SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cică "reformă"

+11
(Still a)Live
baso
Vasile
RocketQu33n
Anahoret
res
Armand
Dracu' gol
ENKI
lolo
delta
15 participanți

Pagina 2 din 20 Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul

In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Mai 30, 2010 11:21 am

Armand a scris:
delta a scris:
Armand a scris:Tie, cand ti-ai ales nevasta, ti-a pasat daca o plac si sefii tai???[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Păi, nu cu ăia face sex... laugh
Ok... ma multumesc cu raspunsul asta, in stilul consacrat, desi intrebarea era mai mult retorica!
Sigur nu cu partidul te-ai căsătorit... de pui întrebări din astea? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Mai 30, 2010 11:26 am

delta a scris:Sigur nu cu partidul te-ai căsătorit... de pui întrebări din astea? Laughing

Unde vorbeam EU despre partid? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iar intreabarea era doar o formulare pentru o situatie similara celei care ma preocupa... da', vorba lui Florin Piersic in reclama: "bat gura dijaba!" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Mai 30, 2010 11:53 am

Armand a scris:
delta a scris:Sigur nu cu partidul te-ai căsătorit... de pui întrebări din astea? Laughing
Unde vorbeam EU despre partid? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Păi, numai pe linie de partid ai şefi... laugh
Să nu-mi spui că inspectorul-şef, secretarul de stat sau ministrul nu-i tot din PDL... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Mai 30, 2010 12:01 pm

delta a scris:
Armand a scris:
delta a scris:Sigur nu cu partidul te-ai căsătorit... de pui întrebări din astea? Laughing
Unde vorbeam EU despre partid? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Păi, numai pe linie de partid ai şefi... laugh
Să nu-mi spui că inspectorul-şef, secretarul de stat sau ministrul nu-i tot din PDL... laugh

Tu esti genul care, in meseria ta, faci treaba in functie de toate astea?
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Mai 30, 2010 12:05 pm

Armand a scris:
delta a scris:
Armand a scris:
delta a scris:Sigur nu cu partidul te-ai căsătorit... de pui întrebări din astea? Laughing
Unde vorbeam EU despre partid? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Păi, numai pe linie de partid ai şefi... laugh
Să nu-mi spui că inspectorul-şef, secretarul de stat sau ministrul nu-i tot din PDL... laugh

Tu esti genul care, in meseria ta, faci treaba in functie de toate astea?
Nu, că nu-s membru de partid. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Mai 30, 2010 12:14 pm

delta a scris:
Armand a scris:
delta a scris:
Armand a scris:
delta a scris:Sigur nu cu partidul te-ai căsătorit... de pui întrebări din astea? Laughing
Unde vorbeam EU despre partid? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Păi, numai pe linie de partid ai şefi... laugh
Să nu-mi spui că inspectorul-şef, secretarul de stat sau ministrul nu-i tot din PDL... laugh

Tu esti genul care, in meseria ta, faci treaba in functie de toate astea?
Nu, că nu-s membru de partid. laugh

Pai cu atat devine mai potrivita intrebarea mea! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Lun Mai 31, 2010 1:17 pm

În Bacău profesorii nu s-au prezentat la supravegherea examenului de bacalaureat și nici elevii nu au intrat în sălile de clasă. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sursă de dezinformare: Realitatea TV. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  res Lun Mai 31, 2010 5:52 pm

delta a scris:În Bacău profesorii nu s-au prezentat la supravegherea examenului de bacalaureat și nici elevii nu au intrat în sălile de clasă. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sursă de dezinformare: Realitatea TV. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am inteles ca era vorba doar de 2-3 scoli. Oricum, cei din Bacau au mai facut si inainte greva
res
res
a-nceput să se descurce
a-nceput să se descurce

Mesaje : 118
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Ardeal

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Lun Mai 31, 2010 5:53 pm

res a scris:am inteles ca era vorba doar de 2-3 scoli.
Adică e normal? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  res Lun Mai 31, 2010 6:11 pm

delta a scris:
res a scris:am inteles ca era vorba doar de 2-3 scoli.
Adică e normal? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
depinde de sistemul de referinta ales Wink
res
res
a-nceput să se descurce
a-nceput să se descurce

Mesaje : 118
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Ardeal

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Iun 26, 2010 4:49 pm

res a scris:
delta a scris:
res a scris:am inteles ca era vorba doar de 2-3 scoli.
Adică e normal? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
depinde de sistemul de referinta ales Wink
Las' că-i dă sistem de referință una care pleacă zgomotos și maiales definitiv de pe un forum de mai multe ori laugh către cealaltă pupinbăsistă lovită de soartă:
Cristina a scris:
silverstar a scris:Te-ai gandit vreodata de ce, de regula PSD, s-a opus si se opune cu atata inversunare reformelor in invatamant? Shocked
Este foarte simplu, Silver: dintre toate partidele, in PSD sunt cei mai multi profesori spagari si retrograzi (aici ii includ si pe sindicalisti, cu liderii lor isterici cu tot), cei mai multi bosorogi comunisti cu fata iliesciana si cei mai instigatori dintre toti.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

hehehe, lingăii famigliei Băsescu au făcut și statistici despre profesorii șpăgari și retrograzi din diferite partide (că nu degeaba spune "sunt cei mai mulți"), dar mai interesant ar fi de aflat dacă în iubitul lor partid pe care și-l doresc a fi unic o fi având evidența profesorilor șpăgari și retrograzi?
Sau fix în PDL nu-s din ăia? laugh
Că în cazul în care totuși sunt, înseamnă că partidul condus de matol ar cam știi de unde să înceapă reforma... sau s-o continue... sau s-o ce naiba spun că vor să facă cu ea... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Iul 04, 2010 3:48 pm

Maine lansam RAINBOW SUMMER SCHOOL, o actiune desfasurata timp de o saptamana la scoala noastra, cu participarea a doua americance.
Copiii - vreo 80 inscrisi din tot municipiul - vor fi impartiti pe 4 ateliere si se vor juca, vor interactiona in limba engleza, vor crea tot felul de lucrusoare, in functie de imaginatie... timp de doua ore, zilnic.

Asta e o activitate pe care o putem oferi copiilor ca urmare a aprobarii unuia dintre proiectele inaintate CJT.
Cred ca va iesi frumusel, fiindca cei inscrisi sunt extrem de emotionati, suna, intreaba, nu mai au rabdare...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Dum Iul 04, 2010 4:14 pm

La o acţiune asemănătoare a participat şi fi-miu când era în clasa a IX-a. I-a plăcut!

Printre altele, povestea că unul dintre invitaţi (nu mai ştiu dacă erau tipi sau tipe) le explica elevilor despre bulele montate pe şosele pentru reducerea vitezei (acum sunt montate la fiecare trecere de pietoni, însă la vremea respectivă nu aveam). După ce au terminat americanii de explicat, unul dintre elevi a spus: "Dar avem şi noi astfel de bule!" "Unde, pentru că noi n-am văzut în Ploieşti?" "Avem, dar la noi sunt orientate invers!" Se referea la gropile din asfalt, se înţelege! Very Happy

Să mai spui că elevii noştri n-au imaginaţie! Laughing
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 4:19 pm

Armand a scris:Asta e o activitate pe care o putem oferi copiilor ca urmare a aprobarii unuia dintre proiectele inaintate CJT.
De la Consiliul Județean nu am obținut niciodată finanțare, deși aveam acțiuni diverse pe la Fundația Județeană de Tineret (asta a preluat în 1990 o parte a partimoniului fostului U.T.C.).
Dintr-un motiv destul de simplu: nici-unul dintre noi nu era membru al partidelor care aveau consilieri în Consiliul Județean.
De la Direcția Județeană de Tineret și Sport (D.J.T.S.) am avut finanțări pe proiecte, dar ăia aparțineau de minister, nu de Consiliul Județean, și aveau obligația să organizeze trimestrial licitații publice, așa că măcar o parte din propunerile de la ne-membri de partid erau nevoiți să le aprobe - măcar de ochii lumii. Laughing
Oricum, "grosul" îl luau cei de la organizația de sub egida PD - inclusiv atunci când județul ea dominat de PSD. laugh
Mă rog, cel puțin până ce directorul și secretara de la D.J.T.S. au fost arestați și condamnați la pușcărie (cu executare! Very Happy ), și după aceea și organizația de sub egida PD s-a desființat... mai bine zis a dispărut din peisajul ONG tulcean.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 4:23 pm

Anahoret a scris:La o acţiune asemănătoare a participat şi fi-miu când era în clasa a IX-a. I-a plăcut!

Printre altele, povestea că unul dintre invitaţi (nu mai ştiu dacă erau tipi sau tipe) le explica elevilor despre bulele montate pe şosele pentru reducerea vitezei (acum sunt montate la fiecare trecere de pietoni, însă la vremea respectivă nu aveam). După ce au terminat americanii de explicat, unul dintre elevi a spus: "Dar avem şi noi astfel de bule!" "Unde, pentru că noi n-am văzut în Ploieşti?" "Avem, dar la noi sunt orientate invers!" Se referea la gropile din asfalt, se înţelege! Very Happy

Să mai spui că elevii noştri n-au imaginaţie! Laughing
La treceri pietonale sunt cam pe toate străzile principale (mă rog, pe alea din centru și pe alea din care duc spre centrul orașului).
Ar fi o idee să fie montate și pe sectoarele de drum dintre localități, în zonele unde amfibienii traversează sper sau dinspre bălțile de reproducere... Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Dum Iul 04, 2010 4:29 pm

Armand a scris:Maine lansam RAINBOW SUMMER SCHOOL, o actiune desfasurata timp de o saptamana la scoala noastra, cu participarea a doua americance.
Copiii - vreo 80 inscrisi din tot municipiul - vor fi impartiti pe 4 ateliere si se vor juca, vor interactiona in limba engleza, vor crea tot felul de lucrusoare, in functie de imaginatie... timp de doua ore, zilnic.

Asta e o activitate pe care o putem oferi copiilor ca urmare a aprobarii unuia dintre proiectele inaintate CJT.
Cred ca va iesi frumusel, fiindca cei inscrisi sunt extrem de emotionati, suna, intreaba, nu mai au rabdare...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Doi dintre termeni nu-mi plac, respectiv rainbow si ateliere, da' n-o sa m-apuc sa bag bete prin gard tocmai acum, cand emotiile coplesesc, deopotriva, cadre didactice si copii. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Iul 04, 2010 4:31 pm

Anahoret a scris:La o acţiune asemănătoare a participat şi fi-miu când era în clasa a IX-a. I-a plăcut!



Să mai spui că elevii noştri n-au imaginaţie! Laughing

N-am spus asta niciodata... dimpotriva! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iti dai seama - daca EU astept ca un copil sa vad ce se va intampla acolo!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O sa pun (daca e cazul!) poze. Daca nu, o sa trimit pe mail celor interesati!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 4:33 pm

ENKI a scris:Doi dintre termeni nu-mi plac, respectiv rainbow si ateliere, da' n-o sa m-apuc sa bag bete prin gard tocmai acum, cand emotiile coplesesc, deopotriva, cadre didactice si copii. laugh
Atunci zi workshop în loc de atelier... ca să se muleze pe rainbow. vesel

P.S. Curcubeul probabil nu este aluzie la homosexuali... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Iul 04, 2010 4:34 pm

ENKI a scris:

Doi dintre termeni nu-mi plac, respectiv rainbow si ateliere, da' n-o sa m-apuc sa bag bete prin gard tocmai acum, cand emotiile coplesesc, deopotriva, cadre didactice si copii. laugh

Poti sa si argumentezi... eventual! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca termenul de curcubeu n-am nicio idee de ce nu-ti place [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , pot presupune ca ateliere de creatie ti-ar fi sunat mai bine! De fapt asta e termenul corect...
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Dum Iul 04, 2010 4:35 pm

delta a scris:Ar fi o idee să fie montate și pe sectoarele de drum dintre localități, în zonele unde amfibienii traversează sper sau dinspre bălțile de reproducere... Very Happy
Anul trecut, când am fost la Târgu Jiu, am văzut şi asemenea "bule". Însă nu sunt ca cele pietonale, sunt nişte benzi transversale albe, ceva mai înalte decât şoseaua şi când roţile maşinii trec peste ele se produce un zgomot specific. De regulă erau plasate la trecerea de pe două benzi de circulaţie la una singură şi în anumite curbe. Bănuiesc că acolo se formează mâzgă sau este vizibilitate redusă în anumite anotimpuri; n-am putut să-mi dau seama, pentru că eu am mers pe vreme bună.

Tot aşa, pe serpentinele dintre Predeal şi Timişul de Jos, banda de la marginea drumului (aia dinspre prăpastie Very Happy) şi cea de pe axul şoselei este făcută "cu hopuri" ca să te atenţioneze pe timp de iarnă sau ceaţă că "ai luat-o pe arătură"! raset


Ultima editare efectuata de catre Anahoret in Dum Iul 04, 2010 4:37 pm, editata de 1 ori
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 4:36 pm

Armand a scris:
Anahoret a scris:La o acţiune asemănătoare a participat şi fi-miu când era în clasa a IX-a. I-a plăcut!
Să mai spui că elevii noştri n-au imaginaţie! Laughing
N-am spus asta niciodata... dimpotriva! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iti dai seama - daca EU astept ca un copil sa vad ce se va intampla acolo!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O sa pun (daca e cazul!) poze. Daca nu, o sa trimit pe mail celor interesati!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adică pui poze... dacă nu comentăm? Laughing
Un fel de cenzură a-priori... vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 4:39 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Ar fi o idee să fie montate și pe sectoarele de drum dintre localități, în zonele unde amfibienii traversează sper sau dinspre bălțile de reproducere... Very Happy
Anul trecut, când am fost la Târgu Jiu, am văzut şi asemenea "bule". Însă nu sunt ca cele pietonale, sunt nişte benzi transversale albe, ceva mai înalte decât şoseaua şi când roţile maşinii trec peste ele se face un zgomot specific. De regulă erau plasate la trecerea de pe două benzi de circulaţie la una singură şi în anumite curbe. Bănuiesc că acolo se formează mâzgă sau este vizibilitate redusă în anumite anotimpuri; n-am putut să-mi dau seama, pentru că eu am mers pe vreme bună.

Tot aşa, pe serpentinele dintre Predeal şi Timişul de Jos, banda de la marginea drumului (aia dinspre prăpastie Very Happy) şi cea de pe axul şoselei este făcută "cu hopuri" ca să te atenţioneze pe timp de iarnă sau ceaţă că "ai luat-o pe arătură"! raset
Da, alea lungi sunt puse perpendicular pe axul longitudinal al șoselei, iar alea sub formă de butoane sunt de-a lungul liniei care este pe mijlocul șoselei. Avem chestii din astea fix în fața institutului, am și făcut la un moment dat poze despre ansamblul respectiv și le-am postat pe Antena 1... dar naiba mai știe să le găsească pe acolo...


Ultima editare efectuata de catre delta in Dum Iul 04, 2010 4:40 pm, editata de 1 ori

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Iul 04, 2010 4:39 pm

delta a scris:Adică pui poze... dacă nu comentăm? Laughing

Iar ai luat-o "pe langa"! Conditia era cu totul alta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
(Nu, nu e vorba despre aprobare de la partid! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 4:41 pm

Armand a scris:
delta a scris:Adică pui poze... dacă nu comentăm? Laughing

Iar ai luat-o "pe langa"! Conditia era cu totul alta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Care? confused
Să faci poze sau să iasă? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Iul 04, 2010 4:43 pm

delta a scris:
Să faci poze sau să iasă? Laughing

Nu! Sa intre! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Altfel, de unde sa iasa?
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Dum Iul 04, 2010 4:44 pm

delta a scris:P.S. Curcubeul probabil nu este aluzie la homosexuali... laugh
Cred că fix la asta e aluzia! laugh Nu înţeleg care-i faza cu atelierele...

O mică divagaţie:
De ce şi-or fi ales poponarii (americani, se înţelege) culorile curcubeului pentru drapel? Dacă în limba română ar fi de înţeles (mai ales pe silabe Wink) în limba engleză (rainbow) este total inofensiv... Sau or fi vrut să spună că poponari sunt în toate ţările şi de toate culorile? Laughing
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Iul 04, 2010 4:48 pm

Anahoret a scris:Nu înţeleg care-i faza cu atelierele...

Ti-am completat termenul mai sus... e denumirea folosita, in general, in asemenea situatii...
Dar nu aveam nicio intentie de a oferi un nou subiect de mistocareala...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Dum Iul 04, 2010 4:48 pm

delta a scris:...alea sub formă de butoane sunt de-a lungul liniei care este pe mijlocul șoselei. Avem chestii din astea fix în fața institutului, am și făcut la un moment dat poze despre ansamblul respectiv și le-am postat pe Antena 1... dar naiba mai știe să le găsească pe acolo...
Cele despre care spuneam că sunt la Predeal (şi nu numai acolo) nu sunt sub formă de butoane. Banda aia albă este turnată cumva sub formă de trepte, ca dunga de frişcă pe tort. N-am o comparaţie mai bună! Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 4:51 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:P.S. Curcubeul probabil nu este aluzie la homosexuali... laugh
Cred că fix la asta e aluzia! laugh Nu înţeleg care-i faza cu atelierele...
Eh, parcă totuși nu prea o văd pe Armand lăsând niște pederaști să facă propagandă printre elevii de clasă primară tehnicilor specifice alternativilor... scratch
Adică presupun că este vorba de niște jocuri fără tentă sexuală.

P.S. Chiar dacă vara este fierbinte și-n Lugoj... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Dum Iul 04, 2010 4:51 pm

Armand a scris:
ENKI a scris:

Doi dintre termeni nu-mi plac, respectiv rainbow si ateliere, da' n-o sa m-apuc sa bag bete prin gard tocmai acum, cand emotiile coplesesc, deopotriva, cadre didactice si copii. laugh

Poti sa si argumentezi... eventual! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca termenul de curcubeu n-am nicio idee de ce nu-ti place [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , pot presupune ca ateliere de creatie ti-ar fi sunat mai bine! De fapt asta e termenul corect...
Pai, tocmai asta e chestia: argumentele ar avea forma de bete. laugh
Curubeul, simbol religios candva, a fost confiscat vizibil de catre o anumita "minoritate", pe care n-as vrea sa o discriminez. laugh Culmea e ca, in limba romana, termenul curcubeu contine macar o trimitere explicita la minoritatea respectiva. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In ceea ce priveste atelierul, el reprezinta o prefigurare "profana" a unei loji masonice, favorizand ierarhizarea devenita oarecum tipica: maestru, calfa, ucenic. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 2 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 20 Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum