SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In gura presei

+14
Dr.Ernesto Rafael Guevara
laleauaneagra
Ani
(Still a)Live
Vasile
baso
aurora
RocketQu33n
Armand
ENKI
Anahoret
lolo
Dracu' gol
delta
18 participanți

Pagina 15 din 20 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Urmatorul

In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Dum Noi 04, 2012 10:19 am

Dracu' gol a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

raset

bine laugh

Aia care ar incercui doar raspunsurile c), ar fi chiar geniala, mult peste medie Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Mar Noi 27, 2012 10:02 am

Cre' ca asta e unul dintre blogherashii la care facea referire Badea in finalul emisiunii de aseara Suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De unde dracu a ghicit cota de audientza de 1% ? Din peoplemeter ? Culmea e ca tot el comenta, in urma cu un an, despre semintzarii posesori de aparate dupa care se stabilesc audientzele [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Imi place sa urmaresc posturile Discovery in mod confortabil, din pat sau de pe canapea . Stiu ca pot gasi documentarele respective si multe altele pe internet , sa le vad on line sau sa le inregistrez si sa vizionez ce am chef, cand am chef. Insa seara, inainte de culcare, imi place sa butonez telecomanda si sa ma opresc acolo unde am chef sau unde are chef al meu sotz. Daca ne trezeste interesul vreun documentar, il urmarim cu mai multa placere decat un film sau dezbaterile politice. Si fii-mea are documentarele ei preferate pe posturile Discovery. Mi se pare o mare porcarie scoaterea lor din grila de programe , fiind vorba despre posturi TV in mod placut educative , fara cururi & tzatze, manele, politica, otevisme si alte cretinisme . Pe vremea impuscatului, teleenciclopedia ,telecinemateca, teatrul de luni sera ,gala desenului animat si cascadorii rasului erau singurele momente TVR intersante pt. mintea mea de atunci. In prezent, chiar daca oferta de posturi si emisiuni TV este mare, la fel si curiozitatea, programele Discovery constituie un refugiu placut, ca o zona cu aer proaspat, fatza de doza mare de imbecilizare administrata de alte posturi Tv.




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Lun Dec 10, 2012 8:46 pm

Mircea Badea incepe sa intuiasca jocurile lui Big Brother. Pare sa mai aiba doar putin pana va intelege pentru cine lucreaza, de fapt, Antena 3. laugh

Ponta pupa in Bas slugile basiste cu buzele mele

December 10th, 2012 Mircea Badea

USL s-a nascut exclusiv din motive antibasiste. Daca n-ar fi existat demonul Basescu PNL n-ar fi facut niciodata alianta cu PSD.

Guvernul Boc a cazut datorita prostestelor antibasiste din strada.

Guvernul Ungureanu a cazut datorita valului antibasist.

USL o ARDe antibasist si il suspenda pe Basescu. Se starneste cel mai drastic si mai crancen vot din istoria postdecembrsita a Romaniei. USL nu e capabil sa asigure respectarea votului si Basescu baseste pe voturile a 7,4 milioane de voturi. USL urla ca e antibasist si cere razbunare la alegeri.

USL castiga la alegeri un scor urias bazat pe ura teribila a majoritatii fata de Basau.

In seara victoriei, in discursul victoriei, Ponta anunta alianta cu UDMR.

CE MAAAAA ?!?!?!!?!?!?!!?!?!?!!?!?!!?!?!?!!?!?!

UDMR i-a tinut in functie Basaului toate guvernele-marioneta scaldandu-se rentabil in abjectia acestuia. Dar ticalosia suprema a fost savarsita la referendum cand udemeristii au boicat votul incercand sa saboteze cvorumul. Toate multele milioane care il urasc legitim pe Basescu isi amintesc perfect ce scriu eu aici si detesta cu spume (nu etnice ci antibasiste) UDMR-ul.

Deci eu ma duc la vot si mi se usuca mana votand PSD-ul ca sa-l daram, chipurile, pe sceleratul care imi otraveste existenta de 8 ani incoace si Ponta imi deturneaza votul catre cei mai abjecti sugatori de Basau dintre toti?

Antibasistii USL au avut nevoie pana acum de urmatorii:

UNPR, gasca lui Oprea adica, pentru a da jos guvernul Unguent. Ok. De Frunzaverde de la PDL pentru ca nimic. De Placinta, pedelista dilie (aia fiul si mai diliu), pentru ca probabil le plac placintele. De Gigi Becali, sugator devotat de ciorapi basisti pentru ca, pentru ca…probabil a luat cineva o valijoara, ca alta motivatie nu vad. I-au dat certificat de buna purtare lui Kovesi, cea care infaptuia justitia prin actiuni mafiote in favoarea lui Basesscu. In seara asa zisei victorii antibasiste Ponta e macinat de grija schimbarii constitutiei si cu o graba frenetica de diareic care gaseste toaleta in gara la Lehliu, pupa in Bas cu gura mea pe cei mai abjecti dintre slugile oribilului.

Intrebarea pe care o rosteam in chinurile mortii aseara era:”Unde se trage linia???”.

Acum stiu. Linia trebuie sa se traga peste Ponta, care nu trebuie sa mai fie prim ministru. Nu vad care e diferenta fata de Basescu. Urlam impotriva acestuia ca nesocoteste votul popular. Cel potrivnic lui. Corect. Ce-a facut aseara Ponta? A nesocotit votul popular, mai grav chiar decat Basescu, votul popular care ii fusese incredintat.

P.S. Ieri eu am votat doar pentru Ecaterina Andronescu, apt combatanta, calita in batalii muuulte si grele cu Basescu. Fac un apel catre dansa, sa nu-si bata joc de votul meu. Daca voiam sa votez cu ciorapii murdari ai lui Basescu votam direct cu PDL nu cu UDMR.

P.S.2 Daca cineva poate urca pe youtube prestatia mea de aseara este rugat sa o faca.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Mar Dec 11, 2012 10:44 am

Ma distreaza cum se agita, de parca politicienii ar trebui sa fie niste virginei numai pt. ca el a votat iar , desi, candva, se lauda public ca nu mai voteaza Laughing Daca judeca la rece, ca de pe Marte, ar fi priceput ca dupa ce Base i-a chemat la vot pe unguri, pe un ton ingrijorat, era firesc ca uslashii sa-i confiste jucaria daca aceasta ar fi obtinut peste 5% iar USL sub 61%Laughing La fel cum ungurii, in vitejia lor de minoritari, si-ar incalca morala si principiile sa nu se lipeasca de majoritari. In mod sigur ca si Baselul le-o fi promis ungurilor marea cu sarea ca sa nu mearga in vara la vot. Insa acum, cand i-a chemat, ce rahat sa le mai promita ? Alte farse si nazdravanii de-ale lui ? Chiar si-asa, cu adversari majoritari in parlament, tot este in stare de nebunii si sa tensioneze Romania, pana cand i se confisca toate jucariile . Era mai simplu daca si pedeleaua s-ar fi lepadat de el, insa a avut grija sa se inconjoare de lingai shantajabili si de tot felul de creaturi croite din acelasi aluat ca si el ori de sectantzi trepanatzi, care sa-l urmeze si in Iad daca le ordona.

Yo una nu mi-as fi imaginat ca personajul asta sa nasca asa o pasiune tembela, pro si contra, pe toate canalele de comunicare romanesti. Este toxic. Mai ales ca sustinatorii lui inversunatzi sunt ca orbitzi de o patima inxeplicabila si mustesc de ura si venin la adresa celorlaltzi, care nu i se inchina. Bine, or fi si pe partea cealalata a baricadei destui inversunati , care-l urasc si ii urasc pe basisti din ficatzi , insa cei mai multzi nu-si exprima antipatia prea vocal si evident. De altfel, este o mare porcarie sa te incarci cu energie negativa, intrand in jocul asta, al urii reciproce, abil speculat de Basecu si sustinatorii lui. Provoaca si au nevoie de reactii dure(aproape ca le cershesc) pt. a avea justificata ura cu care sa raspunda.
Habar n-am cand si cum se va curatza mentalul colectiv romanesc de toata mizeria asta.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Vin Dec 14, 2012 12:30 pm

Pen'ca in ultima vreme adorm pana la emisiunea IGP , am devenit curioasa de aia de ieri raset Cre' ca pentru ca am dat azi de un articol de pe internet, proaspat, cum ca pana si Badea Mircea vrea dizolvarea parlamentului raset pe motiv de ce a a scris pe blogul lui propriu si personal cu ceva zile in urma Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Citind si comentariile , cum ca Badea ar fi fost cumparat ca sa militeze pt. dizolvarea parlamentului, am devenit currrioasa de fenomen Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ascukltand ce am pierdut, adormind, m-am distrat acu' de faza cu 3% dobanda pt. Woodrea; dar si de Sova... cu suportarea falimentului unor banci din taxele si impozitele platite de populatie la fondul de garantare Laughing Nimeni nu este geniu pe pamant ca sa le stie pe toate pt. a da un raspuns spontan la astfel de provocari Laughing Iar Sova a fost magar la faza asta laugh Laughing

Articolul 3 : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In rest, sunt de acord ca dilema shakespiriana tra rezolvata in sensul firesc : Necooptarea UDMR la guvernare e o certitudine Laughing Si nu pt. ca si-a scapat pixul din mana cand zicea asta .Ci pur si simplu pt. ca asa ar fi corect dupa toata nebunia din vara. Politicienii din UDMR sunt capabili sa intzeleaga ca traiesc in Romania, impreuna cu romanii, si nu in tzara Basecului. Frunda a fost singurul udemerist pe care l-am auzit vorbind , curajos si corect , inainte de referendumul din vara. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Vin Dec 21, 2012 6:45 pm

Faza astea le ratasem, ca cica ar fi fost pe pasa cu Gadea, pe care nu-l suport. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Lun Feb 11, 2013 7:27 am

Aseara, Badea a comentat si interpretat versurile scrise de Turcescu , respectiv versurile melodiei pe care "rivalul" sau a inscris-o in concursul Eurovision . Doamne, cat am ras raset De altfel, o lauda si pe youtube raset


Dupa ce "a uitat" de Turcescu, a comentat in detaliu povestea cu smiorc despre care povesteam si eu aici Laughing [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Se pare ca n-a vazut duplexul cu muci in direct . Yo tot butonam intre cele 2 canale pt. ca spectacolul a fost FABULOS raset Pt. moderatori (cei 2 barbati) era mai simplu (li se spunea in casti ce zicea celalalt invitat de dincolo) laugh Moama, si ce muzici cu viori au bagat ca fundal sonor...de taiat venele pe lungime. raset
Protagonistul Stefan Stan, daca nu vorbea, ramanea filosof raset Asa, cum a povestit varianta lui, a fost de-a dreptul dement(ial) . Din felul in care a relatat si si-a pisat ochii, mie mi-a creat senzatia ca omu' sufera rau cu caputzul, dar refuza sa ia medicamenteee raset La fel ca Badea, si eu ma intrebam de ce drac' plangea prezentatoarea Vandici ? Yo cre' ca le-as fi stricat emisiunea cu smiorc sa fi fost prezentatoare la asa ceva ... de atata ras Laughing O facatura mai ridicola si mai distractiva decat asta, nici c-am vazut vreodata ... Emo cu si pt. retardatzi mintali raset
Evident ca erau si multzi telespectatori care le trimiteau mesaje cu sirop pe FB, in timpul emisiunii, citite de moderatori Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Mier Feb 20, 2013 9:29 pm

Bine ca n-am sarit peste inregistrarea emisiunii de aseara, reusind sa o vad acum, la aproape 24 de ore de la savarsire. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  delta Joi Feb 21, 2013 6:13 am

ENKI a scris:... la aproape 24 de ore de la savarsire. laugh
la CNA probabil deja se discută dacă în dosar să fie "comitere" sau "săvârșire"... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Joi Feb 21, 2013 8:51 am

delta a scris:
ENKI a scris:... la aproape 24 de ore de la savarsire. laugh
la CNA probabil deja se discută dacă în dosar să fie "comitere" sau "săvârșire"... Laughing
Nu-i exclus ca Badea sa faca cateva emisiuni doar in ciuda CNA, respectiv a presedintei Laura Georgescu, care a avut proasta inspiratie sa-l bage in aceeasi oala cu unul Radu Banciu, de la B1. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Joi Feb 21, 2013 12:39 pm

ENKI a scris:Bine ca n-am sarit peste inregistrarea emisiunii de aseara, reusind sa o vad acum, la aproape 24 de ore de la savarsire. laugh


GENIAL !!!!!!!!! laugh

Cel mult, aia de la CNA ii pot sufla boabe de orez , in fund,cu plangerea facut cornet raset
Ori sa-i tricoteze shosete de lana, in bob de orez raset

Na, ia-te cu unul ca asta in clontz ... daca vrei sa iesi curat de "pcacat" laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Joi Feb 21, 2013 12:52 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:... la aproape 24 de ore de la savarsire. laugh
la CNA probabil deja se discută dacă în dosar să fie "comitere" sau "săvârșire"... Laughing
Nu-i exclus ca Badea sa faca cateva emisiuni doar in ciuda CNA, respectiv a presedintei Laura Georgescu, care a avut proasta inspiratie sa-l bage in aceeasi oala cu unul Radu Banciu, de la B1. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Bine, si eu cu barbatu-meu suntem "divizatzi" de astia doi. Laughing El il urmareste pe ba(n)ciu iar eu pe badea . Nu zilnic (adica nu in fiecare noapte), ca nu suntem oi. raset Cand il aud pe al meu ca necheaza ca un magarocal , il intreb ce drac' il poate face banciu-hapciu sa
rada. Laughing Cand ma aude el razand isteric, ca o capra, ma intreaba cum drac' pot eu sa rad eu la ce zice badea -gadea raset In rest, ne intzelegem foarte bine Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Vin Mar 08, 2013 11:41 am

o inregistrare mai veche, insa mereu de actualitate prin citatele de la final laugh













Fata mea a fost mult mai hotarata cand isi calarea la fel inaintasii pe linie paterna Laughing
Striga fara drept de apel sau recurs : Diii, gloaba puturoasa ! Laughing Bunicul ei, pe linie paterna, singurul bunic pe care l-a prins in mod constient in viatza , era topit cand auzea acest indemn si facea tot felul de scheme ca sa-i arate cat este de salbatic Laughing Ea a fost singura care a reusit sa-l stapaneasca si sa-l educe , facandu-l inclusiv sa planga, din tot sufletul, spre sfarsitul vietii lui . Chiar sunt convinsa ca a reusit sa o iubeasca si sa se apropie de ea mai mult decat de fiul lui. Nepoata facea aproape ce dorea cu el , facandu-l sa rada, fericit. Doar ea reusea sa-i aduca luminite poznase, in privire, si sa o asculte.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Lun Mar 25, 2013 1:22 pm

Pen' ca am avut un weekend ocupat cu musafiri, de facut curatzenie si bunaciuni(nefiind torturisa, prajiturica le-am facut-o rapid, in cana, a la Gog ...fiind chiar laudata pt. abracadabra ) nici n-am fost la curent cu noutatile din tzara. Abia dupa miezul noptii l-am vazut pe Bas, in camasa vargata si cu vesta . Si cum eram eu, asa, putzin obosita ,am privit ca matza'n calendar fara sa pricep ce mare eveniment s-a intamplat; in primul moment, zau daca n-am fost convinsa ca si-a anuntzat demisia iar eu n-am intzeles de ce; am prins doar sfasitul inregistrarii Shocked raset Noroc ca, la foarte putin timp, buletinul de stiri de pe un alt post TV a prezentat din nou inregistrarea Laughing

In fine,ma bucur ca Badea a facut un rezumat artistic. Am ras cu pofta vazand inregistrarea. Laughing Pen' ca aseara am adormit inainte de In gura presei. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Vin Apr 26, 2013 9:24 am

Moooor! laugh veselie veselie
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Vin Apr 26, 2013 9:18 pm

Si pe mine m-a surprins CTP. L-o fi dilit Luna Roz .raset


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Sam Apr 27, 2013 8:39 am

baso a scris:Si pe mine m-a surprins CTP. L-o fi dilit Luna Roz .raset

Mersi de informatie. bine
Io sunt cuplat la Campionatul Mondial de Snooker, asa ca de o saptamana am cam renuntat sa urmaresc alte stiri. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Mier Mai 01, 2013 11:00 pm

Hopa, CTP-ul a mai avut simptome. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Vin Mai 17, 2013 2:21 pm

laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

L-a sunat Angela si i-a dat ordin sa se rada pe piept imediat dupa episodul 2 , adica dupa prima repetitie filmata laugh Ca orice barbat care respecta ordinul iubitei, a executat doar atat cat i s-a spus laugh D'aia i-a ramas neatins de lama parul de pe burta Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Sam Mai 18, 2013 8:15 am

baso a scris: laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

L-a sunat Angela si i-a dat ordin sa se rada pe piept imediat dupa episodul 2 , adica dupa prima repetitie filmata laugh Ca orice barbat care respecta ordinul iubitei, a executat doar atat cat i s-a spus laugh D'aia i-a ramas neatins de lama parul de pe burta Laughing

Adevarul e ca, la criza care bantuie prin Ioropa, e foarte posibil ca organizatorii de la anu' sa fie romanashii, care, astfel, ar accepta bucurosi inca niste taieri de salarii, macar ale celor de peste 1000 de euro. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Sam Mai 18, 2013 6:50 pm

ENKI a scris:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

laugh
Nu cred ca mi-ar fi trecut vreodata prin cap sa descopar o astfel de combinatie "prevestitoare". Sau, daca as fi descoperit-o, as fi tacut malc pana dupa competitie, sa nu dispara vrajitoria Laughing

M-a amuzat articolul unei jurnalizde acreditate la 2 finale ale Eurovision. M-am mirat mult cum naiba a reusit sa se indragosteasca in Suedia de cel putin 15 barbati si toti sa fie gay. Shocked Daca a stat vreo saptamana pe acolo, mi se pare o medie zilnica ingrijoratoare. Very Happy Fapt ce mi-a adus aminte de un mosulica olandez, venit in Romania sa se relaxeze si sa-si caute dragutza tinerica si NORMALA la cap. Se lauda ca in familia lui doar el avea porniri sexuale firesti (insa doar cu domnisoare sub 25 de ani) : fiul homosexual, nevasta si fata... lezbiene Laughing Si el era disperat pt. ca in Olanda dadea numai de ciudati si ciudate . Si el era un ciudat , insa haios din multe puncte de vedere.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Lun Iun 03, 2013 7:14 am

Iar m-a facut sa rad cu lacrimi , aproape isteric, prestatia lui Badea de azi noapte. L-a imitat superb pe diavolul tasmanian, rivalul rarait si inrrrait de la B1: cap de porrrc, femeile sunt currrve... Mi-a fost mila sa-mi trezesc sotzul ca sa-si vada preferatul imitat de preferatul meu laugh

In rest, toata povestea cu "santajul" a dobandit proportii canibalice din partea unor jurnalisti. Am urmarit cateva emisuni de la RTV si am ramas siderata de nivelul josnic la care au extins "investigatia jurnalistica". Daca in urma cu cateva zile m-a revoltat articolul din "Sursa Zilei", preluat de "Jurnalul national", articol fundamentat cap-coada pe o infractiune informatica, de data aceasta mizeria este mult mai mare . Nu stiu ce fel de "surse" au cei de la RTV, insa in absenta unor dovezi concrete, toata treaba pute mizerabil a manipulare mediatica. Devine tot mai obositoare razboiala dintre gruparile rivale de securisti , aceste surse continue de deversat dejectii cu rol informativ in creierii votacilor. Este chiar monstruos ce se intampla de o lunga vreme incoace prin Romania, la nivelul mentalului colectiv, datorita activitatii oculte a acestor "surse" . Pot fi numite , fara nicio ezitare, "surse oculte ale raului colectiv si ale distrugerii nationale".

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Lun Iun 03, 2013 11:04 pm

Badea iar o da cu Cap de Porc, chiar acum. Moooooooor! laugh laugh laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Mar Iun 04, 2013 8:11 am

ENKI a scris:Badea iar o da cu Cap de Porc, chiar acum. Moooooooor! laugh laugh laugh

Aseara am dormit. N-am crezut ca baga iar un recital cu diavolul tasmanian raset
Insa am gasit inregistrarea, cu voce de veverita martziana raset
Doar in liceu mai asistam la faze din astea, de maxim delir imitativ facut de cei din fundul clasei Laughing
De regula, dupa o faza din asta, incepea o perioada lunga de razboi in care paraciosii tocilari, "cuminteniile" pamantului si modele ale victorie socialismului, faceau cu nervii, dand startul la isteriada-(in)Cantarea Romaniei cu tot tezaurul ei folcloric, de la origini pana in prezent vesel Era o razboiala totala, de genul "Dacii vs Romanii", mai ales ca se numea Dacian cel mai tare imitator din clasa, imposibil de oprit sau sa-i faci fata tirului, cand i se punea pata . Laughing Ori mureai de ras, ori mureai de ciuda si de nervi.





raset




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Mier Iun 05, 2013 7:32 am

Am aruncat un ochi pe pagina lui de facebook, fiind curioasa de agitatia provocata de cateva publicatii on line, oripilate de limbajul lui la adresa unor "prieteni" veniti p'acolo sa comenteze.
Daca este normal ca o vedeta TV sa aiba fanii ei, mi se pare un comportament ciudat sa apari p'acolo doar ca sa -ti scuipi veninul. Pe el si pe fanii lui. Adica, desi nu-ti place emisiunea si protagonistul, s-o urmaresti cu nervii praf doar ca sa te enervezi si sa te incarci cu energie negativa Laughing Te uiti o data, de 2,3 ori, te lamuresti ca te agaseaza sau te agreseaza psihic personajul si mai dai pe canalul ala doar din greseala, cand esti suficient de calm si n-ai altceva de vazut la TV Laughing
Printre comentatorii , este unul/una, "Mistique Michelle", care a lansat un tir de mizerii, inclusiv la adresa fanilor, bagand si o rugaciune de dr. mengele suspect : "da-mi doamne putere sa va fac sapun si portofele!!" "oricum numai fetze de oligofreni aveti )) nici nu ma mir!! unaui om i se citeste inteligenta pe chip:) nu e cazul vostru!! cocosatilor!! unu mai urat ca altu!! spalati-va pe cap cu saraciade Badea!":

Eu una, nici daca as fi cea mai mare fana nu m-ar tenta sa-mi fac abonament la laudat sau scris frumos pe pagina unui VIP pe care nu-l cunosc personal. Cu atat mai putin m-ar tenta vreodata sa-l injur sau sa scriu mizerii p'acolo, indiferent cat de antipatic mi-ar fi, chiar fara sa-l cunosc personal. Dupa cum ar fi culmea idioteniei sa ma cert cu sotul din cauza vedetelor TV . Nici macar nu i-am povestit cum l-a maimutarit Badea pe Banciu-hapciu Laughing Na, cand se va intampla sa mi-l laude iar pe raraitul "cap de pooorrc", o sa-i bag clipurile de pe youtube fara niciun alt comentariu raset Ma indoiesc ca se va enerva...prea tare Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  brigadepantelimon Sam Iul 06, 2013 1:09 pm

baso a scris:....fiind curioasa de agitatia provocata....  

Nea Spagat e baiat destept , in sinea sa nu da probabil nici doi bani gauriti pe stapanul sau Felix , treaba e ca-i iese banu frumos !
Cat priveste faptul ca se ciomageste parte-n parte pe facebook, e strategie de imagine . Practic aia de-l innjura-i fac reclama !
El e doar un instrument bine platit, care se foloseste de o conjunctura ! Cei care nu inteleg ca nu se poate da la Felix sa faca bine sa se puna-n pielea lui o clipa  si sa se intrebe daca ei ar avea tupeul sa se dea la motan !
Emisiunea imi provoaca greata ,da  ce-am inteles de pe bloguri e ca i-au inchis aia de la facebook un cont de pe care se injura copios cu cativa basisti  partizani ai  Coloneluluibeunuteve ! Si aici e  cu cantec , Colonelu ia tras-o iubitei lui Spagat pe vremea cand  lucra la irealitatea si de atunci raca !  Colonelul a scapat pe undeva prin cercul sau de amici ideea ca tipei ii placea "sa domine" Smile Explicabila reactia "spagatistului" !

brigadepantelimon
prospătură
prospătură

Mesaje : 4
Data de inscriere : 05/07/2013

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  delta Sam Iul 06, 2013 5:27 pm

brigadepantelimon a scris:Colonelul a scapat pe undeva prin cercul sau de amici ideea ca tipei ii placea "sa domine" Smile 
deci nu e suficient că e proastă... laugh 

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Sam Iul 06, 2013 11:42 pm

brigadepantelimon a scris: Si aici e  cu cantec , Colonelu ia tras-o iubitei lui Spagat pe vremea cand  lucra la irealitatea si de atunci raca !  Colonelul a scapat pe undeva prin cercul sau de amici ideea ca tipei ii placea "sa domine" Smile Explicabila reactia "spagatistului" !

N-are nicio logica ca actualul sa il muste, de cate ori il prinde, pe un "fost". Speculatia ta este de can-can.
O fi fost iubita lui Spagat si cu "cap de pooorc" inainte ? funny Ca nici pe asta spagatistul nu il iarta raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Mier Iul 24, 2013 4:29 pm

Am constatat recent ca arhiva IGP poate fi vazute on line doar pe baza de abonament la AntenaPlay .
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

OK. 10 lei/luna nu este o suma astronomica,  insa de ce sa o platesc ca sa-mi satisfac din cand in cand vreo curiozitate ? Chiar si cand era pe gratis, accesam ocazional inregistrarile. In plus, se pare ca foarte multi platesc degeaba, fara sa primeasca acces la platforma respectiva. Cu faza asta, si-au kkt steagul.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  delta Mier Iul 24, 2013 6:28 pm

baso a scris:Am constatat recent ca arhiva IGP poate fi vazute on line doar pe baza de abonament la AntenaPlay .
și eu sunt nevoit să mă trezesc (constant) la 5... vesel 

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

In gura presei - Pagina 15 Empty Re: In gura presei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 20 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum