SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

4 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Mier Aug 01, 2012 11:59 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iata o initiativa la care subscriu : miting-recviem pt. toti mortii de pe listele elctorale Laughing Ma astept ca basistii in viatza sa participe in numar impresionant alaturi de toti cei vii care au votat, cu flori si lumanari aprinse . Ar fi cel mai frumos eveniment de conocordie natzionala si de coabitare pasnica . Dar si un pios omagiu adus celor fara de care n-am fi ramas in Europa funny Mortii de pe listele electorale permanente care au boicotat referendumul sunt adevaratii eroi ai neamului si in primul rand basistii tra' sa le fie recunoscatori. funny

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Mier Aug 01, 2012 1:11 pm

PS. Yo l-as intitula "mitingul-recviem al avânzilor-cauză" raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Joi Aug 02, 2012 7:42 am

Imi fac mea culpa Laughing N-am citit art.73 din lege care zice ca prevederile referitoare la Registrul electoral naţional se aplică începând cu alegerile parlamentare din 2012. raset Cu alte cuvinte, in momentul de fata , AEP a fost nevoita sa inghita ce i s-a dat de catre altii , constatand insa ca "listele electorale permanente nu respectă structura şi dimensiunea corpului electoral actual".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Adresa AEP este extrem de clara in privinta neregulilor sesizate in ultimii 8 ani cu privire la aceste liste, nereguli care n-au fost remediate. Cam cat de diabolic este sa impui conditia de cvorum 50% +1 prezenta la vot din listele electorale permanente cand se stie ca acestea nu reprezinta structura şi dimensiunea corpului electoral actual ? Si asta in conditiile in care nici macar Constitutia nu obliga la un astfel de cvorum care ar fi impus cunoasterea cu precizie a numarului persoanelor cu drept de vot ? Posibil ca si aia de la Venetia aveau morti pe liste raset

Cvorumul nu este de 51% ci 50% +1 ceea ce inseamna ca tra' sa stii cu precizie cat inseamna 50% (numarul total al votacilor : 2) ca sa ai ori nu minim acel unic vot in plus Laughing Bine, la impartire poate sa iasa si cu virgula ceea ce inseamna ca si juma de om poate inclina balantza Laughing

Din punctul de vedere al oricarui "+1" in viata si cu drept de vot, mi se pare firesc sa cunoasca jumatatea reala la care se raporteaza ca sa stie daca are chef sa fie prezent la vot sau nu Laughing
Un "-1" mort nu se poate prezenta la vot in plus fata de 50% pt. ca ar rezulta 50% -1 raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Vin Aug 03, 2012 9:06 pm

Cu alte cuvinte, cautatorul shef al Elodiei a confiscat listele permanente cu alienagatori Laughing

Yo nu pricep ceva ; astia, de la parchet, au angajatzi lingatori de liste, in secolul in care traim ? confused WOW . ca sclavii de pe plantatzie sau de la galere Laughing
Cica :
Parchetele au primit, pana duminica, 29 iulie 2012, la ora 18.00, un numar de 66 de plangeri privind incalcari ale Legii referendumului, inregistrate cu numar unic de procurori. La PICCJ s-au inregistrat, duminica, 25 de sesizari privind incidente electorale, insa unele au fost trimise de mai multe ori.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ceva ma face sa cred ca bietul Iacob a iesit castigatorul la sortzi, in scop sa se afirme, iar totzi ceilaltzi procurori au facut chef ca sa-l felicite laugh
Niciunul nu i-a soptit sa confiste si DVD-ul veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Sam Aug 04, 2012 6:03 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Disperatul asta de activist oranjgutan este in mare eroare. In momentul de fatza, cererile tra' adresate PICCJ, Bucureşti, Bd.Libertăţii nr.12-14, sector 5, In atentzia D-lui Procuror Marius Iacob Laughing
Sunt convinsa ca va avea timp sa linga listele si sa raspunda la orice solicitare de copii dupa actele din dosar . raset


ooo, da ! Mi se pare interesanta campania asta, de presa, pt. (dez)informare cetatenilor [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Insa de joi, in 2, listele originale sunt la PICCJ vesel Doar acolo cetatenii pot sa se adreseze pt. a obtine un raspuns in 30 de zile. Zau, jurnalistii astia ar trebui trasi de maneca si treziti. Laughing
Alo, alo- noaptea mintii ! raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Sam Aug 04, 2012 6:44 am

Yo propun ca parchetarii sa-i citeze ca martori pe toti cetatenii cu drept de vot de pe liste (numa' vreo 18,3 milioane) ca sa declare sub juramant, cu mana pe cruce sau biblie, daca s-au dus la referendum sau nu. In felul asta se vor linisti si oranjgutanii ca CNP-urile lor n-au votat. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  Dracu' gol Sam Aug 04, 2012 10:47 am

baso a scris:PICCJ
De unde Dracu' găsesc ăştia denumirile astea de "tip-top minitop"? raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Sam Aug 04, 2012 12:16 pm

Prezenţă la referendum de peste 100% în zeci de localităţi din Romania raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pe locul 2 la prezenţă în judeţul Olt a fost comuna Tătuleşti, unde s-a înregistrat o participare de 147.98% . Pe liste erau înscrişi 819 votanţi, dar au votat în total 1212 alegători. Istrate Lucian (PSD) primarul din Tătuleşi spune că sâmbătă a avut o nuntă în sat şi aşa a crescut numărul de voturi pe listele suplimentare. "Sâmbătă a avut loc o cununie civilă şi asta este explicaţia. În plus avem mulţi locuitori care nu doresc să îşi facă buletin. Avem chiar mai mult de 400 de persoane. E chestia aia cu medicul de familie. Mai au şi copii la oraş. Este exclus orice fel de turism electoral. Am oameni serioşi aici", a declarat primarul Istrate Lucian, pentru ziarul gândul.



Primarul comunei Pătulele a declarat că este nemulţumit de prezenţa de 103% de la referendum. "Sunt cam nemulţumit de prezenţa asta, trebuia să fim pe primul loc. Noi avem câteva sute de persoane care nu şi-au făcut buletin. Suntem necăjiţi că din listele electorale nu au fost scăzuţi morţii. Din 2000 au murit peste 700 de persoane. Asta nu înseamnă că morţii au votat. Dar problema este cu cei care s-au mutat în comună, nu şi-au făcut domiciliul. Trebuia să fiu pe primul loc", spune primarul Ţicu Ion (USL).


Asta din urma e , de departe , cea mai tare comuna si explicatie raset I-as da primul loc Laughing

In comuna Vităneşti, care a avut o prezenţă de 111%, primarul Nedea Simion (USL) spune că a obţinut această performanţă pentru că mulţi alegători din comuna vecină, care este condusă de un pedelist, au venit să voteze la el în comună. "Din comună au votat cam 85%, cât am obţinut eu la locale. Restul au venit din comuna vecină pentru că acolo primar este un pedelist. Au venit oamenii pentru că le era frică, erau urmăriţi de primar. Mai sunt şi mulţi oameni cu case de vacanţă care au votat aici. Asta e explicaţie, nu e nicio minune", a declarat Nedea Simion.

Na, mie nu mi se par deloc absurde explicatiile, chiar sunt comico-intelijente raset Si mai cred ca procurorul Marius Iacob, daca nu are simtzul umorului, se va da cu capul de parchet ca sa demonstreze contrariul . raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  delta Sam Aug 04, 2012 8:49 pm

baso a scris:Prezenţă la referendum de peste 100% în zeci de localităţi din Romania raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pe locul 2 la prezenţă în judeţul Olt a fost comuna Tătuleşti, unde s-a înregistrat o participare de 147.98% . Pe liste erau înscrişi 819 votanţi, dar au votat în total 1212 alegători. Istrate Lucian (PSD) primarul din Tătuleşi spune că sâmbătă a avut o nuntă în sat şi aşa a crescut numărul de voturi pe listele suplimentare. "Sâmbătă a avut loc o cununie civilă şi asta este explicaţia. În plus avem mulţi locuitori care nu doresc să îşi facă buletin. Avem chiar mai mult de 400 de persoane. E chestia aia cu medicul de familie. Mai au şi copii la oraş. Este exclus orice fel de turism electoral. Am oameni serioşi aici", a declarat primarul Istrate Lucian, pentru ziarul gândul.



Primarul comunei Pătulele a declarat că este nemulţumit de prezenţa de 103% de la referendum. "Sunt cam nemulţumit de prezenţa asta, trebuia să fim pe primul loc. Noi avem câteva sute de persoane care nu şi-au făcut buletin. Suntem necăjiţi că din listele electorale nu au fost scăzuţi morţii. Din 2000 au murit peste 700 de persoane. Asta nu înseamnă că morţii au votat. Dar problema este cu cei care s-au mutat în comună, nu şi-au făcut domiciliul. Trebuia să fiu pe primul loc", spune primarul Ţicu Ion (USL).


Asta din urma e , de departe , cea mai tare comuna si explicatie raset I-as da primul loc Laughing

In comuna Vităneşti, care a avut o prezenţă de 111%, primarul Nedea Simion (USL) spune că a obţinut această performanţă pentru că mulţi alegători din comuna vecină, care este condusă de un pedelist, au venit să voteze la el în comună. "Din comună au votat cam 85%, cât am obţinut eu la locale. Restul au venit din comuna vecină pentru că acolo primar este un pedelist. Au venit oamenii pentru că le era frică, erau urmăriţi de primar. Mai sunt şi mulţi oameni cu case de vacanţă care au votat aici. Asta e explicaţie, nu e nicio minune", a declarat Nedea Simion.

Na, mie nu mi se par deloc absurde explicatiile, chiar sunt comico-intelijente raset Si mai cred ca procurorul Marius Iacob, daca nu are simtzul umorului, se va da cu capul de parchet ca sa demonstreze contrariul . raset
dacă erau niște stațiuni turistice, mai puteam înțelege că votează și alții decât rezidenții, însă în cazul unor localități uitate inclusiv de dumnezeu, păi... să mă scuze dumnezeu! laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Dum Aug 05, 2012 6:36 am

delta a scris:
baso a scris:Prezenţă la referendum de peste 100% în zeci de localităţi din Romania raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Primarul comunei Pătulele a declarat că este nemulţumit de prezenţa de 103% de la referendum. "Sunt cam nemulţumit de prezenţa asta, trebuia să fim pe primul loc. Noi avem câteva sute de persoane care nu şi-au făcut buletin. Suntem necăjiţi că din listele electorale nu au fost scăzuţi morţii. Din 2000 au murit peste 700 de persoane. Asta nu înseamnă că morţii au votat. Dar problema este cu cei care s-au mutat în comună, nu şi-au făcut domiciliul. Trebuia să fiu pe primul loc", spune primarul Ţicu Ion (USL).



dacă erau niște stațiuni turistice, mai puteam înțelege că votează și alții decât rezidenții, însă în cazul unor localități uitate inclusiv de dumnezeu, păi... să mă scuze dumnezeu! laugh

Fiind localitati bantuite, uitate inclusiv de Dumnezeu, era firesc sa nu fie scazute cele peste 700 persoane decedate din (anul) 2000 pana in prezent Laughing Ce necajit e primariul Ţicu Ion, din Patulele , ca nu e comuna lui pe primul loc innocent
Deduc ca primariul a depizdat numarul corect al mortilor de pe liste, dar a asteptat sa-i radieze Dumnezeu laugh Primarul n-avea dezlegare la o astfel de procedura , fiind convins ca tra organizate pomeni pt. mortii din comuna, cu ocazia fiecarei votari . Poate ca aduceau si preotul ca sa sfintzeasca sectiile de votare si sa rosteasca pomelnicul pt. mortzii de pe liste raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Dum Aug 05, 2012 8:09 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ma amuza cum oranjgutanii tot cobesc ca USL-ul va gresi la actualizarea listelor raset Iar daca basecu a zis ca ele tra sa reflecte numarul real al alegatorilor la data de 11 iulie , astia repeta ca papagalii : 11.07.2012 raset
Conform HG 683 publicata la data de 07 iulie 2012, la punctul 11 din tabel scrie ca reactualizarea are termen de finalizare pana la data de 10 iulie inclusiv ( adica in 3 zile de la publicarea HG-ului).
O fi incurcat basecu punctul 11 cu data de 10 si d'aia se crede la poker laugh

"Datorita celor care au implinit 18 ani, mizez pe o crestere a numarul de electori cu 300.000", a precizat Basescu.

Nebunii de oranjgutani spera ca listele sa fie actualizate cu numarul real de dupa referendum raset Si se bazeaza pe faptul ca dupa 10.07 au mai murit cativa care ar putea fi radiati de pe liste raset Bine, yo nu cred ca au murit prea multi dupa 10.iulie (in niciun caz un numar care sa influentzeze dramatic procentul de prezenta), insa ii cred in stare pe oranjgutani sa fluture lista cu decedatii recentzi ca sa conteste listele noi, reactualizate raset Si sa mearga cu lista aia, in varf de batz, la PICCJ, ca sa-l bucure pe Dl procuror Marius Iacob ...ca tot n-are omul asta altceva mai bun de facut decat sa caute mortzii in carul cu fun (mai ales pe Elodia) bine Cre' c-ar fi o mare veselie natzionala sa se intample si asta raset
Iar ca sa-i complice existentza, ar putea sa mearga si cu lista celor care au implinit 18 ani pana la data de referintza pt. ca domnul procuror sa verifice daca cei 300.000 figureaza pe listele noi Laughing

Li se potriveste de minune clipul asta Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  Dracu' gol Dum Aug 05, 2012 9:30 am

În Rromânika, de peste 20 de ani ie în desfăşurare Festivalu' Imbecilităţii, care a atins apogeu' odată cu înscăunarea Cocalarului Băşinos la 3Coceni... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Dum Aug 05, 2012 9:38 am

Agitatul asta vede doar turnatori si informatori peste tot Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Din cate stiu eu, cartea de imobil este obligatorie Laughing Presupun ca functionarii primariilor si/sau ai serviciului comunitar vor suna in primul rand la usa adminului de bloc Laughing
Adminul securila de la mine din bloc vaneaza tot ce misca sau dispare din imobil iar cartea aia este sfanta pt. el. Laughing
Nici n-are de ce sa sune nea Vasile de la Primarie la usa mea pen' ca-l trimite catzelusa Emma la admin. Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Dum Aug 05, 2012 2:13 pm

Dracu' sa ii pieptene devil Astia si-au propus sa se razboiasca, pe numarate cu trishate, la diferentza de un vot ? In timp ce unii scot, altzii sa bage la loc ?laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Dum Aug 05, 2012 7:40 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

În legea pentru alegerea preşedintelui, legea 370/2004, art 2, alin. c: "Listele electorale permanente cuprind cetăţenii români cu drept care au împlinit vârsta de 18 ani până în ziua alegerilor, inclusiv." Aici aveţi explicaţia de ce eu am spus la un moment ca dacă se fac corect listele electorale pentru referendum vor fi de ce sunt mai mult cu 300.000 de electori.

Aha ! suspect

1. Alea sunt listele electorale "permanente" despre care zice o alta lege . Legea pt. alegere; nu aia pt. demitere Laughing
2. Vrea sa spuna ca intre 11.07 si 29.07 , vreo 300.000 de adolescentzi si-au sarbatorit majoratul ? Suspect De unde stie ? confused Le-a trimis felicitari ? Laughing

Guvernul este într-o oareşcare belea. Eu nu o să le cer acum efortul să mărească cvorumul cu încă 460.000 de electori.

De la 300.000 a urcat miza la 460.000 ? De ce nu 1 .245.823,5 ? raset Pen' ca se plictiseste, a inceput sa tricoteze in loc sa demisioneze Laughing

Apropo, yo am auzit intelijentzi care au insistat cu argumente ca si cainii de companie ai locatarilor tra sa fie trecutzi in cartea de imobil, ca 1/2 persoana raset Ceea ce ar fi insemnat ca numarul locatarilor din unele apartamente sa dea cu virgula raset I-am si spus adminului de bloc ca-mi cumpar si un porcusor (de guineea) + vreo 2 hamsteri ca sa nu-i dea cu virgula in cartea de imobil . Iar daca ma'nervez ii declar si tzantzarii in cartea de imobil. (Cu pisicile n'avea treaba adminu'; pen' ca el are doua )

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Mar Aug 07, 2012 8:34 am

baso a scris: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

În legea pentru alegerea preşedintelui, legea 370/2004, art 2, alin. c: "Listele electorale permanente cuprind cetăţenii români cu drept care au împlinit vârsta de 18 ani până în ziua alegerilor, inclusiv." Aici aveţi explicaţia de ce eu am spus la un moment ca dacă se fac corect listele electorale pentru referendum vor fi de ce sunt mai mult cu 300.000 de electori.

Aha ! suspect

1. Alea sunt listele electorale "permanente" despre care zice o alta lege . Legea pt. alegere; nu aia pt. demitere Laughing
2. Vrea sa spuna ca intre 11.07 si 29.07 , vreo 300.000 de adolescentzi si-au sarbatorit majoratul ? Suspect De unde stie ? confused Le-a trimis felicitari ? Laughing

Guvernul este într-o oareşcare belea. Eu nu o să le cer acum efortul să mărească cvorumul cu încă 460.000 de electori.



De la 300.000 a urcat miza la 460.000 ?

Nu pricepeam eu de ce canta duminica, premonitoriu, despre legea pt. alegere care s-ar aplica si la legea pt. demitere Laughing





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Mar Aug 07, 2012 1:56 pm

Pen' ca ma zagaraia pe creieri cuvantul "electori", prea intens utilizat in discursursoaicele basite .... in loc de "alegatori", am cautat in DEX Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si ii multzumesc pe aceasta cale d-nei LauraGeller, cu stelutza * ei ,care m-a condus prin meandrele Gugalului la definitia kaizerului Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Tinand cont ca zăr(today zer) pana si pe Wikipedia este acceptat ca fiind un cuvant dacic (varza, zestre, barza, branza, zer, zburda )...http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Romanian_words_of_possible_Dacian_origin ... incep sa banuiesc ca dacii au introdus, in draci, "Z" ul in tot felul de cuvinte ... Zorro, Zero...etc Laughing Nu-s normali si se disTreaZa Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

D'aia cred ca kaizer , in acceptiunea moderna, s-a redus la piept de porc fiert si afumat Laughing Oricat a agitat Mihai neamtu legatura de usturoi alaturata tricolorului ... pana si Dracula a ras de el raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  Dracu' gol Mar Aug 07, 2012 5:17 pm

Oare şi "găoază" tot de origine dacică o fi? raset

P.S. Despre celălalt cuvînt, cu "z" iegzact în mijlocu' jumătăţii, nici n-am curaj să mai întreb... raset


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Mar Aug 07, 2012 6:03 pm, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  Dracu' gol Mar Aug 07, 2012 5:35 pm

baso a scris:Oricat a agitat Mihai neamtu legatura de usturoi alaturata tricolorului ... pana si Dracula a ras de el raset
Se zice că substantivele proprii au la bază nişte substantive comune, de multe ori meserii sau statuturi(vezi dicţionaru' EBA-român raset )sociale, din care au derivat sau evoluat. Yo cre' că numele i se trage de la faptu' că familia ăstuia oferea felaţii fierbinţi nemţilor care se aflau cu treabă sau fără treabă prin satu' lor... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Mier Aug 08, 2012 10:17 am

Dracu' gol a scris:Oare şi "găoază" tot de origine dacică o fi? raset

P.S. Despre celălalt cuvînt, cu "z" iegzact în mijlocu' jumătăţii, nici n-am curaj să mai întreb... raset

Cica ala, cu "z" iegzact în mijlocu' jumătăţii , ar fi de origine slava . Altzii insa zic ca-i mostenire de la daci. Laughing Intr-unul din linkurile din postarea mea anterioara iexista si iexplicatzia pur intuitiva, insa plauzibila raset

Acum, să alegem câteva dintre ele: buză, mânz, mazăre, brânză, pupăză, mânzare, viezure, barză, varză.
Mai ştiţi şi alte cuvinte româneşti cu Z în mijloc? Mie îmi vine doar unul în minte. Eu cred că şi ăla e de origine dacică. Aşa că, pentru a nu vă dezinforma am apelat la Pruteanu, care pe cât e de nebun pe atât de doxa e în materie de lingvistică. Am mers pe pruteanu.ro, şi ca tot muritorul de rând l-am confruntat cu propria-mi dilemă. Omul, binevoitor, mi-a răspuns în felul următor:Nu există o atestare propriu-zisă a cuvintelor de origine dacică. Sunt considerate de origine dacică un număr de 100-160 de cuvinte, care nu apar, sub nicio formă, în nicio altă limbă, cărora nu li se poate atribui nicio altă origine.
Printre acestea sunt, de exemplu: ...
Prezenţa literei z e întîmplătoare, nesemnificativă. Cuvîntul la care vă referiţi e de origine slavă.


Aha, deci carevasăzică pizda au inventat-o slavii. Regret, dar nu-mi convine acest răspuns. Nu pot accepta ideea că atunci când dacii au fost asediaţi de romani, şi legionarii zbierau: "Te futueo et caballum tuum!" li se răspundea cu un comun: "Tuam matrem cunnus feci!" în loc de mult mai originalul "Tuam matrem pizdă feci!".

Yo mai cred ca si pe "ţ", indeosebi asociat cu "ş" in acelasi cuvant, tot dacii l-au inventat raset Cand fii-mea era bebelusha , radea in hohote daca-i rosteam cuvantul coropişniţă Laughing O tenta sa ma imite, ca sa se bucure si de una singura, insa erau litere prea grele pt. ea ..."r", "ţ" si "ş" ...astfel incat ma tot provoca sa-l rostesc , atentzionandu-ma cu "cococolo" Laughing Cre ca d'aia i-au placut la nebunie si reclamele cu cocolino Laughing
Si mai era o reclama , nu mai tzin minte daca la Maggi sau la ceva ulei de floarea soarelui... iar melodia ii placea la nebunie si se agita instanataneu ,cum aparea reclama la TV, cu dat din maini si din picioare intr-un fel de dans foarte personal Laughing Pen' ca-mi placea spectacolul pe care il facea, mai experimentam si eu, din cand in cand, facand-o sa auda melodia respectiva, ca sa o vad cum intra in transa fara sa vizualizeze reclama raset



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  Dracu' gol Mier Aug 08, 2012 11:09 am

E una dintre reclamele la care uiţi aproape imediat obiectu' la care se face reclamă şi rămîi doar cu partea artistică... raset

La fel ca şi la asta:

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Mier Aug 08, 2012 11:40 am

Dracu' gol a scris:E una dintre reclamele la care uiţi aproape imediat obiectu' la care se face reclamă şi rămîi doar cu partea artistică... raset


Da, stiu, in reclama despre care pomeneam era vorba despre niste legume care dansau fericite si se faceau rondele singure in castron laugh Poate tocmai de aia am vrut sa-i disociez copilului meu reclama pe care o vedea foarte colorata si atractiva la TV... de melodia antrenanta, asociata unor legume sinucigase . laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Mier Aug 08, 2012 12:06 pm

Singura reclama geniala, fara un scop precis, ci doar antiplictiseala , a fost asta raset



Mi-am adus aminte de ea cand l-am vazut si auzit , recent, pe Hugh Laurie, la Euforia, cum povestea el ca se simtea urat de totzi ceilalti soferi ce-i veneau din fatza pen' ca el avea reflexele aiurea de a conduce mashina pe partea "gresita" a drumului raset


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Mier Aug 08, 2012 12:35 pm

revenind la oile noastre laugh , inca din vremea cand aveam o functzie de raspundere, bazata si pe observarea unor mici detalii, am avut rectii de adversitate fatza de semnaturile ,cu apostrof, pt. altul devil Mi-am sculat vreo catziva in cap enuntzand faptul ca o astfel de semnatura, sub numele dactilografiat al celui caruia nu-i apartine semnatura, reprezinta o semnatura in fals . Nicaieri , in nicio lege, nu este reglementat apostrofu' ala ca ar semnifica vreo delegare de atributzii iar cel care reprezinta o firma, insistutzie, orice, daca are dreptul sa-si delege dreptul de a reprezenta firma, institutzia, orice, tra' scris negru pe alb chestia asta in contzinutul actului semnat de altul in calitate de delegat al reprezentantului legal si sa apara scris negru pe alb numele celui delegat care semneaza , precum si nr . si data inscrisul in temeiul caruia i s-a dat imputernicirea , document la care se atasheaza imputernicirea semnata in original de reprezentantul legal ori o copie legalizata a acelei imputerniciri ...sau o imputernicire autentificata de notar (solicitarea asta ii irita cel mai rau laugh) . Au fost multe acte pe care le-am refuzat sa le iau in considerare pana nu mi s-a adus ceea ce am cerut laugh Puteau sa se smiorcaie pana la Dumnezeu ; aveam argumente beton pt. refuzul meu. Laughing Ca ce chestie sa ma expun ,in primul rand eu iar in al doilea rand, sa expun institutzia in care lucram, la tot felul de magarii ale unor "haiduci" care ne testau vigilentza ? Nu eram ruda cu nimeni, nici fina, nici nasha, nici mama , nici tata . Paza buna trece primejdia rea. raset Asa le-am spus la to(n)tzi si l-am luat pe NU in brazte pana cand nu mi s-a adus ceea ce am cerut raset Au fost si din aia care n-au mai venit cu actele solicitate laugh Nah, sa nu ma bucur in astfel de situatzii ca le-am dat sa suga, cu tupeu, ţâţele, in nas ?

Dupa cum nici necesitatea aplicarii unei stampile( pe care orice farseur o pot falsifica) nu este reglementata sacramental in vreun act normativ. Ceea ce conteaza si tra sa primeze, este semnatura reprezentantului legal care poate fi confruntata cu specimenul de semnatura al acestuia, acordat in conditziile legii vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Mier Aug 08, 2012 4:26 pm

dementul puscariabil, in tricou albastru, si-a schimbat discursul incepand de sambata. Legea de alegere a prezidentului i-a aparut in discursul de duminica (desi nu se face cea mai mica trimitere la ea in legea referendumului) Bizar : luni, cica CCR-ul s-a rasucit si si-a amintit sa pomenesaca despre legea de alegere a prezidentului ca fiind aplicabila la referendum. Fapt ce a facut obiectul unei rectificari inedite in istoria monitorului oficial si a Romaniei laugh
In fine, o vorba din popor zice ca : Cine se sscoala de dimineatza, departe ajunge devil Se pare ca Zegrean (sau dublura lui) bantuie prin CCR de unul singur, la ore matinale Laughing Vara nu doarme Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Na, contestadorii zic ca ora computadorului de la CCR a fost setata gresit laugh Ok. Zegrean a falsificat doar ora la care a postat pe site lamurirea nelamuririi laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  Dracu' gol Mier Aug 08, 2012 5:00 pm

Computatoarele conectate la internet îşi actualizează singure data şi ora cel puţin odată pe săptămînă... raset

P.S. Probabil că Curtea Constipaţională îşi desfăşoară activitatea într-un univers paralel... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  delta Mier Aug 08, 2012 5:00 pm

Dracu' gol a scris:Computatoarele conectate la internet îşi actualizează singure data şi ora cel puţin odată pe săptămînă... raset

P.S. Probabil că Curtea Constipaţională îşi desfăşoară activitatea într-un univers paralel... raset
păi, la cât de chior e președintele CCR-ului, te miri?

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  Dracu' gol Mier Aug 08, 2012 5:05 pm

delta a scris:
Dracu' gol a scris:Computatoarele conectate la internet îşi actualizează singure data şi ora cel puţin odată pe săptămînă... raset

P.S. Probabil că Curtea Constipaţională îşi desfăşoară activitatea într-un univers paralel... raset
păi, la cât de chior e președintele CCR-ului, te miri?
Păi, chioru' nu ie chior destul pînă nu ie şi fudul... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  delta Mier Aug 08, 2012 5:07 pm

Dracu' gol a scris:
delta a scris:
Dracu' gol a scris:Computatoarele conectate la internet îşi actualizează singure data şi ora cel puţin odată pe săptămînă... raset

P.S. Probabil că Curtea Constipaţională îşi desfăşoară activitatea într-un univers paralel... raset
păi, la cât de chior e președintele CCR-ului, te miri?
Păi, chioru' nu ie chior destul pînă nu ie şi fudul... raset
era culmea ca un președinte de țară cu strabism să numească președinți care pot privi cu ambii ochi in același punct...
apropo, ăștia cum își formează un punct de vedere? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  Dracu' gol Mier Aug 08, 2012 5:12 pm

delta a scris:apropo, ăștia cum își formează un punct de vedere? laugh
N-are importanţă, odată ce şi-l schimbă din 5 în 5 minute... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 2 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum