SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

teoria conspiraţiei

+6
baso
RocketQu33n
(Still a)Live
Anahoret
ENKI
delta
10 participanți

Pagina 8 din 34 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 34  Urmatorul

In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 06, 2013 3:35 pm

ENKI a scris:
baso a scris:De data asta a fost prea de tot spectacolul. Parea pur si simplu regizat.
Ideea cu "Sergiu Nicolaescu = bun al poporului" repetata papagaliceste de tot felul de cre(s)tini si cre(s)tine, batranica Iolanda care a acuzat Patriarhia ca a trimis spion la crematoriu, fiul misterios care a vrut sa suspende incinerarea, explicatiile "stiintifice" date de bisericosi obligativitatii crestin ortoxe de inhumare a mortilor (cica, la inviere, fiecare invie in moashtele pastrate in mormintzi)...toate astea mi s-au parut un spectacol bizar, amestec de evul mediu grotesc si de umor . Purtatorul de cuvant al Patriarhiei sau nu stiu ce popa cu nervii pe bigudiuri a facut o adevarata de criza de nervi, in direct, urland la medicul oftalmolog Monica Pop ca nu este corect sa se spune a trece in nefiintza ci a trece in vesnicie Laughing Aproape c-a facut instuctie doctoritza cu preacuviosul raset
Iar peste tot acest balci horror, singura acuzatie publica de malpraxis nu putea sa fie pusa decat din gura nebunului de serviciu, Vadim. Mad

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mie îmi devine din ce în ce mai clar că ar fi vorba de un malpraxis la cerere sau la ordin... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Dum Ian 06, 2013 3:57 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:De data asta a fost prea de tot spectacolul. Parea pur si simplu regizat.
Ideea cu "Sergiu Nicolaescu = bun al poporului" repetata papagaliceste de tot felul de cre(s)tini si cre(s)tine, batranica Iolanda care a acuzat Patriarhia ca a trimis spion la crematoriu, fiul misterios care a vrut sa suspende incinerarea, explicatiile "stiintifice" date de bisericosi obligativitatii crestin ortoxe de inhumare a mortilor (cica, la inviere, fiecare invie in moashtele pastrate in mormintzi)...toate astea mi s-au parut un spectacol bizar, amestec de evul mediu grotesc si de umor . Purtatorul de cuvant al Patriarhiei sau nu stiu ce popa cu nervii pe bigudiuri a facut o adevarata de criza de nervi, in direct, urland la medicul oftalmolog Monica Pop ca nu este corect sa se spune a trece in nefiintza ci a trece in vesnicie Laughing Aproape c-a facut instuctie doctoritza cu preacuviosul raset
Iar peste tot acest balci horror, singura acuzatie publica de malpraxis nu putea sa fie pusa decat din gura nebunului de serviciu, Vadim. Mad

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mie îmi devine din ce în ce mai clar că ar fi vorba de un malpraxis la cerere sau la ordin... raset
Mai curand la Ordin. Numa' ca n-am aflat inca din ce ordin facea parte raposatul. suspect laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 06, 2013 4:03 pm

ENKI a scris:Mai curand la Ordin. Numa' ca n-am aflat inca din ce ordin facea parte raposatul. suspect laugh
Cel mai probabil, făcea parte din ordinu' ălora care se hotărîseră să dea pe goarnă niscaiva secreţii dă partid şi dă stat... raset

P.S. Era candidatu' ideal pentru malpraxisu' la ordin: bătrîn, bolnav, nepăsător faţă de viitoru-i incert, cunoscător de secreţii secrete, deja internat în spitalu' securicios... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Dum Ian 06, 2013 4:41 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Mai curand la Ordin. Numa' ca n-am aflat inca din ce ordin facea parte raposatul. suspect laugh
Cel mai probabil, făcea parte din ordinu' ălora care se hotărîseră să dea pe goarnă niscaiva secreţii dă partid şi dă stat... raset

P.S. Era candidatu' ideal pentru malpraxisu' la ordin: bătrîn, bolnav, nepăsător faţă de viitoru-i incert, cunoscător de secreţii secrete, deja internat în spitalu' securicios... raset
Basca o carca de bani, lasati pe mana incineratoarei de drept. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Dum Ian 06, 2013 6:33 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Mai curand la Ordin. Numa' ca n-am aflat inca din ce ordin facea parte raposatul. suspect laugh
Cel mai probabil, făcea parte din ordinu' ălora care se hotărîseră să dea pe goarnă niscaiva secreţii dă partid şi dă stat... raset

P.S. Era candidatu' ideal pentru malpraxisu' la ordin: bătrîn, bolnav, nepăsător faţă de viitoru-i incert, cunoscător de secreţii secrete, deja internat în spitalu' securicios... raset
Basca o carca de bani, lasati pe mana incineratoarei de drept. laugh
S-ar putea ca nici gajika să nu fi fost chiar străină de malpraxisu' ce urma să fie executat cu dibăcie... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Lun Ian 07, 2013 7:40 am

Dracu' gol a scris:
baso a scris:De data asta a fost prea de tot spectacolul. Parea pur si simplu regizat.
Ideea cu "Sergiu Nicolaescu = bun al poporului" repetata papagaliceste de tot felul de cre(s)tini si cre(s)tine, batranica Iolanda care a acuzat Patriarhia ca a trimis spion la crematoriu, fiul misterios care a vrut sa suspende incinerarea, explicatiile "stiintifice" date de bisericosi obligativitatii crestin ortoxe de inhumare a mortilor (cica, la inviere, fiecare invie in moashtele pastrate in mormintzi)...toate astea mi s-au parut un spectacol bizar, amestec de evul mediu grotesc si de umor . Purtatorul de cuvant al Patriarhiei sau nu stiu ce popa cu nervii pe bigudiuri a facut o adevarata de criza de nervi, in direct, urland la medicul oftalmolog Monica Pop ca nu este corect sa se spune a trece in nefiintza ci a trece in vesnicie Laughing Aproape c-a facut instuctie doctoritza cu preacuviosul raset
Toate astea nu sunt altceva decît normalitatea cotidiană din Rromanelica, ţară de proşti manipulaţi de către hoţi... raset

In fatza crematoriului nu erau mai mult de 100 gura casca + reporteri si cameramani veniti acolo sa dea la TV cine intra si fumul care iese pe horn dar si eventualele reactii ale "gloatei". Deci, despre ce vorbim ? Pt. a obtzine un "reportaj cool" de la fatza locului, era suficient ca vreo 2 "jurnalisti" sa strige "huo" pt. ca gloata aia de gura casca sa-i imite. Imi aduc aminte ca la primele imagini din fatza crematoriului, cei din studiou intrebau curiosi cum a reactionat publicul adunat acolo, daca s-a protestat sau nu...Pareau dezamagitzi ca aia s-au adunat doar de gura casca , lugindu-si gatzii ca sa vada mai bine...Nimeni nu s-a gandit sa imparta lumanari si sa le aprinda, asteptand cu resemnare si in tacere aparitia fumului deasupra crematoriului. Nu acesta era "spectaculosul" dorit, ci huiduileile care sa fie date insistent pe post...adica un reportaj "reusit" de la fatza locului si cateva declaratii luate celor din gloata , printre care si Veronica, vrajitoarea de la x factor laugh

Ieri, la Rromanelica TV, aratau imagini de la sarbatorirea Ionilor de catre mai multzi actori. Reporteritza cea inteligenta vana actorii, cu microfonul in mana, bazaind refrenul Si totusi, cineva lipseste de la aceasta intalnire, Sergiu Nicolaescu, care ar fi venit si el daca... Tot ce o interesa era sa afle parerea actorilor despre ultimul eveniment senzational si sa smulga o eventuala declaratzie shoc despre proaspatul decedat. Sunt convinsa si ma bucur ca cei mai multzi au refuzat sa declare ceva, orice, reporteritei vanatoare ca o hiena stupida. Iar dintre cei care au vorbit, Florin Piersic si-a stapanit cu greu revolta si neputintza. Nu juca teatru chiar daca se straduia sa glumeasca pe seama mortzii. Mi-a dat senzatia ca fi vrut sa strige :Stiti ca ne vine randul si ati venit aici ca sa ne numaratzi, incercand sa ghicitzi cine va fi urmatorul care va da coltzul si in care sa va infingetzi coltzii . Este trist si deprimant sa-i vezi pe acesti actori de aur , candva atat de vioi si de fascinantzi, deveniti atat de cumintzi, tacutzi si resemnatzi .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Lun Ian 07, 2013 9:29 am

Tatal meu, care se numea Ion, semana vag cu Sergiu Nicolaescu, fiind nascuti si in aceeasi zi. Poate din acest motiv, tatal meu avea o slabiciune pt. rolurile si filmele lui Nicolaescu, obosindu-ma si sictirindu-ma cu replicile acestuia Laughing Stia ca au ajuns sa ma plictiseasca numele de Andrei si Matei, eroii pozitivi ai propagandei cinematografice comuniste si insista de'a dracu' , placandu-i sa ma provoace... ca nume de sfant Mihai, eroii principali din filmele de atunci nu prea aveau...doar desenele animate erau "sfinte" Laughing In rest, nu prea au mai fost alte asemanari, tatal meu fiind mult mai tanar decat Nicolaescu si murind la o varsta mult mai frageda, tot in spital.

Nu stiu de ce, atunci cand l-am vazut si auzit pe Nicolaescu, la ultimul lui discurs in Parlament, aproape ca am inghetzat. Asa, ca intr-o farsa jucata de creier, am avut senzatia bizara ca-l vad si aud pe tatal meu. Si am avut sentimentul ca omul stia exact ce spune, cu o sinceritate dezarmanta si dureroasa. D'aia m-a iritat spectacolul de circ care s-a intamplat dupa moartea lui, presimtzita ca un ceas elevetzian. Numai cine n-a trecut printr-o astfel de experientza , de despartire definitiva de cineva iubit, poate sa priveasca cu cinism si relaxare un circ grotesc pe seama decedatului. Iar daca tatal meu ar fi dorit sa aiba sicriul acoperit si sa fie incinerat, niciun moment nu m-as fi gandit sa-i nesocotesc dorintza lui pt. dupa trecerea lui in nefiintza sau in vesnicie ...ca tot aia e, indiferent cum ar fi corect din punct de vedere ortodox bisericesc sa-i spunem sau nu. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Lun Ian 07, 2013 12:52 pm

baso a scris:Deci, despre ce vorbim ?
Păi, a fost internat pentru fractură, operat de peritonită şi a murit din cauză că nu i-a mai rezistat inima. Probabil că, dacă i-ar fi făcut autopsia, i-ar fi descoperit şi niscaiva coşuri pe kur. Cică ăla ar fi un spital, iar doctorii de acolo ar fi trebuit să se străduiască din răsputori ca să-l ţină în viaţă. Numa-n filmele regizate de către răposat mai vedeai aşa ceva... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Lun Ian 07, 2013 1:47 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Deci, despre ce vorbim ?
Păi, a fost internat pentru fractură, operat de peritonită şi a murit din cauză că nu i-a mai rezistat inima. Probabil că, dacă i-ar fi făcut autopsia, i-ar fi descoperit şi niscaiva coşuri pe kur. Cică ăla ar fi un spital, iar doctorii de acolo ar fi trebuit să se străduiască din răsputori ca să-l ţină în viaţă. Numa-n filmele regizate de către răposat mai vedeai aşa ceva... raset
Nashpa . Dupa 60 de ani , devine firesc sa mori laugh Dobitocu' si-a mai gasit si gajk tinerk ca sa-l suporte. Cam prea destul. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Lun Ian 07, 2013 1:54 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Deci, despre ce vorbim ?
Păi, a fost internat pentru fractură, operat de peritonită şi a murit din cauză că nu i-a mai rezistat inima. Probabil că, dacă i-ar fi făcut autopsia, i-ar fi descoperit şi niscaiva coşuri pe kur. Cică ăla ar fi un spital, iar doctorii de acolo ar fi trebuit să se străduiască din răsputori ca să-l ţină în viaţă. Numa-n filmele regizate de către răposat mai vedeai aşa ceva... raset
Sa nu-mi spui ca si tu ai vazut Ultimul corupt din Romania. raset
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Lun Ian 07, 2013 2:13 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:Deci, despre ce vorbim ?
Păi, a fost internat pentru fractură, operat de peritonită şi a murit din cauză că nu i-a mai rezistat inima. Probabil că, dacă i-ar fi făcut autopsia, i-ar fi descoperit şi niscaiva coşuri pe kur. Cică ăla ar fi un spital, iar doctorii de acolo ar fi trebuit să se străduiască din răsputori ca să-l ţină în viaţă. Numa-n filmele regizate de către răposat mai vedeai aşa ceva... raset
Sa nu-mi spui ca si tu ai vazut Ultimul corupt din Romania. raset

Yo una am inteles perfect regretul lui Sergiu Nicolaescu ,exprimat la batranete, de a nu avea copii .Este vorba, in primul rand, despre o stare de spirit , pur si simpla. Nimeni sa-l regrete ca parinte , frumos si demn, in ciuda a orice s-ar putea spune depre el, ca tata. Nevasta ca napasta...insa copiii ar fi putut sa fie ca un dig dincolo de care sa nu fi avut nicio putere nimeni, nici biserica si nici Dumnezeu ...vizavi de ultima lui dorintza. Sergiu Nicolaescu si-a iubit mult mama. Este firesc sa fi simtzit nevoia, nemarturisita, a unei aceleiasi iubiri neconditionate.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Ian 08, 2013 10:39 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Exact ce am banuit cand rromanelica Tv a prezentat "documentul incendiar". Shocatii de jurnalistii au coborat prea mult cu josnicia. Nu m-as mira sa le fi dat vreo 5 lei la cativa vagabonzi venitzi gura casca in fatza crematoriului ca sa le iasa reportajul cu huiduieli. Ca era prea sec sa filmeze numai fumul si sa ia doar declaratii dobitocilor oripilati si plansi ca n-au vazut mortul in sicriu.

Si o alta mostra de hidoshenie jurnalistica. Mad
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mda. Iar Dana Grecu se infierbanta sa ia apararea jurnalistilor de catafalc cum ca prezinta povesti de viata. Nici macar cele cateva accente umoristice n-au reusit sa inlature senzatia puternica de spectacol morbid si grotesc, oferit de televiziuni in goana lor dupa rating cu orice pretz. Oare hienele astea sunt nemuritoare ? Atata rautate si ipocrizie mediatizata, atata cotrobaiala si regie morbida... In numele audientzei ? Jalnic. Pariez pe orice ca majoritatea telespectatorilor a fost scarbita. Personal, nu cunosc pe nimeni caruia toata povestea asta sa nu-i fi lasat un gust amar ori o stare de lehamite si de dezgust pt. nivelul de josnicie umana la care au coborat stiristii si jurnalistii din frumoasa Rromanelica, plai de dor; cica si gura de rai. laugh

Chiar ar merita televiziunile astea, cu shoc si senzational pe burtiere, sa fie date in judecata de vaduva regizorului pt. toata agresiunea psihica exercitata in aceste zile. Daca nu se gaseste nimeni sa le potoleasca legal, data viitoare vor fi si mai josnice. Se pare ca nu mai au limita in jos.
Ca tot veni vorba, babaciunea Paula Iacob era revoltata ca de ce vaduva a purtat palton alb si nu si-a pus batic negru pe cap. Culmea tupeul, a mai scris si codificat in engleza pe panglica de la coroana iar sicriul a fost acoperit . Laughing Noroc cu Dabija, ca altfel nu-mi explic cum o vibra grija pe avocata sa-si faca reclama intensa in zilele astea,la bisericosi si bisericoase, pe seama mortului. vesel Printre altele, ea a decis ca Florin Piersic ori un alt actor sa candideze la presedentzie pt. ca actorii vorbesc bine si emotioneaza. raset Mi se pare corect. Dupa ce i-au dat de revelion, la TV, petrecerea din vila ei(dansa frumos , ca din buric, si purta un sacou minunat ,cu petricele sclipiciose ca diamantele; doar coroana si sceptrul ii lipsea ca sa bage in boala toate babaciunile vrajitoare ) , individa se simte lider de opinie. Si toate babele si totzi mosii lacrimeaza ca ce bine le stie si le zice ea. Intotdeauna. Laughing In schimb, i-am simtit lipsa lui Tatoiu Laughing Probabil ca era periculos sa apara pt. Berbecali n-o suporta si i-ar fi dat in gura, impreuna cu totzi sfintii lui de razboinic al luminii.

Si apopo de Berbecali, cu ocazia asta am aflat ca Nicolaescu a vrut sa-l faca erou de film (fara pupat gajici in scenariu ) insa nu i-a placut numele personajului (Belciug ). Ce nume e asta ? Si l-a refuzat, explicandu-i regizorului ca el, Becali, doar intr-un film religios ar juca , cu Sfantul Andrei care i-a crestinat pe romani laugh Printre altele, Berbecali a mai dezvaluit ca Nicolaescu obisnuia sa-i spuna ca pe vremuri cumpara branza de la el (si iata ce mare a ajuns) laugh Iar Berbecali a tinut sa precizeze ca Nicoleascu a fost in confuzie pt. ca el (becali) a facut investigatii si stia precis ca branza o cumpara de la un fin de-a lui, care se numea tot Gigi raset Pt. fazele astea, povestite de Berbecali, domnul regizor chiar ar fi meritat un pupic pe frunte. Totalmente incalcand scenariul. Laughing


"Mi s-a propus sa joc intr-un film. Mi-a propus Nicolaescu. Am luat scenariul, dar i-am pus doua condiţii: 1. Sa fiu rolul principal, 2. Sa nu ma atinga nicio femeie in film. A zis ca accepta. Mi-a adus scenariul, ii zicea "Ultimul corupt din Romania". Eu eram pe un rol de parlamentar, mi se pare parlamentar european. A plecat si m-am uitat pe el. Ma chema Belciug. Direct in cosul de la toaleta, la WC l-am pus! Pai tu imi dai scenariu in care ma cheama Belciug? Pe mine sa ma cheme ceva frumos, sa ma cheme Leul, Tigrul, sa ma cheme Ursul. Bai esti nebun? Cum ar fi sa ma strige in film «Bai Belciug!». L-am luat si direct in cosul de la WC l-am pus. Cum sa-l cheme pe Becali Belciug?",


Ultima editare efectuata de catre baso in Mar Ian 08, 2013 12:16 pm, editata de 3 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mar Ian 08, 2013 11:50 am

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
baso a scris:Deci, despre ce vorbim ?
Păi, a fost internat pentru fractură, operat de peritonită şi a murit din cauză că nu i-a mai rezistat inima. Probabil că, dacă i-ar fi făcut autopsia, i-ar fi descoperit şi niscaiva coşuri pe kur. Cică ăla ar fi un spital, iar doctorii de acolo ar fi trebuit să se străduiască din răsputori ca să-l ţină în viaţă. Numa-n filmele regizate de către răposat mai vedeai aşa ceva... raset
Sa nu-mi spui ca si tu ai vazut Ultimul corupt din Romania. raset
Doar bucăţi (arse) din dînsu', că n-am avut răbdare să mă uit la întreg cadavru'... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mar Ian 08, 2013 11:52 am

baso a scris:Oare hienele astea sunt nemuritoare ? Atata rautate si ipocrizie mediatizata, atata cotrobaiala si regie morbida... In numele audientzei ? Jalnic.
Păi, este criză mare... de creier... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  RocketQueen Mar Ian 08, 2013 12:52 pm

baso a scris:
Si apopo de Berbecali, cu ocazia asta am aflat ca Nicolaescu a vrut sa-l faca erou de film (fara pupat gajici in scenariu ) insa nu i-a placut numele personajului (Belciug ). Ce nume e asta ? Si l-a refuzat, explicandu-i regizorului ca el, Becali, doar intr-un film religios ar juca , cu Sfantul Andrei care i-a crestinat pe romani laugh Printre altele, Berbecali a mai dezvaluit ca Nicolaescu obisnuia sa-i spuna ca pe vremuri cumpara branza de la el (si iata ce mare a ajuns) laugh Iar Berbecali a tinut sa precizeze ca Nicoleascu a fost in confuzie pt. ca el (becali) a facut investigatii si stia precis ca branza o cumpara de la un fin de-a lui, care se numea tot Gigi raset Pt. fazele astea, povestite de Berbecali, domnul regizor chiar ar fi meritat un pupic pe frunte. Totalmente incalcand scenariul. Laughing

De obicei, cand moare o notorietate, se gasesc destui insetati de faima, care sa-si aduca aminte cate tangente au avut cu persoana respectiva, cand mai era in viata, cat au apreciat-o si respectat-o si bla bla. De ce nu-i lasi sa profite si ei de cateva minute de publicitate gratuita? raset

In alta ordine de idei, cica Sergiu Nicolaescu ar fi considerat "cel mai bun regizor de scene de batalie" si "Steven Spielberg de Romania"...

"Sergiu Nicolaescu was born on the 13th of April 1930, in Targu-Jiu, Romania. In his childhood, he spent a lot of time at the cinema. He was inspired by the films he saw 2 or 3 times, and he played "war" or "mystery" games with 30 fellow kids in the suburbs of his native town. After finishing high school, Nicolaescu was accepted by three colleges. He finally attended the Romanian Marine Corps. His father was an engineer, he worked for King Michael. Therefore, after the King's abdication in 1947, his father was arrested. Nicolaescu entered the realm of cinematography by chance. A friend offered him a job in the Bucharest Studios of that time. He didn't expect a career in directing, but his short poetic movie called Memoria trandafirului earned some attention at the 1962 Cannes Film Festival. In 1967,Dacii (1967) became the first Romanian hit-movie in Western Europe. Subsequently, Nicolaescu was internationally appreciated as a worthwhile historical films director. He had the privilege to work in France, Germany and other countries on several projects in the seventies and eighties. He directed Michael the Brave (1971) and Then I Sentenced Them All to Death (1972), two of the best Romanian movies ever. He also was responsible for such indigenous blockbusters as Nemuritorii (1976),Cu mîinile curate (1974),Noi, cei din linia întîi (1985) and Mircea (1989). Uncle Marin, the Billionaire (1979) is his only comedy to date. After the Romanian Revolution (1989), Nicolaescu became a political figure, but he continued to direct movies. Without the assistance of the military, he couldn't complete as many epics as he did back in the Communist era. Oglinda (1993) and The Death Triangle (1999) were well-received at the box-office. A "Steven Spielberg of the Romanian cinema", Nicolaescu is a self-taught technician and, sometimes, an artist who approached various genres and themes. Indeed, most of his films have an evident commercial tinge, but despite new voices that question his talent, ethics or even his professionalism, Sergiu is still appreciated by most of the Romanian moviegoers.
IMDb Mini Biography By: Cinemaniac

Trivia

Bachelor in Engineering, 1962.

Sergiu Nicolaescu is, probably, the most popular Romanian film director. Anyway, "Mihai Viteazul" (1970) represents the best sold abroad Romanian movie. He was involved in the production of many commercial movies, that's why I would compare him to what is Luc Besson for the French people or Rolland Emmerich for the Germans. However, his technical knowledge was much inspired by the American B-movies and his approach to art films wasn't each time successful. An all-action director, Nicolaescu preffers using real explosives during battle-scenes instead of special effects. Fresher than never, Sergiu Nicolaescu presently works to a TV-series for a local television.

Is rated as the best battle-scenes director in the world: statistics show he uses 70-80 meters of useful shots when the average (for other directors) is 12-15 meters...

Was to do a war movie with California governor, Arnold Schwarzenegger, but the project was abandoned.

Senator in the Romanian Parliament since 1992."


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Ian 08, 2013 12:57 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Oare hienele astea sunt nemuritoare ? Atata rautate si ipocrizie mediatizata, atata cotrobaiala si regie morbida... In numele audientzei ? Jalnic.
Păi, este criză mare... de creier... raset

Taci. Ca incep sa-i dau dreptate lui Patapievici raset
O reporteritza i-a bagat microfonul sub nas unuia cu fatza patibulara, extrem de suparat ca nu l-a vazut pe mort in sicriu si ca-l incinereaza pe regizor ca pe un caine. Dupa ce patibularul isi varsa veninul, reporterita il intreaba daca a vazut vreun film de-a lu' Nicolaescu. Shoc. Laughing Tipul incremeneste cateva secunde , luat pe nepregatite. Isi revine si cu o privire fioroasa , raspunde artzagos: Pe toate le-am vazut. De nenumarate ori. Chiar si de 25 de ori le-am vazut, in fiecare zi raset Norocul patibularului ca tembela de reporterita n-a plusat, sa-l fi pus pe ala sa insire titlurile, ca la scoala. Ca de nu stie, il spanzura de gardul crematoriului raset Tipul era clar genul de nervos care avea doar nevoia unui pretext ca sa fie nervos, fiind venit acolo doar sa se enerveze impreuna cu altzi nervosi, la fel ca el, si sa-i vada lumea cat sunt de nervosi si de revoltati. Laughing Sadica de mine incercam sa-i transmit telepatic reporteritei :pluseaza, pluseaza Laughing Pt. mine era clar ca l-ar fi prins cu lectia neinvatzata , numa' bun de jucat spanzuratoarea cu el raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Mar Ian 08, 2013 1:56 pm

baso a scris:O reporteritza i-a bagat microfonul sub nas unuia cu fatza patibulara, extrem de suparat ca nu l-a vazut pe mort in sicriu si ca-l incinereaza pe regizor ca pe un caine.
câinii sunt incinerați? Shocked

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Ian 08, 2013 2:13 pm

RocketQueen a scris:
De obicei, cand moare o notorietate, se gasesc destui insetati de faima, care sa-si aduca aminte cate tangente au avut cu persoana respectiva, cand mai era in viata, cat au apreciat-o si respectat-o si bla bla. De ce nu-i lasi sa profite si ei de cateva minute de publicitate gratuita? raset


In majoritatea cazurilor, au fost prezente motz cam tot aceleasi personaje cu care ne-am obisnuit sa-si dea cu parerea despre orice: Vadim, Becali, Paula Iacob...Tatoiu mi-a lipsit. Laughing Mai nou si doctorita Monica Pop este invitata sa-si dea cu pararea chiar daca nu se vorbeste despre ochi . Laughing Macar ca ea m-a amuzat cum l-a pus la punct pe popa cel nervos. Laughing
Si m-a secat intrebarea Suntetzi de acord cu incinerarea ? Mai simplu era s-o puna de-un referendum pt. ca vointa cetatzenilor sa-si spuna cuvantul despre mortul =bun al poporului Laughing

Anul trecut, de revelion, m-a amuzat copios comedia Death at a Funeral varianta englezeasca. Totusi, ala a fost un film dragut, printre cele mai bun comedii vazute in ultimii ani, comparativ cu mizeria difuzata de romani. Posibil insa ca un regizor talentat, eliminand grotescul si punand accentul doar pe fazele comice, sa faca un film reusit, inspirat din "povestea de viata" de la noi. Insa neaparat sa-i foloseasca figurantzi si pe retardatzii remarcati de mine : Veronica, vrajitoarea de la X factor si patibularul care zilnic vizioneaza cate un film de 25 de ori Laughing Ah, si neaparat sa existe si un spion de-al popilor deghizat in casier la crematoriu sau in controlor de bilete Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Ian 08, 2013 2:21 pm

delta a scris:
baso a scris:O reporteritza i-a bagat microfonul sub nas unuia cu fatza patibulara, extrem de suparat ca nu l-a vazut pe mort in sicriu si ca-l incinereaza pe regizor ca pe un caine.
câinii sunt incinerați? Shocked
Ce stiu eu? suspect
Asa a spus o smiorcaita iar dupa aia i-am mai auzit si pe altzii cu vorba asta. Li s-a parut ca suna tragic, asortat evenimentului, o astfel de comparatie.

Pe cladire am vazut scris doar Crematoriu uman . Ma idoiesc ca incinereaza acolo si caini sau pisici. scratch

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Mar Ian 08, 2013 2:50 pm

baso a scris:
delta a scris:
baso a scris:O reporteritza i-a bagat microfonul sub nas unuia cu fatza patibulara, extrem de suparat ca nu l-a vazut pe mort in sicriu si ca-l incinereaza pe regizor ca pe un caine.
câinii sunt incinerați? Shocked
Ce stiu eu? suspect
Asa a spus o smiorcaita iar dupa aia i-am mai auzit si pe altzii cu vorba asta. Li s-a parut ca suna tragic, asortat evenimentului, o astfel de comparatie.

Pe cladire am vazut scris doar Crematoriu uman . Ma idoiesc ca incinereaza acolo si caini sau pisici. scratch
îți dai seama că nici draq nu adună cățeii călcați de mașini ca să îi incinereze
azi dimineață, când veneam la servici era să calc pe un cadavru de pisică aflat pe juma acoperit de zăpada proaspăt căzută
era moartă de câteva zile (că am văzut-o și ieri laugh ), dar rigidă din cauza gerului, așa că și dacă aș fi călcat pe ea, nu se lichefia Laughing
deci nu prea sunt convins că e o mare îngrămădeală pe la crematorii cu solicitări de incinerări de animale domestice

p.s. nu mai spun de faptul că pe lângă diferite ferme și mai ales abatoare, să te ferească domnu' să ajungi (nici măcar din întâmplare) pe la locurile oficial denumite "puț sec", unde angajații de la acele firme aruncă mortocăciunile și diferite resturi (în general oase, inclusiv capete - probabil e partea corpului cel mai puțin solicitată pe piață)

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Ian 08, 2013 2:57 pm

Chiar ma intrebam si eu ce o sa se intample dupa ce nu vor mai fi locuri in cimitire ? Ca mi se pare cam obscena practica de a-i scoate pe mortii vechi din morminte (cand nu mai plateste nimeni "chiria" pe mormant) pt. a ingropa mortii din prezent, cu urmasi in viatza, platitori de chirie. Si daca este atat de important ca mortul sa fie ingropat pt. a-si regasi oasele la judecata de apoi, invierea colectiva sau cum o fi atunci, nu intzeleg de ce au imprastiat moasthele sfintilor prin atatea locuri scratch Adica de ce ar fi permis sa se faca bucatzele-bucatzele si aschii scheletele de sfintzi insa este interzis sa fie facut cenusa trupul unui decedat ? I-am tot auzit pe bisercosi explicand de ce nu e permisa incinerarea, insa nimeni n-a avut tupeul sa-i intrebe care-i treaba cu moashtele astea, aschii si pilituri de oase date la pupat prin lacasurile de cult.

Eva Wu a păstrat camera fiului ei, de 17 ani, neschimbată de când acesta a murit de cancer. După decesul băiatului, femeia a făcut ceea ce ar fi vrut să se facă cu trupul ei după moarte. I-a transformat cenuşa într-un diamant.

"Sunt mai liniştită aşa şi simt că este lângă mine" , a menţionat Eva Wu.

Această linişte se datorează unei companii din Hong Kong, care confecţionează diamante din cenuşa celor decedaţi. Astfel, după deces trupul este incinerat, iar rămăşiţele sunt trimise la un laborator din Elveţia. Acolo cenuşa este filtrată, după care este expusă unor temperaturi şi presiuni extrem de înalte, iar după 9 ore apare un diamant de 4 karate. Costul total al operaţiunii este de 3.000 de dolari, sumă echivalentă cu preţul unei înmormântări în Hong Kong.

Mai este şi altceva ce trebuie de luat în considerare. Există foarte puţin spaţiu în Hong Kong. Chiar şi pentru cimitire. Iată de ce Guvernul permite ca trupurile neînsufleţite să fie înmormântate doar pe o perioadă de şase ani. După acest termen, acestea sunt exhumate şi incinerate, iar după, cum ştim, diamantele sunt veşnice.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Ian 08, 2013 4:12 pm

De altfel este clar ca tot balciul a fost cauzat de decizia de incinerare urmata de deciza BOR-ului ca nu se oficiaza slujba religioasa si de speculatiile cretine ca motivul incinerarii ar fi distrugerea ADN-ului( pt. a ingreuna un eventual proces de stabilire a paternitatii). Creierele unora au fost inflamate puternic prin decizia BOR-ului, in principal. Banuiala mea este ca d'aia s-a facut tambalau diversificat si regizat pt. ca Biserica sa iasa elegant din discutie, asmutzind credinciosii impotriva tinerei vaduve. Vadim si Becali au fost incredibil de activi , ca niste cani de paza ai BOR-ului. Babaciunea Iacob si alti prieteni comentatori au avut grija sa infiereze comportamentul vaduvei , Rromanelica TV a prezentat(probabil a si instigat) intens huidielile de la crematoriu si iata cum Biserica a iesit cu mainile curate din toata povestea ...

Mi-a placut insa de batranica Iolanda care a pus pe jar Patriarhia cand i-a acuzat de marshavenie bine Si ce frumos i-a laudat pe preotii catolici vazuti in Italia, tunsi , barbieriti, mirosind frumos, nu cu latze si barbi lungi, ca niste vagabonzi laugh M-a durut burta de ras cand am auzit-o Laughing Le-a tras-o babuska ca-n filmele cu prosti raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mar Ian 08, 2013 5:08 pm

delta a scris:azi dimineață, când veneam la servici era să calc pe un cadavru de pisică aflat pe juma acoperit de zăpada proaspăt căzută
era moartă de câteva zile (că am văzut-o și ieri laugh ), dar rigidă din cauza gerului, așa că și dacă aș fi călcat pe ea, nu se lichefia Laughing
Esti sigur ca nu era de pisica salbatica? Ca m-ar interesa, macar capul... Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mar Ian 08, 2013 5:08 pm

Cel mai bine a zis-o Crucişătoru': cică haita de cîini de pază ai democraţiei, recte (găo)jurnaliştii, se transformă pe zi ce trece într-o haită de hiene adulmecătoare de hoituri... raset

P.S. N-am mai pus ghilimele deoarece am citat din memorie... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mar Ian 08, 2013 5:19 pm

baso a scris:Taci. Ca incep sa-i dau dreptate lui Patapievici raset
Din cîte se vede, la faza asta, pupincuristu' băsist a nimerit-o destul de bine... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 7:49 am

Yo o iubesc pe sora Iolanda Laughing Chiar daca n-am vazut-o si i-am auzit doar vocea.
Pentru o batranica de 86 ani, are o minte proaspata ca a unui copil. Nu stiu si nu cred ca a invatzat-o sau ajutat-o cineva ce sa zica. Posibil insa ca faza cu spionul Patriarhiei din crematoriu sa-i fi fost servita iar femeia a relatat-o spontan, cu o suparare sincera si neagresiva. Iar cand i-a descris pe preotzii otrodoxiei,latzosi, in antiteza cu cei catolici, barbieriti si tunsi, mirosind frumos ...m-am simtit ca la emisiunea Copiii spun lucruri trasnite . A fost adorabila.raset Practic, ea a fost singura persoana din familia decedatului care a vorbit zilele acestea cu un curaj simplu si curat , fara patetism. Sunt convinsa ca a durut-o refuzul BOR-ului de a oficia vreo slujba religioasa, considerandu-l absurd . In tot cazul, rigiditatea Bisericii vizavi de incinerare a declansat tot taraboiul si rautatea viscerala a credinciosilor, asmutita impotriva vaduvei cu palton alb si fara batic pe cap, care nici macar sicriul nu l-a lasat descoperit pt. ca patibularii sa se filmeze cu mortul si sa se faleasca pe facebook ca au jucat in acelasi film, impreuna cu Sergiu Nicolaescu. laugh Pai nu ? Din iubire maxima pt. regizor se smiorcaiau unii si unele ca omul merita un alai imens(cat sa paralizeze circulatia macar in juma' de capitala) si un sobor de preotzi cum n-a vazut Bucurestiul si Parisul , asa, ca sa se transmita la toate posturileTV din Rromanelica, CNN, si etc., pe tot globul. Laughing Asta da reclama pentru BOR si pt. romanii crestinatzi de catre Sfantul Andrei Laughing Apropo de Veronica, in Pistruiatul, Sergiu Nicolaescu intrepreta rolul ilegalistului Andrei raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  (Still a)Live Mier Ian 09, 2013 8:25 am

baso a scris:Yo o iubesc pe sora Iolanda Laughing Chiar daca n-am vazut-o si i-am auzit doar vocea.
Pentru o batranica de 86 ani, are o minte proaspata ca a unui copil. Nu stiu si nu cred ca a invatzat-o sau ajutat-o cineva ce sa zica. Posibil insa ca faza cu spionul Patriarhiei din crematoriu sa-i fi fost servita iar femeia a relatat-o spontan, cu o suparare sincera si neagresiva. Iar cand i-a descris pe preotzii otrodoxiei,latzosi, in antiteza cu cei catolici, barbieriti si tunsi, mirosind frumos ...m-am simtit ca la emisiunea Copiii spun lucruri trasnite . A fost adorabila.raset Practic, ea a fost singura persoana din familia decedatului care a vorbit zilele acestea cu un curaj simplu si curat , fara patetism.
Nu m-ar mira s-o și vezi, în curând. Că vocea a făcut periplul televiziunilor, la fel de fel de ore și emisiuni.

PS: ȘI mie mi-a plăcut. La primele 2-3 intervenții. După care...am început să folosesc telecomanda.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 9:12 am

(Still a)Live a scris:
baso a scris:Yo o iubesc pe sora Iolanda Laughing Chiar daca n-am vazut-o si i-am auzit doar vocea.
Pentru o batranica de 86 ani, are o minte proaspata ca a unui copil. Nu stiu si nu cred ca a invatzat-o sau ajutat-o cineva ce sa zica. Posibil insa ca faza cu spionul Patriarhiei din crematoriu sa-i fi fost servita iar femeia a relatat-o spontan, cu o suparare sincera si neagresiva. Iar cand i-a descris pe preotzii otrodoxiei,latzosi, in antiteza cu cei catolici, barbieriti si tunsi, mirosind frumos ...m-am simtit ca la emisiunea Copiii spun lucruri trasnite . A fost adorabila.raset Practic, ea a fost singura persoana din familia decedatului care a vorbit zilele acestea cu un curaj simplu si curat , fara patetism.
Nu m-ar mira s-o și vezi, în curând. Că vocea a făcut periplul televiziunilor, la fel de fel de ore și emisiuni.

PS: ȘI mie mi-a plăcut. La primele 2-3 intervenții. După care...am început să folosesc telecomanda.

Nu stiu ce sa zic. Nu imi pare a fi o persoana dornica de mediatizare. Si nici nu are varsta la care sa-si mai doreasca asa ceva. Am priceput perfect contextul in care a dorit sa vorbeasca . Cel putzin, in privinta ei, a stopat pana acum orice posibile speculatii ale presei referitoare la intrigi legate de avere, tanara vaduva si eventualii alti mostenitori, copii ai defunctului, ca puncte de plecare pt. viitoare telenovele cu succes la publicul dornic de spectacol. Eu sper sa ramana asa si sa nu se lase manipulata ca sa apara la Acces direct sau Show Pacatos ori la alte rahaturi de emisiuni similare pt. spalarea rufelor in public. Banuiesc ca vor exista incercari sa o corupa in aceasta directie ca sa o transforme in personaj de circ.

In alta ordine de idei, imi place la nebunie o expresie folosita mai nou de fii-mea si de prietenii ei cand careva incepe sa bata campii, se lauda prosteste, abereaza, latra sau comenteaza porceste :Marsh acas' ! Laughing Scurta si la obiect; nici nu se cearta cu aia si nici nu-i
injura raset Doar le taie sonorul. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Mier Ian 09, 2013 9:57 am

baso a scris:Nu imi pare a fi o persoana dornica de mediatizare. Si nici nu are varsta la care sa-si mai doreasca asa ceva.
Yo nu m-aş baza aşa de tare pe vîrstă... raset

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mier Ian 09, 2013 10:16 am

Dracu' gol a scris:Cel mai bine a zis-o Crucişătoru': cică haita de cîini de pază ai democraţiei, recte (găo)jurnaliştii, se transformă pe zi ce trece într-o haită de hiene adulmecătoare de hoituri... raset

P.S. N-am mai pus ghilimele deoarece am citat din memorie... raset

Pai, daca nu se da ceva de speriat sau de ras cu politicieni, tra sa existe cel putzin o moartea zilei spectaculoasa, un accident teribil, un viol...Imi place si atentionarea, spusa pe un ton solemn de stiriste , cu capul usor plecat, o privire trista si pioshenie in glas :Va avertizam ca urmeaza imagini shocante Laughing La cata emotie au in ei ,stiristii si reporterii de teren, ma gandesc ca sunt si mari consumatori de distonocalm si rudotel. Laughing Nu cre' ca e usor sa te zbati a fi primul sau printre primii care filmeaza si povesteste despre grozavii din astea...Tra sa intri in atmosfera locului, sa filmezi detalii morbide, sa stii cum sa-ti modulezi vocea pt. a transmite cat mai bine emotzia, o adevarata regie si actorie treaba asta...

Aseara, un reporter povestea atat de frumos cum o eleva a cazut de la etaj si cu toporul au desprins-o din zapada inghetzata. Nu se stie cum s-a intamplat grozavia; o fi fost beata si s-a sinucis din dragoste, o fi fost somnambula...Reporterul pasea incet prin zapada , parca sa nu destrame vraja si cu un glas solemn ne-a aratat locul in care a zacut atatea ore trupul fetei in zapada; dintr-o data s-a facut "zoom" pe locul ala si au urmat cateva secunde de liniste emotionanta cu zapada inghetzata. Lipsea doar trupul fetei in decorul hibernal, insa emotia intensa a reporterului si a cameramanului bazaia imaginatiza telespectatorului. Pentru mai multa siguranta, au avut grija si sa compenseze lipsa de imaginatiei a prostimii telespectatoare, reconstituind pe calculator scena. Adica telespectatorii sa vada desenul animat pt. a pricepe cum a cazut fata de la etaj . Cu alte cuvinte, pe langa reporter si cameraman, la un reportaj din asta contribuie si IT-istul grafician, consumator si el de rudotel. Ori poate IT-istul este alcoolic si se trateaza cu tarie dupa fiecare desen animat explicativ pe care-l face ca sa priceapa to(n)tzi, si cei mari si cei mici, cum se moare ca sa devii star TV pt. o zi ,doua, maxim trei laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 8 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 34 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum