SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Klaus Werner Johannis

+4
ENKI
RocketQueen
baso
delta
8 participanți

Pagina 4 din 18 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Urmatorul

In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 04, 2015 3:33 pm

ENKI a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh
Comentariul lui MB mi se pare perfect armonizat cu comentariul de mai jos, preluat de pe Hotnews  + raspunsurile anexate  raset

Emotii dar si ratiune!Simplitate dar nu simplism ! (Vineri, 2 ianuarie 2015, 20:20)

hotnewsfil [utilizator]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Da, starile de emotie sunt localizate in creer (moleculele 'responsabile' cu emotiile, intr-o zona aparte de cea ocupata de starea de ratiune, de judecata (moleculele specializate pentru ratiune).
Exista bucurii de diferite intensitati. Si cele mici tot bucurii sun ; sa le recunoastem si lor existenta si valoarea, efectullor benefic. Acestea (bucuriile) declansaza procese fiziologice proportionale, ca intensitate, cu intensitatea bucuriei din creer : o stare generala de bine, moderata, o tresarire a inimii, o accelerare a batailor acesteia, un freamat general puternic, etc.
Si situatiile neplacute sunt preluate in creer, ca emotii care declanseaza procese fiziologice de diverse intensitati : tremuratul de furie, bataile accelerate ale inimii, etc.
Starile de multumire, de satisfactie foarte puternica creaza emotii de fericire si, invers, marile necazuri provoaca depresii, etc.
Nu exista emotii ale inimii (emotiile nu sunt localizate in inima!), exista numai efectele fiziologice ale emotiilor din creer asupra fiziologiei, comportarii fiziologice a inimii.
Si rezultatele bune ale ratiunii genereaza emotii de satisfactie in om - transferul efectelor intre zonele din creer cu functii diferite.



Adevărat tot ce spui... (Sâmbătă, 3 ianuarie 2015, 9:37)

marki [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

+1 (1 vot)    
: ( ) (Sâmbătă, 3 ianuarie 2015, 12:33)

ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil
Asta cu "moleculele specializate pentru ratiune" e buna. De exemplu, C2H5OH. Diluat cu un pic de apa.
raspunde trimite




Hopa, ai descoperit o clona a paginii lui Badea (mi-a sarit in ochi SlugaLuiFelixChiarEl din link).
Am comparat, totul este identic cu pagina oficiala/verificata de FB, doar ca autorul clonei inca n-a copiat cele 3 postari din ultima ora, nefiind probabil la post. laugh
Probabil că asta e coloana a V-a a securicioșilor, care așteaptă doar un semn de la șefi ca să înceapă Jihadul... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Ian 04, 2015 3:51 pm

ENKI a scris:

Hopa, ai descoperit o clona a paginii lui Badea (mi-a sarit in ochi SlugaLuiFelixChiarEl din link).
Am comparat, totul este identic cu pagina oficiala/verificata de FB, doar ca autorul clonei inca n-a copiat cele 3 postari din ultima ora, nefiind probabil la post. laugh
Niciodata nu mi-a fost prea clar care ar putea fi contul original si care clona raset Nici nu mi-am batut capul cu dilema , existand chiar posibilitatea ca originalul sa mimeze ca unul dintre conturile alea ar fi fake atunci cand vreo postare de pe Fb enerveaza prea tare opinia publica. raset
Pur si simplu am luat de bune ce scrie Luiza Popa raset [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Cre' ca si sluga lui felix e chiar el raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Ian 04, 2015 4:51 pm

baso a scris:
ENKI a scris:

Hopa, ai descoperit o clona a paginii lui Badea (mi-a sarit in ochi SlugaLuiFelixChiarEl din link).
Am comparat, totul este identic cu pagina oficiala/verificata de FB, doar ca autorul clonei inca n-a copiat cele 3 postari din ultima ora, nefiind probabil la post. laugh
Niciodata nu mi-a fost prea clar care ar putea fi contul original si care clona raset Nici nu mi-am batut capul cu dilema , existand chiar posibilitatea ca originalul sa mimeze ca unul dintre conturile alea ar fi fake atunci cand vreo postare de pe Fb enerveaza prea tare opinia publica. raset
Pur si simplu am luat de bune ce scrie Luiza Popa raset [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Cre' ca si sluga lui felix e chiar el raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pagina lui Badea e oarecum usor de recunoscut, avand aproape 300 000 de likeuri, la cautarea pe FB fiind sugerata cu o "bifa" de verificare a autenticitatii posesorului.  Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Ian 04, 2015 4:56 pm

Dracu' gol a scris:Probabil că asta e coloana a V-a a securicioșilor, care așteaptă doar un semn de la șefi ca să înceapă Jihadul... raset
Se pare ca va fi o confruntare feibucistica de amploare, pentru am reperat si o clona tacuta a scoancsei beutoare de pisu. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Ian 04, 2015 6:38 pm

ENKI a scris:


Pagina lui Badea e oarecum usor de recunoscut, avand aproape 300 000 de likeuri, la cautarea pe FB fiind sugerata cu o "bifa" de verificare a autenticitatii posesorului.  Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cica n-am permisiunea sa vad pagina aia .
Candva, cu mai mult timp in urma, tin minte ca Googalul ii gasea 3 conturi, fiind mai usor de dedus care era contul original, dupa nr. de likeuri. Pt. publicul larg sunt accesibile acum doar 2 . Din cate spui tu, clonacul slugaluifelix copiaza identic in timp ce alalalt clonac mai si improvizeaza, bagand de la el. Nu prea pricep logica clonacului slugaluifelix care-l copiaza identic  raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Ian 04, 2015 6:54 pm

baso a scris:
ENKI a scris:


Pagina lui Badea e oarecum usor de recunoscut, avand aproape 300 000 de likeuri, la cautarea pe FB fiind sugerata cu o "bifa" de verificare a autenticitatii posesorului.  Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cica n-am permisiunea sa vad pagina aia .
Candva, cu mai mult timp in urma, tin minte ca Googalul ii gasea 3 conturi, fiind mai usor de dedus care era contul original, dupa nr. de likeuri. Pt. publicul larg sunt accesibile acum doar 2 . Din cate spui tu, clonacul slugaluifelix copiaza identic in timp ce alalalt clonac mai si improvizeaza, bagand de la el. Nu prea pricep logica clonacului slugaluifelix care-l copiaza identic  raset

Intr-adevar, Google nu afiseaza la rezultatele cautarii Mircea Badea chiar el decat cele doua pagini clonate. Shocked
La o cautare dupa Mircea Badea Facebook apare o a treia pagina, Mircea Badea si atat, fara a fi a lui, dar folosindu-i poza si preluand unele postari. scratch
Cred ca oranjgutanii l-au lucrat la Google. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Ian 04, 2015 7:08 pm

Exista multe conturi clonate . Presupun ca,in multe cazuri, este o practica gazetareasca; cand n-au ce scrie, baga ceva texte pe un cont din asta iar apoi dau cu citat in presa.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mar Ian 06, 2015 3:55 pm

Se pare ca s-a deslusit "misterul" si au fost sterse conturile false ale lui Carmen Iohannis.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Evident ca un carcotas precum Cristoiu trebuia sa construiasca si o teorie a conspiratiei legata de o magarie obisnuita pe FB.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dupa mintea lui, Carmen Iohannis ar fi trebuit sa faca o conferinta de presa pt. a declara ca nu are cont pe FB si ca alea care exista sunt false? Nici nu pricep de ce ar fi obligata sa aiba cont pe FB. scratch
In plus nici nu a fost asa de dificil pt. cel (sau cei) care i-a facut conturile sa gaseasca si fotografii mai putin mediatizate, tot pe internet. Pe mine m-au intrigat comentariile siropoase de pe careva site de stiri legate de fotografiile cu bradul care ar fi fost postate de nevasta lui Iohannis in 1 ianuarie si care, la o simpla cautare,se putea constata usor faptul ca au fost postate inainte, de altcineva.
In ce priveste fotografia din biserica, este preluata de pe Blogul lui Mugur Varzariu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ( foto.33)

Ciudate ar fi doar maniera cretina in care creatorul conturilor concepea mesajele si scopul pt care retardatii din presa au stat cu ochii pe conturile alea fara sa se prinda ca sunt false, intrecandu-se si ei cu cele mai cretine titluri si comentarii personale ca sa informeze tara ce posteaza prima doamna pe facebook si sa adune comentatori pe acolo. Doar niste retardati mintali pot sa faca stiri din postarile banale ale VIP-urilor clonate pe facebook.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mar Ian 06, 2015 4:16 pm

E in regula, conturile false au fost sterse, madama nu a avut si inca nu are cont de FB, dar urmeaza sa se lanseze cat de curand in virtual, pentru a da satisfactie votacilor socializanti. Laughing
Io cred ca a fost o strategie de marketing a americanizatilor din presa, care au suprasaturat mediile de informare cu sintagma "prima doamna", de parca si ea ar fi candidat la ceva. Sigur, femeia n-are vreo vina, dar tare sunt curios cum se va manifesta in virtual si daca o va lua valul in real, astfel incat, dupa un cuplu presedinte jucator cu nevasta muta sa avem parte de un cuplu pe invers, presedinte mutalau cu o nevasta palavragioaica, responsabila cu presa tabloida. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mar Ian 06, 2015 6:01 pm

In SUA a cam devenit o traditie ca "prima doamna" sa fie o figura publica importanta,implicata in diverse activitati mediatizate,acte cartitabile, conferinte,etc intr-o formula care sa puna in valoare familia prezidentiala. Cu siguranta ca exista acolo o adevarata "industrie" care se ocupa de imaginea familiei prezidentiale, fiind de altfel firesc ca sotia presedintelui sa nu fie doar de decor, de adus doar pe la sindrofii, ci o persoana activa si cu personalitate, o doamna care sa castige simpatia cetatenilor si sa le transmita ideea ca impreuna cu presedintele formeaza un cuplu echilibrat, cu preocupari laudabile.
Nu stiu daca la noi s-ar putea importa o astfel de traditie, insa este cert rochia deasupra genunchilor a deranjat pe cineva la ochi Laughing Dupa cum am precizat, mie mi-a placut cum arata , desi purta o rochita de vara. Mi-a dat senzatia unei tipe indraznete si totusi decenta, cu picioare faine . Bravo ei ca la 54 de ani si-a permis un mini la ceremonia de investire a sotului, ca sa ramana in istorie cu rochita ei atat de comentata laugh
Povestea cu conturile FB mi s-a parut o jaga-jaga de presa. Habar n-am de ce in protocolul de paza si protectie a familiei prezidentiale nu exista precupare si pt. astfel de detalii. Este absurd ca orice nebun sa poata crea un cont fictiv iar apoi sa abereze ori sa scrie mascarii pe acolo pt. ca retardatii din presa sa le imprastie. Pe de alta parte, mi se pare ridicol ca prezidentul si nevasta-sa sa dea permanent raportul pe FB la toti trepanatii care se baga in seama pe paginile lor.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Ian 08, 2015 6:47 pm

No, sasalaul atat de tare s-a grabit sa se identifice cu martirii corectitudinii politice, incat poate se trezeste ca-i striga vreun dement Allahu Akbar! pe la Cotroceni. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Feb 02, 2015 8:37 pm

ENKI a scris:E in regula, conturile false au fost sterse, madama nu a avut si inca nu are cont de FB, dar urmeaza sa se lanseze cat de curand in virtual, pentru a da satisfactie votacilor socializanti. Laughing

Hopa, conturile au fost reactivate si sunt intacte, respectand inclusiv cronologia si avand comentariile aferente fiecarei postari la locul lor. Abele au ultimele poastari facute in urma cu 2-9 ore. Shocked
Mai mult, acum exista si un altreilea cont Carmen Iohannis, pe care insa n-a mai aparut nimic nou din 1 decembrie 2014. scratch

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Sam Feb 07, 2015 5:01 pm

Deci, desi este evident ca statul roman este in disolutie totala, cuprins de flacarile unor scandaluri inimaginabile in alta parte in Univers, sasalaul vorbaret doar cu strainii spera ca romanii vor fi gata sa-si apere... tara?! Shocked
Cu scuzele de rigoare pentru traducerea rapida facuta cu Google, pun aci articolul din revista austriaca Profil, de care am auzit fix acum 15 minute.


Noul președinte din România, Klaus Johannis despre guvernul grec, trecerea de la politicile de austeritate pure în UE și în creștere de fani lui Putin în Balcani.
INTERVIU: OTMAR Lahodynsky, BUCUREȘTI
Profil: Noul guvern grec nu doresc să plătească înapoi datoriile. Ce părere ai de ei ca președinte al doilea cea mai săracă țară a UE care Grecia întoarcere să angajeze mai mulți ofițeri, oprirea privatizării?
Klaus Johannis: Cred că încă în vigoare după campania electorală. Nu-mi pot imagina că o țară a adoptat zona euro de către un sistem întreg de mine. Sper că în curând nu începe să negocieze cu un cap rece.
Profil: În Grecia, deja salariul minim a fost ridicat la 750 de euro. În România, aceasta este de aproximativ 250 de euro la nivel de preț similar.
Johannis: Dl Tsipras a promis tot felul de lucruri în campania electorală, deci a venit la putere, iar acum este sub presiune. Aceasta este principala problemă - pentru el, dar și pentru partenerii săi din UE.
Profil: Victoria in alegeri a Tsipras ar putea aduce alte țări precum Spania să se îndepărteze de politica strict de austeritate.
Johannis: Trebuie să fim realiști. Rezultatul alegerilor din Grecia va avea consecințe, mai ales în Spania, cum se poate vedea deja demo-urile din Spania. Sper că acest lucru nu are un efect moderat și partidele tradiționale vor lua nu prea mulți alegători din Spania.
Profil: Noul Ministrul grec de Externe, Nikos Kotzias a lăudat deja cursul de președintele rus Putin. Aceasta se clatină un partener al NATO.
Johannis: Nu-mi pot imagina că Grecia vrea cu adevărat să schimbe steagul pentru mine.
Profil: România este înconjurat de suporteri lui Putin în Serbia, Bulgaria și Republica Moldova. De asemenea, prim-ministrul ungar Viktor Orban a apărut plin de laude pentru Putin și-l primește în curând în Budapesta.
Johannis: Ce o floare ciudat poate conduce crizele economice, ilustrate prin exemplul convergența Ungariei în Federația Rusă, și unele expresii ale noilor conducători grecești. Dar acestea nu sunt evoluții care nu poate fi anulată. Foarte curând tot fie conștienți că puteți fi întinde rău vă în același timp.

Politica lui Putin nu se încadrează în conceptul de viață împreună într-o Europă a secolului 21
Profil: Cât de mult vă pregătiți, războiul din estul Ucrainei îngrijorare? La urma urmei, Putin a declarat cu câteva luni în urmă, armata rusă ar putea mărșălui în două zile la București.
Johannis: Politica lui Putin nu se încadrează în conceptul de a trăi împreună într-o Europă a secolului 21. Avem zeci de ani crezut mult timp că problema de război din Europa a fost alungat. Acest lucru este acum, probabil, din păcate istorie.
Profil: Ele sunt considerate suporter loial al NATO și-au anunțat o creștere a bugetului apărării în campania electorală.
Johannis: Am spus același lucru după alegeri și a ajuns la un consens politic. Toate partidele politice s-au angajat să crească cheltuielile de apărare din România până în 2017 a doi la suta din PIB și păstrați-l timp de zece ani la acest nivel.
Profil: Aceasta este o mulțime de bani, care ar necesita România în alte sectoare de urgență.
Johannis: Nu există nici o altă cale. În imediata apropiere a unui conflict armat al cărui rezultat este complet nesigur, nu poți sta și de ceas. Aderarea la NATO este foarte valoros, dar în cazul de caz care nu se produce sperăm, noi înșine trebuie să fim gata să-și apere țara noastră. Și, după cum armata trebuie să fie pregătită și se potrivesc în consecință.
Profil: În România, nici un grup politic vrea o apropiere cu Rusia?
Johannis: Nu avem nici un singur partid sau chiar fracțiune care este orientat spre est. Populația românească este aliniată cu mult timp europene și transatlantice. Poți fi clasa politică de după 1989 acuza mulțime de lucruri negative, dar două lucruri au lucrat: în primul rând aderarea la NATO, atunci cele ale UE. Mai mult decât atât, există un consens până în prezent. Acest lucru ne face un partener reputație și stabil pentru Occident.
Profil: Moldova vecină a semnat un acord de asociere cu UE. Ar putea exacerba tensiunile care cu Moscova în jurul Transnistriei?
Johannis: Alegerile au arătat că mai mult de 50 la suta dintre moldoveni au ales partidele pro-europene. Problemei transnistrene este un conflict înghețat, dar poate fi rezolvată.
Profil: Unde stai pe conflictul în UE între susținătorii măsuri stricte de austeritate sunt tarile cancelarul german Angela Merkel și UE care doresc să cheltuiască mai mulți bani pentru creștere economică din nou?
Johannis: România a fost o austeritate greu în spatele. Iar rezultatul este impresionant: deficit bugetar nostru se ridică la 1,8 la sută. Avem o datorie externă scăzută, iar șomajul este mai mică de sapte la suta. Tu ar trebui să dețină un curs în care economisirea este încă nici artificial, ci o măsură rezonabilă. Salvați în cazul în care cheltuielile nu este necesar, este intotdeauna folositor. Dar nu poți continua pentru totdeauna economii, pentru că de undeva și creștere economică trebuie să provină de la încă. Uneori s-ar dori, de asemenea în România pentru a fi la fel de mult ca Germania, Austria sau Franța în nivelul de trai.
Profil: După mulți ta victorie electorală neașteptată: Care sunt prioritățile dumneavoastră ca șef al statului?
Johannis: România are încă o problemă cu corupția. Dar suntem pe cale de a ajunge la. Dacă vedeți că unii oameni care au avut anterior o poziție înaltă, au fost transferate în ultima vreme, se poate ajunge doar la concluzia că luăm această problemă foarte în serios în România. Lupta împotriva corupției, eu vă va ajuta cu toată puterea ta, și eu sunt sigur că asta le va aduce rezultate bune și în general a crea o atmosferă mai bună pentru politica.
Profil: Doar un judecător a fost condamnat la 20 de ani de închisoare pentru corupție.
Johannis: Ea a devenit aici foarte mult posibil. Dar avem nevoie de a îmbunătăți sistemele publice în educație, sănătate, pensii sau infrastructură paralel cu lupta împotriva corupției. În acest scop, trebuie să încurajăm investițiile străine și autohtone. A, buget previzibil rezonabil și politica fiscală trebuie să fie baza pentru aceasta. În cazul achizițiilor publice transparență trebuie să prevaleze. Știu că am făcut foarte mult pentru mine. Dar acest lucru poate face totul.
Profil: Dar tu ești doar președinte și un guvern și Parlament, dominat de adversarii lor, împotriva lui.
Johannis: Desigur, acest lucru nu este situația ideală, dar cred că această situație se schimbă cel târziu la alegerile din 2016, astfel încât reformele pot fi implementate rapid. Prim-ministrul Ponta a fost candidat mea rival în campania electorală. Dar chiar și în această situație, este posibil pentru a rezolva problemele țării. Imediat după alegeri, Parlamentul actioneaza diferit decat de obicei. La un moment dat a fost posibil ca procurorul ar putea acuza politicieni. De asemenea, legea amnistie propusă pentru politicieni a fost brusc de pe masă.
Profil: În țările vechi membre ale UE au tem de un aflux de români care doresc să ia serviciilor sociale în mare măsură. Ce vrei să faci?
Johannis: Există o tendință discutabilă a amesteca pe piața forței de muncă nelimitate pentru lucrătorii din UE cu cazuri de așa-numitele scroungers de asistență socială. Pentru ca este deja un activ valoros în UE care lucrătorii din UE poate mișca liber. De asemenea, se înțelege că nici un stat nu vrea să facă prestații sociale pentru persoanele care intră în țară doar pentru a le colecta. Dar această problemă poate fi rezolvată fără libertatea de a lucra pe teritoriul UE, trebuie să fie pusă la îndoială.
Profil: Poate proiectul-315 miliarde de euro al Comisiei Europene Juncker a asigura o creștere în UE?
Johannis: Juncker este cineva care poate astfel de proiecte majore nu numai de design, ci și pună în aplicare. Trebuie să fie posibilă pentru a provoca o creștere fără a face același datoriilor din nou prea multe noi. De la criza financiară pentru a ieși este prin economii. Acum trebuie să înceapă cu nouă situație ceva sensibil.
Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Mar Feb 10, 2015 1:41 pm




Incident la sosirea lui Klaus Iohannis pe aeroportul din Paris




Sobrietatea afisata pe chipul presedintelui Klaus Iohannis s-a sublimat in cutele enervarii, cand, in momentul sosirii sale la Paris, dupa ce a coborat din aeronava prezidentiala si s-a indreptat catre limuzina care il astepta, si-a scos paltonul, dar niciun membru al delegatiei sale, sau al celei care l-a primit, nu l-a secondat pentru a-l prelua.
Nervos, Iohannis a trantit haina pe capota dupa care a urcat in masina.
Obiectul vestimentar a fost preluat de un membru al delegatiei, care i-a dat-o generalului Lucian Pahontu, seful SPP.
Sa fie din cauza faptului ca Iohannis, cu modestie, a calatorit cu Economic Class?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mar Feb 10, 2015 2:23 pm

Misto! bine
Sa recapitulam, deci: SIE n-are director, SRI n-are, probabil ca si SPP-ul va ramane fara el in urma acestui "incident".
Din astea trei servicii s-o aduna de unul si bun sau o fi nevoie si de DIPI? scratch laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mar Feb 10, 2015 3:11 pm

In conditii normale, un astfel de gest n-ar avea prea mare relevanta, decat ca fapt divers. Pur si simplu, cei de la SPP inca nu s-au obisnuit cu noul lor stapan , nefiind suficient de rapid saritori inclusiv la maruntisuri din astea. Deduc ca Iohannis a inceput sa faca dresaj cu ei, aruncand ostentativ paltonul pe capota ca sa priceapa ce au de facut in astfel de situatii, fara sa le dea ordin cineva. Ar fi ridicol sa le faca scandal pt. un astfel de amanunt; cu siguranta insa ca pe viitor,sepepistii vor percuta rapid. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mar Feb 10, 2015 3:46 pm

Na, dupa cum realteaza altii incidentul, gafa de protocol ar fi comis-o francezii raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Sam Feb 14, 2015 8:20 pm

Oranjgutanii par decisi sa-l invaluiasca pe sasalau, atacandu-i insa si frontal, dar duios, cel mai sensibil punct: Duoamna Carmen.
Ofensiva a fost deja inceputa de cunoscutul gerontofil Tapalaba (alt idol al Caprei Vecinului, bleah), cel intrat in legenda pentru ca ar fi reusit sa intretina acte sexuale cu insasi Scoancsa, cea batrana inca din nastere. Cool

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deocamdata, primul care schitat o reactie este "maestrul" Ardei Umplut.  suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Feb 14, 2015 9:37 pm

ENKI a scris:Oranjgutanii par decisi sa-l invaluiasca pe sasalau, atacandu-i insa si frontal, dar duios, cel mai sensibil punct: Duoamna Carmen.
Ofensiva a fost deja inceputa de cunoscutul gerontofil Tapalaba (alt idol al Caprei Vecinului, bleah), cel intrat in legenda pentru ca ar fi reusit sa intretina acte sexuale cu insasi Scoancsa, cea batrana inca din nastere. Cool

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deocamdata, primul care schitat o reactie este "maestrul" Ardei Umplut.  suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
A preluat si Dan Andronic ideea ,sub forma de dezbatere  Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Posibil ca tipa sa fie mai sociabila decat mutalaul arian, fiind astfel mai usor pt. basistii convertiti la Iohanism sa le prinda cumva pulsul Laughing Incearca si ei, pe unde pot, sa strapunga zidul, dand jucaus si prietenos din coada laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Feb 15, 2015 8:52 am

baso a scris:
ENKI a scris:Oranjgutanii par decisi sa-l invaluiasca pe sasalau, atacandu-i insa si frontal, dar duios, cel mai sensibil punct: Duoamna Carmen.
Ofensiva a fost deja inceputa de cunoscutul gerontofil Tapalaba (alt idol al Caprei Vecinului, bleah), cel intrat in legenda pentru ca ar fi reusit sa intretina acte sexuale cu insasi Scoancsa, cea batrana inca din nastere. Cool

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deocamdata, primul care schitat o reactie este "maestrul" Ardei Umplut.  suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
A preluat si Dan Andronic ideea ,sub forma de dezbatere  Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Posibil ca tipa sa fie mai sociabila decat mutalaul arian, fiind astfel mai usor pt. basistii convertiti la Iohanism sa le prinda cumva pulsul Laughing Incearca si ei, pe unde pot, sa strapunga zidul, dand jucaus si prietenos din coada laugh

Da, e clar, fomistii au ramas fara banu' gros din sacosa si fac sluj la usa noului stapan. veselie
Hm, nu cred ca pe sociabilitatea individei fara cont de feisbuc mizeaza jivinele, ci pe faptul ca duamna ar trebui sa aiba si o latura ascunsa, presupusa de ei rigida, eventual dura, de scorpie, neavand copii. In plus, or fi considerat ca e si la varsta propice, de proaspat menopauzista, vorba lui Delta. laugh

UPDATE. Sunt din ce in ce mai sigur ca asta e contul de feisbuci al duamnei, ceea ce inseamna ca femeia nu e tocmai intreaga la cap. Cool

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Feb 16, 2015 11:23 am

Recunosc, creierul meu nu prea poate procesa ultima fraza scrisa de sasalau, poate si pentru ca gandit-o in germana si a scris-o in romana. Sau poate pentru ca formularea celui ce i-a dat un raspuns mi s-a parut mult mai clara? laugh

Condamn cu fermitate atacurile teroriste de la Copenhaga, care au început ieri la un centru cultural, în cursul unei dezbateri privind islamismul și libertatea de expresie, și au continuat în apropierea unei sinagogi din centrul capitalei daneze. După atentatele din luna ianuarie, de la Paris, au fost vizate din nou libertatea de expresie și diferențele religioase. Îmi reafirm sprijinul față de lupta împotriva terorismului și față de măsurile europene de combatere și descurajare a oricăror tentative de terorism. Toleranța față de toate credințele religioase trebuie să fie respectată și cultivată atât în presă, cât și în discursurile publice.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Joi Feb 19, 2015 2:46 pm

A apărut și urarea de "Să trăiți bine!" pentru BouHannis: Kuie Mlaus! veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Feb 19, 2015 4:02 pm

Dracu' gol a scris:A apărut și urarea de "Să trăiți bine!" pentru BouHannis: Kuie Mlaus! veselie

laugh bine
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Sam Feb 21, 2015 8:44 pm

Duamna Carmen s-o fi visand nevasta lui Kant, ca doar si ala tot cu K incepe. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Feb 23, 2015 7:57 pm

A aparut editia revizuita si adaugita. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mier Feb 25, 2015 8:11 pm

Prima data ca de ce nu i-au luat paltonul, acum ca de ce i l-au luat. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Incep sa cred ca domnul director Pahontu de la SPP e deja transpirat, simtindu-se in rolul iepurasului care o va fura oricum de la urs, fie ca are sau nu sapca. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Feb 27, 2015 1:01 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Mar 05, 2015 7:34 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Mar 26, 2015 8:53 pm

laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Joi Mar 26, 2015 11:00 pm

E oribila.
Ala chiar o fi contul real al primei doamne ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 4 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 18 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum