SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Scoancsa beutoare de pisu bivolar

+2
baso
ENKI
6 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Dracu' gol Lun Noi 10, 2014 1:44 pm

delta a scris:
Sylver Cheetah 53 a scris:După umila mea părere, emigranţii ar trebui să nu poată vota.
bine că n-ai scris că trebuie spânzurați... Laughing
Bine că n-a zis că trebuie băgați într-un tomberon, precum mult iubita și stimata lui potaie lătrătoare caracaleană... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Lun Noi 10, 2014 3:02 pm

Dracu' gol a scris:
delta a scris:
Sylver Cheetah 53 a scris:După umila mea părere, emigranţii ar trebui să nu poată vota.
bine că n-ai scris că trebuie spânzurați... Laughing
Bine că n-a zis că trebuie băgați într-un tomberon, precum mult iubita și stimata lui potaie lătrătoare caracaleană... raset
Pai, inclusiv domnu' Dan, contracandidatul de moarte al lui Ponta la Targu Jiu, a fost "emigrant" pe la Vatican o perioada, pana cand s-a intors cu totul, primind spatiu de emisie la RTV-ul lui Ghita, de-l sustine in turul 2 pe Victor Plagiatoru'. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Lun Noi 10, 2014 6:48 pm

Ce critici sunteţi. dezaprobare
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Lun Noi 10, 2014 7:15 pm

Sylver Cheetah 53 a scris:Ce critici sunteţi. dezaprobare
Eu ii suport de cativa ani . Nici nu m-am plans ,nici n-am murit. Fii barbat. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Dracu' gol Mier Noi 12, 2014 9:41 am

"S-a elucidat misterul identității fetei căzute în iarbă, ruptă de beată, de pe sticlele de Jidvei." raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mier Noi 12, 2014 5:26 pm

Să mă piş în capu' domniei sale. salutare
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Vin Noi 14, 2014 8:08 pm

Sectantii macoveici sunt printre organizatorii mitingurilor din marile orase, adoptand, pentru recunoastere, un nou simbol. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Sam Noi 15, 2014 7:29 am

Da, manifestatii pt. alegeri libere in diaspora si  jos Ponta. La celelalt tur de manifestatii, intr-un articol de presa, era dat un link la o pagina de fb si am vazut acolo   cativa foarte activi. Una propunea data de 14 ca sa se reintalneasca si mai multi.
Niciodata n-a fost un astfel de tambalau inainte de turul II, de parca s-ar dori razboi civil in numele celor 2 candidati.
Si fii-mea, care are cont pe fb, mi-a spus ca s-a saturat de campania agresiva de pe fb si de discutiile interminabile de la scoala pe subiectul asta.Parca s-au dilit cu totii , chiar si ei, care n-au varsta de votare. Imi povestea ca are o crizata in clasa care incepe sa urle , cand pontistii minoritari o agaseaza verbal, ca ea se sinucide daca nu castiga Iohannis . Iar unul dintre pontisti i-a spus ca-i aduce funia iar altul, sapunul scratch Ca sa vezi pana unde s-a ajuns cu manipularile electorala ... suspect

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Sam Noi 15, 2014 8:28 am

baso a scris:Da, manifestatii pt. alegeri libere in diaspora si  jos Ponta. La celelalt tur de manifestatii, intr-un articol de presa, era dat un link la o pagina de fb si am vazut acolo   cativa foarte activi. Una propunea data de 14 ca sa se reintalneasca si mai multi.
Niciodata n-a fost un astfel de tambalau inainte de turul II, de parca s-ar dori razboi civil in numele celor 2 candidati.
Si fii-mea, care are cont pe fb, mi-a spus ca s-a saturat de campania agresiva de pe fb si de discutiile interminabile de la scoala pe subiectul asta.Parca s-au dilit cu totii , chiar si ei, care n-au varsta de votare. Imi povestea ca are o crizata in clasa care incepe sa urle , cand pontistii minoritari o agaseaza verbal, ca ea se sinucide daca nu castiga Iohannis . Iar unul dintre pontisti i-a spus ca-i aduce funia iar altul, sapunul scratch Ca sa vezi pana unde s-a ajuns cu manipularile electorala ... suspect
Chiar si eu, care sunt oarecum "izolat" (in concediu medical) m-am simtit, ca niciodata pana acum, extrem de agasat de indemnurile de a merge la vot, venite pe toate caile posibile. Iar despre mine se stie ca n-am votat niciodata, ci doar mi-am exprimat parerea in 2012, la referendum. Probabil ca este nevoie de mase de votanti care sa misune pe strazi, in ideea ca vor fi iscate unele incidente in timpul votarii si eventual dupa, cand sasalaul va lua numai 42-43%. suspect
Despre sinuciderea a sustinatorilor Macacului am scris si eu, recunoscand ca este o dorinta arzatoare de-a mea, dar ca un copil de 16-17 ani, care nu poate percepe inca abjectia sistemului, sa ameninte cu asta doar pentru un sasalau idiot, mi se pare dramatic. confused
Apropo, o fosta neimportanta movulie ameninta pe FB ca se apuca sa lupte pentru secesiune daca pierde idiotul. Cool
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Sam Noi 15, 2014 8:52 am

ENKI a scris:
Despre sinuciderea a sustinatorilor Macacului am scris si eu, recunoscand ca este o dorinta arzatoare de-a mea, dar ca un copil de 16-17 ani, care nu poate percepe inca abjectia sistemului, sa ameninte cu asta doar pentru un sasalau idiot, mi se pare dramatic. confused
Apropo, o fosta neimportanta movulie ameninta pe FB ca se apuca sa lupte pentru secesiune daca pierde idiotul. Cool

Crede-ma, m-a nedumerit mult ca pana si pe copii i-a atins flagelul urii , prin alinierea spirituala la "idealurile" unuia sau altuia dintre candidati. Bine, nu ma mir prea mult, pt. ca ei imita chiar si inconstient ceea ce vad si aud in primul rand acasa iar mai apoi preiau toate mizeriile cu care sunt intoxicati pe site-urile de socializare, ca sa se simta ca fac parte din aceeasi mare gasca si sa aiba motiv sa injure adversarii, adica sa se injure ei intre ei.
De ani buni suntem intr-o continua campanie electorala , insa acum s-a ajuns la cote alarmante de dementa , de ura si de agresivitate verbala.

Ideea de secesiune am auzit-o si eu din gura cuiva la care nu ma asteptam si care, tot asa, aproape ca-mi poruncea sa merg la vot, ca ar trebui Romania impartita in doua, fiecare jumatate colorata de pe harta voturilor...cu alesul ei.



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Sam Noi 15, 2014 9:30 am

baso a scris:
ENKI a scris:
Despre sinuciderea a sustinatorilor Macacului am scris si eu, recunoscand ca este o dorinta arzatoare de-a mea, dar ca un copil de 16-17 ani, care nu poate percepe inca abjectia sistemului, sa ameninte cu asta doar pentru un sasalau idiot, mi se pare dramatic. confused
Apropo, o fosta neimportanta movulie ameninta pe FB ca se apuca sa lupte pentru secesiune daca pierde idiotul. Cool

Crede-ma, m-a nedumerit mult ca pana si pe copii i-a atins flagelul urii , prin alinierea spirituala la "idealurile" unuia sau altuia dintre candidati. Bine, nu ma mir prea mult, pt. ca ei imita chiar si inconstient ceea ce vad si aud in primul rand acasa iar mai apoi preiau toate mizeriile cu care sunt intoxicati pe site-urile de socializare, ca sa se simta ca fac parte din aceeasi mare gasca si sa aiba motiv sa injure adversarii, adica sa se injure ei intre ei.
De ani buni suntem intr-o continua campanie electorala , insa acum s-a ajuns la cote alarmante de dementa , de ura si de agresivitate verbala.

Ideea de secesiune am auzit-o si eu din gura cuiva la care nu ma asteptam si care, tot asa,  aproape ca-mi poruncea sa merg la vot, ca ar trebui Romania  impartita in doua, fiecare jumatate colorata de pe harta voturilor...cu alesul ei.



Am remarcat ca dupa primul tur s-a folosit excesiv in mass-media asa-numita harta a votului, care arata in sine secesionista:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Probabil ca giboniilor dependenti de tv li s-o fi denclansat vreo aspiratie mai latenta dupa expunerea repetata la acest tip de imagine. Suspect
Cat despre ura sadita in sufletul copiilor, iata o mostra de gandire macovista, culeasa de pe pagina unei invatatoare, fosta neimportanta...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Sam Noi 15, 2014 11:00 am

Poate daca ar fi colorat harta cu galben si portocaliu+ galben pal la harcov(un fel de pisu in degrade ), nu s-ar fi insamantat, subliminal, ideea de separatie intre cele"doua Romanii" pe criterii de lupta politica intre 2 gasti de partid... Laughing
Faptul ca o trepanata de educatoare a ajuns sa-i bage in fata si pe copii, in acest razboi absolut dement, nu face decat sa ma scarbeasca si mai mult toata povestea asta. Pentru astfel de afirmatii si amenintari separatiste,ca parinte, mi-as retrage copilul din clasa ei si as face urgent plangere la inspectorat ca sa fie data afara. Pentru ca n-are ce cauta un dascal, misionar propagandist de partid(oricare ar fi el), sa "educe" copiii pe sistemul : daca nu iese cum vrea partidul meu, inseamna ca este nedemocratic si ma pis pe Constitutie si pe statul unitar si  va fac ferfenita copiii la cap ca sa vrea cum vreau eu . Atata timp cat n-au existat dascali care sa vomite in timp ce rosteau numele lui Basescu in fata copiilor, elucubratiile acestei cucoane "patrihoate" despre secesiune, nu denota decat dementa maxima  la care pot ajunge multi adulti in numele unui partid sau altul, ori a unui "idol" politic. Bleah Mad dezaprobare atentionare

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 15, 2014 12:39 pm

Hehehe... Și Iliescu, la vremea lui, a fost susținut frenetic de același tip de talibani imbecili, care-și smulgeau cămașa de pe ei, părul de pe țeasta seacă și se tăvăleau în chinuri pentru conducătorul lor mult prea iubit, care se răhățea în capul lor drept recunoștință. O parte însemnată a cretinilor ăstora sunt doar niște propagandiști profesioniști, formați la școala ceaușistă a pupatului în cur. Restul bestiilor agresive e format din descreierați degenerați, cărora li se pare că tot ceea ce zboară(sau plutește în derivă) se poate hali necondiționat... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Sam Noi 15, 2014 4:21 pm

Pe vremea Iliciozaurului, misiunea fostilor securist era mult mai simpla, poporul fiind inca ancorat in mentalitatea aferenta existentei unui partid unic, comunist, si a unui tatuc atoatestiutor. Pe masura ce am inaintat ca ani in democratie, fostii securisti au fost nevoiti sa se adapteze, prin disiparea lor in partidele "opuse", astfel incat tot timpul o parte mare dintre ei sa se afle la putere.Se pare ca, in prezent, partea fostei securitati comuniste aflata  la putere timp de 10 ani nu are deloc chef  sa cedeze puterea celeilalte parti ,din fosta securitate comunista, aflata in opozitie.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 15, 2014 6:41 pm

baso a scris:Se pare ca, in prezent, partea fostei securitati comuniste aflata  la putere timp de 10 ani nu are deloc chef  sa cedeze puterea celeilalte parti ,din fosta securitate comunista, aflata in opozitie.
Nu a existat niciodată opoziție în Rrromanelica postdecembristă. Ciorditorii securiști au furat tot timpul la liber, proporțional cu gradu' și funcția deținute de fiecare. Problema a apărut în momentul în care Chiorleonele(împreună cu ceata lui de adulatori demenți) s-a asociat cu amerlocii la mangleală și a început să-și bage la pîrnaie foștii acoliți într-ale tîlhăriilor comise împreună. Securiștii de omenie, cei care stăteau cuminți la coadă la furăciunea cea de toate zilele, s-au simțit lezați și s-au hotărît s-o mazilească pe Javra Ordinară și trădătoare a intereselor lor comune într-ale ciordelilor... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Sam Noi 15, 2014 9:11 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Se pare ca, in prezent, partea fostei securitati comuniste aflata  la putere timp de 10 ani nu are deloc chef  sa cedeze puterea celeilalte parti ,din fosta securitate comunista, aflata in opozitie.
Nu a existat niciodată opoziție în Rrromanelica postdecembristă. Ciorditorii securiști au furat tot timpul la liber, proporțional cu gradu' și funcția deținute de fiecare. Problema a apărut în momentul în care Chiorleonele(împreună cu ceata lui de adulatori demenți) s-a asociat cu amerlocii la mangleală și a început să-și bage la pîrnaie foștii acoliți într-ale tîlhăriilor comise împreună. Securiștii de omenie, cei care stăteau cuminți la coadă la furăciunea cea de toate zilele, s-au simțit lezați și s-au hotărît s-o mazilească pe Javra Ordinară și trădătoare a intereselor lor comune într-ale ciordelilor... raset

Drace, eu nu prea vad ca Base  sa se bazeze doar pe adulatorii dementi . Asigurarea continuitatii la domnie si ciordeala este necesara pt. prea multi dintre cei aflati atata timp sub aripa lui ocrotitoare. A avut timp sa-si realizeze o structura informativa si de propaganda  foarte organizata iar toata agitatia de acum cu candidatul preferat de el denota si lucraturi securistice. Ca exista si securisti de bine care s-au saturat de el sau il detesta, nu fac decat sa ajute partea adversa onorata de orice vot in plus sau ajutor de campanie . Cum s-ar zice: din lac in putz sau scapi de drac si dai de fra'su
Paiata Klaus era candidatul perfect de manipulat in rol de presedinte si ar fi mers planul ca uns daca ar fi stat cu ochii pe el ca pe butelie ca sa nu-l apuce ambitia de duel. Se pare ca Ponta a invatat multe de la Basescu iar la mai multe faze din confruntare i-a plagiat stilul de atac. A fost cam ciudat sa-i vad pe basistii care alta data se bucurau si aplaudau orice marlanie a macacului ca acu sa se revolte si sa se vaicareasca de tupeul si obrazniciile lui Ponta Laughing Acu, na, daca acelisitii si-au ales un prostalau de  candidat, ar fi trebuit sa-l tina sub protectie(supraveghere) stricta pana trecea pericolul si-l vedeau instalat in functie. raset A "evadat" asta ca-n filmele cu prosti, dupa ce l-au infuriat gainile raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Sam Noi 15, 2014 9:38 pm

O alta tuta din tabara macoveica, care e tare mandra ca o nepoata a desenat-o in chip de sperietoare de ciori. laugh

Jurnaliştii americani citează „Jurnalul Naţional“, cotidian cotrolat de familia Voiculescu, care o descrie pe Kovesi „un procuror stanilist“, iar un alt instrument media – Antena 3 – controlat tot de Voiculescu, a asemănat-o cu Hitler şi cu Stalin, acuzând-o pe şefa DNA că ar fi luat bani de la un interlop ţigan. Kovesi a declarat însă pentru „New York Times“ că s-a obişnuit cu calomniile, arătând că „cele mai dure atacuri şi cele mai defăimătoare declaraţii vin de la cei investigaţi de DNA“. „New York Times“ scrie despre Laura Codruţa Kovesi că este o fostă baschetbalistă, cu voce înceată, care ţine în biroul său mai multe icoane şi un desen făcut de o nepoată cu o sperietoare pe un câmp umbrit de păsări negre – „mi-au spus ca asta sunt eu in Bucuresti“.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 15, 2014 11:48 pm

baso a scris:Drace, eu nu prea vad ca Base  sa se bazeze doar pe adulatorii dementi .
Se mai bazează pe încă ceva: frica de pușcărie a securiștilor de omenie, care se simt cu ditamai muscoiu' pe căciulă după furăciunile pe care le-au comis chiar împreună cu Javra Ordinară, imună la DNA atîta timp cît acolo tronează baschetbalizda sperietoare de ciori... raset


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Sam Noi 15, 2014 11:57 pm, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 15, 2014 11:54 pm

ENKI a scris:O alta tuta din tabara macoveica, care e tare mandra ca o nepoata a desenat-o in chip de sperietoare de ciori. laugh
Mi se pare normal ca talibanii băsiști să fie și dezaxați, altfel Chiorleonele ar fi contemplat demult pușcăriile românești pe dinăuntru... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Dum Noi 16, 2014 7:00 am

ENKI a scris:O alta tuta din tabara macoveica, care e tare mandra ca o nepoata a desenat-o in chip de sperietoare de ciori. laugh

Cum eu mai frunzaresc si comentariile la astfel de articole "informative", mi-a sarit in ochi unul care se lauda ca a participat la demonstratiile de la Cluj, ca simte ceva in aer si spera ca alegerile sa fie contestate si anulate (daca nu iese cine trebuie) astfel incat sa fie o noua revolutie iar Diaspora sa ne traga catre vest.

Observ ca si in tabara macoveica se bate toba cu acelasi refren patriotic,insa putin mai voalat. De cand s-a implicat in campanie, aratand rahatul din iarba,la fel ca Klaus de pe afis, drogangiul Andrei Gheorghe o fi devenit o voce pe FB, alaturi de multe alte voci, la fel de "patriotice".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Confuzii grave si intr'o tabăra si in cealaltă. Toți confunda ce cred ei cu ceea ce este adevărat. Sau poate vor sa confunde. Un cîntăreț ca Mihai Sturzu; care trăiește de pe urma drepturilor de autor; nu are cum sa confunde plagiatul cu creatia. Si totuși domnia sa reușește sa se cliveze in ochii noștri in cel puțin doua persoane simultan. La fel si gurul domniei sale, Victor Ponta, ale care-i nelămuri asupra propriei identității au născut bancuri despre nelamurirea soției care nu mai știa cu cine se culca si cu cine se scoala: o fi deputatul, o fi premierul, o fi...Schizofrenia publica de stat înalt funcțională este doctrina politicianului roman. Poate cineva normal sa nege implicarea bisericii in campanie? Deși pare imposibil, găsesc imediat preacuvioși care îmi bat obrazul. Si tot așa ca surda pe mormint. Acuma a început o mai noua "lume noua" iar aceasta'i pe internet. Acolo sint scolasticii, gânditorii si informații. Un sos de GDS amestecat cu OCS. In realitate minți rudimentare care dau share la pisici, poptamas si mondene. Orbii striga cu ardoare ca văd iar surzii dansează salsa. Confuzia între film si realitate e periculoasa așa cum a observat de curind si tinarul vandam de cimpie, mirceabadeachiar el. Si doare cind te întâlnești cu pumnul. Pumnul românesc e al dracu de dureros. Dacă nu credeți uitati'va la 89. Da am îndurat, da am înghițit dar la un moment dat cind nu am mai putut suporta am explodat si i'am omorât. Ne omorim conducătorii. Le oferim totul, ii răsfățam, ne supunem dar la un moment dat ne enervam sii'i omorim. Neamul asta pașnic spre placid are momente in care își depășește mediocritatea, heirupismul si indolenta si bubuie. Bubuie in fata celor pe care i- a tolerat, cărora le'a oferit toate șansele si care l'au trădat. Si sa vezi atunci reconcilierea între realitate si iluzie cum se petrece brusc si in văzul tuturor. Am îndurat 25 de ani. Am tot acceptat. Si s'ar putea sa ne cam săturăm.

Se mai adauga si comunicatul de ieri, al ACL, cum ca PSD vrea sa blocheze procesul electoral in diaspora (fara sa precizeze, clar, ai cui reprezentantanti au blocat alegerile la turul I)

Alianta Crestin-Liberala (ACL) afirma, intr-un comunicat remis presei sambata, ca "primeste semnale extrem de ingrijoratoare cu privire la strategia PSD de a bloca si pe 16 noiembrie procesul de vot in Diaspora, prin decizia ca propriii reprezentanti, ca si reprezentanti ai altor partide partenere, sa absenteze din sectiile de votare la turul al doilea al prezidentialelor".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deci, nu ma mir de "previziunile criminale" insamantate in mentalul colectiv si nici de ideile secesioniste raspandite ca un virus creat in laborator. A devenit un mod de operare pt cei specializati in astfel de povesti (cu drobul de sare) sa bata toba ,sa se victimizeze si sa-si acuze adversarii mai inainte sa se intample cauza generatoare de efecte. Presupun ca, si daca s-ar obstructiona din nou votul celor din diaspora, insa Klaus ar obtine un vot zdrobitor in tara, s-ar potoli brusc indemnurile la rebeliune si omorat conducatorii.

Incepe sa se dezvaluie motivul de hahaiala al bestiei de la investitura lui Melescanu in fruntea MAE precum si indecizia BEC-ului in toata povestea Twisted Evil

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Dum Noi 16, 2014 8:17 am

O harta mult mai explicita, luata de pe pagina de FB a unor sasalai militanti pentru Donauland. vesel

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Dum Noi 16, 2014 9:32 am

ENKI a scris:O harta mult mai explicita, luata de pe pagina de FB a unor sasalai militanti pentru Donauland. vesel

Sa stii ca si pe mine m-a dus gandul tot la "steag" cand am vazut impartirea Romaniei pe culori (fara sa cunosc harta explicita) raset Asta asa, ca intr-un joc al mintii, de a descifra codurile de culoare pt.harta aia, prezentata insistent la televizor , ca sa inteleg ce anume se vrea transmis subliminal Laughing Atata doar ca eu am "primit", tot din cap,din subconstient, o explicatie mai elaborata Laughing Fiind vorba despre 2 culori de pe drapelul Romaniei, la mijloc lipseste galbenul ca ssoarele care sa le desparta sau sa le uneasca, fiind insa corcit cu albastru, ca sa iasa verdele folosit pt. Harcov Laughing Chiar deloc  n-am facut asocierea albastrului din vestul tarii cu steagul UE si stelele de pe el; probabil pt. ca nu putea decat sa fie bagat artificial in ecuatie, fiind  de abracadavra, astfel cum dovedeste harta explicita, cu pozele explicite anexate raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Mar Mar 17, 2015 8:01 pm

S-a 'nervat George. Tare de tot. laugh

+18

ce mișto. târfa de Macovei sugătoarea de pulă a lui Eckstein (pe bune) l-a dat în judecată pe micro frate-miu....ne-a confundat...târfo, dă-mă și pe mine în judecată, am câștigat până acum toate procesele cu târfe asemănătoare, gen Corina Crețu/Alina Gorghiu...
să revenim la boarfa penală de Macovei.
muisto, procuroare comunistă, dă-mă și pe mine în judecată pe tema asta, așa borătă cum ești. Hai să vorbim despre Măgurele.
_____
...nasol la Măgurele era mirosul. putzea ca dracu’, era cam sufocant. îmi lipsea tare de tot o țigare. cel mai nașpa era că deși niste țigani valabili, tovararăși de pârnaie, mi-au făcut rost de un chiștoc, nu puteam trage ca lumea că nu puteam ține în bot restu’ ala afurisit de țigare. aveam niște coaste sparte, niște dinți în minus, capu’ crăpat pe undeva, la fiecare mișcare ceva mă durea, scărtzăia, mă ustura pe dinafara și mă întzepa pe dinlăuntru.
ce mai, era ca dreak.
și pe deasupra eram mai negru decât cioroii care mă adoptaseră, de la lovituri mă colorasem și mă umflasem, eram cam hidos, cu mecla cât o baniță și plin de sânge negru care se uscase și mă strângea la piele.
țiganii au fost mereu o enigmă pentru mine, sunt tare ciudați. un amestec de ticăloșie în civilie, mai ales dacă te-au luat de pinguin, şi camaraderie oarbă, pe fond de buleală cu gaborii, de neînţeles. toată viaţa, la mine în cartier, la Gara de Nord, m-am bătut cu ciorile astea sălbatice. eram singurul alb dement din zonă care atrăgea ca un magnet cafteala, că eram mai măricel pentru vârsta mea (ca şi acum). am luat-o des şi am dat-o şi eu de câteva ori. nu ştiam cu cine îmi trag pumni în ficaţi şi în meclă. peste ani ăia au devenit puşcăriaşi cunoscuţi, lideri de clanuri. veneau câte doi, câte trei, şi mă ardeau până cădeam pe jos şi-mi dădeau borșu’. o luam de la început săptămânal.
la un moment dat am reuşit să sparg şi eu nişte fetze, nişte ficaţi, era să omor pe unu’, un ciumec tare, zmardoi, viitor şef de Clan, am prins o figură de la sală - mergeam la box de mic - o lovitură joasă şi am încercat-o pe ficat. a ieşit. l-am pus pe ăla jos, era să moară. dacă murea ăla mă omorau şi pe mine. a scăpat, am scăpat. m-au lăsat în pace, eram un fel de “nebunu’ de la bloc”. nu m-au înjunghiat, deşi s-a pus problema. ceva s-a schimbat, după ani de trosneală. au tras concluzia că e cazu’ să mă lase în viaţă, deşi puteau să mă omoare oricând. toţi făcuseră ceva pârnaie şi li se rupea de Miliţie. poate au înţeles că nu sunt o miză, poate s-au săturat, s-a băgat pe fir un bulibașă mai cu onoare. pizdele mamilor lor, ideea e că am scăpat la un moment dat.
una peste alta ţiganii erau dracu’ pe pământ pentru mine iar acum, la situaţie de pârnaie, ciorile alea cele mai borâte erau fraţii mei, nu mai ştiau ce să-mi facă să-mi fie cât de cât (mai) bine. erau şi ei rupţi, sparţi, făcuţi zdrenţe. bandiţi, criminali, ciorditori. unii cu fracturi deschise, cu oase ieşite prin piele. nu se miorlăiau. ţineau în ei, duri.
era durere maximă pretutindeni, era jale în jur.
mai ales fetele, martelate şi pocnite, când te uitai la ele, te scoteau din minţi.
era acolo şi sora unui coleg de la Ligă, Moțoc. un boem slăbănog, filolog de-al lui Munteanu, cu coşuri, a ajuns la Caţavencu. soră-sa era mişto, o fată cuminte, dar arăta ca naiba, o luase în bot şi arată cam ca o broască storcită. am descoperit peste ani un film dat la TVR, făcut de un jidan bolşevic borât, Stark, care ne înfăţişa pe toţi ca pe nişte lumpeni criminali. nici nu era greu, aşa şi arătam.
când beleşti forma lui Doamne Doamne, când ceea ce era un om, făptură a lui Dumnezeu, devine arătare dezarticulată şi hidoasă, e convingător “argumentul” că Lovitura de Stat este opera unor Legionari Odioşi. “legionari” ţigani, “legionari” mătrăşiți, beliți, rupți, plini de sânge. Putzea a sânge ca naiba.
Şi a transpiraţie. Şi a frică.
Cine n-a trăit Frica e o pizdă. Când vine cineva, în uniformă, şi îţi pune puşca cu glontz la cap şi-ţi spune că ai să mori şi ai belit pula – aia e Frica. Am trăit asta. Mai ales când îţi dai seama că variabilele şi combinaţiunile nu funcţionează, că totul s-a dus pulii de suflet şi că tu eşti varză şi n-ai pe nimeni să te scoată din situaţie şi că de fapt întreaga Românie e sub Ocupaţie totală şi definitivă. Când poponarul ăla grăsun de comandant adjunct al Lagărului de la Măgurele, colonelu’ Tănase, mi-a zis, scrâșnindu-mi din dinţi, în timp ce îmi făcea figura cu puşcociul la cap, că Munteanu “al meu” e mort şi Coposu a fugit din ţară, eu la rândul meu mi-am zis că am belit pula. Mă aşteptam la orice, de la punctu’ ăsta încolo.
pe de altă parte era o zi frumoasă de vară. o zi bună de murit.
pierdem timpul cu vorbe.
ideea de bază este că atunci când cineva îţi pune un puşcoci la tâmplă, de calibru 36 – ţeava lisp – dar cu rezultate devastatoare, trebuie să ai un Plan Be.
Planul Be, este simplu - să-i ucidem pe toţi.
să ne înarmăm şi să ne pregătim.
să mergem la sală, la munte, la poligon, să ne facem săbii, topoare multe, cutzite ascutzite, să ne cumpărăm puşcoace şi pistoale...şi să-i omorâm.
să le crăpăm căpăţânile cu topoarele şi cu răngile şi cu ce găsim pe alături.
orice e bun, şi o agrafă trasă oblic la polizor.
să-i belim şi să-i ardem de vii, să turnăm benzină pe ei şi să le dăm foc.
să facem ca ţiganii, să nu le dăm niciun fel de date. niciun buletin sau CNP. să ne pitim bine, şi să învăţăm să ne furişăm ca mierla pe ouă. să renunţăm la carduri. să nu completăm niciodată vreun document pe bune cu aşa zisul Stat roman, exact cum fac ţiganii. Statul este sub ocupaţie străină.
să facem greva fiscală.
să le dăm muie.
să ne pișam pe televizoarele lor, pe programele lor, pe legile lor, cum o fac şi cioroii. să-i ardem zi de zi, non stop. să le turnăm nisip şi sare şi zahăr şi căcat în Maşinărie.
să le spunem zi de zi că le va veni şi lor rândul. să ne asumăm un Rond, de Zi şi de Noapte, perpetuu, să ne batem în orice colţ, în orice spaţiu public cu Ei.
Kăkatul ăla care-mi punea la tâmplă o armă de război se credea acoperit de Sistem. Boul încălca Legea. RG-ul. Dacă nu ar fi avut puşcociul, la o adică, între patru ochi, parte în parte, l-aş fi mâncat de viu pe colonelu’ pulii mele.
la Măgurele au fost violate fete, iar nenorociţilor, deţinuţilor, adică nouă, le-au fost călcate în picioare orice drepturi. Nici măcar Convenţia de la Geneva, pentru situaţii de război, n-a fost aplicată.
a fost aplicată legea bunului plac, legea Ocupantului, legea Trădătorului, legea târfelor lui Ilici, Lega lui Macovei. Asta au fost cadrele militare și procurorii, în cea mai mare parte, nişte târfe, nişte trădători. Cel mai mare trădător al acestei Ţări a fost Iulian Vlad, agent KGB, mă jur, şi după el slugoiul de Ion Ilici Iliescu plus restul Găștii. O adunătură de boşorogi beliţi şi ucigaşi. Trebuie să-i ucidem la fel cum au făcut şi ei, la ordinele Moscovei, cu cei pe care i-au slujit.
şi cu aceasta, frumoasă zi de 14 iunie s-a încheiat.
nu semnificaţia simbolică a unei zile are valoare ci ceea ce rămâne după ce ziua s-a încheiat.
...pentru cei care au fost acolo, pentru cei care au înţeles, pentru cei care nu se tem, pentru cei care au luat bătaie, repet, cred că rămâne o singură opţiune validă...
*************
...acum să vă zic din poveştile lu’ golanu’ ăla mic
iată ce scrie ăla micu’ pe 14 iunie:
"Ar fi foarte multe de povestit despre Piaţa Universităţii.
De fapt, chiar şi din ce am scris de lungul anilor eu sau fratele meu – [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] – lipseşte partea cea mai simpatică: cum a fost cu adevărat în interiorul mişcării de tineret care a creat Fenomenul Piaţa Universităţii, cu cele 52 de zile de protest continuu în “Zona Liberă de Neocomunism a României”. Poate altă dată..."
- poate niciodată, zic eu...
*************
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
......
până una alta un cântic vesel să cântăm şi noi povești să cuvântăm
- 14 dimineaţa, la ora 5.00, sosesc minerii, dar şi bandele de muncitori de la IMGB, care “au făcut ordine”, încă odată, ca şi în ziua precedentă, când au atacat Arhitectura. Aceştia erau conduşi de infractorul - secretar de stat George Costin, numit în funcţie de ministru, la borcanul cu miere al certificatelor de “rivoluționar” atât de Ion Iliescu cât şi de imbecilul de Boc (via limbricul din curul lui Ilici, Volodea Tismăneanu, viermele lui Base, şi turnătorul lui Calapod, Doru Mărieş).
...violențele organizate de diversioniştii Poliţiei, dar şi ai lui Truțulescu, care a fost prezent la "evenimente", în 13 iunie şi apoi şi chemările lui Iliescu, au declanşat venirea minerilor. Când au ajuns minerii aduşi de Voican şi Adrian Sârbu (da, ăla cu Generaţia Pro şi “gândeşte liber”) Piaţa Universităţii era deja degajată.
Iliescu avea nevoie de mineri, - era deja a treia mineriadă împotriva bucureştenilor, pentru a institui teroarea, instrument dintotdeauna al puterii bolşevice, conform manualului activistului bolşevic scris de însuşi Lenin şi Beria. Intenţia lui Ilici a fost atunci să creeze aşa zise Gărzi Civile, pe tiparul marinarilor de pe AURORA din 1917, gărzile “rivolutionare” ale lui Lenin, dementul homosexual al Noii Ordini comuniste.
Cu ani în urmă, Traian Băsescu s-a angajat, încă din primul său mandat de preşedinte că va cere Justției să facă lumină în dosarul Mineriadei şi că va face totul pentru că vinovaţii să fie pedepsiți.
Din acest motiv, în principal, am fost susţinătorul său necondiţionat (şi desigur pentru că gagiul îmi este simpatic, aşa tembel cum e şi lipsit de carte şi pe alocuri tâmpit, însă dintr-o bucată).
Însa, ce să vezi, mare surpriză, în mandatul lui Băsescu, procurorii numiți de Băsescu l-au făcut scăpat pe Ion Iliescu, mătrăşind dosarul exact la fel ca şi ticălosul procuror militar Dan Voinea, cel care a tergiversat vreme de 18 ani dosarele care-l priveau direct pe Ion Iliescu, partenerul său de conspiraţii moscovite. Dan Voinea s-a pensionat bine mersi, deşi inspecţia judiciară a CSM îl dovedise drept un măsluitor de dosare, şi primeşte de la Statul român o pensioară de câteva sute de milioane de lei. În plus generalul Voinea a devenit şi consultantul special al lui Vladimir Tismăneanu, pupilul lui Măgureanu şi lingăul dosului lui Ilici şi apoi al dosului lui Băsescu, după ce a lins şi de la spatele lui Voiculescu.
Colac peste pupăză, după ce Băsescu îl dă afară din Parchetul militar pe Voinea, ca urmare (şi) a unui mega Raport întocmit de Victime urmat de inspecţie judiciară şi alte d’astea, acelaşi Băse îi ridică statuie şi o ia la rost pe Kovesi, care a fost brici la faza cu Voinea...Care era motivaţia întoarcerii pe călcâie la stânga împrejur a lu’ Base?
____
Monica Luisa Macovei.
Cine mai e şi asta?
Dacă aş spune: o târfă, aş jigni milioane de femei care muncesc. Aşa că nu spun o târfă, mai ales că pe asta n-ar putea-o fute nimeni la cât de băloasă şi hidoasă e.
Monica Macovei este reperul lui peșhte al PDL. O janghină de procuroare comunistă, şefă de cadre la poponari - Monica Luisa Macovei este membră fondatoare şi de onoare a Asociaţiei homosexualilor şi lesbienelor ACCEPT (vezi HJ nr. 6727/25.10.1996 a Judecătoriei Sectorului 2).
Totodată matrakuka este (şi) băutoare de pișhat MISA, (din scaunul de ministreasă a făcut totul ca să-l scape pe Guru, singurul care i-a tras-o, că-i obsedat sexual şi necrofil) Makovei s-a aflat, tot ca procuroare, şi la Unitatea de la Măgurele, Lagărul unde erau încarceraţi bucureştenii zdrobiţi în bătaie de mineri, în iunie ’90.
.
ia să mai vedem ce zicea ăla micu’ la el pe blog despre acrivitatea dumneai:
“tovarăşa procuror, de “dreapta”, să vedeţi dumneavoastră ce frumos îl absolvea de crimele din 13-15 iunie 1990 pe ministrul de interne de atunci, generalul Chițac
nu uitaţi să vă delectaţi mai jos cu ce putea să scrie, comisareasa Monika Makarov, despre zilele în care lui frate-meu i se coseau pe viu (şi pe jos, pe ciment) rănile deschise de dragii de mineri ai lui Iliescu-KGB.
Vezi tag [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Deci, conform procuraresei acum în civil, cu petliţe de “dreapta”, la Măgurele – unde am fost cazaţi, gratis şi ilegal, beneficiind şi de meniu all inclusive cafteala non-stop – era linişte şi pace. Mai că minerii – prezenţi ca trupe de şoc şi în Unitatea fostei Securităţi!, dar nevăzuţi, că spiriduşii, pentru madam procuror – plantau flori, serafic, şi noi prindeam fluturaşi, din zbor, ajutaţi de domnii procurori cu mănuşi de box.
.
“La Măgurele am văzut în curtea unităţii ca cei ridicaţi din Piaţa Universităţii stăteau la mese şi scriau unele declaraţii sub supravegherea unor polițiști. Nu am văzut niciun act de violenţă.”
...Aşadar - “nu am văzut niciun act de violenţă”...ăsta declară procuroarea Macovei după vizita sa la Unitatea de la Măgurele. Eu, alături de fratele meu (ăla micu’) şi alături de peste 1500 de alţi bucureşteni care au trecut prin Infernul de la Măgurele, în iunie 1990, am văzut lucruri inimaginabile şi am trăit torturi de nedescris la care participa însuşi comandantul adjunct al Unităţii, colonelul Tănase, cel care mi-a înfipt în cap, deşi aveam deja capul crăpat şi însângerat, un puşcoci lansator de rachete cu fosfor, ameninţând că-mi zboară creierii, dacă mai comentez.
Despre ce comentam? despre ce nu a văzut Macovei, atinsă de cecitate degenerativă.
.
De exemplu, un băiat care-şi ţinea ochiul smuls din orbită cu mâna, atârna în nişte fire care-i ieşeau din găvanul ochiului. pe lângă asta, deşi se chinuia cumplit, tânărul desfigurat şi plin de sânge era legat cu sârmă de un stâlp de beton.
• ce nu a mai văzut Macovei ?
cel puţin şase femei au fost violate de mineri şi soldaţi
• ce nu a mai văzut Macovei ?
bătăile zilnice, cu cozi de lopată, cu lanţuri şi cu ce mai găsea administrate de minerii îmbrăcaţi cu haine militare, aduşi de Ion Ilici Iliescu, cârpa kaghebistă.
• ce nu a mai văzut Macovei ?
cum erau luate declaraţiile luate de colegii săi procurori, foşti securişti la infama Direcţie de Cercetări Penale a DSS. Declaraţiile erau dictate de procurori şi cine nu se conforma era altoit pe loc de câte un miner, cu bâta.
.
În declaraţia mea dată la Măgurele, care se afla în dosarul Mineriadei de la Parchetul Militar, dosar mătrăşit de bunul amic al duduiei de la GDS al Monicăi Macovei, ticălosul Dan Voinea, scriam că protestez faţă de încălcarea Legii de către procurori şi adaug acum, ca o completare, că mă piş în gura lor de procurori comunişti.
În gura lui Macovei nu mă piş ca ei îi place pi.șatul, nu degeaba a luptat atâta pentru Guru Bivolaru, tractoristul obsedat sexual consătean cu Adrian Năstase (tovarăş bun cu Macovei, dacă avem în vedere că ea este fondatoare a organizaţiei curiştilor din România).
Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Mier Oct 14, 2015 12:23 pm

Monica Macovei ne-a rămas ca o fantomă a comunismului

În urmă cu ceva timp, cînd o consideram doar un om rău, i-am indicat să renunţe la aceeaşi vestimentaţie neagră pe care o purta, cu nişte pantaloni bărbăteşti care-i dau aerul unui travestit. A doua zi am avut satisfacţia s-o văd într-o emisiune TV cu o ţinută feminină, în culori vioaie. Cum a deschis însă gura, mi-am dat seama că greşisem şi că-i dădusem, de fapt, un sfat despre cum să ne păcălească!
Pe blogul său, acest personaj a postat acum un mesaj pentru fostul preşedinte, la pieptul căruia se făcea mică, mică pînă de curînd:

„Acum, Traian Băsescu şi-a dezamăgit electoratul, pentru că este împotriva luptei anticorupţie – o denumeşte apărarea drepturilor omului, adică drepturilor inculpaţilor -, împreună cu PSD. Au acelaşi discurs. Dacă ne uităm pe scena politică, PSD şi Traian Băsescu dau în DNA”.

Ptiu, drace!, mi-am zis, scuipînd în sîn. Cum, adică? Dacă aperi drepturile omului înseamnă că aperi drepturile inculpaţilor? Adică, în viziunea Monicăi Macovei, omul nu este altceva decît, prin definiţie, un inculpat?
Mai citiţi o dată textul postat de Macovei şi veţi observa că nu există nici măcar un cuvînt care să lase dreptul cuiva de a se apăra ori îndoiala că acuzaţiile procurorilor ar putea să nu fie reale. Ca să nu mai spunem de prezumţia de vinovăţie, fără de care Justiţia ar deveni Inchiziţie! Pentru Monica Macovei, omul are o singură valoare: aceea de a fi cobaiul procurorului, jucăria care-l face fericit!
„Anticorupţie” înseamnă pentru Monica Macovei „Anti-Om”. Singurul lucru în care crede este DNA, dat nu ca instituţie a statului, ci ca un fel de minister al urii, ca un instrument cu care poţi să distrugi pe cineva pentru simplul fapt că există. Cine are curiozitatea să-i citească declaraţiile publice poate simplu să constate că femeia aceasta (dacă ar mai fi procuror, ar fi magistrat inamovibil) a sărit mereu la gîtul celor care abia intraseră într-o anchetă. Ea nu avea nevoie de sentinţe, ci de simple bănuieli că un om este vinovat pentru a-i pune ştampila în frunte.
Doamne, ce-ai avut cu noi de ne-ai dat pe cap această povară să fim reprezentaţi în Uniunea Europeană de acest personaj care ne urăşte atît de mult pe toţi şi care a fost în stare să ceară străinilor să-i pedepsească pe cei din ţara sa? Amintiţi-vă acea fotografie de la WC-ul garajului, cînd se bucura că 7,4 milioane de oameni erau înfrînţi. Uitaţi-vă la ea:
Pînă şi Traian Băsescu, creatorul acestei monstruozităţi care este sistemul juridic abuziv, care-şi vede protejaţii intraţi în malaxorul inventat de el, şi-a dat seama ce pericol uriaş este o Justiţie necontrolată care se implică în viaţa politică şi care-şi alege clienţii în funcţie de interesele unor grupuri de Putere. La fel ca şi Elena Udrea, Băsescu a descoperit acum înspăimîntătorul cuvînt „ABUZ” şi încearcă, oricît de puţin credibil ar mai fi, să reacţioneze, dîndu-şi seama că nici el nu va scăpa de efectele creaţiei sale!
Şi, iată, vine acum Monica Macovei să-l tragă de urechi pe Traian Băsescu, tăticul ei spiritual! N-a făcut-o cînd Băsescu a tăiat salariile şi a impozitat pensiile, n-a făcut-o cînd Udrea făcea terenurile de fotbal în pantă sau cînd se drenau banii din Afacerea Microsoft în conturile PDL, ci tocmai acum, cînd, în ceasul de pe urmă, chiar şi Băsescu şi-a dat seama ce consecinţe teribil de cumplite pot avea abuzurile din Justiţie.
Fost procuror comunist, Monica Macovei are în sînge un soi de resentimente faţă de unii oameni, pe care-i vede încătuşaţi şi pentru cele mai nevinovate gînduri. Nu cunosc prea multe din viaţa acestei femei, dar nu am nici o îndoială că ura ei viscerală vine din traume grave, din dezamăgiri concrete, din neputinţa ei de a face faţă problemelor cu care s-a confruntat! Numai aşa se explică de ce urăşte atît de mult oamenii, de ce nu are un strop de compasiune în faţa unor drame omeneşti, fie ele şi ale duşmanilor săi.
Meseria asta de procuror i-a oferit şansa de a urî la maxim şi, dacă legea i-ar mai permite, ar fi în stare, pentru propria satisfacţie, să pună chiar ea cătuşele pe mîinile celor din faţa sa, aşa cum făcea cînd slujea comunismul! Pentru Monica Macovei, ura nu arată ca un sentiment sau ca un resentiment, ci o boală incurabilă, ceva care îi defineşte fiinţa.
Am văzut cu toţii, odată cu copiii noştri, acele filme de desene animate, cu monştri înfricoşători care, după ce distrug totul, vin, la chemarea vrăjitoarelor-stăpîne, şi se gudură la picioarele lor. Aşa arată uneori şi Monica Macovei, care, la un simplu semn, dacă Băsescu ar redeveni Stăpînul inelelor, va fi din nou la picioarele lui, venind iarăşi să ia susţinere de la el, aşa cum a mai făcut.
Am putea spune că Monica Macovei este posedată de ură. Dacă, la vreun miting al partidului său, mulţimea ar striga „URA!”, Monica Macovei ar fi fericită, nu pentru că ar fi ovaţionată, ci pentru că ar crede că oamenii îi apreciază sentimentul pe care-l are faţă de ei!


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  baso Mier Oct 14, 2015 12:52 pm


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Dracu' gol Mier Feb 10, 2016 1:21 pm

Creştea-i-ar pătrunjelu-n nas! raset

Monica Macovei: Trebuie sa reluam legile Big Brother si sa le adoptam. Inclusiv prin ordonanta de urgenta

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Joi Feb 11, 2016 5:32 am

Doar Hogea Adelin Mihai o place pe nebuna asta. veselie
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  ENKI Vin Feb 19, 2016 9:51 am

vesel

Mirel Curea
14 hrs ·

Monica Macovei este de parere ca Ionannis, Ciolos, Tariceanu si intregul Senat al Romaniei sunt pe o cale gresita.
Baba asta toxica va ajunge sa circule de una singura in contra sensului unic de pe aleea centrala a Spitalul Clinic de Psihiatrie “Prof. Dr. Al. Obregia”, catre pavilonul "Furiosi", strigand "faceti toti ca mine!"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Sam Feb 20, 2016 8:10 pm

Se vede că e nefecundată. laugh
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  delta Dum Feb 21, 2016 10:14 am

Sylver Cheetah 53 a scris:Se vede că e nefecundată. laugh
te miri?

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Scoancsa beutoare de pisu bivolar - Pagina 2 Empty Re: Scoancsa beutoare de pisu bivolar

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum