SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

diverse

+9
Vasile
aurora
RocketQu33n
Dracu' gol
Armand
lolo
Anahoret
delta
ENKI
13 participanți

Pagina 28 din 34 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34  Urmatorul

In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Mar Noi 30, 2010 4:39 pm

Armand a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
aurora a scris: La Mulţi Ani, cu petrecere la maxim, celor care se numesc Andreea sau Andrei!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Poate Pleșu... poate Marga... Laughing
Cred ca si Andrada, totusi. scratch [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mulțam fain [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , să-ți trăiască și ție copiii, că ei n-au nicio vină! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cheer La mulţi!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Armand Mar Noi 30, 2010 4:47 pm

(Still a)Live a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] La mulţi!
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  aurora Mar Noi 30, 2010 5:23 pm

Armand a scris:
(Still a)Live a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] La mulţi!

La mULTI mULTI aNI CU SANATATE SI MULLLTEEEE BUCURII !!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Armand Mar Noi 30, 2010 5:37 pm

aurora a scris:
Armand a scris:
(Still a)Live a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] La mulţi!

La mULTI mULTI aNI CU SANATATE SI MULLLTEEEE BUCURII !!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Să fie pentru toți Andreii, Andreele și Andradele! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (Dar pentru a mea, înmiit, fiindcă-i a mea... și fiindcă peste 2 zile e și aniversarea zilei ei de naștere! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mar Noi 30, 2010 7:38 pm

Armand a scris:Să fie pentru toți Andreii, Andreele și Andradele! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (Dar pentru a mea, înmiit, fiindcă-i a mea... și fiindcă peste 2 zile e și aniversarea zilei ei de naștere! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )
Să-ţi trăiască şi să fie fericită! Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mar Noi 30, 2010 7:43 pm

(Still a)Live a scris:Treaba e că, pentru românii ortodocşi, este un sfânt foarte important, căci e cel care a creştinat locuitorii acestor meleaguri.
Sunt botezat ortodox dar pentru mine Sf. Andrei nu este deloc important. Cu creştinarea... este de discutat, la fel ca şi cu latinizarea.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Armand Mar Noi 30, 2010 8:00 pm

Anahoret a scris:Să-ţi trăiască şi să fie fericită! Very Happy

Mulțumesc, la fel! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mar Noi 30, 2010 8:03 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Treaba e că, pentru românii ortodocşi, este un sfânt foarte important, căci e cel care a creştinat locuitorii acestor meleaguri.
Sunt botezat ortodox dar pentru mine Sf. Andrei nu este deloc important. Cu creştinarea... este de discutat, la fel ca şi cu latinizarea.
Yo nu pricep cum naiba pot unii să pupe-ntr-o veselie bucăți dintr-un cadavru și să mai fie și mândri de ceea ce au făcut? confused

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mar Noi 30, 2010 8:17 pm

delta a scris:Yo nu pricep cum naiba pot unii să pupe-ntr-o veselie bucăți dintr-un cadavru și să mai fie și mândri de ceea ce au făcut? confused
Chestia asta am discutat-o astăzi cu un teolog. Este mult de vorbit/scris. L-am "zgândărit" puţin spunând că închinarea la Sfintele Moaşte aduce cam a vrăjitorie şi a idolatrism, în sensul că ne închinăm la ceva concret şi lumesc. El a avut argumentarea lui şi, chiar dacă nu m-a convins, mi-a plăcut discuţia. bine

Însă practica asta a moaştelor este specific ortodoxă pe filieră grecească. Din câte am înţeles, catolicii şi alte "ramuri" creştine nu au cultul rămăşiţelor. Sper să-l mai prind pe tip în toane bune şi să-i mai pun nişte întrebări "edificatoare". Edificatoare pentru mine, se înţelege! Very Happy

Şi acum... ca amuzament. Dacă s-ar număra riguros moaştele Sf. Mare Mucenic Gheorghe, spre exemplu, s-ar putea să se constate că sfântul avea de două ori mai multe oase decât un creştin obişnuit! raset

Din punctul meu de vedere problema este foarte simplă: crezi în Dumnezeu sau nu. Restul este balet. vesel
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Noi 30, 2010 8:25 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Treaba e că, pentru românii ortodocşi, este un sfânt foarte important, căci e cel care a creştinat locuitorii acestor meleaguri.
Sunt botezat ortodox dar pentru mine Sf. Andrei nu este deloc important. Cu creştinarea... este de discutat, la fel ca şi cu latinizarea.
Yo nu pricep cum naiba pot unii să pupe-ntr-o veselie bucăți dintr-un cadavru și să mai fie și mândri de ceea ce au făcut? confused

Nu te mai mira asa, de pupatul moastelor . Laughing Japonezii sunt si mai ciudati; aia pupa chiloti purtati de eleve raset Cica s-a format o adevarata industrie in acest sens laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Japonezii au gusturi ciudate. Mai nou, de la automatele de pe străzi sau chiar din unele magazine, doritorii pot să achiziţioneze chiloţii folosiţi ai elevelor.

Cumpărătorul selectează produsul dorit în funcţie de poza tinerei care a purtat obiectul de lenjerie, să introducă fisele în aparatele care se găsesc pe stradă şi să primească chiloţii doriţi. În magazine sunt vânduţi pe sub mână. Elevele doritoare să-şi vândă lenjeria se duc la magazin, predau produsul şi o poza, după care aceştia sunt ambalaţi şi... vânduţi.


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mar Noi 30, 2010 8:34 pm

baso a scris:Nu te mai mira asa, de pupatul moastelor . Laughing Japonezii sunt si mai ciudati; aia pupa chiloti purtati de eleve raset Cica s-a format o adevarata industrie in acest sens laugh
Lasă-i pe japonezi că tot ei au şi sărbătorarea "prunei"! Laughing Cred că s-a mai scris despre asta în Neimportant.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  aurora Mar Noi 30, 2010 9:58 pm

Si a mai plecat o zi din anul asta...

Maine, 1 decembrie... ziua nationala a Romaniei... se bucura cineva?!?
da, cei care maine stau acasa, adica nu merg la servici!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Varianta integrală a documentarului "Kapitalism - reţeta noastră secretă",
în regia lui Alexandru Solomon, va fi transmisă de postul de televiziune HBO
de Ziua Naţională a României, 1 Decembrie, de la ora 20.00.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Evenimentul are loc la un an de la difuzarea în premieră
a celui mai nou documentar semnat de regizorul Alexandru Solomon
pe postul de televiziune franco-german Arte.

După ce a fost nominalizat la premiile Prix Europa,
„Kapitalism - Reţeta noastră secretă", în regia lui Alexandru Solomon,
a fost inclus în competiţia "Between the Seas" a Festivalului Internaţional de Film Documentar Jihlava.
În plus pelicula a fost proiectată şi la Festivalulul Internaţional de Film de la Bratislava
iar luna viitoare va fi prezentată la Watch Docs Varşovia (3-12 decembrie 2010).

„Kapitalism - Reţeta noastră secretă" descrie parcursul nostru de la comunism
la o economie originală de piaţă.
Şi cine ştie mai bine cum a fost drumul decât câştigătorii?
Filmul îi adună laolaltă pe câţiva magnaţi din România
şi încearcă să afle ce i-a mânat pe ei în luptă.
Urmăriţi-i la ei acasă, în reuniuni de afaceri sau în croazieră cu iahtul - şi aflaţi care e reţeta lor.

La noi, Capitalismul începe cu litera K - un cocktail exotic în care se amestecă banii,
puterea şi trecutul comunist. Printre "actorii" documentarului se numără
Dinu Patriciu, George Becali, Dan Voiculescu şi Dan Diaconescu.

Alexandru Solomon este unul dintre cei mai importanţi regizori de film documentar din România.
În ultimii ani a semnat regia a peste zece documentare de lung şi scurtmetraj,
printre care "Marele jaf comunist", "Război pe calea undelor" şi "Apocalipsa după şoferi".

În plus, faţă de varianta care va fi difuzată de HBO,
un DVD include 95 de minute de material inedit, nedifuzat până acum.
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  aurora Mar Noi 30, 2010 9:58 pm

1 decembrie 2010

"Este aberant să crezi că în numai 20 de ani
se cultivă nişte sentimente care să dea o dimensiune profundă zilei de 1 Decembrie.
Românii nu le au încă.
La noi au fost în ultima sută de ani vreo trei-patru sărbători naţionale diferite. E cam mult."

Alfred Bulai = sociolog

Eu m-am născut la Alba Iulia şi locuiesc la Cluj.
O să sărbătoresc ziua naţională a României prin muncă pentru că am o grămadă de treabă la birou.
Şi o să pun la geam steagul Transilvaniei ... în bernă...
pentru că la 1 Decembrie 1918 Transilvania a ieşit din civilizaţia austriacă
şi a intrat în jegul balcanic de pe Dâmboviţa.


Să sărbătoriţi bine ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  aurora Mar Noi 30, 2010 9:59 pm

MERITĂ, ascultă...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mier Dec 01, 2010 7:19 am

Tehnic, Marea Unire s-a înfăptuit pe 24 decembrie 1918, când regele Ferdinand I al României a emis "Decretul de Unire a Transilvaniei cu Vechea Românie", dar asta-i altă mâncătorie de peşte. Din punctul meu de vedere, dacă am asimila ziua unui stat cu naşterea unui om, apoi Ziua României ar trebui să fie ori 24 ianuarie ori 9 mai, ambele date fiind legate de naşterea statului român modern. Dar cum nu sunt nici politician şi nici sociolog las Ziua Naţională aşa cum e... Să ne trăiască şi să ne dea Dumnezeu minte, că aia ne lipseşte! Laughing
Aurora a scris:Evenimentul are loc la un an de la difuzarea în premieră a celui mai nou documentar semnat de regizorul Alexandru Solomon pe postul de televiziune franco-german Arte.
De când cei de la UPC mi-au "îmbunătăţit" pachetul cu canale TV am pierdut Arte şi mă oftic!
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Armand Mier Dec 01, 2010 7:37 am

[quote="Anahoret"] Să ne trăiască şi să ne dea Dumnezeu minte, că aia ne lipseşte! Laughing
[quote]

Să ne trăiaască, de acord până aici! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Deloc de acord că ceea ce ne lipsește este mintea.... Crying or Very sad
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mier Dec 01, 2010 7:44 am

Armand a scris:
Anahoret a scris: Să ne trăiască şi să ne dea Dumnezeu minte, că aia ne lipseşte! Laughing

Să ne trăiaască, de acord până aici! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Deloc de acord că ceea ce ne lipsește este mintea.... Crying or Very sad
Bine, Dolo, rectific: să ne dea Dumnezeu înţelepciune, că aia ne lipseşte!

Acum e mai bine? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Armand Mier Dec 01, 2010 7:58 am

Anahoret a scris:
Armand a scris:
Anahoret a scris: Să ne trăiască şi să ne dea Dumnezeu minte, că aia ne lipseşte! Laughing

Să ne trăiaască, de acord până aici! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Deloc de acord că ceea ce ne lipsește este mintea.... Crying or Very sad
Bine, Dolo, rectific: să ne dea Dumnezeu înţelepciune, că aia ne lipseşte!

Acum e mai bine? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se poate, Anahoret... Fiindcă asta (înțelepciunea) e un amestec de suflet, minte și educație (când zic educație, nu mă refer nici la instrucție ca acumulare de informație, nici la sistemul în sine!).
Eu nu zic că am dreptate... doar că asta e părerea mea... Pe noi nu mintea ne încurcă ci ghiveciul din suflete!
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  aurora Mier Dec 01, 2010 8:52 am

La mulţi ani tuturor românilor, oriunde v-aţi afla! de ziua României!


aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Mier Dec 01, 2010 11:23 am

Pentru că iubesc ţara asta din tot sufletul, tot din tot sufletul îi urez să aibă mulţi ani, să ajungă aşa cum merită: frumoasă, admirată, curată! Şi...să rămână a românilor! LA MULŢI ANI, măi Românie!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 01, 2010 2:06 pm

(Still a)Live a scris:Şi...să rămână a românilor!

Stii ce a spus presedintele Germaniei, Christian Wullff, cand s-au sarbatorit 20 de ani de la unirea Germaniei de Est cu cea de Vest? Ca Germania are o istorie crestino-iudaica, dar ca intre timp apartine si islamul tarii. Si nu e doar gargara, nationalismul este vazut foarte prost acolo iar extremistii sunt marginalizati. Romania e, insa, cu 10 ani inaintea tuturor, "poponari" ca Djuvara habar n-au ce vorbesc. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bundespräsident Christian Wulff hat in seiner Rede zum 20. Jahrestag der deutschen Einheit vor der Ausgrenzung von Zuwanderern gewarnt. Deutschland habe eine christlich-jüdische Geschichte, sagte Wulff. „Aber der Islam gehört inzwischen auch zu Deutschland.“ Wulff würdigt [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]:„Ich verneige mich vor allen, die für die Freiheit gekämpft haben. (...) Ihr Mut hat die ganze Welt beeindruckt. Sie mussten ihr Leben von Neuem beginnen. Sie haben es getan. Das ist bis heute nicht ausreichend gewürdigt worden.“Großer Applaus, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]wird zusehends sicherer, dann spricht er über [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] – die zwischen Zuwanderern und Einheimischen.„Manche Unterschiede lösen Ängste aus, leugnen dürfen wir sie nicht. Doch trotzdem kann es gar nicht oft genug gesagt werden: Ein freiheitliches Land wie unseres – es lebt von der Vielfalt.“ Und fordert: „Vielfalt schätzen, Risse in unserer Gesellschaft schließen (...) Das ist die Aufgabe der [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] – heute!“Der Bundespräsident deutet den Ruf der Ostdeutschen „Wir sind ein Volk“ neu, aktueller
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mier Dec 01, 2010 2:16 pm

Anahoret a scris:
Armand a scris:
Anahoret a scris: Să ne trăiască şi să ne dea Dumnezeu minte, că aia ne lipseşte! Laughing
Să ne trăiaască, de acord până aici! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Deloc de acord că ceea ce ne lipsește este mintea.... Crying or Very sad
Bine, Dolo, rectific: să ne dea Dumnezeu înţelepciune, că aia ne lipseşte!
Acum e mai bine? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Când omu' are parte de țâțe & vagin se plânge de lipsa înțelepciunii și invers. laugh
Adică și cu ....-. ..., și cu sufletu'-n rai? vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Mier Dec 01, 2010 2:17 pm

RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:Şi...să rămână a românilor!

Stii ce a spus presedintele Germaniei, Christian Wullff, cand s-au sarbatorit 20 de ani de la unirea Germaniei de Est cu cea de Vest? Ca Germania are o istorie crestino-iudaica, dar ca intre timp apartine si islamul tarii. Si nu e doar gargara, nationalismul este vazut foarte prost acolo iar extremistii sunt marginalizati. Romania e, insa, cu 10 ani inaintea tuturor, "poponari" ca Djuvara habar n-au ce vorbesc. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Văd că eşti la vânătoare azi. Te rugasem, parcă, să mă mai scuteşti, din când în când... bine
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Armand Mier Dec 01, 2010 2:19 pm

delta a scris:Când omu' are parte de țâțe & vagin se plânge de lipsa înțelepciunii și invers. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adică și cu ....-. ..., și cu sufletu'-n rai? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uite, Anahoret, o mostră de minte... Cum ai putea nega genialitatea care zace într-un cufăr de lemn prețios ca_capu_lu Delta???!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 01, 2010 2:27 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:
Armand a scris:
Anahoret a scris: Să ne trăiască şi să ne dea Dumnezeu minte, că aia ne lipseşte! Laughing
Să ne trăiaască, de acord până aici! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Deloc de acord că ceea ce ne lipsește este mintea.... Crying or Very sad
Bine, Dolo, rectific: să ne dea Dumnezeu înţelepciune, că aia ne lipseşte!
Acum e mai bine? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Când omu' are parte de țâțe & vagin se plânge de lipsa înțelepciunii și invers. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adică și cu ....-. ..., și cu sufletu'-n rai? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Vroiai sa se planga de lipsa vreunui fier in vagin? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PS: Sorry, d_d... Laughing

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Armand Mier Dec 01, 2010 2:33 pm

RocketQu33n a scris:
Vroiai sa se planga de lipsa vreunui fier in vagin? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PS: Sorry, d_d... Laughing

Nu-mi dau seama unde pare că mă plâng eu de ceva scratch ... Dar delta, cu siguranță, își dorește mereu chestii kinky... că altfel zice că viața-i boring! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 01, 2010 2:44 pm

Armand a scris:
RocketQu33n a scris:
Vroiai sa se planga de lipsa vreunui fier in vagin? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PS: Sorry, d_d... Laughing

Nu-mi dau seama unde pare că mă plâng eu de ceva scratch ... Dar delta, cu siguranță, își dorește mereu chestii kinky... că altfel zice că viața-i boring! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cand vine vorba de tate si vagin, cu siguranta ca nu e singurul barbat care si le doreste. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mier Dec 01, 2010 3:22 pm

RocketQu33n a scris:Cand vine vorba de tate si vagin, cu siguranta ca nu e singurul barbat care si le doreste. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu, spre exemplu, nu-mi doresc să am nicuna dintre cele două oferte. Mă mulţumesc cu ce m-a dotat natura! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  (Still a)Live Mier Dec 01, 2010 3:28 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Cand vine vorba de tate si vagin, cu siguranta ca nu e singurul barbat care si le doreste. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu, spre exemplu, nu-mi doresc să am nicuna dintre cele două oferte. Mă mulţumesc cu ce m-a dotat natura! raset
laugh
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mier Dec 01, 2010 5:13 pm

RocketQu33n a scris:
Armand a scris:
RocketQu33n a scris:
Vroiai sa se planga de lipsa vreunui fier in vagin? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]PS: Sorry, d_d... Laughing
Nu-mi dau seama unde pare că mă plâng eu de ceva scratch ... Dar delta, cu siguranță, își dorește mereu chestii kinky... că altfel zice că viața-i boring! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cand vine vorba de tate si vagin, cu siguranta ca nu e singurul barbat care si le doreste. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Păi, doar nu ai vrea să-mi doresc o pereche de testicule? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 28 Empty Re: diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 34 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum