SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

teoria conspiraţiei

+6
baso
RocketQu33n
(Still a)Live
Anahoret
ENKI
delta
10 participanți

Pagina 30 din 34 Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Urmatorul

In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 06, 2016 5:18 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:Apropo, am citit ca Oxigenul lichid are un raport de expansiune de 1:861, ceea ce înseamnă că 1 litru de oxigen lichid va ocupa spaţiul de 861 mc de oxigen în formă gazoasă.
1 metru cub are 1000 de litri, deci ai amestecat mere cu pere şi ţi-a dat prune... raset

In mod exploziv Laughing
Românul e superstiţios, repezit şi conspirativ. Pe mentalitatea asta te poţi baza ca să-l faci să crează orice... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu sunt curioasa la ce le-a trebuit alora butelia cu oxigen si cum au folosit-o. N-am cotit-o in teoria conspiratiei cu butelia respectiva. Insa este un detaliu interesant. Prespun ca extinctoarele nu au mai nou culoarea alba.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 06, 2016 6:00 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Edy Iorga zice ca aia e o butelie cu codoi Laughing Drept e ca deruteaza culoarea buteliei.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre baso in Mier Ian 06, 2016 6:04 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 06, 2016 6:01 pm

baso a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:Apropo, am citit ca Oxigenul lichid are un raport de expansiune de 1:861, ceea ce înseamnă că 1 litru de oxigen lichid va ocupa spaţiul de 861 mc de oxigen în formă gazoasă.
1 metru cub are 1000 de litri, deci ai amestecat mere cu pere şi ţi-a dat prune... raset

In mod exploziv Laughing
Românul e superstiţios, repezit şi conspirativ. Pe mentalitatea asta te poţi baza ca să-l faci să crează orice... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu sunt curioasa la ce le-a trebuit alora butelia cu oxigen si cum au folosit-o.  N-am cotit-o in teoria conspiratiei cu butelia respectiva. Insa este un detaliu interesant. Prespun ca extinctoarele nu au mai nou culoarea alba.
Mă gîndesc că oxigenul e folosit pentru amplificarea reacţiei care are loc la aprinderea artificiilor. În business nu e un lucru neobişnuit să păcăleşti ochiu' neavizaţilor cu un chichirez care pare mai gogonat decît este în realitate. Corifeii buchiselii online vor acum să facă din amănuntul ăsta un fel de miez din dodoaşcă. Chestia asta este frapant de asemănătoare cu folosirea oxigenului în amplificarea efectelor pirotehnice... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 06, 2016 8:00 pm

Eu nu retin sa se fi spus ca in clubul ala s-a bagat si efect de ceata, cum explica Edy Iorga, insa in filmuletul de mai jos apare si o schela metalica asemanatoare cu cea din Colectiv.


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 06, 2016 9:24 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pai, din ce declara astia, daca s-ar fi limitat doar la efecte cu CO2, n-ar fi existat incendiul. Pana la urma, tot n-am inteles daca au facut si ceata(ca tot m-a facut curioasa butelia din fotografie) sau doar au dat foc la club cu artificiile bulgaresti.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 06, 2016 10:27 pm

Nu stiam de unde a scos-o Chilian cu scretizarea raportului INSEMEX  scratch
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cand dosarul va ajunge in instanta, in mod sigur ca presa va publica raportul de expertiza. Poate chiar mai repede, de catre cei cu surse judiciare . E un subiect de interes public si, din cum a decurs ancheta pana acum, cauzele incendiului nu sunt secrete de stat. Insa ar fi total aiurea ca expertii aia sa umble pe la televiziuni ca sa povesteasca si sa raspunda la intrebari mai inainte de finalizarea procesului.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mar Ian 12, 2016 9:05 am

Efectele cazului Bodnariu: fierbe Scandinavia! Teoria conspirației sau despre încercarea suedezilor de a supune poporul norvegian!


Într-un cerc al intelectualilor din Oslo se vorbește despre un scenariu uluitor. O parte a norvegienilor crede că Barnevernet (Serviciul Social de Protecție a Copilului) ar fi unealta prin care Suedia ar încerca să controleze societatea din „Țara Fiordurilor”. Familia Bodnariu, la fel ca multe alte familii, ar fi picat la mijloc într-un război cu mize uriașe

Evenimentul Zilei a publicat, ieri, mărturiile unei tinere sociolog din România, C.K., stabilită de trei ani la Oslo și căsătorită cu un norvegian. Femeia, pentru că - da - este o olteancă ambițioasă care visează (sau cel puțin visa) să-și întemeieze o familie armonioasă în Scandinavia, ne-a dezvăluit aspecte cutremurătoare din viața de zi cu zi a norvegienilor. Ne-a povestit despre rasism, naționalism, hedonism, homosexualism, des pre copii răpiți de lângă părinți...

Astăzi, însă, vom scrie despre o idee năucitoare prin forța și importanța ei. Sociolog de profesie, C.K. studiază, în special, efectele acțiunilor Barnevernet asupra societății în mijlocul căreia a ales să trăiască. Concluziile acestor documentări s-au intersectat, în ultima perioadă, cu o adevărată teorie a conspirației, dezvoltată de un cerc de intelectuali norvegieni din Oslo cu care C.K. a intrat în contact. Dar să vedem mai bine despre ce este vorba.

Barnevernet - o structură condusă de stat și de șapte jucători privați!

Povestește C.K., sub protecția anonimatului: „Poate nu se știu aceste lucruri, dar Barnevernet, acest serviciu care a băgat spaima atât în norvegieni, cât și în străinii stabiliți aici, este controlat într-un procent limitat de stat. Alături de autoritățile norvegiene mai stau șapte jucători privați, care dețin acțiuni consistente la această societate. Ziarele au mai consemnat câte ceva, dar nimic amănunțit. Dintre acești șapte actori, unul - o celebră familie suedeză, Wallenberg pe numele ei - învârte roata. De remarcat că Jacop Wallenberg, reprezentant de vază al familiei suedeze, este și membru în Comitetul Executiv al grupului Bilderberg, celebru în toată lumea pentru influența și potența financiară. Este, pe scurt, o organizație a unora dintre cei mai puternici oameni de pe mapamond”.

C. K. se oprește pentru câteva clipe, apoi reia: „Ar fi de reținut și motto-ul acestei familii bogate - Wallenberg - Esse non videri! - adică, ceva de genul Să fii, dar nu la vedere! Sau, prin extensie, Să conduci, dar din umbră! O mână de intelectuali norvegieni cred că asta și fac suedezii: conduc fără să iasă în față. Am să explic”.

Distrugerea familiei - celula de bază a societății

„Deținând controlul asupra Barnevernet, elita aceasta profitoare - din care, cu siguranță, fac parte și câțiva norvegieni - s-au apucat de treabă. Urmăresc atomizarea familiilor tradiționale, practic desfiin țarea acestora, pentru că o societatea poate fi mai ușor controlată atunci când n-are un fundament. Cum au ales să distrugă familiile? Prin promovarea agresivă a homosexualismului, a pedofiliei, a hedonismului - nenorociri atât de specifice, din păcate, societății norvegiene. Prin Barnevernet, au instaurat un regim de teroare psihologică, de teamă fizică, de neîncredere. Unii sunt recompensați cu sume colosale, pentru că primesc copii din alte culturi în familia lor - sunt aproape scutiți de muncă, fapt care nu e neapărat un lucru bun - , iar alții sunt hărțuiți și amenințați că-și vor pierde odraslele pentru motive aiuritoare. Copilașii sunt învățați încă de la grădiniță să se revolte împotriva părinților, să-i pârască, să-i desconsidere. Intenția de suprimare a ideii de familie este evidentă. Apoi, prin promovarea hedonismului, a individualismului, s-a ajuns ca mare parte a bărbaților norvegieni să devină extrem de efeminați. Femeile norvegiene, în schimb, sunt masculinizate. În acest fel, bărbații normali au ajuns să-și caută femei din Asia sau tipuri mai empatice, cu care se căsătoresc. S-au născut astfel familiile mixte, care sunt prigonite, pentru că reprezintă, de fapt, normalitatea”.

C.K. își trage sufletul: „Of, Doamne! Lesbianismul atât de prezent în rândul femeilor norvegiene, care preferă aventuri de o noapte, coroborat cu bărbații lor din ce în ce mai efeminați, a condus la una din cele mai mari rate ale divorțului din Europa, dar și la sinucideri, la comportamente deviante. Toate acestea se re-flectă în statisticile pesimiste, care prevăd că, în 2050, Norvegia va fi o țară alcătuită, în proporție de 90%, din homosexuali. Familiile compuse din astfel de oameni nu vor putea reprezenta niciodată baza unei societăți. Vor fi obediente sistemului care le-a permis, chipurile, să se exprime liber. Și, astfel, cu celula de bază a societății distrusă, cu capul de familie inexistent, e firesc că acest grup uman va fi mai ușor de manipulat și de condus”.

Marea păcăleală: sunt conduși de alții pe banii lor!

„Ceea ce este și mai revoltător abia urmează: această elită restrânsă, care ar fi controlată, de fapt, de Suedia, beneficiază de controlul asupra societății norvegiene, implicit de munca membrilor acesteia. Oamenii plătesc taxe uriașe către stat, inclusiv către Barnevernet. Sunt amăgiți că ei au grijă de viitorul copiilor norvegieni. Praf în ochi! Mare parte din bani intră în buzunarele acestei elite, iar viitorul nației lor este în ceață. Mai precis, la discreția altora. Deși pare o adevărată teorie a conspirației, ar trebui să privim puțin în urmă, la istoria Scandinaviei. Nu este un secret faptul că Norvegia a fost, în cea mai mare parte a existenței ei ca formațiune statală, la discreția Suediei sau a Danemarcei. Con siderați un fel de iobagi, norvegienii au format, aproape tot timpul, un popor ușor de condus”.

Românii au picat la mijloc

„Este trist faptul că familiile mixte - așa cum e și cazul familiei Bodnariu - au picat la mijloc în tot acest război: controlul societății norvegiene și, extins, al celei scandinave - pentru că mă îndoiesc că acest fenomen va viza doar Norvegia. Am uitat un amănunt, picant, de felul lui. Bugetul Barnevernet a ajuns să atingă, în 2014, conform datelor publicate de ziarele din Oslo, în jur de 550 de milioane de euro! Bine, suma e în coroane - se păstrează apa rențele. Se impune, însă, o întrebare: cine contribuie la acest fond și cine beneficiază, de fapt, de el? Răspunsul nu poate fi decât unul: norvegienii dau banii, iar acea elită controlată de suedezi, profită”. NOTĂ: Textul de mai sus ar trebui citit și înțeles ca o teorie a conspirației, și nu ca un adevăr absolut

Un nou caz sfâșietor zguduie Norvegia

C.K., tânăra română stabilită la Oslo, ne-a dezvăluit culisele unui caz dramatic consumat în urmă cu două zile în Norvegia: „Ultima acțiune în care a fost implicat și serviciul Barnevernet a revoltat toată țara. Ce s-a întâmplat? Un cuplu de norvegieni a rămas fără copilașul de câteva luni. Când au venit să-l ia, copilul era îmbrăcat subțire, iar tatăl, disperat când și-a văzut copilașul scos afară, în frig, așa sumar îmbrăcat, a alergat după acei oameni și a aruncat o hăinuță pe bebeluș, pentru a nu îngheța de frig. Cineva a filmat scena, a urcat-o pe internet, iar în doar două zile a strâns 200.000 de vizualizări. Din păcate, acel videoclip nu mai poate fi găsit, a fost șters”.

Curs despre sinuciderile copiilor sub 7 ani

Paranoia generată de acțunile Barnevernet se pare că a atins cote greu de imaginat în Norvegia. Potrivit sociologului C.K., la Universitatea din Oslo se predă, mai nou, un curs cu o temă morbidă: Sinuciderile copiilor sub 7 ani. „Au fost cazuri când asemenea copii au recurs la gesturi extreme. Este vorba despre acei micuți dați spre adopție familiilor-surogat. Probabil n-au reușit să se adapteze la noul climat și au clacat. Prin acest curs, norvegienii vor, probabil, să înțeleagă mai bine fenomenul, pentru a-l putea stopa”.

Schema conspirației

O elită, dirijată de o familie suedeză putred de bogată, controlează Barnevernet (Serviciul Social de Protecție a Copilului din Norvegia)

Această elită dispune distrugerea ideii de familie prin promovarea agresivă a homosexualismului și a hedonismului, dar și prin separarea copiilor de părinți

Odată celula de bază a societății distrusă, grupul uman în sine rămâne la cheremul acestei elite, care-l manipulează după bunul plac

Impunerea, cu ajutorul statului norvegian, unor taxe uriașe cetățenilor dezbinați, duce la îmbogățirea elitei și la subordonarea populației autohtone

De remarcat că familiile mixte (vezi cazul Bodnariu) au picat la mijloc în acest război scandinav cu mize uriașe.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mar Ian 12, 2016 4:34 pm

raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mar Ian 12, 2016 8:38 pm

ENKI a scris:"[...]Considerați un fel de iobagi, norvegienii au format, aproape tot timpul, un popor ușor de condus”.
Hehehe... Atît de sclavi sunt norvegienii ăştia încît şmerkeliţii n-au reuşit nici măcar să-i convingă să intre-n UiE... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Ian 12, 2016 10:07 pm

De ce ar permite autoritatile norvegiene ca o astfel de hidosenie sa fie expusa intr-un parc din Oslo ?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mar Ian 12, 2016 10:40 pm

baso a scris:De ce ar permite autoritatile norvegiene ca o astfel de hidosenie sa fie expusa intr-un parc din Oslo ?
Ce reprezintă statuia? Ce anume e aşa de hidos? confused
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Ian 12, 2016 11:09 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:De ce ar permite autoritatile norvegiene ca o astfel de hidosenie sa fie expusa intr-un parc din Oslo ?
Ce reprezintă statuia? Ce anume e aşa de hidos? confused

Pai, nu vezi ? Este nefireasc cum ii face nenea ala pe bebelusii neajutorati sa "zboare". Mie imi transmite senzatia de sadism,de rele tratamente.Imi provoaca o stare neplacuta vederea ei. Mi-ar fi greu sa inventez o explicatie frumoasa unui copil care m-ar intreba ce face nenea ala cu copiii.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mar Ian 12, 2016 11:14 pm

baso a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:De ce ar permite autoritatile norvegiene ca o astfel de hidosenie sa fie expusa intr-un parc din Oslo ?
Ce reprezintă statuia? Ce anume e aşa de hidos? confused

Pai, nu vezi ? Este nefireasc cum ii face nenea ala pe bebelusii neajutorati sa "zboare". Mie imi transmite senzatia de sadism,de rele tratamente.Imi provoaca o stare neplacuta vederea ei. Mi-ar fi greu sa inventez o explicatie frumoasa  unui copil care m-ar intreba ce face nenea ala cu copiii.
Dacă ai vedea o statuie a unui pedofil care ţine, drăgăstos, un copil în braţe şi n-ai şti ce reprezintă, te-ai simţi mai fericită/liniştită? raset

P.S. Profesor de la Liceul de Arte: “Sa avem dreptul la arma, sa-i impuscam pe elevii care refuza sa predea telefoanele sau injura!” raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Ian 12, 2016 11:39 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:De ce ar permite autoritatile norvegiene ca o astfel de hidosenie sa fie expusa intr-un parc din Oslo ?
Ce reprezintă statuia? Ce anume e aşa de hidos? confused

Pai, nu vezi ? Este nefireasc cum ii face nenea ala pe bebelusii neajutorati sa "zboare". Mie imi transmite senzatia de sadism,de rele tratamente.Imi provoaca o stare neplacuta vederea ei. Mi-ar fi greu sa inventez o explicatie frumoasa  unui copil care m-ar intreba ce face nenea ala cu copiii.
Dacă ai vedea o statuie a unui pedofil care ţine, drăgăstos, un copil în braţe şi n-ai şti ce reprezintă, te-ai simţi mai fericită/liniştită? raset

Ideea e ca intr-un parc mergi ca sa te relaxezi, sa admiri natura, eventual grupuri statuare frumoase ori amuzante. Facand abstractie de faptul ca barbatului i-au lustruit putza toti obsedatii, statuia in sine o consider o agresare vizuala...asta in contextul in care , nefiind specificat ca ala este un parc pt. adulti, se presupune ca poti merge si cu copiii sa te plimbi. Probabil ca artistul a avut un tata cam nebun si caftangiu. Insa mi se pare aiurea sa vad intr-un parc exprimarea artistica a traumelor existentiale ale artistului anonim.
Si mai gretos ar fi sa vad in parc statuia unui pedofil; cu siguranta ca artistul ar oferi indicii ca este vorba despre un pedofil.

Am postat poza statuii aleia in contextul in care Protectia copilului din Norvegia este ca un fel de DNA de la noi. Am inteles ca educatoarele de la gradinitele norvegiene sunt obligate sa denunte orice li se pare dubios in relatarile micutilor. Pe nenea ala sadic cu bebelusii , din parc, de ce nu-l denunta nimeni ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 13, 2016 12:53 am

baso a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:De ce ar permite autoritatile norvegiene ca o astfel de hidosenie sa fie expusa intr-un parc din Oslo ?
Ce reprezintă statuia? Ce anume e aşa de hidos? confused

Pai, nu vezi ? Este nefireasc cum ii face nenea ala pe bebelusii neajutorati sa "zboare". Mie imi transmite senzatia de sadism,de rele tratamente.Imi provoaca o stare neplacuta vederea ei. Mi-ar fi greu sa inventez o explicatie frumoasa  unui copil care m-ar intreba ce face nenea ala cu copiii.
Dacă ai vedea o statuie a unui pedofil care ţine, drăgăstos, un copil în braţe şi n-ai şti ce reprezintă, te-ai simţi mai fericită/liniştită? raset

Ideea e ca intr-un parc mergi ca sa te relaxezi, sa admiri natura, eventual grupuri statuare frumoase ori amuzante. Facand abstractie de faptul ca barbatului i-au lustruit putza toti obsedatii, statuia in sine o consider o agresare vizuala...asta in contextul in care , nefiind specificat ca ala este un parc pt. adulti, se presupune ca poti merge si cu copiii sa te plimbi. Probabil ca artistul a avut un tata cam nebun si caftangiu. Insa mi se pare aiurea sa vad intr-un parc exprimarea artistica a traumelor existentiale ale artistului anonim.
Si mai gretos ar fi sa vad in parc statuia unui pedofil; cu siguranta ca artistul ar oferi indicii ca este vorba despre un pedofil.

Am postat poza statuii aleia in contextul in care Protectia copilului din Norvegia este ca un fel de DNA de la noi. Am inteles ca educatoarele de la gradinitele norvegiene  sunt obligate sa denunte orice li se pare dubios in relatarile micutilor. Pe nenea ala sadic cu bebelusii , din parc, de ce nu-l denunta nimeni ?
Poate, între timp, afli şi tu ce reprezintă statuia asta, "hidoasă". Eu am aflat deja, dar sunt curios dacă şi pe tine te intereseaza sa afli... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 13, 2016 7:29 am

Icar si puii lui ? Laughing
Cand am vizitat Muzeul de arta moderna din Viena, mi-a venit sa vomit de vreo cateva ori. Am zis ca "artistii" aia nu puteau sa fie decat bolnavi psihic. Evident ca titlurile gretoseniilor sunau bine, unele chiar poetic,insa nu m-au pacalit .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mier Ian 13, 2016 9:40 am

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:"[...]Considerați un fel de iobagi, norvegienii au format, aproape tot timpul, un popor ușor de condus”.
Hehehe... Atît de sclavi sunt norvegienii ăştia încît şmerkeliţii n-au reuşit nici măcar să-i convingă să intre-n UiE... raset
Poate ca tocmai asta este principala miza: petrolul norvegian, subtilizat de sub nasurile nordicilor prin aderarea la o structura globalista. bine
Intrucat exista o concurenta (citeste concurs) intre rusi, UE si NATO pentru cucerirea grabnica a resurselor din nord, nu-i exclus sa asistam la o izolare a Norvegiei pe plan international, pana se hotaraste regele Harald de partea cui trece, cu rezerve de petrol cu tot. laugh
Asa-numitul "caz Bodnariu" este unul foarte special, date fiind numele celor mai mici 4 dintre cei 5 copii: Naomi, Matei, Ioan si Ezechiel. Fiind nume de inspiratie biblica, pot presupune ca parintii s-au convertit la un moment dat la una dintre sectele neoprotestante, de la Martori ai lui Iehova, pana la adventisti de ziua a 7-a, a doua situatie fiind mai probabila, avand in vedere implicarea patimasa a pastorului Gadea. raset



Sectantii astia au o uriasa forta mediatica si o imensa retea de pile si relatii globale, asa ca nu-i vad prea bine pe vikingii abuzivi. Laughing


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Ian 13, 2016 11:10 am, editata de 1 ori
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 13, 2016 10:16 am

Dracu' gol a scris:
Poate, între timp, afli şi tu ce reprezintă statuia asta, "hidoasă". Eu am aflat deja, dar sunt curios dacă şi pe tine te intereseaza sa afli... raset

Am gasit si varianta "Baby Thrower" insa cred ca denumirea originala, data de sculptor,este Mann jager fire genier . Conform google translate: Barbatul urmarit(asaltat) de 4 genii .  Chiar am remarcat ca artistul a surprins atitudinea unui luptator eroic, atacat de maidanezi. vesel

In parcul ala mai sunt cateva statui, realizate de acelasi sculptor, care lejer ar putea reprezenta niste pedofili . laugh

Apropo de parcul respectiv, impanzit de statuile maestrului, am gasit un comentariu al unuia care a copilarit in Oslo : It's in "Vigelandsparken" (a park in Oslo) filled up with statues of naked people doing weird shit. Growing up in Oslo, I always thought this was normal"... Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In tot cazul, vazand si mutra maestrului, este cert ca nu mi-as fi lasat niciodata copilul singur in compania lui laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 13, 2016 12:26 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:"[...]Considerați un fel de iobagi, norvegienii au format, aproape tot timpul, un popor ușor de condus”.
Hehehe... Atît de sclavi sunt norvegienii ăştia încît şmerkeliţii n-au reuşit nici măcar să-i convingă să intre-n UiE... raset
Poate ca tocmai asta este principala miza: petrolul norvegian, subtilizat de sub nasurile nordicilor prin aderarea la o structura globalista. bine
Intrucat exista o concurenta (citeste concurs) intre rusi, UE si NATO pentru cucerirea grabnica a resurselor din nord, nu-i exclus sa asistam la o izolare a Norvegiei pe plan international, pana se hotaraste regele Harald de partea cui trece, cu rezerve de petrol cu tot. laugh
Asa-numitul "caz Bodnariu" este unul foarte special, date fiind numele celor mai mici 4 dintre cei 5 copii: Naomi, Matei, Ioan si Ezechiel. Fiind nume de inspiratie biblica, pot presupune ca parintii s-au convertit la un moment dat la una dintre sectele neoprotestante, de la Martori ai lui Iehova, pana la adventisti de ziua a 7-a, a doua situatie fiind mai probabila, avand in vedere implicarea patimasa a pastorului Gadea. raset



Sectantii astia au o uriasa forta mediatica si o imensa retea de pile si relatii globale, asa ca nu-i vad prea bine pe vikingii abuzivi. Laughing

Din ce am citit, se pare ca institutia Protectia copilului din Norvegia reprezinta cazul clasic al unei institutii aparute sub justificarea unui ideal nobil, careia i s-a acordat prea multa libertate de decizie, astfel incat a inceput sa comita si confiscari abuzive de copii. Atata vreme cat parintii nu-si maltrateaza copiii, nu-i abuzeaza verbal sau sexual (ceea ce ar impune o expertiza psihologica aprofundata a relatiei dintre parinti si copii) poate sa fie extrem de traumatizant pt. un copil despartirea brutala de familia biologica, cu efecte psihologice ireversibile asupra viitorului adult. Pana la 3 ani, de pilda, fii-mea inventa tot felul de motive ca sa doarma cu noi in pat. Inteleg ca in Norvegia, pt treaba asta, ma puteam trezi ca Protectia copilului mi-ar fi confiscat-o.
Fetei ii placea pur si simplu  joaca de dinaintea somnului.A fost cu circ si povesti multe pana a acceptat ideea sa doarma singura, in camera ei. Asta in ciuda faptului ca niciodata nu i-am bagat in cap povesti cu bau-bau sau alte lighioane care apar noaptea, de sub pat. Insa a inceput sa le inventeze ea ca sa ma induioseze. De trebuia sa ma inarmez cu multa rabdare pt. a le desfiinta. Cea mai tare faza a fost atunci cand mi-a spus,plangand, ca l-a vazut pe tigrul de plus, de pe dulap, cum i-a facut cu ochiul si isi misca mustatile . raset  Asa de tare si-a impus sa creada in povestea asta, incat si acum sustine cu tarie ca asa a vazut atunci. Laughing
Cred insa ca foarte grav ar fi fost pt. Protectia copilului din Norvegia sa afle ca atunci cand ii faceam baiata, ma faceam ca-i musc fundul (tundul) raset O distra la nebunie joaca asta; daca uitam cumva de ritual, isi intindea ostentativ funduletul la muscat , provocandu-ma ghidusa sa incerc. Evident ca nu se lasa "muscata" prea usor si ieseam din baie uda, din cap pana in picioare raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 13, 2016 1:00 pm

baso a scris:Icar si puii lui ? Laughing
Cand am vizitat Muzeul de arta moderna din Viena, mi-a venit sa vomit de vreo cateva ori. Am zis ca "artistii" aia nu puteau sa fie decat bolnavi psihic. Evident ca titlurile gretoseniilor sunau bine, unele chiar poetic,insa nu m-au pacalit .
Astea sunt doar diferenţe de cultură şi sunt recipoarce. Poate fi chiar surprinzător că ăia văd lucrurile în cu totul alt fel. Gîndeşte-te doar cam ce ar putea fi în capul unui "bolnav psihic" d-ăla atunci cînd vede "greţoşeniile" made in Rromanelica, pe care tu le accepţi ca fiind cît se poate de normale... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mier Ian 13, 2016 1:16 pm

Da, la cum e inflamat subiectul in presa de pe la noi, pare ca Protectia Copilului din Norvegia este un soi de DNA, lucrand doar pe baza de denunturi si suspiciuni rezonabile. Laughing
Ma indoiesc, totusi, ca toti norvegienii sunt atat de batuti in cap incat sa-si lase copiii la cheremul statului de drept norvegian. Mai degraba inclin spre o manipulare lacrimogena, care sa-i induioseze pe europeni (Antena 3 e televiziunea romaneasca aflata in grila tv a Parlamentului European, daca nu ma insel), pregatindu-i pentru momentul in care Norvegia va fi supusa sanctiunilor economice. La urma urmelor, chiar norvegienii si-au dorit cresterea influentei NATO in zona. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


EDIT. Raspunsul meu ar fi trebuit sa se lipeasca firesc de comentariul lui Baso, dar si-a bagat Dracu' coada. laugh


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Ian 13, 2016 1:19 pm, editata de 1 ori
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 13, 2016 1:18 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:"[...]Considerați un fel de iobagi, norvegienii au format, aproape tot timpul, un popor ușor de condus”.
Hehehe... Atît de sclavi sunt norvegienii ăştia încît şmerkeliţii n-au reuşit nici măcar să-i convingă să intre-n UiE... raset
Poate ca tocmai asta este principala miza: petrolul norvegian, subtilizat de sub nasurile nordicilor prin aderarea la o structura globalista. bine
Intrucat exista o concurenta (citeste concurs) intre rusi, UE si NATO pentru cucerirea grabnica a resurselor din nord, nu-i exclus sa asistam la o izolare a Norvegiei pe plan international, pana se hotaraste regele Harald de partea cui trece, cu rezerve de petrol cu tot. laugh
Asa-numitul "caz Bodnariu" este unul foarte special, date fiind numele celor mai mici 4 dintre cei 5 copii: Naomi, Matei, Ioan si Ezechiel. Fiind nume de inspiratie biblica, pot presupune ca parintii s-au convertit la un moment dat la una dintre sectele neoprotestante, de la Martori ai lui Iehova, pana la adventisti de ziua a 7-a, a doua situatie fiind mai probabila, avand in vedere implicarea patimasa a pastorului Gadea. raset



Sectantii astia au o uriasa forta mediatica si o imensa retea de pile si relatii globale, asa ca nu-i vad prea bine pe vikingii abuzivi. Laughing
Oricum, vikingii abuzivi îşi vînd petrolul în Europa, pe valută europeană, recte ieuroi şi lire sterlinge. Nu prea crez că situaţia este atît de dramatică încît să necesite o anexare forţată. Chiar şi neoficial, UiE suge măduva din vikingi... raset

E un fapt obişnuit ca sectanţii să declare război oricui nu e de acord cu aberaţiile lor. Ăştia sunt supăraţi făcuţi fleaşcă pentru că mănîncă căcat degeaba despre religia lor, pe plaiurile scandinave, cam 80% dintre vikingi fiind atei iar numărul acestora creşte de la un an la altul. Propaganda greţoasă şi banii investiţi în spălarea creierelor cu coarne nu le aduc niciun profit... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 13, 2016 1:27 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Icar si puii lui ? Laughing
Cand am vizitat Muzeul de arta moderna din Viena, mi-a venit sa vomit de vreo cateva ori. Am zis ca "artistii" aia nu puteau sa fie decat bolnavi psihic. Evident ca titlurile gretoseniilor sunau bine, unele chiar poetic,insa nu m-au pacalit .
Astea sunt doar diferenţe de cultură şi sunt recipoarce. Poate fi chiar surprinzător că ăia văd lucrurile în cu totul alt fel. Gîndeşte-te doar cam ce ar putea fi în capul unui "bolnav psihic" d-ăla atunci cînd vede "greţoşeniile" made in Rromanelica, pe care tu le accepţi ca fiind cît se poate de normale... raset

Drace, eu iti recomand sa mergi sa le vezi. Si dupa aia mai vorbim. raset N-are sens sa-ti povestesc prea multe, insa poate ca o fi si asta arta, sa vezi in bucla pe un ecran mare cum ii ies unuia matele din burta,printre pansamente, sau cum misuna viermii si gandacii printre resturile de mancare raset Mai sunt si alte chestii sadice expuse, cu titlul de opere de arta, astfel incat n-as vrea sa-ti rapesc "placerea" de a le vedea si auzi (ca pe multe dintre ele le poti si asculta in casti) Laughing Daca incepi vizitarea muzeului de la subsol, dupa ce ai mancat inainte ceva gustos la restaurant, s-ar putea sa-ti piara rapid cheful de a mai vedea si ce este expus la etajele superioare  raset
In tot cazul, daca ideea era cat timp rezista in mod firesc privitorul ca sa "admire" si sa auda opere de arta dezgustatoare, experimentul ar avea vreo noima. Am vazut pe acolo si vreo 2-3 pierduti in visare, cu castile pe urechi...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Chiar daca mi-am golit mintea de imaginile vazute, ca sa-ti dai seama de dimensiunea socului vizual, imi aduc aminte ca, in alta filmare, transmisa in bucla, un tip gol se tara lasand in urma dare de sange paralele  in timp pe ce alt ecran, o femeie goala, legata de scaun, era manjita  cu cacat, probabil de mana artistului (presupun ca asta trebuia sa sugereze culoarea si consistenta maglavaisului cu care era "pictata")...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 13, 2016 5:27 pm

ENKI a scris:

EDIT. Raspunsul meu ar fi trebuit sa se lipeasca firesc de comentariul lui Baso, dar si-a bagat Dracu' coada. laugh
Tot ritualul de baita, care ar fi scandalizat orice D-na de la Protectia copilului din Norvegia, a inceput de la comentariul meu stupid : Daca nu te astamperi, iti musc tundul laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 13, 2016 7:17 pm

Este ciudat> Desi in prima perioada de sarcina nici nu concepeam mintal ideea de a nu fi mama de baiat, dupa ce am aflat de la ginecologul ales ca este fetita iar altul dupa el a incercat sa ma asigure ca port in pantec un prunc handicapat mintal, nedezvoltat cum se cuvine , cu minime sanse de supravietuire , am fost de-a dreptul socata de rautatea profunda, cinic-misogina, a celui din urma...Nu-l voi ierta niciodata pentru mizeria sadica spusa de el . A spus-o cu placere , intre 4 ochi, privindu-ma intens in ochi . N-a fost deloc o gluma idioata, de ginecolog ;ceea ce a urmat a fost cu adevarat traumatizant; foarte putin a lipsit ca sa murim amandoua ori macar una dintre noi doua.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 13, 2016 10:57 pm

baso a scris:Drace, eu iti recomand sa mergi sa le vezi. Si dupa aia mai vorbim. raset N-are sens sa-ti povestesc prea multe, insa poate ca o fi si asta arta, sa vezi in bucla pe un ecran mare cum ii ies unuia matele din burta,printre pansamente, sau cum misuna viermii si gandacii printre resturile de mancare raset Mai sunt si alte chestii sadice expuse, cu titlul de opere de arta, astfel incat n-as vrea sa-ti rapesc "placerea" de a le vedea si auzi (ca pe multe dintre ele le poti si asculta in casti) Laughing Daca incepi vizitarea muzeului de la subsol, dupa ce ai mancat inainte ceva gustos la restaurant, s-ar putea sa-ti piara rapid cheful de a mai vedea si ce este expus la etajele superioare  raset
In tot cazul, daca ideea era cat timp rezista in mod firesc privitorul ca sa "admire" si sa auda opere de arta dezgustatoare, experimentul ar avea vreo noima. Am vazut pe acolo si vreo 2-3 pierduti in visare, cu castile pe urechi...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Chiar daca mi-am golit mintea de imaginile vazute, ca sa-ti dai seama de dimensiunea socului vizual, imi aduc aminte ca, in alta filmare, transmisa in bucla, un tip gol se tara lasand in urma dare de sange paralele  in timp pe ce alt ecran, o femeie goala, legata de scaun, era manjita  cu cacat, probabil de mana artistului (presupun ca asta trebuia sa sugereze culoarea si consistenta maglavaisului cu care era "pictata")...
Uite şi un exemplu cît se poate de neaoş, asta ca să nu cumva să rămîi cu convingerea că băştinaşii mioritici ar fi cumva mai breji decît psihopaţii ăia care se mozolesc cu căcat... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

P.S. Aş mai putea să-ţi dau încă vreo 10 exemple din poignee, din aceeaşi categorie şi intensitate, dar, deocamdată, am zis să te menajez... raset


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Joi Ian 14, 2016 1:53 am, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Joi Ian 14, 2016 1:37 am

"Dacă e cineva care încă nu ne-a povestit în ce caz particular i-a dat copilului său o pălmuță, să o facă repede.

Nu doar eu mor de curiozitate, dar înțeleg că şi norvegienii vor să cadă la pace şi să modifice legea cam aşa: "Copilul nu poate fi bătut decât în anumite situații specifice, după cum urmează".

Iar acum, pentru inspirație, o comisie prezidată de însuşi preşedintele Norvegiei stă pe facebook şi studiază cu atenție cazuistica din România."

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Probabil că Paraşuta Pleşcoioasă o să fie MC-ul preşedintelui Norvegiei la faza asta... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Joi Ian 14, 2016 5:48 am

laugh laugh
Drace, sunt perfect de acord ca si Romania este populata de nebuni, poate mai rustici. Laughing  N-am tinut , din patriotism, sa scot in evidenta nebunia sofisticata din alta parte. Am facut niste comentarii referitoare la ce considera unii creatii artistice .Stiind faptul ca acestea sunt forme de exprimare nonverbala ale unor trairi , emotii ale artistului, pe care le transmite sau nu privitorului, functie de capacitatea acestuia de empatizare. Ideea era ca nu ma poate obliga nimeni sa tolerez orice, din snobism sau mai stiu eu ce alt sentiment de frustrare ca nu sunt la nivelul sofisticat de intelegere al tuturor emotiilor si formelor artistice de exprimare ale acestora.  Adica, na, daca chestiile alea sunt expuse intr-un Muzeu de arta, trebuie sa le accept ca arta. Cu absolut nimic n-ar fi reusit cineva sa-mi inlature convingerea ca sunt creatiile unor bolnavi mintal din ospiciu  Suspect  Pe acelasi principiu, orice psihopat periculos si inca nearestat, care isi fotografiaza/picteaza victimele in timp ce le tortureaza, ar putea sa-si expuna "operele" intr-o galerie de arta , fiind apoi laudat de criticii de specialitate... ca ce emotii tulburatoare transmite.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Joi Ian 14, 2016 8:11 am

Nu stiu de ce, eu am, totusi, o oaresce retinere fata de povestea familiei Bodnariu. Sau , cel putin, in varianta lor, facuta public.
Sunt suficient de toleranta cu diferitele credinte religioase, insa trebuie sa recunosc ca m-a cam infuriat cand mi-am recuperat fata, de la bunici, indoctrinata de strabuni cu pocaiala ei. Vreo 2 saptamani, pana s-a devirusat, parca era alt copil.
Nu stiu daca parintii respectivi nu cumva le aplicau copiilor si niste pedepse dure, in numele religiei. Inteleg ca legislatia din Norvegia este foarte stricta in privinta apararii drepturilor copiilor, acolo nefiind tolerabile sloganurile de pe le noi  eu te-am facut, eu te omor. sau Bataia e rupta din Rai
Insa si ideea sugerata de articolul de mai jos, cum ca in Norvegia este interzis si sa ridici tonul la ala mic, care adeseori nici nu te baga in seama, preocupat fiind cu joaca, mi se pare cam exagerat. OK. Este firesc sa nu-l agresezi verbal, sa nu faci istericale sau sa-l inspaimanti ca daca nu-i cuminte il dai la tigani , bau-bau sau omul negru. Insa si cand ii faci observatie, pe ton calm, iar el ragaie, ca asa ii vine, parca-parca iti cam testeaza nervii  raset  Sau cand insista cu o atitudine , stiind cu precizie ca te agaseaza si vrea sa vada cat timp suporti si cum reactionezi. Aproape ca el si-o cere sa-i spui vreo doua, mai ferme. Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Joi Ian 14, 2016 8:21 am

Gand la gand cu ragaiala copilului bland admonestat si chiar mai mult decat atat. laugh

Mirel Curea
11 hrs ·

Dom`le, ma gandesc sa pun de o organizatie de protectie a tatilor, impotriva abuzurilor copiilor, si a barbatilor, impotriva abuzurilor muierilor asupra lor.
Se caca copilul pe el, se pisa aiurea, fix dupa ce l-ai schimbat, boraste, ragaie, se baseste, sparge, strica, fute zugraveala si mobila, pac, suni, vine militia, te ridica, te transporta, si te da in plasament la una care sa te ia in grija, spre relaxare si inseninare.
De muieri, ce sa mai zic? Dom`le, fara gluma, am prieteni bagati in mormant de neveste idioate si pisaloage. Nu mai zic ca unele ii mai si pocnesc pe fraieri. Altele, isi trimit senine, cu pretentiile pe care le au, sotii la furat si ulterior-aleator, la parnaie. Si aici s-ar rezolva, victimele date spre ingrijie si sanatoasa dezvoltare unor muieri tacute si care sa nu ravneasca la Viutoiane, Mertane si vile pe principiu "da` a lu` Popeasca cum poate, mototolul dracului?" Dom`le, pe astia cine ii apara?



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 30 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 30 din 34 Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum