SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

+10
ENKI
Anahoret
delta
Vasile
Dracu' gol
baso
(Still a)Live
Rody
RocketQu33n
Dr.Ernesto Rafael Guevara
14 participanți

Pagina 8 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Vin Oct 16, 2015 8:38 am

ENKI a scris:Icoanele din sticla sparta au fost in topul vanzarilor?! suspect

Nu l-ai auzit pe ala care vinde racle pt. moaste sfinte la doar 1200 lei bucata ? Laughing E mult mai tare decat faza cu iconitele din sticla sparta.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Oct 16, 2015 8:52 am

baso a scris:
ENKI a scris:Icoanele din sticla sparta au fost in topul vanzarilor?! suspect

Nu l-ai auzit pe ala care vinde racle pt. moaste sfinte la doar 1200 lei bucata ?  Laughing E mult mai tare decat faza cu iconitele din sticla sparta.
L-am vazut si p-ala, insa am banuit ca racla respectiva n-o fi chiar goala, la pretul ala, ci o fi continand vreo rotula, ceva. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Oct 16, 2015 8:53 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Vin Oct 16, 2015 10:01 am

ENKI a scris:
L-am vazut si p-ala, insa am banuit ca racla respectiva n-o fi chiar goala, la pretul ala, ci o fi continand vreo rotula, ceva. laugh


Din raspunsul dat reporterului, a rezultat ca acel comerciant , se pare calugar, vindea doar racle pt. cei cu posibilitati sa-si procure moaste sfinte sau macar aschii /praf de oase sfinte ( de la greci Laughing ) pe care cumparatorii de moaste sa le puna in cutiile pe care calugarul le comercializa la un pret adaptat scopului precizat de el,de viitoare racle pastratoare de moaste sfinte. Laughing Nu poti pastra moastele in cutii cumparate cu 12 lei; adaugand 2 zerouri, se transmite ideea de cutie scumpa, ideala pt.a pastra oase . N-a  mers cu tupeul pana acolo incat sa comercializeze racle cu fragmente de oase in ele funny

Tinand cont ca 2 preoti romani au furat din Grecia, de la o manastire, mana stanga a Sfantului Haralambie, ne putem imagina ca exista deja o piata neagra in Romania  a comertului cu moaste sfinte printre credinciosii ortodocsi. Calugarul vanzator de racle doar s-a adaptat, neifractional, la cerintele pietei.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Oct 16, 2015 2:31 pm

baso a scris:Tinand cont ca 2 preoti romani au furat din Grecia, de la o manastire, mana stanga a Sfantului Haralambie, ne putem imagina ca exista deja o piata neagra in Romania  a comertului cu moaste sfinte printre credinciosii ortodocsi. Calugarul vanzator de racle doar s-a adaptat, neifractional, la cerintele pietei.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Wow! Shocked
P-astia de fac trafic cu oase de morti nu-i poate incadra nimeni la profanare, ceva? scratch

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Vin Oct 16, 2015 6:46 pm

Eu am ras cand am citit stirea atat de sec prezentata. Ce tare e sa fii preot ,sa  furi mana stanga a unu sfant in timp ce complicele ii tinea de vorba pe paznicii moastelor si sa fugi cu ea  Laughing Niciun caine nu s-ar fi descurcat mai bine. raset
Imi aduc aminte ca tot asa m-a amuzat In numele trandafirului ,cand se spunea in poveste ca la nu stiu ce manastire pastrau in racla capul de copil al Sfantului Ion . Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Lun Noi 02, 2015 10:26 pm

Condesat si la obiect. laugh

,,Dragă domnule Cearceaf Alb (n.n. Preafericirea Sa, Preafericitul Părinte Daniel Ciobotea, Arhiepiscopul Bucureștilor, Mitropolitul Muntenie și Dobrogei, Locțiitor al Tonului Cezareei Capadociei și Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române - titlul complet al Patriarhului României, conform art. 25, alin 2, din Statutul pentru organizarea și funcționarea BOR), mi-ar fi plăcut să te văd cu veșmântu-ți curat, în fruntea cohortelor de popi cărora le-ai luat și clanța de la ușă, în genunchi, rugându-te pentru sufletele celor plecați și pentru sănătatea celor rămași.
Mi-ar fi plăcut să te dai dracului jos din Mercedesul cu scaune încălzite și să mângâi pe creștet mamele care-și caută copiii. Mi-ar fi plăcut să tragi clopotele bisericilor ca-n noaptea Învierii să știe lumea că e prăpăd. Mi-ar fi plăcut sa-ți trimiți slugile în spitale, să le duci o sticlă cu ceai celor care au salvat necondiționat viețile oamenilor.
Multe mi-ar fi plăcut. Mă gândesc că nu era prea mare păcatul să trimiți niște slugi d-alea care-ți cară cârja, ăia care-ți șterg inelul de praf sau vreo doi-trei țârcovnici care spionează babele în biserică să le spună oamenilor că le pui la dispoziție ceva, orice. N-am văzut să trimiți vreun Înalt d-ăla cu chipiu să dea o mână de ajutor cuiva. Să le spui că le îngropi morții fără bani. Să le dai o farfurie de mâncare orfanilor, să scoți din seiful tău aurit ceva, orice, chiar și o icoană, să le alini durerea. Lingăii ăia de lângă tine nu ți-au zis că tinerii ăia care sunt răniți plătesc impozite din care tu-ți faci mall (n.n. Catedrala Mântuirii Neamului)? Costel ăla, mâna dreapta a lu' Skaraotzki, nu ți-a zis că managerii mai dau și de la ei câteodată? Nu, tată, d-aia tu ești singurul Preafericit într-o țară în doliu.”

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

No comment la comentariile cititorilor   devil  raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Mar Noi 03, 2015 7:56 am

Moama, da' Ciobotea asta e chiar sef de trib, daca nici macar un preot nu i-a iesit din cuvant. Shocked
Cu alte cuvinte, au cam fost sinucigasi satanistii aia.  devil

Un preot din Prahova s-a hotarat sa rupă tăcerea. Acesta a marturisit ca tuturot preotilor le-au fost interzis sa participe la acest eveniment nefericit de catre Preafericitul Daniel, pe motiv ca „Toti tineri din incinta cu pricina l-au sarbatorit pe insusi Diavolul, au cautat moartea si moarte au gasit”.  Motivul ar fi fost acela ca toti sarbatoareau Halloween-ul, o sarbatoare importata despre care preotii si unii dascali cred ca este una demonica, avand unele asemanari. Preotul din Prahova a dorit sa ramana anonim.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


P.S. Nu exclud posibilitatea ca stirea sa fie una fabricata, tot intru divizare si antagonizare.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Mar Noi 03, 2015 8:05 am

baso a scris:Condesat si la obiect. laugh

,,Dragă domnule Cearceaf Alb (n.n. Preafericirea Sa, Preafericitul Părinte Daniel Ciobotea, Arhiepiscopul Bucureștilor, Mitropolitul Muntenie și Dobrogei, Locțiitor al Tonului Cezareei Capadociei și Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române - titlul complet al Patriarhului României, conform art. 25, alin 2, din Statutul pentru organizarea și funcționarea BOR), mi-ar fi plăcut să te văd cu veșmântu-ți curat, în fruntea cohortelor de popi cărora le-ai luat și clanța de la ușă, în genunchi, rugându-te pentru sufletele celor plecați și pentru sănătatea celor rămași.
Mi-ar fi plăcut să te dai dracului jos din Mercedesul cu scaune încălzite și să mângâi pe creștet mamele care-și caută copiii. Mi-ar fi plăcut să tragi clopotele bisericilor ca-n noaptea Învierii să știe lumea că e prăpăd. Mi-ar fi plăcut sa-ți trimiți slugile în spitale, să le duci o sticlă cu ceai celor care au salvat necondiționat viețile oamenilor.
Multe mi-ar fi plăcut. Mă gândesc că nu era prea mare păcatul să trimiți niște slugi d-alea care-ți cară cârja, ăia care-ți șterg inelul de praf sau vreo doi-trei țârcovnici care spionează babele în biserică să le spună oamenilor că le pui la dispoziție ceva, orice. N-am văzut să trimiți vreun Înalt d-ăla cu chipiu să dea o mână de ajutor cuiva. Să le spui că le îngropi morții fără bani. Să le dai o farfurie de mâncare orfanilor, să scoți din seiful tău aurit ceva, orice, chiar și o icoană, să le alini durerea. Lingăii ăia de lângă tine nu ți-au zis că tinerii ăia care sunt răniți plătesc impozite din care tu-ți faci mall (n.n. Catedrala Mântuirii Neamului)? Costel ăla, mâna dreapta a lu' Skaraotzki, nu ți-a zis că managerii mai dau și de la ei câteodată? Nu, tată, d-aia tu ești singurul Preafericit într-o țară în doliu.”

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

No comment la comentariile cititorilor   devil  raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

A raspus fulger (simbol satanist laugh ) Patriarhia. Cica n-a existat invitatie speciala, iar programul cu publicul rupt de biserica incepe doar joi. vesel


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Mar Noi 03, 2015 9:08 am

Pana la urma a miscat in front un preot mai neascultator, din diaspora. vesel

<< M-am jucat toată copilăria mea, la ţară, cu bostani scobiţi, cărora le făceam din fasole dinţi de schelet. Fără să am habar că asta se chema „halloween”. M-am jucat, fără să ştiu de halloween, şi când am crescut mare şi scobeam dovlecii împreună cu fetele mele, făcându-ne felinare cu care să o speriem pe mama când vine de la serviciu. Nu am ştiut că le atrăgeam moartea, aşa cum, uite, aflu astăzi de la părintele Savatie, care ştie mai bine cum stă treaba cu bostanii şi simbolurile.
„Joaca de-a bostanii este un joc de-a moartea, măi copii, jucaţi-vă de-a lumina.” Nu m-am jucat de-a lumina, când eram copil, pentru că nici nu auzisem de jocul ăsta. Ce copil se joacă de-a lumina? Părintele însuşi era copil atunci şi pesemne se juca şi el, ca toţi băieţii mei din cartier, de-a moartea: de-a nemţii, de-a hoţii şi vardiştii, de-a raţele şi vânătorii, cowboii şi indienii. Nu a murit nimeni din asta, doar, mai târziu, unul dintre tovarăşii mei de joacă a murit împuşcat la revoluţie, lângă Buzău, militar în termen. Dar eu cred că alţi demoni l-au omorât, nu bostanii copilăriei.
Am fost şi la concerte de rock când eram tânăr, apoi a trebuit să o las pe fiică-mea să meargă, ba i-am cumpărat chitară electrică şi tobe, până s-a plictisit de rock şi a început să cânte la pian. Astăzi e studentă la drept şi are în camera ei de la cămin o cutiuţă cu moaşte de sfinţi primite din muntele Athos. Le-a adus din ţară şi le-a purtat peste tot cu ea. Nu m-am gândit niciodată că fata mea ar fi putut să ardă de vie la un concert de rock sau pentru că s-a jucat cu bostanii, abia acum am aflat de la părintele Savatie că i se putea trage asta. Părintele nu are copii, dar are, aşa, ca prietenii lui Iov, explicaţii adânci pentru moartea copiilor şi definiţii subtile pentru Dumnezeu. Uneori e bine să nu ai copii. Eu nu ştiu în ce minţi aş mai fi fost acum dacă copilul meu ar fi murit ars de viu.
Multe am aflat zilele astea despre bostani, dar cel mai important lucru l-am aflat despre oameni, nu în înţelepciunea pentru morţi a părintelui Savatie, ci în iubirea pentru vii a celor doi tineri, Claudiu şi Adrian, care au murit în foc, după ce s-au întors acolo ca să-şi salveze prietenii. Băieţii aceştia nu au ştiut cât de periculoşi sunt bostanii şi muzica rock. Nu ştiau ei nimic despre moarte şi simbolurile ei, dar ne-au învăţat ceva despre viaţă şi dragoste. Mai mult ca sigur că nu aveau în camerele lor nici cutiuţe cu moaşte sfinte.
Dar s-au întors în foc de două ori pentru aproapele lor. Eu nu ştiu dacă m-aş fi întors măcar o singură dată. Ei au împlinit cea mai mare poruncă a lui Iisus: „nu este dragoste mai mare ca atunci când cineva îşi pune sufletul pentru aproapele lui”. Eu nu sunt în stare să o împlinesc nici pe cea mai mică. Nu s-or fi jucat ei de-a lumina, dar sufletele lor curajoase s-au făcut cu totul lumină. Mă plec cu cutremur în faţa jertfei lor, ca şi cum ar fi intrat în foc să-mi salveze copilul. Când m-or urmări să mă arunce în foc demonii bostanilor, aş vrea să am şi eu curajul şi dragostea lui Claudiu şi Adrian.>>



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Mar Noi 03, 2015 10:14 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Mar Noi 03, 2015 11:03 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Mar Noi 03, 2015 3:45 pm

Domnul Cearceaf Alb a gasit de cuviinta sa participe la inmormantarea femeii de serviciu din Club Colectiv.

Nu învățați dumneavoastră Biserica ce rol are ea. Învățați mai bine ce-i credința ortodoxă. (...) Să vină lumea la biserică, nu la club. Asta este rânduiala Bisericii. Nu mai judecăm pe nimeni. Să ne rugăm pentru ei.
Noi ne facem datoria după tradiția și rânduiala noastră. Nu învață Biserica să rupă liniștea și tăcerea celor care trebuiau să se reculeagă. Astăzi au fost preoți acolo și au făcut slujbă. Nu vrem să se considere că facem spectacol
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

OK. Domnul Cearceaf Alb nu considera spectacol statul la coada in scop de pupat de moaste sfinte. In schimb, considera ca ar fi fost un gest stupid sa dea macar un comunicat de minim bun simt cum ca BOR-ul este plin de compansiune si de solidaritate omeneasca fata de familiile indoliate si ca se roaga toti, alaturi de toti ceilalti, credinciosi sau mai putin credinciosi, pentru victimele incendiului aflate in stare grava si foarte grava, astfel incat Dumnezeu sa le ajute si sa supravietuiasca. Ce naiba era asa de greu ? Avea nevoie de invitatie speciala pt. o declaratie umana si de bun simt? Nici macar nu si-a permis nimeni sa-l invite, in cele 3 zile de doliu national, sa vina cu mertzanul pana la candelele aprinse in fata cladirii in care au ars de vii atatia oameni. Ala da, chiar era spectacol. laugh  Insa nici nu i-ar fi reprosat nimeni nimic daca s-ar fi dus acolo neinvitat, din proprie initiativa, la fel ca orice OM de rand, umil si indurerat.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Joi Noi 05, 2015 7:44 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Joi Noi 05, 2015 8:23 am

Pentru ca am sesizat o gramada de mesaje diversionsite in aceasta perioda, mi-a atras atentia un mesaj ce ar fi fost postat pe FB de un preot, fiind preluat de mai multe publicatii on line, sursa initiala de propagare fiind Vocea Transilvaniei

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cautand pe internet daca acest Filotheu Balan exista, am dat de alte articole interesante, din trecut :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

N-am citit toate comentariile la articolul de mai jos, insa mi-a sarit in ochi salutul legionar al tuturor comentatorilor  Shocked
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Aproape ca sunt de speriat comentariile si injuraturile....
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Joi Noi 05, 2015 10:10 am

baso a scris:Pentru ca am sesizat o gramada de mesaje diversionsite in aceasta perioda, mi-a atras atentia un mesaj ce ar fi fost postat pe FB de un preot, fiind preluat de mai multe publicatii on line, sursa initiala de propagare fiind Vocea Transilvaniei

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cautand pe internet daca acest Filotheu Balan exista, am dat de alte articole interesante, din trecut :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

N-am citit toate comentariile la articolul de mai jos, insa mi-a sarit in ochi salutul legionar al tuturor comentatorilor  Shocked
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Aproape ca sunt de speriat comentariile si injuraturile....
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Filotheu a fost in urma cu vreo 9-10 ani si la mine in birou – urma sa tina o conferinta ASCOR intr-una dintre salile institutiei - si pot spune ca da, avea de pe atunci legaturi cu cercuri de dreapta traditionalista, ce se revendicau mai mult sau mai putin fatis de la Miscarea Legionara - aripa veche - Corneliu Zelea Codreanu (pe atunci inca mai persista o schisma ireconciliabila intre aripa CZC si aripa Horia Sima).  vesel
Ca fapt divers, cred ca SRI a controlat inca de la inceput* curentul, infiintand Noua Dreapta (Tudor Ionescu), care, in conditii destul de misterioase pentru sistemul geopolitic din care facem parte, s-a afiliat totusi si proiectului dughinist Arctogaia, pe langa internationala dreptei europene. Totodata, pe filiera bisericeasca s-a pompat masiva incredere in curentele scolastice grecesc si rusesc, prin pelerinaje repetate in cele doua tari. Tot pe filiera bisericeasca, s-a mentinut aprinsa flacara legionarismului, inclusiv prin parintele Justin, caruia ii cantau purele maicutele "sfata tinerete legionara”.



Continui sa cred ca toate acele site-uri „ortodoxe”, ce abunda de comentatori „legionari” sunt create si atent monitorizate chiar de SRI, pentru a controla atent fenomenul.
Cand si cum vor fi folosite energiile acelor tineri care se regasesc in curentul de extrema dreapta este foarte greu de anticipat, avand in vedere cum i se misca ochii in cap tovarasului Coldea.  laugh

*Inceputul inceputului a fost mult mai devreme, chiar in 90, cand Marian Munteanu lua interviuri lui Petre Tutea (vazut inclusiv pe la TV), dar si Elenei Codreanu (sotia lui CZC) – interviu vazut de mine ca student, pe caseta video si din care vad ca exista fragmente pe Youtube. A existat Miscarea Pentru Romania, fondata de MM prin 92, cu national-democratia ca ideologie, insa tinerii mai extremisti, cu apucaturi mimetice (camasi verzi, diagonale, costume populare etc.) nu au fost probabil satisfacuti de caracterul prea moderat al organizatiei.


P.S. Ca si cand subiectul asta ar fi vrut sa rezoneze cu recentele miscari de strada, cautand data infiintarii Noii Drepte am aflat ca aceasta ar fi … ieri. veselie


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Joi Noi 05, 2015 12:26 pm

ENKI a scris:

P.S. Ca si cand subiectul asta ar fi vrut sa rezoneze cu recentele miscari de strada, cautand data infiintarii Noii Drepte am aflat ca aceasta ar fi … ieri. veselie


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mda. Curata coincidenta. suspect Chiar m-am gandit , citind comentariile legionarilor extremisti, suparati pe Iohannis, ca se vor resemna mioritic si rapid cu in intrarea lor in ilegalitate.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Joi Noi 05, 2015 12:43 pm

Nu stiu daca fotografia este reala (asa pare), dar si daca este... Shocked

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Joi Noi 05, 2015 1:54 pm

Citind articolul de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] mi-a sarit in ochi numele Mihai Rapcea, membru MISA, cel de pe al carui blog [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a dat link si Enki . Era vorba despre articolul Halloween-ul si coincidente stranii

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Joi Noi 05, 2015 2:23 pm

baso a scris:Citind articolul de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] mi-a sarit in ochi numele Mihai Rapcea, membru MISA, cel de pe al carui blog [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a dat link si Enki . Era vorba despre articolul Halloween-ul si coincidente stranii

Un clip ce pare facut pe baza unor date culese de "serviciul secret" al BOR. Laughing

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Joi Noi 05, 2015 3:24 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Joi Noi 05, 2015 7:34 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Noi 06, 2015 9:12 am

Acelasi preot stabilit in Scotia loveste din nou. bine

ca ţara să poată fi locuită
Posted on 5 November 2015 by Ioan-Florin

Sunt zile amare pentru Biserica Ortodoxă, dar să nu ne pierdem cumpătul, cei care suntem în ea. Și nici să nu o dăm pe predici sforăitoare, ca și cum nici usturoi n-am mâncat, nici gura nu ne miroase. Am pentru frații mei, preoții, o veste bună și una proastă. Mă pricep un pic la vești, nu doar pentru că am fost ziarist, dar și pentru că am umblat mult printre oameni de tot felul, acasă și printre străini. E drept însă că nu mă pricep la profeții.
Vestea bună este că, dincolo de scandări, de vituperațiile unor ziariști sau de lozinci, oamenii din stradă (citiți-le aici revendicările!) nu au nimic cu Biserica lor: nici cu Hristos, nici cu Ortodoxia, nici cu Sfinții Părinți și, până la urmă, nici cu moaștele Sfintei Paraschiva. Lumea e tulburată, dar nu pe slujitorii Bisericii care își fac în mod cinstit treaba prin parohii, în spitale, la căpătâiul oamenilor sau pe oriunde or mai umbla, de care se minunează și îi laudă când îi găsește. Un exemplu chiar din aceste zile, dacă vreți, este nominalizarea unui preot, părintele Mihail Jar, la „Oamenii Timpului” (părintele Mihail are grijă la Bănceni, în Ucraina, de patru sute de copii). Sau bucuria cu care oamenii îl înconjoară, de pildă, pe Mitropolitul Iosif de la Paris, când apare blând și smerit între ei. Pe el și mai sunt și alții. Sau faptul că oriunde ajung prin lume românii emigranți, biserica este printre primele locuri pe care le caută.
Oamenii scandează, așa e, dar nu se răfuiesc cu Biserica Ortodoxă, ci cu o imagine a ei din zilele noastre: imaginea aroganței unei instituții. Aceasta este vestea proastă.
Ne-am învățat să nu le dăm niciodată dreptate, să simplificăm totul la un atac împotriva Bisericii, să-i demonizăm. E o „ostilitate comandată”, s-a spus zilele astea. Bun, e drept, am văzut și o mulțime de răutăți și minciuni, că lumea e mare și are acces la feisbuc, s-a vorbit cu ură și s-a scris cu scuipați, că așa e la revoluții, – dar o ostilitate comandată de cine? Să se spună atunci până la capăt, clar, pe nume, cine o comandă, prin cine, cum, ca să știm ce avem de făcut. Altfel, amenințarea asta sună ca „agenturile” din decembrie 89.
Până să comande cineva alte ostilități, cred că mai întâi am făcut-o noi înșine, cei din Biserică. Cine i-a comandat, frații mei, purtătorului de cuvânt al Patriarhiei enormitățile pe care le-a bălmăjit zilele astea, umplând o lume de revoltă și pe noi de rușinea cu „preotul invitat”? De unde fățărnicia asta, că „Biserica respectă convingerea religioasă a fiecărei familii îndoliate” și de aceea nu s-ar fi spus o slujbă pe trotuarul de la Colectiv? Dar când la 8 dimineața tragem clopotele în cartier, cum e cu „convingerile religioase” ale familiilor care locuiesc peste drum? Dar când facem procesiuni, dar când blocăm un oraș întreg cu sărbătorile noastre? Nu zic să nu mai tragem clopotele, zic să nu mai fim farisei.
Cine a comandat în aceste zile predicile ambiguu-miloase, vai, Dumnezeu să-i ierte, dar și voi v-ați căutat-o, măi băieți? Cine l-a pus pe monahul nemțean (care, nu știu cum se face, apare de fiecare dată când e rost de scandal) să facă sinistra triere după păcate a morților de la Colectiv? Sub ce ascultare stă el? Cine a comandat leghioanelor anonime din bezna „blogosferei ortodoxe” să iasă la lumină și să celebreze pedeapsa lui Dumnezeu pentru „sataniștii” din club?
Și, în general, cine a comandat izolarea intelectuală și lunga tăcere publică în care s-a închis în ultimii ani Patriarhia, iluzionându-se că trustul ei de presă ține loc de comunicare cu societatea civilă?
Nu vă lăsați amăgiți, mulțimea nu se răfuiește cu noi pentru ceea ce s-a întâmplat la Colectiv. Ieșiți din teoriile conspirației, deschideți ochii în realitatea din stradă. Timp de ani de zile, încetul cu încetul, picătură cu picătură, corupția a copt în România ca un buboi imens, care acum s-a spart, iar mizeria a împroșcat și în obrazul nostru, pentru că, de 25 de ani, în ciuda asigurărilor că nu facem politică, ne-am lăsat percepuți ca părtași ai tuturor administrațiilor politice. Ai unor politicieni cocoțați la putere pe sângele oamenilor din decembrie 89 și pe banii securiștilor vechi și noi. Am stat la hramuri alături de ei (când locul lor trebuia să fie în genunchi, în mulțime), iar ura cu care au fost priviți aceștia s-a uitat în aceste zile cu aceiași ochi și la noi. Cine ne-a oprit să denunțăm din cele mai înalte amvoane această infecție, să-i facem responsabili pentru exodul românesc, pentru cea mai mare sărăcie din Europa și pentru cea mai mică speranță de viață, pentru una dintre cele mai înalte rate ale mortalității materne, pentru cea mai înaltă rată din UE a mortalității infantile? A, am făcut-o? Înseamnă că nu am făcut-o îndeajuns și destul de limpede. Nu în pilde și generalizări, ci arătând cu degetul spre portretele lor, așa cum au făcut-o în alte timpuri Ioan Gură de Aur sau Antim Ivireanul, Nifon Patriarhul în vremea lui Radu cel Mare sau mitropolitul Gurie în vremea lui Carol al II-lea.
Dar, sigur, e mai ușor să ne închipuim că suntem atacați din afară, decât să luptăm cu propriile noastre slăbiciuni.
Am fost trimiși de Mântuitorul să scoatem demonii din oameni, dar ajungem adesea să-i stârnim noi înșine în ei prin purtările noastre. Când nu se suie ceva până la nasul nostru, am găsit explicația: sunt obraznici, nu știu cum stă treaba cu teologia. Noi suntem subtili, mistici, însuși Dumnezeu ne dă like pe feisbuc, ei sunt proști, manipulați, nu înțeleg nimic, nu știu ce e un trafalete, nu știu cum ar trebui să arate ora de religie, nu știu unde să se roage și cum se fac pomenirile pentru morți, nu știu câtă milostenie face Biserica. Banul e ochiul dracului numai când e al altuia, când e al nostru e bun și sfințit. La socotelile lor cu biserici și spitale le răspundem cu aceleași socoteli, ca să le arătăm că greșesc, dar nu înțelegem un lucru: ei chiar nu au spitale, nu au medicamente, le pleacă pe aiurea doctorii, profesorii și copiii. Când ne spun că vor ca statul să finanțeze nu construcții de biserici, ci spitale și școli, nu înseamnă că nu-și doresc biserici. Asta înseamnă că s-au săturat de mizerie. Că își doresc să trăiască decent într-o țară mai bună și mai dreaptă.
Când ne-au spus că nu vor oră de religie, nu înseamnă că toți au avut ceva cu Dumnezeu, ci că nu au vrut, pentru copiii lor, nici îndoctrinare, nici manualele alea tâmpite cu accidente de circulație și amenințări cu focul iadului. Oare nu noi le-am pus în brațe cărțile alea?
Când nu vor o biserică sub geam, nu înseamnă că se pun împotriva Ortodoxiei, ci că, pur și simplu, ar vrea între blocuri un parc de joacă pentru copii. Iar dacă tu, ca preot, te duci și-i dai în judecată, că doar e terenul tău, pe care ți l-a dat un burtos de primar corupt, pe care ai să-l pui apoi în primele rânduri la slujbă, aduci o mie de demoni peste ei cu judecata ta. E chiar atât de greu de înțeles?
Și da, mașinile preoților și luxul bisericilor îi smintesc, pentru că asta e o lege a firii: acolo unde oamenii sunt săraci, bogăția smintește chiar dacă ar fi dreaptă. De aia e banul ochiul dracului. De aia ni s-a spus să nu purtăm traistă și să nu avem două haine. Măcar puțin ar vrea să vadă și ei că Dumnezeu e la fel de necăjit, așa cum s-a arătat Iisus între ei.
De fapt, chiar asta e: ar vrea să-l vadă cât de puțin pe Iisus în noi. Nu în biserici, nu în catedrale, nu în predici, ci în noi. Noi am fost trimiși să-i căutăm pe ei, nu ei pe noi. Să-i căutăm, nu să-i așteptăm în biserici, nu să primim invitații. Să-i căutăm, or ce loc de găsire al lor este mai mare decât suferința. Dar la suferință te cobori cu iubire și cu îmbrățișare, nu cu lecții de viață. Iisus nu a fost invitat nicăieri și s-a dus și acolo unde știa că va fi alungat cu pietre. Măcar el era bătut pe nedrept, dar pe noi pietrele suferite ne-ar mai curăța de păcate. Și dacă, Doamne ferește, va fi un cutremur, ce-o să facem? O să-i așteptăm pe supraviețuitori să vină cu colivă la biserici?
Pavel spunea, „nu mai trăiesc eu, ci Hristos trăiește în mine”, dar Hristos nu mai trăiește în mulți dintre noi, asta e vestea cea mai proastă (știu bine că mă număr și eu printre acești „noi”, așa că-mi rog cititorii, cu tot respectul, să fiu scutit de complimentele care mi se tot fac pe feisbuc zilele astea). O să spuneți că nici în mireni nu mai trăiește. Așa e, dar asta pentru că în primul rând nu trăiește în noi. Pentru că lumina noastră nu mai luminează lumii. Iar cei mai mari nedreptățiți sunt sutele de preoți anonimi, fără bloguri și conturi de feisbuc și pe care nu-i caută televiziunile, dar care își fac datoria cu umilință și dragoste, ca însuși Hristos. Ei împart cu noi pietrele și huiduielile pe care trebuia să le încasăm numai noi.
Eu sunt naiv, am candorile mele tolstoiene și, într-una din ele, mă întreb cum ar fi dacă în aceste momente în care țara se cutremură din temelii, am ieși înainte și am spune simplu, am greșit, vă rugăm să ne iertați. Dacă nu ne mai puteți iubi, măcar nu ne urâți. Știm ce avem de făcut de acum înainte. Cum ar fi? Uite cum ar fi, ne-o spune profetul Isaia: „Dacă vei face asta, lumina ta va răsări ca zorile. Pe vechile tale ruine se vor înălţa clădiri noi, vei ridica din nou temeliile străbune şi vei fi numit dregător de spărturi şi înnoitor de drumuri, ca ţara să poată fi locuită.”

UPDATE
Am o rugăminte importantă pentru cei care citesc și distribuie acest articol. O rugăminte din suflet, ca la niște prieteni care știu că mă cred și mă înțeleg: ieșiți la mitinguri, aș ieși și eu dacă aș fi cu voi, așa cum am ieșit când eram în țară, dar nu vă lăsați atrași de cei câțiva care strigă împotriva Bisericii și a Patriarhului ei. Biserica aceasta e locul unde v-ați botezat copiii, unde v-ați cununat, unde v-ați înmormântat pe cei dragi. Nu este „emanația” nici a clasei politice, nici a parlamentului. Lăsați-ne pe noi, preoții, să spunem ceea ce este de spus și, mai ales, cum trebuie spus. E destul că ne-ați bătut obrazul, am înțeles.

UPDATE 2

acum câteva minute: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Citiți, e pentru voi, vi se cere iertare. Și să credeți în candorile tolstoiene.

UPDATE 3

„Deci trebuie să facem Biserică, nu politică” – părintele Necula, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] . V-am zis: o să spunem tot noi ceea ce este de spus.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Vin Noi 06, 2015 3:22 pm

Tu iti imaginezi ce caterinca cruda ar face toti englejii daca ortodocsii romani s-ar inghesui prin UK,la biserici ortodocse, ca sa pupe moaste sfinte ? raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Noi 06, 2015 3:29 pm

baso a scris:Tu iti imaginezi ce caterinca cruda ar face toti englejii daca ortodocsii romani s-ar inghesui prin UK,la biserici ortodocse, ca sa pupe moaste sfinte ? raset

Ia sa-nceapa englejii dracu' sa ia chestiunea in serios.  laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Vin Noi 06, 2015 3:38 pm

Psihologii răspund declarației disprețuitoare a Patriarhului Daniel


Președintele Asociației Sănătate Mintală pentru Calitatea Vieții, psihologul Dan Ivănescu critică dur declarația Patriarhului Daniel, conform căreia psihologia, împreună cu magia, vrăjitoria și satanismul sunt pericole pentru societatea contemporană și îi cere să adreseze scuze publice tuturor psihologilor din România “Este dovadă de primitivism să pui pe același palier psihologia cu vrăjitoria sau satanismul”

“Declarația Patriarhului vine într-un context social foarte sensibil și este o dovadă de primitivism din partea domniei sale să pui pe același palier psihologia cu magia, vrăjitoria și satanismul. Este cu atât mai strigătoare la cer această declarație, cu cât psihologia este o știință foarte respectată peste tot pe planetă, care acordă premii internaționale și organizează conferințe și congrese naționale și internaționale, iar facultățile de psihologie scot anual foarte mulți specialiști de care societatea are nevoie. Nu pot cataloga această declarație decât în sensul primitivismului și îi cer Patriarhului să adreseze scuze breslei din care fac parte, deoarece nu merită acest tratament gratuit. Psihologii nu au fost niciodată în război cu biserica, dimpotrivă”, declară psihologul Dan Ivănescu.
   Totodată, președintele Asociației Sănătate Mintală pentru Calitatea Vieții reamintește Patriarhului că domnia sa reprezintă cel mai bun exponat al concepției individualist-materialistă despre viață, iar acest lucru îl demonstrează la fiecare apariție publică, prin modul opulent de a se îmbrăca, prin mașina foarte scumpă pe care o conduce și prin toate beneficiile oferite de statul român. “Aceste beneficii de care se bucură Preafericitul Daniel sunt plătite din banii contribuabililor români, printre care se numără și psihologii. Consider că este un gest ipocrit să compari o știință recunoscută peste tot pe planetă cu satanismul, magia și vrăjitoria, dar în același timp să te bucuri de banii pe care îi produce această știință în economia de piață”, afirmă psihologul Dan Ivănescu.
   Cu toate acestea, specialistul consideră că declarația Patriarhului nu ar trebui extrapolată la nivel de Biserica Ortodoxă Română, chiar dacă domnia sa este șeful acestei instituții și subliniază că, în decursul carierei de psiholog, a colaborat și colaborează foarte bine cu preoți cu har, care își ajută semenii atât cât pot ei de bine, în orice condiție și în orice loc, nu doar în cadrul bisericii. “Acest mod primitiv de a duce în derizoriu o breaslă profesională respectată nu trebuie să îl atribuim și altor preoți. Ar fi incorect din partea noastră. A fost gafa domniei sale și doar domnia sa trebuie să răspundă de ea. Lucrez de mulți ani cu preoți, întotdeauna am considerat că neajunsurile psihologiei pot fi suplinite de sfaturile preoților și viceversa, iar relația între biserică și psihologi ar trebui să fie una strânsă, cordială, al cărei obiectiv principal este ajutorarea oamenilor și creșterea calității vieții din toate punctele de vedere”, conchide psihologul Dan Ivănescu, președintele Asociației Sănătate Mintală pentru Calitatea Vieții.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Declaratiile BOR-atului aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Sam Noi 07, 2015 9:06 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Sam Noi 07, 2015 9:08 am

Preotul Mihai Andrei Aldea pare sa fie ruda cu Dan Andrei Aldea, de la Sfinx. laugh

"Şi, ca să pun capac la ticăloşia şi nepriceperea mea, mărturisesc public, sus şi tare, faptul că nu am izbutit să văd unde ar fi satanistă melodia `The day we die`. Dimpotrivă, dincolo de stilul vocal – pe care îl înţeleg, dar care îmi este incomod – cântecul are un subiect perfect ortodox: nu suntem numere, suntem oameni vii, iar ziua în care ne vom da bătuti şi vom accepta să devenim numere, vom accepta să fim sclavii sistemului, este ziua în care vom muri. Mi-a placut mesajul acestui cantec! Foarte mult!"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  baso Sam Noi 07, 2015 9:24 am

ENKI a scris:Preotul Mihai Andrei Aldea pare sa fie ruda cu Dan Andrei Aldea, de la Sfinx. laugh

"Şi, ca să pun capac la ticăloşia şi nepriceperea mea, mărturisesc public, sus şi tare, faptul că nu am izbutit să văd unde ar fi satanistă melodia `The day we die`. Dimpotrivă, dincolo de stilul vocal – pe care îl înţeleg, dar care îmi este incomod – cântecul are un subiect perfect ortodox: nu suntem numere, suntem oameni vii, iar ziua în care ne vom da bătuti şi vom accepta să devenim numere, vom accepta să fim sclavii sistemului, este ziua în care vom muri. Mi-a placut mesajul acestui cantec! Foarte mult!"
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ooocheeei bine laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  ENKI Sam Noi 07, 2015 9:29 am

laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

biserica ortodoxa romana, matroana de bordel - Pagina 8 Empty Re: biserica ortodoxa romana, matroana de bordel

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum