SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Trompetele dă partid şi dă stat...

+9
(Still a)Live
RocketQu33n
Vasile
baso
Armand
Dracu' gol
ENKI
delta
Anahoret
13 participanți

Pagina 11 din 28 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 19 ... 28  Urmatorul

In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mar Iul 05, 2011 8:41 pm

probăsistul ăsta sub acoperire probabil nu e plătit de PDL ca să tot inițieze thread-uri penibile susținând că ar fi ceva tembel pasionat de monarhie și susținător feroce al celui absent constant din Parlament... Laughing
~ Lucian Florescu ~ a scris:JOS BASESCU = REFORMA IN INVATAMINT (si in toate domeniile)

Acest topic se vrea o replica celui al carui titlu are inversati termenii ecuatiei. Corect este cum apare aici, deoarece numai odata scapati de Basescu si ciracii sai, vom putea face reforma acolo unde este nevoie si societatea va putea finalmente evolua spre bunastare. Dar pentru a ajunge in aceasta situatie, Basescu si ai lui trebuie scosi inafara sferelor puterii, deoarece daca mai ramin vor strica totul dincolo de orice posibilitate de a repara ceva, ba poate vor distruge insasi fiinta nationala si unitara a Romaniei.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Iul 10, 2011 9:33 am

gorobetele s-a apucat să-l critice pe matol? Laughing

gorro a scris:
clona Sleek a scris:Mda, violenta este ultimul refugiu al incompetentilor (parafrazand un autor SF). Compenszi prin limbaj ceva?
Ai omis, domnule, să observi cine a fost cel care a apelat iniţial la "violenţă".
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Dracu' gol Dum Iul 10, 2011 11:00 am

delta a scris:gorobetele s-a apucat să-l critice pe matol? Laughing
Probabil că s-o fi trezit cu faţa la cearceaf, după niscaiva poluţii nocturne... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Aug 20, 2011 9:13 am

debilul ăsta portocăcănar după care leșină de plăcere tractoristul tapalabist probabil nu a observat că yo sigur nu postez pe forum.realitatea.net între orele 8,00 și 16,00, cel puțin de luni până vineri... Laughing
putea să-l roage pe ăla cu râs șobolaniu să-i dea desfășurătorul cu orele și minutele la care am trimis pe forum.realitatea.net vreo postare și își dădea seama că în zilele lucrătoare chiar am altă treabă între 8 și 16 laugh
gorrobetele portocăcăniu a scris:V-aţi pus ceasurile să sune la aceeaşi oră, măi băieţi?
Sau ăsta e programul stabilit de la conducere? Cum lucraţi? De la 8 la 16? Sau faceţi şi suplimentare, că doar mâine aveţi bairam mare. Aţi pus şampania la rece? Dacă usele nu ia 80%, nici nu mai vorbesc cu voi.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Sam Aug 20, 2011 10:13 am

delta a scris:debilul ăsta portocăcănar după care leșină de plăcere tractoristul tapalabist probabil nu a observat că yo sigur nu postez pe forum.realitatea.net între orele 8,00 și 16,00, cel puțin de luni până vineri... Laughing
putea să-l roage pe ăla cu râs șobolaniu să-i dea desfășurătorul cu orele și minutele la care am trimis pe forum.realitatea.net vreo postare și își dădea seama că în zilele lucrătoare chiar am altă treabă între 8 și 16 laugh
gorrobetele portocăcăniu a scris:V-aţi pus ceasurile să sune la aceeaşi oră, măi băieţi?
Sau ăsta e programul stabilit de la conducere? Cum lucraţi? De la 8 la 16? Sau faceţi şi suplimentare, că doar mâine aveţi bairam mare. Aţi pus şampania la rece? Dacă usele nu ia 80%, nici nu mai vorbesc cu voi.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Mi se pare chiar de comedie sa afirme scorobetele asa ceva, adica unul din gasca celor despre care Anexata se lauda pe blogul ce-l credea a fi al Nashului geek , ca are o echipa de forumisti de baza, cu care a facut forumul RTV , avand menirea cereasca de a redesena democratzia in Romania laugh Ooooooooof viatzaaaaa meeeeea , manelistii foulei laugh laugh


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Aug 20, 2011 10:42 am

baso a scris:Mi se pare chiar de comedie sa afirme scorobetele asa ceva, adica unul din gasca celor despre care Anexata se lauda pe blogul ce-l credea a fi al Nashului geek , ca are o echipa de forumisti de baza, cu care a facut forumul RTV , avand menirea cereasca de a redesena democratzia in Romania laugh Ooooooooof viatzaaaaa meeeeea , manelistii foulei laugh laugh
nu te mira, deoarece dobitocul portocăcănar are convingerea că dacă ai vreun comentariu la adresa cuiva (sau referitor la ceea ce a scris vreunul) asta înseamnă că ai răspuns (sau te-ai adresat) respectivului... laugh
gorrobetele portocăcănar a scris:
delta_d a scris:
gorrobetele portocăcănar a scris:TB nu are nicio postare pe topicul ăsta.
Și... cine zici că ar fi scris că TB ar fi postat pe acest thread?
Chiar tu, răspunzându-i lui TB la postul # 23.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Aug 20, 2011 12:18 pm

cretinul cu buzele în spațiul interbucal al matolului de ce este nemulțumit că alții nu pupă-ntre cele două buci ale matolului? scratch
gorobetele pupinbăsist a scris:Vai, ce m-ai speriat! Tremur tot. Să înţeleg, că propaganda este permisă doar comuniştilor gălbejiţi? Da' cine te crezi, domnule delta, de îţi permiţi să mă jigneşti în faţă? Ţin să-ţi amintesc că cel care comite atac la user eşti chiar dumneata.
M-ai jignit pe mine personal numindu-mă "gorobete", ca de altfel şi pe toţi cei care au opinii contrare celei a dumitale (activişti pedelingăi, şi nenumărate alte expresii). Şi tot dumneata ameninţi cu banarea sau alte sancţiuni? Nu am dat report nimănui până acum, şi nici nu intenţionez să o fac, conştient fiind de inutilitatea demersului. În schimb, sunt convins că dispui de o oarecare influenţă asupra moderării, de îţi permiţi fără jenă să insulţi în stânga şi dreapta. Mai mult în dreapta.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mier Aug 24, 2011 5:28 pm

Până la punctul în care pomenea de ceghevaristul de formă și de absentul de serviciu, s-ar fi putut crede că se referă la gașca matolului... Laughing
portoclara a scris:Experimentul asta neo-comunist pute din cale afara. A dat un gres gretos de puturos, dupa modelul apendicelui de partid comun, zis si “profesorul” care-si etaleaza vanturile cu o cantitate de record de energie. Adevaratii romanii si-au bagat fasciculul vartos, in rectul lui Ponta si Antonescu si, disparut fuse pe vecie ca-n povestea cu gaura neagra a lui Iliescu-bunicuta sugacioasa, pe care o haleste zilnic Basescu cu tot cu scufita lui rosie.
“Am pierdut fasciculul” au strigat disperate TV-urile pizmoase si private de placerea coliziunii cu eterna si fascinanta Romanie. Avariat peste masura, aparatul USL si-a exhibat deteriorarea in fata romanilor prin toate fistulele si canalele. La fel de falici ca si predecesorul lor umectat de “dragostea mea”, uslasii de calibru, au incercat un high jump prin rostogolire, gonflati de bucurie ca Storceasca l-a facut pe Dragnea… un bun comun, la santajul gurului. Daca va aduceti aminte cumva de tempi passati, in cursa lui Sincai, picase si Diaconescu. Brrr, ma ia cu fiori cand ma gandesc ca nici lui Tariceanu, iubitul mamei copilului lui razvan, nu i-ar fi picat bine un armwrestling cu Boureanu, caci skandenbergul se face cu dreapta. Alina Gorghiu, n-a scapat nici ea de reparatiile majore ale lui B. Olteanu.

Insasi mama detectoarelor de freaky brain, Saftoiu, s-a bucurat ca a fost injectata de Imre. Este ca e spumos picajul uslasilor? Pe surse, am aflat ca un nou cuplu se insinueaza la carma USL. Nu ma pronunt pana nu sufla trompeta.
Care e ultima zvacnire a USL? Sa creeze un boson in laborator. Ma gandesc serios la ce alternative ar avea USL, tinand cont ca bosonul ar trebui sa fie si mai instabil decat ce prezinta piata uslasa.
In fine, aud ca la ora asta cativa reprezentanti USL iau pranzul la LOFT. Misto loc sa-si faca temele!!!!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Vin Aug 26, 2011 7:00 am

Se pare ca pedelistilor nu le place eticheta de oranjgutani raset

Intrebată ce culoare crede că i s-ar potrivit PDL pentru viitoarea campanie electorală, Elena Udrea a răspuns că partidul va stabili acest lucu în urma unor analize, dar că "este o perioadă în care mişcarea ecologistă a prins un având extraordinar".

"Preocupările oamenilor sunt pentru protecţia mediului. Poate fi verde, am folosit foarte mult verde în mai toate campaniile mele, dar, sigur, pot fi alte culori. Şi violet, pentru că la un moment dat era o culoare care ne definea într-o campanie electorală?, a declarat Udrea.
..................................
Purtătorul de cuvânt al PDL, Sever Voinescu, a declarat, joi, că elementele de identificare ale unui partid sunt numele şi sigla, în timp ce culoarea "ţine de consens şi de o modă" şi a apreciat că PDL are şanse foarte mari să câştige alegerile "fie că e pe verde, portocaliu sau pe roz cu picăţele".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Yo zic sa-si puna curcubeu raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Aug 27, 2011 9:56 am

oare de i-o fi așa de greu cuantificatorului de trigliceride să recunoască faptul că este pupinbăsist sub acoperire, ca tractoristul de pe forumortăciunea tapalabistă?

mirceam a scris:Daca la vot s-ar prezenta numai membrii usl cu ochelati de cal, e clar ca l-ar vota pe tuberoz, chit ca asta ar dispare subit a doua zi de la conducerea statului si l-ar delega pe patrici. DD are cultul muncii, nu-si permite ca chiuleasca de la serviciul lui, chit ca are bani suficienti pentru a putea trai pina la sfirsitul vietii fara sa mai munceasca. Diferenta e prea mare... Daca la vot ar veni mai multi alegatori, sigur DD ar fi votat...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Sam Aug 27, 2011 12:32 pm

delta a scris:oare de i-o fi așa de greu cuantificatorului de trigliceride să recunoască faptul că este pupinbăsist sub acoperire, ca tractoristul de pe forumortăciunea tapalabistă?

mirceam a scris:Daca la vot s-ar prezenta numai membrii usl cu ochelati de cal, e clar ca l-ar vota pe tuberoz, chit ca asta ar dispare subit a doua zi de la conducerea statului si l-ar delega pe patrici. DD are cultul muncii, nu-si permite ca chiuleasca de la serviciul lui, chit ca are bani suficienti pentru a putea trai pina la sfirsitul vietii fara sa mai munceasca. Diferenta e prea mare... Daca la vot ar veni mai multi alegatori, sigur DD ar fi votat...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Cu d-astia acoperitii ne-am putea distra copios, daca Javra si-ar anunta candidatura pentru un al treilea mandat. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Joi Sept 01, 2011 6:55 pm

pedelingăul sub acoperire se tăvălește-n chinuri din cauză că penalii și comuniștii au legalizat acordul împotriva găștii matolului... laugh
belphecal a scris:---Curtea de Apel Bucuresti a admis cererea de inregistrare a USL!
Se pare ca PD'l are in sfarsit un adversar real si legitim! Intrebarea e: Va avea PD'L sange'n pix sa faca recurs...? Va gasi vre'un motiv serios sa o conteste in termenul prevazut de lege...?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Eh sunteti inofensivi si atat

Mesaj  team team Vin Sept 09, 2011 11:10 pm

nu e cine stie ce va mai refulati si voi , deci preluati de pe forumul unei televiziuni si apoi disecati aici treaba ..

pai distractie placuta

da aveti un fix cu astia cu Basescu cu udrea
team team
team team
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 19
Data de inscriere : 06/09/2011
Varsta : 34
Localizare : Bolivia

http://harta.infoturism.ro/America_Sud/Bolivia/Bolivia.php

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Vin Sept 09, 2011 11:50 pm

team team a scris:nu e cine stie ce va mai refulati si voi , deci preluati de pe forumul unei televiziuni si apoi disecati aici treaba ..

pai distractie placuta


Pai, de regula, noi observam si comentam pe aia care comenteaza pe forum ce vad/aud la TV. Vezi ceva anormal in treaba asta ?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Sept 10, 2011 3:49 am

baso a scris:Pai, de regula, noi observam si comentam pe aia care comenteaza pe forum ce vad/aud la TV. Vezi ceva anormal in treaba asta ?
Stai, că deocamdată a văzut doar thread-uri despre matol sau pedelingăi, dar nu și pe cele despre bunicuța (săracă și cinstită) sau penali... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Sept 11, 2011 6:05 pm

porcul ăsta pupinbăsist se preface că uită că o parte din penali au devenit pedelimbiști...
dar mai simpatic este că postocăcănarul ăsta consideră normal că șeful statului să țină partea (chiar să promoveze) un anumit partid... laugh
belphecal a scris:---Miscarea deja exista si are toate sansele sa devina viabila! se va inscrie pe traiectoria..., nisa lasata libera de PNL'ul aservit PSD'istilor si cu siguranta ca va capta si o parte din PD'L isti! Cred ca se contureaza o polarizare reala a stangii fata de dreapta! Pe stanga devine din ce in ce mai puternic UNPR'ul care trace din greu pt a aduna adeptii lui Diaconescu si Sarbu iar pe dreapta Miscarea Populara e bine consilata de presedinte! Atentia la Lazaroiu, Cristian Preda, M Macovei, Paleologu si mai toti cel care doreau schimbarea lui Boc! E de durata dar se poate!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Lun Sept 12, 2011 4:54 am

wow! Shocked
una din puținele ocazii în care pupinbăsistul a apelat la logică...
probabil l-a durut Laughing

belphecal a scris:
clona istericului amic de partid al tractoristului de pe forumortăciunea tapalabistă a scris:Zi sa-ti moara handicapu' ca nu frecventezi forumurile Antenelor!...
Pai, mai postacule handicapat, ai uitat ca de acolo ai venit? Dat afara de catre moderatorul Blake fiindca distrugeai orice subiect de discutie - adica faceai exact ce te lasa papagalul de Piticu21 sa faci aici?
---Taica, daca dai citate, ai grija sa te uiti la data la care a fost scris textul! 11 iulie e perioada in ca forumul Rtv era inchis, asa ca nu e o culpa ca delta a postat acolo! Altii au migrat la hoitniuz si au uitat sa se intoarca...; pt ei o fi mai bine acolo si nici pt asta nu'i poti acuza! Treaba lor! Pacat de foula, miha, ani stoica...! Asta e... ce poti sa faci! Stii tu...treaba cu gustul omului...nuuu???!!!
Blake e unu postac respectabil si nu vad dece l'am acuza pt activitatea lui la A3...; s'o fi saturat omul de tampeniile anteniste si a emigrat! Care'i problema?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Lun Sept 12, 2011 2:52 pm

oare de ce team-team suge foula asta cu "ph" si rocheta'n fund nu da si link ca sa priceapa tot cititorul ce vrea sa scrie ?? scratch confused

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Sept 17, 2011 1:55 pm

Ülosh a scris:
Danny Sebastian a scris:antonescu a fost un intolerant si un incorigibil dar, in comparatie cu regele mihai, asta are totusi demnitatea sa este parerea mea si punct! nu ma sacaiti azi ca e ziua mea
Ie ziua ta cînd stai la coadă la compensate?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

ai pus o întrebare portocăcănarului fără să îi decontezi factura pentru medicamentele care-i sunt vitale ... și vrei ca dobitocul să-ți fie recunoscător? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Sept 17, 2011 2:24 pm

Diana Beheheee a scris:am si eu o fecioara acasa ..
belphecal a scris:Nici eu nu's mandru ca cei trei sunt din zodia mea!
dobitocii matolieni (scuze pentru pleonasm) și-o fi propus să facă fixație pe zodia Fecioarei... doar pe motiv că s-a nimerit să fie în perioada zodiei "Fecioara"? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Dracu' gol Sam Sept 17, 2011 2:39 pm

delta a scris:
Diana Beheheee a scris:am si eu o fecioara acasa ..
belphecal a scris:Nici eu nu's mandru ca cei trei sunt din zodia mea!
dobitocii matolieni (scuze pentru pleonasm) și-o fi propus să facă fixație pe zodia Fecioarei... doar pe motiv că s-a nimerit să fie în perioada zodiei "Fecioara"? Laughing
Yo cre' că vor doar să-i dea niscaiva limbi discrete DobiBokului şef la guvernoi... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Dracu' gol Sam Sept 17, 2011 2:41 pm

delta a scris:
Ülosh a scris:
Danny Sebastian a scris:antonescu a fost un intolerant si un incorigibil dar, in comparatie cu regele mihai, asta are totusi demnitatea sa este parerea mea si punct! nu ma sacaiti azi ca e ziua mea
Ie ziua ta cînd stai la coadă la compensate?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

ai pus o întrebare portocăcănarului fără să îi decontezi factura pentru medicamentele care-i sunt vitale ... și vrei ca dobitocul să-ți fie recunoscător? laugh
Încă se abţine. Probabil că postează cu Rudotelu' pă masă... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mar Sept 20, 2011 1:56 pm

La naiba, fostul rege implineste 90 de ani. suspect Singurul sef de stat din perioada razboiului... inca in viata .Macar pt. faptul ca in epoca de aur a odiosului si sinistrei... transmitea mesaje de incurajare romanilor, cu ocazia fiecarui nou an,de la radio Europa Libera, ar fi fost un gest frumos si nobil sa fie lasat sa vorbeasca, macar acum, in Parlamentul Romaniei. Este ca si cum am avea ultimul lup tasmanian in viatza, pe care romanii ar trebui sa-l scuipe pana moare, la indemnul oranjgutanilor. Neutral

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Mesajele Regelui Mihai de Anul Nou

Îl ascultam pînă în 1989 la Europa Liberă. Mesajele sale mi se păreau de un optimism măsurat, poate prea măsurat, dar lăsînd loc speranţei, chiar şi în anii în care speranţa începuse să pară o extravaganţă.

Eram copil cînd ţin minte că l-am auzit prima oară. În casă, la Medgidia, s-a făcut linişte. Cei mari s-au apropiat de aparatul de radio. Bunicul îşi pregătise din vreme un scaun şi stătea cu urechea lipită de cutia de lemn. În alte cîteva case din oraş prietenii lui făceau acelaşi lucru. În ziua următoare aveau să se întîlnească la unul dintre ei acasă, la o ţuică fiartă, sub pretextul că bunicul le pregătea şi lor ghiudem, să aibă mezelic uscat pînă mai spre primăvară.

Întîlnirea asta era minuţios pusă la cale. Primul ei act avea loc cu două zile înainte. Bunicul se ducea atunci să prepare domîzul, adică pasta de ghiudem cu mirodenii, şi o lăsa să se odihnească la rece. Învăţase reţeta de la turcii din oraş, în timpul războiului. Avea prieteni printre ei, dar chiar dacă îi plăcea ghiudemul lor, el nu punea în domîz carne de măgar sau de cal.

Erau vreo patru prietenii cărora le făcea ghiudem. Toţi ca el, trecuţi prin puşcărie şi fără serviciu, scoteau un ban din ce se nimerea, folosindu-şi talentul de foşti negustori şi inventivitatea sărăciei.

În timp ce bunicul meu umplea maţele de oaie, analizau toţi mesajul Regelui. Întorceau fiecare cuvînt pe toate feţele după ce, cu o seară înainte, îşi încordaseră memoria să le ţină minte pe toate.

Despre acest ritual al lor aveam să aflu din întîmplare de la bunica Virginia după mai mult de 20 de ani. Ceea ce aşteptau ei era ca Regele să le spună că El şi americanii şi englezii puneau ceva la cale să se termine cu „ăştia” care-i mai şi oropseau după ce-i sărăciseră. Aşa că beau ţuica fiartă cam dezamăgiţi că din Mesaj lipsea orice aluzie la marea lor aşteptare. Însă toţi erau de acord că acel mesaj nu putea fi făcut oricînd, ci numai la momentul potrivit, încît şi ruşii şi „ăştia” să fie luaţi pe nepregătite.

Speranţe ar fi fost şi în acest Mesaj: Regele vorbea la Europa Liberă, adică era susţinut de americani! Iar dacă El vorbea din străinătate despre speranţe, mai încăpea loc de nădejde şi aici. Bunicul nu era monarhist. În timpul războiului simpatiile lui se îndreptaseră către mareşalul Antonescu, din recunoştinţă că-i pusese la respect pe legionari. Dar din preţuire pentru tata, care luase parte la demonstraţiile studenţeşi monarhiste dinaintea abdicării silite a regelui, bunicul admitea că şi regele avusese meritele lui. De-abia însă după ce tata a fost condamnat la moarte, în timp ce mama era însărcinată, bunicul a devenit regalist, fiindcă nu se putea altfel. Onoarea lui de fost cîrciumar îl împiedica să-şi trădeze ginerele, chiar dacă din cauza lui se aştepta să mai primească şi el o porţie de puşcărie. După eliberarea tatii din puşcărie, bunicul a rămas regalist, chiar dacă părinţii mei s-au despărţit. Avea să moară sărac, dar înainte de a închide ochii, le-a spus celor din jur: „Bine că sînteţi aici, că eu plec.”

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre baso in Mar Sept 20, 2011 4:15 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mar Sept 20, 2011 2:25 pm

Si ce daca fostul rege Mihai are un defect de vorbire ? Laughing A mai fost unul, in perioada razboiului ...iar povestea lui a castigat Oscarul chiar anula asta Laughing



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mar Sept 20, 2011 4:11 pm

Oranjgutanii razgandaci s-au dilit ? Suspect funny Laughing
WOW Shocked agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Mar Sept 20, 2011 5:46 pm

baso a scris:Oranjgutanii razgandaci s-au dilit ? Suspect funny Laughing
WOW Shocked agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Poate vor doar sa-l faca actor principal in reconstituirea sariturii lui Sobaru. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mar Sept 20, 2011 6:26 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Oranjgutanii razgandaci s-au dilit ? Suspect funny Laughing
WOW Shocked agitat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Poate vor doar sa-l faca actor principal in reconstituirea sariturii lui Sobaru. laugh

Mah, ce ma provoci Laughing Razgandacii aud voci, conectatzi fiind intim pe lungimea de unda a lu' shefu' care-i ingramadeshte sau ii plimba cum ii dicteaza Doamne-Doamne Laughing
Ca-n bancurile cu pesti laugh


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Joi Sept 22, 2011 8:32 pm

belphecal a scris:---Comandante, nu ti se pare ciudat ca liderii usl nu se manifesta deloc in aceste zile?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

portocăcănarii sunt ferm convinși că diletantul de la raliuri și absentul din oficiu n-au alt rol decât să se pună în postură și mai penibilă decât s-au băgat, comentând tâmpeniile debitate de matol despre nu-știu-ce conflict pe care doar și-l imaginează dintre România și Rusia sau despre cum l-a chemat la ordin negroteiul ca să-i presteze servicii licuriciului mare? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Oct 01, 2011 5:40 pm

portocăcănarul își exprimă părerea de rău că este penurie de persoane cu care să se-njure? laugh
ăștia chiar că se plictisesc rău de tot, deci nici nu este de mirare că este isterizat continuu nebunul de partid sau că ăla cu râs șobolaniu banează pe oricine nu ridică-n slăvi matolul laugh

flocÎnG a scris:Imi pare rau ca ai relativ regulat parte de astfel de tratamente, dar pe undeva ti le servesti singur.

De unde stii ca userul Puslamale e acelasi cu Circotasul ? Exista vreo dovada, declaratie, ceva ?

De unde stii ca userul respectiv are probleme de sanatate, ca e schizofrenic sau idiot ?

De unde stii care e situatia lui social-financiara, ca sa il declari ratat ?

Numai threadul asta e plin de invective de-ale tale la adresa altui user. La ce te astepti in afara de bannare ?

P.S. Forumul asta devine "forumul pdl-istilor" datorita evolutiei politice, cum am zice "viata e sursa". USL a luat-o pe ulei, membri marcani parasesc rapid epava, cele doua papusele bagate in fata devin tot mai penibile si mai obosite, acelasi lucru intimplindu-se si cu vajnicii lor sustinatori de pe forum(uri). Dispar unul cite unul. Nu e abundenta de pdl-isti, e penurie de usl-isti.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Sam Oct 01, 2011 5:46 pm

delta a scris:portocăcănarul își exprimă părerea de rău că este penurie de persoane cu care să se-njure? laugh
ăștia chiar că se plictisesc rău de tot, deci nici nu este de mirare că este isterizat continuu nebunul de partid sau că ăla cu râs șobolaniu banează pe oricine nu ridică-n slăvi matolul laugh

flocÎnG a scris:Imi pare rau ca ai relativ regulat parte de astfel de tratamente, dar pe undeva ti le servesti singur.

De unde stii ca userul Puslamale e acelasi cu Circotasul ? Exista vreo dovada, declaratie, ceva ?

De unde stii ca userul respectiv are probleme de sanatate, ca e schizofrenic sau idiot ?

De unde stii care e situatia lui social-financiara, ca sa il declari ratat ?

Numai threadul asta e plin de invective de-ale tale la adresa altui user. La ce te astepti in afara de bannare ?

P.S. Forumul asta devine "forumul pdl-istilor" datorita evolutiei politice, cum am zice "viata e sursa". USL a luat-o pe ulei, membri marcani parasesc rapid epava, cele doua papusele bagate in fata devin tot mai penibile si mai obosite, acelasi lucru intimplindu-se si cu vajnicii lor sustinatori de pe forum(uri). Dispar unul cite unul. Nu e abundenta de pdl-isti, e penurie de usl-isti.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Moama, sa vezi ce distractie urmeaza p-acolo, acum ca imbecilul comandant nava a fost ridicat la rangul de moderator. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 11 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 28 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 19 ... 28  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum