SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

4 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Joi Aug 09, 2012 6:53 am

Yo ma intreb manechinele lui Mazare au fost citate la Parchet cu mentiunea sa se prezinte in costume de baie raset
Pt. ca ar fi fost un detaliu important pt. reconstituire si confruntare Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Joi Aug 09, 2012 10:02 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
In definitia adaugata de LauraGellner mi-a atras atentia "*" Laughing

In hotararea CCR mult discutata la * scrie ca :Acest paragraf a fost introdus după publicarea hotărârii în Monitorul Oficial al României, Partea I, omisiunea datorându-se unei erori materiale. Rectificarea a fost publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr.556 din 07.08.2012.

Legea 47/1992
Art.59. - (1) Rezultatul deliberării se înscrie într-o minută, care se semnează de judecătorii care au participat la şedinţă şi de magistratul-asistent.
(2) Magistratul-asistent va consemna de îndată în condica de şedinţă soluţiile date, care se semnează de către judecători.
(3) Judecătorul care a votat împotrivă poate formula opinie separată. Cu privire la motivarea deciziei se poate formula opinie concurentă. Opinia separată şi, după caz, cea concurentă se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I, împreună cu decizia.

Art.60. - (1) Deciziile, hotărârile şi avizele se redactează în scris de către magistratul-asistent care a participat la dezbateri, sub îndrumarea judecătorului-raportor. Termenul de redactare este de cel mult 30 de zile de la pronunţare.
(2) Deciziile, hotărârile şi avizele se certifică de către preşedintele Curţii Constituţionale şi de magistratul-asistent care a participat la dezbateri. Ele primesc număr în ordinea înscrierii lor în condica de şedinţă, separat pentru decizii, hotărâri şi avize.
(3) Curtea editează culegeri de decizii şi hotărâri şi organizează sistematizarea jurisprudenţei sale.

Cu alte cuvinte, deciziile, hotararile, avizele sunt redactata de unul, sub supravegherea lui al doilea si sunt certificate de al treilea impreuna cu unul. Deci, minim 3 persoane belesc ochii la hotarare in timpul redactarii motivarii sau imediat dupa redactare, inainte de certificarea acesteia de 2 persoane cu ochi belitzi Laughing Atata timp cat deciziile, hotararile, avizele CCR , dupa redactare, nu sunt semnate de totzi judecatorii, de ce nu s-ar putea specula rectificarea , prin adaugarea unui paragraf omis din oroare materiala ? funny


D'aia propun ca, pentru atentionare maxima, sa fie folosit de acu' incolo obelisc cu asterisc raset [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Joi Aug 09, 2012 12:27 pm

Dosar penal pentru Radu Mazăre. Primarul e cercetat de Parchet pentru că a adus oameni la vot...Radu Mazăre este acuzat de PDL de "împiedicarea prin orice mijloace a liberului exerciţiu al dreptului de a participa la referendum". Pedeapsa pentru această faptă este de închisoare de la 6 luni la 5 ani şi interzicerea unor drepturi.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Invitat sa-si spuna parerea despre acest eveniment, Jiji Becali(razboinicul luminii) a facut festival telefonic la RTV raset Printre altele , a zis ca el este un barbat curajos care innebuneste cand vede ce se intampla, ca el valideaza referendumul si ca procurorii sunt in slujba Satanei . raset Si ca se roaga sa ne scape Dumnezeu de Basescu cat mai repede Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Joi Aug 09, 2012 1:45 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ma distreaza comentariile activistilor oranjgutani la subiectul de actualitate,"erata CCR" Laughing E clar ca astia sunt rau in pana de imaginatzie si n-au fost instruiti ce explicatii abracadabrante sa dea .... devil

1.Ponta- disperat sa ramana la guvernare. Crin- disperat sa ramana la Cotorceni . Doi nebuni, doi dictatori care au bagat tara in haos crunt!

2.Eu spun dragi romani, sa va treziti si sa indepartam pe ametitul ala de la Cotroceni si pe Ponta dictatorul infantil, care se joaca de-a guvernarea! Pana nu va fi prea tarziu!

3.USL scade in sondaje

4.Ati aranjat cu oamenii vostri de la Curte ca la guvern sa ajunga hotararea fara acel paragraf!
Apoi faceti pe mieluseii, ca vezi doamne e neobisnuit sa se trimita la monitor o erata care sa cuprinda un intreg paragraf!


Asta din urma incearca ceva ...insa uita ca doar presedintele Zegrean(judecator CCR nominalizat de basecu) + magistratatul asistent care redacteaza sunt cei care certifica deciziile, hotararile, avizele CCR laugh Iar actele trimise spre publicare la M.oF tra sa fie certificate de presedintele CCR sau de loctiitorul acestuia. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Joi Aug 09, 2012 2:21 pm

laugh laugh laugh
Tra sa aud si a doua oara inregistrarea veselie Una dintre manechinele lui Mazare a relatat reporteritzei ca fost intrebata de politzisti daca a fost fortzata sau nu sa voteze. Fata a declarat ca nu a fortat-o nimeni sa voteze. La insistentza reporteritei, mi s-a parut ca a raspuns, in continuare: Am fost. N-am votat laugh
Cu alte cuvinte... Mazare a facut o defilare cu manechinele prin sectzia de votare in scop de reclama provocatoare ? vesel raset Si la cat de insistent facea pe comandantul de detasament printre ele, era imposibil sa nu irite pe careva care urmarea spectacolul la TV Laughing

Probabil ca alea in costume de baie albe sunt cele care au boicotat . Ceva logica a trebuit sa existe in echipamentul fetelor Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Vin Aug 10, 2012 9:11 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Incredibile comentariile laugh Basistii astia sunt complet iresponsabili, fac parte dintr-o "realitate paralela" Suspect

Dupa cea mai mare mizerie "erata" din toata istoria democratiei planetare , lobotomizatii mai au tupeul sa scrie astfel de comentarii ? suspect

Ella a scris:Romania are nevoie de Basescu, CCR trebuie sa actioneze si sa dea un verdict favorabil pentru Romania, nu sa se supuna USL-ului. Tot ce s-a spus despre Băsescu până acum și cât a fost el criticat se dovedește a fi fals. Se pare că în momentul de față e singurul capabil să stabilească un drum corect pentru România. Și ar trebui să se întoarcă până nu e prea târziu. Incompetența USL mă îngrozește. Nu au nici cea mai mică idee de ce trebuie să facă. Sunt total depășiți de situație..


Tudor a scris:Voiculescu a spus clar că nu au toată puterea până nu iau și justiția. E atât de evident ce vor să facă! Vor utiliza orice pentru a-l înlătura pe Băsescu, indiferent dacă e legal sau nu, dacă sunt avertizați de partenerii europeni, dacă sunt criticați de presă, dacă distrug complet țara și pe noi cu toții. Ei au un scop, să acapareze justiția și nu se vor opri până nu vor face asta. Au pe mulți de protejat și nu își permit să piardă. Miza pentru ei e prea mare: libertatea lor!!


GROTESC ! Mad

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Vin Aug 10, 2012 9:56 am

"Am văzut că, astăzi, doctor Ponta n-a dat decât vreo două instrucţiuni către Parchete. Parchetului General să se ocupe de CCR, ceea ce mie mi se pare dubios pentru că am informaţii că un judecător al Curţii a cerut ca problemele Curţii să fie discutate în interior şi nu altfel. Şi o altă instrucţiune către Parchete legată de ancheta pe care o desfăşoară Parchetul de la Constanţa cu privire la nişte incidente la vot pe litoral"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mie mi se para dubios ca javra ordinara sa aiba informatii despre faptul ca un judecator a cerut (cui a cerut ?)ca problemele Curţii să fie discutate în interior şi nu altfel. Oare judele ala s-a smiorcait preventiv ,pe la Venetzia , anticipand ca va urma o mare magarie in care sa nu se amestece parchetul pt. ca sa nu confirme venetienilor treaba cu presiunea ?

Este vorba despre o fapta penala extrem de grava, asimilabila subminarii puterii de stat, probabil unica in istoria planetei si mi se pare halucinanata lejeritatea cu care basistii se prefac ca nu pricep ori ca e un fleac.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Vin Aug 10, 2012 3:17 pm

Aha . A inceput razboiul "stenograme vs erata" laugh
Tare ma mira aparitzia acestor stenograme in presa. confused
Insa in discursul basecului de ieri, a aparut un numar nou :471.000 Laughing Si ma intrebam, sincer, din ce sac tot scoate numerele astea? Sunt precise sau le inventeaza ? Laughing
Intamplarea a facut sa citesc una dintre stenogramele aparute azi (prima pe care am dat click) si mi-am satisfacut curiozitatea, incredibil de repede ...

"Nimeni care are actul de identitate expirat nu poate fi radiat de pe listă. Oamenii trebuiau să citească ce a scris CCR în decizia din data de 3 august. Nu există o evidenţă a persoanelor care au domiciliul temporar în străinătate. Docmiciliul ţi-l declari singur. Nu poate veni nici doctor Ponta nici Corlăţean să-ţi spună unde stai. Sunt doar 471.000 de cetăţeni care şi-au declarat domiciul în altă parte."

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

În ziua de 07.08.2012, la ora 13:57:17, Manoloiu Constantin discută cu o persoană din Ministerul Administraţiei şi Internelor:
DOMN (râde): Auziţi? Eram cu domnul F. (?) şi vrea să ştie sigur, zice că a fost pe la Externe ... Ai cu domiciliul în străinătate ... Nu sunt pe listele permanente?

MANOLOIU CONSTANTIN: Nu sunt, nu!

DOMN: Deci, nu sunt probleme acolo.

MANOLOIU CONSTANTIN: Cei care sunt, ceredesiştii, se găsesc în Evidenţa Paşapoartelor ...

DOMN: Da, da, asta ştiu.

MANOLOIU CONSTANTIN: Deci, nu sunt pe listele care sunt acum.

DOMN: Şi câţi sunt, în jur de 400.000?

MANOLOIU CONSTANTIN: Numai puţin, că mi-a dat chiar astăzi, mi-a dat Sime (?) o situaţie şi mă uit pe ea acum. O secundă! Ia să vedem ... Deci, avem aşa ... Deci, la situaţia cetăţenilor români domiciliaţi aşa ... Deci, la 1.1.2012 aveam ...

DOMN: 1.1.20 ...

MANOLOIU CONSTANTIN: Dar hai să dau la 1.08.2012.

DOMN: 1.08, da.

MANOLOIU CONSTANTIN: 471.301
.
DOMN: Şi ăştia sunt scoşi toţi, nu?
MANOLOIU CONSTANTIN: Situaţia cetăţenilor români cu domiciliul în străinătate, cu vârsta de peste 18 ani.
DOMN: Aha, aha.
MANOLOIU CONSTANTIN: Da.
DOMN: Da.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu pot sa zic decat : aha, aha, aha...da, da, da Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  Dracu' gol Sam Aug 11, 2012 12:39 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Sam Aug 11, 2012 4:10 pm

Si tabloul ala e oK , insa eu as fi fost intr-o mare dilema sa aleg intre astea Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  baso Mar Aug 14, 2012 1:36 pm

Tinand cont ca hotararea care a fost rectificata prin celebra erata a fost adoptata cu unanimitate de voturi, yo totusi sper ca discutiile despre cvorumul de 5-4 sau 6-3 vizeaza asumarea de catre CCR a celebrei erate Laughing Adicatalea sa stabileasca prin vot daca CCR "ratifica" prin vot modificarea facuta de Minea si publicata in MOF prin acea adresa nula absolut dar "procedural legal facuta" pen' ca Zegrean l-a delegat pe ala sa-i tzina locul in concediu si sa semneze in numele CCR laugh Fiind vorba despre modificarea unei hotarari referitoare la referendum , ar fi firesc sa se discute despre cvorumul CCR cu privire la asumarea acestei rectificari NULE ABSOLUT , decisa nu se stie cum . Ar fi chiar culmea sa discute azi , la pachet , si despre validarea/invalidarea referendumului .
Oricum, e noaptea mintzii in tzara asta . Chiar bezna totala Twisted Evil
Ceva mai dement si mai gretzos, la nivel atat de inalt, nu am vazut pana acum.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  delta Lun Noi 19, 2012 11:27 am

Un procuror greţos de la DNA trecu ieri pe la ferma noastră:
Trebuie să inspectez ferma, să văd dacă şi cum aţi votat şi dacă nu cumva cultivaţi droguri.
Nicio problemă! - i-am zis - Poţi să cauţi unde vrei, în afară de câmpul ăla din dreapta.
Atunci a scos arogant legitimaţia şi mi-a lipit-o de faţă:
Vezi asta? Eu am autoritatea să caut unde vreau, nu poţi să-mi spui tu unde să caut şi unde nu! Am încheiat discuţia! Ai înţeles?!?
Bine, mă scuzaţi - i-am răspuns politicos şi mi-am văzut de-ale mele.
Nu trec 10 minute şi-l vad alergând de mama focului pe câmpul din dreapta urmărit de un taur cu spume la gură. Avea ochii ieşiţi din orbite – de panică – şi urla cât îl ţinea gura "Ajutoooor, ajutoooor!!". Atunci am aruncat sculele din mană, am fugit până lângă gard şi am strigat la el:
Legitimaaaaaţia!!! Arată-i legitimaţia, futu-ţi morţii mă-ti!

( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla) - Pagina 3 Empty Re: referendumu' (de acum sau cel mai recent, indiferent care o fi ăla)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum