SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pesedeii

+11
Krokodilul Chichiricios
Dracu' gol
RocketQu33n
Armand
baso
Vasile
ENKI
Anahoret
Dr.Ernesto Rafael Guevara
lolo
delta
15 participanți

Pagina 4 din 14 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Urmatorul

In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  Dracu' gol Sam Iul 30, 2011 11:26 am

delta a scris: ca de obicei, silueta o au exclusiv din cauză că fac foame la modul porc până în clipa în care pun gheara pe câte unul care nu are ce face cu banii lui sau a altora... vesel
Adecătălea, vrei să zici că fufele nu pun botu' pînă nu ajung la strachina dă haur? raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  delta Sam Iul 30, 2011 11:38 am

Dracu' gol a scris:
delta a scris: ca de obicei, silueta o au exclusiv din cauză că fac foame la modul porc până în clipa în care pun gheara pe câte unul care nu are ce face cu banii lui sau a altora... vesel
Adecătălea, vrei să zici că fufele nu pun botu' pînă nu ajung la strachina dă haur? raset
mai degrabă pun ele botu' ca (și până) să ajungă la strachina aia... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  delta Lun Aug 29, 2011 7:21 pm

păcat că nu am răbdare să accesez link-urile indicate în păstarea ăstuia (sau ăsteia) de mai jos, dar parcă erau evrei, nu arabi ăia de au investit anii precedenți în renovarea clădirii...
(plus că nu mi-e clar ce naiba de "Ordin" al Arhitecților a intrat pe fir în procesul decizional? confused Sper că nu se referă de fapt la vreo comisie de arhitectură de pe la Consiliul Județean Constanța...)
sakura a scris:Vizionand clip-ul pus de chefro, una din imagini mi-a amintit ca, de prin iulie, au fost dezbateri aprinse (eu am prins o discutie inflacarata la RRA intr-o sambata dimineata) privind soarta cazinoului de Constanta. Mai precis, ajuns aproape o ruina, d-l Mazare s-a gandit sa-l vanda, pe cat posibil unui arab bogat Very Happy , dar i-a stat in cale soarta (si Ordinul Arhitectilor din Romania), asa ca ... pana la urma se va ocupa de refacerea si redarea lui in folosinta Ministerul Dezvoltarii.
Ecouri:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  delta Vin Sept 09, 2011 5:49 pm

păi, amatorul de raliu parcă are ceva pregătire în domeniul juridic, așa că nu pricep de ce s-o fi complicând pe la tribunal dacă nu are dovezi materiale clare... nu vorbe aruncate de matol și blegnar... confused

LiberulArbitru a scris:A depus plangere penala acuzant un complot demential.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Zice ca Basescu l-a acuzat de ceva. De aici Ponta dezvolta halucinant: pai daca l-a acuzat atunci inseamna ca l-a amenintat, zice, de unde rezulta ca l-a santajat. In plus, prin amenintare l-a si asmutit pe Blejnar sa-l controleze, deci a facut abuz in serviciu cu trafic de influenta deasupra. De aici Blejnar a executat ordine care exced obligatiilor functiei, deci a facut si el abuz in serviciu, poate fi pus la deturnare de fonduri, ca a cheltuit bani publici cu controlul, si pana la urma amandoi pot fi extrem de usor incadrati la subminarea economiei nationale cu dicatura in coada.

Baietasul asta chiar e disperat.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Ai ma ma lasi

Mesaj  team team Vin Sept 09, 2011 11:41 pm

da-l in lupa mea si pasta pa Diaconescu zici ca e fetita , nu vrea sa-i fie sef ponta da cine vrea ma sa-i fie sef ? Voiculescu cine ? ceare ponta e tanar e smecher sia tras pa la turceni pacolo cascavalu si-a tras o stramba de nevasta cu parale pa ia asta ie viata fratiecule ceare ponta doar ca mananca cacat cand zice care el bani si da iel bani la bugetari

ma da aia dei ziceti voi crochi cine pana mea e ca imi suna cunoscuta gagica
team team
team team
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 19
Data de inscriere : 06/09/2011
Varsta : 34
Localizare : Bolivia

http://harta.infoturism.ro/America_Sud/Bolivia/Bolivia.php

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  delta Vin Oct 14, 2011 8:42 pm

dobitoaca pupinbăsistă s-a cramponat de tâmpitu' găștii comunistoide ca matolu' de Ionică Plimbărețu' Laughing

interbucala matolian de portoclară a.k.a. foula a scris:Dupa cum bine stiti, duminica asta, Ponta va participa la competitia de karting seniori. Anul trecut, legenda copilotului Ponta s-a prabusit la Cioca Boca. Chiar nu e banc.
Acum isi pune toate sperantele in "ultima competitie la care va participa". Are emotii, are trac si spume. Mai ceva ca in politica, zice el.

"Victor Ponta a precizat că speră ca în acest an, traseul de la Iaşi să-i poarte noroc, după ce anul trecut maşina în care afla, ca şi copilot, s-a răsturnat în localitatea ieşeană Cioca Boca. "Anul trecut nu am reuşit să ajung la final. Sper ca de data asta, spre deosebire de anul trecut, Cioca Boca să-mi poarte noroc. E acelaşi traseu, trec tot pe acolo. Ştiu locul foarte bine şi eu şi pilotul meu. De data asta cred că nimerim drumul. Am emoţii, o să trecem cu bine. Nu-i asta o problemă", a mai spus Victor Ponta.
Gandul info.

In 2012, cica va participa la o competitie mai serioasa decat sportul de dat pe 4 role, adica cea politica. Ah, vulnerabilitatea asta marunta si muiereasca!!!

De unde s-o retrage Ponta? Ca doar a fost plimbat cu masina si nici n-a mirosit volanul. Sa mori de ras, nu alta!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  delta Sam Oct 22, 2011 11:04 am

n-am avut răbdare să citesc mai mult de o frază a portocăcănarului, dar sunt destul de convins că ăsta cu buzele înfipte-n sfincterul promovatorului pe față a nepotismului se agită împotriva celeilalte găști comunistoide... Laughing
belpheqal a scris:---Ieri, la intrunirea PSD pt a pune tara la cale, liderii PSD isi scoasera izmenele la vedere declarandu'se neputinciosi in fata puterii! Pt asta, in lipsa unui lider aitentic, era absolut necesara scoaterea din arhiva timpului a ucigasului sef onorific Iliescu! domnia sa a constatat ca in PSD nu exista un lider capabil sa traga partidul in fata si prin urmare s-a hotarat sa'l impunga el de la spate! Pt asta mai intai l'a facut de cacat pe Ponta promovand imaginea hotului numarator de oua Nastase! Apoi i'atras o smetie lui Geoana care a avut tupeul sa infrunte mumia comunistoida! Vazand ca pe Goeana'l doare'n p..ix de interventia sa l'a scos la inaintare pe Mitrea care s'a apucat mumuos sa'l ameninte pe Geoana cu dezvaluiri de nedezvaluit tradand astfel niscai practici impracticabile intr'un stat democratic dar la indemana si practica PSD!
N'a mers nici asa si pt a fi convingator, mumia comunistoida a lansat teoria anticipatelor provocate prin depunerea in bloc a mandatelor de catre membrii si membranele opozitiei din parlament!
Ideia nu e noua dar nu va faceti griji ca asa'ceva e imposibil de realizat. Constitutia Romaniei este extrem de restrictiva in acest sens! Anticipatele nu pot fi organizate decat in cazul demisiei sau intrarii in imposibilitatea de a'si exercita prerogativele a premierului sau la demisia in bloc a guvernului! Chiar si in aceasta situatie, procedura prevede niste termene ce ar depasi prin aplicare data alegerilor la termen! Teama PSD de a nu fi inlaturati de la putere a facut prin constitutia din 2003 inoperanta dizolvarea parlamentului altfel decat pri demisia guvernului. Depunerea mandatului de catre opozitie face inoperanta procedura de dizolvare a parlamentului pt ca acesta nu poate fi dizolvat decat prin vointa presedintelui dupa consultarea liderilor de grup, a sefilor camerelor si a premierului. Prin demisie, grupurile PSD, PNL, PC nu ar mai exista, locul de la senat ar fi preluat de un PD'L ist si cum e putin probabil ca toata opozitia sa demisioneze, lucrarile parlamentului ar putea avea loc fara prea multa bataie de cap! La dezbateri cvorumul nu e necesar iar la vot putine sunt legile care au nevoie de 2/3 din voturi! Cele mai multe cer jumatate plus unul iar pt altele e suficient sa voteze jumatate plus unul din cei prezenti! Asadar daca se fixeaza o speciala pt vot in fiecare saptamana si actuala putere se mobilizeaza corespunzator in acea zi, totul merge struna mai ales ca in comisii locurile vacantate vor fi ocupate tot de catre putere aplicandu'se algoritmul precizat de regulament!
Hai ca v'am facut capul mare si zau ca sunt convins ca nu va intereseaza!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  calator Sam Oct 22, 2011 4:24 pm

Am vazut ca ai sectiune It ...

(e bine că ai observat)
calator
calator
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 17
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  delta Sam Oct 22, 2011 5:51 pm

calator a scris:#include
... etc...
#endif
(admin: restul vezi la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Iar ai luat suturi in cur ! Am fost trimis sa-si spun asta !
presupun că "sa-si" a se citi "să-ți" Very Happy

P.S. cum adică "ai fost trimis"? scratch
din modul de formulare de până acum aș fi zis că ești un "el", dar dacă te pretezi la sarcini de cărăuș întradevăr nu trebuie exclusă nici varianta că ești o "ea" - ca orice semi care confundă gena cu genul laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  delta Sam Oct 22, 2011 5:54 pm

aha... intre timp ai editat postarea respectiva, deci și de data asta am avut dreptate vesel

P.S. vezi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.P.S. apropo, ai dreptul și la a treia greșeală/înjurătură Laughing
după aia nu mai ai niciun drept, indiferent câte pilule ți-o fi prescris psihiatrul vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Alege fraiere !

Mesaj  calator Sam Oct 22, 2011 6:59 pm

( mutat la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
calator
calator
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 17
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mier Noi 09, 2011 7:33 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mier Noi 16, 2011 5:18 pm

Pana castiga cretinii USL-ului alegerile viitoare, voi posta despre ei p-aci, ca cica pesedeii sunt mai multi si, foarte posibil, mai prosti.
Deci, din ciclul "sa visam cum ar fi daca am reusi sa demaram supunerea la vot a procedurii de suspendare", apar stiri ca asta:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Idiotii astia doi, Ponta si Antonescu, cand vor intelege oare ca o noua suspendare a Matolului si a clicii sale nu va putea arata decat asa?! confused laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  Dracu' gol Vin Noi 25, 2011 5:28 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Lun Dec 19, 2011 7:11 pm

O pesedista de care am auzit doar pentru ca o fosta neimportanta, portocalie, a pomenit de ea - Aura Vasile, a trecut la UNPR, dar, surpriza, se pare ca s-a si intors la matca, dupa o ciudata discutie cu tov. Vanghelie. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Oare or fi apucat oranjgutanii sa pupe undeva, apasat, prospatura traseista? scratch


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Lun Dec 19, 2011 7:17 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mar Ian 31, 2012 1:39 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

UPDATE. Mi se pare mie sau in primele 30 de secunde ale clipului apre, in stanga extrema a ecranului, in spatele lui tov. Ilici, chiar tov. Adrian Nastase?! Cool


Am gasit si niste fotografii din tineretea Delfinului.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mar Ian 31, 2012 3:07 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  delta Joi Mai 17, 2012 4:42 pm

Încă n-a încins messengerul barosana către cel cu râsul șobolaniu pe motiv că pedelingăii se simt ofensați dacă omul nu li se adresează? laugh
Tangerine Dreams a scris:Șmecheri se mai cred comunistoizii numiți de matol în executivul actual...
Haimanalele sunt convinși că portocăcănarii mai pot obține voturi doar cu mioritic de clasica mită electorală constând în bere și mici, așa că au băgat brusc o taxă pe bere ca să reducă hectolitrii planificați de a fi scoși moca pentru bizonul votac de veneratorii nepotistului suprem. laugh
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  delta Mier Iun 20, 2012 7:10 pm

hehe, bombonel înfundă pușcăria! bine
înseamnă că va sta la răcoare... care nu este asigurată de termopane și aparat de aer condiționat vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Mier Iun 20, 2012 7:24 pm

delta a scris:hehe, bombonel înfundă pușcăria! bine
înseamnă că va sta la răcoare... care nu este asigurată de termopane și aparat de aer condiționat vesel
Io sper sa i se alature, foarte curand, tov. Javra Ordinara, ca doar au mai fost vecini de locuinta de protocol. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Joi Iun 21, 2012 8:59 am

ENKI a scris:
delta a scris:hehe, bombonel înfundă pușcăria! bine
înseamnă că va sta la răcoare... care nu este asigurată de termopane și aparat de aer condiționat vesel
Io sper sa i se alature, foarte curand, tov. Javra Ordinara, ca doar au mai fost vecini de locuinta de protocol. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
O fi fost solstitiu de vara, foarte important pentru masoni, da' chiar asa turnura sa ia lucrurile?! Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu-mi miroase a bine ce va urma. Suspect

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  delta Joi Iun 21, 2012 9:42 am

ENKI a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:hehe, bombonel înfundă pușcăria! bine
înseamnă că va sta la răcoare... care nu este asigurată de termopane și aparat de aer condiționat vesel
Io sper sa i se alature, foarte curand, tov. Javra Ordinara, ca doar au mai fost vecini de locuinta de protocol. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
O fi fost solstitiu de vara, foarte important pentru masoni, da' chiar asa turnura sa ia lucrurile?! Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu-mi miroase a bine ce va urma. Suspect
Ce telenovelă! laugh
Apropo, marele vânător Ilie Sârbu a reușit să-și nimerească un coi, iar marele vânător Adrian Năstase nu și-a nimerit nici capul? laugh
Probabil o fi crezut că are două capuri și a tras în al doilea... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Joi Iun 21, 2012 9:47 am

Hm, inclin sa cred ca a fost vorba de o incercare de ucidere ritualica, la fel ca in cazul lui Mihai Erbasu, fix acum 8 ani, sinucigasul de atunci avand, culmea, aceeasi varsta (62 de ani) cu cel de acum.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca Nastase nu este stangaci, atunci e greu de explicat de ce tinea pistolul de calibru 9 mm in mana stanga, cum reiese din traseul glontului.

Adrian Năstase are patru plăgi în urma tentativei de sinucidere de miercuri seară. Intervenţia chirurgicală la care urmează să fie supus va presupune, în primul rând, îndepărtarea ţesuturilor distruse pe traseul glonţului, au declaratsurse medicale pentru Mediafax.

"La aceeaşi operaţie, vor fi făcute şi intervenţii de chirurgie plastică şi reparatorie, acolo unde va fi cazul", au mai spus sursele citate.

Aceleaşi surse au precizat că glonţul cu care fostul premier a vrut să se sinucidă a intrat în corpul acestuia prin partea stângă, zona muşchiului sternocleidomastoidian, a trecut pe lângă cartilagiul tiroidian, apoi a ricoşat sub claviculă şi a ieşit prin dreapta, prin muşchiul deltoid.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Singura poza din dreapta, cu locul prin care a iesit glontul, am gasit-o in Cancan.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ceea ce pot spune cu certitudine, e ca acea gaura nu este facuta de un glont de 9 mm. Suspect

EDIT. Vaz ca mai e cineva care o da pe ritual. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Joi Iun 21, 2012 10:00 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Joi Iun 21, 2012 9:55 am

delta a scris:
ENKI a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:hehe, bombonel înfundă pușcăria! bine
înseamnă că va sta la răcoare... care nu este asigurată de termopane și aparat de aer condiționat vesel
Io sper sa i se alature, foarte curand, tov. Javra Ordinara, ca doar au mai fost vecini de locuinta de protocol. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
O fi fost solstitiu de vara, foarte important pentru masoni, da' chiar asa turnura sa ia lucrurile?! Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu-mi miroase a bine ce va urma. Suspect
Ce telenovelă! laugh
Apropo, marele vânător Ilie Sârbu a reușit să-și nimerească un coi, iar marele vânător Adrian Năstase nu și-a nimerit nici capul? laugh
Probabil o fi crezut că are două capuri și a tras în al doilea... veselie
Printre vanatori a circulat zvonul ca Adisor l-ar fi impuscat atunci intentionat pe Ilie Sarbu, care ii cam regula nevasta. laugh
Asa ca nu-i exclus sa i se fi intors acel glont, si sa-i stea in gat, mai ales ca Ilie Sarbu e frate cu Ioan Rus, in celebrul grup de la Cluj. laugh bine
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  baso Joi Iun 21, 2012 10:28 am

ENKI a scris:
O fi fost solstitiu de vara, foarte important pentru masoni, da' chiar asa turnura sa ia lucrurile?! Shocked



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI a scris:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu-mi miroase a bine ce va urma. Suspect


Si mie mi-a creat o senzatie tare ciudata evenimentul . Mi-e imposibil sa comentez ceva legat direct de cele intamplate. Am citit insa alte comentarii, constatand explozia de ura provocata de aceasta poveste. Personal, sunt convinsa ca decizia de sinucidere a fost cat se poate de serioasa, fiind luata pe un fond de depresie/disperare profunda, si ma intriga lejeritatea cu care se inventeaza tot felul de scenarii conspirationiste . Dupa cum ma intriga si informatiile contradictorii cu care multzi jurnalisti intoxica mentalul colectiv, in incercarea de a atenua sau modifica unda de shoc. Ceea ce se poate afirma cu siguranta, este faptul ca a esuat intentia unora de a face circ mediatizat , prin prezentarea unor imagini cu Nastase incatusat, preluate cu tam-tam de presa internatzionala. Tentativa de sinucidere le-a incurcat socoteala, mobilizandu-i cu furie sa-i acorde semnificatia de teatralism ieftin . Sa fim seriosi ; daca se impusca in picior, se putea specula neseriozitatea gestului. Insa daca sinuciderea ar fi reusit, putea deveni un exemplu dur si pt. altzii, care vor urma. Chiar si asa, gestul lui Nastase demonstreaza ca nimeni nu este atat de puternic incat sa nu ajunga niciodata intr-o astfel de situatie .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  baso Joi Iun 21, 2012 12:02 pm

ENKI a scris:
Daca Nastase nu este stangaci, atunci e greu de explicat de ce tinea pistolul de calibru 9 mm in mana stanga, cum reiese din traseul glontului.


Nastase scrie cu dreapta . Very Happy
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mi se pare mai potrivit ca traiectoria glontului sa fie desenata si explicata de un expert in balistica, tinand cont de distanta de la care s-a tras si pozitia pe care o avea corpul lui in momentul descarcarii armei , in contextul in care se afirma ca politzistul ar fi fost acela care i-a salvat viata, sarind asupra sinucigasului.
Asa, schita aia , cu explicatii, pare a fi desenata pe genunchi, cu o traiectorie cam ciudata, pt. a lasa loc la interpretari.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Joi Iun 21, 2012 1:48 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
Daca Nastase nu este stangaci, atunci e greu de explicat de ce tinea pistolul de calibru 9 mm in mana stanga, cum reiese din traseul glontului.


Nastase scrie cu dreapta . Very Happy
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mi se pare mai potrivit ca traiectoria glontului sa fie desenata si explicata de un expert in balistica, tinand cont de distanta de la care s-a tras si pozitia pe care o avea corpul lui in momentul descarcarii armei , in contextul in care se afirma ca politzistul ar fi fost acela care i-a salvat viata, sarind asupra sinucigasului.
Asa, schita aia , cu explicatii, pare a fi desenata pe genunchi, cu o traiectorie cam ciudata, pt. a lasa loc la interpretari.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

La naiba, Nastase e dreptaci, deci! bine
Si totusi, glontul a intrat prin stanga, desi ofiterul acoperit Radu Tudor descrie altfel filmul evenimentului. Shocked

A scos pistolul dintre doua carti aflate pe birou si l-a dus la tampla. Politistul a sarit spre mina lui dreapta, incercind sa-l prinda de palma pentru a putea impiedica declansarea tragaciului. Intr-o fractiune de secunda glontul a pornit, el strabatind din spate spre fata zona gitului, din pozitia in care mina cu pistolul fusese deviata de efortul extrem de riscant al politistului.
Nu exista nici un fel de indoiala ca Adrian Nastase a vrut sa sa sinucida, el ducind pistolul la timpla, actionind tragaciul fara nici un fel de retinere. Daca politistul n-ar fi sarit practic pe Nastase, incercind sa-i duca mina la spate si sa-i ia pistolul, astazi fostul prim ministru ar fi fost cu siguranta mort.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Joi Iun 21, 2012 1:59 pm

M-a mirat foarte prezenta unui fular la gatul lui Nastase, greu de presupus ca a fost gasit si folosit la repezeala, pe canicula asta. Suspect
Uite ca e buna si cotoroanta Phula uneori, ca am asociat rapid caroiajul Burberry cu Ritul Scotian. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vad ca si isteroidul a preluat de undeva o caricatura plina de semnificatii. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  Dracu' gol Joi Iun 21, 2012 2:15 pm

ENKI a scris:ofiterul acoperit Radu Tudor
Şi ăsta ie vreun oberst făcut la apelu' bocancilor de către Generalu' Izmană? raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  Dracu' gol Joi Iun 21, 2012 2:17 pm

ENKI a scris:M-a mirat foarte prezenta unui fular la gatul lui Nastase, greu de presupus ca a fost gasit si folosit la repezeala, pe canicula asta. Suspect
O fi fost vreun mesaj pentru iniţiaţi... confused
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  ENKI Joi Iun 21, 2012 2:22 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:M-a mirat foarte prezenta unui fular la gatul lui Nastase, greu de presupus ca a fost gasit si folosit la repezeala, pe canicula asta. Suspect
O fi fost vreun mesaj pentru iniţiaţi... confused
Pai, el e in Marele Orient al Frantei (filiala italiana sau ceva de genul asta), iar fularul acela trimitea subliminal la Ritul Scotian Antic si Acceptat...
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pesedeii - Pagina 4 Empty Re: pesedeii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 14 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum