciudata ascensiunea lui. Melescanu, insa, a fost mai ferit de laturi si dezvaluri incendiare, astfel incat poate fi construita mai usor imaginea de prezidentiabil, chiar daca a venit din SIE.
Dupa intamplarile paranormale din 2012, eu m-am convins ca la noi totul e posibil. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Vin Oct 03, 2014 10:38 am

Intre timp, s-au invatat mai multi sa vrajeasca si sa dea cu paranormalul in paranormalii de atunci Laughing Mi-e mila insa de aia inca normali care vor incepe sa para anormali cu atatia paranormali pe cap de locuitor raset Nu stiu daca exista un paranormal atat de tare incat, dupa joaca asta, sa-i mai poata transforma pe toti anormalii si paranormalii in normali la cap.

Cel mai tare m-a distrat un baietel care l-a intrebarea "ce vrei sa te faci cand vei fi mare ?", a raspuns sec si hotarat :"Regina" laugh Nu politist, nu pilot, nu militar, nu spion, nu presedinte sau rege etc Laughing Eu am avut un coleg de clasa care, intr-a X-a, la o intrebare similara pusa de profa de franceza, a raspuns la fel de sec: "Calau" laugh Insa il stiam toti ca-i mai nebun,asea, nefiind indicat sa-ti pui capul(mintea) cu el daca nu aveai cu ce Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Dracu' gol Joi Oct 09, 2014 3:49 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 21, 2014 5:03 pm

Dacă un porc poa' să facă reclamă la pateu, atunci o scoancsă poa' să facă lejer reclamă la cloaca politică penală în care se bălăcește...  raset

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Mar Oct 21, 2014 5:59 pm

Cum zice? Cum zice ? "Oamenii Ochei voteaza cu Macovei"? laugh
Ma duc sa ma sinucid. Sa beau otet ca nu merg la vot.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mar Oct 21, 2014 8:05 pm

ENKI a scris:Nu stiam de ce revine Andrei Gheorghe la Pro FM, tocmai acum, in prag de campanie electorala. Eh, imbatranitul fumator de iarba a facut o declaratie fericita: o voteaza pe aceea care miroase puternic a ceea ce se ridica deasupra rahatilor. laugh
Aoleu. La faza asta m-a dezamăgit puternic Andrei Gheorghe.
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Joi Noi 06, 2014 6:02 pm

Cretina a cerut anularea alegerilor, in speranta ca la reluare ar putea prinde ravnitul loc 3. agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Joi Noi 06, 2014 8:12 pm

E chiar proastă. Ca să nu zic tîmpită. Shocked
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Vin Noi 07, 2014 7:04 am

ENKI a scris:Cretina a cerut anularea alegerilor, in speranta ca la reluare ar putea prinde ravnitul loc 3. agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In strainatate chiar a iesit pe locul 3. raset A obtinut 15,20% , cu putin sub Ponta , care are 15,9%  din totalul de 160.065 voturi valabil exprimate ai celor 161.262 votaci [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Na, acu' se poate pricepe, si intr-un alt registru, miza voturilor din diaspora si toata harmalaia de la primul tur.Daca se creeaza conditii sa voteze toti care se prezinta la vot in strainatate (sa zicem maxim un milion, desi nu cred) Iohannis ar beneficia de un spor mai substantial adus procentului obtinut in tara. Asa cum s-a prezentat situatia la primul tur, numarul total al votacilor din diaspora a fost la nivelul unui judet (sa zicem Vrancea) Laughing Habar n-am daca la alte alegeri , din 89 incoace, din disapora sa se fi adunat vreodata echivalentul de voturi a 3-4 judete mari din tara. Statistic vorbind. Laughing

PS. Ca fapt divers, m-a amuzat ca, in ciuda nervilor de a sta la coada, au existat 1169 voturi anulate. Adica, sa stai 6-8 ore la coada numai ca sa scrii mascarii pe buletinul de vot ori sa desenezi prostii... In Italia si Spania au fost cei mai multi care au scris porcarele pe buletinele de vot. raset
Imi si imaginez tziganul din Italia sau Spania care, ca sa primeasca 20-30 euro, si-a fotografiat buletinul de vot cu "votat" unde i s-a spus sa stampileze iar imediat dupa aia a scris MUIE sau a desenat un organ langa "votat"Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Sam Noi 08, 2014 1:23 am

După umila mea părere, emigranţii ar trebui să nu poată vota. Ei nu stau în ţară, nu cunosc situaţia. Şi nu e normal să suferim noi, cei pe care ne afectează direct, din vina unor imbecili.
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Sam Noi 08, 2014 11:58 am

Sylver Cheetah 53 a scris:După umila mea părere, emigranţii ar trebui să nu poată  vota. Ei nu stau în ţară, nu cunosc situaţia. Şi nu e normal să suferim noi, cei pe care ne afectează direct, din vina unor imbecili.

Oamenii au dreptul sa circule, nu doar prin Romania, ci si in lumea larga.Nu se pot pune pe acelasi plan cei care s-au stabilit definitiv in strainatate , unii probabil chiar cu dubla cetatenie, cu cei dornici sa se intoarca "acasa " candva, mai devreme sau mai tarziu. Pentru multi nu este chiar asa de usor de a taia absolut orice legatura cu tara de origine si de a uita absolut orice amintire legata de locul in care s-au nascut si in care au copilarit ori in care au trait pana la un moment dat. Sunt amintiri , placute sau triste, pe care nimeni nu le poate sterge definitiv din memoria unui om. Nu ar fi deloc corect sa li se taie dreptul de a vota al celor avand inca cetatenie romana, aflati pe meleaguri straine.Cel putin, teoretic , multi dintre ei sunt inca  "ancorati" , chiar daca doar simbolic in Romania, printr-o formalitate legata de neparcurgerea pana la capat a procedurilor legale pt. renuntarea definitiva la cetatenia tarii in care s-au nascut. Chiar si asa, sunt cazuri de copii adoptati la varste fragede din Romania,  imediat dupa 89, care au beneficiat de iubirea neconditionata a adoptatorilor si de toate conditiile unei lumi civilizate, fara sa resimta vreo discriminare sau vreun resentiment, dar care si-au dorit, maturi fiind , sa-si cunoasca tara de origine si pe parintii care i-au abandonat sau i-au vandut. Ca sa inteleaga fenomenul, oricat de dureroasa ar fi aceasta intelegere asumata... ca ai fost abandonat pur si simplu sau ca ai fost vandut pe cativa dolari pt. ca "parintii" firesti sa-si cumpere, cu banii obtinuti la schimb cu tine,  televizor sau DVD , frigider si aragaz. In mod sigur, unii parinti si-au vandut copiii fara sa-i intereseze daca sunt sau nu cumparati pt. organe de donat.


Ultima editare efectuata de catre baso in Sam Noi 08, 2014 1:16 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  delta Sam Noi 08, 2014 1:09 pm

Sylver Cheetah 53 a scris:După umila mea părere, emigranţii ar trebui să nu poată vota.
bine că n-ai scris că trebuie spânzurați... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum