SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

antisemitismul şi sionismul

+7
baso
Krokodilul Chichiricios
Dracu' gol
ENKI
RocketQu33n
Anahoret
delta
11 participanți

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 4:44 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Mai ales ca in SUA, comunitatea romana e destul de puternica. Ii sprijina pe alti romani care vor sa studieze si organizeaza festivaluri romanesti, la care invita artisti din Romania.
Uite, asta n-am întrebat-o. De fapt, când mai vine pe la maică-sa (verişoară-mea) stăm atât de puţin timp împreună, că n-am vreme s-o întreb de prostii. laugh
Adică nu-ți dădea de gândit de ce apare pe la emisiuni jenantul ăla de-și spune comic (Doru... nu-știu-cum) doar prin preajma Crăciunului ( și în mod excepțional, uneori și de Paști)?

Anahoret a scris:În schimb, am înţeles că aşa este în Canada. Am un fost coleg care a emigrat acolo acum şase-şapte ani şi mi-a spus că şi-a găsit locuinţă cu o chirie acceptabilă prin comunitatea românească. De fapt, până să se mute, a stat ceva timp la o familie de români. Tot aşa am înţeles că şi-a găsit şi de lucru. Iar tipul nu este adventist, penticostal, mormon sau alte secte d-astea...
Păi, cam toți care s-au stabilit peste ocean fără s-o facă pe în urma unei chestii pe linie profesionala (bursă, contract etc.), au făcut-o inițial cu sprijinul sectanților.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Anahoret Sam Mai 28, 2011 4:55 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:În schimb, am înţeles că aşa este în Canada. Am un fost coleg care a emigrat acolo acum şase-şapte ani şi mi-a spus că şi-a găsit locuinţă cu o chirie acceptabilă prin comunitatea românească. De fapt, până să se mute, a stat ceva timp la o familie de români. Tot aşa am înţeles că şi-a găsit şi de lucru. Iar tipul nu este adventist, penticostal, mormon sau alte secte d-astea...
Păi, cam toți care s-au stabilit peste ocean fără s-o facă pe în urma unei chestii pe linie profesionala (bursă, contract etc.), au făcut-o inițial cu sprijinul sectanților.
Tocmai, că tipul nu este sectant. Sau, cel puţin, nu era. laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  baso Sam Mai 28, 2011 5:04 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:
Anahoret a scris:În schimb, am înţeles că aşa este în Canada. Am un fost coleg care a emigrat acolo acum şase-şapte ani şi mi-a spus că şi-a găsit locuinţă cu o chirie acceptabilă prin comunitatea românească. De fapt, până să se mute, a stat ceva timp la o familie de români. Tot aşa am înţeles că şi-a găsit şi de lucru. Iar tipul nu este adventist, penticostal, mormon sau alte secte d-astea...
Păi, cam toți care s-au stabilit peste ocean fără s-o facă pe în urma unei chestii pe linie profesionala (bursă, contract etc.), au făcut-o inițial cu sprijinul sectanților.
Tocmai, că tipul nu este sectant. Sau, cel puţin, nu era. laugh

Si sotzul meu a avut un "prieten" din copilarie care-i tot fura mashinutzele + abtzibilde de colectzie ; s-a insurat cu o pocaita si au emigrat in America Laughing Il mai suna pe al meu, din cand in cand, si vorbesc cam vreo ora la telefon (pe banii lui ; ca al meu n-are chef sa se vorbeasca cu el via internet desi ala tot insista Laughing ) Yo rad cand il aud pe al meu ce tot ii povesteste in replica la cel care s-a pocait Laughing Mint amandoi de ingheatza oceanul laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Anahoret Sam Mai 28, 2011 5:04 pm

RocketQu33n a scris:La fel gasesti mexicane, italienesti, frantuzesti, chinezesti etc. Deci nu-i numai cu evreii asa. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mi se pare normal ca fiecare să încerce să-şi re-creeze câte o părticică din spaţiul în care s-a născut şi a crescut (sau să profite după nostalgiile unora Wink). Partea nasoală este c-am auzit că a noastră comunitate românească este (conform tradiţiei laugh) cam dezbinată.
RocketQu33n a scris:Apropo de mancarea romaneasca, nu-ti spun ce discutie am avut cu un medic neamt, ca te enervezi. Laughing
Oricum mă enervează tot ce spun medicii despre mâncare şi băutură! raset Dacă m-aş lua după ei, ar trebui să mă vopsesc în verde, să-mi bag picioarele în apă rece de izvor şi să fac fotosinteză, ca să pot trăi sănătos! Aşa că nu mai contează dacă aflu ce-a mai zis şi un doftor neamţ! Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Anahoret Sam Mai 28, 2011 5:09 pm

baso a scris:Mint amandoi de ingheatza oceanul laugh
Şi uite aşa au ajuns vikingii în America! veselie
M-am întâlnit cu el în preajma Crăciunului (mai butonăm şi pe mess uneori, dar mai rar, datorită diferenţelor orare) şi mi-a spus că nici acolo vaţa nu-i pe roze, însă ai pentru ce să munceşti. Hotărât mi-a spus că nu se mai întoarce în ţară. Din discuţii n-am înţeles că şi-a schimbat orientarea... religioasă Very Happy


Ultima editare efectuata de catre Anahoret in Sam Mai 28, 2011 5:12 pm, editata de 1 ori
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 5:11 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:
Anahoret a scris:În schimb, am înţeles că aşa este în Canada. Am un fost coleg care a emigrat acolo acum şase-şapte ani şi mi-a spus că şi-a găsit locuinţă cu o chirie acceptabilă prin comunitatea românească. De fapt, până să se mute, a stat ceva timp la o familie de români. Tot aşa am înţeles că şi-a găsit şi de lucru. Iar tipul nu este adventist, penticostal, mormon sau alte secte d-astea...
Păi, cam toți care s-au stabilit peste ocean fără s-o facă pe în urma unei chestii pe linie profesionala (bursă, contract etc.), au făcut-o inițial cu sprijinul sectanților.
Tocmai, că tipul nu este sectant. Sau, cel puţin, nu era. laugh
Păi, inițial niciunul nu e.
Doar ulterior e. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Anahoret Sam Mai 28, 2011 5:14 pm

delta a scris:Păi, inițial niciunul nu e.
Doar ulterior e. laugh
Exact asta ziceam şi eu.
Dar, pe de o parte este de înţeles: te faci frate cu mormonul ca să treci oceanul... şi să rămâi acolo. raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 5:17 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Păi, inițial niciunul nu e.
Doar ulterior e. laugh
Exact asta ziceam şi eu.
Dar, pe de o parte este de înţeles: te faci frate cu mormonul ca să treci oceanul... şi să rămâi acolo. raset
E ca treaba cu licuriciul, doar că în cazul din urmă implicatul rămâne pe malul ăsta al oceanului... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Mai 28, 2011 5:27 pm

Anahoret a scris:Mi se pare normal ca fiecare să încerce să-şi re-creeze câte o părticică din spaţiul în care s-a născut şi a crescut (sau să profite după nostalgiile unora Wink). Partea nasoală este c-am auzit că a noastră comunitate românească este (conform tradiţiei [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]) cam dezbinată.

Cam asa e cu toate comunitatile. Unii vor sa-si uite radacinile si se adapteaza perfect (am auzit de mai multe ori despre romani din Spania sau Canada care spuneau ca nu vorbesc romaneste, desi au fost auziti vorbind romaneste cu cateva secunde inainte [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ) iar altii prefera sa pastreze traditia de acasa.



Anahoret a scris:Oricum mă enervează tot ce spun medicii despre mâncare şi băutură! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Dacă m-aş lua după ei, ar trebui să mă vopsesc în verde, să-mi bag picioarele în apă rece de izvor şi să fac fotosinteză, ca să pot trăi sănătos! Aşa că nu mai contează dacă aflu ce-a mai zis şi un doftor neamţ! Very Happy

Nu era vorba despre asta. Imbecilul m-a intrebat in prima zi daca exista curent in Romania, dupa o saptamana, m-a luat asa: Zi-mi un lucru care este mai bun in Romania decat in Germania. Eu, in mintea mea, zic sa-l iau cu ceva mai soft: Mancarea. Laughing Nu i-a venit sa creada ca nu ma omor dupa mancarea nemteasca si incerca sa ma convinga ca au fripturi din vanat bune. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Iti dai seama, ca daca ziceam de nemtoaice ca-s urate si ca vin la facultate sau la munca "asa cum se trezesc dimineata din pat" (vorba unui amic arab Laughing ), murea! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar asta a fost singurul imbecil de acest gen pe care l-am intalnit.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Mai 28, 2011 5:30 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Păi, inițial niciunul nu e.
Doar ulterior e. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Exact asta ziceam şi eu.
Dar, pe de o parte este de înţeles: te faci frate cu mormonul ca să treci oceanul... şi să rămâi acolo. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Scientologii au mai mare influenta decat mormonii. In public, poti ironiza orice religie, mai putin pe astia.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Anahoret Sam Mai 28, 2011 5:40 pm

RocketQu33n a scris:Dar asta a fost singurul imbecil de acest gen pe care l-am intalnit.
Sunt mai mulţi, stai liniştită. Unii chiar cred ce spun, alţii o mai fac şi la mişto, ca să ne enerveze. Nemţoaicele, într-adevăr, am văzut şi eu că nu prea ştiu să pună hainele pe acelaşi umeraş, ca să zic aşa... Iar despre englezoaice, un coleg de-al meu care a făcut un curs de un an în GB a spus că la aşa femei, nu se mai miră că englezii-s poponari! Laughing
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Mai 28, 2011 5:49 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Dar asta a fost singurul imbecil de acest gen pe care l-am intalnit.
Sunt mai mulţi, stai liniştită. Unii chiar cred ce spun, alţii o mai fac şi la mişto, ca să ne enerveze.

Initial ziceam si eu ca face doar misto ca sa ma enerveze, dar prea s-a ofuscat si a insistat la faza cu mancarea. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Anahoret a scris:Nemţoaicele, într-adevăr, am văzut şi eu că nu prea ştiu să pună hainele pe acelaşi umeraş, ca să zic aşa... Iar despre englezoaice, un coleg de-al meu care a făcut un curs de un an în GB a spus că la aşa femei, nu se mai miră că englezii-s poponari! Laughing

Dar barbatii arata mai bine. Sunt inalti (unii exagerat de inalti [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ), doar se trag din adulatorii lui Thor, si majoritatea fac sport.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Anahoret Sam Mai 28, 2011 5:53 pm

RocketQu33n a scris:Dar barbatii arata mai bine. Sunt inalti (unii exagerat de inalti [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ), doar se trag din adulatorii lui Thor, si majoritatea fac sport.
Măi, tipul n-a stat decât un an acolo... s-a uitat după femei. Dacă stătea mai mult, cred c-ar fi început să se uite şi după bărbaţi! raset

Asta am observat şi eu: majoritatea vesticilor fac sport (mă refer la jocuri sportive) sau, cel puţin, aleargă. La noi, mai puţin; cel mult o miuţă pe terenul de handbal sau un volei.


Ultima editare efectuata de catre Anahoret in Sam Mai 28, 2011 5:56 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare)
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Mai 28, 2011 5:55 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Dar barbatii arata mai bine. Sunt inalti (unii exagerat de inalti [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ), doar se trag din adulatorii lui Thor, si majoritatea fac sport.
Măi, tipul n-a stat decât un an acolo... s-a uitat după femei. Dacă stătea mai mult, cred c-ar fi început să se uite şi după bărbaţi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eh, femeile, mai geloase si invidioase fiind de la mama natura, se uita mai intai dupa femei. Laughing

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 6:03 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Dar asta a fost singurul imbecil de acest gen pe care l-am intalnit.
Sunt mai mulţi, stai liniştită. Unii chiar cred ce spun, alţii o mai fac şi la mişto, ca să ne enerveze. Nemţoaicele, într-adevăr, am văzut şi eu că nu prea ştiu să pună hainele pe acelaşi umeraş, ca să zic aşa... Iar despre englezoaice, un coleg de-al meu care a făcut un curs de un an în GB a spus că la aşa femei, nu se mai miră că englezii-s poponari! Laughing
mda, nemțoaicele sunt și neîngrijite, ceea ce nu le avantajează în mod special în condițiile în care sunt cam urâte.
Prin Anglia n-am fost, dar colegii care au fost pe acolo au confirmat că alea sunt mai nasoale decât nemțoaicele... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  baso Sam Mai 28, 2011 6:11 pm

Anahoret a scris:
baso a scris:Mint amandoi de ingheatza oceanul laugh
Şi uite aşa au ajuns vikingii în America! veselie

Mi se pare ciudat ca ala din America a ramas atasat de sotzul meu desi, mai tot timpul , ca fosti "prieteni", au fost in competitzie nu neaparat fair play unul fatza de celalalt. Laughing Cica ala era un mincinos cu tupeu ridicat la rang de arta. Este si motivul pt. care sotzul meu il simte cand tromboneste si ii raspunde cu amplificare ; insa amandoi se distreaza inflorind cat mai tare povestile pe care le debiteaza Laughing Si nici n-au cum sa se verifice unul pe celalalt de la asa distantza Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Sam Mai 28, 2011 6:14 pm

Anahoret a scris:Asta am observat şi eu: majoritatea vesticilor fac sport (mă refer la jocuri sportive) sau, cel puţin, aleargă. La noi, mai puţin; cel mult o miuţă pe terenul de handbal sau un volei.

Face parte din cultura lor. Pe de alta parte, au sali de sport ca lumea, au concursuri pe scoli care ii mai ambitioneaza si isi permit sa faca un sport, la salariile pe care le au parintii.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 6:22 pm

Anahoret a scris:Asta am observat şi eu: majoritatea vesticilor fac sport (mă refer la jocuri sportive) sau, cel puţin, aleargă. La noi, mai puţin; cel mult o miuţă pe terenul de handbal sau un volei.
Cică vreo 6000 de ploieșteni s-au adunat ca să pășească de 3 ori în dreapta și apoi de 3 ori în stânga... și asta timp de 10 minute. Suspect

P.S. Cel puțin așa ziceau la ProTV.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Anahoret Sam Mai 28, 2011 7:24 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:Asta am observat şi eu: majoritatea vesticilor fac sport (mă refer la jocuri sportive) sau, cel puţin, aleargă. La noi, mai puţin; cel mult o miuţă pe terenul de handbal sau un volei.
Cică vreo 6000 de ploieșteni s-au adunat ca să pășească de 3 ori în dreapta și apoi de 3 ori în stânga... și asta timp de 10 minute. Suspect

P.S. Cel puțin așa ziceau la ProTV.
Au găsit atâţia într-o zi de week-end? raset
Se serbează Zilele Ploieştiului. Am trecut prin parcul din cartier astăzi după prânz şi am văzut că se montase o scenă pe care se produceau nişte şcolari cu înclinaţii artistice. Laughing Probabil că şi "hora mare" s-a organizat tot cu ocazia asta. Şi am mai văzut că este oareşce festival în fosta tabără de copii din Pădurea Păuleşti. Abia m-am strecurat printre maşinile parcate (este o şosea prin pădure pe unde, în mod normal, merg cam cu 80-90 km/h).
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Dum Mai 29, 2011 8:36 am

hehehe, evreica asta în plictiseala ei libaneză a descoperit că-i mai patrihoață decât idiotul naționalist nulitate... laugh

P.S. e haioasă formularea tâmpițelei cu: nu aveau o țară dar aveau dorința reîntoarcerii în ea... veselie
Ada H a scris:Nu cred ca sunt cu o fractiune mai putin romanca decat tine sau cu aceeasi fractiune mai mult decat tine. In privinta raportarii, evreii sunt nationalist si in ciuda tuturor vicisitudinilor la care au fost expusi de-a lungul timpului au reusit sa supravietuiasca ca si popor.Iar pentru asta au fost patrioti. Patrioti cand nu aveau o tara ci doar dorinta reintoarcerii in tara.

Mich, nu cred sa fi criticat cu macar o singura litera, una singura pe romani sau Romania. Asta daca te refereai la reciprocitatea dintre noi doi. Cat priveste nenorocirile, nu sunt nici mai multe nici mai putine ci sunt la fel ca intotdeana, ceea ce-mi certifica faptul ca oamenii nu pot fi altfel decat sunt.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Dum Mai 29, 2011 10:46 pm

delta a scris:hehehe, evreica asta în plictiseala ei libaneză a descoperit că-i mai patrihoață decât idiotul naționalist nulitate... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

P.S. e haioasă formularea tâmpițelei cu: nu aveau o țară dar aveau dorința reîntoarcerii în ea... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cool



Ultima editare efectuata de catre RocketQu33n in Dum Mai 29, 2011 11:17 pm, editata de 1 ori

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Dum Mai 29, 2011 11:03 pm

Ma rog, se descurca si in maghiara. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Lun Mai 30, 2011 7:32 am

Bine că n-ai scotocit pe wikipedia să afli câți unguri erau în echipa care a construit prima bombă atomică... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  baso Lun Mai 30, 2011 10:37 am

delta a scris:Bine că n-ai scotocit pe wikipedia să afli câți unguri erau în echipa care a construit prima bombă atomică... Laughing

Daca mai cauta mult, precis intalneste vreun musulman care sa-i transmita un exploziv [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Lun Mai 30, 2011 4:15 pm

delta a scris:Bine că n-ai scotocit pe wikipedia să afli câți unguri erau în echipa care a construit prima bombă atomică... Laughing

Nu ma intereseaza asta, dar daca tu spui ca ai aflat de pe wikipedia ca erau si unguri, de ce sa te contrazic? Laughing [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Lun Mai 30, 2011 4:18 pm

baso a scris:

Daca mai cauta mult, precis intalneste vreun musulman care sa-i transmita


Pai, ultimul mi-a transmis o invitatie la moschee. Very Happy

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  delta Lun Mai 30, 2011 4:35 pm

RocketQu33n a scris:
delta a scris:Bine că n-ai scotocit pe wikipedia să afli câți unguri erau în echipa care a construit prima bombă atomică... Laughing

Nu ma intereseaza asta, dar daca tu spui ca ai aflat de pe wikipedia ca erau si unguri, de ce sa te contrazic? Laughing [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mă rog, dacă tu asta ai priceput din replica aia... scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  baso Lun Mai 30, 2011 4:35 pm

RocketQu33n a scris:
baso a scris:

Daca mai cauta mult, precis intalneste vreun musulman care sa-i transmita


Pai, ultimul mi-a transmis o invitatie la moschee. Very Happy

DA, tzi s-a transmis clar ca cristalul... si cu E in final : [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O potzi pune ca medalie pe piept si sa te mandresti cu ea pt. merite virtuale deosebite in lupta antiterro laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  RocketQu33n Lun Mai 30, 2011 4:44 pm

baso a scris:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sa nu ti se blocheze google-ul, la cat il abuzezi pentru a gasi imagini haioase rau! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  baso Lun Mai 30, 2011 5:15 pm

RocketQu33n a scris:
baso a scris:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sa nu ti se blocheze google-ul, la cat il abuzezi pentru a gasi imagini haioase rau! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu-l abuzez absolut deloc. Mi le ofera pe tava.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

antisemitismul şi sionismul - Pagina 5 Empty Re: antisemitismul şi sionismul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum