SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

+12
Kali.Yuga
RocketQueen
Marlo
laleauaneagra
Krokodilul Chichiricios
lolo
baso
Dracu' gol
(Still a)Live
ENKI
Anahoret
delta
16 participanți

Pagina 21 din 21 Înapoi  1 ... 12 ... 19, 20, 21

In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Mar Mar 27, 2018 1:24 pm

In Rusia lui Putin, sorosistii n-au gasit un loc s-o puna de un "Colectiv" decat la 3000 de kilometri de Moscova. Desi din stire s-ar subintelege ca ar fi fost mai multi, se insista pe acelsi numar de morti ca la Colectiv-ul mioritic - 64. Cool


REVOLTĂ în Rusia după incendiul devastator din Siberia: 'Vrem capul' lui Putin. 'De ce țarul e la cald'


Un protest spontan s-a declanșat în Kemerovo, Rusia, în orașul unde a avut loc incendiul soldat cu moartea a 64 de oameni, mulți dintre ei copii.

La fața locului a venit un guvernator, dar protestatarii cer o comisie specializată, pentru a determina circumstanțele. Oamenii cer demisia guvernatorului Aman Tuleev. Locuitorii din Kemerovo au cerut și „capul” lui Putin „De ce țarul e la cald? Noi nu l-am ales!”, au strigat unii, potrivit Agora.md.

Peste 64 de persoane, printre care în jur de 50 de copii, au decedat în incendiul de la mall-ul din orașul aflat la aproximativ 3.000 de kilometri est de Moscova. Potrivit informațiilor, centrul comercial nu avea autorizația din partea pompierilor.

Vladimir Putin a fost în orașul Kemerovo și a depus flori la locul tragediei.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Mier Mar 28, 2018 8:56 am

Asa cum am banuit, un Colectiv rusesc, sub lozinca „Șpaga omoară copiii”. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  PPG Mier Mar 28, 2018 9:52 am

Cit de timpit si de cinic tre' sa fii incit sa crezi in planuri conspirative apropo de incendii care au omorit copii in masa?! Ca ar fi fost planuite de Soros! Schizofrenic tre' sa fii. Si sa-i confunzi pe altii cu propria ta plamada interioara, cu otrava ta de schizofrenic! Cam asa!
O alta varianta mai putin spectaculara ar fi chiar aceea ca, intr-adevar, coruptia duce spre asemenea dezastre!

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Mar 28, 2018 3:32 pm

ENKI a scris:Asa cum am banuit, un Colectiv rusesc, sub lozinca „Șpaga omoară copiii”. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

E cam ciudat ca oamenii din mall n-au fost avertizati sonor despre incendiul al carui fum s-a raspandit brusc.
In imaginile de mai jos, oamenii si copii sunt imbracati lejer, ca de primavara-vara, fara ca adultii sa poarte hainele de iarna in mana, nici pt. ei si nici pt. copii. Era mall cu garderoba la intrare ???
E adevarat ca plasticele colorate pt. copii, din locul lor de joaca, se pot aprinde usor si sa faca mult fum toxic...



Pe bune, pt. a lua in calcul ipoteza ca incendiul a izbucnit deoarece un copil terorist a dat foc trambulinei cu o bricheta, la locul de joaca  al copiilor, tra sa fii si sa gandesti ca un adevarat psihopat, parinte de teroristi Mad

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Mier Mar 28, 2018 5:36 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Asa cum am banuit, un Colectiv rusesc, sub lozinca „Șpaga omoară copiii”. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

E cam ciudat ca oamenii din mall n-au fost avertizati sonor despre incendiul al carui fum s-a raspandit brusc.
In imaginile de mai jos, oamenii si copii sunt imbracati lejer, ca de primavara-vara, fara ca adultii sa poarte hainele de iarna in mana, nici pt. ei si nici pt. copii. Era mall cu garderoba la intrare ???
E adevarat ca plasticele colorate pt. copii, din locul lor de joaca, se pot aprinde usor si sa faca mult fum toxic...



Pe bune, pt. a lua in calcul ipoteza ca incendiul a izbucnit deoarece un copil terorist a dat foc trambulinei cu o bricheta, la locul de joaca  al copiilor, tra sa fii si sa gandesti ca un adevarat psihopat, parinte de teroristi Mad

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

N-am avut nervi sa caut imagini si amanunte, am citit doar ce mi-a cazut sub ochi la revista presei de dimineata. Intr-adevar, in clipul postat de tine oamenii sunt mult prea lejer imbracati pentru luna martie in Siberia.  Shocked  Presupunand ca ar fi existat o "garderoba" a unui/unor baruri aflate in vecinatatea locului de joaca, imi vine greu sa cred ca parintii rusoi, oricat de caliti, s-ar fi dezbracat totusi pana la tricou. suspect
Pana in urma cu 3-4 ani si noi ne lasam fata la astfel de locuri de joaca, in timpul iernii, mai ales in vacante, cand ducea lipsa copiilor de la gradinita. Daca pe fata o dezbracam si o lasam echipata destul de lejer, pentru a nu transpira, nici noi si nici alti parinti nu ramaneam in tricouri sa ne savuram cafeaua, berea etc. in barurile din vecinatate. suspect
Nu ma pricep, insa indraznesc sa presupun: pentru ca acel enorm si negru fum sa apara atat de brusc, fara ca nimeni sa-l fi mirosit/vazut ar fi fost nevoie de o mini-explozie, fix ca la Colectiv. Cool
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Mar 28, 2018 10:16 pm

Ca impact emotional, seamana foarte mult cu Colectiv. Daca incendiul s-a propagat atat de repede, inseamna ca materialele de la locul de joaca erau foarte inflamabile. Din imaginile surprinse de camera de luat vederi(inregistrarea pe care am postat-o), pare sa fi fost o explozie care a avut loc in incaperea cu pardoseala mov, din fata. Cam dupa 4 secunde vine fumul gros din stanga ... Sursa fumului innecacios pare sa fi fost in alta parte (cel putin la debutul incendiului), nu in incaperea in care are loc explozia suspect E bizar si faptul ca iesirile de urgenta au fost blocate iar alarma de incendiu nu a functionat.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Joi Mar 29, 2018 12:28 am

Am gasit o varianta mai clara si cu cadrul integral filmat de camera. Ori explozie, ori scurtcircuit a fost. Cad scantei, bucati aprinse din tavan. Fumul s-a raspandit aproape imediat pe sus. Se pare ca tavanul a luat foc primul, ca la Colectiv. In prima inregistrare nu se vedea partea superioara si din acest motiv mi s-a parut ca fumul venea din stanga.


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Joi Mar 29, 2018 7:58 am

Am gasit primele justificari ale alarmei nefunctionale: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Joi Mar 29, 2018 8:37 am

Mda, ma mir ca in Venezuela n-au murit tot 64, ci 68. Era prea aproape in timp de incendiul din Rusia pentru ca numarul sa nu fi sarit in ochi, probabil. Cool

O revoltă și un incendiu la o secție de poliție din orașul venezuelean Valencia au dus miercuri la moartea a 68 de persoane, notează Reuters. Familiile care așteptau vești în afara secției de poliție au fost dispersate cu gaze lacrimogene. Procurorul general a promis că va clarifica ce s-a întâmplat cât mai repede. Închisorile venezuelene sunt cunoscute pentru suprapopulare și pentru prezența armelor și drogurilor. Revoltele soldate cu zeci de morți nu sunt ceva neobișnuit. Multe dintre închisori sunt scăpate de sub control de decenii. Adesea prizonierii sunt înarmați cu puști automate și grenade, gardienii neavând nici o putere asupra lor.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cine stie, poate ca gandeau si venezuelenii sa-si vanda petrolul pe yuani. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Joi Mar 29, 2018 8:46 am

baso a scris:Am gasit o varianta mai clara si cu cadrul integral filmat de camera. Ori explozie, ori scurtcircuit a fost. Cad scantei, bucati aprinse din tavan. Fumul s-a raspandit aproape imediat pe sus. Se pare ca tavanul  a luat foc primul, ca la Colectiv. In prima inregistrare nu se vedea partea superioara si din acest motiv mi s-a parut ca fumul venea din stanga.

Cateodata chiar imi pare rau ca nu stiu rusa. Da, pare scurtcircuit care apoi a aprins tavanul extrem de inflamabil, ca la Colectiv.
Inteleg ca Putin insusi conduce celula de criza, ceea ce inseamna ca se presupune a fi fost un atac terorist. Daca ancheta va duce la aflarea unui asemenea adevar, atunci va fi posibil ca si cazul Colectiv sa fie reevaluat. Cool


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Joi Mar 29, 2018 9:59 pm

ENKI a scris:
Cateodata chiar imi pare rau ca nu stiu rusa. Da, pare scurtcircuit care apoi a aprins tavanul extrem de inflamabil, ca la Colectiv.
Inteleg ca Putin insusi conduce celula de criza, ceea ce inseamna ca se presupune a fi fost un atac terorist. Daca ancheta va duce la aflarea unui asemenea adevar, atunci va fi posibil ca si cazul Colectiv sa fie reevaluat. Cool

Chiar daca pare suspecta coincidenta  ca tot tavanul extrem de inflamabil sa fie cauza incendiului extins rapid si in acest caz, nu-mi dau seama in ce conditii rusii ar putea gasi vreo pista care sa confirme ipoteza unui act terorist planificat dupa modelul Colectiv. Oricum , si in cazul lor exista nenumarate neglijente care au amplificat efectele, aspecte grave nu doar in ipoteza unui act terorist ci si a unui incendiu izbucnit pur accidental.
Asa, din perspectiva teoriei conspiratiei, ma gandesc ca niste minti diabolice pot mult mai usor sa conceapa un act terorist astfel incat sa para un incendiu devastator izbucnit accidental in contextul in care nici n-au fost respectate reguli minime de protectie impotriva incendiilor. Avand in vedere similaritatile dintre cele 2 cazuri, nici nu ma mir ca impactul emotional al acestei tragedii a dat apa la moara adversarilor lui Putin. Ramane de vazut cum vor ancheta cazul autoritatile rusesti si daca aceasta tragedie va naste miscarea #rezist si in Rusia. laugh

In tot cazul, doar niste psihopati  mai dementi si perversi decat jihadistii ar putea planui genul asta de tragedie. Imi face si rau sa gandesc ca ar putea exista oameni capabili de asa ceva doar pt. a provoca o emotie colectiva de amploare in scopul de a da nastere unei miscari sociale. Daca s-ar putea dovedi o astfel de premeditare, cu siguranta ca ar fi considerata cea mai josnica operatiune de manipulare experimentata in tari diferite. Iar intr-un astfel de caz nu ar fi vorba despre jihadisti spalati pe creier, bucurosi sa terorizeze si sa-si revendice acte de terorism, ci de psihopati meticulosi, atenti sa nu lase urme, astfel incat sa para catastrofe accidentale cu puternic impact emotional. Zau, nici n-am putut sa citesc mesajele de adio ale copiilor, victimelor care au ars de vii acolo... Socata am fost si la prabusirea turnurilor gemene. Nu am crezut in teoriile conspirationiste care au aparut ulterior, desi unele argumente m-au pus pe ganduri. Dupa ce am vazut filmul atentatului din Benghazi si am vizualizat mai multe documentare si relatarile celor ce au fost acolo, am inceput sa am o alta perceptie despre josniciile pe care sunt unii in stare sa le comita in scop de manipulare

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Mar 30, 2018 7:45 am

O stire noua si extrem de ciudata, fara victime insa, ca si cand rusii ar fi vrut sa transmita atentatorilor un mesaj cifrat. suspect


Un nou incident în Kemerovo: s-a aprins un autocar cu copii

12:30 29.03.2018(reînnoit 12:32 29.03.2018)

Un autocar cu copii s-a aprins în regiunea Kemerovo, șoferul și însoțitorul acționând imediat pentru stingerea focului.
În raionul Topkinsk, regiunea Kemerovo, s-a aprins un autocar care transporta o echipă de juniori de volei din Hanta-Mansyisk, transmite publicația Izvestia.
Incidentul a avut loc la kilometrul 213, pe autostrada „M-53 Baikal".
Potrivit informațiilor preliminare, s-a aprins motorul autocarului. În salon se aflau 11 persoane — șoferul, nouă copii și un însoțitor.
Maturii au reușit să stingă focul. Nu există nicio victimă.
Echipa se îndrepta spre aeroportul Tolmaciovo, urmând să revină la Hanta-Mansyisk.
Anterior, presa a scris despre izbucnirea unor flăcări într-un microbus în Nijnyi Novgorod, în care se aflau 20 de pasageri.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Apr 20, 2018 5:02 pm

Acel 64 magic care lega incendiul din Siberia de Colectiv tocmai a fost anulat. Desi sunt mai putini, 60 (ca si 600, 6000, chiar 60 000 in cazul Lovilutiei de la noi) de morti duc cu gandul la niste servicii secrete. Probabil ca ancheta se apropie de final, Putin urmand sa anunte un rezultat devastator. Cool


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  PPG Sam Apr 21, 2018 11:22 am

Pe tembeli orice ii duce cu gindul la conspiratii... dintre cele mai macabre, daca-i cazul. Nici nu trebuie sa se mai potriveasca numerele si alte timpenii. Cind economia si insasi inflatia e o conspiratie!!... dupa cum venea zilele trecute dracnea la latrine, cu al sau tupeu nemarginit, sa explice prostimii enormitatile astea.

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mier Apr 25, 2018 6:44 pm

PPG a scris:Pe tembeli orice ii duce cu gindul la conspiratii... dintre cele mai macabre, daca-i cazul. Nici nu trebuie sa se mai potriveasca numerele si alte timpenii. Cind economia si insasi inflatia e o conspiratie!!... dupa cum venea zilele trecute dracnea la latrine, cu al sau tupeu nemarginit, sa explice prostimii enormitatile astea.  
Tu nu ai dreptul la opinie.
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 21 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 21 Înapoi  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum