SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

mondenități

+6
baso
Dracu' gol
(Still a)Live
ENKI
Anahoret
delta
10 participanți

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Sam Ian 09, 2016 3:03 pm

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Din nou subtirica. Chiar parea a fi gravida in 4 luni la Brancu in emisiune raset
Poate ataseaza poze mai vechi la textele noi. suspect
Oricum, face parte din tagma ultracretinetilor de feisbuc, care isi dau like la propriile postari. La cat e de proasta, asta e in stare sa-si tatueze chipul lui Borcea pe burta, sa-l poata admira in oglinda cum se umfla, odata cu progenitura. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Sam Ian 09, 2016 5:35 pm

ENKI a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Din nou subtirica. Chiar parea a fi gravida in 4 luni la Brancu in emisiune raset
Poate ataseaza poze mai vechi la textele noi. suspect
Oricum, face parte din tagma ultracretinetilor de feisbuc, care isi dau like la propriile postari. La cat e de proasta, asta e in stare sa-si tatueze chipul lui Borcea pe burta, sa-l poata admira in oglinda cum se umfla, odata cu progenitura. laugh

Nu stiu cat sunt de vechi sau de actuale pozele, insa nu e deloc consecventa in imaginea pe care vrea s-o ofere publicului in tot acest taraboi cancanistic, umflat mediatic ca o gogoasa pt. fraierii consumatori de scandaluri mondeno-mioritice.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  Dracu' gol Mar Ian 12, 2016 10:13 pm

ENKI a scris:Uau, acum am aflat si eu ca Valentina Pelinel a fost nevasta lui Boureanu, oranjgutanul odios si bocciu, omniprezent in mass-media in anii gloriosi ai prostiei la putere absoluta.  Shocked
Asta da soarta de bou: prima nevasta l-a inselat cu nasul de cununie (Sebastian Vladescu, fost ministru de finante), a doua cu Borcea. laugh
Gurile rele spun ca Pelinel nu putea fi satisfacuta de vreun Boureanu, ci doar de un Taureanu.  laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Localitatea de baștină a lui Borcea se numește Valea Boului... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Mier Ian 13, 2016 8:59 am

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Uau, acum am aflat si eu ca Valentina Pelinel a fost nevasta lui Boureanu, oranjgutanul odios si bocciu, omniprezent in mass-media in anii gloriosi ai prostiei la putere absoluta.  Shocked
Asta da soarta de bou: prima nevasta l-a inselat cu nasul de cununie (Sebastian Vladescu, fost ministru de finante), a doua cu Borcea. laugh
Gurile rele spun ca Pelinel nu putea fi satisfacuta de vreun Boureanu, ci doar de un Taureanu.  laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Localitatea de baștină a lui Borcea se numește Valea Boului... raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

laugh laugh laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Mier Feb 10, 2016 9:42 am

Nu le am p-astea cu mondenu', dar subiectul abordat de Mirel Curea merita postat aci. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mirel Curea
11 hrs ·

O doamna, frumoasa de pica, prezentatoare tv inteleg, maritata cu un barbat misto foc si ala, are patru copii si il asteapta pe al cincilea. Nu stiu cum, femeia a spus sau s-a aflat ca va mai avea un copil, si de aici a inceput circul. Fel de fel acrituri d`astea, uscate-iasca, genul feministo-hipsteresco-smochinite, subspecia telina deshidratata drastic, s-au apucat s-o mascareasca pe femeie ca-i nesimtita, ca este habotnica, ca d`astea din categoria "unitisalvam".
Pai faaa, este foarte bine ca muierea aia splendida face cinci copii cu un barbat misto, ca le ies ies superbi, imbunatatesc specia oamenii, la fel cum este minunat ca voi nu faceti, de simtite ce sunteti, pentru ca nu puteti decarta decat niste quasimozi, si urati ca porcu si tampiti, ca altfel nu au cum, daca sunt crescuti de niste idioate!
LikeShare
412 people like this.
33 comments
15 shares
Comments
Marius George Tipa
Marius George Tipa iR quasimozii lor ne conduc pentru ca suntem atat de frumosi incat le cerem sa o faca.
Like · 11 hrs
Monica Andronic
Monica Andronic E lumea rea, Mirele...
Like · 3 · 11 hrs
Mirel Curea
Mirel Curea Nu este rea, cat este proasta, nu este proasta, cat este rea! grin emoticon
Like · 15 · 11 hrs
Ana-Gabriela Malcinschi
Ana-Gabriela Malcinschi da' ce le pasa de copiii altora? le dau ei de mancare? li se ia lor ceva ca au altii multi copii? bine ca fac, ca si asa scade natalitatea.
Si cum spui tu, si mie imi pare rau ca oamenii destepti nu fac mai multi copii.
Like · 10 · 11 hrs
Nona Serbanescu
Nona Serbanescu Eu de prezentatoarea cu pricina am auzit pentru prima data fix acum cand s-a vorbit despre ea si cei patru spre cinci copii. Stirea care circula e destul de evaziva, e un citat din ea care zice de Doamne Doamne si cum ca lumea e rea cu ea. Lumea mi-a z...See More
Like · 2 · 11 hrs · Edited
Ana-Gabriela Malcinschi
Ana-Gabriela Malcinschi lumea se ocupa cam mult de treburile celorlalti.... Cum adica, Nona, sa nu mai faci? de ce sa nu mai faci? Treaba ta ce faci....
Like · 11 hrs
Nona Serbanescu
Nona Serbanescu Ana-Gabriela Malcinschi pai fireste, dar stii vorba aia, cainii latra, ursul trece. Acu sa punem botu la tot ce zice orice cretin. Nu. De aceea spun ca e o nonstire treaba cu prezentatoarea. I-or fi zis, nu contest, da ea de ce sta sa-si piarda timpul cu asa ceva?!
Like · 11 hrs
Ana-Gabriela Malcinschi
Ana-Gabriela Malcinschi asa este
Like · 11 hrs
Mirel Curea
Mirel Curea Foarte bine ca a spus, ne mai distram si noi cu niste proaste. grin emoticon
Like · 6 · 11 hrs
Cristian Bluesu
Cristian Bluesu Ceva-mi spuna ca o buna parte ale doamnelor care critica "habotnicia" doamnei care asteapta (si da, este dreptul ei de a decide cati copii vrea, daca-i poate creste in conditii normale) al cincilea copil, sunt de acord cu adoptia copiilor de catre "familiile" de homosexuali!
Like · 8 · 11 hrs
Nona Serbanescu
Nona Serbanescu E dreptul ORICUI sa faca ORICATI copii, indiferent in ce conditii ii poate creste! Altfel, va rog sa definiti "conditiile normale".
Like · 11 hrs
Cristian Bluesu
Cristian Bluesu Sigur ca este dreptul oricui sa faca oricati copii. Conditii normale? Hai sa va dau un exemplu....daca un om sarac lipit face 10 copii, desi stie foarte bine ca nu are cu ce sa-i hraneasca, nu ii poate trimite la scoala, etc., ei bine, asta mi se pare ...See More
Like · 3 · 10 hrs
Nona Serbanescu
Nona Serbanescu Atat timp cat suntem in clar ca oricine are dreptul la oricati copii vrea indiferent de ce ni se pare noua normal sunt perfect lamurita.
Like · 1 hr
Moisin
Moisin Anca Serea, cred. Frumoasă femeie!
Like · 7 · 11 hrs
Larisa Ciută
Larisa Ciută Eu nu cred ca faci copii pentru publicitate. Pai ce sa mai zica femeia cand toti au judecat-o ca a ramas gravida. Acum, pe bune, de cand e o crima sa faci copii? WTF? Si de cand trebuie sa le dea altii de mancare? Adica d'aia nu mai pot dormi noaptea? Ce griji au cate unii. Se plictiseste Romania grav. Cititi, cititi si lasti barfa de tv!
Like · 4 · 11 hrs
Nona Serbanescu
Nona Serbanescu nu, nu faci copii pentru publicitate, pentru publicitate trimiti comunicate de presa cu citate din tine... c'moon.
Like · 11 hrs
Mirel Curea
Mirel Curea Foarte bine a facut, este o femeie misto, poate fi un exemplu.
Like · 3 · 10 hrs
Nona Serbanescu
Nona Serbanescu da, chiar asa. cum unele isi platesc paparazzi sa le fotografieze fara chiloti cand se suie in masina, ea a ales sa trimita un citat din convingerile ei de mama a cinci copii. sa fie sanatoasa, sa-i traiasca, sa se bucure de ei.
Like · 2 · 10 hrs
Larisa Ciută
Larisa Ciută Nona Serbanescu , pai d'aia e persoana publica. Stii implica si treaba asta cu discursul. Probabil ai mai vazut si la altii
Like · 1 · 10 hrs
Cristina Leordeanu
Cristina Leordeanu Anca Sână, fosta Serea, a anuntat pe fb ca in martie naște al cincilea copil. Si chiar la postarea respectiva au comentat niste femei care au criticat-o pentru ca-si permite sa mai faca un copil, fara sa le ceara lor voie. Ulterior, ea printr-un mesaj ...See More
Like · 7 · 10 hrs · Edited
Daniel Constantin
Daniel Constantin Traim intr o lume bolnava.. pe moarte. Civilizatia asta e pe cale de disparitie. Lasam loc unor creaturi cu aparenta umana, dar fara spirit.. fara emotii, fara trairi umane. Raman un fel de oameni care imita viata, imita bucuria si fericirea. Niste ciu...See More
Like · 14 · 11 hrs
Larisa Opris
Larisa Opris
Like · 11 hrs
Mircea Lacatus
Mircea Lacatus
Like · 10 hrs
Mircea Lacatus
Mircea Lacatus mor!
Like · 2 · 10 hrs
Adriana Teodorescu
Adriana Teodorescu Românu' e 'inteligent' si se baga in seama! smile emoticon
Like · 2 · 10 hrs
Magdalena Radu
Magdalena Radu Am tot respectul pentru aceasta doamna care a fost crunt lovita de soarta, primul ei sot murind de leucemie iar ea, cu doi copii, fiind capabila sa o ia de la capat si sa inceapa o alta viata. Gura lumii e sloboda si orice ai face niciodata nu esti adecvat social. In cazuri de-astea ajuta o doza de nesimtire.
Like · 23 · 10 hrs
Mirel Curea
Mirel Curea Unde nu am avut eu, nu cinci, ci sapte copii, sa fie casa plina de ei, sa se incaiere si sa chiraie de dimineata pana seara? Nu exista binecuvantare mai mare, nu exista rost mai important!
Like · 54 · 10 hrs
Nona Serbanescu
Nona Serbanescu mare adevar. dar asta o stiu doar cei care au copii si cei care isi mai amintesc cum era cand erau copii. ceilalti dau cu gura.
Like · 1 · 10 hrs
Rusei Marlena Marlena
Rusei Marlena Marlena Total de acord,de data asta cu Mirel,no more coment
Like · 10 hrs
Silvana Racoviceanu
Silvana Racoviceanu Acum am citit despre asta - nu am stiut si nici nu am urmarit subiectul, iar cand ti-am citit prima data post-ul nu am inteles de ce ai o exprimare asa de dura. Acum cred ca ai fost prea bland...
Nu imi vin in cap suficiente argouri, pe masura meritata de unii si simtita de mine pentru ei astfel incat sa le redau ! Natie de cretini...
Like · 3 · 10 hrs
Cristian Gabriel Groman
Cristian Gabriel Groman smile emoticon smile emoticon Smile)))))))
Like · 10 hrs
Ana Barton
Ana Barton Când și-o vedea lumea de viețișoara ei, Doamne? N-apuc, știu că n-apuc.
Like · 12 · 10 hrs
Mirel Curea
Mirel Curea Doamne fereste! Pai, noi cum ne mai distram? grin emoticon
Like · 1 · 10 hrs
Ana Barton
Ana Barton Ne distrăm pe dracu'. Ne amărâm, aia e.
Like · 2 · 10 hrs
Mirel Curea
Mirel Curea Nu stiu cum sa spun, dar eu ma simt in siguranta, cand vad prosti prin jurul meu. :-))) :-))) :-)))
Like · 10 · 1 hr · Edited
Ana Barton
Ana Barton Cinicule! Smile))))))))))))))))))))
Like · 3 · 10 hrs
Adrian Iordache
Adrian Iordache Foarte corect! Dar cine-i duduia?
Like · 10 hrs
Lorena Lupu
Lorena Lupu nimic nu ştiu. despre ce este vorba?
Like · 10 hrs
Mirel Curea
Mirel Curea Anca Serea, Lorena.
Like · 10 hrs · Edited
Lorena Lupu
Lorena Lupu şi unii au treabă cu faptul că face copii, în gestiune proprie, cu bărbatul propriu din dotare, din câte pricep?
Like · 5 · 10 hrs
Mirel Curea
Mirel Curea Eeexact! :-))) :-))) :-)))
Like · 2 · 10 hrs
Lorena Lupu
Lorena Lupu dacă una nu se mărită, de ce nu se mărită. dacă nu face copii, de ce nu face copii. dacă se mărită şi face copii, de ce îi face. mă scuzaţi, mă duc să-mi dau în cap cu ceva.
Like · 8 · 10 hrs
Mirel Curea
Mirel Curea :-))) :-))) :-)))
Like · 1 · 10 hrs
Mirel Curea
Mirel Curea Uite proba de postare cu privire la femeia aia:

"Frate, traiasca iepurii, la gramada! Doamne iarta-ma astia doi alta treaba n-au numa sa stea calare??? Ok e de apreciat, dar plozi orice dobitok poate face, dar ar fi mai de apreciat totusi daca ar lua ...See More
Like · 10 hrs
Lorena Lupu
Lorena Lupu da, caz clasic de lipsă acută.
Like · 4 · 10 hrs
Mirel Curea
Mirel Curea :-))) :-))) :-)))
Like · 10 hrs
Simona Mihaela Oprea
Simona Mihaela Oprea Am o dispozitie suficient de criminală. Mdeci unde se postează chestiile astea că aș avea niște vorbe la mine?!
Like · 4 · 9 hrs
Doina David
Doina David Numai niste idioate frustrate pot debita asemenea ineptii.Le-as transmite si eu ca sexul e foarte ok, fiziologic, in plus, si sanatos.Mai ales pentru minte. Le-as recomanda, se pare ca nu prea stiu nici cum se fac copiii, decat asa, ca teorie.Desi sansele sa se recupereze vreodata tind spre minus infinit.Faptul ca o femeie are cinci copii pe care sa-i si creasca fara sa-i scoata la cersit in coltul strazii, e de-a dreptul admirabil.Ca altele pot emite judecati precum cele postate de Mirel, e absolut lamentabil...
Like · 1 hr
Cristian Danut
Cristian Danut
Like · 10 hrs
Licurici Ivanovici
Licurici Ivanovici Sunt in Anglia. Ma uit la ei si ma crucesc. Cadavre umblatoare, morti pe dinauntru. Copii nu prea fac, iar daca fac, ies urati cu spume. Arabii le-au preluat deja afacerile mici si mijlocii, basca ca mai fac si copii "fara numar". Englezii sunt morti, arabii sunt "vii" ! De n-ar fi NATO si armata, i-ar manca astia cu semiluna la micul dejun. Pe toti smile emoticon Pentru Dna Serea - plecaciuni cu admiratie, pentru genul "Tatoiu" - hai Siktir !
Like · 13 · 10 hrs
Simona Mihaela Oprea
Simona Mihaela Oprea Normal că-i fute grija de una mișto ca Anca. Apăi dacă e mișto, dacă s-a măritat cu unul mișto ca ea, clar are o problemă: face prea mulți copii. Că și-ăstia sunt defecți: prea frumoși! Acum, io care n-am, m-aș gândi sa pun de-o ceartă cu Doamne Doamne, cum, bre, ăsteia îi dai 5 iar mie niciunul?! Aș putea sa-l bag intr-o șefință dar n-am s-o fac pt ca nu te cerți cu el! Iar Anca noastra, fată deșteaptă, nici ea nu se ceartă, ia darul ca atare și mai face unul. Nah, să moară deontoloagele! Bravo, fată! Sper să fie gemeni!
Like · 16 · 10 hrs
Cristina Leordeanu
Cristina Leordeanu Nu sunt. wink emoticon
Like · 9 hrs
Simona Mihaela Oprea
Simona Mihaela Oprea Păcat! Da" mă voi invita la botez, să achiesez la "demența" lor!
Like · 1 · 9 hrs
George Nicolae
George Nicolae Nu că vreau să spun dar cred că asta e problema, doar grija îi mai fute.
Like · 1 · 9 hrs
Simona Mihaela Oprea
Simona Mihaela Oprea Nici eu nu vreau să spun! Noooo, astea nu se mut(ă) ca-s ocupate s-o toace pe fata asta.....Băi frate, cât ghinion, a facut-o mă-sa si frumoasă și.... devreme acasă! smile emoticon
Like · 1 · 9 hrs
George Nicolae
George Nicolae Are gene bune Smile)
Like · 9 hrs
Viorica Rapcencu
Viorica Rapcencu O singura observatie: " de smintite ce sunteti!"... Atat. In rest, e perfect!
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Lun Apr 25, 2016 10:17 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Dum Mai 15, 2016 9:46 am

Dupa ce am trecut in revista melodiile participante anul asta la Eurovision, mi-a ramas in minte numa' turcul Serhat, care a reprezentat cu insucces San Marino. laugh





Un playlist mai mult decat complet: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Clasamentul: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


EDIT. Nu stiu de ce apare textul meu ca fiind scris cu italic. Shocked
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Dum Mai 15, 2016 10:33 am

ENKI a scris:


EDIT. Nu stiu de ce apare textul meu ca fiind scris cu italic. Shocked
O fi din cauza vreunui roman de-a lu' Traian care vaneaza daci liberi si neimportanti pe internet. laugh

PS. Vad ca si la mine apare la fel . Acu scriu cu italic,bloduit : kkt cu mac .
I-a sa vedem : se anuleaza? raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Mier Iun 08, 2016 11:03 am

Asta mergea si la sectiunea sfarsitul lumii, cel putin a celei normale la cap. laugh



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Se pregateste lansarea lu' astalaltu', la Opera, cel mai probabil.  laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Mier Iun 08, 2016 11:29 am

ENKI a scris:Asta mergea si la sectiunea sfarsitul lumii, cel putin a celei normale la cap. laugh


Nu te mira. Laughing Sotul meu mi-a povestit ca fostul manager general de la firma lor, un englez cu morga si umorul specific englezesc...asculta manele romanesti in masina Laughing Din cauza nevestei sale, o brazilianca sofisticata, teribil de incantata de ritmul manelelor romanesti (fara sa inteleaga niciunul dintre ei, cam nimic din versurile melodiilor; nici nu-i interesau versurile Laughing ) inclusiv de modul in care manelistii/manelistele plagiau melodii internationale de succes raset Amandoi au ajuns la concluzia ca este ceva specific romanesc si (re)creativ, distrandu-se copios pe ritmuri de manele(inclusiv dand din cur sau mimand dansul, in masina), incercand sa ghiceasca originalul plagiat de manelisti/maneliste Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Mier Iun 08, 2016 12:19 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

laugh Cu toata dragostea, nu prea pricep de ce Vali Vijelie a provocat asa o vijelie pt ca a cantat in felul lui la Conservator raset Ca ar fi dorit sa cante  la Ateneu ?  raset Nu prea cred ca pe croatul originar din orasul Pula, unde a a cantat in arenele romane impreuna cu prietenul sau, ar fi avut tupeul sa-l refuze vreun responsabil de la Ateneul din Ro mania raset








baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Mier Iun 08, 2016 12:39 pm

Stiu ca pot sa fiu si rea, extrem de rea... cand e vorba despre talente Laughing Croatul originar din orasul Pula ma sustine  Laughing Ca am si ceva din sange sarbesc sau chiar croat in vene, nu doar de rom(b)anasch si unguresc  Laughing






baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Joi Aug 11, 2016 2:49 pm

Wow Shocked Mi-am mai descoperit o legatura subtila cu Brad Pitt raset
Si fii-mea, pe la 3 ani, a decis ca numele ei  pt. iesit in natura, la pescuit si cu cortul, este Ion laugh Habar n-am de unde i-a venit ideea, insa mi s-a parut amuzanta, intrandu-i in joc  Laughing Si pe bune ca nu raspundea decat atunci cand o strigam nervoasa :Ioaneee, ia vino repede aici. Acum, nu maine  Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  PPG Lun Aug 22, 2016 1:06 pm

Dincolo de jurnalele despre politicienii altora si alte defecatii cerebrale, banuiesc ca merita consemnata disparitia dintre noi a actorului Marin Moraru, la virsta de 79 ani. S-a produs ieri dupa-masa, dar era bolnav grav si fusese internat de pe 10 august. In rastimpul asta, cit inca traia, nu exista vreun frenetism al presei sau al diletantilor catre starea marelui actor. Nu-mi aparusera referinte in pagina de casa fesbuc. Tot mai gretoasa devine era comerciala. E si moartea o afacere... imi amintesc ce emisiuni tv se incropeau cu alte ocazii.

PS: Sub umbrela tot mai incapatoare a "multiculturalismului", vad ca intra si manelismul... ceea ce o fi perfect democratic, dar o sa afisez si o imagine colectata de pe FB.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PS2: Sugestie: Mai bine ati desfiinta posibilitatea de atasamente, din moment ce nu se poate pune mai nimic, doar te induce in eroare.

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  PPG Mar Aug 23, 2016 12:03 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cei de la acasatv chiar nimic n-au postat pe FB, referitor la Marin Moraru.

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  PPG Mar Sept 27, 2016 7:16 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Brigada Diverse s-a refăcut în ceruri. Plutonierul Căpșună a plecat în ultima sa misiune!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[..........]

......

Si Gyuri Pascu ieri, mai surprinzator, la doar 55 de ani.

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Lun Noi 14, 2016 6:21 pm






baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Dum Dec 18, 2016 8:47 am

Inteleg ca s-ar fi terminat Vocea Romaniei si ca ar fi castigat o fatuca din echipa idolului tinerilor frumosi si liberi. N-am urmarit show-ul, am incercat sa ascult o melodie interpretata de castigatoare (m-a obosit), dar am ras bine la poza comentata de Badea. laugh

"Bine imbracat la Obregia!"

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Dum Dec 18, 2016 9:10 am

Parca tocmai ar fi sarit din pat...la cutremur raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Lun Ian 09, 2017 12:48 pm

Bine ca n-are si barba: Miss Helsinki 2017.  laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Probabil ca un juriu corect politic s-a chinuit sa evite acuzatiile de rasism, desi nu cred ca ar fi deranjat pe nimeni daca ar fi ales-o p-asta. Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Dum Feb 12, 2017 10:47 am

Desi UE recunoaste aproape oficial ca e decedata, incepand chiar sa puta pe alocuri, Eurovision tureaza motoarele la maxim, dorind sa ambaleze intr-un spectacol de lumini si muzica cacatul facut de agenta STASI Merkel. Daca Elvetia trimite in concurs o trupa cu solista de origine romana, dar cu nume atat de usor de pocit in romaneste (Timbelle), miorii fac totu' pentru ca aportul lor la spectacol sa fie in cele mai inalte standarde tefeliste. laugh





Sincer, io p-asta il vad reprezentantul ideal. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Dum Feb 12, 2017 4:29 pm




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Lun Mar 06, 2017 8:17 am

ENKI a scris:Desi UE recunoaste aproape oficial ca e decedata, incepand chiar sa puta pe alocuri, Eurovision tureaza motoarele la maxim, dorind sa ambaleze intr-un spectacol de lumini si muzica cacatul facut de agenta STASI Merkel. [...]miorii fac totu' pentru ca aportul lor la spectacol sa fie in cele mai inalte standarde tefeliste. laugh



Miorii pupa cu patos curul nazist, asa cum anticipasem.  veselie


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Dum Apr 30, 2017 10:32 am

A dracului coincidenta: o melodie cu lupi si oi la Vocea Rusiei, cantata in romaneste, cam in acelasi timp in care nava ruseasca de patrulare se ciocnea cu cu cea transportatoare de mioare. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Dum Mai 14, 2017 11:22 am

Si daca intelesesem candva, am uitat intre timp ce cauta Australia la Eurovision. Cert e ca suporteul australian a jurizat correct intreg concursul, printr-un gest simplu si natural, pe gustul neobolsevicilor UE. laugh




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Vin Iun 02, 2017 8:56 am

Fabulos! Shocked

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Mar Aug 22, 2017 9:59 am

laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Vin Aug 25, 2017 8:32 am

Nici io nu-s vreun expert in pantofi de dama, dar tocurile alea par cam de 10, nicidecum de 16. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  baso Lun Noi 06, 2017 10:18 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu prea imi dau seama cum functioneaza in USA astfel de acuzatii, fara dovezi, facute dupa multi ani de la hartuirea sexuala, punandu-se accent indeosbi pe presiunea mediatica. Si nici de ce barbatii heterosexuali ar trebui sa se simta inca asa de vitriolati de niste atingeri insistente sau de propuneri indecente facute cu mult timp in urma.Nu s-a intamplat nicio agresiune efectiva care sa fi condus la o trauma psihologica masiva inclusiv de natura sa conduca la schimbarea orientarii sexuale.
Intotdeauna fetele au fost cele mai expuse la genul acesta de pipaieli si de insistente ori chiar la violuri agresive, desi nu se poate nega faptul ca exista si homosexuali pedofili, chiar daca intr-un procent mai mic decat heterosexualii pedofili.
Pana si campania MeToo a fost confiscata de vedete de film de la cea care l-a initiat cu mai mult timp in urma

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]






baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  ENKI Joi Noi 30, 2017 9:55 am

Sindromul Duda: cica printisorul englezoi s-a amorezat definitiv tocmai de tuta din cauza careia am renuntat sa mai urmaresc serialul Suits. laugh  laugh  laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

mondenități - Pagina 8 Empty Re: mondenități

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum