SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cică "reformă"

+11
(Still a)Live
baso
Vasile
RocketQu33n
Anahoret
res
Armand
Dracu' gol
ENKI
lolo
delta
15 participanți

Pagina 3 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Urmatorul

In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Iul 04, 2010 4:53 pm

delta a scris:Eh, parcă totuși nu prea o văd pe Armand lăsând niște pederaști să facă propagandă printre elevii de clasă primară tehnicilor specifice alternativilor... scratch
Adică presupun că este vorba de niște jocuri fără tentă sexuală.

P.S. Chiar dacă vara este fierbinte și-n Lugoj... Laughing

Multumesc..... cred.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Dum Iul 04, 2010 4:54 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:P.S. Curcubeul probabil nu este aluzie la homosexuali... laugh
Cred că fix la asta e aluzia! laugh Nu înţeleg care-i faza cu atelierele...
Eh, parcă totuși nu prea o văd pe Armand lăsând niște pederaști să facă propagandă printre elevii de clasă primară tehnicilor specifice alternativilor... scratch
Adică presupun că este vorba de niște jocuri fără tentă sexuală.

P.S. Chiar dacă vara este fierbinte și-n Lugoj... Laughing

Nu la propaganda clasica ma refer... Ci la modul in care se induc/introduc, subliminal, anumite elemente, in creierele tinere.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 4:55 pm

Armand a scris:
Anahoret a scris:Nu înţeleg care-i faza cu atelierele...

Ti-am completat termenul mai sus... e denumirea folosita, in general, in asemenea situatii...
Dar nu aveam nicio intentie de a oferi un nou subiect de mistocareala...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand, tu de ce simți nevoia de a juca de fiecare dată rolul înțepatei?
Yo-s ferm convins că nici-unul dintre cei care au făcut comentarii nu s-au gândit să le facă în scop ofensator la adresa ta sau la adresa a ceea ce faci.

P.S. Acum, între noi fie vorba, sper că nu te aștepți ca după anunț să primești reacții constipate obișnuite pe prea multe forumuri, de genul: "Bravo!", "Felicitări!", "Succes!" și alte urări deprimant de fade și convenționale...


Ultima editare efectuata de catre delta in Dum Iul 04, 2010 5:05 pm, editata de 1 ori

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Iul 04, 2010 4:57 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:P.S. Curcubeul probabil nu este aluzie la homosexuali... laugh
Cred că fix la asta e aluzia! laugh Nu înţeleg care-i faza cu atelierele...
Eh, parcă totuși nu prea o văd pe Armand lăsând niște pederaști să facă propagandă printre elevii de clasă primară tehnicilor specifice alternativilor... scratch
Adică presupun că este vorba de niște jocuri fără tentă sexuală.

P.S. Chiar dacă vara este fierbinte și-n Lugoj... Laughing

Nu la propaganda clasica ma refer... Ci la modul in care se induc/introduc, subliminal, anumite elemente, in creierele tinere.

Activitatea nu are loc exclusiv in compania doamnelor... Sunt implicate zilnic un numar de profesoare de engleza si de alte specialitati din scoala si din oras. Asa ca e exclus ca alea sa-si faca mendrele, in caz ca si-au propus asemenea chestii!
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Dum Iul 04, 2010 4:59 pm

delta a scris:
Armand a scris:
Anahoret a scris:Nu înţeleg care-i faza cu atelierele...

Ti-am completat termenul mai sus... e denumirea folosita, in general, in asemenea situatii...
Dar nu aveam nicio intentie de a oferi un nou subiect de mistocareala...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand, tu de ce simți nevoia de a juca de fiecare dată rolul înțepatei?
Yo-s ferm convins că nici-unul dintre cei care au făcut comentarii nu s-au gândit să o facă în scop ofensator la adresa ta sau la adresa a ceea ce faci.

P.S. Acum, între noi fie vorba, sper că nu te aștepți ca după anunț să primești reacții constipate obișnuite pe prea multe forumuri, de genul: "Bravo!", "Felicitări!", "Succes!" și alte urări deprimant de fade și convenționale...

Corect! bine
De fapt, ca sa fiu sincer pana la capat, cand am comentat m-am gandit la ai mei copii... Laughing

P.S Un link otional: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 5:00 pm

ENKI a scris:
Armand a scris:
ENKI a scris:

Doi dintre termeni nu-mi plac, respectiv rainbow si ateliere, da' n-o sa m-apuc sa bag bete prin gard tocmai acum, cand emotiile coplesesc, deopotriva, cadre didactice si copii. laugh

Poti sa si argumentezi... eventual! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca termenul de curcubeu n-am nicio idee de ce nu-ti place [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , pot presupune ca ateliere de creatie ti-ar fi sunat mai bine! De fapt asta e termenul corect...
Pai, tocmai asta e chestia: argumentele ar avea forma de bete. laugh
Curubeul, simbol religios candva, a fost confiscat vizibil de catre o anumita "minoritate", pe care n-as vrea sa o discriminez. laugh Culmea e ca, in limba romana, termenul curcubeu contine macar o trimitere explicita la minoritatea respectiva. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In ceea ce priveste atelierul, el reprezinta o prefigurare "profana" a unei loji masonice, favorizand ierarhizarea devenita oarecum tipica: maestru, calfa, ucenic. laugh
După părerea mea, dacă ești sensibil la problematicile legate de homosexuali și masoni... așa că le "vezi" inclusiv în locurile/situațiile în care nu ar fi cazul și atragi atenția asupra acestor aspecte... păi practic faci o reclamă mai mare homosexualității și masonilor decât fac ăia pentru ei... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Iul 04, 2010 5:01 pm

delta a scris:
Armand a scris:
Anahoret a scris:Nu înţeleg care-i faza cu atelierele...

Ti-am completat termenul mai sus... e denumirea folosita, in general, in asemenea situatii...
Dar nu aveam nicio intentie de a oferi un nou subiect de mistocareala...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand, tu de ce simți nevoia de a juca de fiecare dată rolul înțepatei?
Yo-s ferm convins că nici-unul dintre cei care au făcut comentarii nu s-au gândit să o facă în scop ofensator la adresa ta sau la adresa a ceea ce faci.

P.S. Acum, între noi fie vorba, sper că nu te aștepți ca după anunț să primești reacții constipate obișnuite pe prea mult forumuri, de genul: "Bravo!", "Felicitări!", "Succes!" și alte urări deprimant de fade și convenționale...

Ha-ha-ha! Ce "frumos"! Si cat de convenabil!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ti s-a intamplat vreodata sa simti nevoia sa impartasesti cu cineva o stare? Pur si simplu!
Ca daca asta nu e posibil intr-o comunitate - fie ea si virtuala - atat de mica, atunci nu inteleg care ar putea fi liantul membrilor! Nu cumva tot la mistocareala si barfa ajungem?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Dum Iul 04, 2010 5:01 pm

Armand a scris:
Anahoret a scris:Nu înţeleg care-i faza cu atelierele...

Ti-am completat termenul mai sus... e denumirea folosita, in general, in asemenea situatii...
Dar nu aveam nicio intentie de a oferi un nou subiect de mistocareala...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La ateliere dintr-astea am privit şi eu cum se trage cu rindeaua! Very Happy
Îţi aminteşti că povesteam despre atelierele de creaţie ce se desfăşoară anual între trei licee din ţară? Şi că m-am minunat de minunăţiile de-acolo...? Dar să ştii că atmosfera era chiar de atelier: se concepea, se experimenta... au ieşit chiar câteva "lucruri" cu adevărat deosebite printre multe, multe, probe date la rebuturi.

În postarea mea îmi expirmam nedumerirea, pentru că n-am înţeles de ce termenul îi face urticarie lui Enki? Probabil că, folosit în contextul ăsta, termenul ar fi un barbarism?
__________________________
Editare: între timp m-a lămurit chiar Enki, chiar dacă nu sunt de acord cu conotaţia masonică pe care o dă termenului. Eu aş rămâne, mai degrabă, la acel loc în care-ţi pui imaginaţia la lucru, experimentezi şi încerci să creezi lucruri noi. În fond asta se întâmplă în atelier, nu? Apoi intră pe bandă, pentru producţia de serie. Laughing


Ultima editare efectuata de catre Anahoret in Dum Iul 04, 2010 5:05 pm, editata de 1 ori
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Iul 04, 2010 5:04 pm

ENKI a scris:

Corect! bine
De fapt, ca sa fiu sincer pana la capat, cand am comentat m-am gandit la ai mei copii... Laughing


... Gand care, tot sincer, e generat tot de "un sambure" negativ... right? Altfel... precizarea/comentariul isi pierde sensul...

Ok... eu am tuns-o... ca e iulie, iar la Lugoj e cald si bine!
Distractie placuta!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Dum Iul 04, 2010 5:04 pm

delta a scris:După părerea mea, dacă ești sensibil la problematicile legate de homosexuali și masoni... așa că le "vezi" inclusiv în locurile/situațiile în care nu ar fi cazul și atragi atenția asupra acestor aspecte... păi practic faci o reclamă mai mare homosexualității și masonilor decât fac ăia pentru ei... veselie

Pai unde ar fi cazul sa le vedem decat in proiectiile vointelor catre viitor, adica in educatia celor mici?! Sistemul actual (ca si MATRIX) se propaga tocmai folosind repere-caramizi aparent inofensive, cu care ne construim singuri zidurile inchisorii... vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  res Dum Iul 04, 2010 5:07 pm

Anahoret a scris:[....]La ateliere dintr-astea am privit şi eu cum se trage cu rindeaua! Very Happy
Îţi aminteşti că povesteam despre atelierele de creaţie ce se desfăşoară anual între trei licee din ţară? Şi că m-am minunat de minunăţiile de-acolo...? Dar să ştii că atmosfera era chiar de atelier: se concepea, se experimenta... au ieşit chiar câteva "lucruri" cu adevărat deosebite printre multe, multe, probe date la rebuturi[....]
ar mai trebui spus ca in acest caz orice lucru ar trebui apreciat si in niciun caz sa nu se faca ierarhizari care sa urmareasca anumite interese politice sau personale Wink
res
res
a-nceput să se descurce
a-nceput să se descurce

Mesaje : 118
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Ardeal

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Vizitato Dum Iul 04, 2010 5:08 pm

ENKI a scris:
P.S Un link otional: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Domnu', luaţi o insignuţă sau preferaţi să vă servesc un parafiltrat? vesel

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Vizitato Dum Iul 04, 2010 5:11 pm

laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh veselie veselie veselie veselie veselie veselie veselie veselie

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Dum Iul 04, 2010 5:11 pm

Live a scris:
ENKI a scris:
P.S Un link otional: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Domnu', luaţi o insignuţă sau preferaţi să vă servesc un parafiltrat? vesel
Soro, io beu o "prunata" de Gorj (GAT, pe franceza lu' peste), de vaz masonu' ascuns si in gaura de sarpe, veninos sau nu, delta sa ne dzica...

laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 5:11 pm

Armand a scris:Ti s-a intamplat vreodata sa simti nevoia sa impartasesti cu cineva o stare? Pur si simplu!
Ca daca asta nu e posibil intr-o comunitate - fie ea si virtuala - atat de mica, atunci nu inteleg care ar putea fi liantul membrilor! Nu cumva tot la mistocareala si barfa ajungem?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mă refeream pur și simplu la faptul că este totuși o exagerare din partea unei persoane (indiferent că-i vorba de șeful statului sau ultimul muritor de foame din acea țară) să se aștepte să fie pupată continuu în fund cu orice ocazie.

P.S. Ceaușescu a fost lăudat permanent până cam cu o săptămână înainte să-i fi trecut prin cap diverse chestii ... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Dum Iul 04, 2010 5:13 pm

Armand a scris:
Enki a scris:Nu la propaganda clasica ma refer... Ci la modul in care se induc/introduc, subliminal, anumite elemente, in creierele tinere.

Activitatea nu are loc exclusiv in compania doamnelor... Sunt implicate zilnic un numar de profesoare de engleza si de alte specialitati din scoala si din oras. Asa ca e exclus ca alea sa-si faca mendrele, in caz ca si-au propus asemenea chestii!
Cred că aici se referă la faptul că dând o astfel de denumire (Rainbow) unor activităţi mai mult decât paşnice, când vor creşte, cei mici nu vor considera nimic anormal ca cei care sunt sub culorile cur-cubeului să-şi desfăşoare activitatea. Mai ales activitatea propagandistică. Curcubeul, cu conotaţia primei silabe, va deveni ceva inofensiv.

Am intuit bine, Enki? Wink
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Vizitato Dum Iul 04, 2010 5:14 pm

ENKI a scris:
Soro, io beu o "prunata" de Gorj (GAT, pe franceza lu' peste), de vaz masonu' ascuns si in gaura de sarpe, veninos sau nu, delta sa ne dzica...

laugh
Ascuns în gaură de...? Aaaa, de şarpe! vesel Veninos! Sigur! Masonu', că de şarpe nu am cunoştinţă... agitat
Văzuşi brelocuţilii masonicii? vesel

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 5:14 pm

res a scris:
Anahoret a scris:[....]La ateliere dintr-astea am privit şi eu cum se trage cu rindeaua! Very Happy
Îţi aminteşti că povesteam despre atelierele de creaţie ce se desfăşoară anual între trei licee din ţară? Şi că m-am minunat de minunăţiile de-acolo...? Dar să ştii că atmosfera era chiar de atelier: se concepea, se experimenta... au ieşit chiar câteva "lucruri" cu adevărat deosebite printre multe, multe, probe date la rebuturi[....]
ar mai trebui spus ca in acest caz orice lucru ar trebui apreciat si in niciun caz sa nu se faca ierarhizari care sa urmareasca anumite interese politice sau personale Wink
Personale... de ce nu?
Mai face omul o lipeală la un drum moca în America... Very Happy
Nu uita cum procedează ăia care răspândesc baptismul și alte tipuri de secte prin Europa.
Tu crezi că Emil Condor a ajuns în Canada din cauza excesivei sale competențe în... ăăă... de fapt el cu ce se ocupă? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Vizitato Dum Iul 04, 2010 5:17 pm

Anahoret a scris:Cred că aici se referă la faptul că dând o astfel de denumire (Rainbow) unor activităţi mai mult decât paşnice, când vor creşte, cei mici nu vor considera nimic anormal ca cei care sunt sub culorile cur-cubeului să-şi desfăşoare activitatea. Mai ales activitatea propagandistică. Curcubeul, cu conotaţia primei silabe, va deveni ceva inofensiv.

Am intuit bine, Enki? Wink
Când vedem svastica, în zilele noastre, ce reacţie (se presupune că) avem? Na, că despre sigla NATO sau a SRI-ului nu mai zic nimic...

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 5:17 pm

Anahoret a scris:
Armand a scris:
Enki a scris:Nu la propaganda clasica ma refer... Ci la modul in care se induc/introduc, subliminal, anumite elemente, in creierele tinere.

Activitatea nu are loc exclusiv in compania doamnelor... Sunt implicate zilnic un numar de profesoare de engleza si de alte specialitati din scoala si din oras. Asa ca e exclus ca alea sa-si faca mendrele, in caz ca si-au propus asemenea chestii!
Cred că aici se referă la faptul că dând o astfel de denumire (Rainbow) unor activităţi mai mult decât paşnice, când vor creşte, cei mici nu vor considera nimic anormal ca cei care sunt sub culorile cur-cubeului să-şi desfăşoare activitatea. Mai ales activitatea propagandistică. Curcubeul, cu conotaţia primei silabe, va deveni ceva inofensiv.

Am intuit bine, Enki? Wink
Mă rog, yo nu prea înțeleg de ce să deranjeze pe un bărbat fundul unei masone tinerele?
Sau se zice masoane? scratch
Chiar, ăia au femei prin organizația lor? suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Dum Iul 04, 2010 5:21 pm

Anahoret a scris:
Armand a scris:
Enki a scris:Nu la propaganda clasica ma refer... Ci la modul in care se induc/introduc, subliminal, anumite elemente, in creierele tinere.

Activitatea nu are loc exclusiv in compania doamnelor... Sunt implicate zilnic un numar de profesoare de engleza si de alte specialitati din scoala si din oras. Asa ca e exclus ca alea sa-si faca mendrele, in caz ca si-au propus asemenea chestii!
Cred că aici se referă la faptul că dând o astfel de denumire (Rainbow) unor activităţi mai mult decât paşnice, când vor creşte, cei mici nu vor considera nimic anormal ca cei care sunt sub culorile cur-cubeului să-şi desfăşoare activitatea. Mai ales activitatea propagandistică. Curcubeul, cu conotaţia primei silabe, va deveni ceva inofensiv.

Am intuit bine, Enki? Wink
Da, Anahoret. E vorba ceea: cine stapaneste prezentul, stapaneste trecutul, iar cine stapaneste trecutul, stapaneste viitorul. Wink
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Dum Iul 04, 2010 5:23 pm

delta a scris:Chiar, ăia au femei prin organizația lor? suspect
De pe la sfârşitul secolului al XIX-lea, au. Am aflat că o româncă, de neam mare, a ajuns şefă în nu ştiu ce lojă. Nu mă întreba cum o cheamă, că nu mai ştiu. Articolul era scris tot de către o masoancă în perioada în care Pitiş era PR-istul lor. Acum dă cu mistria prin alte părţi...

____________________________
Editare: Articolul cred că a apărut în "Idei în dialog" pentru că, de vreo cinci ani încoace, p-asta o citeam. S-ar putea să fie şi pe net.


Ultima editare efectuata de catre Anahoret in Dum Iul 04, 2010 5:27 pm, editata de 1 ori
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Vizitato Dum Iul 04, 2010 5:25 pm

delta a scris:Mă rog, yo nu prea înțeleg de ce să deranjeze pe un bărbat fundul unei masone tinerele?
Sau se zice masoane? scratch
Chiar, ăia au femei prin organizația lor? suspect
N-au femei prin organizaţia lor, ci femeile au organizaţia lor. Hehe...neştiutorule care este tu! laugh

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Dum Iul 04, 2010 5:26 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Chiar, ăia au femei prin organizația lor? suspect
De pe la sfârşitul secolului al XIX-lea, au. Am aflat că o româncă, de neam mare, a ajuns şefă în nu ştiu ce lojă. Nu mă întreba cum o cheamă, că nu mai ştiu. Articolul era scris tot de către o masoancă în perioada în care Pitiş era PR-istul lor. Acum dă cu mistria prin alte părţi...
Lasa, ca acu' l-au luat aia paralelii, ai lui Danacu, pe Oreste. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Anahoret Dum Iul 04, 2010 5:28 pm

Esotericul Oreste, ca să citez mari clasici în viaţă... laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 5:37 pm

Live a scris:
delta a scris:Mă rog, yo nu prea înțeleg de ce să deranjeze pe un bărbat fundul unei masone tinerele?
Sau se zice masoane? scratch
Chiar, ăia au femei prin organizația lor? suspect
N-au femei prin organizaţia lor, ci femeile au organizaţia lor. Hehe...neştiutorule care este tu! laugh
hehe, interesant... Smile
Măi, poate chestia asta cu masonii ar merita un topic separat. suspect
Adevărul e că yo nu prea știu nimic despre masoni, exceptând faptul că poartă mănuși albe și că Virgil Ianțu e ceva șef pe la ăia... oaie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Vizitato Dum Iul 04, 2010 5:42 pm

delta a scris:hehe, interesant... Smile
Măi, poate chestia asta cu masonii ar merita un topic separat. suspect
Adevărul e că yo nu prea știu nimic despre masoni, exceptând faptul că poartă mănuși albe și că Virgil Ianțu e ceva șef pe la ăia... oaie
Şi mai interesant este faptul că cică loja masonică feminină din România este cea mai veche lojă masonică feminină din lumea care este.
Hmmm...io, una(două...) n-aş prea vrea topic special cu masonii, deoarece...deoarece eu nu prea vreau.
De Ianţu nu ştiam că este. Am înţeles că da când a murit Pittiş.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 5:47 pm

Live a scris:
delta a scris:hehe, interesant... Smile
Măi, poate chestia asta cu masonii ar merita un topic separat. suspect
Adevărul e că yo nu prea știu nimic despre masoni, exceptând faptul că poartă mănuși albe și că Virgil Ianțu e ceva șef pe la ăia... oaie
Şi mai interesant este faptul că cică loja masonică feminină din România este cea mai veche lojă masonică feminină din lumea care este.
Hmmm...io, una(două...) n-aş prea vrea topic special cu masonii, deoarece...deoarece eu nu prea vreau.
De Ianţu nu ştiam că este. Am înţeles că da când a murit Pittiş.
Păi, m-ar fi interesat pe mine.
Nu în mod special, ci doar c fapt divers.
Cam așa cum mă interesează religia sau circumcizia evreilor.
Adică: doar la nivel de îmbogățire a culturii generale, că oricum nu mă apuc s-o practic. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Dum Iul 04, 2010 5:55 pm

Live a scris:
Anahoret a scris:Cred că aici se referă la faptul că dând o astfel de denumire (Rainbow) unor activităţi mai mult decât paşnice, când vor creşte, cei mici nu vor considera nimic anormal ca cei care sunt sub culorile cur-cubeului să-şi desfăşoare activitatea. Mai ales activitatea propagandistică. Curcubeul, cu conotaţia primei silabe, va deveni ceva inofensiv.

Am intuit bine, Enki? Wink
Când vedem svastica, în zilele noastre, ce reacţie (se presupune că) avem? Na, că despre sigla NATO sau a SRI-ului nu mai zic nimic...

Sa confunzi sigla NATO cu zvastica. Shocked Chiar si de'ar fi simbolul indian. Embarassed
SRI are fiecara tarisoara.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Dum Iul 04, 2010 5:58 pm

RocketQu33n a scris:Sa confunzi sigla NATO cu zvastica. Shocked
Și yo aveam impresia că sigla NATO este simbolul ăla din geografie ... care arată nord - sud - est - vest pe hărți.
Mira... vânturilor sau cum naiba se numește?

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 3 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 20 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum