SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

diverse

+10
(Still a)Live
mrnmarius
baso
RocketQu33n
Anahoret
Dracu' gol
lolo
Armand
ENKI
delta
14 participanți

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mier Oct 12, 2011 4:07 pm

baso a scris: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
pe pagina aia cea mai relevantă informație este asta:

Comments are closed.
laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mier Oct 12, 2011 5:17 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Nah, acu' Radu Moraru asteapta scuze de la Toyota scratch
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dupa rationamentul acesta, ar trebui ca si Discovery channel sau Raiffeisen Bank(am vazut si sigla astora pe blogul lui MB) sa-si ceara scuze lui Moraru pt. ca Badea l-a facut gaozar si a scris "mori"...

Yo zic ca Badea i-a facut Nasului cea mai tare reclama la proaspatul blog Laughing
Io am rasfoit numa' comentariile, mirandu-ma ca inca n-a aparut p-acolo anexa2, sa-l pupe-n dos si sa-l roage sa faca un forum. laugh
No, era p-acolo dementa, comentand la alta postare. veselie

Alexa says:
October 11, 2011 at 20:17

Nu numai Rodipet-ul draga Radu, ci si Letea, remember ! Sa nu uitam ca PSD-ul i-a facut cadou prin Ovidiu Musetescu, Letea lui Sechelariu. Din 2003 a inceput razboiul PSD de acaparare a presei libere. A inceput cu cumpararea hartiei de ziar. Asta nu trebuie uitat.

Vis a vis de o televiziune online, suntem o gramada si fiecare dintre noi, cei liberi in gandire si care nu datoram nimanui nimic o sustinem, fiindca orice opinie libera care transpare dincoace de cortina de fier a presei actuale este un pas spre libertate. A fi liber inseamna sa-ti folosesti libertatea. Asa ca fa pasul cu curaj si te asigur ca vei gasi si mijloacele. Sunt alaturi de voi !


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Joi Oct 13, 2011 5:56 pm

ENKI a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Nah, acu' Radu Moraru asteapta scuze de la Toyota scratch
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dupa rationamentul acesta, ar trebui ca si Discovery channel sau Raiffeisen Bank(am vazut si sigla astora pe blogul lui MB) sa-si ceara scuze lui Moraru pt. ca Badea l-a facut gaozar si a scris "mori"...

Yo zic ca Badea i-a facut Nasului cea mai tare reclama la proaspatul blog Laughing
Io am rasfoit numa' comentariile, mirandu-ma ca inca n-a aparut p-acolo anexa2, sa-l pupe-n dos si sa-l roage sa faca un forum. laugh
No, era p-acolo dementa, comentand la alta postare. veselie

Alexa says:
October 11, 2011 at 20:17

Nu numai Rodipet-ul draga Radu, ci si Letea, remember ! Sa nu uitam ca PSD-ul i-a facut cadou prin Ovidiu Musetescu, Letea lui Sechelariu. Din 2003 a inceput razboiul PSD de acaparare a presei libere. A inceput cu cumpararea hartiei de ziar. Asta nu trebuie uitat.

Vis a vis de o televiziune online, suntem o gramada si fiecare dintre noi, cei liberi in gandire si care nu datoram nimanui nimic o sustinem, fiindca orice opinie libera care transpare dincoace de cortina de fier a presei actuale este un pas spre libertate. A fi liber inseamna sa-ti folosesti libertatea. Asa ca fa pasul cu curaj si te asigur ca vei gasi si mijloacele. Sunt alaturi de voi !


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Hopa, a coborat din cercurile inalte si coana aquarius(r)pro, care a participat la chat-ul de astazi, avand in cap, printre putine altele, celebra re-educare. vesel

13:30
Roxana: Buna Radule. Cand te lamuresti cum este cu online-ul si ce minunatii se pot face pe online ( mai multe decat pe tv offline) sper sa poti organiza dezbateri ( ma feresc de denumirea de talk-show) intr-un format ce sa permita ca partenerii tai de discutii sa fie oamenii de rand. Chiar se poate si inca extrem de eficient.
OK, sa trecem, la intrebari:
1. In ce masura crezi ca ai puterea si curajul sa creezi, sa reinventezi idea de dezbatere politica chiar folosind mediul online vs a astepta / a negocia o prezenta la un post tv off-line?
2. Care a fost rata medie de audienta pe care ai avut-o cu emisiunea Nasul pana sa ajungi la 10TV? Ce inseamna acea rata tradusa in oameni / receptoare / gospodarii Smile) ?
3. v-ati gandit pana acum ca oamenii ar si asculta o dezbatere? Radiourile online sunt relativ usor de "setat" si exista multi care au telefoane dragalase si pot asculta live.
4. In ce masura esti dispus sa folosesti libertatea internetului - in sensul ca internetul iti da posibilitatea de a transmite mult mai mult decat 1 ora. Dar asta inseamna mai mult de munca, inclusiv un pic de re-educare a persoanelor care percep ca singura solutie TV-ul offline.

PS Sunt multi pensionari online, doar ca putini scriu. Chestie de bun simt si timiditate.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Radu Moraru: Deja ne-am gandit la cateva upgrade-uri pentru Nasul. Voi scrie despre audienta in curand. Da, avem o solutie de tip radio. Oricum luati-ma usor, inca invat despre lumea internetului, o piata extrem de complicata si oameni extrem de inteligenti comparativ cu TV-ul


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Dum Ian 29, 2012 10:08 pm

Hm, cred ca e doua sau a treia zi in care nu pot accesa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Shocked
O fi suspendat?! scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Dum Ian 29, 2012 10:21 pm

ENKI a scris:Hm, cred ca e doua sau a treia zi in care nu pot accesa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Shocked
O fi suspendat?! scratch
Poate tu! Laughing Io văz că pot intra. Facem aşa: io intru şi tu citeşti! Laughing
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Dum Ian 29, 2012 10:32 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:Hm, cred ca e doua sau a treia zi in care nu pot accesa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Shocked
O fi suspendat?! scratch
Poate tu! Laughing Io văz că pot intra. Facem aşa: io intru şi tu citeşti! Laughing
Neah! Intra si citeste tu, daca ai chef, io doar vroiam sa intretin o oarecare ritmicitate a unui presupus cititor virtual. laugh

P.S. Incerc si de la birou, cu prima ocazie. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Dum Ian 29, 2012 10:35 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:Hm, cred ca e doua sau a treia zi in care nu pot accesa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Shocked
O fi suspendat?! scratch
Poate tu! Laughing Io văz că pot intra. Facem aşa: io intru şi tu citeşti! Laughing
Neah! Intra si citeste tu, daca ai chef, io doar vroiam sa intretin o oarecare ritmicitate a unui presupus cititor virtual. laugh

P.S. Incerc si de la birou, cu prima ocazie. Laughing
Neah! Deja am ieşit. DĂCÂT te ipotetic ajutam pe tine. Dacă-mi împrumutai IP-ul, te puteam ajuta complet. Laughing

PS: Go 4 it!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Dum Ian 29, 2012 10:38 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:Hm, cred ca e doua sau a treia zi in care nu pot accesa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Shocked
O fi suspendat?! scratch
Poate tu! Laughing Io văz că pot intra. Facem aşa: io intru şi tu citeşti! Laughing
Neah! Intra si citeste tu, daca ai chef, io doar vroiam sa intretin o oarecare ritmicitate a unui presupus cititor virtual. laugh

P.S. Incerc si de la birou, cu prima ocazie. Laughing
Neah! Deja am ieşit. DĂCÂT te ipotetic ajutam pe tine. Dacă-mi împrumutai IP-ul, te puteam ajuta complet. Laughing

PS: Go 4 it!
Uite asa imi dzice mie, mai nou, cand dau "click". Suspect
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Dum Ian 29, 2012 10:44 pm

ENKI a scris:
Uite asa imi dzice mie, mai nou, cand dau "click". Suspect
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asta după ce se încarcă de tot pagina? Căci chestiunea cu pricina e sus, pe pagină, iar mai jos sunt fel de fel de articole.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Lun Ian 30, 2012 9:35 am

(Still a)Live a scris:Asta după ce se încarcă de tot pagina? Căci chestiunea cu pricina e sus, pe pagină, iar mai jos sunt fel de fel de articole.

Asa arata aseara pagina incarcata total. Acum nu se mai incarca deloc. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Lun Ian 30, 2012 10:00 am

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Asta după ce se încarcă de tot pagina? Căci chestiunea cu pricina e sus, pe pagină, iar mai jos sunt fel de fel de articole.

Asa arata aseara pagina incarcata total. Acum nu se mai incarca deloc. Laughing


Pui de dac liber , s-o fi suparat pe tine vreo Doamne-Doamne de internet ca esti prea securila-iepurila si ti-o fi bagat vreo restrictzionare la linkul catre sfantul Nas de horanjada laugh

La mine se incarca complet kkt-ul ala de platforma in constructie laugh Insa mi-e lene si n-am stomac sa-i spionez laugh

Yote, si eu itzi pot face o premonitzie(cobe-cobire) : totzi aia care posteaza cu sfintzenie p'acolo... se kk-A imprastiat ca macrameul . Adica: verbal diareic Laughing Lucru firesc, de altfel, tinand cont ca la ei collon-ul are fisha postului de la sinapse Laughing




De ce se kk-A imprastiat ca macrameul ? Laughing Pt. ca altzii isi poarta phoula pe stanga laugh

Sa vedem ce zice Croitorul laugh

Un tip din Tg Jiu merge le doctorul de familie si intreaba:
-Domnule doctor, ma apuca un tremurat de corp, capul imi vibreaza de imi tiuie urechile, genunchii ma inteapa pana in rotula!
Primeste o trimitere la un medic neurolog, care ii recomanda un set de analize. Acesta le citeste si analizeaza comportamentul bolii si ii spune pacientului ca trebuie sa-i taie penisul pentru a rezolva problema.
-Domnule doctor, mai bine mor decat sa fac asta, va rog, mai dati-mi o sansa si la alt doctor...
Acesta il trimite la un profesor universitar, al carui student a fost, pentru o noua incercare si ajungand la acesta ii spune:
-Domnule profesor, ma apuca un tremurat de corp, capul imi vibreaza de imi tiuie urechile, genunchii ma inteapa pana in rotula!
Profesorul citeste noul set de analize, noteaza comportamentul bolii si ii spune pacientului, ca trebuie sa-i taie penisul pentru a rezolva problema.
-Bine domnule profesor, va rog sa-l taiati.
Dupa un an in Tg Jiu, la un croitor vestit, Vladoiescu de pe Str Jiului, fostul pacient vrea sa-si faca o pereche de pantaloni si este rugat de croitor sa vina a doua zi la proba. Acesta vine a doua zi si cand ii imbraca, croitorul il intreaba pe ce parte poarta penisul pentru ai face locasul special, insa clientul,stiind ca nu are penis, ii spune ca nu are importanta!
Croitorul zambeste:
-Domnul meu, daca eu iti fac locasul in stanga si mata o porti pe dreapta, te apuca un tremurat de corp, capul iti vibreaza de iti tiuie urechile, genunchii te dor pana la rotula!


Ultima editare efectuata de catre baso in Lun Ian 30, 2012 10:51 am, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Lun Ian 30, 2012 10:51 am

baso a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Asta după ce se încarcă de tot pagina? Căci chestiunea cu pricina e sus, pe pagină, iar mai jos sunt fel de fel de articole.

Asa arata aseara pagina incarcata total. Acum nu se mai incarca deloc. Laughing


Pui de dac liber , s-o fi suparat pe tine vreo Doamne-Doamne de internet ca esti prea securila-iepurila si ti-o fi bagat vreo restrictzionare la linkul catre sfantul Nas de horanjada laugh

La mine se incarca complet kkt-ul ala de platforma in constructie laugh Insa mi-e lene si n-am stomac sa-i spionez laugh
Mda, o sa incerc si de la birou, ca mi-e lene sa-mi pun chiar acum stick-ul de net mobil. laugh

P.S. Am auzit ca s-a deschis un forum p-acolo si eram putin curios. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Lun Ian 30, 2012 10:52 am

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Asta după ce se încarcă de tot pagina? Căci chestiunea cu pricina e sus, pe pagină, iar mai jos sunt fel de fel de articole.

Asa arata aseara pagina incarcata total. Acum nu se mai incarca deloc. Laughing


Pui de dac liber , s-o fi suparat pe tine vreo Doamne-Doamne de internet ca esti prea securila-iepurila si ti-o fi bagat vreo restrictzionare la linkul catre sfantul Nas de horanjada laugh

La mine se incarca complet kkt-ul ala de platforma in constructie laugh Insa mi-e lene si n-am stomac sa-i spionez laugh
Mda, o sa incerc si de la birou, ca mi-e lene sa-mi pun chiar acum stick-ul de net mobil. laugh

P.S. Am auzit ca s-a deschis un forum p-acolo si eram putin curios. laugh

Am bagat si ceva muzici pt. bagaretzii de ochi p'aici raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  Dracu' gol Lun Ian 30, 2012 1:22 pm

ENKI a scris:Am auzit ca s-a deschis un forum p-acolo si eram putin curios. laugh
Portocăcănarii se pupă reciporc in kur p-acolo, ţinta principală rămînînd, totuşi, bucile marinăreşti. Cine nu se conformează e banat pentru offtopic... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Lun Ian 30, 2012 4:12 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Am auzit ca s-a deschis un forum p-acolo si eram putin curios. laugh
Portocăcănarii se pupă reciporc in kur p-acolo, ţinta principală rămînînd, totuşi, bucile marinăreşti. Cine nu se conformează e banat pentru offtopic... raset
Sa inteleg ca ai offtopicat deja? laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Lun Ian 30, 2012 4:29 pm

ENKI a scris:P.S. Am auzit ca s-a deschis un forum p-acolo si eram putin curios. laugh
Eu n-am auzit de niciun forum pe acel site și eram și mai puțin curios decât tine... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Lun Ian 30, 2012 4:30 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Am auzit ca s-a deschis un forum p-acolo si eram putin curios. laugh
Portocăcănarii se pupă reciporc in kur p-acolo, ţinta principală rămînînd, totuşi, bucile marinăreşti. Cine nu se conformează e banat pentru offtopic... raset
Cuma adică? Shocked
Dacă pupi doar curul lui Emil Boc iei ban? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Lun Ian 30, 2012 4:34 pm

delta a scris:
ENKI a scris:P.S. Am auzit ca s-a deschis un forum p-acolo si eram putin curios. laugh
Eu n-am auzit de niciun forum pe acel site și eram și mai puțin curios decât tine... veselie
Intre timp a inceput sa picure net pe teava aia, astfel incat am reusit sa vad cam atat, deocamdata. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Ian 31, 2012 12:42 pm

Enki , ia vezi clipurile din linkul asta ! Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Incearca sa vizualizezi prima data fara sonor, fiind atent doar la gestica personajului raset Ce-ti sugereaza fara sa stii ce bombane ? Laughing Acolo unde gesturile se repeta sau are tresariri involuntare din urmeri ori procedeaza la gesturi noi (mai ales alea care te amuza ) da replay la fazele respective, cu sonor laugh

Avem foarte multzi greci, italieni care s-au adaptat aici si care vor sa fie actionari ...(biip laugh -un gest involuntar cu pumnul fara degetul mare bagat intre aratator si urmatorul ) cumparand chiar si o actziune laugh
Ei asa se salutau : Domnule Mogul, domnisoara Mogul ! Sigur, cu umorul respectiv ...ca avem un public ââââ geek educat si inteligent care stie sa faca ...
....Dincolo de astea, ei cu ce se aleg altfel spus ?
- intreaba reporterul .Cu ochii spre cer, nasul raspune ': Pai nu, ei se aleg in primul rand cu satisfactzia...bla-bla veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mar Ian 31, 2012 12:56 pm

Ce-i aia "Comitet de integritate"? confused
Este acolo o comisie de inchizitori care decid dacă postarea unui utilizator conține necesarele pupături în fund la adresa matolului? Suspect

P.S. Mă refer la rangul de sub nick-ul unora de pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Ian 31, 2012 1:14 pm

delta a scris:Ce-i aia "Comitet de integritate"? confused

O fi ceva legat de platforma in constructzie a Nasului , conditionata de subscriptzia publica Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Ian 31, 2012 1:23 pm

baso a scris:Enki , ia vezi clipurile din linkul asta ! Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Incearca sa vizualizezi prima data fara sonor, fiind atent doar la gestica personajului raset Ce-ti sugereaza fara sa stii ce bombane ? Laughing Acolo unde gesturile se repeta sau are tresariri involuntare din urmeri ori procedeaza la gesturi noi (mai ales alea care te amuza ) da replay la fazele respective, cu sonor laugh

Avem foarte multzi greci, italieni care s-au adaptat aici si care vor sa fie actionari ...(biip laugh -un gest involuntar cu pumnul fara degetul mare bagat intre aratator si urmatorul ) cumparand chiar si o actziune laugh
Ei asa se salutau : Domnule Mogul, domnisoara Mogul ! Sigur, cu umorul respectiv ...ca avem un public ââââ geek educat si inteligent care stie sa faca ...
....Dincolo de astea, ei cu ce se aleg altfel spus ?
- intreaba reporterul .Cu ochii spre cer, nasul raspune ': Pai nu, ei se aleg in primul rand cu satisfactzia...bla-bla veselie

Deocamdata am vazut (fara sonor) doar un minut si juma' din primul clip: in afara de faptul ca imbecilul aduce tot mai mult cu Nicolae Ulieru,
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am avut impresia ca incearca sa explice ca-i expert in alba-neagra. veselie
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Ian 31, 2012 1:33 pm

Ehhh, am observat ca tanti mogul alexa are ecuson "comitet de integritate " laugh
Daca ar ajunge Nasul ca dupa televiziune sa-si faca si partid , ca DD-ul, si Alexa ar ajunge prim ninistru raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Ian 31, 2012 3:24 pm

ENKI a scris:
Deocamdata am vazut (fara sonor) doar un minut si juma' din primul clip: in afara de faptul ca imbecilul aduce tot mai mult cu Nicolae Ulieru,
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Poate pt. ca si Nasul are barba sura raset Macar ca Ulieru avea ceva actoricesc in atitudine, fiind un personaj cel putzin ciudat daca nu un excentric . Mi s-a parut pitoresc in calitatea lui de purtator de cuvant al SRI . Laughing Cand il auzeam ce spune, imi era greu sa-mi dau seama daca vorbeste serios sau daca joaca intr-un film laugh

Potrivit sursei de pe Internet, Ulieru este mai inteligent decat Radu Moraru raset Deci, este peste nivelul de tzian si chilotzean Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Ian 31, 2012 3:55 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
Deocamdata am vazut (fara sonor) doar un minut si juma' din primul clip: in afara de faptul ca imbecilul aduce tot mai mult cu Nicolae Ulieru,
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Poate pt. ca si Nasul are barba sura raset Macar ca Ulieru avea ceva actoricesc in atitudine, fiind un personaj cel putzin ciudat daca nu un excentric . Mi s-a parut pitoresc in calitatea lui de purtator de cuvant al SRI . Laughing Cand il auzeam ce spune, imi era greu sa-mi dau seama daca vorbeste serios sau daca joaca intr-un film laugh

Potrivit sursei de pe Internet, Ulieru este mai inteligent decat Radu Moraru raset Deci, este peste nivelul de tzian si chilotzean Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

M-ai ispit sa fac testul. laugh bine
N-am sa pun aci scorul, dar e musai sa citez textul insotitor, cu regrete pentru meseriile ratate. raset

Comparat cu toți userii care au dat acest test, sunteți în top 10% ca nivel de inteligență.
Comparat cu datele din țarile europene cuprinse în studiul nostru, sunteți:
Mai deștept decât 87% dintre englezi
Mai deștept decât 87% dintre olandezi
Mai deștept decât 88% dintre germani
Mai deștept decât 88% dintre austrieci
Mai destept decât 89% dintre italieni
Mai deștept decât 89% dintre spanioli
Mai deștept decât 89% dintre slovaci
Mai deștept decât 90% dintre cehi
Mai deștept decât 90% dintre romani
Mai deștept decât 91% dintre bulgari
Mai deștept decât 91% dintre ucrainieni
Mai deștept decât 92% dintre maghiari
Prin urmare, aveți potențial suficient pentru a putea practica o meserie în țările de mai sus (citiți analiza de la sfârșitul paginii pentru sugestii)

Trebuie observat că testul pe care tocmai l-ați rezolvat este puternic orientat pe măsurarea abilitaților în recunoașterea modelelor. Prin urmare este relevant pentru capacitatea de gândire abstractă, însă orientat spre partea exactă și rațională. Există diverse alte tipuri de inteligență (cea emoționala, ca exemplu, este printre următoarele ca importanță). În viitor, vom adăuga și teste special realizate pentru măsurarea inteligenței pe toate planurile, cu un discount convenabil pentru clienții noștri fideli.
Am măsurat comportamentul dumneavoastră probabil în domenii cum ar fi cel financiar, cel industrial și cel științific. Luând în calcul nu doar scorul în sine, ci și întrebările (dacă există) la care ați dat răspunsuri gresite, posturile pentru care nivelul dumneavoastră de inteligență vă recomandă sunt: inginer, ginecolog, scriitor, key account manager
.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Ian 31, 2012 5:22 pm

Pui de dac, nu vad sa scrie la recomandari ca ai fi bun si de purtator de vorbe la SRI laugh
Bine, yo nu prea pricep de ce ginecologii tra' sa fie in top 10% ca nivel de inteligentza scratch Mult mirata sunt din acest motiv laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Ian 31, 2012 5:41 pm

baso a scris:Pui de dac, nu vad sa scrie la recomandari ca ai fi bun si de purtator de vorbe la SRI laugh
Bine, yo nu prea pricep de ce ginecologii tra' sa fie in top 10% ca nivel de inteligentza scratch Mult mirata sunt din acest motiv laugh
Pe mine m-a distrat faza cu ginecologia, pentru ca, firav fiind io in copilarie, cu degete lungi si maini mult prea finute, ca de domnita, primeam de la apropiati doar doua recomandari in ceea ce priveste viitorul: pianist sau... ginecolog. laugh


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mar Ian 31, 2012 6:25 pm, editata de 2 ori (Motiv : corectura)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Mar Ian 31, 2012 6:07 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Pui de dac, nu vad sa scrie la recomandari ca ai fi bun si de purtator de vorbe la SRI laugh
Bine, yo nu prea pricep de ce ginecologii tra' sa fie in top 10% ca nivel de inteligentza scratch Mult mirata sunt din acest motiv laugh
Pe mine m-a distrat faza cu ginegologia, pentru ca, firav fiind io in copilarie, cu degete lungi si maini mult prea finute, ca de domnita, primeam de la apropiati doar doua recomandari in ceea ce priveste viitorul: pianist sau... ginecolog. laugh
Sau hoţ de buzunare, da' le-o fi fost jenă să-ţi recomande asta. Laughing Ajungând matale bugetar, cică tot cam aia eşti, furând, practic, din bugetul statului care este el. Aşa ţi-ar zice Mircea PPDD. vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Ian 31, 2012 6:30 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Pui de dac, nu vad sa scrie la recomandari ca ai fi bun si de purtator de vorbe la SRI laugh
Bine, yo nu prea pricep de ce ginecologii tra' sa fie in top 10% ca nivel de inteligentza scratch Mult mirata sunt din acest motiv laugh
Pe mine m-a distrat faza cu ginegologia, pentru ca, firav fiind io in copilarie, cu degete lungi si maini mult prea finute, ca de domnita, primeam de la apropiati doar doua recomandari in ceea ce priveste viitorul: pianist sau... ginecolog. laugh
Sau hoţ de buzunare, da' le-o fi fost jenă să-ţi recomande asta. Laughing Ajungând matale bugetar, cică tot cam aia eşti, furând, practic, din bugetul statului care este el. Aşa ţi-ar zice Mircea PPDD. vesel
Mai, iti dai seama cati scelerati ca ala s-au inscris in partidul TV, avand sanse din ce in ce mai mari sa ajunga la bucate, adica la intocmirea bugetului?! agitat
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Mar Ian 31, 2012 7:09 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Pui de dac, nu vad sa scrie la recomandari ca ai fi bun si de purtator de vorbe la SRI laugh
Bine, yo nu prea pricep de ce ginecologii tra' sa fie in top 10% ca nivel de inteligentza scratch Mult mirata sunt din acest motiv laugh
Pe mine m-a distrat faza cu ginegologia, pentru ca, firav fiind io in copilarie, cu degete lungi si maini mult prea finute, ca de domnita, primeam de la apropiati doar doua recomandari in ceea ce priveste viitorul: pianist sau... ginecolog. laugh
Sau hoţ de buzunare, da' le-o fi fost jenă să-ţi recomande asta. Laughing Ajungând matale bugetar, cică tot cam aia eşti, furând, practic, din bugetul statului care este el. Aşa ţi-ar zice Mircea PPDD. vesel
Mai, iti dai seama cati scelerati ca ala s-au inscris in partidul TV, avand sanse din ce in ce mai mari sa ajunga la bucate, adica la intocmirea bugetului?! agitat
Puşchea pe limbă, bre!!!!!!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 8 Empty Re: diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum