SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

teoria conspiraţiei

+6
baso
RocketQu33n
(Still a)Live
Anahoret
ENKI
delta
10 participanți

Pagina 9 din 34 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 34  Urmatorul

In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 10:45 am

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Nu imi pare a fi o persoana dornica de mediatizare. Si nici nu are varsta la care sa-si mai doreasca asa ceva.
Yo nu m-aş baza aşa de tare pe vîrstă... raset


Ramane de vazut daca si cum va dansa Iolanda Laughing
Yo mizez pe faptul ca ea cunoaste lumea actorilor apropiati de varsta ei. Cu putzine exceptii, acesti actori(inca in viatza) refuza sa participe in emisiuni TV si sa faca circoteca. Sunt cumintzi. Nu pentru ca n-ar avea ce sa spuna, ci pt. ca vor sa-si pastreze demnitatea, atata cat le-a mai ramas.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  (Still a)Live Mier Ian 09, 2013 11:27 am

baso a scris:
(Still a)Live a scris:
baso a scris:Yo o iubesc pe sora Iolanda Laughing Chiar daca n-am vazut-o si i-am auzit doar vocea.
Pentru o batranica de 86 ani, are o minte proaspata ca a unui copil. Nu stiu si nu cred ca a invatzat-o sau ajutat-o cineva ce sa zica. Posibil insa ca faza cu spionul Patriarhiei din crematoriu sa-i fi fost servita iar femeia a relatat-o spontan, cu o suparare sincera si neagresiva. Iar cand i-a descris pe preotzii otrodoxiei,latzosi, in antiteza cu cei catolici, barbieriti si tunsi, mirosind frumos ...m-am simtit ca la emisiunea Copiii spun lucruri trasnite . A fost adorabila.raset Practic, ea a fost singura persoana din familia decedatului care a vorbit zilele acestea cu un curaj simplu si curat , fara patetism.
Nu m-ar mira s-o și vezi, în curând. Că vocea a făcut periplul televiziunilor, la fel de fel de ore și emisiuni.

PS: ȘI mie mi-a plăcut. La primele 2-3 intervenții. După care...am început să folosesc telecomanda.

Nu stiu ce sa zic. Nu imi pare a fi o persoana dornica de mediatizare. Si nici nu are varsta la care sa-si mai doreasca asa ceva. Am priceput perfect contextul in care a dorit sa vorbeasca . Cel putzin, in privinta ei, a stopat pana acum orice posibile speculatii ale presei referitoare la intrigi legate de avere, tanara vaduva si eventualii alti mostenitori, copii ai defunctului, ca puncte de plecare pt. viitoare telenovele cu succes la publicul dornic de spectacol. Eu sper sa ramana asa si sa nu se lase manipulata ca sa apara la Acces direct sau Show Pacatos ori la alte rahaturi de emisiuni similare pt. spalarea rufelor in public. Banuiesc ca vor exista incercari sa o corupa in aceasta directie ca sa o transforme in personaj de circ.

In alta ordine de idei, imi place la nebunie o expresie folosita mai nou de fii-mea si de prietenii ei cand careva incepe sa bata campii, se lauda prosteste, abereaza, latra sau comenteaza porceste :Marsh acas' ! Laughing Scurta si la obiect; nici nu se cearta cu aia si nici nu-i
injura raset Doar le taie sonorul. Laughing
Măi Baso, era în direct, prin telefon, până și la Capatos, acum vreo 2 seri, spunând exact aceleași lucruri (e adevărat...răspunzând la aceleași și aceleași întrebări)! Și cică nevasta lui Nicolaescu i-ar fi spus că, dacă va continua să vorbească la televizor, povestea nu se va termina niciodată. Ce-i drept, de vreo 2 ori am auzit-o cu urechile mele zicând că gata, aceea era ultima oară când acceptă să dea declarații... Până la urmă, este treaba lor.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 09, 2013 11:57 am

baso a scris:pe langa reporter si cameraman, la un reportaj din asta contribuie si IT-istul grafician, consumator si el de rudotel. Ori poate IT-istul este alcoolic si se trateaza cu tarie dupa fiecare desen animat explicativ pe care-l face ca sa priceapa to(n)tzi, si cei mari si cei mici, cum se moare ca sa devii star TV pt. o zi ,doua, maxim trei laugh
Dacă IT(eb)-istu' ie unu ca Belachele, atunci yo mizez mai degrabă pe imbecilitate... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 09, 2013 12:03 pm

baso a scris:Ramane de vazut daca si cum va dansa Iolanda Laughing
Yo nu prea poci să crez că Baba Iolanda, rromâncă fiind, nu s-a bucurat măcar niţel că a putut să intre în di(n)rect, să le bată obrazu' ticăloşilor de profanatori... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 09, 2013 12:09 pm

(Still a)Live a scris:era în direct, prin telefon, până și la Capatos, acum vreo 2 seri, spunând exact aceleași lucruri (e adevărat...răspunzând la aceleași și aceleași întrebări)! Și cică nevasta lui Nicolaescu i-ar fi spus că, dacă va continua să vorbească la televizor, povestea nu se va termina niciodată. Ce-i drept, de vreo 2 ori am auzit-o cu urechile mele zicând că gata, aceea era ultima oară când acceptă să dea declarații... Până la urmă, este treaba lor.
Yo cre' că Baba Iolanda s-a ramolit de tot dacă nu şi-a dat seama că Kakatos ar fi în stare să facă iemisiuni şi cu mumii împăiate pe post de invitaţi de onoare, dacă chestia asta i-ar aduce niscaiva rating în teşcherea... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 12:18 pm

(Still a)Live a scris:


Măi Baso, era în direct, prin telefon, până și la Capatos, acum vreo 2 seri, spunând exact aceleași lucruri (e adevărat...răspunzând la aceleași și aceleași întrebări)! Și cică nevasta lui Nicolaescu i-ar fi spus că, dacă va continua să vorbească la televizor, povestea nu se va termina niciodată. Ce-i drept, de vreo 2 ori am auzit-o cu urechile mele zicând că gata, aceea era ultima oară când acceptă să dea declarații... Până la urmă, este treaba lor.

Yo una intzeleg si disperarea celor din televiziuni de a avea emisuni cu rating. Din treaba asta isi castiga banii. Daca nu fac audientza, atunci dispar. Din acest motiv exploateaza la maxim evenimentele de actualitate si personajele care se evidentziaza intr-un fel ca fiind eroi centrali ai evenimentelor. Sister Iolanda s-a expus, yo una intzelegand perfect motivul care a facut-o sa vorbeasca, incercand sa justifice, iar si iar, o decizie care nu avea de ce sa fie atat de comentata si de rastalmacita in fel si chip. Posibil ca ea sa fie o batranica deschisa si comunicativa, sincer iritata de nebunia creata de media . Este adevarat si ca risca sa fie prinsa in vortexul asta, al intereselor meschine, de a se face audientza pe seama unui om vulnerabil in aceste momente. Conteaza mult si bunul simt si decentza celor care nu si-ar dori sa o transforme intr-o maimutza de circ. Din pacate, n-as prea pune baza, nici eu, pe asa ceva. Daca i-as fi nepoata, i-as taia telefonul pt. vreo saptamana-doua, explicandu-i ca i-au intzepat piticii cablul . Laughing Si i-as da celular de avarie,cu numar nou si secret, la care sa vorbeasca doar cu cei mai apropiatzi, de care sa fiu sigura ca nu i-ar face rau. Laughing


Ultima editare efectuata de catre baso in Mier Ian 09, 2013 12:20 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Mier Ian 09, 2013 12:19 pm

baso a scris:Daca nu fac audientza, atunci dispar.
o să te contrazică delabeunu... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 09, 2013 12:25 pm

delta a scris:
baso a scris:Daca nu fac audientza, atunci dispar.
o să te contrazică delabeunu... Laughing
În Rromanelica, mai contează şi proprietaru' găoazei luate la dezmierdat... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 09, 2013 12:28 pm

baso a scris:Daca i-as fi nepoata, i-as taia telefonul pt. vreo saptamana-doua, explicandu-i ca i-au intzepat piticii cablul . Laughing Si i-as da celular de avarie,cu numar nou si secret, la care sa vorbeasca doar cu cei mai apropiatzi, de care sa fiu sigura ca nu i-ar face rau. Laughing
Gest destul de inutil dacă te gîndeşti că hienele sunt în stare să afle cam orice număr de telefon din Rromanelica, în cel mult vreo 2-3 zile... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 12:32 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Daca i-as fi nepoata, i-as taia telefonul pt. vreo saptamana-doua, explicandu-i ca i-au intzepat piticii cablul . Laughing Si i-as da celular de avarie,cu numar nou si secret, la care sa vorbeasca doar cu cei mai apropiatzi, de care sa fiu sigura ca nu i-ar face rau. Laughing
Gest destul de inutil dacă te gîndeşti că hienele sunt în stare să afle cam orice număr de telefon din Rromanelica, în cel mult vreo 2-3 zile... raset
Nah, in cazul asta as duce-o undeva la munte, sa se linisteasca, intr-o zona minunata si fara semnal Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 09, 2013 12:35 pm

baso a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:Daca i-as fi nepoata, i-as taia telefonul pt. vreo saptamana-doua, explicandu-i ca i-au intzepat piticii cablul . Laughing Si i-as da celular de avarie,cu numar nou si secret, la care sa vorbeasca doar cu cei mai apropiatzi, de care sa fiu sigura ca nu i-ar face rau. Laughing
Gest destul de inutil dacă te gîndeşti că hienele sunt în stare să afle cam orice număr de telefon din Rromanelica, în cel mult vreo 2-3 zile... raset
Nah, in cazul asta as duce-o undeva la munte, sa se linisteasca, intr-o zona minunata si fara semnal Laughing
Cel mai liniştit loc ar fi unu' cu foarte multă verdeaţă, agreat de către Patriahie şi cu posibilitatea mirosirii pătrunjelului direct de la rădăcină... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 12:41 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:Daca i-as fi nepoata, i-as taia telefonul pt. vreo saptamana-doua, explicandu-i ca i-au intzepat piticii cablul . Laughing Si i-as da celular de avarie,cu numar nou si secret, la care sa vorbeasca doar cu cei mai apropiatzi, de care sa fiu sigura ca nu i-ar face rau. Laughing
Gest destul de inutil dacă te gîndeşti că hienele sunt în stare să afle cam orice număr de telefon din Rromanelica, în cel mult vreo 2-3 zile... raset
Nah, in cazul asta as duce-o undeva la munte, sa se linisteasca, intr-o zona minunata si fara semnal Laughing
Cel mai liniştit loc ar fi unu' cu foarte multă verdeaţă, agreat de către Patriahie şi cu posibilitatea mirosirii pătrunjelului direct de la rădăcină... raset
Cred si eu...dupa ce i-a facut latzoshi raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 1:43 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Ramane de vazut daca si cum va dansa Iolanda Laughing
Yo nu prea poci să crez că Baba Iolanda, rromâncă fiind, nu s-a bucurat măcar niţel că a putut să intre în di(n)rect, să le bată obrazu' ticăloşilor de profanatori... raset
Drace, daca tu ai fi fost fratele sarbatoritului n-ai fi procedat la fel ? raset Macar la o mushcatura, doua...m-as fi incumetat si yo , asa, pt. un mic carnagiu reciporc, de feedback Laughing Si dupa aia,as fi precizat un scurt si la obiect :Marsh acas' ! Adicatalea...sa mearga fiecare in...scara lui de bloc pana la urmatorul razboi canibal Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 2:29 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:pe langa reporter si cameraman, la un reportaj din asta contribuie si IT-istul grafician, consumator si el de rudotel. Ori poate IT-istul este alcoolic si se trateaza cu tarie dupa fiecare desen animat explicativ pe care-l face ca sa priceapa to(n)tzi, si cei mari si cei mici, cum se moare ca sa devii star TV pt. o zi ,doua, maxim trei laugh
Dacă IT(eb)-istu' ie unu ca Belachele, atunci yo mizez mai degrabă pe imbecilitate... raset

Pfff, ce rau esti. raset Imi vine greu sa cred ca trusturile media ar angaja IT-isti, in principal pt.felurite feluri de porcarele, sa hachereasca si sa protejeze(vorba vine) de hackeri sau sa faca desene animate computerizate desprea moartea sau accidentul zilei , desene animate de transmis la stiri pt. poporul telespectator suspect Tra' sa fii rau bolnav cu capul (demn doar de internat la psihopupici-spitalul no. 9 ori in alte lacashuri de tratament psihiatric) ca sa angajezi sau sa te angajezi pt. asa ceva... Suspect Cu toate acestea, pe bune ca yo nu pricep de ce ar fi atata nevoie de reconstituiri computerizate care sa arate, schematic, telespectatorilor, cum s-a intamplat grozavia prezentata la stiri scratch Este ceva grotesc , peste puterea mea de intzelegere aceasta placere morbida de a face un desen animat, ca o poveste animata pt. copii... dintr-o tragedie. De ce ? Publicul telespector nu este instantza de judecata care sa condamne faptasul sau victima, instantza obligata sa vada si sa intzeleaga fiecare detaliu al unei morti suspecte sau aparent ciudate. De ce obliga publicul sa vada asa ceva ? Ce emotie vor sa transmita? Care este scopul ? Sunt copii, adolescenti, adultzi, batrani ...care vad astfel de imagini fara sa priceapa cum li se inoculeaza depresia ...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 09, 2013 2:37 pm

baso a scris:Drace, daca tu ai fi fost fratele sarbatoritului n-ai fi procedat la fel ? raset Macar la o mushcatura, doua...m-as fi incumetat si yo , asa, pt. un mic carnagiu reciporc, de feedback Laughing Si dupa aia,as fi precizat un scurt si la obiect :Marsh acas' ! Adicatalea...sa mearga fiecare in...scara lui de bloc pana la urmatorul razboi canibal Laughing
Se presupune că înaintarea în vîrstă ar trebui să le aducă la pachet, oamenilor şi oamelor o anumită doză de înţelepciune, care spune, printre multe altele, că circu' generează circ. Am avut ocazia să verific personal că această presupunere este greşită. Majoritatea vîrstnicilor, pe care i-am întîlnit, nu erau decît nişte imbecili bătrîni. Toată viaţa şi-au petrecut-o transformînd haleala în kăkat, fără să se lipească şi altceva de dînşii. Din această cauză, yo nu respect păru' alb decît după ce-mi dau seama şi cît valorează. Partea tristă(sau hilară) ie că, de multe ori, nu valorează mai nimica... raset

Acum, revenind la Baba Iolanda: faptu' că s-a repezit în cîrje, la beregata imbecililor n-o ridică în niciun fel peste nivelu' acestora. N-a fost decît o reacţie colerică, de bizoancă ce nu se mai dezlipeşte de tembelizor. La vîrsta 'mneaei, aşteptările ar trebui sa fie mai mari decît atîta...

P.S. Mai multă admiraţie am pentru frate-său, care a vrut să se uşchească liniştit de pe Pămînt, cu capacu' bătut în cuie şi fără haitele de hiene bărboase, înţolite-n patrafir cusut cu fir de aur, care să-i danseze în juru' coşciugului... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 2:46 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Drace, daca tu ai fi fost fratele sarbatoritului n-ai fi procedat la fel ? raset Macar la o mushcatura, doua...m-as fi incumetat si yo , asa, pt. un mic carnagiu reciporc, de feedback Laughing Si dupa aia,as fi precizat un scurt si la obiect :Marsh acas' ! Adicatalea...sa mearga fiecare in...scara lui de bloc pana la urmatorul razboi canibal Laughing
Se presupune că înaintarea în vîrstă ar trebui să le aducă la pachet, oamenilor şi oamelor o anumită doză de înţelepciune, care spune, printre multe altele, că circu' generează circ. Am avut ocazia să verific personal că această presupunere este greşită. Majoritatea vîrstnicilor, pe care i-am întîlnit, nu erau decît nişte imbecili bătrîni. Toată viaţa şi-au petrecut-o transformînd haleala în kăkat, fără să se lipească şi altceva de dînşii. Din această cauză, yo nu respect păru' alb decît după ce-mi dau seama şi cît valorează. Partea tristă(sau hilară) ie că, de multe ori, nu valorează mai nimica... raset

Acum, revenind la Baba Iolanda: faptu' că s-a repezit în cîrje, la beregata imbecililor n-o ridică în niciun fel peste nivelu' acestora. N-a fost decît o reacţie colerică, de bizoancă ce nu se mai dezlipeşte de tembelizor. La vîrsta 'mneaei, aşteptările ar trebui sa fie mai mari decît atîta...

P.S. Mai multă admiraţie am pentru frate-său, care a vrut să se uşchească liniştit de pe Pămînt, cu capacu' bătut în cuie şi fără haitele de hiene bărboase, înţolite-n patrafir cusut cu fir de aur, care să-i danseze în juru' coşciugului... raset

Iti respect parerea si achiesez la ea. Insa daca cineva pe care as fi iubit ar fi avut parte de un astfel de canibalism mediatic la moartea lui, zau ca si eu as fi mushcat in carne vie Laughing Nu mult timp, ci doar atat cat sa fim lasatzi in pace.

Cand se toarna tone de laturi si de kkt peste ceea ce tu ai iubit si apreciat, este greu sa ramai de piatra si sa nu reactionezi. Din acest motiv nu pot s-o judec ( aspru) pe baba Iolanda . A fost feedbackul ei catre cei ce si-au bagat bocancii intr-o poveste de moarte , ca de viatza.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 09, 2013 3:10 pm

baso a scris:Pfff, ce rau esti. raset Imi vine greu sa cred ca trusturile media ar angaja IT-isti, in principal pt.felurite feluri de porcarele, sa hachereasca si sa protejeze(vorba vine) de hackeri sau sa faca desene animate computerizate desprea moartea sau accidentul zilei , desene animate de transmis la stiri pt. poporul telespectator suspect Tra' sa fii rau bolnav cu capul (demn doar de internat la psihopupici-spitalul no. 9 ori in alte lacashuri de tratament psihiatric) ca sa angajezi sau sa te angajezi pt. asa ceva... Suspect
Yo-s convins că Belachelui, în momentu' angajării, nu i-a spus nimeni care-i fişa p(r)ostului. Nici el n-a cerut-o. Probabil că s-a bucurat şi a dat din coadă c-a făcut rost de un serviciu uşor, cu mult timp liber şi remunerat satisfăcător. Abia după ceva timp, şi-a dat seama că salariu' încasat presupunea şi o doză de pupincurism. Avînd coloana vertebrală foarte flexibilă, ca un adevărat rromân, s-a achitat şi de sarcina cu pupatu', că altfel nu-l mai ţineau ăia p-acolo. Adevăru-i că tre să fii cioplit dintr-o piele foarte groasă ca să te adaptezi atît de uşor... raset
baso a scris:Cu toate acestea, pe bune ca yo nu pricep de ce ar fi atata nevoie de reconstituiri computerizate care sa arate, schematic, telespectatorilor, cum s-a intamplat grozavia prezentata la stiri scratch Este ceva grotesc , peste puterea mea de intzelegere aceasta placere morbida de a face un desen animat, ca o poveste animata pt. copii... dintr-o tragedie. De ce ? Publicul telespector nu este instantza de judecata care sa condamne faptasul sau victima, instantza obligata sa vada si sa intzeleaga fiecare detaliu al unei morti suspecte sau aparent ciudate. De ce obliga publicul sa vada asa ceva ? Ce emotie vor sa transmita? Care este scopul ? Sunt copii, adolescenti, adultzi, batrani ...care vad astfel de imagini fara sa priceapa cum li se inoculeaza depresia ...
Ideea ie că tre' să vii cu ceva în plus, ca să atragi bizonu' care stă cu ochiu' lipit de sticlă, că altfel pierzi din rating. Partea "drăguţă" ie că, în Rromanelica predomină manelismu'. Manelismu' presupune tupeu porcesc. Astfel, porcii născocesc sau adaptează cele mai oribile chichiţe ca să atragă atenţia publicului spectator. Publicu' spectator este la rîndu' lui majoritar manelist. Şi uite aşa se închide cercu'... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 3:30 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Cu toate acestea, pe bune ca yo nu pricep de ce ar fi atata nevoie de reconstituiri computerizate care sa arate, schematic, telespectatorilor, cum s-a intamplat grozavia prezentata la stiri scratch Este ceva grotesc , peste puterea mea de intzelegere aceasta placere morbida de a face un desen animat, ca o poveste animata pt. copii... dintr-o tragedie. De ce ? Publicul telespector nu este instantza de judecata care sa condamne faptasul sau victima, instantza obligata sa vada si sa intzeleaga fiecare detaliu al unei morti suspecte sau aparent ciudate. De ce obliga publicul sa vada asa ceva ? Ce emotie vor sa transmita? Care este scopul ? Sunt copii, adolescenti, adultzi, batrani ...care vad astfel de imagini fara sa priceapa cum li se inoculeaza depresia ...
Ideea ie că tre' să vii cu ceva în plus, ca să atragi bizonu' care stă cu ochiu' lipit de sticlă, că altfel pierzi din rating. Partea "drăguţă" ie că, în Rromanelica predomină manelismu'. Manelismu' presupune tupeu porcesc. Astfel, porcii născocesc sau adaptează cele mai oribile chichiţe ca să atragă atenţia publicului spectator. Publicu' spectator este la rîndu' lui majoritar manelist. Şi uite aşa se închide cercu'... raset

In mod sigur ca as fi avut conceptzii totalmente falimentare pt. o astfel de "industrie" de futut psihic telespectatorii raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 3:40 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Pfff, ce rau esti. raset Imi vine greu sa cred ca trusturile media ar angaja IT-isti, in principal pt.felurite feluri de porcarele, sa hachereasca si sa protejeze(vorba vine) de hackeri sau sa faca desene animate computerizate desprea moartea sau accidentul zilei , desene animate de transmis la stiri pt. poporul telespectator suspect Tra' sa fii rau bolnav cu capul (demn doar de internat la psihopupici-spitalul no. 9 ori in alte lacashuri de tratament psihiatric) ca sa angajezi sau sa te angajezi pt. asa ceva... Suspect
Yo-s convins că Belachelui, în momentu' angajării, nu i-a spus nimeni care-i fişa p(r)ostului. Nici el n-a cerut-o. Probabil că s-a bucurat şi a dat din coadă c-a făcut rost de un serviciu uşor, cu mult timp liber şi remunerat satisfăcător. Abia după ceva timp, şi-a dat seama că salariu' încasat presupunea şi o doză de pupincurism. Avînd coloana vertebrală foarte flexibilă, ca un adevărat rromân, s-a achitat şi de sarcina cu pupatu', că altfel nu-l mai ţineau ăia p-acolo. Adevăru-i că tre să fii cioplit dintr-o piele foarte groasă ca să te adaptezi atît de uşor... raset

In spetza, yo chiar cred ca tanarul li s-a bagat unora sub piele inca din timpul in care nici macar nu se punea problema sa-l angajeze careva p'acolo raset Abia dupa ce a pus pe butuci forumul A1 si a stat de paza ca sa nu invie din greseala, s-a mandrit, la mult timp dupa, ca a devenit angajat al trustului Intact. Laughing Banuiesc ca orice alt moderator de forum ar fi avut aceeasi sansa. innocent Pana la angajare, presupun ca a fost testat, probat... daca este suficient de mizerabil si de ticalos ipocrit incat sa corespunda cerintelor postului Laughing Iar pana la angajare, parca l-ar fi injurat careva de mama daca-l faceau lacheu pe statele de plata ale antenei Laughing Plin de demnitate afirma ca n-are nici cea mai mica legatura cu scarboshii aia, ca el este doar moderator liber arbitru independent Laughing

Sunt curioasa ce fonctie o fi avand torturista porno , laleauaneagra, prin trustul lu' pitpalac prajit Laughing Presupun ca pornoidioata asta l-o fi ajutat sa promoveze iar el i-a fost profund recunoscator p'orma laugh raset
Pupincurism de conjunctura si pornoshag tipic (si virtual) de caracter Laughing

PS. Drace, crezi c'ar vomita daca ar citi comentariile noastre, fara sa reactioneze, pur fiind ? funny
Iti spun eu . Unuia ca asta , pana si baba Iolanda i-ar putea scuipa coji de seminte in cap , fara sa se vada si sa se simta raset

PS.2. Recunosc ca pana nici yo n-am crezut ca este posibila vreo combinatie intre mentalitatea de cioclu rigid si mentalitatea tipica de curva penala cu aere de sofisticata Laughing Ei, iata ca se poate si chiar sa fie tare perversa combinatia asta, un adevarat pericol public Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  RocketQueen Mier Ian 09, 2013 5:44 pm

Dracu' gol a scris:
Yo cre' că Baba Iolanda s-a ramolit de tot dacă nu şi-a dat seama că Kakatos ar fi în stare să facă iemisiuni şi cu mumii împăiate pe post de invitaţi de onoare, dacă chestia asta i-ar aduce niscaiva rating în teşcherea... raset

Who the hell is Baba Iolanda?! confused
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  RocketQueen Mier Ian 09, 2013 5:51 pm

baso a scris:mentalitatea tipica de curva penala cu aere de sofisticata

Oare care o fi mentalitatea aia? scratch
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Joi Ian 10, 2013 7:47 am

RocketQueen a scris:
Dracu' gol a scris:
Yo cre' că Baba Iolanda s-a ramolit de tot dacă nu şi-a dat seama că Kakatos ar fi în stare să facă iemisiuni şi cu mumii împăiate pe post de invitaţi de onoare, dacă chestia asta i-ar aduce niscaiva rating în teşcherea... raset

Who the hell is Baba Iolanda?! confused

Iolanda este sora lui Sergiu Nicolaescu, singura dintre cei apropiati acestuia care a fost dispusa sa dea declaratii jurnalistilor in perioada de varf a circului mediatic Laughing
In tot cazul, taraboiului infect regizat de media despre decedatul celebru i s-a facut un epilog frumos si cu bun simt de catre un prieten al regizorului. Yo zic ca Ion Carmazan i-a fost prieten adevarat pt. ca a vorbit sincer si linistit, intr-un fel anume , cum rar potzi sa auzi si sa vezi la TV. Omul acesta a transmis o puternica stare de bine si increderea ca mai exista si oameni onesti chiar daca nu prea dornici sa apara pe ecran ori prin ziare.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Joi Ian 10, 2013 8:51 am

RocketQueen a scris:
baso a scris:mentalitatea tipica de curva penala cu aere de sofisticata

Oare care o fi mentalitatea aia? scratch

Inseamna ca mai ai mult de studiat pana sa afli, desi o astfel de mentalitate nu reprezinta o raritate raset
Pentru inceput, incerci sa intzelegi abordand sensul literal al fiecarui cuvant din expresie, apoi asociezi fiecarui cuvant un alt cuvant, primul care iti trece prin minte . Dupa aia, cauti sinonime ori termeni apropiati fiecarui cuvant si, eventual, daca gasesti, un cuvant care sa le insumeze pe toate Laughing Daca nu gasesti un astfel de cuvant atoatecuprinzator, inseamna ca fiecare cuvant din expresie are rolul lui in tablou. Laughing Deci, daca te pozitionezi ca un critic de arta, intzelegi ansamblul prin detaliile lui care se impletesc armonios, surprinzand ideea emotionala corecta pe care o transmite artistul. Laughing Oricat ar parea de dificil procedeul, te asigur ca se poate realiza si intr-un timp incredibil de scurt. Cam cat ai zice: "zbang", "pleoshc" , "p!sda" , "phoula" raset
Bine, lui Brancusi i-au trebuit 5 ani ca sa-i pozeze una pt. celebra opera de arta ,"Printesa X" raset Ma gandesc ca a avut nevoie de atat timp doar ca sa-si gaseasca cuvintele potrivite pt. a compune poezia explicativa a falusului cu care i-a oripilat pe iubitorii de arta pura raset Ma indoiesc ca nu si-a data seama , inca de la prima aparitie a individei, in atelier, ca cam care ar fi esenta cucoanei si sa scoata din ea esentza numa' buna de sculptat Laughing Probabil ca vreo saptamana-doua a sculptat-o iar restul, pana la 5 ani, a tot frecat-o ca sa straluceasca la fel ca aurul curat raset

„Statuia mea, intelegeti domnule, este femeia, sinteza insasi a femeii, eternul feminin al lui Goethe redus la esenta (…) Cinci ani am lucrat, si am simplificat, am facut materia sa spuna ceea ce nu se poate rosti. si ce este in fond femeia? Un zambet intre dantele si fard pe obraji? (…) Nu asta este femeia! Pentru a degaja aceasta entitate, pentru a aduce in domeniul sensibilului acest tip etern de forme efemere, timp de cinci ani am simplificat, am finisat lucrarea. si cred ca, biruind in cele din urma, am depasit materia. De fapt e chiar pacat sa strici frumusetea unei materii sfredelind mici gauri pentru ochi, (sculptand) parul, urechile. si materia mea e atat de frumoasa prin liniile acestea sinuoase, stralucind ca aurul curat si care rezuma intr-un singur arhetip toate efigiile feminine de pe pamant“.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Joi Ian 10, 2013 3:14 pm

RocketQueen a scris:Who the hell is Baba Iolanda?! confused
Baba Iolanda is the fuckin' Sergiu Nicolaescu's older sister. She is 86 fuckin' years old... veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Joi Ian 10, 2013 3:18 pm

baso a scris: Yo zic ca Ion Carmazan i-a fost prieten adevarat
Yo tocma' ce-am văzut deunăzi cum dînsu' a declarat că Sergiu ar fi fost pedofil... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Joi Ian 10, 2013 3:25 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris: Yo zic ca Ion Carmazan i-a fost prieten adevarat
Yo tocma' ce-am văzut deunăzi cum dînsu' a declarat că Sergiu ar fi fost pedofil... raset
o fi aflat că decedatu' nu l-a trecut în testament... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Joi Ian 10, 2013 3:37 pm

delta a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris: Yo zic ca Ion Carmazan i-a fost prieten adevarat
Yo tocma' ce-am văzut deunăzi cum dînsu' a declarat că Sergiu ar fi fost pedofil... raset
o fi aflat că decedatu' nu l-a trecut în testament... laugh
Treaba asta se poate remedia cu succesuri. Nu trebuie decît s-o ia pe proaspăta văduvă, de nevastă... raset

P.S. Oricum, gajika nici n-arată foarte rău... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Joi Ian 10, 2013 4:04 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris: Yo zic ca Ion Carmazan i-a fost prieten adevarat
Yo tocma' ce-am văzut deunăzi cum dînsu' a declarat că Sergiu ar fi fost pedofil... raset

Apropo de emisiunea lui Kakatos la care ma uit doar cand am chef sa fiu sadomatzochiszda Laughing Azi noapte am vazut ceva din care n-am intzeles nimic. Am avut senzatia ca se transmite dintr-un ospiciu. Laughing Un reporter tembel, cu mutra de drogat , urla cu microfonul in mana in casa la Mariana Moculescu iar asta urla la kakatos ca-i face reclamatie la CNA; altul, deghizat in vampir, ii declara iubire vesnica lui Moculeasca, fiind venit acolo cu sicriul. Avea si un iepuras de plus in mana si amenintza ca va face voodoo; cum ii va suci gatul iepurasului, asa sa moara si Moculeasca. Shocked In studiou, kakatos si ai lui se hahaiau baseste si isi faceau cruce, mirandu-se cum a carat nebunul ala sicriul prin oras. confused Dupa mai mult timp, revin din telecomanda iar la kakatos. O tipa care era barbat, transexual, tocmai se logodise cu unul , de vreo saptamana, si prezentau telespectorilor fotografiile libidinoase pe care si le-au facut jucandu-se de-a directorul si secretara pe si sub birou suspect Am aflat ca transexualul n-a reusit sa-si schimbe prenumele de barbat in prenume de fata pe cale administrativa. Cica doar atat i s-a spus: ca ar fi o problema de litere in schimbare prenumelui, intrucat nu se poate schimba litera M in litera F. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Joi Ian 10, 2013 4:15 pm

baso a scris:Apropo de emisiunea lui Kakatos la care ma uit doar cand am chef sa fiu sadomatzochiszda Laughing Azi noapte am vazut ceva din care n-am intzeles nimic. Am avut senzatia ca se transmite dintr-un ospiciu. Laughing Un reporter tembel, cu mutra de drogat , urla cu microfonul in mana in casa la Mariana Moculescu iar asta urla la kakatos ca-i face reclamatie la CNA; altul, deghizat in vampir, ii declara iubire vesnica lui Moculeasca, fiind venit acolo cu sicriul. Avea si un iepuras de plus in mana si amenintza ca va face voodoo; cum ii va suci gatul iepurasului, asa sa moara si Moculeasca. Shocked In studiou, kakatos si ai lui se hahaiau baseste si isi faceau cruce, mirandu-se cum a carat nebunul ala sicriul prin oras. confused Dupa mai mult timp, revin din telecomanda iar la kakatos. O tipa care era barbat, transexual, tocmai se logodise cu unul , de vreo saptamana, si prezentau telespectorilor fotografiile libidinoase pe care si le-au facut jucandu-se de-a directorul si secretara pe si sub birou suspect Am aflat ca transexualul n-a reusit sa-si schimbe prenumele de barbat in prenume de fata pe cale administrativa. Cica doar atat i s-a spus: ca ar fi o problema de litere in schimbare prenumelui, intrucat nu se poate schimba litera M in litera F. Laughing
Mie mi se pare că, în Rromanelica, dacă ai mai rămas cît de cît întreg la minte, nu poţi să tratezi lucrurile astea decît ca pe o dileală totală... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Joi Ian 10, 2013 4:23 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Apropo de emisiunea lui Kakatos la care ma uit doar cand am chef sa fiu sadomatzochiszda Laughing Azi noapte am vazut ceva din care n-am intzeles nimic. Am avut senzatia ca se transmite dintr-un ospiciu. Laughing Un reporter tembel, cu mutra de drogat , urla cu microfonul in mana in casa la Mariana Moculescu iar asta urla la kakatos ca-i face reclamatie la CNA; altul, deghizat in vampir, ii declara iubire vesnica lui Moculeasca, fiind venit acolo cu sicriul. Avea si un iepuras de plus in mana si amenintza ca va face voodoo; cum ii va suci gatul iepurasului, asa sa moara si Moculeasca. Shocked In studiou, kakatos si ai lui se hahaiau baseste si isi faceau cruce, mirandu-se cum a carat nebunul ala sicriul prin oras. confused Dupa mai mult timp, revin din telecomanda iar la kakatos. O tipa care era barbat, transexual, tocmai se logodise cu unul , de vreo saptamana, si prezentau telespectorilor fotografiile libidinoase pe care si le-au facut jucandu-se de-a directorul si secretara pe si sub birou suspect Am aflat ca transexualul n-a reusit sa-si schimbe prenumele de barbat in prenume de fata pe cale administrativa. Cica doar atat i s-a spus: ca ar fi o problema de litere in schimbare prenumelui, intrucat nu se poate schimba litera M in litera F. Laughing
Mie mi se pare că, în Rromanelica, dacă ai mai rămas cît de cît întreg la minte, nu poţi să tratezi lucrurile astea decît ca pe o dileală totală... raset

Stai. Ca fazele astea le-am vazut in timp ce urmaream si emisiunea lui Badea raset Doar 2 lucruri importante am intzeles si din emisiunea lui . 1.Seful ANI l-a dat in judecata pt. ca l-a facut giumbix si onanist (Badea a explicat ca omul a auzit gresit, facandu-l anist iar giumbix nici nu exista in dictionar si ca doreste cat mai mult public in sala de judecata cand va tzine pledoaria Laughing )
2. Cat de bine nu schiaza.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 9 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 34 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum