SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

internetu'

+7
ENKI
baso
RocketQu33n
lolo
Anahoret
Armand
delta
11 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Sam Mai 19, 2012 11:02 pm

Ciudat. Nu se mai deschide nici la mine. Suspect
Server not found.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  ENKI Dum Mai 20, 2012 7:56 am

baso a scris:Ciudat. Nu se mai deschide nici la mine. Suspect
Server not found.
Ar fi fost culmea sa mearga la mine, da' nu, situatia e aceeasi: Could not locate remote server. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Dum Mai 20, 2012 8:08 am

ENKI a scris:
baso a scris:Ciudat. Nu se mai deschide nici la mine. Suspect
Server not found.
Ar fi fost culmea sa mearga la mine, da' nu, situatia e aceeasi: Could not locate remote server. Laughing

La mine iar se deschide suspect Suspect oaie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  ENKI Dum Mai 20, 2012 8:53 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Ciudat. Nu se mai deschide nici la mine. Suspect
Server not found.
Ar fi fost culmea sa mearga la mine, da' nu, situatia e aceeasi: Could not locate remote server. Laughing

La mine iar se deschide suspect Suspect oaie
Mda, incercasem doar cu Opera si cu Firefox, nu si cu Interner Explorer, in care s-a deschis instantaneu. Cool
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  delta Mar Oct 02, 2012 7:37 am

Bine că un hacker turc nu avea somn azi noapte... Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 02, 2012 10:29 am

delta a scris:Bine că un hacker turc nu avea somn azi noapte... Laughing
Probabil că şi-o fi adus aminte cum l-a fugărit Mişu cel Viteaz pe Sinan Paşa cu dinţii în batistă... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  delta Mar Oct 02, 2012 10:31 am

Dracu' gol a scris:
delta a scris:Bine că un hacker turc nu avea somn azi noapte... Laughing
Probabil că şi-o fi adus aminte cum l-a fugărit Mişu cel Viteaz pe Sinan Paşa cu dinţii în batistă... raset
Intre timp a fost facut un back-up pe server si a aparut ceea ce scria acolo inainte de atacul hacker-ului.
Da' cică tre' să cam facem o altă interfață, că asta de acum e de tot rahatu'.
Mă rog, așa a zis un iecspert... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  RocketQueen Dum Oct 07, 2012 11:44 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  RocketQueen Dum Oct 14, 2012 5:15 pm

Ceva forumuri distractive mai sunt prin tot virtualul romanesc? Forumuri in care sa nu-ti sufle vreun sobolan in ceafa sau sa te extermine vreun hitlerist pupincurist pentru ca nu-i pupi picioarele... raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  delta Lun Ian 07, 2013 5:19 pm

sa mai spuna careva ca internetu' nu-i util pentru depistarea autoplagiatelor...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

p.s. macar au pus titluri diferite la articolul publicat in doua locuri diferite vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  delta Mar Ian 08, 2013 2:43 pm

cică ăia de la Universitatea București au un program antiplagiat
cel puțin așa scrie pe pagina [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
(ultimul pasaj)

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  ENKI Joi Feb 14, 2013 6:55 pm

Adevarul e ca se cam simtea lipsa troll patrol-ilor care sa ne explice pe indelete, eventual indesandu-ne cate un pixel albastru printre taste, ce bine rezida in Marea Uniune Europeana. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  RocketQueen Sam Mar 30, 2013 11:12 am

Ce titlu tampit de mail: Cica "Why Wait - Have an Affair With a Cheating Wife Today". Laughing laugh
N-am deschis mail-ul, pentru ca avea niste atasamente si nu degeaba ajunsese la spam, dar ma intrebam cum ar fi sa existe astfel de reclame si la TV, spre exemplu, in pauza dintre emisiunile cu subiecte serioase, daca se poate, cele in care se fac donatii spre copii cu dizabilitati, sau altele, care n-au nicio legatura cu subiectul reclamei. Chiar nu m-ar suprinde sa evolueze publicitatea de la radio si TV in aceasta directie... raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  ENKI Vin Mai 24, 2013 3:58 pm

Revenind la troll-patroli, cica s-a lansat un add-on petru Firefox cu care ii putem vedea pe unii dintre ei. Eu tocmai il experimentez. vesel



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Vin Mai 24, 2013 9:59 pm

macar de i-ar impusca addonul ala . laugh
In tot cazul, de cand am rarit-o pe aici, nu mai am mai avut parte de nicio "paranormala" Cretinul ala de securila sau ce ma-sa o fi, a cam ramas fara obiectul muncii raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Sam Mai 25, 2013 10:36 am

Mi-am instalat si eu addonul ala .In afara de a vizualiza reteaua, nu vad la ce ma ajuta.
Tipul vorbeste in clip despre urmarirea comportamentala, ceea ce nu reprezinta o revelatie uimitoare pt. mine. Nu exista doar site-uri care transmit informatii acolo unde trebuie, ci si personaje "specializate" care speculeaza astfel de informatii pentru a experimenta modificari comportamentale sau manipulari emotionale ori subconstiente, nu doar la nivel individual ci si in colectivitati mai mari de oameni. Prea multi trolli am sesizat pe oriunde este posibila comunicarea de opinii, dar si personaje suspecte, care au acces la informatii pe care, in mod firesc, nu le pot obtine decat daca ar fi "conectate" la reteaua virtuala de urmarire comportamentala.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Dum Mai 26, 2013 10:46 am

Legat tot de treaba asta. De pilda, pe site-ul realitatii se cenzureaza nu doar prin forum, ci si comentariile la articolele informative. Si in acest caz, logica cenzorilor este de neinteles. Lasa sa treaca tot felul de jegozenii, agresive si infecte , dar cenzureaza comentarii normale. Sau, daca ai tupeul sa dai replica unui latrau infect, ai 99% sanse sa nu-ti apara comentariul. Laughing Este foarte evidenta manipularea feedbackului daca opiniile exprimate nu se incadreaza pe linia de gandire dorita sa se obtina ca reactie la nu stiu ce "stire". Probabil , functie de contextul articolului, cei de p'acolo doresc sa aiba o pondere covarsitoare un anumit gen de reactii din parte cititorilor. Ca sa nu mai spun ca si la "stiri" apare, din cand in cand, idiotenia aia cu "minim 30 de caractere" daca vrei sa comentezi ceva. Laughing Chiar m-a distrat ca, prima data dupa ce am comentat un articol la "stiri", sub numele "zigzag" , imediat un troll cretin si-a facut cont pe forumul lor cu nickul "Zig Zag" raset Deci, intre forum si "articole de stiri" exista o legatura intima prin cei ce comenteaza si supravegheaza p'acolo.

Mai sunt cateva site-uri "informative" in care am sesizat ca se practica acelasi gen de cenzura in scop de a a avea, ca pondere majoritara, un anumit gen de reactii. Si este adevarat ca cei mai agresivi, incarcati de rautate si "energii negative" sunt si cei mai "vocali", canalizand comentariile intr-o anumita directie. Important este pt. ei sa creeze o aparenta de majoritate astfel incat, sociologic vorbind, sa dea impresia ca reprezinta opinia publica. In masura in care exista multi cititori manipulabili si dobitoci, genul ala de reactie poate sa devina virala. Laughing Si te umfla rasul mai apoi cum preiau niste "clisee", automat, din comentariile "formatorilor de opinie publica", pe care le repeta ca papagalii , mandri ca au o opinie clara si raspicata, in acord cu lumea . Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  ENKI Lun Mai 27, 2013 11:02 am

Na, ca za vezi cam caror urmariti/urmaritori le sunt lasate comentariile sa treaca. laugh

„Oglindă, oglinjoară…” Judecătoarea Iulia Motoc se admiră singură pe internet sub numele Silvia


Sursa Zilei a descoperit, cu ajutorul specialiștilor IT consultați, că Iulia Motoc folosește pseudonimul „Silvia” pentru a-i combate pe forumuri pe cei ale căror comentarii o dezavantajează sau pe jurnaliștii care semnează articole considerate de judecătorul constituțional nefavorabile pentru sine sau pentru apropiați ai săi.


IP-urile computerului folosit de „Silvia” arată că aceasta a scris comentarii de la New York, Bruxelles şi Bucureşti în perioade care coincid cu deplasările judecătorului constituţional la Comitetul pentru Drepturile Omului (ca reşedinţă servindu-i reprezentanţa României din SUA), la reşedinţa familiei Motoc din Belgia (în weekend-uri), dar și la şedinţele pe care Curtea Contituţională a României le ține marţea, miercurea şi joia la Bucureşti.



Iulia Motoc este frumoasă și inteligentă


Comentariu la un articol din Evenimentul Zilei (evz.ro) referitor la restrângerea competenţelor CCR

9 noiembrie 2012


Motoc nu e depresivă deloc. Ce depresiv rezistă așa la referendum? Și pentru 47 de ani arată foarte bine. Era mai frumoasă în facultate dar anii trec


Comentariu la o bârfă postată de luju.ro despre Vasilică Dănileţ, care îl ridică în slăvi pe Daniel Morar şi despre judecătorul CCR care o „înţepa” pe Monica Macovei

9 aprilie 2013


E cam greu  sa spui despre Iulia Motoc că este urâtă sau proastă


Comentariul la un articol publicat pe luju.ro, referitor la neconcordanţele din declaraţiile de avere ale judecătoarei

15 octombrie 2012


Comparând comentariile cu postările de pe blogul personal, dar şi cu ultimul interviu acordat televiziunii publice, terapeuţii consultaţi de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] au concluzionat că judecătorul prezintă indiciile unei tulburări de tip narcisic (stare patologică caracterizată prin admirația exagerată față de propria persoană).


Nu ştim acum dacă Iulia Motoc s-a lăsat sau nu inspirată de gestul făcut, în 2009, de Elena Udrea, atunci când fostul ministru al dezvoltării i-a luat apărarea lui Traian Băsescu într-o emisiune radio spunând că este o admiratoare a Elenei Udrea.


Silvia: „Mie mi se pare că seamănă mai mult cu Monica Macovei decât cu Elena Udrea”


În toate cele 26 de comentarii ale Silviei, postate începând cu 15 octombrie 2012, Sursa Zilei a găsit mai multe indicii care probează indubitabil faptul că judecătoarea constituţională Iulia Motoc îşi scrie sieşi comentarii laudativ-admirative, și nu de fiecare dată în strânsă legătură cu subiectul tratat de jurnaliști.


Spre exemplu, la un articol din Evenimentul Zilei, din data de 18 octombrie 2012, referitor la poziția Iuliei Motoc cu privire la linșajul mediatic al scriitorului Mircea Cărtărescu, Silvia are trei comentarii, toate purtând mărcile de exprimare ale judecătorului constituțional: scris furios, dezordonat, cu greșeli de gramatică și elipse.


„Admiratorul” pare să intre în transă atunci când citește un articol. Se simte nedreptățit, spun psihologii, și acționează la impuls.


Folosește un laptop, cu tastatură sensibilă, spun specialiștii IT, pentru că presează prelung tasta „U”, situată în mijlocul planșei, dar pe care o folosește ca pe un punct de sprijin pentru degetul arătător. Cuvintele conțin inversări de litere, iar frazelor le lipsesc părți de vorbire esențiale, tocmai din acest motiv. Toate aceste caracteristici se regăsesc în desele postări ale Iuliei Motoc pe propriul blog, dar și pe pagina de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Si Elena Basescu este foarte frumoasa.. si care este problema? Continuati sa exterminati intetelectualii si justitia


18 October, 16:51. silvia


Iulia Motoc este cel mai competent judecator al Curtii Constitutionale. Nu cred ca a avut vreodata pretentii de a fi frumoasa. Nu a candidat nici la Miss sau la altceva. Mie mi se pare ca semana mai mult cu Monica Macovei decat cu Elena Udrea. Si de ce sunteti asa de suparati ca Elena Udrea este frumoasa? Ca este Daciana, asa? Sau doamna Adina Valean?


18 October, 16:50. silvia


Iulia Motoc este singurul judecator al CCR care are doua doctorate, dintre care unul la Sorbona. Nu ma convingeti cu misognismul vostru


18 October, 17:27. silvia


Ce spun psihologii?


Iulia Antonela Motoc împlinește în august 46 de ani, are un băieţel de 6 ani şi un soţ (Mihnea Motoc), ambasador al României la Uniunea Europeană. Iulia Motoc, fostă Voina, a fost cel mai titrat şi admirat absolvent de drept al generaţiei sale, o femeie frumoasă, elegantă, care a refuzat să se amestece în mulțime. Exemplu este chiar conduita sa ca tânăr magistrat la Judecătoria Sectorului 2, când mai mulți colegi au remarcat evidentele trăsături accentuate ale personalității sale. Iulia Motoc provine dintr-o familie de intelectuali, tatăl său fiind rector al Universității Politehnice București. Și soțul face parte din ceea ce se numește generos „aristocrația intelectuală”, fiind chiar nepot al defunctului procuror general al României, Gheorghe Diaconescu – care l-a reprezentat ca avocat inclusiv pe Adrian Năstase.


Comentariile Silviei sunt interpretate de psihologii consultați de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] drept defulările unei persoane care și-a clădit o carieră cu sacrificii. Analiza semiodiscursivă comparată a interviului dat televiziunii publice de Iulia Motoc, pe 6 aprilie anul acesta, și comentariile „Silviei” arată că împărtășesc aceleași obsesii: frumuseţea si inteligenţa versus urâţenia şi prostia. „Silvia” susţine că „Iulia Motoc este frumoasă şi inteligentă”, pe când unul dintre duşmanii Iuliei Motoc, Daniel Barbu, este „hidos de urât!” (cometariu postat pe 24 decembrie 2012 la un articol din „Ghimpele”, referitor la campania electorala contra USL pe care ar duce-o Iulia Motoc).


Aceiaşi psihologi spun că dorinţa de a se diferenţia atât de mult de ceilaţi, dramatismul gesturilor sale, obsesia pentru titluri şi decoraţii, o transformă într-o persoană antipatică. „Este asemenea unui soldat care se laudă cu uniforma, nu cu faptele de vitejie”, a conchis unul dintre specialiştii consultaţi de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].


Întrebaţi dacă obsesia pentru propria persoană şi narcisismul i-ar putea afecta mandatul de judecător la CEDO, specialiştii au spus că aceasta este o estimare greu de făcut, dar că este posibil ca o astfel de personalitate să nu ia decizii care să-i afecteze cariera, incluzând aici eventuale pronunţări asupra unor cauze deja judecate de Iulia Motoc din postura de judecător al Curții Constituționale a României, precum cea luată în cazul reducerii pensiilor, a Legii privind drepturile deținuților sau al noii Legi a proprietății – fiecare dintre acestea făcând subiectul câtorva mii de plângeri împotriva României la CEDO.


Mai rămâne chestiunea de înaltă moralitate care, cel puţin aparent, cântăreşte pentru occidentali mai greu decât cel mai bun CV din România.


Modelul Elena Udrea: „Nu sunt Elena Udrea, sunt o admiratoare a dânsei”


Toată presa din România a preluat şi a comentat, în 2009, intervenţia telefonică în emisiunea radio a lui Robert Turcescu, a unei ascultătoare care a susținut că este o admiratoare a Elenei Udrea, deși nu doar vocea, ci și discursul erau ale ministrului dezvoltării (fotoliu ocupat de Elena Udrea în acea perioadă). Pe un ton apăsat, ascultătoarea s-a plâns atunci de manipulările presei în privinţa desemnării unui nou premier, luându-i vehement apărarea preşedintelui Traian Băsescu. Intrigat de voce, dar şi de discurs, Robert Turcescu a întrebat-o pe ascultătoare dacă nu este chiar Elena Udrea. Femeia a negat însă cu vehemenţă, ba chiar a plusat spunând că nu i-a spus nimeni niciodată că ar semăna la voce cu Elena Udrea, dar că o simpatizează pe aceasta mai ales pentru „luările de poziţie publice”.


Iulia Motoc: „Acest telefon nu a existat”


Contactată de reporterii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], Iulia Motoc a susținut vehement, în mod repetat, că totul este o aberație, că probele tehnice sunt pure speculații jurnalistice și că va apela la organele statului, îndrituite să-i ofere protecție, pentru a afla cine o urmărește. Judecătorul constituțional a calificat investigația jurnalistică drept „o gravă jignire”, cu atât mai mult cu cât un judecător constituțional nu are timp să posteze pe internet. Contrazisă cu argumentul frecvenței postărilor sale pe blogul personal și pe pagina de Facebook, Iulia Motoc a amenințat cu un proces.


După ce i s-a adus la cunoștință că afirmațiile sale vor fi consemnate în articolul ce urmează să fie publicat, Iulia Motoc a revenit asupra declarațiilor date inițial.



Nu am susținut că este o aberație, dumneavostră consemnați ce vă spun eu: am spus că mă voi adresa organelor statului îndrituite să mă protejeze, în calitatea mea de judecător al Curții Constituționale a României, pentru că asta sunt deocamdată, pentru că trebuie să aflu cine mă urmărește.


La insistențele reporterului că nu este urmărită de nimeni și că este vorba doar despre un demers jurnalistic, bazat inclusiv pe declarațiile sale publice și pe interviurile acordate în ultima perioadă, Iulia Motoc a conchis, înainte de a închide brusc telefonul:



Atunci, nu ați vorbit cu mine! Acest telefon nu a existat!


NOTĂ:


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] deține toate probele necesare susținerii articolului publicat. Nu va publica însă IP-urile la care se face referire, atât pentru a proteja persoanele implicate, cât și din rațiuni de deontologie profesională.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  delta Lun Mai 27, 2013 1:31 pm

m-a anuntat youtube-ul că nu mai accepta sa folosesc nick, daca vreau sa accesez contul de pe el... surprised
panicați mai sunt trepaNETii ăștia de când musulmanii le dărâmă clădirile și îi hăcuiesc pe militari în toiul zilei laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Mar Mai 28, 2013 7:55 am

ENKI a scris:Na, ca za vezi cam caror urmariti/urmaritori le sunt lasate comentariile sa treaca. laugh

„Oglindă, oglinjoară…” Judecătoarea Iulia Motoc se admiră singură pe internet sub numele Silvia


Sursa Zilei a descoperit, cu ajutorul specialiștilor IT consultați, că Iulia Motoc folosește pseudonimul „Silvia” pentru a-i combate pe forumuri pe cei ale căror comentarii o dezavantajează sau pe jurnaliștii care semnează articole considerate de judecătorul constituțional nefavorabile pentru sine sau pentru apropiați ai săi.


IP-urile computerului folosit de „Silvia” arată că aceasta a scris comentarii de la New York, Bruxelles şi Bucureşti în perioade care coincid cu deplasările judecătorului constituţional la Comitetul pentru Drepturile Omului (ca reşedinţă servindu-i reprezentanţa României din SUA), la reşedinţa familiei Motoc din Belgia (în weekend-uri), dar și la şedinţele pe care Curtea Contituţională a României le ține marţea, miercurea şi joia la Bucureşti.




NOTĂ:

Sursa Zilei deține toate probele necesare susținerii articolului publicat. Nu va publica însă IP-urile la care se face referire, atât pentru a proteja persoanele implicate, cât și din rațiuni de deontologie profesională.

(sursa)


Practica asta, securistica , o numesc ei "demers jurnalistic" si se si lauda cu asa ceva ? Shocked Nu sunt cu nimic mai buni unii decat ceilalti in toata mocirla injuracilor de partide .
Nici nu ma mir ca nu exista vreun comentator la articolul ala care sa fie deranjat de metodele de investigatie ale IT-istilor si caracterul machiavelic (dar infractional )al "demersului jurnalistic". Se pare ca toti comentatorii respectivi sunt educati in spiritul latrator securistic "Scopul scuza mijloacele ".
Bine, nu-i exclus insa ca cei de la Sursa Zilei "sa dea cu subsemnatul" pt. articolul ala iar specialistii IT-isti sa se trezeasca si cu dosare penale. Ori sunt incredibil de idioti, ori cineva i-a aburit ca sunt geniali si vor lua un premiu pt. articolul ala , incriminator. raset Pana una alta, sa fii narcisist si sa faci comentarii laudativ-admirative la adresa ta, pe internet, poate sa fie cel mult o manifestare ridicola, insa nu este o infractiune Laughing In schimb, sa urmaresti IP-ul persoanei si sa stii cum apasa tasta "U", ce site-uri acceseaza si ce scrie, sa-i faci profilul psihologic si...sa te lauzi public cu genul asta de "investigatie" jurnalistica in privinta unui judecator CCR, mi se pare ...WOW Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Mar Mai 28, 2013 9:22 am

delta a scris:m-a anuntat youtube-ul că nu mai accepta sa folosesc nick, daca vreau sa accesez contul de pe el... surprised
panicați mai sunt trepaNETii ăștia de când musulmanii le dărâmă clădirile și îi hăcuiesc pe militari în toiul zilei laugh

Observ ca tot mai multe site-uri "incurajeaza" publicul sa acceseze unele informatii sau facilitati si sa comenteze doar prin intermediul contului detinut pe facebook sau pe alte retele de socializare similare. Iar cand "specialistii si cercetatorii" incep sa publice articole/studii , considerandu-i inadaptati, nesociali , cu probleme psihice grave,etc pe toti aia care n-au cont macar intr-una dintre retelele de socializare virtuala, ma pot astepta ca, in viitor, sa ne oblige prin Constitutie sa facem parte macar dintr-o retea din asta... raset

In cazul Youtube, cred ca are legatura , in primul rand, cu accesarea pe baza de abonament a unor canale.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Mar Mai 28, 2013 1:08 pm

ENKI a scris:Na, ca za vezi cam caror urmariti/urmaritori le sunt lasate comentariile sa treaca. laugh


Enki, ca fapt divers...marturisesc ca m-a mancat in fund sa testez vijilenta urmaritorilor si sa "sparg" linia comentariilor de acolo, bagand o premonitie geek pt. jurnalistii & IT-istii Kamikaze de la Sursa Zilei, responsabili de acel articol, cum ca "indeosebi parchetarii le vor aprecia probele si ca vor fi extrem de curiosi sa afle de la specialistii IT si alte detalii picante despre demersul lor jurnalistic" Laughing
Asta dupa ce i-am avertizat finuuuutz Laughing ca este ca si cum "jurnalistii ar fi intrat pe furis in casa respectivei ca sa-i fotografieze lenjeria intima din cosul de rufe " raset
Evident ca mi-au cenzurat premonitia laugh In schimb, m-au lasat, in calitate de GOG-ul mentalizdu', sa-i felicit pe idiotii aia pt. minunatul lor demers jurnalizdic care merita sculptat in piatra si dat de EXEMPLU pt. toti jurnalistii fara frontiere raset Se pare ca "felicitarile" mele au fost pe aceeasi lungime de unda cu trepaNETII care detin monopolul "legal" in genul asta de investigatii si urmaririri private pe Internet laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  ENKI Mar Mai 28, 2013 3:14 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Na, ca za vezi cam caror urmariti/urmaritori le sunt lasate comentariile sa treaca. laugh


Enki, ca fapt divers...marturisesc ca m-a mancat in fund sa testez vijilenta urmaritorilor si sa "sparg" linia comentariilor de acolo, bagand o premonitie geek pt. jurnalistii & IT-istii Kamikaze de la Sursa Zilei, responsabili de acel articol, cum ca "indeosebi parchetarii le vor aprecia probele si ca vor fi extrem de curiosi sa afle de la specialistii IT si alte detalii picante despre demersul lor jurnalistic" Laughing
Asta dupa ce i-am avertizat finuuuutz Laughing ca este ca si cum "jurnalistii ar fi intrat pe furis in casa respectivei ca sa-i fotografieze lenjeria intima din cosul de rufe " raset
Evident ca mi-au cenzurat premonitia laugh In schimb, m-au lasat, in calitate de GOG-ul mentalizdu', sa-i felicit pe idiotii aia pt. minunatul lor demers jurnalizdic care merita sculptat in piatra si dat de EXEMPLU pt. toti jurnalistii fara frontiere raset Se pare ca "felicitarile" mele au fost pe aceeasi lungime de unda cu trepaNETII care detin monopolul "legal" in genul asta de investigatii si urmaririri private pe Internet laugh

Vad ca au lasat totusi sa treaca un comentariu semnat... silvia, scris, cel mai probabil, chiar din redactie, intru atatarea spiritelor. Mai ales ca, in mod miraculos, a reusit sa adune 5 Thumb up si doar 1 Thumb down. laugh

silvia spune:
27 mai 2013 la 17:31

Iulia motoc e cea mai frumoasa! Sunteti invidiosi pe doctoratele si frumusetea ei!

Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 5 Thumb down 1

Pana ieri, nici nu stiam ca exista acest site sursa, intrigandu-ma insa faptul ca l-au folosit tocmai super deontologii de la Jurnalul National, preluand articolul integral. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cred ca am reusit sa dezleg si misterul momentului acestui atac subit al unei parti a serviciilor secrete plicticite: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] . laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Mar Mai 28, 2013 6:49 pm

ENKI a scris:
Pana ieri, nici nu stiam ca exista acest site sursa, intrigandu-ma insa faptul ca l-au folosit tocmai super deontologii de la Jurnalul National, preluand articolul integral. suspect


Nici eu n-am stiut de existenta lor pana azi. Probabil insa ca securistii lui Felix au avut tot interesul sa gaseasca niste papagali dornici de afirmare, astfel incat Jurnalul National sa aiba de unde sa citeze Laughing
Ma gandesc ca asa se practica "afacerile" de genul asta de elita jurnalistilor, atunci cand trebuie protejata sursa(mai mult sau mai putzin) Laughing
Ca una care am simtit pe pielea mea de ce sunt capabili si unii IT-isti angajati ai trustului lui Voiculescu, sunt aproape convinsa ca specialistii sursei au cotrobait-o cu simt de raspundere pe judecatoare , aceasta tocmai exprimandu-si interesul pt. postul de judecator CEDO (jurist eminent, profesionist recunoscut, calităţi morale ridicate.) Laughing [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ramane de vazut daca tipa le va face plangere penala sau daca ce a aparut in presa este doar ciresica de pe tort, de natura sa o tempereze din avantul ei spre CEDO. Ideea este ca daca infractorul a gasit si filmulete porno cu judecatoarea ori alte materiale compromitatoare prin computerul ei, probabil ca toata povestea sa devina extrem de delicata. In schimb, daca este vorba doar despre ce au scris aia, in mod real descoperit de ei prin cotrobaiala, nu vad ce ar impiedica-o sa sesizeze rapid parchetul.


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  ENKI Mar Mai 28, 2013 8:48 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
Pana ieri, nici nu stiam ca exista acest site sursa, intrigandu-ma insa faptul ca l-au folosit tocmai super deontologii de la Jurnalul National, preluand articolul integral. suspect


Nici eu n-am stiut de existenta lor pana azi. Probabil insa ca securistii lui Felix au avut tot interesul sa gaseasca niste papagali dornici de afirmare, astfel incat Jurnalul National sa aiba de unde sa citeze Laughing
Ma gandesc ca asa se practica "afacerile" de genul asta de elita jurnalistilor, atunci cand trebuie protejata sursa(mai mult sau mai putzin) Laughing
Ca una care am simtit pe pielea mea de ce sunt capabili si unii IT-isti angajati ai trustului lui Voiculescu, sunt aproape convinsa ca specialistii sursei au cotrobait-o cu simt de raspundere pe judecatoare , aceasta tocmai exprimandu-si interesul pt. postul de judecator CEDO (jurist eminent, profesionist recunoscut, calităţi morale ridicate.) Laughing [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ramane de vazut daca tipa le va face plangere penala sau daca ce a aparut in presa este doar ciresica de pe tort, de natura sa o tempereze din avantul ei spre CEDO. Ideea este ca daca infractorul a gasit si filmulete porno cu judecatoarea ori alte materiale compromitatoare prin computerul ei, probabil ca toata povestea sa devina extrem de delicata. In schimb, daca este vorba doar despre ce au scris aia, in mod real descoperit de ei prin cotrobaiala, nu vad ce ar impiedica-o sa sesizeze rapid parchetul.

Foarte posibil sa fie o frana pusa avantului blondei catre CEDO, caz in care as cam inclina sa cred ca securistii de la sursa se bazeaza foarte mult pe dezvaluirile facute asta vara, la celebrul referendum, de Eugen Mihaescu. Suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Mier Mai 29, 2013 7:15 am

ENKI a scris:
Foarte posibil sa fie o frana pusa avantului blondei catre CEDO, caz in care as cam inclina sa cred ca securistii de la sursa se bazeaza foarte mult pe dezvaluirile facute asta vara, la celebrul referendum, de Eugen Mihaescu. Suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

L-am auzit si eu pe Gadea, atunci, cand a citit din memoriile lui Mihaescu...parca era vorba ca tipa umbla dezbracata prin casa ceea ce ar fi scandalizat indiscretii martori ai comportamentului erotic al doamnei . Laughing Insa ceea ce m-a amuzat si atunci a fost precizarea ca tipa ar fi devenit cunoscuta la New York prin acest comportament care a necesitat tratament psihiatric. Din felul in care a prezentat autorul faptele scandaloase, te-ai fi gandit ca New Yorkul este ca un sat cu vreo 1000 de locuitori iar duduia ar fi fost un fel de nebuna satului, stiuta de toti cum se dezbraca in fata geamului, cu lumina aprinsa raset D'aia nicio nu ma mir ca in articolul de la "sursa" s-a insistat mult pe profilul psihologic facut de colaboratorii psihopupu ai jurnalistilor Laughing Daca judecatoarea apasa tasta U cu nervozitate, in mod clar este bolnava cu capul; nicidecum ca tasta aia s-ar putea bloca raset Asta, facand totala abstractie de faptul ca acei psihopupu au facut profilul psihologic al victimei analizand detalii obtinute printr-o infractiune informatica. Laughing

Eu ce sa zic ? M-am distrat copios cand am auzit povestile despre un judecator, presedinte de instanta dintr-o localitate mai micuta. Tipul, fiind Yoghin si miserupist , purta barba si parul lung, legat in coada. In plus, facea si exercitii de Yoga prin gradina, spre disperarea vecinilor curiosi. Unul chiar a fost mult mirat , avand ceva de discutat cu judele ,cand l-a gasit in copac agatat cu picioarele de o creanga si cu capul in jos, ca un liliac. Deoarece judele nu si-a intrerupt exercitiul pt. circulatia sangelui si din postura aia a vorbit cu vecinul. Laughing Cu alta ocazie, judele fiind in concediu si plecat cu oile sau vacile la pascut (ca omul avea si asa ceva) a fost sunat sa se prezinte de urgenta la instanta (fiind ceva inspectie pe linie judecatoreasca). Au ramas toti mutzi de uimire cand judele a aparut costumat in cioban, cu cizme de cauciuc in picioare, mirosind frumos.... S-a scuzat ca n-a avut timp sa treaca pe acasa, sa faca dus si sa se schimbe . raset Bine, in rest nu aveau ce-i sa reproseze; il laudau toti ca era un tip cu multa rabdare si un judecator de treaba . Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Mier Mai 29, 2013 10:28 am

In tot cazul, din punctul meu de vedere, articolul ala este un exemplu tipic, de manual, privind metodele de culegere a informatiilor + manipulare Laughing
Se pare ca pt. cei ce se ocupa de securisme nu conteaza prea mult IQ-ul celor implicati in astfel de "operatiuni speciale". Important este sa fie cat mai ticalosi, sa aiba caractere infecte, sa minta cu seninatate, sa fie cabotini , sa fie agresivi si capabil sa comita orice infractiune cand rolul asa cere, sa linga unde scuipa sau invers...pe scurt si intr-o formulare frumoasa, sa fie maleabili si adaptabili la cerintele job-ului, cu disponibilitate de a lucra peste program. raset
In alta ordine de idei, faptul ca psihopupii colaboratori ai jurnalistilor sursei au stabilit ca judecatoarea Motoc este narcisista si bolnava cu capul deoarece apasa cu nervozitate tasta U si face cometarii laudativ-admirative la adresa ei prin mediul on line, este chiar nimic prin raportare la cati sandilai latratori populeaza on-line-ul romanesc, facandu-si clonele sa se injure intre ele ori sa se sustina unele pe
altele Laughing Cati dintre sandilaii respectivi fac parte din categoria speciala a celor " maleabili si adaptabili la cerintele job-ului, cu disponibilitate de a lucra peste program" niciun studiu psihologic , in mod obiectiv realizat de profesionisti adevarati,independenti (si nu de cotoroante psihopupe , semimedicule, implicate in programul de imbecilizare ), nu ne poate spune raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Mier Mai 29, 2013 7:21 pm

KKT MAXIM ON-LINE devil
Tocmai am constata ca jegosii astia de securisti idioti si infecti sunt peste tot si cenzureaza de parca si-ar dori sa faca sex cu renegatul.
Ce sa zic ? Pai, sa faca Sex cu muma lor care i-a facut asa de idioti incat la atata ii duce mintea . laugh
Chiar imi este fix perpendicular de traumele lor sexistentziale laugh innocent innocent Ia sa zburde kkatii astia cu oki,in pas vioi, la psihopupa lor de serviciu care sa-i terapeutizeze constructiv Laughing
Sper sa le bage perfuzii in cap , ca unica solutie pt. maxima vindecare laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Joi Mai 30, 2013 11:02 am

Tocmai am reusit, ieri, perfomanta de a-mi fi cenzurate, consecutiv, doua comentarii la niste articole de pe un site unde , aparent, nu se cenzureaza. vesel Comentariile respective au fost absolut normale, fara nimic negativ in ele. In mod paradoxal, exista pe acolo vreo 2 trepanati sectanti care scriu numai aberatii si cretinisme religioase ,insa aia sunt lasati sa zburde fara nicio cenzura, chiar iritand pe multi cititori ai articolelor de factura serioasa si stiintitifica, nemultumiti ca sunt lasate , la comentarii, imbecilitatile respectivilor (amenintand inclusiv cu renuntarea lor de a mai cit articole de pe site-ul ala Laughing ) . Mi s-a parut extrem de interesant fenomenul. vesel
De cand am inceput studiul asta , cu privire la asa zisul profil psihologic al unor comentatori la articole informative ( comentatori care sunt lasati liberi sa emita tot felul de dejectii sau aberatii)+ genul de reactii asteptate din partea cititorilor comentatori, am la activ vreo 4 site-uri in care mi-au fost cenzurate comentarii absolut fara niciun motiv logic. Fiind vorba despre un "studiu" personal, chiar nu am nicio frustrare ca nu sunt conforma celor lasati sa scrie chestii infecte sau sa spameze cu aberatii. In schimb, am satisfactia ca mi s-au confirmat banuielile in privinta celor care lasa libertatea deplina de exprimare la tot feluri de jeguri umane, imbecili sau bolnavi psihici, cenzurand in schimb comentarii de bun simt. Din punctul meu de vedere, "studiul" a fost extrem de relevant , chiar daca a fost vorba despre site-uri informative alese aleatoriu.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  baso Vin Iun 07, 2013 7:28 am

Programul secret, numit "PRISM", funcţionează începând din 2007 şi permite NSA să se conecteze la serverele firmelor, printr-un portal, cu scopul de a consulta informaţii despre utilizatori despre care există elemente ce permit să se creadă "în mod rezonabil" că se află în străinătate, totul fără vreo ordonanţă din partea justiţiei. Legea americană îi protejează pe cetăţeni de o supraveghere fără ordonanţă, însă persoanele din afara teritoriului american nu beneficiază de această protecţie şi pot să fie spionate în mod legal.

"O experienţă directă a acestor sisteme şi un sentiment de oroare faţă de posibilităţile pe care le oferă au determinat un ofiţer din domeniul informaţiilor să furnizeze prezentarea PoerPoint despre PRISM şi alte documente Washigton Post, cu scopul de a dezvălui ceea ce el apreciază că este o intruziune şocantă în viaţa privată", scrie Washington Post. "Ei pot să îţi vadă ideile formându-se pe măsură ce le tastezi", a mărturisit acest ofiţer pentru ziar.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ma miram yo de ce tot vad vizitatori "protejati ", din USA, pe aici Laughing
Exista, totusi, multi cetateni americani care locuiesc in alte tari. In mod rezonabil ma gandesc ca nici pt. astia n-au nevoie de mama ei de ordonanta chiar daca legea americana ii protejeaza pe toti cetatenii. Va fi interesant, in urmatorii ani, cum va evolua legislatia internetului si jurisdictia statelor cu privire la acest domeniu virtual. Pana una alta , posibilitatile FBI sunt cam disproportionat exagerate fata de justificarea prevenirii faptelor de terorism ori a altor fapte antisociale. Daca ei pot vedea ideile userilor pe masura ce sunt tastate, inseamna ca uneori chiar pot interveni in continutul lor ori sa le cenzureze mai inainte de a fi postate sau sa manipuleze conversatiile unor comunitati virtuale, sa declanseze miscari de protest reale, curente puternice de opinii politice, etc.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

internetu' - Pagina 4 Empty Re: internetu'

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum