SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Klaus Werner Johannis

+4
ENKI
RocketQueen
baso
delta
8 participanți

Pagina 15 din 18 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Urmatorul

In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Sam Iun 10, 2017 2:14 pm

baso a scris:
In rest, amandoi cu cravata albastra si semnul masonic piramida. Nu-mi aduc aminte sa-l fi vazut pe Iohannis facand semnul asta atat de ostentativ.

Nici George Roncea nu pare sa mai fi vazut asa ceva la Sasalau. laugh


George Roncea
15 ore ·

uite oligofrenul cum rânjește fasolea ca maimuțoiu imitându-l pe Trump cu gestul cu mânuțele - pariez că tâmpitul nici habar n-are de semnificația gestului, indică o stare de enervare, nu de relaxare și calm, iar expresia de lehamite și greață a lui Trump completează total gestul, mă mir că nu i-a dat cu scrumiera în scăfârlie sasului, că bavarezu e coleric și-i sare iute muștaru, teribilă analiza gestuală, spune cât cinșpe comunicate oficiale. după ce chelnerul teleormănean i-a ciordit ceasu lui Trump, la paranghelia de după alegeri, acum papagalul ăsta de maimuțoi de Sibiu chiar riscă un cap în gură. vai de capu nostru ce ”reprezentanți” avem, muie nouă...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Sam Iun 10, 2017 2:20 pm

baso a scris:Nu neg faptul ca a fost o intalnire reusita, insa ii cam dau dreptate lui Cristoiu.  vesel

Cristoiu are doar partial dreptate, in sensul ca suma de 6 miliarde de dolari avansata de el e mult prea mica. Io asa zice ca undeva la 30-40 de miliarde in urmatorii 10 ani vom pompa in amerloci. vesel

Altii, mai conspirationisti, au observat o legatura ascunsa intre sandalele Duamnei si procentul din PIB alocat pentru aparare via USA. laugh


În spatele uşilor închise

Donald făcu un semn, cu înţelesul: "Să ne retragem departe de ochii presei!"
Cum Klaus rămase încremenit, sepepistul Vasile-i şopti:
- Du-te după el, îţi face semn cu degetul să mergi în Biroul Oval.
Donald se juca cu trabucul.
"Monica scrie pe mine!" - gândi Klaus.
Decise să-i zică ceva interesant:
- Dacă reuşim condamnarea puşcăriabililor, vom aloca 6% din PIB...
- Lasă asta! - îl întrerupse Donald. Mi-a cerut Melania să te-ntreb, de unde-şi ia doamna sandalele? Sunt făcute la Clujana?
"Hait! Ăsta vrea 7%!..." - înţelese Klaus.





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Iun 10, 2017 6:07 pm

laugh
Apropo de Monica. M-a intrebat fii-mea de dimineata, aratandu-mi poza cu datul mainii, ce parere am laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Iun 11, 2017 5:56 am

A fost haioasa si spontana reactia lui Trump cand Bogdan Chiriac s-a bagat peste el, laudandu-se ca a pus mana pe microfon si incercand sa-i puna o intrebare: Doar daca il vand eu  veselie   Cand s-a dat in direct, desi am sesizat interventia lui Chireac, curmata brusc, mi-a scapat replica lui Trump raset Paznicii lui Trump s-au miscat incredibil de rapid raset
min.21:44



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Iun 11, 2017 8:09 am

baso a scris:A fost haioasa si spontana reactia lui Trump cand Bogdan Chiriac s-a bagat peste el, laudandu-se ca a pus mana pe microfon si incercand sa-i puna o intrebare: Doar daca il vand eu  veselie   Cand s-a dat in direct, desi am sesizat interventia lui Chireac, curmata brusc, mi-a scapat replica lui Trump  raset Paznicii lui Trump s-au miscat incredibil de rapid  raset
min.21:44



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

laugh bine
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Iun 11, 2017 10:47 am

ENKI a scris:
baso a scris:A fost haioasa si spontana reactia lui Trump cand Bogdan Chiriac s-a bagat peste el, laudandu-se ca a pus mana pe microfon si incercand sa-i puna o intrebare: Doar daca il vand eu  veselie   Cand s-a dat in direct, desi am sesizat interventia lui Chireac, curmata brusc, mi-a scapat replica lui Trump  raset Paznicii lui Trump s-au miscat incredibil de rapid  raset
min.21:44



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

laugh bine

Context in care am dedus  ca, la conferinta de presa, staff-ul  lui Iohannis a impus, inclusiv lui Trump, ce jurnalisti romani sa puna
intrebari laugh Trump insa nu s-a sfiit sa raspunda intrebarilor jurnalistilor americani si mai  incomozi.Dupa ce l-a taiat scurt pe Chireac, chiar a parut putin enervat de provocarea jurnalistului american pe care l-a lasat sa-l intrebe imediat dupa initiativa ratata a lui Chireac Laughing OK Ficusul nostru a ras prosteste la replica lui Trump adresata lui Chireac, fara sa priceapa mare lucru. Laughing Iar daca ma gandesc bine, traducerea corecta ar fi Doar daca vand eu asta , fiind o replica atotcuprinzatoare si elaborata spontan cu referirie la intreaga faza inedita si nu neaparat doar la microfonul pe care Chireac a pus mana (gratuit sau contracost) raset De departe, mi s-a parut a fi cel mai tare moment cinematografic din conferinta de presa. Contextul in care s-a intamplat a fost al naibii de potrivit si,desi a fost spontan & rapid, am o oaresce senzatie ca a fost putin regizat chiar de Trump. Laughing Il cred in stare...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Iun 11, 2017 3:08 pm

In tot cazul, amerlocii chiar meritau un astfel de presedinte, care sa rascoleasca dezinvolt prin tot rahatul adunat in ultimele mandate ale democratilor. Circul planetar este asigurat, iar daca si painea devine ceva mai accesibila, tirania mondiala va fi instaurata fara probleme, in maxim 10 ani. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Lun Iun 12, 2017 7:40 am

Habar n-am ce fel de presedinte american va fi Trump. Imprejurarea ca nu a avut exprimari belicoase la adresa Rusiei, nu consider a fi ceva negativ in contextul in care Romania este mai aproape geografic  de Rusia decat SUA. Ca la americani s-a creat psihoza cum ca rusii l-au ajutat pe Trump sa castige, dincolo de faptul ca este imposibil de a proba fraudarea voturilor de catre rusi in favoarea lui Trump, denota si ideea inoculata in mentalul colectiv american ca Rusia este mama tuturor relelor de pe Pamant, adversarul lor traditional, si asa ar trebui sa ramana. Citeam anii trecuti pe site-uri americane niste comentarii de tot rahatul, cu cata dezinvoltura asteptau unii sa inceapa o razboiala crancena cu rusii, fix prin Romanica. laugh Adica sa priveasca amerlocii la TV, halind popcorn, scene de razboi din Europa.
Adevarul e ca Romania are o pozitie geografica interesanta.
In alta ordine de idei, eu cred ca marii afaceristi americani sunt in primul rand interesati sa vanda tehnica militara celorlalte state membre NATO. Posibil ca in acest context, Iohannis sa fi fost un exemplu bun de dat celorlalti presedinti ai statelor membre NATO. Frate, frate, dar branza e pe bani. Trump fiind mai mult afacerist si mai putin politician diplomat, nu ma mir ca a abordat pragmatic si afacerist chestiunea NATO, din perspectiva lui Big brother. Iar intrebarea inspirata ce i-a fost pusa de jurnalista TVR, despre art.5 din Conventia NATO, i-a permis sa linisteasca lumea, cu amendamentul: ce ar fi sa platiti si debitele din urma, istorice ?(continut in raspunsul la intrebarea anterioara  pusa lui Iohannis, dar la care a raspuns si Trump, parca anticipand intrebarea urmatoare vesel )

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Iul 13, 2017 11:22 am

Halatu', unde e halatu?! laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Iul 31, 2017 3:42 pm

Marlanul si momarlanul as intitula aceasta poza mioritica, irepetabila. laugh


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Iul 31, 2017 5:14 pm

Curiozitatea m-a impins sa accesez galeria foto a deja celebrului cioban Filimon Vreja. Asa am aflat ca Sasalaul s-a plasat intr-o companie extrem de selecta. vesel

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Lun Iul 31, 2017 10:21 pm

ENKI a scris:Marlanul si momarlanul as intitula aceasta poza mioritica, irepetabila. laugh



Cine stie cat or fi cautat sepepistii si cei ce se ocupa de PR-ul prezidential un cioban activ pe facebook care sa-i viralizeze poza de excursionist Laughing Mai nashpa era daca pe presedinte si pe ravasitoare i-ar fi atacat cainii ciobanului raset Ca-ti trebuie ceva sange in instalatie cand in drumetie vezi o turma la oaresce distanta si cainii care o pazesc, dornici de divertisment cu turistii...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mar Aug 01, 2017 8:14 am

baso a scris:
ENKI a scris:Marlanul si momarlanul as intitula aceasta poza mioritica, irepetabila. laugh



Cine stie cat or fi cautat sepepistii si cei ce se ocupa de PR-ul prezidential un cioban activ pe facebook care sa-i viralizeze poza de excursionist Laughing Mai nashpa era daca pe presedinte si pe ravasitoare i-ar fi atacat cainii ciobanului raset Ca-ti trebuie ceva sange in instalatie cand in drumetie vezi o turma la oaresce distanta si cainii care o pazesc, dornici de divertisment cu turistii...


Eh, probabil ca orice ce cioban mai rasarit are abonament la Vodafone, pe modelul celebrului Ghita Ciobanul. laugh
Am trait un astfel de moment langa o stana, cei 7 caini, unul mai fioros ca altul, formand un semicerc din care latrau amenintator, apropiindu-se pas cu pas de mine, tanarul meu insotitor/ajutor si prietenul sau, venit din Germania, in vacanta. Am ramas calm si am incercat sa vorbesc cu animalele, ceea ce se dovedea inutil, cainii apropiindu-se tot mai mult si latrand tot mai agitat. Cand au ajuns la circa 2 metri si cand imi cam pierdusem increderea ca mai pot controla situatia, ca din pamant a aparut ciobanul, care si-a calamt haita cu cateva stigate si fluieraturi. Asta se intampla in '96, de curand revazand una dintre fotografiile facute in acea zi. Nu-mi mai amintesc daca fotografia a fost facuta inainte sau dupa intamplare, cert e ca prinsesem o soparla si ii aratam "neamtului" ca ea poate fi tinuta captiva nu doar in mana, ci si in... gura, cu buzele. laugh Asta poate si pentru ca diminetile padurarilor din Tara Fagarasului incepeau cu 50-100 ml de rachiu, in loc de spalat pe dinti. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  delta Mar Aug 01, 2017 9:03 am

ENKI a scris:Marlanul si momarlanul as intitula aceasta poza mioritica, irepetabila. laugh


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
da' ce insecta mare zboara deasupra capului ciobanului...
o fi mini-dronă a SPP-ului suspicios

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mar Aug 01, 2017 9:32 am

delta a scris:
da' ce insecta mare zboara deasupra capului ciobanului...
o fi mini-dronă a SPP-ului suspicios

Eh, securistii or fi vrut sa transmita subliminal ca ciobanu' se simte cu musca pe caciula. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mar Aug 01, 2017 10:01 am

Cospirationistii vad in insecta interpusa intre obiectivul aparatului foto si cuplul marlan-momarlan un... elicopter. Shocked

Marius Albin Marinescu
6 minute ·

Propaganda iohannistă: Klaus, cu elicopterul la ședințe foto montane.

Există, totuși, naivi care chiar cred că Iohannis escaladează pieptiș cărările abrupte ale munților de dragul naturii.
Nu, dragilor, totul este material fotografic pentru propagandă și cultul personalității, în care e musai ca președintele să fie perceput de către plebe ca om de-al nostru, din popor, modest până la Dumnezeu și înapoi! Voi vedeți doar rezultatele unor ședințe foto, unde deplasarea s-a făcut cu elicopterul, că așa fac oamenii modești, ei se deplasează doar cu elicopterul!

Dacă vă uitați cu atenție în dreapta clopului ciobănesc, pe cer se vede o „gâză”. Nu-i musca verde de latrină, atrasă de mirosul de rahat, ci elicopterul prezidențial din care coborâse Klaus și care acum se ascunde până la plecare, aterizând după o culme, ca să nu fie văzut de turiști în preajma lui rânjilă fotografiatul, fiindcă fraierii trebuie să fie convinși că plăvanul chiar a urcat muntele pe jos.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mar Aug 01, 2017 10:10 am

ENKI a scris:Cospirationistii vad in insecta interpusa intre obiectivul aparatului foto si cuplul marlan-momarlan un... elicopter. Shocked

Marius Albin Marinescu
6 minute ·

Propaganda iohannistă: Klaus, cu elicopterul la ședințe foto montane.

Există, totuși, naivi care chiar cred că Iohannis escaladează pieptiș cărările abrupte ale munților de dragul naturii.
Nu, dragilor, totul este material fotografic pentru propagandă și cultul personalității, în care e musai ca președintele să fie perceput de către plebe ca om de-al nostru, din popor, modest până la Dumnezeu și înapoi! Voi vedeți doar rezultatele unor ședințe foto, unde deplasarea s-a făcut cu elicopterul, că așa fac oamenii modești, ei se deplasează doar cu elicopterul!

Dacă vă uitați cu atenție în dreapta clopului ciobănesc, pe cer se vede o „gâză”. Nu-i musca verde de latrină, atrasă de mirosul de rahat, ci elicopterul prezidențial din care coborâse Klaus și care acum se ascunde până la plecare, aterizând după o culme, ca să nu fie văzut de turiști în preajma lui rânjilă fotografiatul, fiindcă fraierii trebuie să fie convinși că plăvanul chiar a urcat muntele pe jos.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

veselie Aha, deci l-au plantat langa turma cu elicoptericiul numai dupa ce ciobanul si-a legat cainii raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Aug 25, 2017 8:17 am

N-am urmarit atent vizita Macroului gerontofil pe plaiuri mioritice, dar am auzit ca ar fi venit cu catalogul de arme, afland el de la Trump despre miorii dispusi sa-si aprere saracia si nevoile si neamul de toti banii. Probabil ca vor fi fost prin mass-media si ceva lupte de imagine intre ravasitoarele profesoare, una mai stafidita decat alta, insa pe mine poza asta m-a lasat cu gura cascata. Shocked
Pe bune, e ca o calatorie in timp, pentru ca la fel de bine putea fi facuta si in anii '90, cand soferul Klaus si translatoarea Carmen intermediau adoptiile/vanzarile de copii. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Vin Aug 25, 2017 11:34 am

Iar cu cateva ore inaintea vizitei Macroului, aproape ca l-a facut terorist pe Tudorel Toader. Mai precis scribii care ii compun comunicatele. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Aug 25, 2017 7:01 pm

baso a scris:Iar cu cateva ore inaintea vizitei Macroului, aproape ca l-a facut terorist pe Tudorel Toader. Mai precis scribii care ii compun comunicatele. laugh
Daca a avut asemenea reactii la niste banale propuneri, inca nedezbatute sau apropbate de parlament, ma intreb daca nu se va autodetona cand va auzi de legile dizgratierii si amneziei. laugh


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Aug 26, 2017 12:24 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Iar cu cateva ore inaintea vizitei Macroului, aproape ca l-a facut terorist pe Tudorel Toader. Mai precis scribii care ii compun comunicatele. laugh
Daca a avut asemenea reactii la niste banale propuneri, inca nedezbatute sau apropbate de parlament, ma intreb daca nu se va autodetona cand va auzi de legile dizgratierii si amneziei. laugh



Sunt hyperamuzante legile alea,ale  dizgratierii si amneziei, auzite ca fiind  transmise prin telefon de ....mama lui Flory ....din Vaslui.
Problema reala si serioasa este faptul  ca avem un prezident preocupat in primul rand sa calatoreasca si sa faca fata cu succes unui protocol la nivel inalt in relatia cu strainatatea, fara sa depuna nici cel mai mic efort intelectual, ci pur si simplu pt ca este un sasalau  inalt si prezentabil, cu o sotiea perfect adaptata , capabila sa se expuna in minijupe(la concurenta cu sotia mult mai tanarului Macron). Si nu doar pe plan intern(ci si extern), parand  a fi controlat de niste forte oculte care nu doar ii pun gura, ci si isi asuma, in numele prezindentului, cometariile pentru acesta,  atunci cand Iohannis gaseste motive seriooase ori absolut  din zvac personal(inexplicabile... decat din perspectiva sotiei care l-a bagat  intredictie intima),incat sa nu le rosteasca personal in conferinte de presa. laugh Pentru a fi nu abordat ulterior la intrebari incomode la care trebuie sa raspunda instant (fara consultarea doamnei Carmen) laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Aug 26, 2017 7:04 pm

Daca prin comunicatul prezidential doar s-a sugerat, fara sa sa se spuna cu subiect si predicat, ca Tudorel este un terorist, iata si un lacheu  traducator pe faza, care abia a asteptat sa dezvolte ideea  raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

CTP-ul asta, pe masura ce imbatraneste, devine tot mai vitriolat, nu doar in vorbe, ci si in atitudine. Daca in urma cu vreo 10 ani inca mai avea un oarecare charm cu stilului lui de ursuz, incantat sa fie antipatic, in prezent cred ca este un adevarat calvar sa fii in preajma lui. Dupa 4 divorturi, cica s-ar fi gasit iar una, care putea sa-i fie fiica, incercatoare sa-l suporte  Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Sam Aug 26, 2017 7:18 pm

baso a scris:
CTP-ul asta, pe masura ce imbatraneste, devine tot mai vitriolat, nu doar in vorbe, ci si in atitudine. Daca in urma cu vreo 10 ani inca mai avea un oarecare charm cu stilului lui de ursuz, incantat sa fie antipatic, in prezent cred ca este un adevarat calvar sa fii in preajma lui. Dupa 4 divorturi, cica s-ar fi gasit iar una, care putea sa-i fie fiica, incercatoare sa-l suporte  Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Probabil i-au servit securistii o nimfa care sa-i mosteneasca banii dupa ce-o sucomba de inima rea. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Aug 26, 2017 11:52 pm

Am dat intamplator de feisbuca lui Cartianu care l-a preluat pe CTP. Comentariile #rezistentilor sunt de-a dreptul naziste.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sunt cam socata ca Administratia Prezidentiala a generat astfel de reactii in lant. suspect

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Sept 01, 2017 9:56 am

baso a scris:Iar cu cateva ore inaintea vizitei Macroului, aproape ca l-a facut terorist pe Tudorel Toader. Mai precis scribii care ii compun comunicatele. laugh
Culeasa de pe undeva de pe feisbuc: cica daca ar fi avut consilieri cu simtul umorului, Sasalaul l-ar fi invitat pe Macrou la munte, la Babele. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Sept 08, 2017 5:56 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Vin Sept 08, 2017 8:53 pm

laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Sept 22, 2017 1:03 pm

Daca eram rautacios, as fi scris cate ceva despre scoaterea in evidenta a pantecului sterpei vanzatoare de copii. Dar nu sunt, asa ca ma distrez cu ce scriu altii. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sorin Faur
6 ore ·

Doamna Carmen, această Raresh Bogdan de prin foarte frumoasele părți ale Sibiului, are remarcabila capacitate de a rata vestimentar, unul după altul, fiecare prilej de a fi, cît de cît, adecvată amplasărilor în prilejuri oficiale. Dumneaei nu e, însă, instituție, prin urmare nu e obligată să explice nici măcar ce entitate/obiect/gînd/furnicătură i-a putut provoca un asemenea zîmbet, combinat cu o asemenea expresie oftalmologică a extazului, altminteri asortate perfect la orbitoarea rochiță. Hai, și la pantofior. Aparținătorul, însă, e. Instituție. Avînd în vedere situația deja expusă, dinspre dreapta dumnealui era imposibil să-i fi parvenit (pardon) informațiile ultrasecrete potrivit cărora manșeta cămășii trebuie să iasă de sub mîneca sacoului (valabil pentru ambele brațe, da?), iar pantalonul trebuia să se termine la un cu totul alt moment decît cel din imagine. Las' că la croitorul meu din colț (Europa de sud-est, semicentral) există soluții simple de impozare și just raport pentru umeri cam mulați în competiția cu abdomenul. Dacă privim, însă, problema fotoexpusă din punct de vedere politic, nu-i exclus ca Aparținătorul să-și facă haine așa mari din necesități firești de creștere pentru al doilea mandat. Deci, deși nu prea pare, ne confruntă, de fapt, cu un mesaj subliminal nădăjduitor. #facețiceva #speranțadecedeazăultima #dardecedează #moarteapasiuniioficial




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Vin Sept 22, 2017 1:23 pm

ENKI a scris:Daca eram rautacios, as fi scris cate ceva despre scoaterea in evidenta a pantecului sterpei vanzatoare de copii. Dar nu sunt, asa ca ma distrez cu ce scriu altii. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sorin Faur
6 ore ·

Doamna Carmen, această Raresh Bogdan de prin foarte frumoasele părți ale Sibiului, are remarcabila capacitate de a rata vestimentar, unul după altul, fiecare prilej de a fi, cît de cît, adecvată amplasărilor în prilejuri oficiale. Dumneaei nu e, însă, instituție, prin urmare nu e obligată să explice nici măcar ce entitate/obiect/gînd/furnicătură i-a putut provoca un asemenea zîmbet, combinat cu o asemenea expresie oftalmologică a extazului, altminteri asortate perfect la orbitoarea rochiță. Hai, și la pantofior. Aparținătorul, însă, e. Instituție. Avînd în vedere situația deja expusă, dinspre dreapta dumnealui era imposibil să-i fi parvenit (pardon) informațiile ultrasecrete potrivit cărora manșeta cămășii trebuie să iasă de sub mîneca sacoului (valabil pentru ambele brațe, da?), iar pantalonul trebuia să se termine la un cu totul alt moment decît cel din imagine. Las' că la croitorul meu din colț (Europa de sud-est, semicentral) există soluții simple de impozare și just raport pentru umeri cam mulați în competiția cu abdomenul. Dacă privim, însă, problema fotoexpusă din punct de vedere politic, nu-i exclus ca Aparținătorul să-și facă haine așa mari din necesități firești de creștere pentru al doilea mandat. Deci, deși nu prea pare, ne confruntă, de fapt, cu un mesaj subliminal nădăjduitor. #facețiceva #speranțadecedeazăultima #dardecedează #moarteapasiuniioficial




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Doamna Carmen, prin albastrul cerului senin, a facut un XYY cu cravetele domnilor din stanga ei. Slovena Melania si-a asortat cuminte rochia la costumele barbatilor din dreapta ei.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Sept 28, 2017 3:07 pm

Ia sa vedem care ies primii in strada, tefeleii sau CpF-istii? Laughing


Domnule presedinte, sunteti un farsor!



Eu sunt rezervist. Locotenent de AAA (artilerie antiaeriană). Am făcut armata 6 luni la rachete și ceea ce am învățat atunci se rezumă cam la asta: când țara este în pericol lași totul deoparte și te înrolezi, cu orice risc, să o aperi.

Acum două zile,  domnul președinte Iohannis a sunat mobilizarea: „De aceea, este nevoie de o implicare civică maximă, este nevoie ca toţi cei care îşi doresc o Românie stat de drept şi care doresc o justiţie independentă să se anunţe şi să-şi spună opinia”.

M-am simțit direct vizat de apelul președintelui. Da, îmi doresc din tot sufletul ca România să fie stat de drept și da, lupt din răsputeri să avem în țară o justiție independentă. Ce-mi cere, așadar, comandantul suprem? Să mă implic civic maxim. Să mă anunț și să-mi spun opinia.

Iată, azi ridic două degete (să mă anunț) și scriu articolul de față care reprezintă opinia mea.

Domnule președinte, cu tot respectul cuvenit gradului și funcției dumneavoastră, cu tot atașamentul față de România și români, vreau să vă spun răspicat și fără pic de patimă subiectivă un adevăr tragic pentru ţară: sunteți un farsor!

Vă pavoazaţi, propagandistic, cu vorbe mari „o Românie stat de drept”şi „o justiţie independentă” dar, prin atitudinea dumneavoastră, dovediţi un dispreţ ciocoiesc faţă de sensul profund al acestora.

Ciocoiul ,conform DEX, este un parvenit din rândul vătafilor, angajat ca servitor la un boier. Definiţia vi se potriveşte de minune. Iar boierul pe care îl serviţi nu este nicidecum poporul român ci un anti-popor, neromân. Asta este opinia mea!

Ieri v-aţi grăbit să-i primiţi la Cotroceni pe ostaşii aceia bravi care umblă în chiloţi prin metrou şi caligrafiază cu zel sorosist denunţuri patriotice, la dictarea procurorilor DNA, împotriva trădătorilor de sistem ocult şi de putere paralelă. Aş vrea să mă primiţi şi pe mine ca să vă expun crezul meu civic.

România stat de drept pe care mi-o doresc eu ar trebui să fie intolerantă faţă de nesocotirea drepturilor omului. Aşadar fără procurori Portocală, violatori şi şantajişti, fără dosare politice întocmite pe bază de denunţuri mincinoase, stimulate prin tortură, fără conducători de parchete ce fură prin plagiere şi îşi încalcă propriile principii morale participând la sindrofii cu politicieni şi şefi de servicii secrete, fără, fără, fără…

Nu ştiu ce repere etice aveţi dumneavoastră când vorbiţi de astfel de lucruri dar, ceea ce observ, este că o apăraţi necondiţionat pe Laura Kovesi, care îl apără necondiţionat pe procurorul Portocală. Deci, prin tranzitivitate, îl apăraţi necondiţionat pe procurorul Portocală. Asta nu vă face deloc cinste!

Mă chemaţi la implicare civică maximă pentru apărarea unor idei mari. Iată-mă! Prezent, cu arma la picior. Dar, stupoare, văd că definiţi aceste idei mari exact pe dos decât într-o democraţie autentică. Oamenii cărora le-aţi devenit stindard de luptă cu jiletca dumneavoastră roşie din Piaţa Universităţii vor execuţii colective, nu justiţie liberă. Vor „DNA să vină să vă ia” la grămadă, după carnetul de partid, nu după dosare întocmite corect, responsabil, pe bază de probe solide şi nu de interese politice.

Deşi am o vârstă de „lăsat la vatră”, mă înrolez voluntar. Şi ca mine, sunt sigur, foarte mulţi dintre cei care, profund şi onest, doresc o Românie stat de drept, (dar cu adevărat stat de drept, nu stat al procurorilor) şi o justiţie liberă (dar cu adevărat liberă, nu liberă la abuzuri şi poliţie politică).

V-aţi chemat în sprijin şi în stradă gaşca de tefelişti setaţi antinaţional de un finanţator fără scrupule şi fără Dumnezeu. Speraţi că ea, gaşca, va mai pune o dată între paranteze voinţa majorităţii, exprimată prin vot, şi că vă va mai cadorisi o dată cu un guvern de trădare naţională precum funestul guvern Cioloş. Degradantă speranţă!

Riscaţi, în megalomania dumneavoastră special întreţinută de forţele răului, un război civil. Un măcel  între români şi români. Nu vă pasă! V-aţi pozat cu Trump, sunteţi mare!

Şi nu doar că riscaţi. Dar instigaţi!

Aţi chemat din nou cohortele feisbuciste la implicare civică maximă? Ei bine, fără să vreţi, m-aţi chemat şi pe mine şi pe milioane de alţi români care gândesc ca mine.
Vă promit, vă promitem că, la nevoie, vom da curs chemării dumneavoastră.
Credeţi că sunteţi şmecher? Că numărul şi bunul simţ nu va conta în faţa tupeului şi a lipsei de informare?
Ei bine, vă înşelaţi!
Farsor, farsor… Dar să devii complicele lui Portocală e parcă, totuşi, prea mult. Prea greţos. Prea de zdreanţă.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 15 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 18 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum