SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

o țară coruptă... fără corupți

+4
Vasile
baso
Anahoret
delta
8 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty țara coruptă, dar fără corupți...

Mesaj  delta Sam Oct 09, 2010 3:52 pm

Cum naiba de procurorii se trezesc întotdeauna în zilele de vineri să aresteze preventiv pe câte unu' mai gras? (parcă și în cazul lui Dinu Patriciu tot vineri seara au mers să-l aresteze... și parcă și pe Jiji Becali tot vineri l-au săltat...) Poate din cauză că sâmbătă și duminică judecătorii nu pot da decizii de eliberare a deținuților, chiar dacă oricine poate fi arestat în orice zi a săptămânii?

Pe ăia din al doilea rând/eșalon îi stresează joi... Laughing

ANCHETĂ. Sorin Mihai, finul lui Liviu Luca, a fost ridicat ieri de DIICOT pentru audieri şi este acuzat de spălare de bani
Pionii lui Vîntu se clatină


Procurorii de la Crimă Organizată cercetează modul în care o reţea condusă de apropiaţi ai lui Sorin Ovidiu Vîntu a delapidat Petromservice cu aproape 5 milioane euro.

Fostul director general al Petromservice Sorin Mihai a fost ridicat ieri de procurorii DIICOT de la domiciliul său din Prahova, pentru a fi audiat într-un dosar în care este acuzat de spălare de bani, alături de peste 10 persoane. Sorin Mihai este finul lui Liviu Luca, vicepreşedinte al CNSLR-Frăţia, omul care a controlat Petromservice din umbră şi mâna dreaptă a lui Sorin Ovidiu Vîntu. Ancheta DIICOT în cazul lui Sorin Mihai vizează operaţiunile unei reţele formate din membri ai conducerii Petromservice şi administratorii unor firme constituite, se pare
, special pentru a scoate ilegal bani din fosta Petromservice, actuala PSV Company.

Procurorii DIICOT au făcut 18 percheziţii în Bucureşti, Ploieşti şi Ilfov. „Cercetările au stabilit faptul că, prin închiderea unor contracte fictive derulate de către PSV Company SA (fosta Petromservice), a fost retrasă în mod nejustificat suma totală de 20 de milioane RON, iar pentru disimularea fondurilor încasate învinuiţii au procedat la înfiinţarea a 18 societăţi comerciale în care aveau calitate de asociaţi/administratori/împuterniciţi pe cont", susţin procurorii DIICOT. Acuzaţiile aduse: delapidare, evaziune fiscală, spălare de bani şi constituirea unui grup infracţional organizat. Anchetatorii urmau să decidă aseară, după finalizarea tuturor audierilor, dacă vor emite sau nu mandate de reţinere pe numele
celor 12 persoane, inclusiv al lui Sorin Mihai.

Toate drumurile duc la Vîntu?

Dosarul instrumentat de DIICOT nu este singurul în care apare numele lui Sorin Mihai. Fostul director general al Petromservice este anchetat şi de DNA pentru evaziune fiscală, în cazul unei rambursări de TVA de 62 milioane euro, de care compania a beneficiat, fără a avea dreptul. În această cauză au fost puşi sub acuzare toţi cei de la vârful Petromservice. Într-o declaraţie publică, preşedintele Traian Băsescu susţinea că în spatele acestei controversate afaceri s-ar afla chiar omul de afaceri Sorin Ovidiu Vîntu, dar că numele acestuia nu ar apărea în acte pentru că „el nu semnează".

Afacerea „rambursarea" a ajuns pe masa DNA după sesizarea ANAF. Potrivit surselor RL, Sorin Mihai este un afacerist „crescut" de Liviu Luca şi Sorin Ovidiu Vîntu. El a activat pentru o bună perioadă de timp şi în PDL Prahova, separându-se de acest partid după ce conducerea formaţiunii nu l-a pus pe listele de candidaţi pentru şefia Consiliului Judeţean Prahova. În Prahova, Sorin Mihai este proprietarul cotidianului Telegraful.

Cum a ratat Parchetul General arestarea lui SOV

Tot ieri, Curtea de Apel Bucureşti a făcut publică motivarea punerii în libertate a lui Sorin Ovidiu Vîntu. Magistraţii critică felul în care Parchetul General a gestionat dosarul omului de afaceri, considerând că procurorii ar fi trebuit să ceară arestarea lui Vîntu, Ţurcan şi Stoian în momentul descoperirii faptelor, şi nu la 10 luni după.

„Arestarea inculpaţilor ar fi putut răspunde unor asemenea cerinţe (referitoare la pericolul social n.r.), dacă se solicita imediat după comiterea şi descoperirea faptelor, şi nu după o lungă perioadă de timp. Pentru a fi satisfăcătoare, riposta autorităţilor trebuie să fie adecvată şi oportună şi nu amânată sau întârziată", se arată în hotărârea Curţii de Apel Bucureşti. Mai mult, magistraţii spun că, în ultimele şase luni de anchetă, nu au intervenit elemente noi, relevante pentru conturarea necesităţii arestării preventive. Judecătorii au descoperit deficienţe grave şi în ceea ce priveşte demersul Parchetului General de punere sub acuzare pentru complicitate la favorizarea infractorului a şoferului lui Vîntu, Alexandru Stoian. Magistraţii spun că procurorii nu au indicat, concret, în ce anume constă sprijinul pe care acesta l-a acordat lui Sorin Ovidiu Vîntu şi lui Octavian Turcan, fără să se ofere nici un element de natură a identifica şi individualiza faptele (data, locul, împrejurările, modalitatea de comitere).

Mai mult, judecătorii remarcă o decizie a procurorilor, care, începând de la 12 ianuarie 2010, nu i-au mai menţinut lui Vîntu interdicţia de a lua legătura cu Nicolae Popa, Virgil Popa şi Octavian Ţurcan, în ciuda dovezilor referitoare la continuarea demersurilor de sprijinire a lui Nicolae Popa.

sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Joi Ian 27, 2011 8:47 pm

Ăsta care și-a furat-o de la Mircea Badea ca măgaru'-n pantă vrea să declare Pitești-ul incubator de mafioți sau doar vrea să scoată-n evidență că fix în acel oraș e altfel decât în restul țării... sau doar e iritat de faptul că pedelimbismul iar o ia-n bot ? vesel
comandant nava a scris:Toata campania de presa cu toti liderii opozitiei iesiti la rampa nu este de fapt decat o demonstratie de forta impotriva judecatoarei care face ordine la Pitesti unde colcaie coruptii ! Vor sa-i arate judecatoarei ca ei liderii opozitiei pot influenta anumite cercuri ... chiar CSM-ul .... Totul este de fapt o intimidare la adresa putinilor magistrati curajosi !
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Joi Ian 27, 2011 9:00 pm

Sărăcuțu' oare câte thread-uri deschide pe același subiect ca KroChi? laugh

comandant nava a scris:Gata Ponta s-a dat pe fata , PSD-istii nu s-au mai putut abtine si si-au dat arama pe fata la realitatea tv ...Ponta zice ca " CSM-ul e subordonat lui Basescu si nu-si face datoria tragand la rapundere judecatoarea navetista de la Pitesti" ..... Adica politica se amesteca pe fata in justitie , o amenintare mai directa impotriva unui magistrat nu se poate ...Ponta si-a dat arama pe fata .....Asa au scapat marii corupti , politicienii au amenintat permanent judecatorii cu influenta lor in CSM ...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Sam Ian 29, 2011 6:43 pm

Păi, parcă despre colegi dădea note informative, nu despre studenții arabi...
Sau între timp matolu' a mai scos în public o nouă filă din dosarul ăleia? veselie

Iar în legătură cu soțul respectivei, parcă un agitat scria pe acolo că era ceva inginer de construcții feroviare și că a vrut să pună gara între două localități din cauză că el avea casa pe acolo.
Mă rog, am citit în fugă postarea respectivă...
Krokodilul Chichiricios a scris:Scandalul Mona Muscă- prea repede stins- relevă faptul că PD_Lul- respectiv securiştii din spatele lui Traian Băsescu- care este un om mediocru şi şantajabil la rândul său- se bizuie în general pe oameni care pot fi şantajaţi, cu bube la dosar, pe dalmaţieni.
Haideţi să reamintim un pic faptele. În anii 70 Mona Muscă- profesoară de istorie la Universitatea din Timişoara- merge şi îşi oferă benevol serviciile Securităţii Statului- angajându-se să toarne studenţi străini, în special arabi. Mona Muscă n-a fost forţată în nici un fel să devină turnătoare- a făcut-o pentru ca să promoveze pe linie de partid- şi în învăţământ- şi pentru ca soţul domniei sale- dl.Muscă- să ajungă directorul institutului Elenei Ceauşescu. Arhivele Securităţii din Timişoara- făcute publice foarte puţin- relevă că între 20-30 de studenţi străini au avut de suferit din cauza Monei Muscă.Au avut de suferit- în sensul că cea mai "bună" pedeapsă a fost trimiterea acasă, cea mai rea fiind moartea. De ce nu se fac publice integral arhivele ? Pentru că există rude ale acelor studenţi, pentru că există diverse organizaţii islamice- în special "Frăţia Musulmană" din care studenţii făceau parte- şi pentru că dna. Muscă ar deveni o ţintă legitimă a unui neam pentru care sintagma "ochi pentru ochi şi dinte pentru dinte"- este luată la propriu.
Bun, vine 1989, doamna Muscă avansează în PNL şi reuşeşte- să păcălească lumea- inclusiv pe KroChi. În perioada destul de tumultoasă a anilor 2000-2004- când se purtau aproape zilnic bătălii televizate între PSD şi opoziţie- dna. Muscă era una din cele mai interesante- articulate- şi inteligente- prezenţe din partea opoziţiei, recunosc acest lucru. Dar....dna. Muscă n-a suflat un cuvânt despre colaborarea domniei sale cu Securitatea- deşi la un moment dat chiar PNL-ul- a întreprins nişte anchete interne. Prin 2005- după venirea DA la putere- dna. Muscă a fost şi ministru al Culturii- dacă ne amintim. Atunci dl.Băsescu- chitit să distrugă PNL-ul şi să-i ia pe cei manipulabili în partidul domniei sale de buzunar (amintim că în 2000 exista riscul- dat de sondaje- ca PD-ul să piardă parlamentul, fiind cotat cu în jur de 5% iar PNL cu 14%)- a apelat la documentele Securităţii din care domnia sa era membru activ- şi a mânjit cu noroi- totalmente degeaba- pe dl.academician Bălăceanu Stolnici. ____ merită să ne plictisim cititorii cu încă o paranteză. Orice cetăţean român care mergea peste hotare- în perioada lui Ceauşescu trebuia:
1. Să aibă acordul securistului de întreprindere- ca să primească paşaport;
2. Să scrie un raport cât mai detaliat- la întoarcere. Pe cine a văzut, care tovarăş din grup se uita mai cu jind la vitrine, etc., etc. Chestia era valabilă inclusiv pentru democraţiile populare şi pentru securişti şi informatori şi pentru ceilalţi oameni. Dl.Bălăceanu s-a supus pur şi simplu acestei reguli- mai ales că la personalitatea domniei sale- în mod sigur securistul care răspundea de Ana Aslan şi colectivul acesteia- avea mai multe pretenţii. Un astfel de raport- oricât de detaliat era- nu era turnătorie- spre deosebire de ceea ce a făcut Mona Muscă- ci pur şi simplu sarcină de serviciu.
Reluând, la momentul în care codiţa dizidentă a PNL se pregătea să treacă la PD- a apărut- propagată de oficiosul "Evenimentul zilei"- această mizerie referitoare la dl.Bălăceanu Stolnici- nedovedită fiind niciodată colaborarea propusă de către dl.academician Securităţii- precum şi trădarea şi turnătoria Monei Muscă. În primul caz era vorba despre un document pe care trebuia să-l redactezi când veneai din străinătate, în cazul al doilea despre o turnătorie intenţionată.Ideea era să înlăture un om de statura morală a dlui.Bălăceanu- în al doilea caz s-o controleze pe dna. Muscă şi eventual s-o reducă la tăcere- fără ca să primească promovarea pe care considera că o merită- în interiorul PD_L.
Morala ? Orice om care a trăit în perioada de până în 1989- fiind chiar elev sau student- este automat considerat suspect de către "organele" care au asigurat succesul lui Băsescu. Suspect- adică fie posibil de mânjit cu noroi- vezi cazul dlui. Antonescu- care e o prostie de bîlci- doar handicapaţii mental având impresia că Securitatea era interesată de ce spunea nea X din comuna Y- şi că avea şi metode să acţioneze (să-i ia omului boii de la bicicletă) fie şantajaţi direct- aşa cum a fost corul vânătoresc al UNPR-iştilor. E amuzant că tocmai dl.Băsescu care condamnă aşa de vehement corupţia devine coleg de coaliţie cu faimosul Miki Şpagă. Dar dacă aşa are majoritatea, dl.Băsescu e dispus ca, temporar, să mănânce şi kkt.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Sam Ian 29, 2011 7:46 pm

aha... am dat din greșeală de postarea despre soțul informatoarei:

mirko2 a scris:sursa e chiar familia ei.din pacate.si lumea universitara timisoreana, unde povestea asta se cam cunoashte.fata era tinara,nush de i se poate imputa ca a avut, cumva un ghinion.a lega pe una de 19 ani de politicianul mona musca e cam anapoda.

oricum, sotzul ei a lucrat in cfr.a fost sef la executzia caii ferate lugoj-ilia,unde e o particularitate-erau doua comune, acum orashe,margina si faget, unde trenul accelerat oprea,distantza intre ele e de citziva km.motivul in epoca a fost dorintza sotzului ei ca ternul sa opreasca si in margina, de unde e omul de loc.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty anticoruptia... de ochii lumii...

Mesaj  delta Vin Feb 11, 2011 6:11 pm

Păi, degeaba e "succesul imens" al unei/unor arestări preventive, dacă până la urmă nu vor exista condamnări cu executarea sentinței jdecătorești.
Și Dan Diaconescu a fost arestat preventiv.
Și Dinu Patriciu a fost arestat preventiv.
Și Sorin Ovidiu Vântu a fost arestat preventiv.
Și Jiji Becali a fost arestat preventiv.
Și?
Păi, nimic...
comandant nava a scris:Dupa succesul imens al celei mai mari operatiuni antimafia de dupa revolutie este imposibil sa mai ne gandim la suspendarea presedintelui Basescu . Romanii au inteles din nou adevarul . Au inteles ca daca ar fi fost Gioana si ai lui asemenea operatiune nu ar fi avut loc niciodata !
Data de 25 martie ca data a suspendarii e doar un avion in care pot zbura naivii pana pe 25 ...cand ar trebui sa coboare cu picioarele pe pamant !
Nastase a lansat si el un avion ..... bazat pe o motiune de cenzura ......!

Motiunea nu merge domnule Nastase , frica ca-si vor pierde mandatul i-a fact pe multi parlamentari sa-l tina pe domnul Tariceanu la putere cu-n guvern minoritar ..... Aveti memorie scurta ? , Intrebati-va matusica poate stie ea ....
E drept succesul actiunii DNA va speriat total , dupa ce va zapacit propaganda ciutaceasca si va rupt de realitate , acum operatiunea antimafia in curs pur si simplu va facut sa va pierdeti mintile ..... V-am crezut abil domnule Nastase , pacat ..............
Aveti doar o solutie ca sa nu cadeti in jos in sondaje ...raliati-va actiunii DNA postati pe blogul personal ca sunteti in asentimentul luptei impotriva coruptiei si faceti-o si public .... Cu avioane si soparle de presa .... ne dezamagiti domnule !


Am un sfat scoateti-va posturile ciutacesti ...din grila de programe si o sa reveniti cu picioarele pe pamant !
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  Anahoret Vin Feb 11, 2011 7:43 pm

delta a scris:Păi, degeaba e "succesul imens" al unei/unor arestări preventive, dacă până la urmă nu vor exista condamnări cu executarea sentinței jdecătorești.
Și Dan Diaconescu a fost arestat preventiv.
Și Dinu Patriciu a fost arestat preventiv.
Și Sorin Ovidiu Vântu a fost arestat preventiv.
Și Jiji Becali a fost arestat preventiv.
Și? ş
Păi, nimic...
Păi cum nimic?!
Pe DDD şi pe JJBKLi i-au trimis la reeducare. Diaconescu face valuri doar cu aprobare, iar JJ, după ce a stat la mititica deja a devenit mult mai docil şi mai cu frica lui Zeus... că p-aia a lui Dumnezeu o avea demult.

Dinu Patriciu a fost înfierat cu "Ruşine!" prezidenţială şi a fost stindardul (portocaliu) al luptei anticorupţie... care nu este a noastră şi nici a strămoşilor noştri...

SOV este mogulul rău (spre deosebire de fraţii Păunescu, care este mogulii buni) şi trebuia arătat votacilor ca duşman al poporului, spre deosebire de dnii Cocoş şi Videanu, care este prietenii pppoppporului (aceluiaşi popor, dar scris mai apăsat).

Acum a venit rândul guvizilor de la vamă, după aia vor veni la rând vatmanii (doar pentru că, fonetic, vatman aduce a vameş) şi, în cele din urmă, România nu va mai fi The land of choice, ci The choice of jail! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  baso Sam Feb 12, 2011 11:23 am

In cazul infractiuniii de luare de mita, daca infractoru' nu se este prins in flagrant, fapta este mai greu de dovedit . Cum poti proba circuitul banilor in natura ? Laughing Ca doar vamesii nu comunica numerele lor de cont la interlopi si traficanti (ca tuta aia de Daniela Crudu), ca sa le fie vireze banii necuveniti ! raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Mier Mar 16, 2011 8:40 pm

Miki Şpaga a scris:in topul marilor hotzi , primii 5 sunt pesedisti ( unii mutati la Felix ) . Vorbim din '90 incoace . Da' astia incearca sa recupereze , desigur . Pragmatici , desigur . Smecherii tatii , iti propun raul mai mic si viseaza sa fie hotzu' mai mare .
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Care naiba o fi ăia 5?
Că mă gândeam la Năstase, Mitrea și Miki Șpagă, da' habar nu am care a trecut la securistul antenelor? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  baso Mar Mar 22, 2011 10:54 am

Operatiunea Monstrul (sau La pescuit ) Conform modelulului "Severin" laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty dan ioan popescu , zis si DIP

Mesaj  Vasile Mar Mar 22, 2011 5:21 pm

delta a scris:
Miki Şpaga a scris:in topul marilor hotzi , primii 5 sunt pesedisti ( unii mutati la Felix ) . Vorbim din '90 incoace . Da' astia incearca sa recupereze , desigur . Pragmatici , desigur . Smecherii tatii , iti propun raul mai mic si viseaza sa fie hotzu' mai mare .
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Care naiba o fi ăia 5?
Că mă gândeam la Năstase, Mitrea și Miki Șpagă, da' habar nu am care a trecut la securistul antenelor? scratch
Dar la felixac au trecut toti vopsitii prinsi Smile .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  aurora Joi Mar 24, 2011 9:52 pm

Socat de comportamentul lui Adrian Severin din ultima luna,
Patriarhul Daniel a cerut ca acesta sa fie excomunicat din Biserica
pentru acuzatia de a fi primit lobby sustinut in perioada postului Pastelui.

"Dumnezeu interzice clar lobbyul in sfantul post al Pastelui, chiar si pe cel moderat.
Presupun ca domnul Severin a mai pacatuit si cu altele,
ni s-a comunicat ca a mancat inclusiv branza si a facut sex",
a precizat Patriarhul pentru trombon.ro.

Potrivit oficialilor BOR, primirea lobbyului in timpul postului
este unul dintre cele mai grave pacate mentionate in Biblie,
care atrag dupa sine defaimarea sociala si pierderea statutului religios dobandit la nastere.

"Una e sa mananci sarmale, si una e sa faci lobby. Romanii le cam confunda",
a mai spus Patriarhul invitat la un show de televiziune.

Desi Adrian Severin sustine ca a primit lobby inainte de intrarea in post,
Patriarhul Daniel a ramas neinduplecat,
urmand ca acesta sa fie supus unui amplu proces in cadrul Bisericii,
pentru a se decide clar cat de tare a fost afectata imaginea BOR in urma acestui incident.

Conform ultimelor date furnizate,
in Romania peste 20.000 de persoane sunt excomunicate din BOR
pe motiv de primit lobby in perioada postului.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  (Still a)Live Joi Mar 24, 2011 9:59 pm

aurora a scris:Socat de comportamentul lui Adrian Severin din ultima luna,
Patriarhul Daniel a cerut ca acesta sa fie excomunicat din Biserica
pentru acuzatia de a fi primit lobby sustinut in perioada postului Pastelui.

"Dumnezeu interzice clar lobbyul in sfantul post al Pastelui, chiar si pe cel moderat.
Presupun ca domnul Severin a mai pacatuit si cu altele,
ni s-a comunicat ca a mancat inclusiv branza si a facut sex",
a precizat Patriarhul pentru trombon.ro.

Potrivit oficialilor BOR, primirea lobbyului in timpul postului
este unul dintre cele mai grave pacate mentionate in Biblie,
care atrag dupa sine defaimarea sociala si pierderea statutului religios dobandit la nastere.

"Una e sa mananci sarmale, si una e sa faci lobby. Romanii le cam confunda",
a mai spus Patriarhul invitat la un show de televiziune.

Desi Adrian Severin sustine ca a primit lobby inainte de intrarea in post,
Patriarhul Daniel a ramas neinduplecat,
urmand ca acesta sa fie supus unui amplu proces in cadrul Bisericii,
pentru a se decide clar cat de tare a fost afectata imaginea BOR in urma acestui incident.

Conform ultimelor date furnizate,
in Romania peste 20.000 de persoane sunt excomunicate din BOR
pe motiv de primit lobby in perioada postului.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
laugh
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  Anahoret Joi Mar 24, 2011 10:20 pm

aurora a scris:de a fi primit lobby
Aurora, mă faci să gândesc spurcat în Postul Mare!
vesel
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  (Still a)Live Joi Mar 24, 2011 10:25 pm

Anahoret a scris:
aurora a scris:de a fi primit lobby
Aurora, mă faci să gândesc spurcat în Postul Mare!
vesel
Cu o, cu o, nu cu a şi cu doi i!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Vin Mar 25, 2011 5:34 pm

Urmează să aflăm că eliminatorul hidrogenului din apă era plătit de Patriciu și că la revoluția din '89 a împușcat în cap mamele... laugh
LiberulArbitru a scris: Severin e agent KGB, dar despre asta nu vorbeste nimeni

Stiti ca un agent KGB nu va retracta niciodata textul pe care l-a primit de la superiori ca sa-l trambiteze. Va spune intotdeauna acelasi lucru, chiar daca s-a dovedit deja minciuna, nu va iesi niciodata din rolul asignat, chiar daca va fi scos cu scandal de acolo.

Daca face vreun pas impotriva directivelor, va fi asasinat.

Vezi incapatanarea cu care minte Iliescu despre Revolutie, chiar si acum dupa ce se stiu cu amanunte jocurile pe care le-a executat carpa KGB-ista. O singura vorba doar sa retracteze si adio!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty ba e chiar foarte probabil sa aiba genul ala de bube

Mesaj  Vasile Vin Mar 25, 2011 5:45 pm

delta a scris:Urmează să aflăm că eliminatorul hidrogenului din apă era plătit de Patriciu și că la revoluția din '89 a împușcat în cap mamele... laugh
LiberulArbitru a scris: Severin e agent KGB, dar despre asta nu vorbeste nimeni

Stiti ca un agent KGB nu va retracta niciodata textul pe care l-a primit de la superiori ca sa-l trambiteze. Va spune intotdeauna acelasi lucru, chiar daca s-a dovedit deja minciuna, nu va iesi niciodata din rolul asignat, chiar daca va fi scos cu scandal de acolo.

Daca face vreun pas impotriva directivelor, va fi asasinat.

Vezi incapatanarea cu care minte Iliescu despre Revolutie, chiar si acum dupa ce se stiu cu amanunte jocurile pe care le-a executat carpa KGB-ista. O singura vorba doar sa retracteze si adio!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
din pacate greu de dovedit si ... dijaba scrie presa ,oricum , ca nu mai crede nimeni , nimic .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Vin Mar 25, 2011 6:02 pm

Vasile a scris:... dijaba scrie presa ,oricum , ca nu mai crede nimeni , nimic .
mda, presa autohtonă în așa hal a demonetizat orice subiect până în 2000 încât eu nu mai cred nici măcar o iotă din "dovezile" practic "produse" zilnic prin ziare sau la televizor.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Mier Apr 13, 2011 6:51 pm

Ăsta cu inxxs minte de dragul vreunui partid? laugh

delta_d a scris:
inxxs a scris:...eu nu am dat spaga niciodata...
însemnă că ești singurul din țara asta...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  Dracu' gol Mier Apr 13, 2011 6:53 pm

delta a scris:Ăsta cu inxxs minte de dragul vreunui partid? laugh

delta_d a scris:
inxxs a scris:...eu nu am dat spaga niciodata...
însemnă că ești singurul din țara asta...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Nici yo nu am dat şpagă niciodată... raset

P.S. Azi... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Mier Apr 13, 2011 6:59 pm

Dracu' gol a scris:Nici yo nu am dat şpagă niciodată... raset

P.S. Azi... raset
Yo n-am dat de vreo 12 ani și 2 luni...
Dar niciodată nu se știe când se ivește "ocazia" următoare. laugh
Nu de alta, dar teoretic nu te obligă nimeni... doar că dacă nu dai, poți să crapi la figurat (de ex. cu dreptatea-n brațe) sau la propriu (de ex. în spital).

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Sam Apr 30, 2011 7:33 am

KroChi a reușit performanța de a abera fără să pomenească de Boc... laugh

P.S. Vântu o fi un "nimeni important" prin clasamentul prezentat Comisiei Europene ca realizare de vârf a luptei anticorupție? laugh
Krokodilul Chichiricios a scris:Iar l-au arestat pe Vântu?

Este asta o ştire ? Nuuuu. Decât dacă ai fost suficient de prost să-ţi bagi banii la FNI în loc să te duci la femei. Sau să mănânci stridii. Deja mintea scurtă a şefimii PD-L nu mai ştie- îl mai arestează, îl eliberează ? Dar poate că ar trebui s-o arestăm pe dna. Kovesi care dădea pe goarnă la Mircea Marian ? Şi care a reuşit performanţa exclusivă să nu condamne pre nimeni important- pe tot parcursul mandatului Bpăsescu- spre deosebire de Bivolaru- condamnat definitiv pe vremea lui Milică- parcă. Sau poate ar trebui să-l arestăm pe dl.Blaga. Sau pe dna. SUlfina. Păi ne putem combbina la arestări mai ceva ca într-o telenovelă românească....
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Sam Apr 30, 2011 11:03 am

Nu a mers la serviciu din cauză că așa a vrut ea sau nu a mers din cauză că așa impune procedura standard în asemenea situații?
Că în primul caz aș înțelege nemulțumirea (deoarece ar fi vorba de o decizie pe care a luat-o ea, deci nu ar fi trebuit să aibă pretenții).
În al doilea caz e clar că nu era vorba de acțiune fortuită (voluntară), deci în lunile alea ar fi luat oricum salariu... așa că aia cu "despăgubire" sună de parcă ar fi fost recompensată...
Ülosh a scris:"Judecătoarea Elena Turcu despăgubită cu 150.000 de lei, în dosarul "Alcoolul la volan"

După ce a fost achitată, judecătoarea Elena Turcu are de luat bani de la stat. Mai exact 150.000 de lei adică salariile din perioada în care, pentru că era judecată, nu a mers la serviciu. În plus, se va întoarce în sala de judecată ca magistrat.

În iulie 2010 judecătoarea a fost trimisă în faţa instanţei. De atunci nu a mai lucrat nicio zi, pentru că a fost suspendată de CSM. Acum însă, după aproape un an, a fost achitată. Asta însemnă că va primi salariile restante şi va avea parte de vechime în muncă.

"Suspendarea din funcţie încetează, iar magistratului repus în situaţia anterioară i se plătesc drepturile bănesti de care a fost lipsit pe perioada suspendării", potrivit Statului magistratului.

Scandalul a pornit în anul 2007, când mai mulţi poliţişti au susţinut că magistratul conducea sub influenţa alcoolului.
"N-am ajuns eu în faţa unui poliţist ca să dau eu asemenea explicaţii", spunea judecătoarea Elena Turcu în 2010.

Asta spunea judecătoarea Elena Turcu în 2007. De atunci a ajuns de mai multe ori la Parchet, însă procurorii s-au chinuit trei ani să îi trimită dosarul la Înalta Curte pentru că magistratul se tot îmbolnăvea.

După un an de proces, procurorii s-au răzgândit şi au cerut ca Turcu să primească doar o amendă, fiindcă nu s-a putut stabili că alcoolemia."

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Carevasăzică, după vreo 3-4 ani de tărăgănare a anchetei, infractoarea prinsă cu mîţa-n sac are dreptu' nu numa' să-i scuipe-n freză pe ăia care au prins-o moartă de beată la volan, după ce a lovit mai multe maşini şi a acroşat un scuterist, ci şi la despăgubiri băneşti de la prostu' de stat rromânesc. Trăiască şi-nflorească beţivii ţării, în frunte cu El Campeon al anticorupţiei, El Păduche Marinero!!!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  Dracu' gol Sam Apr 30, 2011 12:41 pm

Ideea era că, dacă repui un asemenea jeg uman, prins în flagrant, înseamnă că, automat, va deveni şi un jeg şantajabil, deci la ordinele celui care l-a spălat. Nu crez că mai ie nevoie să spun de ce ie în stare să facă un asemenea jeg şantajabil atunci cînd ie şantajat... innocent


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Sam Apr 30, 2011 12:51 pm, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Sam Apr 30, 2011 12:49 pm

Dracu' gol a scris:Ideea era că, dacă repui în drepturi un asemenea jeg uman, prins în flagrant, înseamnă că, automat, va deveni şi un jeg uman şantajabil, deci la ordinele celui care l-a spălat. Nu crez că mai ie nevoie să spun ce ie în stare să facă un jeg uman şantajabil atunci cînd ie şantajat... innocent
Păi, au cum să o condamne de două ori pentru aceeași chestie?
Că în caz că nu... atunci nu e șantajabil(ă).

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  Dracu' gol Sam Apr 30, 2011 12:55 pm

delta a scris:Păi, au cum să o condamne de două ori pentru aceeași chestie?
Că în caz că nu... atunci nu e șantajabil(ă).
Poate tu crezi că Rromânika-i o ţară de kăkat doar pentru unii. Nimic mai puţin adevărat. Rromânika-i o ţară de kăkat pentru to(n)ţi. Nimeni nu scapă, nici chiar Pîrţe... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Sam Apr 30, 2011 1:03 pm

Dracu' gol a scris:Poate tu crezi că Rromânika-i o ţară de kăkat doar pentru unii. Nimic mai puţin adevărat. Rromânika-i o ţară de kăkat pentru to(n)ţi. Nimeni nu scapă, nici chiar Pîrţe... raset
Eh, țara în sine nu are cum să fie de căcat...
Să vezi ce val de imigranți ar fi dacă brusc ar dispărea toți cetățenii acestor plaiuri! veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  delta Sam Apr 30, 2011 1:07 pm

KroChi e bolnav.
Iar n-a pomenit de Boc...

Krokodilul Chichiricios a scris:Dacă ai un rechizitoriu normal- şi fondat pe probe- nu pe impresia că "acuzatul are o atitudine socială iresponsabilă pentru că se scarpină în nas şi pomeneşte de organele sexuale la fiecare 2 minute" atunci există 2 variante:
1. justiţia e normală- şi judecătorul condamnă- pe baza rechizitoriului făcut;
2. justiţia e coruptă- şi judecătorul cumpărat.
Cum până acuma nu există nici condamnări definitive şi nici judecători închişi- concluzia logică- inclusiv pentru matale- ar trebui să fie că procurorii sunt proşti. Altfel, îţi reamintesc că ideile cu independenţa justiţiei sunt implementate de dl.Stoica şi dna. Macovei- amii PD-Lişti, şi că ultimii miniştri de justiţie sunt dna. Macovei şi dl. Predoiu- idem.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  Dracu' gol Sam Apr 30, 2011 1:15 pm

delta a scris:Eh, țara în sine nu are cum să fie de căcat...
Să vezi ce val de imigranți ar fi dacă brusc ar dispărea toți cetățenii acestor plaiuri! veselie
Rromânika, în sine, ie mirifică. Păcat că-i locuită... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  ENKI Sam Apr 30, 2011 9:41 pm

delta a scris:
Dracu' gol a scris:Poate tu crezi că Rromânika-i o ţară de kăkat doar pentru unii. Nimic mai puţin adevărat. Rromânika-i o ţară de kăkat pentru to(n)ţi. Nimeni nu scapă, nici chiar Pîrţe... raset
Eh, țara în sine nu are cum să fie de căcat...
Să vezi ce val de imigranți ar fi dacă brusc ar dispărea toți cetățenii acestor plaiuri! veselie
Delta, nici nu banuiesti cat adevar ai exprimat in aceasta postare. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

o țară coruptă... fără corupți Empty Re: o țară coruptă... fără corupți

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum