SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pedeleii

+9
aurora
Vasile
Armand
RocketQu33n
ENKI
Dracu' gol
lolo
Anahoret
delta
13 participanți

Pagina 16 din 21 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Urmatorul

In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Iun 30, 2012 4:48 am

baso a scris:Dar nici nu miza pe faptul ca este suficient sa trantesti nu stiu ce justificari pt. ca toata lumea sa puna botul. Cand ai comentat aiurea, ai comentat in tandem cu isteroidul, deplin responsabila si cu intentie directa, nicidecum impreuna cu clonele lui, la fel de idioate .Laughing
Facem (un) pariu că se bășică la un moment dat*? Wink


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Sam Iun 30, 2012 7:07 am

delta a scris:
baso a scris:Dar nici nu miza pe faptul ca este suficient sa trantesti nu stiu ce justificari pt. ca toata lumea sa puna botul. Cand ai comentat aiurea, ai comentat in tandem cu isteroidul, deplin responsabila si cu intentie directa, nicidecum impreuna cu clonele lui, la fel de idioate .Laughing
Facem (un) pariu că se bășică la un moment dat*? Wink


Asta fiind obiectivu' vostru, delta? laugh
Atunci, hai sa-ti dau o mana de ajutor: Nu-i nevoie decat sa fii (din nou) mitocan. Si nesimtit. Nu tre' sa fie o mitocanie elaborata, e suficienta mitocania a la clonele lui circotas. raset
Dar poti sa imi ceri in mod expres sa o tai de aici si se rezolva. Ca sa nu te mai basichezi tu si sa-mi dai ban. raset La show-uri de aruncat cu rahat nu mai particip. Wink
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Iun 30, 2012 9:21 am

RocketQueen a scris:
delta a scris:
baso a scris:Dar nici nu miza pe faptul ca este suficient sa trantesti nu stiu ce justificari pt. ca toata lumea sa puna botul. Cand ai comentat aiurea, ai comentat in tandem cu isteroidul, deplin responsabila si cu intentie directa, nicidecum impreuna cu clonele lui, la fel de idioate .Laughing
Facem (un) pariu că se bășică la un moment dat*? Wink
Asta fiind obiectivu' vostru, delta? laugh
Nu există nici "tău", nici "vostru", nici... nimic de pe care să pupi în neștire fără să știi (măcar aproximativ... adică oficial laugh ).

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Sam Iun 30, 2012 11:10 am

delta a scris: să pupi în neștire fără să știi (măcar aproximativ... adică oficial laugh ).

refuz
Am herpes, de care nu se scapa niciodata. raset

P.S: Pana si domnul Epstein-Barr a fugit de mine. Oficial. raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Iun 30, 2012 12:52 pm

RocketQueen a scris:P.S: Pana si domnul Epstein-Barr a fugit de mine.
Ăla cine/ce (mai) e? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Sam Iun 30, 2012 7:49 pm

Dracu' gol a scris:
RocketQueen a scris:E vorba de vreo 2-3 anisori in care un individ se purta intr-un fel oficial si cu totul altfel de pe niste clone, pe care nu le citeam sau le citeam pe diagonala, parandu-mi-se prea tampite. Oficial - sau, cum sa-i spun, in persoana sa oficiala -, respectivul nu mi-a gresit cu nimic. Bine, nu suportam sa mai vad thread-urile despre useri. Ce a facut, insa, de pe clonele sale nu pot accepta.
Cu alte cuvinte, endevidu' a fost un fel de Vrăjitoru' din (gă)Oz... raset

Nici eu n-am fost mai cu-minte. Laughing M-a mancat... laugh
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Iul 01, 2012 3:53 pm

cică-i groasă situația partidului de buzunar al matolului...
Beauclaire a scris:Nu vad pe nimeni sa se omoare discutand despre conventia nationala a PD-L! E semn ca PD-L nu conteaza in ecuatia interesului public.
Vad in schimb aceiasi practica primitiva a demonizarii "n'import qui et n'import quoi" seullemant pour gagniez un peut d'attention!
In fond alegerea legitima anul trecut, a falcosului dar discutabila anul acesta nu are darul sa suscite atentia cuiva! Si totusi felicitarile venite din partea lui Ponta ar trebui sa spuna ceva pentru ca Blaga e singurul reprezentant al opozitiei curtat asiduu de catre psd-isti! Daca interpretam acest lucru in cheia proverbialei prietenii a buldogului cu Frunzaverde si a ostilitatii sale declarate fata de presedintele Basescu, se naste o indoiale fireasca asupra calitatii opozitiei despre care se tot spune ca ar fi necesara.
De remarcat ar mai fi si atitudinea rezervata a doamnei Monica Macovei care in plus declara deschis, in sfarsit, ca e membru fondator a intiativei politico-sociale demarate de MR Ungureanu. Ar fi interesant de aflat componenta listei celor ce au votat impotriva alegerii lui Blaga, lista ce ne-ar putea edifica asupra naturii fracturii insuicient oblojite existente in partid.
PD-L ul continua sa fie o enigmatica nebuloasa ce da impresia ca de fapt, o suspendare a presedintelui este una din variantele acceptabile cu atat mai mult cu cat in cazul in care aceasta s-ar produce, interimatul ar fi asigurat de proaspatul ales la conducerea partidului, urmand ca la senat pe durata interimatului, sa ii i locul un reprezentant al USL! Trebue sa recunoasteti ca avem in fata o combinatie toxica greu de contracarat in acest moment!
Nici la partid lucrurile nu sunt favorabile presedintelui Basescu. Niciunul dintre prim-vice nu da afara de simpatie fata de Basescu. Candidatii "pro" au fost inlaturati prin votul unui scrutin cu rezultat anticipat.
E totusi vacanta parlamentara si daca saptamana viitoare nu se intampla nimic deosebit, vom avea parte de de doua luni de guvernare discretionara a unui Ponta incedibil de arogant. Mes dammes et messieurs, touts les jeux sont fait... rien ne va plus! Asta daca pdl-istii nu depun o motiune de cenzura la anuntata sesiune extraordinara a parlamentului!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Dum Iul 01, 2012 4:52 pm

delta a scris:cică-i groasă situația partidului de buzunar al matolului...
Beauclaire a scris:Nu vad pe nimeni sa se omoare discutand despre conventia nationala a PD-L! E semn ca PD-L nu conteaza in ecuatia interesului public.
Vad in schimb aceiasi practica primitiva a demonizarii "n'import qui et n'import quoi" seullemant pour gagniez un peut d'attention!
In fond alegerea legitima anul trecut, a falcosului dar discutabila anul acesta nu are darul sa suscite atentia cuiva! Si totusi felicitarile venite din partea lui Ponta ar trebui sa spuna ceva pentru ca Blaga e singurul reprezentant al opozitiei curtat asiduu de catre psd-isti! Daca interpretam acest lucru in cheia proverbialei prietenii a buldogului cu Frunzaverde si a ostilitatii sale declarate fata de presedintele Basescu, se naste o indoiale fireasca asupra calitatii opozitiei despre care se tot spune ca ar fi necesara.
De remarcat ar mai fi si atitudinea rezervata a doamnei Monica Macovei care in plus declara deschis, in sfarsit, ca e membru fondator a intiativei politico-sociale demarate de MR Ungureanu. Ar fi interesant de aflat componenta listei celor ce au votat impotriva alegerii lui Blaga, lista ce ne-ar putea edifica asupra naturii fracturii insuicient oblojite existente in partid.
PD-L ul continua sa fie o enigmatica nebuloasa ce da impresia ca de fapt, o suspendare a presedintelui este una din variantele acceptabile cu atat mai mult cu cat in cazul in care aceasta s-ar produce, interimatul ar fi asigurat de proaspatul ales la conducerea partidului, urmand ca la senat pe durata interimatului, sa ii i locul un reprezentant al USL! Trebue sa recunoasteti ca avem in fata o combinatie toxica greu de contracarat in acest moment!
Nici la partid lucrurile nu sunt favorabile presedintelui Basescu. Niciunul dintre prim-vice nu da afara de simpatie fata de Basescu. Candidatii "pro" au fost inlaturati prin votul unui scrutin cu rezultat anticipat.
E totusi vacanta parlamentara si daca saptamana viitoare nu se intampla nimic deosebit, vom avea parte de de doua luni de guvernare discretionara a unui Ponta incedibil de arogant.Mes dammes et messieurs, touts les jeux sont fait... rien ne va plus! Asta daca pdl-istii nu depun o motiune de cenzura la anuntata sesiune extraordinara a parlamentului!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Yo doar ma mir ca mai apar comentatori noi p'acolo. Oare a cui clona o fi Bouclar asta, cu furculisioanele ? Laughing
seulement... dames ..un peu... tous... faits..

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Dum Iul 01, 2012 5:07 pm

Alta plagiatoare ... Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Dum Iul 01, 2012 7:51 pm

Forumu' irealitatii, transformat recent in oaza pupincuristilor si curlimbistilor de Javra Ordinara securista, a devenit un loc in care te strici de ras. laugh

Pe de-o parte, intr-un moment de sinceritate devastatoare, puslamaua vigilenta recunoaste:

Minifuhrer a scris:Multumesc. Bine ca ai revenit si tu. Eu, ca sa fiu cinstit, am mai fost pe aici din cind in cind, imbracat altfel, dar fara sa ma ascund

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ca, dupa vreo 2 ore, sa revina la ipocrizia ordinara cu care i-a obisnuit pe cunoscatori deja:

Minifuhrer a scris:Daca are ceva in capatina, narcis va gasi calea sa se faca inteles (si sa fie ironic) cit va voi, fara injurii, jigniri si alte de-astea. Asa cum reusea pina in urma cu vreo 2 ani (sau mai putin, habar n-am, ca am lipsit mult de pe forum...), pe cind inca nu-l innebunisera lipsurile.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bouecleru' vorbeste franceza putin mai bine decat stie Google Translate'ul germana: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bineinteles, nu intarzie sa apara nici cretina behaitoare, care rade si cu kuru' gigant la photoshop-urile pentru debili mintali.
In curand, forumu' lingaozarilor, in care pupincuristii porcaiesc exclusiv Putoarea intr-o armonie deplina, se va sinucide din proprie initiativa, ... raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Lun Iul 02, 2012 5:01 am

baso a scris:Oare a cui clona o fi Bouclar asta, cu furculisioanele ? Laughing
seulement... dames ..un peu... tous... faits..
adică, oare unul care:
1. comentează formal la adresa pdl și ridică-n slăvi matolul fără vreo perdea
2. lansează poll-uri despre subiecte care nu interesează pe nimeni și după o vreme urlă că este sabotat de usele din cauză că subiectul nu interesează pe nimeni
3. se dă mare vorbitori de limbi (băgând prin postări rezultate de la Google translator), în schimb comite greșeli crase, clare (gramaticale) în limba maternă...

clona cărui Quasimodo... sau belfecal o fi? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Lun Iul 02, 2012 7:08 am

delta a scris:
baso a scris:Oare a cui clona o fi Bouclar asta, cu furculisioanele ? Laughing
seulement... dames ..un peu... tous... faits..
adică, oare unul care:
1. comentează formal la adresa pdl și ridică-n slăvi matolul fără vreo perdea
2. lansează poll-uri despre subiecte care nu interesează pe nimeni și după o vreme urlă că este sabotat de usele din cauză că subiectul nu interesează pe nimeni
3. se dă mare vorbitori de limbi (băgând prin postări rezultate de la Google translator), în schimb comite greșeli crase, clare (gramaticale) în limba maternă...

clona cărui Quasimodo... sau belfecal o fi? Laughing

Nu i-am citit toate postarile , insa mi-au sarit in ochi frantzuzismele din citatul dat de tine, frantzuzisme care ar fi trebuit sa-i intareasca sofisticashenia avatarului ales Laughing
Quasimodo pare sa fi fost banat , fapt ce confirma banuiala ta . Laughing
Na, din drac, trecand prin cocosat, a ajuns si la o poza cu cardinal in avatar raset Probabil n-a vrut sa fie prea precis in exprimarea artistica a furculisioanelor colorate, incercand cu disperare sa semnalizeze subtil ca este profund dedicat cauzei Laughing Beauclaire este denumirea frantuzeasca a unui peste vermillon care traieste in bancuri laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Mar Iul 03, 2012 9:10 am

RocketQueen a scris:
In curand, forumu' lingaozarilor [...] se va sinucide din proprie initiativa, ... raset

Radeam de limbile date si vorbite de pupinbasisti, da' observ ca nici eu nu stau mai bine... cel putin cu pleonasmele... raset
Poate fi interpretat ca o figura de stil. laugh
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Mar Iul 03, 2012 6:59 pm

Nu stiam ca, in timpul mandatului sau de ambasador si intre vizitele la mormintele bunicilor sai din Botosani, Ghitzanshtain asta, sustinator deschis al lui Basescu, si-a facut timp si pentru afaceri cu pedelacheii... Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu cred ca avocatu' sa nu stie ca acelasi lucru l-au facut si pedelacheii, cand au ajuns la putere.

Halucinante declaratii a facut, insa, in ianuarie, cu ocazia protestelor dedicate Javrei Ordinare si camarilei sale:

Mark Gitenstein a scris:Mesajul meu este unul de optimism pentru Romania. Desi inca odata vedem mii de cetateni in strada, in frigul iernii, exprimandu-si nemultumirea fata de situatia lor actuala, am incredere in aceasta tara si potentialul sau. Intai de toate pentru ca desi exista suficiente motive de descurajare, simplul fapt ca oamenii isi pot exercita dreptul dat de Dumnezeu de a avea pareri diferite fara a se teme ca vor fi impuscati de pe acoperisuri este un semn al progresului. Daca aveti indoieli in aceasta privinta, intrebati-i pe cetatenii Siriei ce parere au. Apoi, pentru ca simt ca in aceasta multime exista o noua categorie de tineri sofisticati, educati, care cred in democratie si in puterea lor de a-si crea singuri viitorul. Poate ca acesti tineri au o atitudine cinica fata de partidele politice si presa existenta, insa au multe cunostinte despre internet si au incredere in propriile idei. Sunt sigur ca ei vor avea o influenta profunda si pozitiva asupra viitorului dumneavoastra. Ei nu sunt cei care lovesc jandarmii cu pietre. Ei se afla in strada pentru a-si demonstra pasnic dorinta de a face lucruri mai profunde si mai importante pentru Romania.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Haios e ca pedelacheii, sovini sau nu, antisemiti sau nu, flutura acum aceste declaratii ale pupinbashistului american, de parca gura lui straina ar fi sfanta... Laughing

RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Mier Iul 04, 2012 9:11 am

Am uitat sa adaug ca din declaratia din ianuarie se poate intelege si care-i parerea americoyului despre Romania, tara ceva mai avansata decat Siria, unde cetatenii care protesteaza n-au norocul romanilor sa-si primeasca pulane-n cap de la jandarmii scolarizati de vechii militieni, ci sunt, direct, ciuruiti de pe acoperisuri. Laughing

In alta ordine de idei, cine o fi emil29, de ii sunt mutate toate postarile? confused

emil29 a scris:Nu inteleg ce legatura are ce spui tu aici cu orice. Vroiam doar sa sugerez ca toti cei care postati aici si le luati apararea pedelistilor sau atacati usl-ul aveti un interes personal. Poate nu am dreptate dar asta e singura explicatie plauzibila pentru ca nici un om intreg la cap, dupa 8 ani de zile de bataie de joc nu mai poate sustine pdl-ul. Iar comparatia dintre mineriada si ce se intampla acum e o insulta la inteligenta oricui.. incercati sa gasiti alte argumente ca asta nu o sa prinda...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am observat ca, in mod (aparent) ciudat, pe forumul irealitatii au ramas numai postacii - fie ca-s din PDL (natural), PNL (vechii parteneri de alianta, deci normal), PPDD si PSD (bizar). In rest, cei care nu si-au exprimat simpatia fata de niciun partid, sunt mutati cu toate replicile la offtopic si, in scurt timp, banati, ceea ce ma face sa cred ca forumul realitatii a fost dintotdeauna platforma postacilor din toate partidele, in ciuda razboaielor dintre activistii de diverse culori, iar acum se fac socotelile pentru viitoarea guvernare. Astia-s precum pulticienii - oficial, se porcaiesc la modul cel mai pervers posibil, da' in spatele cortinei incearca sa convietuiasca pe principiul "Live and let live.". Nu exista nicio explicatie logica - tinand seama de comportamentul isteric al circotasului, virGinelului si prietenei sale, gorrobeta din trecut - pentru faptul ca mult hulitul Lucian Florescu, Danku si tradatoarea ex-pedelimbizda Gabriela Filipizda pot face propaganda desantata, in timp ce userilor apolitici le este blocat accesul. Desigur, activistii din celelalte partide sunt ocazional, da' timid, atentionati sa nu atace, da' nu sunt nicidecum provocati cum s-a intamplat cu altii.

circotas a scris:Nu conteaza una sau 10 postari, nu ai voie cu atac la persoana. Punct.
Stii din particular cine e FlorinG in viata reala, se pare ca stii ca are o fiica. De ce il ataci personal? Ce treaba are fata lui cu ce scrii tu aici, pe forum? Ce treaba are ea cu politica?

Fii rezonabil!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cu alte ocazii il injura, acum ii cere sa fie rezonabil, ba ii si explica care-s regulile jocului de postaceala. raset

A se vedea si reactia lui Danku, de postac supus postacului-sef. raset

Danku a scris:
circotas a scris:Danku, iti cer public sa postezi aici IP-ul de pe care postez eu, ca dovada ca tu poti vedea IP-urile altor useri.

Daca nu poti face asta, te acuz de minciuna si-ti cer sa scrii aici care este motivul pentru care vrei sa acreditezi ideea ca tu poti vedea IP-urile altora.

De asemenea, in cazul in care nu poti sa faci dovada ca poti vedea IP-urile altora si nu vei avea o explicatie logica a actiunii tale, voi cere moderatorului sa fii pedepsit pentru mizeria facuta.
Circotas,

Nu cred ca eu am zis ceva despre tine. Eu comentam un text posta de alt nick.
Sinteti cumva una si aceias persoana?
Sa inteleg ca tu ai mai multe nickuri pe forum?
Nu stiu ce sa cred, sint confuzat.......
te rog citeste inca o data textul postat de mine, vorbeam de belferica si altcineva nicidecum de "Circotas"
probabil ca ai fost neatent, semai intimpla.....

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mier Iul 04, 2012 1:23 pm

Hopa, deci nu mi s-a parut, la suspendarea din 2007, ca Blaga a avut camasa alba, ca toti cei 322. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mier Iul 04, 2012 1:39 pm

ENKI a scris:Hopa, deci nu mi s-a parut, la suspendarea din 2007, ca Blaga a avut camasa alba, ca toti cei 322. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nah, Blaga poate merge linistit la receptia Ambasadei Americii Laughing Hotararile de revocare au fost publicate in MO in numarul imediat urmator celui in care s-a publicat OUG de modificare a Legii de organizare a CCR Laughing
Deci ... potrivit Constitutiei (art.95) "În cazul săvârşirii unor fapte grave prin care încalcă prevederile Constituţiei, Preşedintele României poate fi suspendat din funcţie de Camera Deputaţilor şi de Senat, în şedinţă comună, cu votul majorităţii deputaţilor şi senatorilor, după consultarea Curţii Constituţionale."
Cu alte cuvinte, dupa ce o consulta pe CCR , indiferent ce ar zice asta, suspendarea este pe tzeava. laugh Insa OUG poate fi atacata in instantza de contencios administrativ . Cum este vacantza judecatoreasca, s-ar putea ca pana la referendum sa nu fie primul termen de judecata. Insa s-ar putea cere suspendarea executarii OUG ... Laughing
Probabil d'aia l-a infierbantat pe Basescu treaba cu justitia Suspect Pana CCR-ul isi redacteaza punctul de vedere cu privire la suspendarea presedintelui, unii ar putea sa sesizeze instanta de judecata cu o cerere de suspendare a executarii OUG, in regim de urgenta Laughing
Insa Curtea de Apel Bucuresti, intr-o cerere similara, a transat problema, respingand o astfel de cerere ca fiind inadmisibila.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nebunie curata ! Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Mier Iul 04, 2012 7:43 pm

Piticania protestatara raset : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Joi Iul 05, 2012 8:49 am

ooo, da! Laughing
Daca ambasadorul american (mestecator de ciunga) isi pune intrebari retorice in public , desigur ca oranjgutanii isi adapteaza refrenul Laughing
"Cred că ar fi bine de ştiut dacă această ordonanţă este sau nu constituţională. Este foarte important să ştim acest răspuns. Eu nu îl cunosc pentru că nu sunt expert în Constituţia României", a spus Gitenstein.
...........................................
Ordonanţa de urgenţă aprobată de Guvern stabileşte că judecătorii Curţii Constituţionale vor avea dreptul să se pronunţe doar asupra constituţionalităţii Regulamentelor Parlamentului, nu şi asupra hotărârilor plenului Camerei Deputaţilor, plenului Senatului sau plenului celor două camere.

Ordonanţa de urgenţă are un singur articol.

Acesta modifică articolul 27, alineatul 1 din legea Curţii Constituţionale, astfel încât sunt menţinute între hotărârile Parlamentului asupra cărora se poate pronunţa Curtea doar pe cele referitoare la Regulamentele Legislativului.

"Curtea Constituiţională se pronunţă asupra constituţionalităţii regulamentelor Parlamentului, la sesizarea unuia dintre preşedinţii celor două camere, a unui grup parlamentar sau a unui număr de cel puţin 50 de deputaţi sau cel puţin 25 de senatori", se arată în forma alineatului 1 al art.27 din lege adoptat prin ordonanţă.

În vechea formaă, alineatul respectiv prevedea: "Curtea Constituţională se pronunţă asupra constituţionalităţii regulamentelor Parlamentului, a hotărârilor plenului Camerei Deputaţilor, a hotărârilor plenului Senatului şi a hotărârilor plenului celor două Camere reunite ale Parlamentului, la sesizarea unuia dintre preşedinţii celor două Camere, a unui grup parlamentar sau a unui număr de cel puţin 50 de deputaţi sau de cel puţin 25 de senatori".


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Tovarasul delmark se agita aiurea,colorat, fara sa citeze in intregime textul din Constitutie . Very Happy

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delmark a scris:Un simplu O.U.G. bate constitutia si legile organice???

CONSTITUTIA ROMANIEI
ARTICOLUL 142
(1) Curtea Constituţională este garantul supremaţiei Constituţiei,

DECI FUNCTIONALITATEA CCR STABILITA PRIN CONSTITUTIE NU POATE FI INVALIDATA PRIN SIMPLA ORDONANTA DE URGENTA a unui guvern fara cusur, dara-mi-te patat de umbra infractiunilor de tot felul, cum ar fi coruptie, plagiat, furt, etc …

E ca si cum fotbalistul care faulteaza, i-ar baga fluierul pe gat arbitrului, ca sa nu ii mai poata fluiera sanctiunea!!!

ACEASTA O.U.G. ESTE ANTICONSTITUTIONALA si pentru faptul ca: PRIN SIMPLA OUG NU SE POT STERGE ATRIBUTIILE CONSTITUTIONALE ALE CCR prevazute la:

ARTICOLUL 146:
g) constată existenţa împrejurărilor care justifică interimatul în exercitarea funcţiei de Preşedinte al României şi comunică cele constatate Parlamentului şi Guvernului;
h) dă aviz consultativ pentru propunerea de suspendare din funcţie a Preşedintelui României;
l) îndeplineşte şi alte atribuţii prevăzute de legea organică a curţii.

UN O.U.G. NU ARE VOIE SA INVALIDEZE ARTICOLELE DIN CONSTITUTIE SI NICI LEGEA ORGANICA A CURTII. DECI UN ASTFEL DE O.U.G. ESTE ANTI-CONSTITUTIONAL!!!



ARTICOLUL 146 - Atributii
Curtea Constitutionala are urmatoarele atributii:
a) se pronunta asupra constitutionalitatii legilor, inainte de promulgarea acestora, la sesizarea Presedintelui Romaniei, a unuia dintre presedintii celor doua Camere, a Guvernului, a Inaltei Curti de Casatie si Justitie, a Avocatului Poporului, a unui numar de cel putin 50 de deputati sau de cel putin 25 de senatori, precum si, din oficiu, asupra initiativelor de revizuire a Constitutiei;
b) se pronunta asupra constitutionalitatii tratatelor sau altor acorduri internationale, la sesizarea unuia dintre presedintii celor doua Camere, a unui numar de cel putin 50 de deputati sau de cel putin 25 de senatori;
c) se pronunta asupra constitutionalitatii regulamentelor Parlamentului, la sesizarea unuia dintre presedintii celor doua Camere, a unui grup parlamentar sau a unui numar de cel putin 50 de deputati sau de cel putin 25 de senatori;
d) hotaraste asupra exceptiilor de neconstitutionalitate privind legile si ordonantele, ridicate in fata instantelor judecatoresti sau de arbitraj comercial; exceptia de neconstitutionalitate poate fi ridicata si direct de Avocatul Poporului;
e) solutioneaza conflictele juridice de natura constitutionala dintre autoritatile publice, la cererea Presedintelui Romaniei, a unuia dintre presedintii celor doua Camere, a primului-ministru sau a presedintelui Consiliului Superior al Magistraturii;
f) vegheaza la respectarea procedurii pentru alegerea Presedintelui Romaniei si confirma rezultatele sufragiului;
g) constata existenta imprejurarilor care justifica interimatul in exercitarea functiei de Presedinte al Romaniei si comunica cele constatate Parlamentului si Guvernului;
h) da aviz consultativ pentru propunerea de suspendare din functie a Presedintelui Romaniei;
i) vegheaza la respectarea procedurii pentru organizarea si desfasurarea referendumului si confirma rezultatele acestuia;
j) verifica indeplinirea conditiilor pentru exercitarea initiativei legislative de catre cetateni;
k) hotaraste asupra contestatiilor care au ca obiect constitutionalitatea unui partid politic;
l) indeplineste si alte atributii prevazute de legea organica a Curtii.

Cu alte cuvinte, modificarea efectuata prin OUG proaspat publicata este in deplina concordanta cu textul din Constitutie. De altfel, pana in 2010, articolul din legea CCR era identic cu cel din Constitutie. Prin legea recent atacata de PDL la CCR , ca si prin OUG proaspat publicat, s-a revenit la textul din 2010, identic cu cel din Constitutie. Ar fi o mare ciudatzenie ca CCR sa stabileasca ca ar fi neconstitutional textul reprodus din Constitutie raset

Discutabil este doar faptul daca un OUG poate modifica o lege organica. Insa treaba asta nu face obiectul sesizarii CCR Very Happy
In plus, ca de exemplu, si legea referendumului ( lege organica) a fost modificata, inclusiv de PDL, prin "n" OUG-uri . Laughing

Yo zic ca tovarasii oranjgutani sa-l asigure pe dl. Ambasador ca ordonanta este constitutionala , adica reproduce fidel textul din Constitutie. Se vede cu ochiul liber ca textul din OUG-ul ala plagiaza Constitutia... astfel incat nici nu trebuie sa fii expert in Constitutie pt. a observa minunea raset Si sa nu mai rontzaie ciunga Orbit cand ni se canta imnul devil


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Dracu' gol Joi Iul 05, 2012 12:14 pm

baso a scris:ooo, da! Laughing
Daca ambasadorul american (mestecator de ciunga) isi pune intrebari retorice in public , desigur ca oranjgutanii isi adapteaza refrenul Laughing
Ăsta nu-i decît un alt ciumeg care are biznisuri grase, ascunse bine supt haripa portocăcănară... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Joi Iul 05, 2012 1:39 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:ooo, da! Laughing
Daca ambasadorul american (mestecator de ciunga) isi pune intrebari retorice in public , desigur ca oranjgutanii isi adapteaza refrenul Laughing
Ăsta nu-i decît un alt ciumeg care are biznisuri grase, ascunse bine supt haripa portocăcănară... raset

O fi mers pe ideea: When in Rome... Laughing
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Vin Iul 06, 2012 2:18 pm

La mitingul puricilor (pro Javra) de ieri, retardatul M. Neamtu - Noua Republica - a agitat o funie de usturoi. Shocked
Le-o fi frica de vraji, de au ajuns sa plagieze un PNL-ist?!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu ma mir ca autorul colajului l-a confundat pe MRU cu MN, la urma urmei ambii sunt handicapati.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Vin Iul 06, 2012 2:23 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Vin Iul 06, 2012 8:16 pm

Cred ca oranjgutanii au ramas blocati pe Sfinte Sisoie! laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Iul 07, 2012 5:49 pm

ENKI a scris:Cred ca oranjgutanii au ramas blocati pe Sfinte Sisoie! laugh
o fi fost metoda cea mai eficientă de a aduce ploaia vitală pentru culturi... de păioase Smile )
idiotul a scris:vine ploaia. deocamdata doar taraie, dar nu va faceti griji, ca vine. desi, daca ar vina o furtuna-furtuna, si va veni, atunci ar trebui sa ploua in casa poporului, un val urias de apa ar trebui sa spele salile de sedinta, sa sparga birourile parlamentare cu usi intangibile si opace, sa duca in jos pe scari tot gunoiul uman care se manifesta inauntru.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Lun Iul 09, 2012 7:55 am

ENKI a scris:La mitingul puricilor (pro Javra) de ieri, retardatul M. Neamtu - Noua Republica - a agitat o funie de usturoi. Shocked
Le-o fi frica de vraji, de au ajuns sa plagieze un PNL-ist?!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ar fi fost ridicol si ciudat sa agite flacari violet pe scena. Asa, cu "usturoi mascat, tare bine conservat" s-au gandit ca exorcizeaza cel mai bine tricolorul... pentru Basecu. Daca tot s-au mascat in alb, firesc ar fi fost sa strige, cu patos revolutionar: "Usturoi pentru strigoi". raset Oare de ce nu s-au incumetat, vitejii traficanti de usturoi, la o astfel de lozinca ? laugh Pana si curcile s-ar fi crucit si ar fi ras de ei raset





baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Lun Iul 09, 2012 10:49 am

Iata usturoiul cu denumire de origine protejata: Aglio Bianco Polesano DOP raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


The distinctive logo is composed of an oval featuring a green stylised map of the Polesine geographical area on a blue background. The map shows the two natural borders of the Polesine area, the Adige and Po rivers, coloured blue. Above the stylised map is the acronym ‘DOP’ (Italian for PDO) echoing the tricolour of the Italian flag (green ‘D’, red ‘P’ and white ‘O’ in the shape of a garlic bulb). Around the oval is the wording ‘Aglio Bianco Polesano — Protected Designation of Origin’ in blue characters and Trebuchet MS Bold Italic and Italic font. There can be variations in the shape and colour: black and white and greyscale. The size of the logo can differ depending on the type of package.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Garlic Ice cream Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Reteta : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Lun Iul 09, 2012 7:28 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Lun Iul 09, 2012 8:30 pm

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ăsta-i model cu stropi căcănii pe fond alb? Laughing

p.s. deci, de fapt culoarea de bază a partidului matolian este portocaliul, la care au renunțat la locale în favoarea verdelui... la care au renunțat la referendum în favoarea albului... la care vor renunța la parlamentare în favoarea... ăăă... apropo... câte culori o fi având curcubeul? laugh

p.s. Nasoasa cu șiraguri de bile o fi pronunțând curcubeul ca și curcuB1ul? veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Iul 10, 2012 2:01 pm

delta a scris:
ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ăsta-i model cu stropi căcănii pe fond alb? Laughing

p.s. deci, de fapt culoarea de bază a partidului matolian este portocaliul, la care au renunțat la locale în favoarea verdelui... la care au renunțat la referendum în favoarea albului... la care vor renunța la parlamentare în favoarea... ăăă... apropo... câte culori o fi având curcubeul? laugh

p.s. Nasoasa cu șiraguri de bile o fi pronunțând curcubeul ca și curcuB1ul? veselie

Nici in curcubeu si nici in curcuB1u nu exista varianta roz chilotziu cu buline, dungi sau inimioare albe raset
Curcubitaceele (bosstanoasele)sau cucurbitaceele tra' sa ghiceasca , ca gogii mentalijdi...si nici asa "curcile bit acele" n-ar avea shanse sa priceapa, in timp util, ce se implanta prin DEX lol! laugh
Extrem de mari shanse ca "cucurbitaceele" sa ramana varianta oficiala, scrisa cu maro (adica sepia; ca sa nu fie negru) pe foond alb raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mier Iul 11, 2012 10:08 am

Apropo de cucurbeu , beutorul de lichide clare a inceput sa vomite colorat laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pe scurt: Singurul referendum valid este acela care se desfasoara conform legii3/2000 modificata in 2007 si actualizata in 2009!

Se pare ca i s-a oprit in gat OUG-ul 103 al lui Boc, din 2009 raset Pana acolo a fost updatata gandirea oranjgutanului ; dupa aia ...totul a devenit alb pt. el , neactualizat Laughing

Pt. a-l ajuta sa revina in timpurile noastre si cu picioarele pe Pamant, ar trebui sa i se explice clar si pe silabe, ca la prosti, ca formularea articolului 10, din OUG-ul lui Ponta, publicata Luna asta, a fost deja declarata constitutionala... prin Decizia 420/3.mai.2007 raset Mai rar asa o premonitie din partea CCR laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 16 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 21 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum