SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

diverse

+10
(Still a)Live
mrnmarius
baso
RocketQu33n
Anahoret
Dracu' gol
lolo
Armand
ENKI
delta
14 participanți

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Mai 08, 2010 2:22 pm

Live a scris:ENKI, Aqua a fost la una dintre întâlniri. Ultima la care am fost eu. A stat destul de puţin. Suficient, însă, cât să-mi dau seama că...chiar există.
Ei, stiu ca exista si ca o cheama Roxana Panait. Mai mult, stiu ca o interesa o noua Constitutie, lucrand ea sub maiastra bagheta a agentei sorosiste Smaranda Enache. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ma intrebam insa daca facea recrutari pentru LF sau isi folosea locotenentele. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Sam Mai 08, 2010 4:18 pm

ENKI a scris:
Live a scris:ENKI, Aqua a fost la una dintre întâlniri. Ultima la care am fost eu. A stat destul de puţin. Suficient, însă, cât să-mi dau seama că...chiar există.
Ei, stiu ca exista si ca o cheama Roxana Panait. Mai mult, stiu ca o interesa o noua Constitutie, lucrand ea sub maiastra bagheta a agentei sorosiste Smaranda Enache. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ma intrebam insa daca facea recrutari pentru LF sau isi folosea locotenentele. laugh
Bre, ceea ce ştiu eu despre Landmark Forums-legat de tipele de pe RTV-ştiu de la o useriţă(alta decât Aqua sau...sub...alea). Cu noua constipaţie...doar ştim că s-a tot încercat marea cu deştu' pe RTV. Şi nu numai. Aqua e, cumva, creierul din umbră(sună cam aiurea, ştiu! laugh ). Cu Legea (i)Luctraţiei ştim că s-a ocupat...cineva. Sau de legea...mai bine. Noua constituţie atletică e "în lucru", din câte am dedus de pe ici, de pe colo.
PS: Ai reuşit să cumperi gloanţe sau încep să economisesc şi io? laugh

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Mai 08, 2010 4:38 pm

Live a scris:
ENKI a scris:
Live a scris:ENKI, Aqua a fost la una dintre întâlniri. Ultima la care am fost eu. A stat destul de puţin. Suficient, însă, cât să-mi dau seama că...chiar există.
Ei, stiu ca exista si ca o cheama Roxana Panait. Mai mult, stiu ca o interesa o noua Constitutie, lucrand ea sub maiastra bagheta a agentei sorosiste Smaranda Enache. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ma intrebam insa daca facea recrutari pentru LF sau isi folosea locotenentele. laugh
Bre, ceea ce ştiu eu despre Landmark Forums-legat de tipele de pe RTV-ştiu de la o useriţă(alta decât Aqua sau...sub...alea). Cu noua constipaţie...doar ştim că s-a tot încercat marea cu deştu' pe RTV. Şi nu numai. Aqua e, cumva, creierul din umbră(sună cam aiurea, ştiu! laugh ). Cu Legea (i)Luctraţiei ştim că s-a ocupat...cineva. Sau de legea...mai bine. Noua constituţie atletică e "în lucru", din câte am dedus de pe ici, de pe colo.
PS: Ai reuşit să cumperi gloanţe sau încep să economisesc şi io? laugh
Prea scumpe cartusele pentru leprele astea. laugh
Io zic sa-i bombardam spiritual! laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Mai 08, 2010 6:59 pm

Blogul lui Miki Spaga:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sa nu-mi spuneti ca nu v-a placut ce-ati vazut p-acolo. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Dum Mai 09, 2010 12:51 am

ENKI a scris:
Prea scumpe cartusele pentru leprele astea. laugh
Io zic sa-i bombardam spiritual! laugh
Vino tu cu spir(i)tul, că bag io bombardamentul! laugh

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Dum Mai 09, 2010 7:19 am

ENKI a scris:
Live a scris:ENKI, Aqua a fost la una dintre întâlniri. Ultima la care am fost eu. A stat destul de puţin. Suficient, însă, cât să-mi dau seama că...chiar există.
Ei, stiu ca exista si ca o cheama Roxana Panait. Mai mult, stiu ca o interesa o noua Constitutie, lucrand ea sub maiastra bagheta a agentei sorosiste Smaranda Enache. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ma intrebam insa daca facea recrutari pentru LF sau isi folosea locotenentele. laugh

Mai, "convocatorul" ala la redactarea constitutziei imi aduce aminte de imaginile vazute la TV, pe la sfarsitul lui '89 -inceputul lui '90, cand apareau tot felul de grupatzi , asezatzi ca pentru poza, pentru a-si debita discursurile ce incepeau cu invariabilul " Dragi concetazteni " si se terminau cu "Am invins. Asa sa ne ajute Dumnezeu" laugh S-a ajuns la un adevarat circ al mesajelor patriotice Very Happy Multzi dintre grupatii aia erau tare dubiosi Cool Imi dadeau impresia ca apar la TV pentru a avea o dovada inregistrata ca sunt revolutzionari si nu altceva laugh
Nu m-ar mira ca belphegor sa faca parte, si el, din colectivul de amendare al Constitutiei ; ca prea i s-a pus pata pe virgulele din textele constitutzionale Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Dum Mai 09, 2010 7:42 am

Live a scris: Bre, ceea ce ştiu eu despre Landmark Forums-legat de tipele de pe RTV-ştiu de la o useriţă(alta decât Aqua sau...sub...alea). Cu noua constipaţie...doar ştim că s-a tot încercat marea cu deştu' pe RTV. Şi nu numai. Aqua e, cumva, creierul din umbră(sună cam aiurea, ştiu! laugh ). Cu Legea (i)Luctraţiei ştim că s-a ocupat...cineva. Sau de legea...mai bine. Noua constituţie atletică e "în lucru", din câte am dedus de pe ici, de pe colo.
PS: Ai reuşit să cumperi gloanţe sau încep să economisesc şi io? laugh

In principiu, oricine are dreptul sa -si spele creierul daca asa se simte bine (sa fie membru MISA-pe gratis- sau sa plateasca Landmark Forums ca sa i-l spele si instruiasca laugh )Mai grav este atunci cand genul asta de oameni devin activaci de partid in scop de propaganda laugh Devine practic imposibil de dialogat ratzional cu niste zombificatzi care denatureaza inclusiv adevaruri simple si clare ...obligand interlocutorul, adeseori prin fortza si agresivitate, sa le asimileze credintza .

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Dum Mai 09, 2010 12:09 pm

Live a scris:
ENKI a scris:
Live a scris:ENKI, Aqua a fost la una dintre întâlniri. Ultima la care am fost eu. A stat destul de puţin. Suficient, însă, cât să-mi dau seama că...chiar există.
Ei, stiu ca exista si ca o cheama Roxana Panait. Mai mult, stiu ca o interesa o noua Constitutie, lucrand ea sub maiastra bagheta a agentei sorosiste Smaranda Enache. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ma intrebam insa daca facea recrutari pentru LF sau isi folosea locotenentele. laugh
Bre, ceea ce ştiu eu despre Landmark Forums-legat de tipele de pe RTV-ştiu de la o useriţă(alta decât Aqua sau...sub...alea). Cu noua constipaţie...doar ştim că s-a tot încercat marea cu deştu' pe RTV. Şi nu numai. Aqua e, cumva, creierul din umbră(sună cam aiurea, ştiu! laugh ). Cu Legea (i)Luctraţiei ştim că s-a ocupat...cineva. Sau de legea...mai bine. Noua constituţie atletică e "în lucru", din câte am dedus de pe ici, de pe colo.
PS: Ai reuşit să cumperi gloanţe sau încep să economisesc şi io? laugh

Completari interesante la LF, pe un blog nestudiat atent la descoperire, poate si pentru ca nu adunase atatea comentarii la acest post:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Autorul blogului - gmmail - zice despre sine ca este psiholog, iar din primul comentariu reiese ca ar avea prenumele Marin*. Sigur, nu rezulta de nicaieri ca ar avea numele de familie Pandele ( laugh ), dar mie stilul si preocuparile imi par cel putin cunoscute. laugh
Foarte interesante comentariile, atat sub aspectul continutului, cat si al dispunerii lor (in timp si pe pagina in sine).
Un comentariu mai aparte, cel cu nr. 59, mi-a confirmat o banuiala: legatura dintre LF si Amway, cea din urma fiind o firma ce facea (mai face?!) prezentari pe la casele clientilor, firma care, cel putin in urma cu 14-15 ani viza cu precadere familiile cadrelor militare...

* Cea care i se adreseaza cu aplelativul Marin este Maria Barbu, o poeta remarcabila, foarte apropiata lui Adrian Nastase. laugh

EDIT
In caz ca dispare blogul aluia, filmul despre LF:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

EDIT PLUS
Laura Toma a scris:"Spalati-mi creierul, daca asta ma ajuta"
Vedeta de televiziune Dana Razboiu a urmat si ea pachetul Landmark pentru ca isi dorea neaparat un curs de leadership. Auzise de acest sistem de la o prietena si, dupa ce a studiat parerile pro si contra pe forumurile de pe internet, a decis sa se implice. Asta, chiar daca initial au coplesit-o unele marturii in care metoda Landmark era descrisa drept o adevarata operatiune de spalare pe creier. "Eu sunt o fire deschisa si mi-am spus: «Spalati-mi creierul, daca asta ma ajuta sa fiu un om mai bun». Nu mi-au spalat creierul, dimpotriva, mi-au dat foarte multa incredere in mine. Cursurile Landmark m-au modelat, m-au maturizat", povesteste vedeta. si Cristina Trepcea, membru al CNA, se arata impresionata de educatia Landmark, dar nu da detalii, intrucat a semnat un acord de confidentialitate.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Dum Mai 09, 2010 1:16 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Dum Mai 09, 2010 12:12 pm

ENKI a scris:Acu', daca tot am cautat in member list la "S", am mai gasit o clona a Alexei: sabryna
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
OK, dar menopauzista avea contul sabryna în perioada în care era activ contul alexa2? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Dum Mai 09, 2010 12:16 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Acu', daca tot am cautat in member list la "S", am mai gasit o clona a Alexei: sabryna
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
OK, dar menopauzista avea contul sabryna în perioada în care era activ contul alexa2? scratch
Da, desigur. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Dum Mai 09, 2010 1:17 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Acu', daca tot am cautat in member list la "S", am mai gasit o clona a Alexei: sabryna
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
OK, dar menopauzista avea contul sabryna în perioada în care era activ contul alexa2? scratch

Dar a fost vreodata inactiv contul ei? Ca si acuma mai apare ca moderatoare la Incultura.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Dum Mai 09, 2010 2:09 pm

RocketQu33n a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Acu', daca tot am cautat in member list la "S", am mai gasit o clona a Alexei: sabryna
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
OK, dar menopauzista avea contul sabryna în perioada în care era activ contul alexa2? scratch

Dar a fost vreodata inactiv contul ei? Ca si acuma mai apare ca moderatoare la Incultura.

Pai daca Tayla nu mai posteaza pe contul Alexa, ce-i poate face Piticu '? Cum s-o f...? laugh Prefera sa-l execute pe delta, ca-i baietzel iar fetitzele raman obpremiante ! laugh

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Dum Mai 09, 2010 3:37 pm

baso a scris:

In principiu, oricine are dreptul sa -si spele creierul daca asa se simte bine (sa fie membru MISA-pe gratis- sau sa plateasca Landmark Forums ca sa i-l spele si instruiasca laugh )Mai grav este atunci cand genul asta de oameni devin activaci de partid in scop de propaganda laugh Devine practic imposibil de dialogat ratzional cu niste zombificatzi care denatureaza inclusiv adevaruri simple si clare ...obligand interlocutorul, adeseori prin fortza si agresivitate, sa le asimileze credintza .
EZAPT!!!!!!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  Vizitato Dum Mai 09, 2010 5:59 pm

Lipsa banilor si nemultzumirile vor alimenta extremismul . Cam asa vad eu treaba . Nashpa.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Dum Mai 09, 2010 10:29 pm

baso a scris:Lipsa banilor si nemultzumirile vor alimenta extremismul . Cam asa vad eu treaba . Nashpa.

Stai lnistita, nici extremismul nu mai este ce era, ci doar o melodrama controlata de sistem, cand pe stanga, cand pe dreapta, pentru a se autoregla. laugh
Ia uite cu ce imn vor "baietii" sa scoata lumea in strada:

B.U.G. Mafia – Bag Pula-n Lume Si V-o Fac Cadou (feat. ViLLy) versuri :

Intro (ViLLy):
Unde s-au dus, cand au apus // Anii de sus ai gloriei lor…

Refren (x2) (ViLLy):
Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii si flintele haiducilor…

Uzzi Intro:
Am vrut sa fie nu doar BUG Mafia…
Am vrut sa fie o tara-ntraga pentru o tara-ntreaga…
B.U.G. Mafia…

Uzzi Strofa I:
Viata-i un cadou frumos si unu de cacat, // De cacat sa traiesti in Romania defapt…
Nu ca e ceata, praf, e un sistem bolnav, // intr-o tara frumoasa pe care-o fac pilaf…
tarfe ordinare cu un singur scop, // Sa ne sece pe toti ca ei sa fie-n top,
Nu conteaza cine moare, daca moare, cum traieste, // Ca oamenii se-arunca de pe blocuri orbeste,
Ca oamenii-si dau foc pentru ca nu au de mancare, // Ca se moare in spitale de atata nepasare,
Ca se spanzura copiii de dor pentru parinti // Plecati afara, unii cu multa scoala,
Ca n-au mai suportat bataia de joc, // Politica pe bat cu Pic si Poc…
in mortii vostri de hoti cu pretentii de lorzi, // Genocid cu alta fata, sa va vad pe toti morti
Acum!

tataee Strofa I:
Mai bine beau otet, ma jur, // Decat s-ascult ziaristi cum ii ling pe astia-n cur,
Decat s-ascult cum au pus-o ei de-un blat… // O parte din presa inca preseaza doar cacat…
Cum ca se face, cum ca se drege, // Cum ca pe ei nimeni nu ii mai intelege…
Ar trebui ca cineva sa ii alerge // Si sa ii mangaie pe spate cu ciomege…
E vina mea // C-am asteptat atatia ani… “Poate s-o schimba ceva…”
N-am realizat ca am dusmani p-aici, // Stai asa ca o s-ascut si eu lama de la brici…
Mi-a zis un frate sa tac, sa fiu atent // C-o sa trimita garda sa ma duca la ciment,
Dar tip cat pot de tare pan-o sa cad in cavou // Bag pula-n lume si apoi v-o fac cadou!

Refren (x2) (ViLLy):
Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii si flintele haiducilor…
Refren secundar (tataee):
Sunt aici, la mine sub tricou, // Rasuna-n mintea mea zi de zi ca un ecou…
Sa sufar eu pentru voi?… O zic din nou… // Bag pula-n lume si v-o fac cadou!

Caddillac Strofa I:
Ridicati drapelu’ sus, sus, sa se vada… // Scrieti pe el “Romania e de prada”
Ca merg oamenii cu capu’ plecat pe strada, // Apasati de o viata de corvoada…
Bravada in mass-media, guvernu’ face media, // traim bine, sa mor eu, asta-i concluzia…
Europeni… Da’ pentru cine nu stia, // Europenii, pe le noi, au spor de lumea-a-treia…
intelegi care-i ideea? Astia ne fac, // La fel de sigur cum mi se spune Caddillac…
Ne vand ca sclavi, dupa cum le e pe plac, // Stii ca degeaba strig eu, daca altii tac…
Un drogat ameninta cu acu’ infectat, // Dar un doctor este cel care te-nteapa cu el de fapt…
E ca dracu, ploua cu cacat, // Ai grija cat respiri, sa nu fii impozitat…

Uzzi Strofa I:
Acum! lesinati in drum // Justitia dreapta se stramba oricum,
Ca e oarba si nu vede cand si cum aplica lege, // Noi suntem prosti, nu stim, nu-ntelegem…
Daca-ntelegem ce? La modu asta e! // Scapa cine trebuie da’ curge cu pedepse,
Vin gaborii-n masini pe care scrie asa… // ”Siguranta si incredere”, aaahhaaaaa..
Cum sa ai incredere? ce siguranta fratioare? // Cand gaborii se uita-n timp ce unu-si ia topoare…
Cand gaborii drogati vand droguri la drogati… // America de sud suntem, toti traficanti,
tara lu’ Papura Voda, omu’ integru… // Sa v-ajunga boala noastra, n-o sa ne-mbracam in negru
Continuati lipitori, sugeti tot, mistooo… // Preparam bombele si vi le dam cadoo…

Refren (x2) (ViLLy):
Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii si flintele haiducilor…
Refren secundar (tataee):
Sunt aici, la mine sub tricou, // Rasuna-n mintea mea zi de zi ca un ecou…
Sa sufar eu pentru voi?… O zic din nou… // Bag pula-n lume si v-o fac cadou!

tataee Strofa a II-a:
Doamnelor si domnilor, va doresc // Sa muriti cu totii-n chinuri, ca asa ar fi firesc…
Ce-ati facut?… Mi-ati amanetat copilu’, // Desi inca nu-i nascut, tre’ s-aduca bani cu kilu’…
As vrea sa zboare sticle incendiare, // Sa sparg-asurzitor geamuri guvernamentale
Ca ati lasat batrani fara alinare // Si ati adus profesorii in prag de disperare…
toata lumea e in prag de disperare // Si copii vostri cheltuiesc banii nostri-n soare…
Nesimtire mare… Zic pe fata, // Parintii mei n-au strans atat, desi-au muncit o viata…
Ar trebui sa va sechestram, // in plina strada sa va dezbracam,
Sa defilati in pielea goala pentru un popor falit, // Sa purtati peste organe declaratiile de venit…

Caddillac Strofa a II-a:
Revolutia-i o tanara fata acum, // Are 20 de ani si-a apucat-o pe un drum…
Guvernu’ a promis ca o ajuta, dar vrea intai s-o futa, // insa revolutia nu e curva…
in schimb, politica e si e versata, // Poate sa-ti futa viata toata, dintr-o data,
Ca nu e justitie adevarata, // Este doar o marioneta dirijata…
Suntem ascultati, deformat informati, // Cenzurati, jefuiti, batjocoriti…
Suntem impinsi la groapa sistematic si prin sistem, // Pana cineva o sa ridice pumnu ferm…
Ca suntem inca vii si vrem s-avem copii // Si pentru ei suntem in stare sa va scoatem ochii…
Si daca asta-i lumea oferita pe platou, // Eu-mi bag pula-n ea de lume si v-o fac cadou…

Refren (x2) (ViLLy):
Unde-s pistoalele, unde-s pumnalele, // Caii si flintele haiducilor…
Refren secundar (tataee):
Sunt aici, la mine sub tricou, // Rasuna-n mintea mea zi de zi ca un ecou…
Sa sufar eu pentru voi?… O zic din nou… // Bag pula-n lume si v-o fac cadou!

tataee Outro:
Mult, mult respect pentru Vali Sterian… Piesele lui sunt la fel de relevante si acum… Yeah…
Ar trebui sa cada cerul pe noi ca am devenit in timp doar niste oi… Yeah..
Pumnu’ strans!
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mier Mai 12, 2010 4:06 pm

Dan Voiculescu a.k.a. Felix are blog Shocked
Si scrie pe el despre... Pinocchio:

Dan Voiculescu a scris:Răsfoiesc, din când în când, Aventurile lui Pinocchio. O carte educativă la orice vârstă. Iată, de exemplu, o năzdrăvănie reprezentativă din anul 2009, de la Constanta:

”Stiu că încă nu trăiţi bine, stiu că încă aveti probleme, dar împreună vom mai face un pas mare până în anul 2014. În privinta viitorului, as vrea să stiti că această criză nu ne va întoarce din drum. Suntem într-o criză economică ce nu-si are sediul în România, este o criză globală si de bună seamă si România este afectată. În cursul anului viitor (2010) vom iesi din criza economică si ne vom relua sistemul de crestere.”
I-auzi! Mare pisicher, Pinocchio…

Altă năzdrăvănie:
”Ca Preşedinte al României, prima majoritate de care ţin cont a fost şi va fi poporul român. Eu am fost ales de voi şi nu vă voi trăda niciodată. Voi sunteţi adevărata majoritate!”

Acum auzi ce spune poporul român, Pinocchio? Întelegi că ”prima majoritate” îti spune nu?
O vei trăda?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

EDIT de completare
Dan Voiculescu a scris:Criza socială si nemultumirea publică devin de nestăvilit. Iar Traian Băsescu, asa cum era de asteptat, îsi pune în aplicare clasica strategie de supravietuire: sacrificarea bietului acar-păun si momirea la resurse a unui partid care, în final, să poarte vina pentru dezastrul care a început deja.

Dar asta nu se mai poate: poti păcăli un popor o dată, de două ori, de zece ori* – dar n-o poti face la nesfârsit, mai ales atunci când cutitul ajunge la os. Teribila criză în care se afundă România – una cum nu am mai cunoscut în ultimul deceniu – are un singur autor moral: Traian Băsescu. A vrut să joace totul pe mâna lui. Si a pierdut lamentabil. Cu o credibilitate politică nulă si una electorală grav deteriorată, Băsescu nu va mai fi crezut, de această dată, de nimeni. Chiar dacă ne vor fi fluturate două-trei capete de vinovati, chiar dacă ”independentii” vor deveni co-părtasi la Guvernare, chiar dacă partidele din Opozitie vor fi arătate cu degetul pentru că nu acceptă să-si asume haosul generat de PDL.

Nasul lui Pinocchio creste. Si creste. Si creste. Iar mititelul Jiminy Cricket nu se simte deloc bine.

*Si pe mine, până m-am dumirit cu cine stau de vorbă, m-a mintit Traian Băsescu: o dată la Grivco, când a venit „cu căciula-n mână” să facă Guvern, în timp ce în media jelea imoralitatea solutiei pe care chiar el o propusese; a doua oară în contextul numirii mele ca viceprim-ministru, când, într-o întâlnire particulară, Băsescu aproape că topăia de satisfactie: „Vai, ce idee bună, domnule profesor…”. A doua zi, după ce vreo trei verdicte statuaseră că nu am avut niciun raport cu Securitatea, CNSAS se răzgândea… Atunci am înteles că problema domnului presedinte nu-i una contextuală (în politică, uneori, poti accepta imoralitatea mijloacelor în vederea unui scop mai înalt), ci una mai degrabă patologică: omul n-are notiunea de responsabilitate sau de mână strânsă între bărbati.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Mai 12, 2010 4:17 pm, editata de 2 ori
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mier Mai 12, 2010 4:13 pm

ENKI a scris:Dan Voiculescu a.k.a. Felix are blog Shocked
Păi, zicea Mircea Badea că are şi mogulul ceva blog, da' ce naiba poate să scrie ăla pe acolo decât ceva împotriva lui Băsescu? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Vin Iul 02, 2010 1:08 pm

Văleleu!
Sper să n-ajung să scriu vreodată chestii de astea... dar norocul este că nu sunt în pericol să ajung în halul ăla... laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Vin Iul 02, 2010 5:59 pm

Cred c-am dat de această Maya şi prin "Reţeaua litetară", dar nu sunt foarte sigur... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Vin Iul 02, 2010 6:19 pm

Anahoret a scris:Cred c-am dat de această Maya şi prin "Reţeaua litetară", dar nu sunt foarte sigur... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu-i exclus, deoarece scrie prin CV-ul ei că-i activă virtual.
E acolo și numele ei complet... Mihaela... ăăă... nu-știu-cum... dar oricum, sigur scrie pe blogul ei detaliul ăsta.

P.S. Da' foarte înțepat(ă) mi-a dat câteva replici pe blogul "deltaica", așa că era să mă gândesc iar la vreo cauză din domeniul endocrinologiei... ca să formulez așa de diplomatic încât și yo să mă mir... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Sam Sept 18, 2010 2:11 am

Holy Scheisse! affraid surprised

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

DorombachA a scris:Ţiganii sunt precum pisicile: când le arăţi mâncarea se freacă de tine, mimează că te-ar iubi, iar după ce au mâncat te scuipă şi-şi înfig ghearele şi colţii ascuţiţi în mâna care i-a hrănit.“Te dau la ţigani!”, spunea bunică-mea, Dumnezeu s-o ierte, atunci când făceam vreo trăsnaie. Poate că şi acum mai sunt părinţi sau bunici care-şi ameninţă odraslele în acest fel. Mi-e indiferent!

Unii cred că discriminarea se învaţă acasă, în familie, că plecăm de mici cu idei preconcepute. De-a lungul vieţii am înţeles că nu există idei preconcepute, ci doar idei formate pe baza unor experienţe de viaţă, ale noastre sau ale altora.

De mică i-am văzut cocoţaţi în merii sau în vişinul din curte, dând iama prin florile din curţile altor vecini, ploconindu-se de Paşte şi Crăciun pentru o bucată de cozonac, beţi morţi prin faţa curţii, puşi întotdeauna pe harţă, sunând la 4 dimineaţa la poartă. I-am văzut furând din lucrurile noastre.

După toate astea, vin unii să-mi spună că am o gândire de rahat, că cea cu probleme sunt eu, nu ei că vinovaţi sunt părinţii mei că nu m-au lăsat să mă joc cu ei…

Si isi mai spune "InnOcente" laugh

Stati, ca asta nu'i totul!

unul mai putin rasist a scris:am prieteni tigani absolventi de filosofie si jurnalism. Ar fi nedrept fata de ei sa iti dau dreptate. Prejudecatile inseamna sa ii bagi si pe cei ca ei in aceeasi oala cu aia pe care ii descrii.

inocentadinparti a scris:@cristian voiculescu tare mă întreb cum de-ai descoperit tu că erau ţigani. Sigur nu fuseseră la solar?!

Si:

totinocenta a scris:@cristian voiculescu Pentru mine ţigan nu e cel care are pielea maronie. Să fie clar.

Asta'i ca si cum ai spune ca "Pentru mine evreu nu e cel care are nasul mare si carn. Sa fie clar."
Sau "Pentru mine roman nu e cel care tine toate posturile, asculta predici despre celalalt obraz dar ii uraste pe toti care's diferiti de el." De fapt asta nu merge. Very Happy


@alex Da, mâncai 5 mere, dar nu veneai cu toată familia la furat şi rupeai crengile ca să culegi mai uşor fructele şi nu lăsai copacii goi. Nu cred că beat fiind, strigai la 2 noaptea pe o stradă de provincie aproape pustie “Lasă-mă fă în pace” “Du-te dracului” şi multe obscenităţi.
Nu sunt genul care să pună etichete, dar mă deranjează comportamentul lor.

Eu când mă întâlnesc cu un grup de ţigani traversez pe partea cealaltă a trăzii. Asta-i realitatea în care trăiesc…

Mda, interesant fenomenu', dar nu merita studiat. Oare de ce au toti bloggerii (sau bipezii cu ceva cunostinte in IT si muuult timp liber la dispozitie sa vorbeasca despre nimicuri, nimicuri care includ si confesiuni despre cat de stresati sunt la lucru si cat de bine o duc bugetarii fara bloguri si cu salarii "mari" fata de ei) impresia ca le creste coeficientul de inteligenta cu fiecare tasta apasata? Rolling Eyes

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  Dracu' gol Sam Sept 18, 2010 8:52 am

Da' cel mai tare comentariu ie asta:

Hitler a scris:Cristiane, tu eşti mai imbecil decât maimuţele astea cărora tu le ţii parte.
Sau nu cumva tu eşti aşa de nebun încăt ţigan fiind, crezi că eşti om ?

raset raset raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Sam Sept 18, 2010 3:57 pm

Dracu' gol a scris:Da' cel mai tare comentariu ie asta:

Hitler a scris:Cristiane, tu eşti mai imbecil decât maimuţele astea cărora tu le ţii parte.
Sau nu cumva tu eşti aşa de nebun încăt ţigan fiind, crezi că eşti om ?

raset raset raset

Pai, dupa cum am zis, interesant. Very Happy Mira'm'as, insa, sa dea dovada "omul" de mai multa vitejie si onoare decat Hitlerul adevarat (care s'a sinucis inainte ca rusii sa ajunga in buncher) cand va ajunge fata-in-fata cu un grup de "maimute". vesel

Hehe, "inocenta" lui Dorombach mi'a sters cele 2 comentarii, unul din ele fiind adresat hitlerasului. Bineinteles ca rasistul n'a deranjat'o deloc. Adminul pitic si inocenta chiar ca se potrivesc. veselie

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Dum Sept 19, 2010 4:51 pm

RocketQu33n a scris:Holy Scheisse! affraid surprised

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

DorombachA a scris:Ţiganii sunt precum pisicile: când le arăţi mâncarea se freacă de tine, mimează că te-ar iubi, iar după ce au mâncat te scuipă şi-şi înfig ghearele şi colţii ascuţiţi în mâna care i-a hrănit.“Te dau la ţigani!”, spunea bunică-mea, Dumnezeu s-o ierte, atunci când făceam vreo trăsnaie. Poate că şi acum mai sunt părinţi sau bunici care-şi ameninţă odraslele în acest fel. Mi-e indiferent!

Unii cred că discriminarea se învaţă acasă, în familie, că plecăm de mici cu idei preconcepute. De-a lungul vieţii am înţeles că nu există idei preconcepute, ci doar idei formate pe baza unor experienţe de viaţă, ale noastre sau ale altora.

De mică i-am văzut cocoţaţi în merii sau în vişinul din curte, dând iama prin florile din curţile altor vecini, ploconindu-se de Paşte şi Crăciun pentru o bucată de cozonac, beţi morţi prin faţa curţii, puşi întotdeauna pe harţă, sunând la 4 dimineaţa la poartă. I-am văzut furând din lucrurile noastre.

După toate astea, vin unii să-mi spună că am o gândire de rahat, că cea cu probleme sunt eu, nu ei că vinovaţi sunt părinţii mei că nu m-au lăsat să mă joc cu ei…

Si isi mai spune "InnOcente" laugh
Păi, de ce crezi că-i buză-n buză cu securiciosul hoț-nius-ist? laugh
La idioții ăștia e clară separarea teoriei de practică. veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Sam Oct 09, 2010 11:15 pm

N-am stiut unde sa postez, dar poate intereseaza pe careva sa dialogheze cu CTP: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mier Oct 27, 2010 8:27 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Oooo Doamne ! Shocked raset Am citit schimbul de masaje virtuale dintre Marlo si Maria (Maria o fi luleauaneagra? scratch ) Astia 2 ori sunt drogati, ori sectanti sau prosti si nu stiu cum sa faca laugh Yo asa Telenovela cu sirop scrisa pe un blog , n-am mai vazut . S-a gasit si o comentatoare Anusca sa-si sufle mucii in batista sad veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty ps

Mesaj  mrnmarius Dum Noi 21, 2010 3:49 pm

decat pentru fanii genului: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

mrnmarius
prospătură
prospătură

Mesaje : 5
Data de inscriere : 20/11/2010
Localizare : timisoara

http://www.suplimente-naturiste.com

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Dec 11, 2010 11:49 am

Hm, pentru cei ce isi mai amintesc de femeia GabiD, iata un blog care pare sa fie al ei:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Acum, legat de subiectul respectiv, peste care am dat oarecum intamplator: foarte interesant mi se pare ca, desi a fost lansat in 2008, de Dragobete, are destule comentarii recente, ultimul fiind foarte proaspat, de ieri. Shocked

P.S. Si sa nu te doara capul, (Still a)Live?! laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Sam Dec 11, 2010 5:06 pm

ENKI a scris:Hm, pentru cei ce isi mai amintesc de femeia GabiD, iata un blog care pare sa fie al ei:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Acum, legat de subiectul respectiv, peste care am dat oarecum intamplator: foarte interesant mi se pare ca, desi a fost lansat in 2008, de Dragobete, are destule comentarii recente, ultimul fiind foarte proaspat, de ieri. Shocked

P.S. Si sa nu te doara capul, (Still a)Live?! laugh
Din păcate, n-am putut urmări emisiunea "360 (grade)", de pe B1. Poate reuşesc mâine, în reluare. Era vorba despre "mâncătorii" de energie.
Am aruncat un ochi, doi acolo, pe blog. La o primă vedere, persoana care a tot scris seamănă cu Hunter. Varianta feminină, probabil...
Nu am avut chef să chiar citesc, căci nu doresc apocaliptizare right now.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Sam Dec 11, 2010 5:43 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:Hm, pentru cei ce isi mai amintesc de femeia GabiD, iata un blog care pare sa fie al ei:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Acum, legat de subiectul respectiv, peste care am dat oarecum intamplator: foarte interesant mi se pare ca, desi a fost lansat in 2008, de Dragobete, are destule comentarii recente, ultimul fiind foarte proaspat, de ieri. Shocked

P.S. Si sa nu te doara capul, (Still a)Live?! laugh
Din păcate, n-am putut urmări emisiunea "360 (grade)", de pe B1. Poate reuşesc mâine, în reluare. Era vorba despre "mâncătorii" de energie.
Am aruncat un ochi, doi acolo, pe blog. La o primă vedere, persoana care a tot scris seamănă cu Hunter. Varianta feminină, probabil...
Nu am avut chef să chiar citesc, căci nu doresc apocaliptizare right now.
A! Una tare: prinsesem, acum vreo cateva saptamani, mai mult de "gura" ta, postul B1 TV. Ieri am avut surpriza sa constat ca a disparut, in locul lui intrand, de la sine, postul Unu' OTV, cum ii zice Badea. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 3 Empty Re: diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum