SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Trompetele dă partid şi dă stat...

+9
(Still a)Live
RocketQu33n
Vasile
baso
Armand
Dracu' gol
ENKI
delta
Anahoret
13 participanți

Pagina 12 din 28 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 28  Urmatorul

In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Oct 01, 2011 5:53 pm

ENKI a scris:Moama, sa vezi ce distractie urmeaza p-acolo, acum ca imbecilul comandant nava a fost ridicat la rangul de moderator. laugh
păi, dacă a ajuns clona tractoristului la butoane, nu-i exclus să se cam restrângă spectrul de postări la alea care conțin doar elogii la adresa comandantului suprem al plaiurilor mioritice... așa că dacă a reușit să transforme-n forumortăciune tapalabistul hoț nou, urmează și cel de la irealitatea celui cu râs șobolaniu

P.S. unde naiba era vorba la un moment dat că portocăcănarii discutau (sau lansau) ceva politică de a domina cât mai mare parte a blogosferei autohtone?

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Oct 02, 2011 8:36 am

portocăcănarul ăsta nu și-a dat seama că fredonează cu plăcere poezioara totalitară:
dai în noi, deci dai în mine,
dai în fabrici și uzine!


P.S. aștept să văd când vor milita pe față rahații ăștia cu ochi pentru cenzurarea a orice face referire cu conotații negative la adresa vreunui partid sau a vreunui politician (nu mai spun de mărețul conducător suprem al tâmpiților mioritici de teapa gorobetelui)
gorobetele a scris:Vezi domnule? Exact acelaşi motiv îl poate invoca şi Cârco. Din cele citite de mine pe forum, el nu a făcut decât să răspundă provocărilor, folosindu-se de chiar vocabularul preopinenţilor.
Dumneata (alături de gaşca care te susţine = delta&uloş) te foloseşti de o strategie mai elaborată. Jigneşti indirect, lovind partenerii în afectiv. Nu dai nume, în schimb porcăieşti întreaga categorie din care ştii prea bine că face parte şi conlocutorul. Rezultatul este taman cel scontat de dumneata. Provoci iritare şi reacţie. De cele mai multe ori, imaginaţia tălică o ia razna, rezultând nişte non fapte, argumentate prin....nimic. Tonul folosit şi subiectivismul deşănţat, preum şi atitudinea gratuit provocatoare, au darul de a isca acumulări de presiune morală. Şi tot tălică eşti cel care se miră (cică) atunci când acestea răbufnesc.
De ani de zile de când ne "cunoaştem", nu ai pus vreun link în sprijinul afirmaţiilor expuse. La întrebări, răspunzi cu alte întrebări, ocolind concretul. Ba mai mult, cu fiecare răspuns ai grijă să mai arunci încă o sămânţă de scandal.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )


Ultima editare efectuata de catre delta in Dum Oct 02, 2011 9:07 am, editata de 1 ori

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Dum Oct 02, 2011 8:46 am

delta a scris:portocăcănarul ăsta nu și-a dat seama că fredonează cu plăcere poezioara totalitară:
dai în noi, deci dai în mine,
dai în fabrici și uzine!


P.S. aștept să văd când vor milita pe față rahații ăștia cu ochi pentru cenzurarea orice face referire cu conotații negative la adresa vreunui partid sau a vreunui politician (nu mai spun de mărețul conducător suprem al tâmpiților mioritici de teapa gorobetelui)

Indivizii astia sunt pur si simplu gretzosi.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Oct 09, 2011 8:53 am

drace, degeaba ai încerca să le atragi atenția asupra faptului că soluția nu este bannarea celor care nu-l slăvesc pe matol cel puțin continuu... pe motiv că nu-l pupă pe promovatorul de nepotism în spațiul interbucal
flocÎnG a scris:
portocăcănarul canCanadian a scris:Au disparut postacii? Sau trezoreria are probleme .... chiar in partid?
Au disparut atit postacii cit si mustele de forum. Cred ca mai degraba e vorba de degringolada de la RTv, prea s-a intimplat minunea odata cu acutizarea scandalului de acolo. Probabil ca nu se stie inca cine si daca mai plateste, ca doar n-or sa presteze moca...
MegaBytu a scris:În schimb, karkalacii de forum proliferează...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Lun Oct 10, 2011 4:33 pm

drace, te-ai și găsit cărui pedelimbric să-i atragi atenția asupra faptului că - de plictisul care i-a apucat și fără să fie pe forumortăciunea tractoristului tapalabist - au început să se dea de gol ? laugh pupinbăsiștii... laugh
MegaBytu a scris:
TB a.k.a. porocăcănaru' canCanadian a scris:gorro TV a ramas si ramine principalul mod de manipulare a romanului.
Dacă ar fi să ne luăm după ceea ce sicrii matale acilea, ar trebui să-l omorîm cu pietre pe bietu' firobuzist...

P.S. Deşi, dacă stau să mă gîndesc mai bine, nu eşti prea departe de adevăr...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Apropo, nu cumva este o undă de regret în fraza de mai jos (în sensul că acestui bou îi pare rău că au ieșit oamenii în stradă pentru a susține schimbarea regimului)?

TB a.k.a. porocăcănaru' canCanadian a scris:Nu uita ca asa au fost scosi in strada si in 1998.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 11, 2011 10:13 am

delta a scris:drace, te-ai și găsit cărui pedelimbric să-i atragi atenția asupra faptului că - de plictisul care i-a apucat și fără să fie pe forumortăciunea tractoristului tapalabist - au început să se dea de gol ? laugh pupinbăsiștii... laugh
Dacă imbecilu' ăla o duce atît de bine pe cît se laudă, înseamnă că şi-n Ca(ca)nada conduc trebile tot un fel de portocăcănari... veselie

P.S. Yo, însă, am o bănuială că de pe contu' ăla sicrie tot un pedelimbist isteric băş(t)inos... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mar Oct 11, 2011 8:21 pm

Dracu' gol a scris:
delta a scris:drace, te-ai și găsit cărui pedelimbric să-i atragi atenția asupra faptului că - de plictisul care i-a apucat și fără să fie pe forumortăciunea tractoristului tapalabist - au început să se dea de gol ? laugh pupinbăsiștii... laugh
Dacă imbecilu' ăla o duce atît de bine pe cît se laudă, înseamnă că şi-n Ca(ca)nada conduc trebile tot un fel de portocăcănari... veselie

P.S. Yo, însă, am o bănuială că de pe contu' ăla sicrie tot un pedelimbist isteric băş(t)inos... raset
păi, tu ai impresia că unu' ajuns în Canada chiar nu are altceva de făcut decât să scrie pe forumul de la realitatea, iar când ia acolo o pauză atunci să posteze pe blogul lui Ciutacu? laugh

portocăcănarul TB a.k.a. canCanadianul a scris:Sa vezi ce ofticat ii unu Ciutacu..... i-am scris pe blog cu nicul Der Be Deul Dra Cu Lui si mi-a sters mesajele..............
Daca il scrii intreg nu merge.
Cica nu-i plac chinezii....................
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 11, 2011 9:25 pm

Păduchele înjurăcios ie întruchiparea perfectă a unui butoi plin cu rahat... veselie

Gerula ăl hâtru a scris:Unde ai vazut injuraturi ,tembelule ?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mar Oct 11, 2011 10:08 pm

Dracu' gol a scris:Păduchele înjurăcios ie întruchiparea perfectă a unui butoi plin cu rahat... veselie

Gerula ăl hâtru a scris:Unde ai vazut injuraturi ,tembelule ?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asta-i pe modelul Becali "El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat”. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Dracu' gol Mier Oct 12, 2011 7:34 am

baso a scris:
Dracu' gol a scris:Păduchele înjurăcios ie întruchiparea perfectă a unui butoi plin cu rahat... veselie

Gerula ăl hâtru a scris:Unde ai vazut injuraturi ,tembelule ?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asta-i pe modelul Becali "El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat”. Laughing
Era vorba de asumarea împrăştierii propriilor dejecţii... shock


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Mier Oct 12, 2011 7:44 am, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Dracu' gol Mier Oct 12, 2011 7:43 am

Dobitocu' ăsta-i la fel de maro şi de insipid ca şi fraxu... raset
Flocu' a scris:Cit de mizerabila iti e viata ? Cum iti e traiul tot mai dificil ? In ce fel sint asupriti romanii ? Tie iti merge rau ? Atunci cum de ai bani de net si calculator ? Maninci coaja de copac ? Ce specie ? Prin ce definesti viata mizerabila ? Ai incercat sa te detasezi de "informatiile" primite la televizor, sa vezi daca si in lipsa lor viata iti este la fel de mizerabila ? Spune ceva concret, ca de vorbe goale invatate de la Antena3 si RTv sintem satui...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Dracu' gol Mier Oct 12, 2011 8:10 am

Probabil că idiotu' ăsta îşi închipuie c-o fi cineva dornic să discute cu el despre statuia pe care vrea să i-o ridice karkaletelui elodios... raset
mirceam a scris:Pacat ca tratezi asa superficial un asemenea subiect. Mie mi-au placut intotdeauna intilnirile la o cafea, o bere sau la o sueta. Am constatat doar ca multora le este toata jena de opiniile pe care le imprastie pe forum si din acest motiv evita contactul cu lumea forumistica reala. Mie nu mi-e frica de raspundere si imi sustin opiniile si in societatea civila si in cea virtuala... Mi-ar fi placut sa ne fi provocat la o intilnire forumistica... chiar si tematica.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mier Oct 12, 2011 8:35 am

Dracu' gol a scris:Dobitocu' ăsta-i la fel de maro şi de insipid ca şi fraxu... raset
Flocu' a scris:Cit de mizerabila iti e viata ? Cum iti e traiul tot mai dificil ? In ce fel sint asupriti romanii ? Tie iti merge rau ? Atunci cum de ai bani de net si calculator ? Maninci coaja de copac ? Ce specie ? Prin ce definesti viata mizerabila ? Ai incercat sa te detasezi de "informatiile" primite la televizor, sa vezi daca si in lipsa lor viata iti este la fel de mizerabila ? Spune ceva concret, ca de vorbe goale invatate de la Antena3 si RTv sintem satui...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
păi, dacă s-a săturat de "vorbe goale invatate de la Antena3 si RTv" de ce naiba se uită practic la toate emisiunile de pe acele două posturi TV? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Vin Oct 14, 2011 4:50 pm

portocăcănarul amic al tractoristului tapalabist se smiorcăie din cauză că dacă au rămas pe acolo practic doar pupinbăsiști devine din ce în ce mai clar că site-ul (ne)administrat de ăla cu râs șobolaniu se transformă într-o forumortăciune ca ăla de pe hoț nou? veselie
gorrobetele a scris:Pe vremea când acest forum se afla în reparaţie capitală, mulţi dintre useri îi plângeau de dor. Ba că ar fi cel mai vizibil, ba că are cei mai muţi vizitatori, ba că e cel mai interesant, ba că una, ba că alta.
Iată rezultatele "resuscitării" lui.
O bună parte dintre noi au apelat la funcţia Ignore, pt a se elibera de starea de disconfort creată de crucişătoarele aflate în serviciu. Alţii s-au cam săturat să tot bată toaca la nişte babe surde. Prima pagină e ocupată în permanenţă de threaduri prăfuite, care adună noi şi noi postări aruncate în doru' lelii. În loc de comentarii referitoare la subiectele zilei, ne lovim mereu şi mereu de aceleaşi grohăituri imberbe ale angajaţilor.
Michele aruncă la plezneală cerşafuri lipsite de noimă (a se vedea cel despre datoria externă a României, de peste 100 de miliarde de €), după care se apucă de scuipat coji de seminţe în capetele celor care se îndură să răspundă.
Aici lumina s-a stins cam de multişor. Geaba pui thread după thread despre corupţia din justiţie. După o jumătate de oră, au ieşit deja din pagină.
Care ar putea fi motivul pt care să ne mai spargem în figuri, postând subiecte din cele mai interesante, dacă în final concluzia remanentă e aceea că tot Băse e de vină?
M-am săturat să iau act de alcătuirea noului dicţionar anti băsist.
Oameni buni, recunoaşteţi! Cioclii forumului şi-au făcut datoria aşa cum scrie la carte. Ne-au îndepărtat sevindu-ne veninul cu linguriţa. Se vede de la o poştă că sunt şcoliţi cu temeinicie. Au profitat din plin de faptul că au la dispoziţie 24/7, ca amploaiaţi cu normă întreagă, faţă de restul lumii, care mai are şi alte treburi de făcut.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Vin Oct 14, 2011 6:10 pm

delta a scris:portocăcănarul amic al tractoristului tapalabist se smiorcăie din cauză că dacă au rămas pe acolo practic doar pupinbăsiști devine din ce în ce mai clar că site-ul (ne)administrat de ăla cu râs șobolaniu se transformă într-o forumortăciune ca ăla de pe hoț nou? veselie
gorrobetele a scris:Pe vremea când acest forum se afla în reparaţie capitală, mulţi dintre useri îi plângeau de dor. Ba că ar fi cel mai vizibil, ba că are cei mai muţi vizitatori, ba că e cel mai interesant, ba că una, ba că alta.
Iată rezultatele "resuscitării" lui.
O bună parte dintre noi au apelat la funcţia Ignore, pt a se elibera de starea de disconfort creată de crucişătoarele aflate în serviciu. Alţii s-au cam săturat să tot bată toaca la nişte babe surde. Prima pagină e ocupată în permanenţă de threaduri prăfuite, care adună noi şi noi postări aruncate în doru' lelii. În loc de comentarii referitoare la subiectele zilei, ne lovim mereu şi mereu de aceleaşi grohăituri imberbe ale angajaţilor.
Michele aruncă la plezneală cerşafuri lipsite de noimă (a se vedea cel despre datoria externă a României, de peste 100 de miliarde de €), după care se apucă de scuipat coji de seminţe în capetele celor care se îndură să răspundă.
Aici lumina s-a stins cam de multişor. Geaba pui thread după thread despre corupţia din justiţie. După o jumătate de oră, au ieşit deja din pagină.
Care ar putea fi motivul pt care să ne mai spargem în figuri, postând subiecte din cele mai interesante, dacă în final concluzia remanentă e aceea că tot Băse e de vină?
M-am săturat să iau act de alcătuirea noului dicţionar anti băsist.
Oameni buni, recunoaşteţi! Cioclii forumului şi-au făcut datoria aşa cum scrie la carte. Ne-au îndepărtat sevindu-ne veninul cu linguriţa. Se vede de la o poştă că sunt şcoliţi cu temeinicie. Au profitat din plin de faptul că au la dispoziţie 24/7, ca amploaiaţi cu normă întreagă, faţă de restul lumii, care mai are şi alte treburi de făcut.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Citind pasajul bolduit, nu pot decat sa concluzionez ca individul este un bou fara creier. raset Din moment ce scrie intruna p'acolo, tze zitze imbetzilu' ? Ca i-a indepartat cineva pe danshii , oranjgutanii, de pe forum ? laugh
Asta are vise erotice cu Ku Klux Klanul si se mandreste ca l-au violat fantomele tzuguiate ? laugh


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Vin Oct 14, 2011 6:47 pm

Clar laugh Jigodiile zombie -activiste de partid se smiorcaie si suspina ,victimizandu-se neconsolate, ca pana si "cioclii" s-au plictisit de cretinismul lor, lasandu-i sa moara cat se poate de natural laugh Caci: fiecare pasariche pe limba ei piere. Amin. end

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty cum ma cum

Mesaj  calator Mier Oct 19, 2011 9:47 am

baso a scris:
delta a scris:portocăcănarul amic al tractoristului tapalabist se smiorcăie din cauză că dacă au rămas pe acolo practic doar pupinbăsiști devine din ce în ce mai clar că site-ul (ne)administrat de ăla cu râs șobolaniu se transformă într-o forumortăciune ca ăla de pe hoț nou? veselie
gorrobetele a scris:Pe vremea când acest forum se afla în reparaţie capitală, mulţi dintre useri îi plângeau de dor. Ba că ar fi cel mai vizibil, ba că are cei mai muţi vizitatori, ba că e cel mai interesant, ba că una, ba că alta.
Iată rezultatele "resuscitării" lui.
O bună parte dintre noi au apelat la funcţia Ignore, pt a se elibera de starea de disconfort creată de crucişătoarele aflate în serviciu. Alţii s-au cam săturat să tot bată toaca la nişte babe surde. Prima pagină e ocupată în permanenţă de threaduri prăfuite, care adună noi şi noi postări aruncate în doru' lelii. În loc de comentarii referitoare la subiectele zilei, ne lovim mereu şi mereu de aceleaşi grohăituri imberbe ale angajaţilor.
Michele aruncă la plezneală cerşafuri lipsite de noimă (a se vedea cel despre datoria externă a României, de peste 100 de miliarde de €), după care se apucă de scuipat coji de seminţe în capetele celor care se îndură să răspundă.
Aici lumina s-a stins cam de multişor. Geaba pui thread după thread despre corupţia din justiţie. După o jumătate de oră, au ieşit deja din pagină.
Care ar putea fi motivul pt care să ne mai spargem în figuri, postând subiecte din cele mai interesante, dacă în final concluzia remanentă e aceea că tot Băse e de vină?
M-am săturat să iau act de alcătuirea noului dicţionar anti băsist.
Oameni buni, recunoaşteţi! Cioclii forumului şi-au făcut datoria aşa cum scrie la carte. Ne-au îndepărtat sevindu-ne veninul cu linguriţa. Se vede de la o poştă că sunt şcoliţi cu temeinicie. Au profitat din plin de faptul că au la dispoziţie 24/7, ca amploaiaţi cu normă întreagă, faţă de restul lumii, care mai are şi alte treburi de făcut.

Citind pasajul bolduit, nu pot decat sa concluzionez ca individul este un bou fara creier. raset Din moment ce scrie intruna p'acolo, tze zitze imbetzilu' ? Ca i-a indepartat cineva pe danshii , oranjgutanii, de pe forum ? laugh
Asta are vise erotice cu Ku Klux Klanul si se mandreste ca l-au violat fantomele tzuguiate ? laugh



ba fraiere cine ta impiedica ba fraiere sa te exprimi aicicisa stai frate si posteaza politica ce vrei tu si lasa tu alte forumuri voi pacilea vad ca numai tampenii scrieti nu e nimic despre politica dacat ce face ala ce face alalalt ca ala are nasu stramb ca ala e idiot
doar ca ati omos sa spuneti ca sunteti niste ratati lasi semidocti fricosi si cu cocoasa si curu rupt de suturile incasate pa alte taramuri forumistice

imi e mila de niste amarati ca voi stati ca niste curci plouate ca niste javre da caini ude da ploaie si snopite in bataie cu bata forumistica di spatiu virtual
calator
calator
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 17
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mier Oct 19, 2011 10:03 am

calator a scris:ba fraiere cine ta impiedica ba fraiere sa te exprimi aicicisa stai frate si posteaza politica ce vrei tu si lasa tu alte forumuri voi pacilea vad ca numai tampenii scrieti nu e nimic despre politica dacat ce face ala ce face alalalt ca ala are nasu stramb ca ala e idiot
doar ca ati omos sa spuneti ca sunteti niste ratati lasi semidocti fricosi si cu cocoasa si curu rupt de suturile incasate pa alte taramuri forumistice

imi e mila de niste amarati ca voi stati ca niste curci plouate ca niste javre da caini ude da ploaie si snopite in bataie cu bata forumistica di spatiu virtual
sau poate este vorba că nu mai scriem pe realitatea.net din cauză că acolo primești restricționare dacă nu folosești expresii injurioase la adresa altui forumist confused

de interes pentru tine poate fi postarea de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Wink

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mier Oct 19, 2011 8:36 pm

n-am avut nici timp, nici chef să mă uit la știri, așa că nu-mi dau seama de o fi încercând să-și iasă din piele de bucurie portocăcănarul ăsta? Laughing

belpheqal a scris:---Victorie prezidentiala...? Nu nici decum! Slaba consolare pe un fapt deja consumat si limpezit demult! In cel mai bun caz, conu' Costache da textul cu pricina pe hartiea ziarelor sale si trimite 0,5 lei lui Basescu insotiti de o scrisoare ironica si cu asta basta! Daca da frau liber orgoliului se apuca de de contestatii si un nou balci se naste!
Pt mine mai important e altceva! Bun: Basescu are dreptate...; asta inseamna ca Don Dinu a savarsit cu buna stiinta un delict: Fals si uz de fals! Hoopaaaa...!!! Se va autosesiza parchetul in acest caz flagrant de incalcare a legii...? Se va naste un dosar penal pe baza deciziei tribunalului...? Procurorul general poate face demersurile necesare pt punerea sub acuzare a impricinatului cu pricina...? Mai mult, Domnul Dumitrescu, moderatorul, va fi pus sub invinuire pt complicitate la fals si uz de fals...? CNA'ul macar se va sesiza si va penaliza, macar el, pe moderatorul buclucas?
---Tot azi Boc a reusit sa dovedeasca indirect ca Tariceanu a gestionat fraudulos contractul cu Sterling! In acest caz, hotararea tribunalului e definitiva! Iata un motiv de cercetare DNA si de intocmire a unui dosar penal pe numele lui Tariceanu! E limpede...: Instanta a hotarat ca Tariceanu a fraudat statul Roman in complicitate cu ministrul economiei si finantelor domnul Vosganian! Sa intelegem ca in curand vom asista la niscai procese penale impotriva fostilor demnitari liberali?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Joi Oct 20, 2011 7:55 pm

scroafa pupinbăsistă a intrat în călduri din cauză că nimeni nu e interesat cât de afectat a fost matolu' de faptul că penalu' a pus la dispoziția publicului înregistrarea în care promovatorul nepotismului pe față dă un dos de palmă unui copil? laugh
portoclara a scris:Oare de ce nimeni n-a mai scris pe threadul asta?
Sincer, ma asteptam de la Patriciu la niste scuze prezentate decent in fata forumistilor RTV. Macar o plecaciune si tot ar fi fost un inceput de respect.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Vin Oct 21, 2011 8:44 pm

portocăcănarul vrea creșterea ratingului irealității? laugh

FlocÎnG a scris:Repede, pe RTv
Puric sterge pe jos cu Cretuleasca si RealitateaTv
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Vin Noi 11, 2011 7:44 pm

ce l-o fi pălit pe portocăcănar? suspect
ar fi culmea să primească ban pentru înjurături de la colegii lui de partid... Laughing
hasta la vista a scris:
Danku a scris:Eu nu-i cunosc pe cei despre care vorbesti dar ca sa inteleg "curentul" de opinie spune-mi un singur lucru:
Acest Dan Puric l-a criticat cumva pe Basescu?
doar dacă i s-a aplecat de la cât a pupat...
nick de pupinbăsist cu inițialele lui Traian Băsescu a scris:Ce ar fi sa pupi tu pizda matii idiotule.
Daca ai ceva de zis zii la subiect fara a ataca userii. Daca nu mars in pizda ma-tii boule!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Vin Noi 11, 2011 8:03 pm

ăsta-i matol...
a dat două postări consecutive, a doua fiind pe același calapod, deși lipsea orice reacție care să justifice ieșirea repetată în decor a istericului pupinbăsist laugh

nick de pupinbăsist cu inițialele lui Traian Băsescu a scris:Nu it rusine mai idiotule sa etichetezi cum vrei tu pe oricine pe aici.
Poti da REPORT cit vrei ca ai mai fost banat de citeva ori cu alte nikuri pe aici si faci acelasi lucru jignesti ca apoi sa te miriu ca proasta pooliica lumea iti raspunde urit.
Nu ti-ar fi rusine cretinule.......... educatia data de ma-ta it lipseste cu desavirsire.



Comandante nu vrei tu sa banezi cretinul asta care nu face altceva decit sa injure la greu pe unul si pe altul pe aici , atribuindu-i chestiuni ca lingau de cur si alte chestii scirboase invatate de la mama lui?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Vin Noi 18, 2011 7:06 pm

habar n-am despre cine era vorba și ce a făcut, dar este interesant ce ușor vor fasciștii ăștia să nu mai existe proceduri legale...
bine că nu a zis din start că trebuia executat pe loc respectivul dacă se trezea vreo țață să urle că e vinovat de nu-știu-ce
gorrobetele portocăcănar a scris:Numai pt chestia asta, şi trebuia închis fără judecată.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Noi 20, 2011 3:45 pm

susținătorul conducăcătorului suprem joacă teatrul unuia care nu pricepe că restricționări se pun doar pe conturile de pe care nu este pupat distalul matolian? Laughing
gorobetele pupinbăsist a scris:Poate cineva să-mi explice cum au dispărut postările deltoidului, cele cărora le-am răspuns mai sus?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mar Noi 22, 2011 2:26 pm

laugh Asta se numeste TALENT (cu nt -adica "inchis" la "fazan" ) Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Noi 26, 2011 7:24 am

cât de plini de sine și de importanți se cred pupincuriștii matolului suprem...
dobitocul ăsta portocăcăniu (enervat pe faptul că ăla mic, dar căzut în cap a fost nevoit să-i de un picior în fund secretarei sale generale din cauză că pupăza sugea prin rudele sale o grămadă de bani de la țâța bugetară) a căutat până a găsit într-o localitate uitată de Dumnezeu o altă instituție publică în care lucra și soțul, și soția
marianl a scris:Nu stiu de ce se mira toata lumea legat de conflictele de interese de la PDL.
In localitatea Sinesti, jud. Ialomita - spre exemplu, in cadrul primariei este angajata sotia primarului.
El este practic ordonatorul de credite local si acorda salariu pentru sotia sa.
Mai sunt si altele...
Si nu este primar PDL !
Este primar PSD de 2 mandate iar problema cu acest conflict de interese este de cativa ani.
De ce sunt vizati si se face tam-tam numai pentru cei ce incalca legile si care fac parte doar din tabara puterii ?
Cazul aratat este de ani de zile si toti TAC.
Sunt invizibili pentru prersa ?
Sau presa se comporta ca justitia si sta LEGATA LA OCHI..............................
cum e normal, nici pe naiba nu interesează că la nu-știu-ce instituție lucrează două sau mai multe persoane înrudite într-o localitate de așa dimensiune încât uneori e posibil ca fiecare locuitor să se afle în vreo relație de rudenie cu restul celor din acel așezământ laugh
așa că, supărat nevoie mare pe mapamond, pupinbăsistul dedicat dă vina pe restul omenirii pentru faptul că el e doar un activist în mod special de idiot veselie

marianl a scris:Curios este faptul ca NICI PE FORUM nu exista NIMENI care sa ia atitudine fata de ce se petrece realmente la nivelul nostru.
Am facut 2 postari legate de chestiunea asta si... NIMIC.
Culmea este ca toti LATRA cand este vorba de ce se petrece la guvern dar dac malc atunci cand aceleasi lucruri se petrec la nivel local.
Asta denota ca de fapt nu ii deranjaza fenomenul si ca sunt de acord cu el.
Ma nir de ce nu se supara cand sunt atinsi direct si urla cand efectul este colateral.
Dracu sa mai inteleaga
La nivel local nimeni nu zice nimic. Toti tac si nu scot o vorba. In schimb discuta si se scandalizeaza teribil daca aud ca se petrece acelasi lucru in alta parte !
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Sam Noi 26, 2011 5:31 pm

delta a scris:cât de plini de sine și de importanți se cred pupincuriștii matolului suprem...
dobitocul ăsta portocăcăniu (enervat pe faptul că ăla mic, dar căzut în cap a fost nevoit să-i de un picior în fund secretarei sale generale din cauză că pupăza sugea prin rudele sale o grămadă de bani de la țâța bugetară) a căutat până a găsit într-o localitate uitată de Dumnezeu o altă instituție publică în care lucra și soțul, și soția
marianl a scris:Nu stiu de ce se mira toata lumea legat de conflictele de interese de la PDL.
In localitatea Sinesti, jud. Ialomita - spre exemplu, in cadrul primariei este angajata sotia primarului.
El este practic ordonatorul de credite local si acorda salariu pentru sotia sa.
Mai sunt si altele...
Si nu este primar PDL !
Este primar PSD de 2 mandate iar problema cu acest conflict de interese este de cativa ani.
De ce sunt vizati si se face tam-tam numai pentru cei ce incalca legile si care fac parte doar din tabara puterii ?
Cazul aratat este de ani de zile si toti TAC.
Sunt invizibili pentru prersa ?
Sau presa se comporta ca justitia si sta LEGATA LA OCHI..............................
cum e normal, nici pe naiba nu interesează că la nu-știu-ce instituție lucrează două sau mai multe persoane înrudite într-o localitate de așa dimensiune încât uneori e posibil ca fiecare locuitor să se afle în vreo relație de rudenie cu restul celor din acel așezământ laugh
așa că, supărat nevoie mare pe mapamond, pupinbăsistul dedicat dă vina pe restul omenirii pentru faptul că el e doar un activist în mod special de idiot veselie

marianl a scris:Curios este faptul ca NICI PE FORUM nu exista NIMENI care sa ia atitudine fata de ce se petrece realmente la nivelul nostru.
Am facut 2 postari legate de chestiunea asta si... NIMIC.
Culmea este ca toti LATRA cand este vorba de ce se petrece la guvern dar dac malc atunci cand aceleasi lucruri se petrec la nivel local.
Asta denota ca de fapt nu ii deranjaza fenomenul si ca sunt de acord cu el.
Ma nir de ce nu se supara cand sunt atinsi direct si urla cand efectul este colateral.
Dracu sa mai inteleaga
La nivel local nimeni nu zice nimic. Toti tac si nu scot o vorba. In schimb discuta si se scandalizeaza teribil daca aud ca se petrece acelasi lucru in alta parte !
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Mai, nu-i exclus ca acest imbecil cu nick marianl sa fie functionar pe la guvern. agitat
retardat comparabil cu petre_c a scris:CULMEA, cucoana asta de la Guvern, Andreescu, nici macar nu poate fi acuzata de conflict de interese !!!!
Iata textul Legii: " Art. 72. - (1) Persoana care exercita functia de membru al Guvernului, secretar de stat, subsecretar de stat sau functii asimilate acestora, prefect ori subprefect este obligata sa nu emita un act administrativ sau sa nu incheie un act juridic ori sa nu ia sau sa nu participe la luarea unei decizii in exercitarea functiei publice de autoritate, care produce un folos material pentru sine, pentru sotul sau ori rudele sale de gradul I. "

NIMENi nu a adus dovada ca aceasta doamna Andreescu a semnat personal un asemenea act.
Veti vedea ca in instanta doamna Andreescu ARE DREPOTATE si ca va putea pretinde daune imense de la Guvern pe aceasta tema pentru demitere abuziva.
Cat despre folosul material este discutabil pentru ca am inteles ca acele spatii sunt inchiriate - deci se plateste pentru ele.
Unde apare folosul material ???
Nu ea a semnat acele acte - DECI NU ESTE IN CONFLICT DE INTERESE.
Cititi cu ATENTIE legea si veti vedea ca cei care fac abuz iun acest caz sunt cei din presa si nu doamna Andreescu.
Poate numai daca intre timp nu se modifica Legea.
Ea scrie altceva dupa cate vad eu.
Faptul ca altcineva a semnat acel act NU O PUNE PE DUMNEAEI IN CONFLICT DE INTERESE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pentru ca legea spune clar ca acel conflict de interese este numai daca persoana (adica ea) SEMNEAZA un asemenea act.

Cum dracu vrea Realitatea TV sa demonstreze conflictul de interese nu stiu.

Nicaieri in lege nu scrie ca o ruda sau un afin nu are voie sa lucreze sau sa inchirieze ceva daca ruda sa este sef sus de tot.
NU.
Conflictul apare numai cand EA semneaza acel act.

Presa nu are dreptate
Boc nu are dreptate !!!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Sam Noi 26, 2011 5:55 pm

ENKI a scris:
Mai, nu-i exclus ca acest imbecil cu nick marianl sa fie functionar pe la guvern. agitat
retardat comparabil cu petre_c a scris:CULMEA, cucoana asta de la Guvern, Andreescu, nici macar nu poate fi acuzata de conflict de interese !!!!
Iata textul Legii: " Art. 72. - (1) Persoana care exercita functia de membru al Guvernului, secretar de stat, subsecretar de stat sau functii asimilate acestora, prefect ori subprefect este obligata sa nu emita un act administrativ sau sa nu incheie un act juridic ori sa nu ia sau sa nu participe la luarea unei decizii in exercitarea functiei publice de autoritate, care produce un folos material pentru sine, pentru sotul sau ori rudele sale de gradul I. "

NIMENi nu a adus dovada ca aceasta doamna Andreescu a semnat personal un asemenea act.
Veti vedea ca in instanta doamna Andreescu ARE DREPOTATE si ca va putea pretinde daune imense de la Guvern pe aceasta tema pentru demitere abuziva.
Cat despre folosul material este discutabil pentru ca am inteles ca acele spatii sunt inchiriate - deci se plateste pentru ele.
Unde apare folosul material ???
Nu ea a semnat acele acte - DECI NU ESTE IN CONFLICT DE INTERESE.
Cititi cu ATENTIE legea si veti vedea ca cei care fac abuz iun acest caz sunt cei din presa si nu doamna Andreescu.
Poate numai daca intre timp nu se modifica Legea.
Ea scrie altceva dupa cate vad eu.
Faptul ca altcineva a semnat acel act NU O PUNE PE DUMNEAEI IN CONFLICT DE INTERESE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pentru ca legea spune clar ca acel conflict de interese este numai daca persoana (adica ea) SEMNEAZA un asemenea act.

Cum dracu vrea Realitatea TV sa demonstreze conflictul de interese nu stiu.

Nicaieri in lege nu scrie ca o ruda sau un afin nu are voie sa lucreze sau sa inchirieze ceva daca ruda sa este sef sus de tot.
NU.
Conflictul apare numai cand EA semneaza acel act.

Presa nu are dreptate
Boc nu are dreptate !!!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

asta-i desteptul ala care a aflat de la TV ca partidele sunt organizatii de drept privat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Laughing iar daca practicarea nepotismului si a abuzului de putere nu sunt interzise expres intr-un text de lege pe care sa- l fi auzit la TV , pica iar in transa pt. vreo altzi 22 ani , vaicarindu-se din cand in cand :"Mai fratilor, CAT NE MAI PROSTESC ASTIA PE NOI ?
Cum ? Adica dupa 22 de ani aflam ca de fapt noi finantam de la bugetul statului niste organizatii private care nu dau socoteala nimanul...? "


Ma amuza insa ca oranjgutanii forumului evita un astfel de subiect . Intotdeauna aialaltzi sunt porci mizerabili si coruptzi; ai lor, rar spre niciodata. Doar heruvimi si serafimi exista' n PDL Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Sam Noi 26, 2011 6:33 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
Mai, nu-i exclus ca acest imbecil cu nick marianl sa fie functionar pe la guvern. agitat
retardat comparabil cu petre_c a scris:CULMEA, cucoana asta de la Guvern, Andreescu, nici macar nu poate fi acuzata de conflict de interese !!!!
Iata textul Legii: " Art. 72. - (1) Persoana care exercita functia de membru al Guvernului, secretar de stat, subsecretar de stat sau functii asimilate acestora, prefect ori subprefect este obligata sa nu emita un act administrativ sau sa nu incheie un act juridic ori sa nu ia sau sa nu participe la luarea unei decizii in exercitarea functiei publice de autoritate, care produce un folos material pentru sine, pentru sotul sau ori rudele sale de gradul I. "

NIMENi nu a adus dovada ca aceasta doamna Andreescu a semnat personal un asemenea act.
Veti vedea ca in instanta doamna Andreescu ARE DREPOTATE si ca va putea pretinde daune imense de la Guvern pe aceasta tema pentru demitere abuziva.
Cat despre folosul material este discutabil pentru ca am inteles ca acele spatii sunt inchiriate - deci se plateste pentru ele.
Unde apare folosul material ???
Nu ea a semnat acele acte - DECI NU ESTE IN CONFLICT DE INTERESE.
Cititi cu ATENTIE legea si veti vedea ca cei care fac abuz iun acest caz sunt cei din presa si nu doamna Andreescu.
Poate numai daca intre timp nu se modifica Legea.
Ea scrie altceva dupa cate vad eu.
Faptul ca altcineva a semnat acel act NU O PUNE PE DUMNEAEI IN CONFLICT DE INTERESE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pentru ca legea spune clar ca acel conflict de interese este numai daca persoana (adica ea) SEMNEAZA un asemenea act.

Cum dracu vrea Realitatea TV sa demonstreze conflictul de interese nu stiu.

Nicaieri in lege nu scrie ca o ruda sau un afin nu are voie sa lucreze sau sa inchirieze ceva daca ruda sa este sef sus de tot.
NU.
Conflictul apare numai cand EA semneaza acel act.

Presa nu are dreptate
Boc nu are dreptate !!!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

asta-i desteptul ala care a aflat de la TV ca partidele sunt organizatii de drept privat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Laughing iar daca practicarea nepotismului si a abuzului de putere nu sunt interzise expres intr-un text de lege pe care sa- l fi auzit la TV , pica iar in transa pt. vreo altzi 22 ani , vaicarindu-se din cand in cand :"Mai fratilor, CAT NE MAI PROSTESC ASTIA PE NOI ?
Cum ? Adica dupa 22 de ani aflam ca de fapt noi finantam de la bugetul statului niste organizatii private care nu dau socoteala nimanul...? "


Ma amuza insa ca oranjgutanii forumului evita un astfel de subiect . Intotdeauna aialaltzi sunt porci mizerabili si coruptzi; ai lor, rar spre niciodata. Doar heruvimi si serafimi exista' n PDL Laughing
Gurile rele vorbesc despre un conflict aparut intre Nuti si Boc, chiar in timpul demiterii acelei tupeiste fara rude, da' cu multi afini. vesel
Poate ca imbecilii portocalii n-au primit inca directia de actiune, poate n-o vor primi niciodata, recurgand la metoda strutului, precum in cazul Rosia Montana, in care creierii spalati le-au fost scindati pana la maruntire intre Matol (care e "pro") si beutoarea de pis Macovei (care e "anti"). laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 12 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 28 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 28  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum