SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

în desfășurare

+12
Bad Girl
Dr.Ernesto Rafael Guevara
RocketQueen
(Still a)Live
Vasile
baso
ENKI
Dracu' gol
RocketQu33n
Anahoret
Armand
delta
16 participanți

Pagina 9 din 33 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Urmatorul

In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Dum Apr 13, 2014 4:55 pm

ENKI a scris:"Potrivit informatiilor mele, Moscova a luat decizia finala. Totul este acum doar o chestiune de timp." Alexandr Dughin, 10 aprilie 2014.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu ar putea să se ia de mânuță Putin cu Obama, cu Merkel etc și să-și bage deciziile finale fix în dos?
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Apr 13, 2014 8:12 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:"Potrivit informatiilor mele, Moscova a luat decizia finala. Totul este acum doar o chestiune de timp." Alexandr Dughin, 10 aprilie 2014.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu ar putea să se ia de mânuță Putin cu Obama, cu Merkel etc și să-și bage deciziile finale fix în dos?
Intai in DOS, dupa care in Windows, apoi in creiere si suflete, ca prea sunt dependente de virtual.  laugh 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Lun Apr 14, 2014 10:23 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:"Potrivit informatiilor mele, Moscova a luat decizia finala. Totul este acum doar o chestiune de timp." Alexandr Dughin, 10 aprilie 2014.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu ar putea să se ia de mânuță Putin cu Obama, cu Merkel etc și să-și bage deciziile finale fix în dos?
Intai in DOS, dupa care in Windows, apoi in creiere si suflete, ca prea sunt dependente de virtual.  laugh 
Mie mi se rupe, scuzați expresia, căci trec zile întregi în care nu deschid computerul so... vesel bine 
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Apr 14, 2014 10:48 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:"Potrivit informatiilor mele, Moscova a luat decizia finala. Totul este acum doar o chestiune de timp." Alexandr Dughin, 10 aprilie 2014.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu ar putea să se ia de mânuță Putin cu Obama, cu Merkel etc și să-și bage deciziile finale fix în dos?
Intai in DOS, dupa care in Windows, apoi in creiere si suflete, ca prea sunt dependente de virtual.  laugh 
Mie mi se rupe, scuzați expresia, căci trec zile întregi în care nu deschid computerul so... vesel bine 
Inseamna ca ai uitat pe undeva, pe vreun computer oarecare, contul de FB deschis, ca tot posteaza cineva de pe el.  suspect laugh salutare 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Mar Apr 15, 2014 9:59 am

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:"Potrivit informatiilor mele, Moscova a luat decizia finala. Totul este acum doar o chestiune de timp." Alexandr Dughin, 10 aprilie 2014.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu ar putea să se ia de mânuță Putin cu Obama, cu Merkel etc și să-și bage deciziile finale fix în dos?
Intai in DOS, dupa care in Windows, apoi in creiere si suflete, ca prea sunt dependente de virtual.  laugh 
Mie mi se rupe, scuzați expresia, căci trec zile întregi în care nu deschid computerul so... vesel bine 
Inseamna ca ai uitat pe undeva, pe vreun computer oarecare, contul de FB deschis, ca tot posteaza cineva de pe el.  suspect laugh salutare 
Pe lângă faptul că nu postez zilnic, aș aprecia afirmația ta de mai sus intrând pe un teren care mă deranjează și care mă face să mă gândesc la diverse. E adevărat că nu-mi amintesc dacă ți-am spus sau nu cum se numește contul meu de Facebook. Dacă am făcut-o, a fost demult de tot. Dar, și dacă am făcut-o, și dacă nu, nu-mi place să știu că e cineva pe urmele mele.
 salutare 
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Apr 15, 2014 10:24 am

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:"Potrivit informatiilor mele, Moscova a luat decizia finala. Totul este acum doar o chestiune de timp." Alexandr Dughin, 10 aprilie 2014.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu ar putea să se ia de mânuță Putin cu Obama, cu Merkel etc și să-și bage deciziile finale fix în dos?
Intai in DOS, dupa care in Windows, apoi in creiere si suflete, ca prea sunt dependente de virtual.  laugh 
Mie mi se rupe, scuzați expresia, căci trec zile întregi în care nu deschid computerul so... vesel bine 
Inseamna ca ai uitat pe undeva, pe vreun computer oarecare, contul de FB deschis, ca tot posteaza cineva de pe el.  suspect laugh salutare 
Pe lângă faptul că nu postez zilnic, aș aprecia afirmația ta de mai sus intrând pe un teren care mă deranjează și care mă face să mă gândesc la diverse. E adevărat că nu-mi amintesc dacă ți-am spus sau nu cum se numește contul meu de Facebook. Dacă am făcut-o, a fost demult de tot. Dar, și dacă am făcut-o, și dacă nu, nu-mi place să știu că e cineva pe urmele mele.
 salutare 
Nu mi-ai spus cum se numeste, in schimb eu ti-am spus ca am un dar mai aparte, de a atrage informatii catre mine.  vesel 
Imi cer scuze, nu sunt pe urmele nimanui.  confused 
Poti linistita sa te gandesti la oricat de diverse, insa trebuie si sa tii cont ca atunci cand comentezi, share-uiesti sau doar dai like pe FB te poti face vizibila tocmai pentru cine nu te astepti.  Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Mar Apr 15, 2014 11:18 am

ENKI a scris:
Nu mi-ai spus cum se numeste, in schimb eu ti-am spus ca am un dar mai aparte, de a atrage informatii catre mine.  vesel 
Imi cer scuze, nu sunt pe urmele nimanui.  confused 
Poti linistita sa te gandesti la oricat de diverse, insa trebuie si sa tii cont ca atunci cand comentezi, share-uiesti sau doar dai like pe FB te poti face vizibila tocmai pentru cine nu te astepti.  Laughing
Câtă vreme mă anunți aceste lucruri într-un spațiu public, nu pot spune decât ceea ce am spus mai sus. Adăugând faptul că, afirmând public chestiuni, e clar că nu le afirmi doar pentru mine.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Apr 15, 2014 6:01 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Nu mi-ai spus cum se numeste, in schimb eu ti-am spus ca am un dar mai aparte, de a atrage informatii catre mine.  vesel 
Imi cer scuze, nu sunt pe urmele nimanui.  confused 
Poti linistita sa te gandesti la oricat de diverse, insa trebuie si sa tii cont ca atunci cand comentezi, share-uiesti sau doar dai like pe FB te poti face vizibila tocmai pentru cine nu te astepti.  Laughing
Câtă vreme mă anunți aceste lucruri într-un spațiu public, nu pot spune decât ceea ce am spus mai sus. Adăugând faptul că, afirmând public chestiuni, e clar că nu le afirmi doar pentru mine.
Hei, priveste si in oglinda: tu MI-AI spus AICI ca ai zile cand nu deschizi computerul si ca nu postezi zilnic, altfel n-as fi pomenit vreodata de activitati pe FB. innocent 
 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Mar Apr 15, 2014 6:24 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Nu mi-ai spus cum se numeste, in schimb eu ti-am spus ca am un dar mai aparte, de a atrage informatii catre mine.  vesel 
Imi cer scuze, nu sunt pe urmele nimanui.  confused 
Poti linistita sa te gandesti la oricat de diverse, insa trebuie si sa tii cont ca atunci cand comentezi, share-uiesti sau doar dai like pe FB te poti face vizibila tocmai pentru cine nu te astepti.  Laughing
Câtă vreme mă anunți aceste lucruri într-un spațiu public, nu pot spune decât ceea ce am spus mai sus. Adăugând faptul că, afirmând public chestiuni, e clar că nu le afirmi doar pentru mine.
Hei, priveste si in oglinda: tu MI-AI  spus AICI ca ai zile cand nu deschizi computerul si ca nu postezi zilnic, altfel n-as fi pomenit vreodata de activitati pe FB. innocent 
 
Nu mi se pare că e o privire în oglindă.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Mai 20, 2014 7:07 pm

Daca si asta a fost doar un accident... Vedem, cat de curand.  laugh 

Un tren de pasageri care se deplasa pe ruta Moscova-Chişinău s-a ciocnit cu marfarul "România". Primele informaţii anunţă mai mulţi morţi şi răniţi.

UPDATE Trenul marfar implicat în accidentul feroviar produs în apropiere de Moscova efectua curse pe ruta România-Ucraina-Rusia şi transporta piese ale filialei Renault România, afirmă surse citate de agenţia Interfax.

Potrivit surselor citate de Interfax, trenul marfar se numeşte "România", este gestionat de compania publică ucraineană Liski şi circulă cu regularitate pe ruta România-Ucraina-Rusia.
Conform Interfax, trenul marfar transporta piese ale filialei Renault România.
Trenul de marfă a intrat în coliziune cu o garnitură feroviară de pasageri în zona Naro-Fominsk - Bokasovo, în apropiere de Moscova.
"Şaisprezece vagoane ale Trenului marfar 1484 au deraiat din cauza unei defecţiuni a liniei, lovind din lateral un tren de pasageri care circula pe ruta Moscova-Chişinău", a comunicat Departamentul Transporturilor din regiunea Moscova, citat de RIA Novosti.
Bilanţul preliminar al accidentului feroviar este de cel puţin nouă morţi şi 45 de răniţi.
Un tren de pasageri şi unul de marfă s-au ciocnit, marţi, în apropiere de Moscova, provocând cel puţin doi morţi şi mai mulţi răniţi, relatează Russia Today, în pagina electronică
Trenul de pasageri implicat în coliziunea din apropiere de Moscova se deplasa pe ruta Moscova-Chişinău, anunţă Ministerul Transporturilor din Republica Moldova.
"Informaţiile iniţiale sugerează că sunt mai multe persoane decedate şi rănite", a declarat o sursă din cadrul poliţiei, citată de Itar-Tass, în pagina electronică.
Serviciul de presă al Departamentului Poliţiei Transporturilor a anunţat că trenurile s-au ciocnit între staţiile Bekasovo şi Naro-Fominsk, situate la circa 55 de kilometri de centrul Moscovei.
Acesta a adăugat că echipe de salvare şi medici se află în prezent la locul accidentului, dar nu a precizat numărul victimelor. Potrivit Russia Today, pasagerii răniţi sunt scoşi din vagoane de echipele de salvare.

Sursa basista, alimentata de surse citate de sursa initiala: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sursa initiala: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  RocketQueen Mar Mai 27, 2014 3:41 pm

raset 

RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Iun 09, 2014 7:10 pm

Parafrazandu-l pe Macac: "Marea Uniune Europeana, v-am spus!"  laugh 

Europenii au votat, Merkel și Cameron aleg
Patru premieri și o ''lovitură de stat'' tăcută dată UE



Luni, în stațiunea Harpsund, la reședința de vară a premierului Suediei, se decide soarta lui Jean-Claude Juncker, cel care obținut votul cetățenilor europeni pentru a conduce executivul UE în următorii cinci ani, dar și soarta instituțiilor UE in ochii cetățenilor.

Cei care vor hotărî cât de puțin trebuie să conteze votul popular și legitimitatea democratică a instituțiilor europene nu sunt toți șefii de stat sau de guvern din UE, ci doar șefii executivelor din Germania, Marea Britanie, Olanda și Suedia, respectiv Angela Merkel, David Cameron, Mark Rutte și Fredrik Reinfeldt. Vorbim aici chiar despre două state care pot decide asupra celor mai delicate politici UE, dar nu au adoptat moneda euro, iar unul dintre ele (Marea Britanie) nu face parte nici din Spațiul Schengen și este cel mai eurosceptic membru UE.

Ultimii trei sunt cei mai vocali lideri europeni împotriva numirii la conducerea Comisiei Europene a candidatului propus drept cap de listă de către familia politică din care face parte. Nici Angela Merkel nu a susținut procedura ”capului de listă”, cedând doar la presiunea popularilor europeni, în vederea obținerii unei mai mari legitimități democratice pentru executivul UE.

”Merkel va fi într-o poziție dificilă când va veni vorba de Juncker. Se știe bine că el nu e candidatul ideal. Ea ar fi preferat-o pe Christine Lagarde și nu dorește să-l izoleze pe Cameron în această chestiune importantă. Dar pe de altă parte, ea va trebui să-l susțină pe Juncker, după cum a promis”, spune Michael Wohlgemuth, director al Open Europe.

Alți analiști consideră că nu a trecut vremea suprizelor. Dacă până acum se vorbea doar despre Juncker (fost premier al Luxemburgului) sau despre actualii premieri din Danemarca sau Finlanda, nu este exclusă o retragere de bună voie a luxemburghezului și aparitia unei candidaturi noi. Cine? Chiar gazda Fredrik Reinsfeldt, care va pierde aproape sigur alegerile din Suedia, din septembrie. ”Nu este foarte probabil, dar nu este imposibil să fie viitorul președinte al Comisiei Europene”, spune analistul politic Ulf Bjereld.

La mini-summitul de luni, Reinfeldt, a aruncat buzduganul încă de dimineața, printr-un interviu publicat de Financial Times, în care pune la îndoială legitimitatea procedurii alegerii președintelui comisiei ca urmare a votului popular. ”Nu suntem în favoarea acestei idei, pentru că aceasta ar face imposibil să ne gândim la un alt candidat și pentru că astfel ar fi excluși foarte mulți potențiali președinti ai Comisiei Europene”, a spus Reinfeldt.

Oricare ar fi însă motivațiile premierilor din Olanda, Marea Britanie sau Suedia de a se împotrivi fie procedeului de nominalizare, fie pur și simplu lui Jean-Claude Juncker, Angela Merkel este personajul cheie. Fără ea, niciun șef de guvern din UE ce se opune lui Juncker nu poata obține așa-numita minoritate de blocaj în cadrul Consiliului European. Procedura minoritatii de blocaj, prevăzută în tratatele europene, nu a fost niciodată folosită la alegerea președintelui Comisiei Europene, deoarece, de fiecare dată s-a ajuns la un gentlemens agreement în vederea găsirii consensului. Acum însă, încăpățânarea Marii Britanii poate duce la un blocaj.

Cu alte cuvinte, după cum scrie Suddeutsche Zeitung, cel mai important accesoriu pe culoarele instituțiilor de la Bruxelles este în aceste zile nu legitimația de deputat obținută prin votul a sute de mii de cetățeni europeni, ci carnețelul pe care sunt notate voturile pe care fiecare țară le are în cadrul Consiliului European.

Așadar iată cum funcționează democrația europeană în cifre. În cadrul Comnsiliului European, fiecare șef de stat sau guvern are la dispoziție un număr de voturi, în funcție de populația țării pe care o reprezintă. În total sunt 352 de voturi. Minoritatea de blocaj este de 93 de voturi, care trebuie să vină din cel putin patru state membre, care să reprezinte, totodată, 35% din populația UE. Și acum, iată la ce se reduce votul alegătorilor europeni, existența lor, politicile la care sunt supuși de către guvernanți sau de către Bruxelles: Germania, Franța, Italia, Martea Britanie – câte 29 de voturi; Spania și Polonia – cate 27 de voturi; România – 14 voturi;. Olanda – 13 voturi; Belgia, Cehia, Grecia, Unaria, Portugalia – 12 voturi; Bulgaria, Austria, Suedia – 10 voturi; Croatia, Danemarca, Irlanda, Lituania, Slovacia, Finlanda – 7 voturi; Estonia, Letonia, Luxemburg, Cipru, Slovenia – 4 voturi; Malta – 3 voturi.

Aceasta este o adevărată ”listă a adevărului”, la care diplomații de pe culoarele Bruxelles-ului se uită cu aceeași privire plina de durere precum Laocoon încolăcit de șerpi, scrie Suddeutsche Zeitung.

Intersele merg însă mult mai departe de numirea unui președinte al Comisiei Europene. Târgurile ”democratice” de la Bruxelles și Berlin se fac și pentru numirea unor comisari cu portofolii foarte importante, precum Energia (mai cu seamă în contextul crizei din Ucraina și al propunerii constituirii unei piețe comune a energiei), Comerțul (în contextul negocierilor pentru crearea pieței unice transatlantice, între UE și SUA, și al interselor uriașe ale marilor companii), pentru numirea succesorului lui Herman Van Rompuy în fruntea Consiliului European, sau al Catherinei Ashton în fruntea diplomației UE.

Având în vedere cât de puțin a contat, în cele din urmă, votul electoratului european și cât de dură este lupta între guvernele naționale din UE, comparativ chiar cu ultimele alegeri europene, Suddeutsche Zeitung concluzionează că la Bruxelles se poate vorbi de o ”lovitură de stat” pașnică, prin care se stabilesc noi reguli ale dominanței în cadrul Consiliului European și ale manifestării puterii marilor state în cadrul tuturor instituțiilor UE.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Lun Iun 09, 2014 9:39 pm

El vorbea despre „Statele Unite ale Europei”, dacă nu mi-a picat iar de tot memoria.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Iun 10, 2014 8:42 am

(Still a)Live a scris:El vorbea despre „Statele Unite ale Europei”, dacă nu mi-a picat iar de tot memoria.
Eh, el folosea MUE in alt context.  Embarassed 

Ideea era ca nu numa' la noi se voteaza degeaba, contand doar cel care numara "voturile".  vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Mar Iun 10, 2014 5:07 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:El vorbea despre „Statele Unite ale Europei”, dacă nu mi-a picat iar de tot memoria.
Eh, el folosea MUE in alt context.  Embarassed 

Ideea era ca nu numa' la noi se voteaza degeaba, contand doar cel care numara "voturile".  vesel
Aaaaa, scuzați! Fisă nepicată! vesel 
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Iun 23, 2014 8:52 pm

laugh laugh laugh 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Iun 24, 2014 7:27 am

Pana in prezent, singurul sef dintre sefii de servicii care a comentat despre informarile in cazul suspus dezbaterii publice, este Melescanu. Se pare ca i s-ar fi propus sa candideze la prezidentiale. Cre ca pe MRU l-am auzit prima data comentand public despre asta. Despre restul serviciilor , a avut grija Traian sa-i informeze ca nu l-au informat . Laughing Sunt curioasa daca sefii celorlalte servicii informative vor avea tupeul sa spuna public si raspicat : "Minte cu nerusinare".  raset Indiferent ca  o ia /nu o ia razna toata povestea, sefii astia vor fi bubuiti de o sa li se imprastie penele  Laughing Cam asa vad eu in globul de cristal  raset Meciul este tare. vesel 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Iun 24, 2014 9:12 am

baso a scris:Pana in prezent, singurul sef dintre sefii de servicii care a comentat despre informarile in cazul suspus dezbaterii publice, este Melescanu. Se pare ca i s-ar fi propus sa candideze la prezidentiale. Cre ca pe MRU l-am auzit prima data comentand public despre asta. Despre restul serviciilor , a avut grija Traian sa-i informeze ca nu l-au informat . Laughing Sunt curioasa daca sefii celorlalte servicii informative vor avea tupeul sa spuna public si raspicat : "Minte cu nerusinare".  raset Indiferent ca  o ia /nu o ia razna toata povestea, sefii astia vor fi bubuiti de o sa li se imprastie penele  Laughing Cam asa vad eu in globul de cristal  raset Meciul este tare. vesel 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cica mai pe seara aflam ca si fratele fratelui a luat ceva din suma.  laugh 

Mircea Badea chiar el
7 hours ago · Edited
Sper ca a inteles toata lumea ca in seara asta la "Sinteza zilei" se vor da imagini noi. A luat sau nu Traian Basescu morman? Ha?! Ia sa vedem!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Iun 24, 2014 9:51 am

Anticipam si eu ca e serial : Morman vs Batman  Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Iun 24, 2014 5:09 pm

ŞOC,ŞOC,POC raset 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asta o fi compunere de genul celor care se dadeau tema de casa in clasele primare "Faceti o compunere utilizand urmatoarele cuvinte si imagini:...Laughing
 Imi aduc aminte ca prin clasa a III-a am socat-o atat pe invatatoare cat si pe toti dascalii din scoala cu o astfel de compunere, cu titlul "Povestea unui fulg de nea"  Laughing Mi-au afisat-o si la gazeta de perete pioniereasca, in semn de pretuire si mult respect. Laughing N-a fost cine stie ce, doar un exercitiu de imaginatie , din momentul in care norul s-a scuturat de fulgi iar fulgul meu, din poveste, a trecut prin tot felul de peripetii , transmitandu-mi "telepatic" (adica pe "surse" si "resurse" )ce a "vazut" el pe unde a plutit pana mi s-a topit pe nas, cazand din cer  raset Degeaba s-au tot minunat, asteptand si alte compuneri, la fel de minunate. Dupa faza asta, la scurt timp, am ajuns iar la gazeta de perete, insa ca exemplu negativ , nedemn de urmat. Pt ca am instigat si participat la aruncat cu pungi cu apa, de la etaj, in capul unor smecheri din clasele mai mari care ne enervau si isi bateau joc de noi,in pauze, mi-a fost retras(pt. cateva saptamani) snuruletul galben cu ghinda, de comandanta de detasamant, in fata unitatii...ca sa-mi fie extrem de muuulta rusine  raset Faza superdistractiva pt. mine a  fost ca apaream concomitent si la exemplul pozitiv si la ala negativ.... in gazeta de perete respectiva  laugh Asa ceva, mai rar la vremea respectiva.  Laughing 


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Joi Iun 26, 2014 12:49 am

 Exact ca in filmele cu prosti pt. prosti.laugh Securistii au primit tema de casa cum sa-l salveze pe fra'su. Si nu m-ar mira sa se confectioneze o astfel de hartie antedatata si o poveste rezumata pe scurt mai jos. Chiar ii cred capabili de orice.

Banii primiţi de Mircea Băsescu de la Florin Anghel au fost predaţi de acesta procurorilor DNA încă din anul 2011. Surse din anturajul DNA Constanţa afirmă că Mircea Băsescu a informat procurorii în legătură cu faptul că urmează să primească o sumă de bani de la un membru al familiei Anghel şi că întreaga operaţiune a fost monitorizată de SRI, iar banii au fost predaţi, cu documente, procurorilor DNA. Aceleaşi surse afirmă că nu s-a organizat un flagrant pentru că ancheta viza şi alte obiective şi că în curând vor apărea elemente noi în acest dosar. Dealtfel, pe piaţă au apărut, la scurt timp după izbucnirea scandaluilui, nişte înscrisuri, care aparţin lui Mircea Băsescu, prin care acesta sesiza organele în drept că anumite persoane încearcă să-i ofere bani pentru a interveni pentru Bercea. Înscrisurile sunt înregistrate în jurul datei la care se presupune că Mircea Băsescu ar fi primit suma de bani.Sursele mai afirmă că afirmaţiile procurorului Iacobescu au fost pe punctul de a dinamita întreaga operaţiune.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



se pare ca astia, de pe site-ul comisarul.ro, au primit prin email textul actiunii formulate de procurorul sef al DNA (probabil cu dedicatie speciala) Cool  

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Noi 09, 2014 10:05 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Dum Noi 09, 2014 11:38 am

Ce pot sa zic ? O fi nostima Olguta de la Craiova, insa nici "Gandul" nu se lasa: „Fiţi eroi în turul doi”, mesaj lansat în campania Gândul „VOTEŞTI”. raset
Pana la un punct, o fi amuzanta strategia psdista de a-l provoca pe mutul de Iohannis  sa fie capabil sa se exprime inteligent si convingator  inclusiv pe teritorii media ostile  Laughing Staff-ul lui Iohannis ar fi putut sa aleaga , din oferta staff-ului Ponta, doar pe cele neostile lui Iohannis, din radacina; adica doar doo ooa din patru raset Totusi, din respect pt. alegatori, ar fi absolut firesc ca cei 2 candidati sa gaseasca o arena mare sau un ring  mai mic in care sa se confrunte barbateste , daca tot se simt amandoi eroi ai neamului,cu pretentia de a intra in istorie ca al patrulea presedinte dupa Ceausescu, adevarati gladiatori ce n-au nevoie de gagici(cu atat mai putin de alea sexy, preocupate doar de  agitatul pompoanelor , cat mai artistic si mai evident,in sustinere candidatului), care sa-i arbitreze in cocoseala reciproca. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Noi 09, 2014 4:28 pm

A fost prima zi cand m-am aventurat mai departe de casa, dupa aproape 5 saptamani, deci era pe undeva normal sa nimeresc chiar in centrul unei confruntari intre tabere "politice". laugh
Am reusit sa trec prin zoza cu maxim un minut inainte...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Radem, glumim, dar mie nu-mi miroase deloc bine. Suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Dum Noi 09, 2014 7:05 pm

Romanii au traditie in materie de cafteli electorale laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Firesc ar fi ca MAE sa infiinteze noi sectii de votare in strainatate. Chiar daca au timp scurt la dispozitie . Dupa ce au vazut ce s-a petrecut, acu' nu mai au scuze daca se repeta situatia. Chiar si in conditiile in care infiinteaza noi sectii, exista riscul sa mai fie incidente si cozi, in special spre ora 21,chiar daca nu de proportiile celor intamplate la turul 1. Mai ales ca opinia publica internationala e cu ochii la ce se intampla.

Pe de alta parte, este vizibil si de pe Marte ca votul din diaspora este folosit ca pretext , de parca Iohannis ar fi fost unica "victima". Oamenii aia nu l-au votat doar pe el si nici cei care n-au reusit sa voteze nu l-ar fi votat toti pe el.Este usor sa denaturezi o chestiune de principiu in campanie electorala anti-unul si pro-celalalt.
Cat inseamna numarul voturilor din strainatate in totalul voturilor ? 2-3%, hai sa fie 5 %...Ma indoiesc sa vina un milion de votanti la turul 2,in diaspora, chiar cu tot tambalaul din tara pe tema asta.Dintre astia, sa zicem ca 80-90% voteaza cu Iohannis,orbeste, ceea ce ar insemna maxim 4 procente, cu ingaduinta . Aspect care ar conta doar daca scorul din tara ar fi foarte strans, ca in 2009. Iar daca Basescu isi mai baga coada(ma indoiesc ca se poate abtine), cu siguranta i-ar face un deserviciu lui Iohannis, mai ales in optiunile nehotaratilor sau sictiritilor de spectacol.
Din punctul meu de vedere, oranjgutanii n-au decat sa se tavaleasca in chinuri cu indemnul de a participa la vot ca sa starpeasca ciuma rosie. Ultima data cand am votat, au zis sa nu votez pt. ca referendumul democratic este lovitura de stat si vai-vai ce se intampla cu Romania si ciuma portocalie daca dispare securistul hahaitor de la putere. Atunci i-a durut in cur de dreptul la vot iar muma DNA era in nirvana, pe geamul de la buda , fericita ca au invins... milioane de oameni vesel Fac parte dintre cei care n-au uitat . Din acest motiv, nici cu Ponta nu pot vota, oricat de antipatic mi-ar fi Iohannis. Si as vrea sa nu agite spiritele, cu ticalosii basiste, ca sa ma faca sa pot, chiar daca de sila.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Noi 18, 2014 2:24 pm

Pe surse, deocamdata: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Noi 18, 2014 4:30 pm

ENKI a scris:Pe surse, deocamdata: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

veselie Curat dubios sa amane cauza pt. un termen neprecizat. laugh In mod sigur, daca ar fi amant la un termen precis, de pilda pe 10 decembrie sau cum le pica in calendar completul imediat dupa data de 9 decembrie(fiind o cauza care reclama urgenta in solutionare) s-ar fi putut trezit ca pot avea un alt motiv neplauzibil de amanare vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Noi 18, 2014 5:44 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Pe surse, deocamdata: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

veselie Curat dubios sa amane cauza pt. un termen neprecizat. laugh  In mod sigur, daca ar fi amant la un termen precis, de pilda pe 10 decembrie sau cum le pica in calendar completul imediat dupa data de 9 decembrie(fiind o cauza care reclama urgenta in solutionare) s-ar fi putut trezit ca pot avea un alt motiv neplauzibil de amanare vesel

Intre timp, termenul a fost precizat - 25 noiembrie, iar cei de la Ziua News au schimbat titlul, chiar daca link-ul a ramas acelasi. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

EDIT. Altii sustin ca deja stiu verdictul final, aflat tot pe surse. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mar Noi 18, 2014 6:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Noi 18, 2014 8:46 pm

ENKI a scris:

EDIT. Altii sustin ca deja stiu verdictul final, aflat tot pe surse. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Inseamna ca sursele stiu cu precizie ca s-a negociat ce era de negociat intre actualul si viitorul prezident, astfel incat germanii lui Angela Merkel sa nu sufere un soc dupa ce s-au bucurat de victoria nemtalaului cel corect raset

Deci, de Craciun ne vom bucura de Santa Klaus si vom auzi colinde nemtesti in loc de alea antice si arhicunoscute ale lui Hrusca santa

PS. Ai citit si ce scrie pe link-ul sursa, citat in linkul tau ?  laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  Dracu' gol Joi Noi 27, 2014 1:37 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Probabil că dobitocu' a crezut că, dacă poate fura, poa' să și zboare, neținînd cont că legile fizicii nu pot fi aplicate preferențial de către niște judecători corupți pînă-n măduva oaselor... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 9 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 33 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum