SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mondenități

+6
baso
Dracu' gol
(Still a)Live
ENKI
Anahoret
delta
10 participanți

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

mondenități Empty mondenități

Mesaj  delta Vin Apr 15, 2011 6:46 pm

Descreieratul ăsta băsist are impresia că ăia doi nu vor să fie în centrul atenției?
Părerea mea e că nu-i doare nici măcar în cur de fetița respectivă..
Vendetta a scris:Nici cand nu sa intamplat vreodata ca cinismul si cruzimea sa capte forme atat de paranoice ca la acesti jurnalsiti nazisti de la rtv .Au resusit sa transforme un caz pur privat intr un show mediatic demn de film horror .Cazul nefericit al sotilor Columbeanu a fost preznetat de acesti calai ai natiuni ca un meci REAL -BARCA .Acestia au sfidat orice limite orice reguli ale bunului simt ori ce inseamna decenta si discretie ,Fructul iubirii sotilor Columbeanu a ajuns sa fie esfixiat de reporteri si cameramani nesimtiti si idioti .Fara limite ,fara cea mai mica decenta s au napustit mediatic peste fetita, peste acest episod nedorit .Dar cel mai criminal mi se pare dreptatea pe care au incercat o sa o imparta acesti nazisti ,impreuna cu "invitatii"lor ,care au contribuit in egala masura la acesta batjocora publica ,in schimbul cotidian al unei "lefe" murdare .
Cazul a fost prezentat eminamente pro Monica ,desi acesti indivizi fara masura cunosc prea putine despre viata celor doi .
Maniera in care a fost violata viata sotilor Columbeanu mi a starnit o furie nemarginita .Este dincolo de orice ratiune sa tranformi un episod nefericit privat in Show mediatic .Iata ca buncarul nazist rtv a reusit o neagra performanta, unica in instoria jurnalsitica postdecembrista .
Irinel Columbeanu a fost pur si simplu pus la stalpul infamiei de niste idioate incapabile sa inteleaga minimile cunostinte despre abtinerea de a latra de pe margine ,atunci cand lucrurile nu sunt suficient cunoscute .
Tenacitatea cu care Irinel apara custodia fetiei, a fost prezentata ca fiind un act barbar criminal de nazistii rtv si nu ca o dovada netarmurita de paternitate .E firesc sa reactionezi in acest mod cand esti constient de obtuzitatea justitiei in jurul careia roiesc cei mai perversi avocati.O natiune intreaga a privit ingrozita si consternata cum acesta justitie a negat forta materiala si spirituala a acestui om .Ba mai mult "nesimtitele invitate" in laboaratoarele naziste au infierat somptuizitatea domeniului lui Irinel dupa cel mai pur stil stalinist :"ura fata de cel care are ".Am descoperit in glasurile false a acestor invitate invidia dusa pina la paroxism .
Tarfa ,care a neglijat net viata fetitei pt show ri cu vestimentatie sumara ,pt sms uri erotice cu tot felul de invartiti,pt huzurul vietii sale ,chiar si pt anumite idile .este prezentata ca o mama iubitoare grijulie de o inocenta fara margini .
Daca de moralitatea justitiei nu se poate spune prea multe ,stiut fiind actiunile subterane dupa care este guvernata ,nu acelasi lucru putem vorbi de atitudinea marsava a nazistilor rtv ,care au oferit cea mai criminala lectie mediatica vazuta vreodata in Romania .
Prin acesta lectie mediatica sinistra rtv intra definitiv in constiinta multor romani sinceri si demni,ca o otrava ucigasa care nimiceste brutal constiinta umana .
NU AVETI LA CE MURII NAZISTILOR DUPA CELE SAVARSITE AZI !!!!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  Anahoret Vin Apr 15, 2011 7:37 pm

delta a scris:Descreieratul ăsta băsist are impresia că ăia doi nu vor să fie în centrul atenției?
Părerea mea e că nu-i doare nici măcar în cur de fetița respectivă..
Am început să fac urticarie numai când aud vorbindu-se despre subiect! Cred că ne-am americanizat iremediabil dacă televiziunile fac rating pe o temă greţoasă ca asta! dezaprobare
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Vin Apr 15, 2011 11:18 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Descreieratul ăsta băsist are impresia că ăia doi nu vor să fie în centrul atenției?
Părerea mea e că nu-i doare nici măcar în cur de fetița respectivă..
Am început să fac urticarie numai când aud vorbindu-se despre subiect! Cred că ne-am americanizat iremediabil dacă televiziunile fac rating pe o temă greţoasă ca asta! dezaprobare
Fenomenul se numeste coca~colonizare, termen consacrat in sociologia contemporana. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  (Still a)Live Vin Apr 15, 2011 11:25 pm

ENKI a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:Descreieratul ăsta băsist are impresia că ăia doi nu vor să fie în centrul atenției?
Părerea mea e că nu-i doare nici măcar în cur de fetița respectivă..
Am început să fac urticarie numai când aud vorbindu-se despre subiect! Cred că ne-am americanizat iremediabil dacă televiziunile fac rating pe o temă greţoasă ca asta! dezaprobare
Fenomenul se numeste coca~colonizare, termen consacrat in sociologia contemporana. laugh
Am crezut că faci miştou, dar...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Sam Apr 16, 2011 12:17 am

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:Descreieratul ăsta băsist are impresia că ăia doi nu vor să fie în centrul atenției?
Părerea mea e că nu-i doare nici măcar în cur de fetița respectivă..
Am început să fac urticarie numai când aud vorbindu-se despre subiect! Cred că ne-am americanizat iremediabil dacă televiziunile fac rating pe o temă greţoasă ca asta! dezaprobare
Fenomenul se numeste coca~colonizare, termen consacrat in sociologia contemporana. laugh
Am crezut că faci miştou, dar...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Io, mai?! Io si cand fac mistou sunt extrem de serios. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  (Still a)Live Sam Apr 16, 2011 12:26 am

ENKI a scris:
Io, mai?! Io si cand fac mistou sunt extrem de serios. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Io atâtea pagini n-am să citesc, să fie clar! Da' e interesant cuprinsul.
From me to you:

vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Sam Apr 16, 2011 12:33 am

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Io, mai?! Io si cand fac mistou sunt extrem de serios. laugh

Io atâtea pagini n-am să citesc, să fie clar! Da' e interesant cuprinsul.

Sper ca nu te-a speriat numarul paginilor, respectiv acel 322, pentru ca asta ar demonstra ca basismul lucreaza ca un... drog. laugh
Citeste, mai, altfel nu vei realiza niciodata in ce lume traim. Inca... Very Happy
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  Dracu' gol Sam Apr 16, 2011 12:58 am

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:Descreieratul ăsta băsist are impresia că ăia doi nu vor să fie în centrul atenției?
Părerea mea e că nu-i doare nici măcar în cur de fetița respectivă..
Am început să fac urticarie numai când aud vorbindu-se despre subiect! Cred că ne-am americanizat iremediabil dacă televiziunile fac rating pe o temă greţoasă ca asta! dezaprobare
Fenomenul se numeste coca~colonizare, termen consacrat in sociologia contemporana. laugh
Am crezut că faci miştou, dar...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
În Rromânika, oare "coca" vine de la "cocalar"? raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  (Still a)Live Sam Apr 16, 2011 9:46 am

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Io, mai?! Io si cand fac mistou sunt extrem de serios. laugh

Io atâtea pagini n-am să citesc, să fie clar! Da' e interesant cuprinsul.

Sper ca nu te-a speriat numarul paginilor, respectiv acel 322, pentru ca asta ar demonstra ca basismul lucreaza ca un... drog. laugh
Citeste, mai, altfel nu vei realiza niciodata in ce lume traim. Inca... Very Happy
322? Io văzusem 394. Mă rog...poate că subconştientul meu respinge, în mod automat, numerele(mă scuzaţi!) care i-au făcut rău măreţului. laugh

Nu garantez că e foarte bine să ştim pe ce lume trăim(încă sau neîncă)...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Sam Apr 16, 2011 11:42 pm

Dracu' gol a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:Descreieratul ăsta băsist are impresia că ăia doi nu vor să fie în centrul atenției?
Părerea mea e că nu-i doare nici măcar în cur de fetița respectivă..
Am început să fac urticarie numai când aud vorbindu-se despre subiect! Cred că ne-am americanizat iremediabil dacă televiziunile fac rating pe o temă greţoasă ca asta! dezaprobare
Fenomenul se numeste coca~colonizare, termen consacrat in sociologia contemporana. laugh
Am crezut că faci miştou, dar...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
În Rromânika, oare "coca" vine de la "cocalar"? raset
O tainica legatura pare sa existe, din moment ce Nicolas Cage s-a transformat subit in Nicusor Cusca, dupa ce a haladuit ceva vreme prin Sibiu. laugh

Actorul Nicolas Cage, arestat în New Orleans pentru violenţă conjugală şi deranjarea liniştii publice. Starul era beat şi a ţipat la un poliţist

Actorul Nicolas Cage a fost arestat în New Orleans, după ce s-a certat cu soţia sa şi a făcut scandal pe stradă. Potrivit AP, într-un comunicat de presă dat publicităţii sâmbătă, poliţia locală susţine că Nicolas Cage a fost arestat în seara precedentă. Cuplul se afla în faţa unei case pe care actorul susţinea că o închiriase. Soţia lui l-a contrazis, moment în care actorul a început să o bruscheze. Apoi, actorul ar fi început să lovească maşinile de pe stradă şi a încercat să se urce într-un taxi. Un poliţist a observat că actorul era beat şi i-a cerut să coboare din taxi. Poliţia locală susţine că Nicolas Cage a început să ţipe la poliţist în acel moment.
Actorul a fost reţinut şi acuzat de violenţă conjugală şi deranjarea liniştii publice. Potrivit AP, Nicolas Cage se afla încă în arest sâmbătă după-amiază.
Nicolas Cage este căsătorit de şase ani şi jumătate cu Alice Kim, iar cei doi au împreună un băiat. Luna trecută, actorul a avut o altă confruntare cu poliţia, tot la New Orleans, când a provocat un scandal într-un restaurant.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  Anahoret Mier Apr 20, 2011 8:19 pm

Pâeţe îşi urmează planul pas cu pas pentru colorarea RTV în portoclaiu. Le ascult pe Corina Drăgotescu şi pe Oana Dobre (invitaţi Florin Iaru şi Cătălin Tolontan) şi mă amuz cu cât patos cele două amazoance apără "cauza" RTV în eventualitatea venirii la cârmă a lui Ghiţă. Laughing
Abia aştept s-o văd pe Pora analist la RTV! laugh

Sorin Ovidiu Vîntu a fost reţinut pentru şantaj

Omul de afaceri Sorin Ovidiu Vîntu a primit ordonanţă de reţiere pentru 24 de ore, sub acuzaţia de şantaj.

UPDATE 20.25 Sorin Ovidiu Vîntu a fost scos în scaun cu rotile de la Parchetul General şi urcat într-o dubă a poliţiei, urmând să fie dus la Direcţia de Cercetări Penale, unde îşi va petrece noaptea. Omul de afaceri nu a făcut declaraţii. Mâine, la orele 20.00, când ordonanţa de reţinere va expira, el va fi prezentat în faţa magistraţilor cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile.

Vîntu şi Ion Ilie Cezar sunt acuzaţi de şantaj în urma plângerii depuse de managerul RTV, Sebastian Ghiţă.

Sebastian Ghiţă, managerul Realitatea Media, a înaintat, în 4 aprilie, o plângere către Parchetul Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie în care îl acuză pe Sorin Ovidiu Vîntu de ameninţare cu moartea şi şantaj la adresa lui şi a familiei sale.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  Anahoret Sam Apr 23, 2011 3:22 pm

Se pare că, din când în când, unora "li se scoală" după Andreea Esca. laugh
Articolul de mai jos l-am primit prin serviciul de newsletter de la "Adevărul" şi respectă reţeta "tradiţională": titlu-bombă, articol-fâsss. raset

Cum reuşeşte Andreea Esca să aibă un chip ca de porţelan, în fiecare seară la ştirile Pro TV

Vedeta de televiziune arată perfect de fiecare dată când prezintă ştirile. Chipul ei este luminos, fără niciun fel de umbre, nu are cearcăne sau alte imperfecţiuni care să-i afecteze imaginea. Prezentatorii TV sunt nevoiţi să respecte „ritualuri" de pregătire înainte de a apărea pe sticlă, iar secretul lor este oferit de produse speciale de cosmetică.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Oricum, în articol se povesteşte mai mult despre cosmeticiană decât despre A.E. Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  delta Sam Apr 23, 2011 3:32 pm

Anahoret a scris:Vedeta de televiziune arată perfect de fiecare dată când prezintă ştirile. Chipul ei este luminos, fără niciun fel de umbre, nu are cearcăne sau alte imperfecţiuni care să-i afecteze imaginea.
Nu îmi dau seama cât de perfectă o fi părând altora, dar nu e tipul de femeie de care să cad pe spate. Din punctul meu de vedere e din aceeași categorie cu Monica Macovei, Norica Nicolai, Sulfina Barbu sau Zoe Petre... oaie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  Anahoret Sam Apr 23, 2011 4:12 pm

delta a scris:Nu îmi dau seama cât de perfectă o fi părând altora, dar nu e tipul de femeie de care să cad pe spate.
Păi nici nu este una după care să întorci capul pe stradă; în realitate este o piticuţă cam ştearsă. Avantajul său este că, odată cu "schimbarea la faţă" a PRO-TV-ului, a adus un suflu nou în presa de televiziune: atât ca prezenţă cât şi ca mod de a prezenta ştirile. La data respectivă, se înţelege.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  delta Sam Apr 23, 2011 4:31 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Nu îmi dau seama cât de perfectă o fi părând altora, dar nu e tipul de femeie de care să cad pe spate.
Păi nici nu este una după care să întorci capul pe stradă; în realitate este o piticuţă cam ştearsă. Avantajul său este că, odată cu "schimbarea la faţă" a PRO-TV-ului, a adus un suflu nou în presa de televiziune: atât ca prezenţă cât şi ca mod de a prezenta ştirile. La data respectivă, se înţelege.
OK... adică în urmă cu vreo 15 ani...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  Anahoret Sam Apr 23, 2011 5:28 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:Nu îmi dau seama cât de perfectă o fi părând altora, dar nu e tipul de femeie de care să cad pe spate.
Păi nici nu este una după care să întorci capul pe stradă; în realitate este o piticuţă cam ştearsă. Avantajul său este că, odată cu "schimbarea la faţă" a PRO-TV-ului, a adus un suflu nou în presa de televiziune: atât ca prezenţă cât şi ca mod de a prezenta ştirile. La data respectivă, se înţelege.
OK... adică în urmă cu vreo 15 ani...
Chiar 16, că s-a înfiinţat în 1995.
Oricum, este o performanţă că a rămas atât timp la ştiri.
Mie-mi place mai mult de Cristina Ţopescu. Dacă i se arde prompterul, nu rămâne fără cuvinte. laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  Anahoret Vin Iun 03, 2011 9:39 pm


CRISTI TABĂRĂ A DAT CU SUBSEMNATUL LA POLIŢIE. VEDETA TV S-A LUAT LA HARŢĂ CU UN PAPARAZZI ŞI I-A SMULS APARATUL FOTO DIN MÂNĂ
Nu ştiu câţi dintre preacinstiţii forumişti ar rezista să nu dea click pe o astfel de ştire: "Părinţelul" să dea cu subsemnatul la poliţie! affraid

În sine, ştirea nu are nimic senzaţional: "Iritat de insistenţele unui ziarist, şeful Departamentului de Filme al TVR a coborât din maşina personală şi i-a luat acestuia cardul de memorie din aparatul de fotografiat. Incidentul s-a întâmplat noaptea trecută, în apropiere de pasajul Lujerul din Sectorul 6 al Capitalei. Ziaristul a depus plângere la poliţie." [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cam ce este în şapou se repetă în ştire. Pe mine m-a iritat însă un aspect scos în evidenţă de semnatarul textului: "Jurnalistul agresat de vedeta TVR a depus plângere la Poliţie. Organele legii au demarat deja o anchetă în acest sens."

Dar vedeta TVR unde poate depune plângere că a fost agresată de anofelul cu aparat foto?!?!
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  Dracu' gol Vin Iun 03, 2011 10:39 pm

Anahoret a scris:Dar vedeta TVR unde poate depune plângere că a fost agresată de anofelul cu aparat foto?!?!
Păi, "părinţelu" poa' să dea un acatist către Ăl' dă Sus sau o cerere cu dop la Ăl' dă Jos... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Vin Iun 03, 2011 10:49 pm

Anahoret a scris:
CRISTI TABĂRĂ A DAT CU SUBSEMNATUL LA POLIŢIE. VEDETA TV S-A LUAT LA HARŢĂ CU UN PAPARAZZI ŞI I-A SMULS APARATUL FOTO DIN MÂNĂ
Nu ştiu câţi dintre preacinstiţii forumişti ar rezista să nu dea click pe o astfel de ştire: "Părinţelul" să dea cu subsemnatul la poliţie! affraid

În sine, ştirea nu are nimic senzaţional: "Iritat de insistenţele unui ziarist, şeful Departamentului de Filme al TVR a coborât din maşina personală şi i-a luat acestuia cardul de memorie din aparatul de fotografiat. Incidentul s-a întâmplat noaptea trecută, în apropiere de pasajul Lujerul din Sectorul 6 al Capitalei. Ziaristul a depus plângere la poliţie." [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cam ce este în şapou se repetă în ştire. Pe mine m-a iritat însă un aspect scos în evidenţă de semnatarul textului: "Jurnalistul agresat de vedeta TVR a depus plângere la Poliţie. Organele legii au demarat deja o anchetă în acest sens."

Mi-am adus aminte, involuntar, de telefonul mobil insusit de Matol, pentru numa' 2-3 ore, timp in care specialistiii lui in IT n-au fost in stare sa stearga tiganca imputita de pe cardul de memorie. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  delta Sam Iun 04, 2011 7:12 am

Anahoret a scris:
CRISTI TABĂRĂ A DAT CU SUBSEMNATUL LA POLIŢIE. VEDETA TV S-A LUAT LA HARŢĂ CU UN PAPARAZZI ŞI I-A SMULS APARATUL FOTO DIN MÂNĂ
Nu ştiu câţi dintre preacinstiţii forumişti ar rezista să nu dea click pe o astfel de ştire: "Părinţelul" să dea cu subsemnatul la poliţie! affraid

În sine, ştirea nu are nimic senzaţional: "Iritat de insistenţele unui ziarist, şeful Departamentului de Filme al TVR a coborât din maşina personală şi i-a luat acestuia cardul de memorie din aparatul de fotografiat. Incidentul s-a întâmplat noaptea trecută, în apropiere de pasajul Lujerul din Sectorul 6 al Capitalei. Ziaristul a depus plângere la poliţie." [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cam ce este în şapou se repetă în ştire. Pe mine m-a iritat însă un aspect scos în evidenţă de semnatarul textului: "Jurnalistul agresat de vedeta TVR a depus plângere la Poliţie. Organele legii au demarat deja o anchetă în acest sens."

Dar vedeta TVR unde poate depune plângere că a fost agresată de anofelul cu aparat foto?!?!
Adică s-a băgat într-o meserie în care devii automat persoană publică și ai vrea doar avantajele din acel domeniu? Laughing

P.S. Pe tine de ce nu te urmăresc cretini cu teletunuri ?
Deoarece nu te-ai vârât într-o chestie care să fie în imediata atenție a publicului larg...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Sam Iun 04, 2011 8:51 am

Ieri, in timp ce butonam la telecomanda, am nimerit o emisiune la A2 de in care moderatorul avea invitata pe psiholoaga Gigi (o tipa frecvent chemata prin emisiuni de divertisment , mai ales la antene) Moderatorul avea intr-o mana un caiet iar in cealalta, o pana mov pe care o tot agita Laughing Nu prea am priceput care a fost subiectul si scopul emisiunii, pana cand moderatorul a inceput sa se smiorcaie ca prietena lui ii reproseaza ca are putza prea mica Shocked Exact asa i-a zis psiholoagei (chiar a repetat de mai multe ori cuvantul, fluturandu-si pana mov din mana) care-l privea oarecum stanjenita cum tipul se smiorcaia , nestiind cam ce sa-i raspunda Laughing


Mai pe seara, butonand iar cu telecomanda, nimeresc emisiunea Agentul Vip, tot la A2, unde Brancu il avea ca invitat pe Madalin Voicu. Comentau comentariile altor VIP-uri despre sexul oral . Laughing Daca pana acu', subiectul "sex oral" l-am auzit abordat doar din perspectiva declaratiilor unor parashute devenite vedete teve si de pagina 5 din diverse ziare si reviste, sub lozinca "Iote, bre, cu ce se lauda curvistina. Hai sa ne radem de ea ", se pare ca valva in jurul cazului DSK i-a facut pe unii masculini, alt gen de VIP-uri, sa ia problema in mana. Laughing Posibil ca povestea hipermediatizata a lui DSK cu camerista, sa-i fi revoltat pe unii, frustratzi de ideea ca , fiind beneficiari impatimitzi de sex oral, treaba asta ar putea constitui un motiv de parnaie laugh

Declaratiile astora, din titlurile de mai jos, au facut subiectul temei de discutie "Cum comentazti ?" abordate de Brancu si Madalin Voicu Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Sam Iun 04, 2011 9:12 am

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:Descreieratul ăsta băsist are impresia că ăia doi nu vor să fie în centrul atenției?
Părerea mea e că nu-i doare nici măcar în cur de fetița respectivă..
Am început să fac urticarie numai când aud vorbindu-se despre subiect! Cred că ne-am americanizat iremediabil dacă televiziunile fac rating pe o temă greţoasă ca asta! dezaprobare
Fenomenul se numeste coca~colonizare, termen consacrat in sociologia contemporana. laugh
Am crezut că faci miştou, dar...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In Frantza am auzit prima oara acest termen, in urma cu mai multzi ani, termen care mi s-a parut extrem de inspirat . Cine l-a inventat, a avut abilitatea sa spuna multe intr-un singur cuvant. bine

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Sam Iun 04, 2011 5:13 pm

baso a scris:Ieri, in timp ce butonam la telecomanda, am nimerit o emisiune la A2 de in care moderatorul avea invitata pe psiholoaga Gigi (o tipa frecvent chemata prin emisiuni de divertisment , mai ales la antene) Moderatorul avea intr-o mana un caiet iar in cealalta, o pana mov pe care o tot agita Laughing Nu prea am priceput care a fost subiectul si scopul emisiunii, pana cand moderatorul a inceput sa se smiorcaie ca prietena lui ii reproseaza ca are putza prea mica Shocked Exact asa i-a zis psiholoagei (chiar a repetat de mai multe ori cuvantul, fluturandu-si pana mov din mana) care-l privea oarecum stanjenita cum tipul se smiorcaia , nestiind cam ce sa-i raspunda Laughing



I-am identificat : psiholoaga = Gigi Ghinea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

moderatorul = Catalin Bordea


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  delta Dum Iul 17, 2011 10:16 am

Amy Winheouse vroia sex prin telefon cu fostul soţ, atunci când acesta era în pat cu actuala iubită
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

adică a vrut să se masturbeze în timp ce asculta la telefon cum i-o trăgea fostul soț iubitei lui ?
asta o fi permanent drogată sau doar trece dintr-o comă alcoolică în alta? Laughing


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Joi Sept 15, 2011 6:05 pm

Invitata la emisiunea Acces direct , Mariana Moculescu a oferit o stire de senzzatie(anuntzata cu tam-tam) : este gravida (pt. ca are gretzuri si vomita). Intrebata fiind cine este fericitul tata, femeia de 44 ani a spus ca este strict secret si ii lasa pe paparazzi sa-l gaseasca. De altfel, pana nu-si face testele care sa-i confirme sarcina, nu-si poate permite sa lanseze un astfel de zvon . laugh
Yo nu stiu de ce vedeta asta nu intra in politica . : cheers

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Sam Sept 17, 2011 7:22 am

Ceva ma face sa cred ca Brad Pitt si Angelina Jolie sunt niste parintzi aproape ideali. Si-au asumat rolul ca pe un privilegiu personal acordat de a se bucura cu o mini-gradinitza de copii .

"Am fost surprins să văd cât de automat este să îi creşti (copiii n.r.), cât de mult instinct este implicat. Acum am mare încredere în aceste lucruri. Dacă aud un sunet noaptea, mă trezesc pentru că este posibil ca unul dintre copii să aibă nevoie de mine", a declarat Brad "Când îi apucă bâzdâcii ştiu cum să le mut atenţia către altceva. Iar asta poate merge la nesfârşit. Le spun că au voie să facă mizerie atâta timp cât tot ei vor face curat"
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Hmmm, mare noroc ar avea puiul de roman abandonat ! Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  Dracu' gol Sam Sept 17, 2011 8:11 am

baso a scris:Ceva ma face sa cred ca Brad Pitt si Angelina Jolie sunt niste parintzi aproape ideali. Si-au asumat rolul ca pe un privilegiu personal acordat de a se bucura cu o mini-gradinitza de copii .
Yo cre' că s-au senilizat amîndoi prematur... sau deja i-a atacat alzhaimăru'... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Sam Sept 17, 2011 9:02 am

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Ceva ma face sa cred ca Brad Pitt si Angelina Jolie sunt niste parintzi aproape ideali. Si-au asumat rolul ca pe un privilegiu personal acordat de a se bucura cu o mini-gradinitza de copii .
Yo cre' că s-au senilizat amîndoi prematur... sau deja i-a atacat alzhaimăru'... raset

Hai, mah, de ce esti rau ? Laughing Brad Pitt are si el o varsta (47 parca ) In curand nu va mai fi un sex simbol , la fel cum si Angelina Jolie va fi detronata de altele , mai tinere. Au acumulat fiecare, pana in prezent, faima si avere . Este totusi placut sa vezi ca niste VIP-uri consacrate se intorc firesc spre valori naturale . Imi vine greu sa cred ca placerea lor de a avea multzi copii in preajma este doar pt. publicitate. In fond, si ei sunt oameni, la fel ca aia care-i admira ori care le cotrobaie intimitatea, cu invidie si rautate Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Sam Sept 17, 2011 9:35 am

In alta ordine de idei, doar cine n-are copii, nu stie cum este sa i se redeschida brusc, matur fiind, un univers de minuni, aproape
pierdut Laughing
Oamenii mari au foarte multe de invatzat de la copii ; este ca si cum ar invatza sa mearga din nou , o combinatzie poznasha intre latura matura ,logica si latura intuitiva, pur si simpla Laughing Poate d'aia cei mai multzi bunici, oricat de balauri si zgriptzuroi/zgripturoaice ar fi fost in anii tineretzii, au o atractie fireasca pt. nepotzi si o rabdare incomparabil mai mare cu ei decat au avut-o cu proprii lor copii. Copiii copiiilor ii fac pe cei mai multzi bunici si strabunici sa adoarma linistitzi , cu sufletul impacat Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Sam Sept 17, 2011 10:27 am

Ca sa revin la mondenitati :pe Angelina Jolie o consider o actritza in primul rand interesanta sau chiar frumoasa ,care, pana in prezent, si-a folosit talentul artistic ( nu putzin) doar pt. a-si pune in valoare trasaturile faciale si corporale specifice care au scos-o din anonimat (spre desebire de Chalize Theron , o alta frumusetze incontestabila, care m-a impresionat in mod ciudat prin rolul asumat cu responsabilitate in [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ) Cat despre Brad Pitt, l-am descoperit cu o placuta surpriza in roluri gandite si jucate cu un mare talent si sensibilitate ,de apreciat, lasand cu mult in urma doar imaginea de "baiat frumos cu lipici la gagici" creata initzial de Holiud Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități Empty Re: mondenități

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum