SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mondenități

+6
baso
Dracu' gol
(Still a)Live
ENKI
Anahoret
delta
10 participanți

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Vin Dec 14, 2012 5:48 pm

Cica una, Mila Kunis, a fost desemnata, de curand, cea mai sexy femeie in viata. Shocked
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

La cum arata de fapt, titlul ceva mai potrivit ar fi fost cea mai sexy femeie machiata in viata. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  delta Vin Dec 14, 2012 5:52 pm

ENKI a scris:Cica una, Mila Kunis, a fost desemnata, de curand, cea mai sexy femeie in viata. Shocked
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
o fi avut-o drept contracandidată pe Zoe Petre

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  dolion Sam Dec 15, 2012 1:04 pm

E ciudat sa infiezi copii atata timp cat poti sa-i faci pe-ai tai si nu stiu care e relatia in familia lor (B.P.& A.J), avand copiii lor precum si copii infiati... stiu ca veti spune ca le-a dat o sansa copiilor din lumea a III-a de a creste intr-o familie cum n-au visat ei, dar uite ca apar probleme; mama biologica a vietnamezului Pax, vrea sa duca copilul in Vietnam pentru a-si cunoaste radacinile si Angelina se teme ca-l va pierde!
dolion
dolion
prospătură
prospătură

Mesaje : 6
Data de inscriere : 02/12/2012
Varsta : 72

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  delta Sam Dec 15, 2012 1:09 pm

dolion a scris:E ciudat sa infiezi copii atata timp cat poti sa-i faci pe-ai tai
păi, la cum arată EBA, ar fi fost chiar de înțeles dacă matolu' se apuca de înfiat... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Sam Dec 15, 2012 8:54 pm

dolion a scris:E ciudat sa infiezi copii atata timp cat poti sa-i faci pe-ai tai si nu stiu care e relatia in familia lor (B.P.& A.J), avand copiii lor precum si copii infiati... stiu ca veti spune ca le-a dat o sansa copiilor din lumea a III-a de a creste intr-o familie cum n-au visat ei, dar uite ca apar probleme; mama biologica a vietnamezului Pax, vrea sa duca copilul in Vietnam pentru a-si cunoaste radacinile si Angelina se teme ca-l va pierde!

Parinte este cel care te creste si are grija de tine, nicidecum cel care te abandoneaza pt. ca, dupa nu stiu catzi ani , sa-l apuce mustrarile de constiintza pt. ca s-a comportat ca ultimul jeg uman de pe pamant. Cei mai importanti si frumosi ani ai copilariei, Pax i-a petrecut in familia adoptiva. I s-a oferit shansa speciala de a coabita cu multzi copii, diferiti ca origine, cu niste parintzi adoptivi frumosi, cunoscuti in toata lumea Very Happy
In spetza , poate sa fie si ceva interes material la mijloc, bazat pe un santaj emotional din partea mamei biologice. Nu cred deloc ca baiatul, suficient de mare in prezent, sa-si doreasca a renuntza la parintzii adoptivi, mai ales daca n-are nimic a le reprosha. In schimb, poate s-o cunoasca pe mama biologica , fiind dreptul lui de a-si satisface curiozitatea si de a simti tot ce poata sa simta legat de originile lui. Insa ma indoiesc ca si-ar parasi familia adoptiva pt. o femeie care l-a abandonat la 2 zile dupa nastere si care se smiorcaie acu', dupa 8 ani, ca si-ar dori sa i se spuna "mama" laugh
Habar n-am cat de grozava mama este Angelina Jolie, insa, in locul ei, l-as lasa pe copil sa decida singur, fara nicio presiune psihologica. Oricat mi-ar fi de greu sa-l vad pus in fatza unei algeri de-a alba/neagra .
Cu alte cuvinte, la fel s-ar pune problema si daca parintzii adoptivi ar fi oameni obisnuiti. Yo nu cred ca un copil dorit, iubit si crescut cu grija sa aiba dificultati in a lua o decizie.

Mie imi par un familion tare simpatic . king Totusi, le mai lipseste un pitic in formatzie innocent

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Mier Dec 19, 2012 1:43 pm

Pentru ca am oaresce dificultati in identificarea corecta a celor doi actori :Ralph Finnes(englez) vs Bradley Cooper (american){mie mi se par aproape identici, desi exista o diferentza de 12 ani intre cei doi} ... scratch



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

...mi s-a parut bizar ca nazistul sadic, din Schindler's List, interpretat perfect de actorul englez, sa se laude ca are 5 sfarcuri . Mai lipsea ca actorul american, care seamana perfect cu englezul, sa arate public cum poate alapta pui de diferite mamifere.... din mana sau din picior suspect




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

OK. Cica nu functzioneaza embed-ul de mai sus.... laugh


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  RocketQueen Mier Dec 19, 2012 2:37 pm

baso a scris:Pentru ca am oaresce dificultati in identificarea corecta a celor doi actori :Ralph Finnes(englez) vs Bradley Cooper (american){mie mi se par aproape identici, desi exista o diferentza de 12 ani intre cei doi} ... scratch

Eh, ce nu face photoshop-ul - ca vad ca unii se mai mira cand vad cate-o starleta din-asta cu fata bushita dis-de-dimineata, de parca-si imaginau ca alea arata in realitate fix ca-n reviste... raset
Bradley Cooper am crezut initial ca-i evreu dupa moaca, da' m-am lamurit ulterior ca fizicu' similar e doar o coincidenta... raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Sam Dec 29, 2012 6:07 pm

Se pare ca Luminita Perijoc stia cate ceva despre apucaturile Angelinei Jolie, respectiv despre combinatia sex-cutit. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Joi Feb 07, 2013 3:11 pm

Cica Robert Turcescu, colonelul fara stagiu militar satifacut, s-ar fi aruncat in crancena lupta pentru reprezentarea Romaniei la Eurovision 2013. Shocked



Bine, cel putin pe Youtube, mai avusese oarece antecedente de penibilitate. Embarassed



Si cand te gandesti ca baiatu' a fost rocker in tineretile lui pitestene...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  delta Joi Feb 07, 2013 4:14 pm

ENKI a scris:Cica Robert Turcescu, colonelul fara stagiu militar satifacut, s-ar fi aruncat in crancena lupta pentru reprezentarea Romaniei la Eurovision 2013. Shocked
s-a tâmpit de la ratingul scăzut al emisiunilor sale... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Vin Feb 08, 2013 7:07 am

Imediat dupa ce telespectatorii au fost oripilati de "acces direct" , alte doua televiziuni s-au gandit sa faca un duplex cu smiorc Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ea, prezentatoare la kanal D, plangea pe canapea, povestindu-i ce si cum colegului ei , coprezentator , Madalin Ionescu. In paralele, si el se smiorcaia la acasa TV , intr-o emisiune de aceeasi facatura, facand-o si pe prezentatoare sa-si pise ochii. Din cand in cand, prezentatorii celor doua emisiuni, le spuneau fiecaruia dintre protagonisti ce tocmai a zis alalaltu' in emisiunea concurenta. veselie
Asa ceva !!! raset Emotzionat de-a dreptul raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Joi Feb 14, 2013 6:49 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce le-ar place fanilor sa vada astfel de virgule dupa fiecare cuvant veselie Cica orice virgula in plus este ca un varf de sageata, mai ales pt. cacademicieni si oamenii de stiintza , sarind in ochi o astfel de virgula , orientandu-le imaginatia spre mana dreapta si ce pot face ei cu ea laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Lun Mar 11, 2013 6:57 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

iar eu m-am facut roscata. Ca sa-mi enervez din nou papagalul raset
Nu stiu de ce, este extrem de vulnerabil si de agitat dupa ce imi schimb culoarea parului suspect

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Lun Mar 11, 2013 7:00 pm

Cica melodiile astea ar fi favorite la castigarea Eurovision 2013. suspect






La cum se voteaza prin Ioropa, mai ca as paria pe ultima. laugh
Bine, nu exclud nici varianta ca, printr-o minune, se se dea Cezarului ce-i al Cezarului. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Lun Mar 11, 2013 7:01 pm

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

iar eu m-am facut roscata. Ca sa-mi enervez din nou papagalul raset
Nu stiu de ce, este extrem de vulnerabil si de agitat dupa ce imi schimb culoarea parului suspect
Pai, probabil ca te identifica si se raporteaza la tine (si) dupa "motul" de deasupra ochilor. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Mar Mar 12, 2013 7:59 am

ENKI a scris:Cica melodiile astea ar fi favorite la castigarea Eurovision 2013. suspect


La cum se voteaza prin Ioropa, mai ca as paria pe ultima. laugh
Bine, nu exclud nici varianta ca, printr-o minune, se se dea Cezarului ce-i al Cezarului. laugh

Cam banale, pe acelasi stil. Mi-a placut cum suna cea cantata de tarzanelul din Suedia, in varianta inregistrata si bibilita.
In conditiile in care aproape totzi apar cu acelasi stil de piese iar catziva merg pe muzica lor traditionala, imposibil sa nu remarci cand unul iese din turma, tzopaind vesel pe campie, in alta directie. raset Este de-a dreptul excitant riscul asumat de Romania cu Cezarica ; poa' sa iasa ca dracu de ridicol sau excelent. Un fel de: ori la bal, ori la spital. Laughing Ideea este ca, daca romanii ar avea simtul umorului si ar aborda cu relaxare abureala de Eurovision, n-ar avea de ce sa-si faca atatea griji. Se claseaza Cezarica pe ultimul loc sau nu intra in finala ? Asa, si ? Parca n-am mai fi fost in situatii din astea Laughing Tipul imi pare a fi ambitzios si, chiar daca il distreaza ideea de a participa la Eurovision, presupun ca va aborda cu seriozitate provocarea . Are suficient timp ca sa-si imbunatatzeasca prestatia. Melodia, in sine, nu mi se pare nu stiu ce, insa vocea lui o poate ridica.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Mar Mar 12, 2013 8:49 am

baso a scris:
ENKI a scris:Cica melodiile astea ar fi favorite la castigarea Eurovision 2013. suspect


La cum se voteaza prin Ioropa, mai ca as paria pe ultima. laugh
Bine, nu exclud nici varianta ca, printr-o minune, se se dea Cezarului ce-i al Cezarului. laugh

Cam banale, pe acelasi stil. Mi-a placut cum suna cea cantata de tarzanelul din Suedia, in varianta inregistrata si bibilita.
In conditiile in care aproape totzi apar cu acelasi stil de piese iar catziva merg pe muzica lor traditionala, imposibil sa nu remarci cand unul iese din turma, tzopaind vesel pe campie, in alta directie. raset Este de-a dreptul excitant riscul asumat de Romania cu Cezarica ; poa' sa iasa ca dracu de ridicol sau excelent. Un fel de: ori la bal, ori la spital. Laughing Ideea este ca, daca romanii ar avea simtul umorului si ar aborda cu relaxare abureala de Eurovision, n-ar avea de ce sa-si faca atatea griji. Se claseaza Cezarica pe ultimul loc sau nu intra in finala ? Asa, si ? Parca n-am mai fi fost in situatii din astea Laughing Tipul imi pare a fi ambitzios si, chiar daca il distreaza ideea de a participa la Eurovision, presupun ca va aborda cu seriozitate provocarea . Are suficient timp ca sa-si imbunatatzeasca prestatia. Melodia, in sine, nu mi se pare nu stiu ce, insa vocea lui o poate ridica.
Eh, a lu' Cezarica are chiar si elemente "socante" de dubstep, suprapuse fericit peste aparitia bizara in sine. Laughing
Daca mai adaugam si eventualele "pile" puse de sustinatorii Angela Gheorghiu si Andrea Bocelli (cel din urma avand o scuza: e orb laugh ), nu-i chiar imposibil ca urmatorul Eurovision sa se desfasoare p-aci, pe mioritice plaiuri. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Mar Mar 12, 2013 8:55 am

Din toata melodia asta, pe primul loc in topul juriului, mie mi-a placut de tobosar raset
Vorba unui comentator de pe youtube : melodie pt. isterici hiperactivi Laughing




Unde mai pui ca, pt. occidentali, tot a tziganeasca suna Laughing Si inca din aia, repetitiva rau, sa-i apuce durerile de cap. Laughing Ar fi fost ca si cum am fi cantat despre funie in casa spanzuratilor , sugerandu-le sa nu-si mai caute portofelul raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  delta Mar Mar 12, 2013 8:59 am

baso a scris:Din toata melodia asta, pe primul loc in topul juriului, mie mi-a placut de tobosar raset
Vorba unui comentator de pe youtube : melodie pt. isterici hiperactivi Laughing
da' unde au găsit-o pe săraca aia cu moțuri? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Mar Mar 12, 2013 10:40 am

delta a scris:
baso a scris:Din toata melodia asta, pe primul loc in topul juriului, mie mi-a placut de tobosar raset
Vorba unui comentator de pe youtube : melodie pt. isterici hiperactivi Laughing
da' unde au găsit-o pe săraca aia cu moțuri? Laughing
Moztata ca motzata, insa balerina care n-a avut bani de o rochie normala, incat si-a tras tutu peste tzazte ca sa para extrem de sexy si de originala cand isi pune trompetzica la gura, nu te-a amuzat ? laugh
Din punctul meu de vedere, doar tobosarul a fost cel mai cool din toata prestatia Laughing Purta ochelari de soare, ca sa nu-l orbeasca motzata si balerina, facandu-si treaba cu parul si betzele in tobe, fara sa se lase influentzat raset Bine, mai era si chelosul in uniforma si cu chipiu + ochelari de soare, insa mie mi-a placut mai mult tobosarul Laughing

A fost mult mai sauvage decat chelul in uniforma si cu chipiu devil

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Mar Mar 12, 2013 11:48 am

ENKI a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

iar eu m-am facut roscata. Ca sa-mi enervez din nou papagalul raset
Nu stiu de ce, este extrem de vulnerabil si de agitat dupa ce imi schimb culoarea parului suspect
Pai, probabil ca te identifica si se raporteaza la tine (si) dupa "motul" de deasupra ochilor. Laughing

Zau, yo nu stiu ce drac l-a apucat , insa Sambata si Duminica a fost hiperactiv , hipermatinal Laughing Sotul meu , studiind problema, s-a amuzat de fata, cum incerca sa-si continue somnul cu toate pernele si plapuma pe cap raset Iar fata ne-a reprosat ca un hamster n-ar fi fost deloc galagios iar pe un caine (cum si-ar fi dorit) i-ar fi fost mult mai usor sa-l faca sa taca Laughing Dupa ce a ajuns papagalul sa ma streseze si pe mine, am descoperit rezolvarea : halatul de baie al sotului, belumarin inchis, pus peste colivie Laughing Dupa ce papagalul a pufait nervos, s-a convins ca este noapte si s-a linistit instant Laughing Inainte de asta, am incercat cu un ceraceaf portocaliu si am constatat ca n-are chef sa taca, schimbandu-si doar ciripeala , din isteric convins , in isteric mirat si emotionat suav Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  RocketQueen Lun Apr 01, 2013 4:04 pm

raset

Bahmu şi Prigoană – pupat Piaţa Dependenţei


Amorul lor cu năbădăi l-ar fi făcut pe Othello să albească de ciudă, iar pe Desdemona, să se sugrume singură. Dac-ar mai fi trăit, de invidie pe dragostea lor zgubilitică, Richard Burton ar fi intrat în comă alcoolică, iar Liz Taylor şi-ar mai fi făcut o sută de operaţii estetice, să semene cu Bahmu. Din fericire pentru ele, toate aceste personaje au decedat înainte ca Prigo şi cu Bahmu să se împace pentru a cincea oară. Din păcate pentru noi, suntem vii şi, probabil, vom supravieţui să spunem povestea acestei împăcări.

Până mai ieri ambii actori ai dramoletei difuzate de tembeliziuni în zilele când Zăvo nu se sinucidea, Bianca nu se silicona şi Ioana Tufaru nu se mai îngrăşa, se certau ca la uşa cortului, el acuzând-o pe ea că e rea de muscă şi-are „cordaci”, ea dând din casă că el nu se spală cu săptămânile, nu din milă pentru proteza de lemn, ci din silă faţă de curăţenie. Astăzi, cei doi şi-au dat seama că sunt dependenţi unul de altul ca de nişte etnobotanice dubioase şi sunt pe cale să se împace, redevind „porumbel” şi „bursucel”, după ce au fost, rând pe rând, „fazan” şi „papagal”, respectiv „gâscă” şi „bibilică”.

Evident, cum la Bahmu dragostea trece în primul rând prin stomac, împăcarea va fi negociată la sânge, la notar, cum stă bine unor oameni care se iubesc sincer. Asta, fiindcă fosta gurnalistă vrea să mănâncă şi gura ei şi să nu mai ajungă, de foame, să facă reclamă la tot felul de tigăi-miracol. De pildă, după cum am putut afla, Bahmu i-a făcut lui Prigo un fel de „bucket list”, cu dorinţe pe care el trebuie să i le îndeplinească, înainte ca ea să îl omoare cu zile. În primul rând, i-a cerut o maşină străină, că se săturase săraca amărăşteancă să circule cu una de producţie autohtonă. Pe urmă i-a cerut o casă, ca să nu mai fie obligată să se refugieze, în caz că, Doamne fereşte, o apucă iar bâzdâcu, prin cine ştie ce coclauri şi nici s-ajungă în cartoane în faţă la Primărie. Nici Prigo nu s-a lăsat mai prejos, ci i-a pus în vedere să nu se mai facă de râs prin tot felul de şuşe televizate şi să renunţe la o serie de prietene, trecute de el pe o „listă a ruşinii”.

Având în vedere că ambii sunt foarte calculaţi şi se iubesc cu metodă, după program, nu m-ar mira să-şi fi impus unul altuia şi un tarif pentru ieşiri în decor. De pildă, o escapadă a lui Bahmu cu „cordaciul” ar putea fi sancţionată de Prigo prin tăierea apei calde la doamna pe o perioadă de o săptămână şi a subvenţiilor de shopping pe un weekend. Dacă nu vrea să păţească aşa ceva, Bahmu ar putea apela la o clauză alternativă, urmând să încaseze două dosuri de palmă peste bot şi trei şpiţuri în fund.

Prigo trebuie să fie însă foarte atent la numărătoare, fiindcă, tot conform contractului, orice dos de palmă în plus i-ar permite lui Bahmu să mai ceară un inel cu diamante şi, dacă mai rezistă să mai ia şi un pumn în mufarină, ar putea beneficia chiar de un set de bijuterii Bulgari! Pentru nişte înjurături cu „băga-mi-aş, făcea-mi-aş” etc., Prigoană ar putea scăpa ieftin, cumpărându-i consoartei diverse mărunţişuri, gen poşetuţe, pantofiori. Tradiţionala urare marca Prigoană – „Marş la mă-ta, fă!” ” ar putea fi totuşi penalizată mai aspru, cu o excursie de cumpărături la Veneţia, numai Bahmu şi cordaciul, care va fi însă nevoit să-şi plătească singur cazarea şi masa, că doar Prigo nu-i supă populară!

În fine, dacă a rămas la fel de chibzuit, ca să nu spun de-a dreptul chitros, cum îl ştim, Prigo ar putea da lovitura, organizându-şi a cincea nuntă la Vaslui, unde autorităţile locale tocmai au interzis furatul miresei. Aşa că, dacă vreun invitat, cordaci sau nu, va avea nefericita idee de a i-o răpi, fie măcar şi pentru câteva minute, pe aleasa inimii şi palmei sale, individul va plăti o amendă să-l usture şi să se-nveţe minte să mai fure nevestele oamenilor cumsecade. Din fericire pentru Prigo, la Vaslui, deşi furatul miresei a fost scos în ilegalitate, bătutul miresei rămâne în vigoare.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Dum Mai 19, 2013 12:42 am

ENKI a scris:



Eh, pana la urma au castigat tot niste... daci. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Dum Mai 19, 2013 10:36 am

Mi se pare super-pervers sa nu pricep nimic din concursul asta de melodii si cantareti... ori flori, fete, filme sau baieti ... raset

Alyona Lanskaya, reprezentanta BElarus (aparitie sexoasa scenica de exceptie) a reusit SCAMATORIA sa inlocuiasca melodia" Rhythm of Love" cu care s-a calificat la faza nationala ...cu "Solayoh ",cantata la Eurovision Smile Este chiar de apreciat, in mod pozitiv , relaxat si cu simtul umorului ...o astfel de HABARCADABRA veselie
Personal, mi s-a parut mult mai buna si mai originala "Rhythm of Love" ...insa, pt. AROGANTA, a meritat SCHIMBAREA laugh D'aia o consider cea mai curajoasa din concurs si, dupa ea,la distanta mare, pe Cezar Ouatu agitat

Oare de ce Romania nu a stiut ca se poate ? raset ("It's my life" nu m-a dat pe spate , fiind banala,iar show-ul prezentat de Romania a fost un kitsch total, cap-coada) De ce sa poata Belarus iar altii NU ? raset
Astept sa ma lamureasca ...F(L)UTUR-ASII... euro-vizoni-bizzoni funny Razz cheer




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Lun Mai 20, 2013 7:17 am

privind evenimentul Eurobizon cu detasare, este incredibil cat de isterici sunt romanii. Laughing

Am citit comentarii inainte si dupa, fiind curioasa de fenomenul social al polarizarii. Ouatu a impartit publicul romanesc in 2 tabere . Daca inainte de concurs injurau cu patima mai mult cei antiOutau, dupa concurs au inceput sa injure si fanii Ouatu: pe romanii din disapora (ca de ce n-au votat), pe moldoveni (ca de ce nu ne-au dat 12 puncte), pe tarile nordice si slave(ca se voteaza ele intre ele) etc..
Pana una alta, Cezarica al nostru s-a facut remarcat pe unde a fost sa ne reprezinte, indiferent de comentariile pro sau contra, fiind o aparitie inedita in peisaj. Laughing Tinand cont de melodiile din concurs, de preferintele muzicale ale celor incantati de Eurobizon si de modul de votare geopolitic, consider chiar laudabil , in conditiile date, ca s-a plasat in coada jumatatii din fata; adica a mai avut 13 dupa el raset Iar a vedea jumatatea plina a paharului,in perspectiva, este un lucru dificil pt. multi romanasi. Laughing O aparitie controversata se poate implanta mult mai bine in mentalul colectiv decat una anosta . Indiferent ca te face sa razi sau sa belesti ochii a mare mirare. Laughing Oricare alta melodie, cu interpret cu tot, din faza nationala, sa fi ajuns la Eurovision, nu s-ar fi plasat de la locul 13 in sus, ci sub. Sa fim realisti !!! Nici nu vreau sa-mi imaginez pe ce loc din coada s-ar fi plasat marea invinsa, Luminita Anghel, cu melodia ei de James Bond pensionar , cu pusca si cureaua lata raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Mar Mai 21, 2013 8:51 am

Nu intamplator au renuntat sa participe la Eurobizon 2013: Portugalia, Slovacia, Polonia, Bosnia-Hertegovina si Turcia. Unul dintre argumente fiind ambiguitatea sistemului de vot : 50% votul telespectatorilor şi 50% votul unui juriu de specialitate.

Ca problema de matematica, devine interesant cum a votat juriul de specialitate 26 melodii din concurs. Adica...ce punctaj maxim a putut acorda fiecare membru al juriului si de cate ori , etc.etc...Sa zicem ca, in cazul televotului, situatia ar fi simpla de analizat daca s-ar vedea rezultatul votului publicului.
Exemplificativ, mi se pare relevant rezultatul televotului din Italia in care Romania este pe primul loc, cu 23,2 %, urmata de Moldova (13,79%),Ucraina(13,23%) Grecia(11,94%) ,Rusia (5,2%), Danemarca ( 3,2%) etc. Cel putin, italienii au avut bunul simt sa publice rezultatul televotului.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

La articolul din ultimul link, e unul care simuleaza un calcul , recunoscand sincer ca a baut (cel putin) o bere inainte de a rezolva problema de matematica raset



I don’t think this is mathematically possible. First a disclaimer, I got off a flight from Copenhagen to Denver yesterday and I just had a beer with dinner. So I’m very tired and a little inebriated – I may have something wrong here.

Ok, let’s say the jury had 0 votes for Cezar – that puts him at 11.60%. So we need the jury to put 9 other acts at votes above 11.61% to leave Cezar getting 1 vote. Let’s put each at 0.01% difference.

And to make this work, the jury must not just provide the final percentage, but also twice the difference from the vote for Cezar.

Denmark came in first. So the combined vote needs to be 11.70%. The televote for Denmark was 3.20%. 11.70 – 3.20 = 8.5%. So the jury had to give Denmark 11.70 + 8.50 = 20.20%.

Country Combined% Jury%
Denmark 11.70% 20.20%
Malta 11.69% 20.31%
Norway 11.68% 21.59%
Greece 11.67% 11.40%
Lithuania 11.66% 21.05%
Ukraine 11.65% 8.49%
Moldova 11.64% 7.34%
Hungary 11.63% 20.33%
Spain 11.62% 21.73%

Which means if the jury voted perfectly, exactly as above, they would need a total vote of 152.44%.

In other words, it’s not possible if those are the real numbers.

In concluzie: big shit inclusiv pt. Romanica intr-o astfel de competitie in care si d.p.v matematic toata treaba poate fi pusa la indoiala, chiar fara a fi un olimpic mondial in stiintele exacte. Laughing Obiectiv si principial, este suficient ca un singur element din constructie sa ridice semne de intrebare pt. ca intreaga constructie sa poata fi calificata ca fiind o MASCARADA VIRTUALA, manipulata de tot felul de interese. Este de apreciat atitudinea celor 5 tari care s-au retras din competitia pt. "netezirea creierelor "(sunt perfect de acord cu Mircea Badea in aceasta constatare). Ca propunere de bun simt pt. "oficialii romani" , inca preocupati de afirmare in "eurobizoniada", ar fi demn pt. Romania urmarea exemplului celor 5 tari, oricat i-ar manca in fund pe ai nostri cheltuirea banilor publici pt. un astfel de eveniment cultural-distractiv. N-avem noi atatia bani si nici "knowhow" cat sa "ungem" rotitze in constructie....pt. locul 1. NICIODATA! laugh Foarte posibil insa ca, in mod "onorific", sa nu putem urca mai mult de locul 3, daca oficialii romani se incapatzaneaza sa "investeasca" in rahatul asta de competitie Laughing Mai bine ar investi banii astia in olimpici internationali si in sportivi pt Olimpiade... decat in cantaciosi pt. Eurobizon.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Mar Mai 21, 2013 5:50 pm

Recunosc, am urmarit finala Eurovison integral, pentru prima oara in viata. Embarassed
Inca nu-mi explic cum de am putut pierde atat timp cu o facatura... Sigur, nu-i exclus ca un ceva mai special sa fi plutit prin aer, intru incingerea anumitor spirite. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Colac peste pupaza, era musai sa apara si acuzatia de plagiat, tocmai in cazul castigatoarei, care, se pare, ar fi fost cam ispirata de K-Otic. veselie



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Hm, dac-as fi putin mai paranoic, as zice ca incepe sa miroase a ORDO AB CHAO. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Mar Mai 21, 2013 9:32 pm

Si eu am urmarit din curiozitate.
Daca la faza nationala s-a intamplat sa aud doar vreo 2 -3 piese, printre care si cea cantata de Ouatu, am prins insa integral sistemul de vot. Fara a intra in discutii cum se poate manari televotul sau cat de subiectivi pot fi membri juriului, n-a fost deloc greu de priceput cum s-a ajuns la punctajul final, cu ponderea 50% public si 50% juriu. Din punctul asta de vedere, TVR a fost transparent si s-au vazut pe ecran cele doua categorii de voturi.
In schimb, la marea cacareaza cu melodii, m-am distrat cum prezentatoare Germaniei a incurcat cele 10 si 12 puncte intre Danemarca si Ungaria. In veci n-o sa pricep ce au gasit nemtii la melodia Ungariei de i-au dat 12 p raset Parca in cazul Belgiei, computerul s-a grabit, aditionand punctele acordate (cred ca ) Danemarcei, mai inainte ca prezentatoarea sa anunte cui i le acorda raset Paranormal de-a dreptul computerul ala laugh In rest, mi-a placut mult cum se miscau si adunau punctele acordate si cum urcau/coborau candidatii in tabel... fara sa pricep cum dracu au calculat punctele Laughing Chiar si numai pt. atat a meritat sa urmaresc pana la final divertismentul raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Mier Mai 22, 2013 2:24 pm

Ma intriga si ma sperie cata rautate agresiva este in sufletul multor romani. scratch

Indiferent cati ii lauda sau ii contesta prestatia, Cezar a reprezentat Romania si nu este deloc un nimeni , ca artist, in domeniul lui de activitate si afirmare, chiar daca ingust ca lungime de unda. Se pare ca a fost remarcat pe plan international si cu aceasta ocazie, in ciuda criticilor si ridiculizarii venite din parte unora. Probabil ca nici nu avea nevoie sa se expuna in felul asta marelul tzunami ,venit in primul rand din partea laturii extrem de agresive a propriului popor, pe care l-a reprezentat in urma unui vot democratic si transparent. Si nu se poate spune absolut deloc ca nu s-a antrenat, ca sa cante impecabil partitura.

In conditiile in care exista elemente de fraudare a punctajelor acordate la Eurovision, dublate si de lipsa de transparenta cu privire la felul in care a votat publicul si juriul tarilor participante, cu incalcarea regulamentului competitiei, toata povestea se transforma intr-o CHESTIUNE DE PRINCIPIU. Si daca era vorba despre un concurs de desenat cai verzi pe pereti sau sotroane pe asfalt, in care tarile participante sa-si desemneze reprezentanti, ar fi fost jenant sa nu se respecte regulamentul impus de organizatori. Iar daca noi, ca romani, ne bucuram sadic atunci cand reprezentantul nostru (laudat/criticat, cum o fi el) este faultat prin nerespectarea regulilor jocului, inseamna ca aveam o MARE PROBLEMA, ca natiune, prin raportare la oricare altii, care isi permit sa-si bata joc de orice inseamna Romania. Daca noi ne batem joc de ceea ce este al nostru, altii de ce n-ar face-o ?

Chiar daca pare usor amuzanta implicarea oficiala a Rusiei cu privire la modul in care a fost faultata la punctaj reprezentanta ei, din parte unei tari "prietene", consider a fi un exemplu laudabil cu privire la modul in care o tara intelege sa reactioneze, oficial, atunci cand un cetatean de-al ei a fost faultat grosoloan, prin incalcarea regulamentului unei competitii in care persoana in discutie a reprezentat-o. Nu poti impune respect, ca natiune, celorlalti, daca nici macar tu nu-ti respecti reprezentantii intr-o competitie (oricare ar fi ea) si accepti, cu seninatate inerta, incalcare regulilor competitiei, in primul rand cu privire la ai tai dar, in egala masura, si cu privire la ceilalti.

Mai mult ca sigur ca a fost vorba despre pariuri si multi bani bagati in joc , nu neaparat doar in privinta castigatorului, ci si a unei parti din clasamentul final al competitorilor. Altfel, nu-mi explic facatura la votare...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Joi Mai 23, 2013 8:19 am

ooou ieee bine raset



Si eu am senzatia ca este vorba despre un experiment prin care se urmareste cat de virala poate sa devina imaginea unui cocalar narcisist, fotoshopat ca pentru balci raset Cu ceva vreme in urma, Ahmed Angel Planet a aparut si pe site-ul realitatii tv si, fara sa stiu nimic de poveste (nefiind date detalii despre personaj), prima senzatie avuta era aceea de un fel de "test" Laughing Fiind curioasa cum dracu au dat de poza aluia, am cautat cu google-imagini si aproape m-a socat popularitatea individului castigata intr-un timp incredibil de scurt raset Pe site-urile de socializare se prezenta ca fiind fie din Irak, fie din Suedia si scrie atat in limba rusa cat si in engleza sau araba. Laughing A doua mea senzatie a fost aceea ca serviciile rusesti se distreaza pe internet raset Mi-e greu sa cred ca un musulman sa se maimutareasca gay atat de vizibil, tipul scrie in limba rusa, rusii au la dispozitie mult material kitsch din care sa se inspire pt. a putea fabrica un personaj din asta , planetar si plin de mister raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Recunosc ca si eu m-am distrat, fiind curioasa de comentarii la pozele lui postate pe FB si VK . (na, cam cat a fost accesibil publicului larg, fara a avea cont pe acolo) Comentariile rusesti le-am tradus cu Google Laughing Chiar nu mi s-au parut agresive sau incarcate de rautate, ci intr-un registru ironic , multe dintre ele super-amuzante, cum bine semnaleaza si autoarele articolului de mai jos.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Laughing

Tra' sa ai ceva sange in instalatie + o mare doza de miserupism ca sa raspunzi cercetatorilor-investigatori de la International Business Times :“The most important thing in my life is to study medicine!!! And I’m not a model but I’m Top Model!!!laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 5 Empty Re: mondenități

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum