SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

teoria conspiraţiei

+6
baso
RocketQu33n
(Still a)Live
Anahoret
ENKI
delta
10 participanți

Pagina 4 din 34 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 34  Urmatorul

In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Feb 08, 2012 1:43 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Bun, atunci nu putea sa dea un raspuns simplu si clar, adica nu asta?! agitat
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

UPDATE. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Păi, de ce să dea drumul la vrabia din mână?
Adică să pice de fraier dacă parlamentarii îi dau flit? Laughing
Mai, gestul l-am inteles, dar, daca era prestator de servicii si nu salariat al SIE, ar fi putut explica asta, sec, nu comparandu-se cu primarul ales al Clujului. Laughing

Bine, comparatia cu primarul Clujului este demna de un sef al spionilor Laughing Boc a fost ales prin vot , avand un mandat de reprezentare, in timp ce dansul a fost numit in functiza unui serviciu, avand un contract de munca...se pare Laughing



Ultima editare efectuata de catre baso in Mier Feb 08, 2012 1:53 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mier Feb 08, 2012 1:50 pm

Desi il detest pe Radu Tudor, care, in calitatea lui sef al sectiei investigatii a ziarului Cotidianul (din anul 2000, cand director era... Dan Diaconescu) mi-a pus viata in pericol, "scapand" o informatie vitala - divulgarea sursei -, sunt sigur ca stie bine ce spune pe blogul sau (am sublinat cu rosu), el insusi intrand in categoria salariatilor unui serviciu secret. vesel

Basescu si PDL isi bat joc de Ungureanu
Posted by Radu Tudor on February 8th, 2012

Lista ministrilor prezentata azi de premierul desemnat Mihai Razvan Ungureanu imi da prilejul unui scurt comentariu.

N-am auzit nici un politician USL care sa aiba o parere sau impresie proasta despre Ungureanu, in calitatea sa de persoana fizica. Au fost urmatoarele pareri : intelectual fin, istoric bun, figura academica interesanta. Cunoscindu-l personal de-a lungul timpului, n-am cum sa nu agreez ideile exprimate de liderii opozitiei. Ungureanu este un intelectual cu un bagaj de cunostinte mult peste media din politica romaneasca.

Aici insa aprecierile sunt stopate abrupt de ceea ce se intampla de 48 de ore incoace.

Prima chestiune tine de legalitate. N-ai cum sa fi sef al unui serviciu secret si politician in acelasi timp, negociind cu alti politicieni si stabilind programe de guvernare. In democratie, aceste lucruri sunt incompatibile prin lege.

A doua chestiune e legata de bataia de joc pe care PDL o practica in cabinetul Ungureanu. Am sperat ca premierul desemnat va obiecta asupra unor nume servite de PDL. Macar in ceea ce priveste competenta lor. Avem un profesor de sport ca ministru al dezvoltarii, pus sa gestioneze miliarde de euro pentru programul national de infrastructura. Sunt beizadele fara nici o competenta manageriala sau experienta minima administrativa parasutate direct in functia de ministru, precum acel Mustea. Economia romaneasca, in plina criza si cu turbulente grave in UE, este data pe mina unul om care n-are absolut nici o secunda de lucru in interiorul unui sistem complicat si esential pentru securitatea nationala.

Oricit de competent ai fi ca prim ministru, daca intr-un moment de maxima provocare pentru economia tarii, in loc sa te bazezi pe oameni cu experienta profunda, ai ministri niste pustani de bani gata, viitorul imediat este extrem de sumbru.

Prin ce institutii a fost, Mihai Razvan Ungureanu a lasat o impresie buna ca manager. O recunosc deschis si cei din USL care l-au vazut la lucru.

Ceea ce se petrece insa azi e ingrijorator, prin nivelul de competenta subtirissim in zone fundamentale pentru supravietuirea statului roman. Competenta primului ministru nu poate acoperi prezumtia de incompetenta grava a ministrilor furnizati de PDL. Discrepanta dintre seful echipei si unii membri e vizibila de pe luna si ingrijoratoare.

E in firea oricarui om sa vrea mai sus in viata, in cariera. Asta am vazut in cazul Ungureanu de cind a debutat in viata publica, in 1998, ca secretar de stat. Generalii serviciilor secrete au remarcat de atunci calitatile tinarului care coordona Autoritatea Nationala de Securitate (ANS), un organism care nu mai exista acum. Dar promovarea cu orice pret in functii mari, in orice conditii, cu anturaje si echipe care te duc in jos, e o greseala.

Mihai Razvan Ungureanu isi dorea sa plece de la SIE si se gandea probabil la un exit cu o perioada scurta de ragaz si revenire apoi in viata civila si cea politica. Gandurile sale prezidentiale aveau o noima prin traseul amintit mai sus. Dar sa accepti pe ultima suta sa conduci un guvern de citeva luni, al unei majoritati detestate de populatie, cu un presedinte aflat pe marginea prapastiei increderii, inseamna sa-ti tai singur craca de sub picioare.

Priveam cu un oarecare interes pe viitorul candidat la presedintie Mihai Razvan Ungureanu. Lansat in cursa fara sa gireze o caruta de incompetenti impusi pe o lista de actualul regim. Credeam ca va fi un meci interesant cu Crin Antonescu, politicianul cu cea mai mare cota de incredere si intentie de vot pentru prezidentialele de peste 2 ani. Se vede treaba ca Traian Basescu i-a facut un ultim si urias favor, din greseala, liderului PNL.

Aburit si confuz, intr-o disperare precipitata de strigatele oamenilor revoltati impotriva sa, Traian Basescu si-a fortat potentialul succesor la un botez politic in oala cu laturi a guvernarii actuale, in loc de cristelnita de care orice odrasla are parte, la scurt timp de la aparitia in lumea politica.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. De remarcat si poza pe care si-a tras-o analistu' in cap de blog. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mier Feb 08, 2012 1:52 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Bun, atunci nu putea sa dea un raspuns simplu si clar, adica nu asta?! agitat
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

UPDATE. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Păi, de ce să dea drumul la vrabia din mână?
Adică să pice de fraier dacă parlamentarii îi dau flit? Laughing
Mai, gestul l-am inteles, dar, daca era prestator de servicii si nu salariat al SIE, ar fi putut explica asta, sec, nu comparandu-se cu primarul ales al Clujului. Laughing

Bine, comparatia cu Boc este demna de un sef al spionilor Laughing Boc a fost ales prin vot , avand un mandat de reprezentare, in timp ce dansul a fost numit in functiza unui serviciu, avand un contract de munca...se pare Laughing
Exact! De aceea, sunt din ce in ce mai convins ca MRU are un IQ mai mic decat al lui Ulieru. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Mier Feb 08, 2012 1:52 pm

baso a scris:
delta a scris:
baso a scris:Este o chestiune care tine de natura raporturilor contractuale cu SIE ; daca are contract de munca , inseamna ca este angajat -salariat. Daca are un alt tip de contract, remuneratia ii este asimilata salariului d.p.v fiscal, insa el nu este "salariat" in sensul codului muncii. In fine, habar n-am pe ce baza contractuala incaseaza venituri de la SIE, astfel incat art.26 din L 51/1991 poate sa fie discutabil in ceea ce-l priveste Very Happy
Am auzit luna trecuta o chestie care mi s-a parut cam ciudata: directorii institutiilor nu sunt angajati ai institutiei ci trebuie sa aiba contract incheiat cu Directia de Munca a ministerului care i-a numit in acea functie. Shocked
Cica la ei nu se refera contractul colectiv de munca valabil pentru respectiva institutie... confused
Poate pt. ca sunt numiti in functie prin Ordin al ministrului (din acelasi partid cu directorii) si revocati tot prin Ordin al urmatorului ministru din opozitie (ordin de regula de epurare, pe criterii politice) Laughing
Bine, dar ordinul de ministru este in urma rezultatelor unui concurs public.
Cel putin in cazul institutelor nationale.
Adica nu este ca la secretari de stat, unde partidul stabileste cine sa fie numit in acea functie...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Feb 08, 2012 3:12 pm

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Bun, atunci nu putea sa dea un raspuns simplu si clar, adica nu asta?! agitat
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

UPDATE. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Păi, de ce să dea drumul la vrabia din mână?
Adică să pice de fraier dacă parlamentarii îi dau flit? Laughing
Mai, gestul l-am inteles, dar, daca era prestator de servicii si nu salariat al SIE, ar fi putut explica asta, sec, nu comparandu-se cu primarul ales al Clujului. Laughing

Bine, comparatia cu Boc este demna de un sef al spionilor Laughing Boc a fost ales prin vot , avand un mandat de reprezentare, in timp ce dansul a fost numit in functiza unui serviciu, avand un contract de munca...se pare Laughing
Exact! De aceea, sunt din ce in ce mai convins ca MRU are un IQ mai mic decat al lui Ulieru. laugh

Exceptand chestiile ciudatzele aparute prin media, n-as avea niciun alt motiv logic sau instinctiv sa comentez ceva impotriva lui MRU (mereu ? Laughing )
Sunt impardonabile insa greselile pe care le face in comunicare . Daca din punct de vedere personal este de intzeles prudentza in exercitarea dreptului la demisie, ca potentzial prim ministru ce va fi (sau nu)investit, trebuia sa ofere explicatzii lamuritoare, usor de priceput chiar si de cel mai imbecil jurnalist din Romanica care-i pune intrebari indiscrete. laugh Si, la naiba, daca a avut atata incredere incat sa accepte propunerea lui Basescu, ar fi putut sa-si asume riscul unei demisii automate, facand publice motivele, cu sinceritate, fara alba/neagra care ne caracterizeaza ca popor. O fi adevarat ca Romanii au talent (mai ales la alba/neagra) , chiar daca nu sunt ingeri, insa exista momente cand trebuie sa-si asume cu sinceritate responsabilitatea unui gest, fie si acela de a accepta o promovare cu dublu taish. Este o chestiune care tzine de imagine si de self-esteeme. Un fel de asumare constienta si fara ocolishuri a rezultatului : ori alba, ori neagra .
Ar fi fost de apreciat, zic eu, inclusiv de dushmani sau opozitzie. Laughing



Ultima editare efectuata de catre baso in Mier Feb 08, 2012 3:19 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Feb 08, 2012 3:16 pm

delta a scris:
baso a scris:
delta a scris:
baso a scris:Este o chestiune care tine de natura raporturilor contractuale cu SIE ; daca are contract de munca , inseamna ca este angajat -salariat. Daca are un alt tip de contract, remuneratia ii este asimilata salariului d.p.v fiscal, insa el nu este "salariat" in sensul codului muncii. In fine, habar n-am pe ce baza contractuala incaseaza venituri de la SIE, astfel incat art.26 din L 51/1991 poate sa fie discutabil in ceea ce-l priveste Very Happy
Am auzit luna trecuta o chestie care mi s-a parut cam ciudata: directorii institutiilor nu sunt angajati ai institutiei ci trebuie sa aiba contract incheiat cu Directia de Munca a ministerului care i-a numit in acea functie. Shocked
Cica la ei nu se refera contractul colectiv de munca valabil pentru respectiva institutie... confused
Poate pt. ca sunt numiti in functie prin Ordin al ministrului (din acelasi partid cu directorii) si revocati tot prin Ordin al urmatorului ministru din opozitie (ordin de regula de epurare, pe criterii politice) Laughing
Bine, dar ordinul de ministru este in urma rezultatelor unui concurs public.
Cel putin in cazul institutelor nationale.
Adica nu este ca la secretari de stat, unde partidul stabileste cine sa fie numit in acea functie...

Mai, intr-o logica elementara, contractul de munca/prestari servicii se incheie intre seful angajatorului/beneficiarului si seful angajat ca sa faca pe dracu'n patru ... Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mier Feb 08, 2012 7:15 pm

No, mai bine mai tarziu, decat niciodata. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

COMUNICAT DE PRESĂ
(08 februarie 2012)

REF: Asigurarea conducerii Serviciului de Informaţii Externe


Preşedintele României, Traian Băsescu, a luat act de demisia din funcţia de director al Serviciului de Informaţii Externe a domnului Mihai Răzvan Ungureanu. În continuare, conducerea Serviciului va fi asigurată de adjunctul directorului S.I.E., domnul general Silviu Predoiu, care va participa şi la şedinţele Consiliului Suprem de Apărare a Ţării.

Departamentul de Comunicare Publică
08 Februarie 2012


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Da' lui MRU i-o fi spus cineva, oare?! laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mier Feb 08, 2012 10:15 pm

Interesante vorbe ar fi slobozit tov. Magureanu, membru PDL, in urma cu mai bine de o saptamana. Suspect

"Nu este atât de important dacă Traian Băsescu își va termina sau nu mandatul pentru ceea ce urmează să se întâmple. Nu mai depinde de o singură persoană ceea ce se va întâmpla major în România. Și chiar dacă ar rămâne, nu cred că Traian Băsescu mai dispune de pârghiile necesare pentru a redresa situația într-un sens benefic."

La fel de interesant este si faptul ca respectivul citat, desi folosit ca subtitlu, nu se regasete in interviul acordat oranjgutancei Sabina Fati - Romania Libera. confused

Surprinzatoare de-a dreptul mi se pare insa fotografia insotitoare. Cool

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Joi Feb 09, 2012 6:49 am

ENKI a scris:

Surprinzatoare de-a dreptul mi se pare insa fotografia insotitoare. Cool

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


probabil se doreste sa se sugereze ca se fac vraji asupra serviciilor sau ca fostii lor sefi sunt mari vrajitori Laughing Ma distreaza mult ca dupa ce demisioneaza sau sunt pusi pe liber, pe totzi ii apuca limbarnitza si talentul de ghicit in bobi , previziuni si alte inflacarari violete. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Dum Feb 12, 2012 1:26 am

Vaz ca un vizitator din SUA e foarte concentrat, tot citind oarece. Sa-i dam de citit, deci. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Dum Feb 12, 2012 9:13 am

ENKI a scris:Vaz ca un vizitator din SUA e foarte concentrat, tot citind oarece. Sa-i dam de citit, deci. laugh


Si yo am sesizat ca americanii ne viziteaza mai des decat nemtii, frantzujii, rusii , chinejii si japonejii . Le-o fi facut Woodrea woodoo cu frunzulitza magica , de a dat boala si in turistii americani sa beleasca ochii p'aici. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Dum Feb 12, 2012 10:56 am

baso a scris:
ENKI a scris:Vaz ca un vizitator din SUA e foarte concentrat, tot citind oarece. Sa-i dam de citit, deci. laugh


Si yo am sesizat ca americanii ne viziteaza mai des decat nemtii, frantzujii, rusii , chinejii si japonejii . Le-o fi facut Woodrea woodoo cu frunzulitza magica , de a dat boala si in turistii americani sa beleasca ochii p'aici. raset
Sa le punem si un afis, atunci. vesel
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Dum Feb 12, 2012 12:41 pm

ENKI a scris:
Sa le punem si un afis, atunci. vesel

S-ar potrivi si " Poate aveti treaburi mai importante si urgente in alta parte iar noi va retzinem atentzia" sau ceva in limba engleza, ca sa intzeleaga totzi turistii straini raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Lun Feb 13, 2012 7:57 pm

MRU pare sa fie foarte iubit, mai ales de catre anonimi, care au o dedicatie speciala pentru el, inca din primele secunde ale lui Valentine's Day. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

via

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mar Feb 14, 2012 8:38 am

ENKI a scris:MRU pare sa fie foarte iubit, mai ales de catre anonimi, care au o dedicatie speciala pentru el, inca din primele secunde ale lui Valentine's Day. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

via

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Foarte subtiri "dezvaluirile", o compilatie intre CV si declaratia de avere, cu infloriturile aferente, pentru o usoara inghitire de catre mior. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Incep sa banuiesc ca tov. Soros, care pune bazele viitorului serviciu secret din cyberspatiu, a vrut doar sa-l tachineze pe MRU, unul dintre copiii lui de suflet. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  (Still a)Live Mar Feb 14, 2012 9:00 am

ENKI a scris:
Incep sa banuiesc ca tov. Soros, care pune bazele viitorului serviciu secret din cyberspatiu, a vrut doar sa-l tachineze pe MRU, unul dintre copiii lui de suflet. laugh
Tov. Soros are, momentan, preocupări legate de destrămarea UE. Probabil că-n timpul liber îi mai dă cu tifla şi lui Răzvănel.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Feb 14, 2012 9:24 am

ENKI a scris:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Pastebin ? raset Rimeaza cu Aladin si ma duce cu gandul la Bin Laden fara copy & recycle in fatza Laughing Nu intzeleg care este rostul acelor puncte , marcate prin numere, fara explicatii raset
Or fi sugerand ca mai exista si alte secrete de secrete nedezvaluita inca de barbatul de barbat ? raset

Macar de s-ar confirma, prin probe concludente si irefutabile, ce declarau Ulieru & altii cu ceva timp in urma, de musteshte internetul romanesc de declaratiile alea Laughing
Asa, orice anonym, chiar si cel mai tampitzel, pe baza declaratiilor alea, poate reconfigura povestile, cu mai multa sau mai putzina imaginatzie creatoare.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mar Feb 14, 2012 10:09 am

baso a scris:
ENKI a scris:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Pastebin ? raset Rimeaza cu Aladin si ma duce cu gandul la Bin Laden fara copy & recycle in fatza Laughing Nu intzeleg care este rostul acelor puncte , marcate prin numere, fara explicatii raset
Or fi sugerand ca mai exista si alte secrete de secrete nedezvaluita inca de barbatul de barbat ? raset

Macar de s-ar confirma, prin probe concludente si irefutabile, ce declarau Ulieru & altii cu ceva timp in urma, de musteshte internetul romanesc de declaratiile alea Laughing
Asa, orice anonym, chiar si cel mai tampitzel, pe baza declaratiilor alea, poate reconfigura povestile, cu mai multa sau mai putzina imaginatzie creatoare.
Eh, la concurenta sau nu cu anonimii, o filmare cu Boc in pielea goala a facut furori in nu stiu ce show de noapte, pe Antena 1. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Sincer, io ma asteptam la altceva. vesel
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

P.S. In legatura cu punctele anonimilor, atentia mi-a fost atrasa in mod deosebit doar de primul, unde numele lui MRU a fost transcris Răzvan Ungure(anu's). suspect laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Feb 14, 2012 11:07 am

ENKI a scris:
Eh, la concurenta sau nu cu anonimii, o filmare cu Boc in pielea goala a facut furori in nu stiu ce show de noapte, pe Antena 1. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Nu am certitudinea ca tipul din imaginile filmate ar fi chiar Boc. Si chiar daca ar fi, mi se pare extrem de stupid, la limita grotescului, sa se doreasca audientza pe seama unei situatii firesti intr-un vestiar barbatesc in care, cica, ar fi fost filmat in secret personajul, ca sa le faca-n ciuda serviciilor de paza si protectzie suspect Este normal ca oamenii sa faca dush in pielea goala si sa se imbrace dupa aia. Sau poate eu sunt defecta si nu pricep ce este atat de senzatzionescu in dinrect ...in filmarea respectiva suspect Pentru ca nu este altceva decat o situatzie fireasca pt. oricare om de pe planeta, daca ar fi chiar Boc in imaginile filmate si sa fiu in locul lui, as da in judecata pe realizatorii show-lui pacatos pt. difuzarea unor imagini care-mi incalca dreptul constitutzional la intimitate . atentionare Iar daca ar fi o filmare mincinoasa, cu atat mai mult m-ar tenta sa-i oblig la daune, chiar si de 1 leu, simbolic + obligatiza de a-si cere scuze publice, repetate de vreo 100 de ori, la ore de maxima audientza, pe postul A1 . Daca l-ar fi surprins facand sex cu Udrea, in vestiar, as fi avut o alta parere, invocand dreptul la informare pt. practicarea unor activitatzi sexuale intr-un spatziu public. laugh

ENKI a scris:

P.S. In legatura cu punctele anonimilor, atentia mi-a fost atrasa in mod deosebit doar de primul, unde numele lui MRU a fost transcris Răzvan Ungure(anu's). suspect laugh
C'asa'i in tenis, cum sugeram eu despre anonymii tampiztei si binevoitori , cu mai multa sau mai putzina imaginatzie creatoare: Apa, aerul si tenisul, intareste penisul. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Feb 14, 2012 12:43 pm

PS. Iar pt. oricine care ar fi tentat sa dea vreo replica referitoare la maiastra filmare data pe post , nu pot decat sa raspund, anticipat, ca este o chestiune de principiu laugh Chiar si ala de s-ar bucura ca foarte bine ce i-au facut aia bocul, yo stiu sigur ca nu l-ar bucura sa-i fie facute publice imagini cu el iesind de la dush ori in alte ipostaze intime in care oricine s-ar comporta la fel laugh , exceptand situatzia unor curve dornice de reclama cu orice pretz Laughing Din momentul in care acceptzi cu voiosie astfel de imixtiuni in intimitatea altora, facute publice, inseamna sa acceptzi a fi chiar tu victima unor astfel de imixtiuni, oricand li s-ar scula unora ca au dreptul sa-ti violeze intimitatea ... cum ar fi , de pilda, sa te filmeze cand faci KK intr-un WC public si sa te dea la TV pt. ca ai avut o diaree/constipatzie cu sunete amuzante vesel Deci, yo zic ca exista o limita la care minimul bunul simtz tra sa ne oblige instinctiv a ne opri, cu totzii, pana nu este prea tarziu si nu devine mult mai grav.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mar Feb 14, 2012 2:16 pm

Da, in timp ce miorul avid de senzational astepta dezbracarea la pielea goala a lui MRU, macar in ceea ce priveste filiera pe care emienta sa a ajuns in varful piramidei de putere de pe la noi, dementii manipulatori portocalii au scurs spre antenele lui Felix o filmare stupida si gretoasa prin abuz (mai mult ca sigur facuta de o fosta garda de corp, deghizata in VIP sportiv), facandu-ma sa-l apreciez, oarecum, pe Boc, pentru ca n-a mintit, fie si numai in ceea ce priveste mersul lui la sala. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Feb 14, 2012 3:05 pm

ENKI a scris:Da, in timp ce miorul avid de senzational astepta dezbracarea la pielea goala a lui MRU, macar in ceea ce priveste filiera pe care emienta sa a ajuns in varful piramidei de putere de pe la noi, dementii manipulatori portocalii au scurs spre antenele lui Felix o filmare stupida si gretoasa prin abuz (mai mult ca sigur facuta de o fosta garda de corp, deghizata in VIP sportiv), facandu-ma sa-l apreciez, oarecum, pe Boc, pentru ca n-a mintit, fie si numai in ceea ce priveste mersul lui la sala. Laughing

Indiferent ca filmarea l-ar avea protagonist sau nu pe Boc, cel care a realizat-o si/sau complicii lui a/au stiut la ce "shef" de emisiune pt imbecili sa bata la usha. Doar cineva la fel de lipsit de scrupule ca si paparatele putea da pe post asa ceva. Absolut nimic nu este senzatzional sau penibil in faptul ca Boc ar fi fara chilotzi intr-un vestiar. Extrem de penibili sunt cei care au decis sa se difuzeze publicului respectivele imagini.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Feb 14, 2012 5:01 pm

Am vazut si yo, acu, ecourile pe internet referitoare la bucile lui Boc Laughing Inregistrarea ar fi valorat 1500 euro laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


La fel de "tare" a fost faptul ca acele imagini au fost codimentate si prin interventiile lui VC Tudor & Crin Antonescu in emisiunea lui Capatos laugh Nu stiu daca le -a sunat si pe Sanzi Buruiana sau pe Tzonciu ca sa le intrebe ce parere au despre bucile fostului premier. Nu cred ca le-a trecut prin cap.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mar Feb 14, 2012 5:52 pm

baso a scris:Am vazut si yo, acu, ecourile pe internet referitoare la bucile lui Boc Laughing Inregistrarea ar fi valorat 1500 euro laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


La fel de "tare" a fost faptul ca acele imagini au fost codimentate si prin interventiile lui VC Tudor & Crin Antonescu in emisiunea lui Capatos laugh Nu stiu daca le -a sunat si pe Sanzi Buruiana sau pe Tzonciu ca sa le intrebe ce parere au despre bucile fostului premier. Nu cred ca le-a trecut prin cap.
Deci, carlanul Antonescu a intervenit in acea emisiune?!?! Ce cretin! Mad

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Feb 14, 2012 7:30 pm

Din partea unuia ca VC Tudor sau Becali, m-as fi asteptat sa-si dea cu parerea in emisiunea aia. Insa la Antonescu, nu prea, chiar daca nu a exagerat in dezvoltarea subiectului. Oare s-a oferit el ori a fost sunat de Capatos? Normal ar fi fost sa se abtzina de la comentarii, tinand cont si de specificul emisiunii- can can cu tzatze ,cururi si curvistine . Cam i-a facut jocul lui Capatos , imaginile fiind insotzite de comentarii acide la adresa SPP cum ca ala de l-a filmat putea sa aiba un pistol in loc de camera Laughing Daca Boc era inca prim ministru la momentul filmarii, normal ar fi sa se lase cu o ancheta serioasa referitoare la modul cum au prestat cei din SPP in imprejurarile respective si daca n-au ceva probleme psihice.
Cu ceva vreme in urma a mai fost unul care-l pazea asa de bine pe Iliescu, de era sa-l impuste.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mar Feb 14, 2012 10:20 pm

baso a scris:ala de l-a filmat putea sa aiba un pistol in loc de camera Laughing
Am fi scăpat mai repede de imbecil... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Feb 15, 2012 7:36 am

Aseara, in emisiunea lui Turcescu, a intervenit o duduie de la ziarul can-can cu emisiune si la Kanal D care a relatat ca, dupa ce li s-a oferit filmarea respectiva contra unei sume de bani, pe la inceputul lunii februarie(premeierul era inca in functie) iar ei au refuzat, la cateva zile au primit filmul pe gratis, via email, insa ei tot nu l-au difuzat ,avand banuieli ca este ceva joc politic murdar si ca nu au dorit sa incalce legea (inca putzin si ar fi zis ca ei sunt virgini si niciodata, absolut niciodata n-ar difuza imagini care sa incalce dreptul la intimitate al persoanelor filmate/fotografiate )geek . In fine, nu stiu cat de reala este faza ca cei de la can-can l-ar fi primit pe gratis, cert este faptul ca aia de la A1 (in spetza Capatos & echipa lui) au mushcat nada , avand grija sa mai implice si pe altzi comentatori politici in porcaria aia de emisiune. Daca este adevarat c-ar fi fost un joc politic, mizeria este mult mai mare , fiind speculat lantzul slabiciunilor si traseul mizeriilor pt. a ajunge fix in coshul colector de mizerii si cancanuri- "Capatos & echipa". De altfel, nici nu ma mir ca postul A1 s-a otevizat iar emisiunea nora pt. mama , preluata de la Kanal D, a atras atata pasaret si tineret bovin pe forumul A1, pt. cei devenitzi obisnuitzi ai casei, emisiunea fiind in realitate doar un pretext ca sa-si falfaie penele si sa-si flexeze muschii p'acolo Laughing

M-au amuzat comentariile lui Badea din emisiunea lui, de aseara, pe marginea articolului publicat pe site-ul A1, adica asta Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ma intreb si yo, care o fi fost colegul de trust ce a vazut imagini senzuale in bucile lui Boc, suparat fiind ca Badea,vedeta A3, a tratat cu indiferentza scandalul "in voga", indiferentza care nu l-a impiedicat sa-si dea cu parerea pe blogul personal suspect
In logica articolului si nu numai, daca autorul este coleg de trust cu Badea, este coleg de trust si cu Blake . Este o logica care se transmite pe cale orala...ca gripa aviara Laughing Si ma mai intreb daca totzi colegii de trust presteaza in acelasi imobil si daca au voie sa se plimbe cu liftul de la un etaj la altul ca sa se viziteze sau unii sunt izolatzi, in carantina, comunicand cu altzii doar pe internet ? scratch

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Feb 15, 2012 12:34 pm

Eh, iata , asa cum ma asteptam, pe marea curva virgina, muma oranjgutanilor activaci de pe internet, au apucat-o caldurile cu transpiratii in timpul iernii vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Chiar asa, daca este atat de virgina si plina de moralitate sfanta, neavand nimic de ascuns in calitatea ei de cetatzean onest al acestei tzari conduse de minunatul Basecu, oripilata si iritata la maxim de imaginile cu BOC in fundul gol , imagini comentate in emisiunea cu pricina, la A1 , inclusiv de mushcaretzul fraier de Crinel, de ce nu este capabila sa le comunice celor de la CNA adresă de e-mail validă şi numărul ei de telefon la care sa poata fi contactata ? Bine ca se isterizeaza anonyma pe virtual pt. apararea onoarei si demnitatii membrilor marcantzi ai PDL, iar atunci cand i se cere asumarea responsabilitatzii in scop de a avea datele de identificare ale celor care militeaza constructiv, prin toate mijloacele posibile si imposibvile, pt. apararea si repararea onoarei si demnitatzii profund ranite, se da victima maxim jignita ca i se cer date minime de identificare Mad Jeg-jeg maxim cu jaga-jaga si pe virtual innocent


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mier Feb 15, 2012 8:33 pm

baso a scris:
ENKI a scris:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Pastebin ? raset Rimeaza cu Aladin si ma duce cu gandul la Bin Laden fara copy & recycle in fatza Laughing Nu intzeleg care este rostul acelor puncte , marcate prin numere, fara explicatii raset
Or fi sugerand ca mai exista si alte secrete de secrete nedezvaluita inca de barbatul de barbat ? raset

Macar de s-ar confirma, prin probe concludente si irefutabile, ce declarau Ulieru & altii cu ceva timp in urma, de musteshte internetul romanesc de declaratiile alea Laughing
Asa, orice anonym, chiar si cel mai tampitzel, pe baza declaratiilor alea, poate reconfigura povestile, cu mai multa sau mai putzina imaginatzie creatoare.
No, mult prea mediatizatii anonimi le cam put si altora, care mai au si tupeu sa comenteze. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Lun Feb 20, 2012 8:24 pm

Hopa, Ungureanu pare sa fie al doilea prim-ministru poponaut al Romaniei. Shocked

Noul premier se confruntă, abia instalat, cu o acuzație dură în ceea ce îl privește, venită din partea unui senator al opoziției specializat în ultimii ani în dezvăluiri fierbinți, dintre care mare parte s-au și confirmat. Mai exact, MRU e suspectat că ar fi homosexual, că ar fi avut o relație amoroasă cu fostul Înalt Comisar European Bodo Hombach și că episoadele de iubire ar fi constituit mijloace de șantaj exercitat asupra sa de serviciile secrete și de Băsescu.
Senatorul PSD Valer Marian i-a cerut ieri oficial premierului, în ședința camerei amintite, printr-o declarație politică, să răspundă cîtorva întrebări extrem de precise și, în egală măsură, tăioase:

1. De ce nu şi-a trecut în CV-ul său stufos, la limbi străine cunoscute, şi limba ebraică (pe care o cunoaşte mai bine decât limba maghiară, pe care a trecut-o)?
2. Dacă a fost sau este membru al vreunei organizaţii masonice şi ce grad sau funcţie deţine în aceasta?
3. Dacă a fost şantajat de SRI, de SIE sau de tutorele său politic de la Palatul Cotroceni cu nişte episoade de o anumită orientare sexuală petrecute la Iaşi (în anii ’90), la Cernăuţi (în 2000, la Hotelul Ceremuş) şi la Viena (după 2000, la sediul Pactului de Stabilitate).

Legat de această din urmă întrebare, trebuie menționat că șeful Pactului de Stabilitate era, în acea perioadă, Bodo Hombach, despre care senatorul scrie, în declarația sa: ”Singura lui (MRU n.n.) cucerire pe plan extern este Bodo Homobach, înaltul comisar pentru Pactul de Stabilitate în Europa de Sud-Est, pe care l-a fermecat profund (la Viena, probabil pe valsurile Dunării)”.
Informațiile despre o presupusă relație amoroasă între actualul premier român și Înaltul Comisar European nu sunt noi, ele au mai circulat în culisele politicii și ale presei în ultimii ani, dar e pentru prima dată cînd povestea e oficializată prin prezentarea ei în Senatul României, fiind solicitat și un răspuns din partea primului-ministru, conform procedurilor parlamentare.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 4 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 34 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum