SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Klaus Werner Johannis

+4
ENKI
RocketQueen
baso
delta
8 participanți

Pagina 12 din 18 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18  Urmatorul

In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mar Oct 18, 2016 3:37 am

Aşa fac oamenii tîmpiţi. Smile
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Oct 28, 2016 7:01 pm

vesel

Apelul

Sună cineva pe mobil. Aveam chef să răspund cam cât aveţi dumneavoastră să daţi share la postările lui Cioloş. Mă uit, totuşi. Dobi. Aşa l-am trecut eu pe Mlaus.
Ezit, apoi răspund:
- Da.
- Tăriceanu m-a făcut penal!... – gemu Mlaus.
- Nu mă-ta?
- Nu. Mama m-a făcut de 3 kile 800. Ce să-i răspund?
- Că erau de-ajuns şi trei kile.
- Nu lu’ mama, lu’ Tăriceanu!
- Aha! Păi, taci şi zâmbeşte superior, e cel mai înţelept.
- Da’ am mai zâmbit superior şi-ai zis că arătam ca un ficus decalotat.
- Păi, nu zâmbi superior aşa cum simţi tu că zâmbeşti superior, fă o mutră ca şi când ai sta pe scăunel la Masa Tăcerii şi te-ai screme!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Oct 29, 2016 10:15 am

Tinand cont de motivul pt. care a fost la Tg.Jiu si IQ-ul neamtului,  "lucratura " a fost artistica, geniala . Insa neamtu' are subtilitatea si rafinamentul unui sac de cartofi , ceea ce inseamna  ca nici ironiile pe seama lui nu-i aprind vreun beculet veselie

Nu stiu daca asa s-a nimerit sau l-au asezat contraventional la ora 11 la Masa Tacerii (masa de dinaintea bataliei) cu spatele la Calea Eroilor. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Oct 29, 2016 11:40 am

ENKI a scris:vesel

Apelul

Sună cineva pe mobil. Aveam chef să răspund cam cât aveţi dumneavoastră să daţi share la postările lui Cioloş. Mă uit, totuşi. Dobi. Aşa l-am trecut eu pe Mlaus.
Ezit, apoi răspund:
- Da.
- Tăriceanu m-a făcut penal!... – gemu Mlaus.
- Nu mă-ta?
- Nu. Mama m-a făcut de 3 kile 800. Ce să-i răspund?
- Că erau de-ajuns şi trei kile.
- Nu lu’ mama, lu’ Tăriceanu!
- Aha! Păi, taci şi zâmbeşte superior, e cel mai înţelept.
- Da’ am mai zâmbit superior şi-ai zis că arătam ca un ficus decalotat.
- Păi, nu zâmbi superior aşa cum simţi tu că zâmbeşti superior, fă o mutră ca şi când ai sta pe scăunel la Masa Tăcerii şi te-ai screme!


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu doar bancul e genial, ci si vreo cateva comentarii de acolo. raset

Krmen Cornateanu: Sper sa-l vada si Hollande pe "fizicianul" asta de balta calarind opera lui Brancusi. Cred c-o sa-i iasa ochii ca la melci . Francezii sunt fanii infocati ai lui Brancusi si ce-a facut boul baltii e crime-de- lese-majeste.... Parol!

Krmen Cornateanu: Noroc cu frigul de-afara ,ca dadea cu paltonu' de masa !

Krmen Cornateanu: Se duce sa-si verifice teoria ex-pri-ma-ta in comunicarea stiintifica " De ce e intuneric noaptea ? "

Brad Florescu : I-a suflat Ciolos "Brancusi e al tau" si a fugit din cadru.

La fel cum de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], comentariul de pe locul I este al unuia care m-a facut sa rad isteric, putin cam misogin( Mircea Badea e sub el raset )

Bogdan Naumovici: Cum se spune pleonasm în fotografă?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Oct 29, 2016 11:55 am

Ca si critic spontan de arta fotografica, am remarcat inclusiv faptul ca Klaus isi apara barbatia cu mainile incrucisate in timp ce comite contraventia raset
Banuiesc  ca si amerlocul Hans Klemm ar putea avea ceva origini arian naziste de s-a nimerit ambasador in Romania lui Santa Klaus laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Oct 29, 2016 10:52 pm

Nu pot sa cred !!!!!!!!

"Avem și fundalul potrivit" laugh

Poarta sarutului, yaaaaa laugh Pai, Cumintenia Pamantului l-o mai pupa in fund dupa faza asta laugh



Nu putea sa taca filozofic cand s-a asezat la Masa Tacerii? Macar atat , ca sa para un moment emo raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Oct 30, 2016 11:07 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Oct 30, 2016 11:15 am

baso a scris:Nu pot sa cred !!!!!!!!
Devine tot mai clar, cuplul prezidential sa bucura de zapada. veselie

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Oct 30, 2016 11:31 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Oct 30, 2016 11:34 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mier Noi 02, 2016 5:49 pm

Sasone: „Dacă Brâncuși nu vroia ca oamenii să se așeze la Masa lui, nu o punea într-un parc deschis, ci într-un muzeu.”

Curea: Dupa logica lu` Sasone, daca Leonardo da Vinci s-ar fi temut ca oamenii o vor fute pe Gioconda, ar fi pictat-o pe un tavan.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mier Noi 09, 2016 2:14 pm

Marea schimbare politică din SUA anunță schimbări și în rîndul statelor partenere. Spre exemplu, conform unor surse, de dimineață pînă acum sepepiștii l-au schimbat pe Iohannis de cel puțin patru ori...


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mier Noi 09, 2016 3:08 pm

ENKI a scris:Marea schimbare politică din SUA anunță schimbări și în rîndul statelor partenere. Spre exemplu, conform unor surse, de dimineață pînă acum sepepiștii l-au schimbat pe Iohannis de cel puțin patru ori...


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Noi 14, 2016 5:05 pm

In urma acestui articol, dar si a dezvaluirilor care presimt ca vor urma, s-ar putea ca sasalaul sa fie schimbat de tot. laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Lun Noi 14, 2016 6:51 pm

ENKI a scris:In urma acestui articol, dar si a dezvaluirilor care presimt ca vor urma, s-ar putea ca sasalaul sa fie schimbat de tot.  laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Se pare ca Soros asta e un fel de cancer sau Ebola pe plan international.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mar Noi 15, 2016 11:00 am

baso a scris:
ENKI a scris:In urma acestui articol, dar si a dezvaluirilor care presimt ca vor urma, s-ar putea ca sasalaul sa fie schimbat de tot.  laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Se pare ca Soros asta e un fel de cancer sau Ebola pe plan international.
O ipoteza: baietii care conduc lumea lucreaza simultan la Teza si la Antiteza, urmarind crearea Sintezei aducatoare de evolutie. Cand Sinteza devine viabila (nationalismul de tip imperial Trump+Putin), ea este propagata pe post de noua Teza, pentru care va aparea ca prin farmec o noua Antiteza, cea veche (corectitudinea politica globala) putand fi abandonata. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Sam Dec 17, 2016 8:02 am

Sibiu 2016

Klaus avu o întâlnire informală cu Carmen.
- Întâlnire informală! – răbufni Carmen. Mă tratezi ca pe o individă penală, am ajuns să ne întâlnim pe ascuns! Pe fufa de Hildegard ai chemat-o la negocieri!...
- Nu s-a întâmplat nimic între noi!
- Normal că nu s-a întâmplat, nu despre asta-i vorba! O femeie nu se gândeşte, cum credeţi voi, doar la sepepistul Vasile sau la antrenorul de tenis!...
Klaus ridică din umeri. Oricâtă fizică ai cunoaşte, mai lesne-i să iscodeşti de ce este întuneric noaptea decât să înţelegi firea femeiască.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mar Dec 27, 2016 7:32 pm

KLAUSPERGER

Criteriile Gillberg folosite pentru diagnosticarea tulburarii Asperger:
1. deprecierea severa a interactiunii sociale reciproce care implica cel putin doua dintre urmatoarele aspecte:
- incapacitatea persoanei de a interactiona cu colegii
- lipsa de dorinta de a interactiona cu colegii
- lipsa de spontaneitate in impartasirea bucuriei, intereselor sau realizarilor la intalnirea cu persoane agreate (adică zâmbeşte forţat, fals, n.n.)
- imposibilitatea aprecierii indiciilor sociale
- comportament social si emotional inadecvat.
2. manifestarea interesului pentru anumite aspecte:
- excluderea altor activitati
- invatarea mecanica a diverse informatii despre domeniul preferat
- aderarea la aceeasi activitate.
3. prezenta unor comportamente si manierisme motorii stereotipe, actiuni repetitive
- fata de el insusi
- aplicate si in cazul altor aspecte ale vietii
- preocuparea accentuata de anumite parti ale unor obiecte.
4. Probleme de limbaj si vorbire
- limbaj expresiv la nivel superficial
- limbaj formal, pedant
- prozodie (accentuarea cuvintelor în vorbire, articulare, emitere, pronunțare, rostire, n.n.) si caracteristici verbale atipice
- deprecierea capacitatii de intelegere, inclusiv interpretari eronate ale sensurilor literale
5. Probleme de comunicare non-verbala
- utilizarea limitata a gesturilor
- limbaj al corpului stangaci, neindemanare
- expresie faciala limitata
- expresii necorespunzatoare
- privire insistenta.
6. Neindemanare, deficit ale abilitatilor motorii constatate in urma examinarii dezvoltarii neurologice.





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Ian 06, 2017 7:01 pm


Cum o fi pentru Sasalau sa primeasca o asemenea misiva din parnaie, de la un penal corupt? veselie


Salvați-l pe Iohannis, salvați-i instrumentu’


Un discurs de o inestimabilă valoare politică și juridică ținut de preaiubitul nostru presedinte Klaus Iohannis la ședința CSM de azi, 6.01.2017. Minunatul nostru președinte a sancționat cu toată duritatea înaltei funcții pe care o deține tentativa mizerabilă a Ministrului Justiției de a propune spre dezbatere publică un decret de grațiere colectivă, aceasta țintind în realitate să-i scape pe primii penali ai țării de pușcăria binemeritată.
O asemenea lege ar distruge definitiv democrația în România, lăsându-l pe mult-prea-stimatul și mult-prea-iubitul nostru președinte fără singura armă pe care o mai are la dispoziție în crâncena bătălie politică cu cei pe care (,) cretinul popor român i-a ales să-l conducă.
Mincinosul penal de Tăriceanu și tâlharul electoral de Dragnea trebuie să înfunde pușcăria, iar restul de politicieni care au sau vor avea dosare trebuie să știe cine-i jupânul. Un decret de grațiere l-ar lăsa pe acest titan al democrației românești fără niciun mijloc de a se opune instaurării haosului generat în urma dispariției acestui instrument minunat – dosarul penal.
Drag popor român, daca va fi nevoie, trebuie să ieși în stradă, să dai foc la magazine, să pui mâna pe topor și să-i crapi capul oricărui nemernic care cutează să-i anuleze acest instrument magnificului nostru președinte.
Domnule Președinte, eu, Sorin Ovidiu Vîntu, mă angajez în fața dumneavoastră să vă susțin cu toată ființa mea în această luptă sfântă cu monștrii penali care vor să vă transforme într-un președinte banal al țării, neînțelegându-vă măreția.
Închei prin a vă adresa o mica întrebare: trec printr-o ușoară jenă financiară și m-am gândit să-mi vând o casă, vă interesează?




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Ian 08, 2017 11:08 am

Desi e un ger cumplit si primavara pare inca departe, nasul meu simte deja in aer un iz de suspendare, urmata si de demitere, de aceasta data. laugh

Ce aflarăm de la televizor s-a înțeles din sarcasmul ce ați tras. Ce nu aflarăm pînă acu' nici măcar de la televizor:

1.Cum adică șase case din meditații, din care două dobîndite cu acte false certificate ca atare printr-o decizie definitivă a justiției? ("Ghinion" nu a rezolvat dilema, deja veche)
2.Pentru ce activități curente ridicați lunar o indemnizație mică, dar sigură, și care vă garantează pensie viageră și (încă) o casă?
3.Cîte zile libere plătite ați avut de la începutul mandatului?
4.Care sînt inițiativele reușite ale României în politica externă și în relația cu UE în ultimii doi ani?
5.Cine v-a sfătuit să desemnați prim-ministrul prin SMS? Dacă a fost ideea domniei voastre, cît ați așteptat-o să vă vină?
6.Care sînt motivele respingerii candidaturii lui Sevil Shhaideh pentru funcția de prim-ministru?
7.Împreună cu guvernul domniei voastre, vă imputați ceva în privința scorului obținut la urne de PSD și, deci, în privința dezechilibrului uriaș de forțe din Parlament?
8. Ca om de stat, care este realizarea politică personală majoră pentru care credeți că poporul român vă este deja îndatorat? (alegerea în funcție nu se contabilizează)
9. Ce pățeau femeile de serviciu din perioada dictaturii dacă nu preluau cu promptitudinea corespunzătoare paltoanele dezbrăcate majestuos de profesorii de fizică ai liceului Brukenthal din localitatea Sibiu, județul Sibiu?
10.Ce marcă era șampania pe care ați ciocnit-o cu prim-ministrul Dacian Cioloș întru sărbătorirea consecințelor politice ale entuziastului enunț "A fost nevoie să moară oameni..."?

P'astea nu le aflarăm încă de la televizor. Da' și cînd le-om afla, no atunci nu ne năcăjîm rău, nu?...



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Ian 08, 2017 1:00 pm

ENKI a scris:Desi e un ger cumplit si primavara pare inca departe, nasul meu simte deja in aer un iz de suspendare, urmata si de demitere, de aceasta data. laugh

Ce aflarăm de la televizor s-a înțeles din sarcasmul ce ați tras. Ce nu aflarăm pînă acu' nici măcar de la televizor:

1.Cum adică șase case din meditații, din care două dobîndite cu acte false certificate ca atare printr-o decizie definitivă a justiției? ("Ghinion" nu a rezolvat dilema, deja veche)
2.Pentru ce activități curente ridicați lunar o indemnizație mică, dar sigură, și care vă garantează pensie viageră și (încă) o casă?
3.Cîte zile libere plătite ați avut de la începutul mandatului?
4.Care sînt inițiativele reușite ale României în politica externă și în relația cu UE în ultimii doi ani?
5.Cine v-a sfătuit să desemnați prim-ministrul prin SMS? Dacă a fost ideea domniei voastre, cît ați așteptat-o să vă vină?
6.Care sînt motivele respingerii candidaturii lui Sevil Shhaideh pentru funcția de prim-ministru?
7.Împreună cu guvernul domniei voastre, vă imputați ceva în privința scorului obținut la urne de PSD și, deci, în privința dezechilibrului uriaș de forțe din Parlament?
8. Ca om de stat, care este realizarea politică personală majoră pentru care credeți că poporul român vă este deja îndatorat? (alegerea în funcție nu se contabilizează)
9. Ce pățeau femeile de serviciu din perioada dictaturii dacă nu preluau cu promptitudinea corespunzătoare paltoanele dezbrăcate majestuos de profesorii de fizică ai liceului Brukenthal din localitatea Sibiu, județul Sibiu?
10.Ce marcă era șampania pe care ați ciocnit-o cu prim-ministrul Dacian Cioloș întru sărbătorirea consecințelor politice ale entuziastului enunț "A fost nevoie să moară oameni..."?

P'astea nu le aflarăm încă de la televizor. Da' și cînd le-om afla, no atunci nu ne năcăjîm rău, nu?...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bune rau de tot intrebarile retorice ( adica intrebari  la care  Klaus Werner niciodata nu va fi capabil sa ofere raspunsuri BETON, absolut  lamuritoare si logice ori macar trasnite, amuzante ... de unul singur) laugh Ca individ este pur si simplu liniar, fara o personalitate evidenta,fiind usor de manipulat de suflatorii in ureche laugh Cine-s suflatorii ? Ramane sa aflam...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mier Ian 11, 2017 3:51 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Ian 22, 2017 8:11 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sasalaul a tinut sa se plimbe ostentativ, ca pixelul rosu, printre manipulatii participanti la mitingul neautorizat.  laugh
A mai avut o iesire din asta la protestele dupa incendiul din Colectiv. Strania coincidenta este ca acum a iesit dupa incendiul din Bamboo, chiar daca si-a motivat iesirea cu alte argumente. Este clar ca prezidentul Romaniei, prin gestul lui, incurajeaza protestatarii sa participe la mitinguri neautorizate pt. a zgandari autoritatile sa intervina. Habar n-am care este regia pt. protestele de acum, insa ma gandesc ca pot sa apara la un moment dat inclusiv agenti provocatori pt. a realiza niste incidente stradale. In rest, tinand cont de sloganurile pro DNA, ma indoiesc sa existe vreun protestar care sa fi citit  OUG-urile pt. care protesteaza astfel incat sa fie capabil sa raspunda coerent la intrebarile penale ale vreunui reporter curios , intrebari  inspirate de materia penala. Eu stiu un prof care s-ar amuza copios facand o lista de intrebari ,extrem de curios de raspunsurile date de protestatari, ca la examen. Laughing Cel putin teoretic, s-ar putea presupune ca daca iesi in strada sa protestezi impotriva unor OUG care tin de materia penala, ar trebui sa ai ceva notiuni elementare in drept penal. laugh Adica nu te duci la protest daca esti chiar lemn tanase, sa risti ca vreun penalist sa te ia la intrebari, imprastiindu-se de ras.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Ian 23, 2017 9:27 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sasalaul a tinut sa se plimbe ostentativ, ca pixelul rosu, printre manipulatii participanti la mitingul neautorizat.  laugh
A mai avut o iesire din asta la protestele dupa incendiul din Colectiv. Strania coincidenta este ca acum a iesit dupa incendiul din Bamboo, chiar daca si-a motivat iesirea cu alte argumente. Este clar ca prezidentul Romaniei, prin gestul lui, incurajeaza protestatarii sa participe la mitinguri neautorizate pt. a zgandari autoritatile sa intervina. Habar n-am care este regia pt. protestele de acum, insa ma gandesc ca pot sa apara la un moment dat inclusiv agenti provocatori pt. a realiza niste incidente stradale. In rest, tinand cont de sloganurile pro DNA, ma indoiesc sa existe vreun protestar care sa fi citit  OUG-urile pt. care protesteaza astfel incat sa fie capabil sa raspunda coerent la intrebarile penale ale vreunui reporter curios , intrebari  inspirate de materia penala. Eu stiu un prof care s-ar amuza copios facand o lista de intrebari ,extrem de curios de raspunsurile date de protestatari, ca la examen. Laughing Cel putin teoretic, s-ar putea presupune ca daca iesi in strada sa protestezi impotriva unor OUG care tin de materia penala, ar trebui sa ai ceva notiuni elementare in drept penal. laugh Adica nu te duci la protest daca esti chiar lemn tanase,  sa risti  ca vreun penalist sa te ia la intrebari, imprastiindu-se de ras.
Cica n-ar avea treaba protestele doar cu OUG-urile respective, ci ar fi, practic, o revolutie/lovitura de stat, parte a unei miscari globale similare. Daca sorosistii americani au iesit la inaintare cu femeile roz, la noi a aparut, suprarealist, Plicusor Ban cu pruncul.  laugh  

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Pun aci si un comentariu de feisbuc:


Deci avem si elementul de culoare comun "revolutiilor colorate" marca Soros, prezent si acum, in agitatia de la Bucuresti:
Am observat cum niste unii in Piata Universitatii imparteau, inainte de sosirea lui Johannis acolo, niste cartonse de culoare rosie, celor din jur. Surpriza sau nu, Johannis a sosit si el in Piata Universitatii, imbracat cu o geaca tot rosie.. Concluzia este la liber... Dar sa revenim:

Planificatorii globali ai politicii mondiale din ultimile decenii, se vad amenintati atat de grav in interesele lor de schimbarile anuntate de Trump, incat au scos femeile in fata, ca scut, intr-o incercare disperata de a rasturna ordinea de drept rezultata dupa alegerile din SUA. Bine si ce urmeaza acum? Copiii?
Toata presa mainstrem este dezlantuita impotriva lui Trump.
Practic acum asistam la o "revolutie colorata", dusa chiar in tara din care CIA a inventat conceptul cu care a rasturnat guvernele legitime ale unor state suverane. Caciulitele roz pe care manifestantele le purtau, acele "pussyhat", sunt elementul comun de identificare al acestei "revolutii colorate" ce si-a gasit culmea, reverberatii si in alte mari capitale ale lumii.
Si nici ce se intampla acum la noi, nu este decat un simptom al acestei rezistente la schimbare. Chiar daca Johannis nu poarta celebra caciulita roz cu urechiușe, este si el parte la aceeasi revolutie globala.. pussy.. hate.

Si apropo.. am auzit una foarte, foarte tare:
Femeile din Arabia Saudita au manifestat, protestand impotriva lui Trump, pentru apararea drepturilor femeilor.
Bai Soros... Tu chiar esti nebun.!?



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  PPG Lun Ian 23, 2017 10:01 am

E o treaba foarte alambicata si conspirationista, desigur, pe care nu orice creier o penetreaza... daca e a unui specimen caruia ii curge scuipat din gura!

Eu nu stiu cum dracu sperau prostovanii aia ca o sa poata modifica codul penal in halul in care voiau s-o faca, fara ca oamenii sa le sara in cap!! Voiau sa scoata coruptia si abuzul in serviciu din incadrarea penala! Nu se poate asa ceva, sub nici un pretext. Solutia ar fi sa renunte definitiv la cele doua proiecte de magarii imense, pentru a stopa "lovitura de stat", e simplu de tot. Abia atunci, daca miscarea stradala o sa continue artificial, va fi dubioasa pe motive temeinice.
Sint foarte reale si revoltatoare aspectele cu securistii, implicarea lor in culisele justitiei de nivel inalt si desfatarile in banii publici, dar astea constituie teme separate.
Ma mai irita un pic consecintele prostiei acelor dobitoci care au cistigat recent alegerile, cu latrina 3 cu tot, fiindca i-au dat un bun prilej lui Iohannus, aka dl. ghinion sau Mr. 6 case, sa iasa in multime pentru a capitaliza imagine, in conditiile in care credibilitatea lui fusese puternic sifonata pina nu demult.

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Lun Ian 23, 2017 11:09 am

ENKI a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sasalaul a tinut sa se plimbe ostentativ, ca pixelul rosu, printre manipulatii participanti la mitingul neautorizat.  laugh

Pun aci si un comentariu de feisbuc:

[justify]
Deci avem si elementul de culoare comun "revolutiilor colorate" marca Soros, prezent si acum, in agitatia de la Bucuresti:
Am observat cum niste unii in Piata Universitatii imparteau, inainte de sosirea lui Johannis acolo, niste cartonse de culoare rosie, celor din jur. Surpriza sau nu, Johannis a sosit si el in Piata Universitatii, imbracat cu o geaca tot rosie.. Concluzia este la liber... Dar sa revenim:


Ca principiu, psihologic vorbind, nu te duci imbracat  ostentativ in rosu la un miting neautorizat. N-ai de unde sa stii cum evolueaza miscarea spontana si sa apara lunetisti pe acoperis sau pe la ferestre Laughing Aia imbracati in rosu sunt cei mai expusi daca lunetistii trag la nimereala, ca la loteria vizelor catre Paradis. Sau e suficient sa-i apuce harnicia pe janadarmi ca sa imprastie manifestantii. Rosul ii excita cel mai tare in astfel de momente, ca pe taurii furiosi. In plus, daca stia ca protestatarii urla sloganuri pline de amabilatati pt. ciuma rosie, Iohannis si-a imaginat ca fix rosul il scapa de deochi ? raset Si-o fi imaginat ca el este Santa Klaus, venit cu renii printre protestatari. Niciodata nu l-am suspectat de inteligenta, astfel incat nu ma mira ca  a vrut neaparat sa se dea ninja cel rosu, ca un papagal. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Ian 23, 2017 11:19 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sasalaul a tinut sa se plimbe ostentativ, ca pixelul rosu, printre manipulatii participanti la mitingul neautorizat.  laugh

Pun aci si un comentariu de feisbuc:

[justify]
Deci avem si elementul de culoare comun "revolutiilor colorate" marca Soros, prezent si acum, in agitatia de la Bucuresti:
Am observat cum niste unii in Piata Universitatii imparteau, inainte de sosirea lui Johannis acolo, niste cartonse de culoare rosie, celor din jur. Surpriza sau nu, Johannis a sosit si el in Piata Universitatii, imbracat cu o geaca tot rosie.. Concluzia este la liber... Dar sa revenim:



Ca principiu, psihologic vorbind, nu te duci imbracat in rosu ostentativ la un miting neautorizat. N-ai de unde sa stii cum evolueaza miscarea spontana si sa apara lunetisti pe acoperis sau pe la ferestre Laughing Aia imbracati in rosu sunt cei mai expusi daca lunetistii trag la nimereala, ca la loteria vizelor catre Paradis. In plus, daca stia ca protestatarii urla sloganuri pline de amabilatati pt. ciuma rosie, Iohannis si-a imaginat ca fix rosul il scapa de deochi ? raset Si-o fi imaginat ca el este Santa Klaus, venit cu renii printre protestatari. Niciodata nu l-am suspectat de inteligenta, astfel incat nu ma mira ca  a vrut neaparat sa se dea ninja cel rosu, ca un papagal. laugh

Foarte tare este si faptul ca, dupa ce a facut declaratia cu cei 2 elefanti la sedinta de guvern unde a participat neconstitutional, iar Mircea Badea s-a intrebat, retoric, daca nimeni n-a vazut in sala si un MAMUT, Sasalaul s-a gandit sa-si puna geaca Mammut. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Lun Ian 23, 2017 11:29 am, editata de 2 ori
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Ian 23, 2017 11:22 am

In loc de P.S. vesel


Cum recunoşti un nazist?

Cesare Lombrozzo ar zice că după rât. Zuckerberg opinează că după numărul de conturi false.
Eu am altă metodă: nazist este acela care, după ce dă foc, îşi manifestă indignarea în public.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Ian 23, 2017 11:44 am

Hopa, vad ca si participantii la cretiniadele din USA afiseaza elefanti, in acest caz uriasul pachiderm reprezentand partidul republican (Grand Old Party - GOP). suspect


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Recunosc, la acest moment al zilei mi-a fost destul de greu sa inteleg simbolismele folosite de trepaneti in USA, pornind de la infectiile post legarea trompelor. Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Lun Ian 23, 2017 11:52 am, editata de 2 ori (Motiv : completare cu foto 2)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Ian 23, 2017 12:00 pm

Mda, o poza de aseara, de la noi. vesel

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai multe foto cu elefanti si geci Mammut aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 12 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 18 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum