SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In gura presei

+14
Dr.Ernesto Rafael Guevara
laleauaneagra
Ani
(Still a)Live
Vasile
baso
aurora
RocketQu33n
Armand
ENKI
Anahoret
lolo
Dracu' gol
delta
18 participanți

Pagina 16 din 20 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Urmatorul

In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Mier Iul 24, 2013 7:47 pm

delta a scris:
baso a scris:Am constatat recent ca arhiva IGP poate fi vazute on line doar pe baza de abonament la AntenaPlay .
și eu sunt nevoit să mă trezesc (constant) la 5... vesel 
Io m-am abonat, prin SMS (3 euro + TVA, parca), pentru ca intr-o dimineata n-am reusit sa gasesesc pe Youtube inregistrarea emisiunii din seara precedenta. Deocamdata sunt multumit, chit ca din tot carnatul de emisiuni si live-uri de acolo nu accesez decat inregistrarile In gura presei. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Joi Iul 25, 2013 4:18 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
baso a scris:Am constatat recent ca arhiva IGP poate fi vazute on line doar pe baza de abonament la AntenaPlay .
și eu sunt nevoit să mă trezesc (constant) la 5... vesel 
Io m-am abonat, prin SMS (3 euro + TVA, parca), pentru ca intr-o dimineata n-am reusit sa gasesesc pe Youtube inregistrarea emisiunii din seara precedenta. Deocamdata sunt multumit, chit ca din tot carnatul de emisiuni si live-uri de acolo nu accesez decat inregistrarile In gura presei. Laughing

in PM si eu , cu toate cele 5 dejte raset 

pai... 3 euro +TVA , conform oricaror calcule de bun simt...inseamna mai mult decat 10 lei (potrivit celor specificate de  reclama) Laughing 
Ar fi ceva tipic romanesc ca aia de au platit doar 10 lei sa nu beneficieze de acces...si sa fie considerata o mica donatie simbolica, ca de inceput raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Joi Iul 25, 2013 4:42 pm

Presupun ca pe cei ce au implentat noua platforma virtuala i-a durut la banana sa prezinte CLAR conditiile de accesare , abonament si renuntare la abonament....


din ce scrie [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] se pare ca odata ce ai platit prin SMS abonamentul la Antenaplay, ramai captiv pt. toata viata ...pana nu trimiti SMS cu mesajul "STOP" la nr. 7600 laugh Adicatalea, cei care s-au abonat de proba ,prin SMS, ca sa se dumireasca, risca sa mai plateasca o luna -doua, chiar mai multe, pana afla cum se intrerupe abonamentul...asta doar in conditiile in care belesc ochii in factura de la celular  laugh

PS> N-am studiat "problema"  la cald pt. ca nu m-a mancat in fund sa ma abonez. Nu tin insa minte sa-mi fi sarit in ochi conditiile financiare  de abonament si renuntare ...ci doar autolaudarea lor...cu motzul porcariilor de la antene care nici nu ma intereseaza.

1.Pretul corect al abanomentului nu este precizat , ceea face posibila modificarea lui de la o luna la alta , fara ca fraierii sa bage de seama, decat atunci cand vad factura sau extrasul de cont.
2. Pun pariu ca multi au priceput ca tra sa -si manifeste din propie intiativa optiunea de continuare a abonamentului si nu ca ar fi vorba de o prelungire automata, dupa prima plata.

La capitolul informare corecta a publicului cu privire la conditiile finaciare de oferta a produsului, antenistii sunt VARZA si buni de plata pt. practici comerciale abuzive.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Joi Iul 25, 2013 5:25 pm

baso a scris:Presupun ca pe cei ce au implentat noua platforma virtuala i-a durut la banana sa prezinte CLAR conditiile de accesare , abonament si renuntare la abonament....


din ce scrie [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] se pare ca odata ce ai platit prin SMS abonamentul la Antenaplay, ramai captiv pt. toata viata ...pana nu trimiti SMS cu mesajul "STOP" la nr. 7600 laugh Adicatalea, cei care s-au abonat de proba ,prin SMS, ca sa se dumireasca, risca sa mai plateasca o luna -doua, chiar mai multe, pana afla cum se intrerupe abonamentul...asta doar in conditiile in care belesc ochii in factura de la celular  laugh

PS> N-am studiat "problema"  la cald pt. ca nu m-a mancat in fund sa ma abonez. Nu tin insa minte sa-mi fi sarit in ochi conditiile financiare  de abonament si renuntare ...ci doar autolaudarea lor...cu motzul porcariilor de la antene care nici nu ma intereseaza.

1.Pretul corect al abanomentului nu este precizat , ceea face posibila modificarea lui de la o luna la alta , fara ca fraierii sa bage de seama, decat atunci cand vad factura sau extrasul de cont.
2. Pun pariu ca multi au priceput ca tra sa -si manifeste din propie intiativa optiunea de continuare a abonamentului si nu ca ar fi vorba de o prelungire automata, dupa prima plata.

La capitolul informare corecta a publicului cu privire la conditiile finaciare de oferta a produsului, antenistii sunt VARZA si buni de plata pt. practici comerciale abuzive.
Io cred ca aia care au conceput si implementat sistemu' sunt trepadusi decerberati de teapa lui Blake. laugh 

P.S. Am vazut de la bun inceput ca abonamentul se va intrerupe numai la STOP-ul meu sms-uit explicit, ceea ce imi convine, deocamdata. Voi incerca sa ma dezabonez cand intra Badea in concediu. Antunci o sa ma dumiresc pe deplin. Laughing 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  delta Joi Iul 25, 2013 6:36 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
baso a scris:Am constatat recent ca arhiva IGP poate fi vazute on line doar pe baza de abonament la AntenaPlay .
și eu sunt nevoit să mă trezesc (constant) la 5... vesel 
Io m-am abonat
yo, nici picat cu ceară Very Happy 
decât să dau alți 10 lei motanului, mai bine trag cablu de la portar până-n laborator și mă uit la reluarea de pe a1 de la 11 vesel 

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Joi Iul 25, 2013 7:24 pm

delta a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
baso a scris:Am constatat recent ca arhiva IGP poate fi vazute on line doar pe baza de abonament la AntenaPlay .
și eu sunt nevoit să mă trezesc (constant) la 5... vesel 
Io m-am abonat
yo, nici picat cu ceară Very Happy 
decât să dau alți 10 lei motanului, mai bine trag cablu de la portar până-n laborator și mă uit la reluarea de pe a1 de la 11 vesel 
Sigur ca si mie mi-a venit greu sa dau 3 euro+TVA catre trustul securelului, da' trebuia sa am si io un viciu. laugh
Apropo de idependenta Antenelor... laugh 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Sam Iul 27, 2013 9:20 am

ENKI a scris:
baso a scris:Presupun ca pe cei ce au implentat noua platforma virtuala i-a durut la banana sa prezinte CLAR conditiile de accesare , abonament si renuntare la abonament....


Io cred ca aia care au conceput si implementat sistemu' sunt trepadusi decerberati de teapa lui Blake. laugh 

P.S. Am vazut de la bun inceput ca abonamentul se va intrerupe numai la STOP-ul meu sms-uit explicit, ceea ce imi convine, deocamdata. Voi incerca sa ma dezabonez cand intra Badea in concediu. Antunci o sa ma dumiresc pe deplin. Laughing 

Probabil ca celor de la antene le plac IT-istii cocalari si dubiosi in manifestare.
La orice price produs de achizitionat pe internet se ofera informatiile clare, pe prima pagina, ca sa sara omului in ochi absolut toate conditiile ofertei publice: pretul, modalitatea de plata...etc
Yo am dat intamplator pe site-ul A3 ca sa vad o inregistrare mai veche a IGP si am constatat ca accesul este restrictionat si tra sa ma loghez cu o parola prin contul de FB sau de email. Habar n-aveam de implementarea platformei Antenaplay. Pe pagina Antenaplay nicio informatie vizibila privitoare la conditiile de abonare. Abia ieri am descoperit linkul, in josul paginii de acolo, Termeni si conditii, care descarca un fisier pdf de citit. Mi se pare cea mai "scarpinata" metoda de a informa publicul . De ce sa cotrobai pt. lamurire si sa parcurg toata pagina cu reclame la emisiuni , ca sa-mi descarce pdf-ul,  cand termenii si conditiile de abonare puteau fi vizualizate din bara de sus a paginii, cinstit si corect ? scratch Le era rusine sa scrie vizibil "costul abonamentului =3 euro+TVA pe luna" ? Ca nu e doar 10 lei, asa cum se scrie prin alte locuri ...
In fine, nu este vorba de pret ci de principiu. Suspect

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Extras din "Termeni si Conditii"

Mesaj  baso Sam Iul 27, 2013 10:28 am


7. GARANȚIA CONDIȚIILOR DE UTILIZARE
Veți utiliza AntenaPlay cu buna-credinta. La nivel permis de lege, Antena TV Group, angajații sau colaboratorii , nu-si asuma nicio garanție, expresa sau implicita, cu privire la platforma AntenaPlay.ro și la utilizarea acesteia.
Antena TV Group nu face nicio declarație și nicio garanție cu privire la acuratețea și integralitatea conținutului site-ului sau la conținutul oricăror site-uri legate de acest site și nu își asumă nicio obligație sau responsabilitate pentru nicio:
(i) eroare, greșeală, sau inadvertență de conținut,
(ii) vătămare personala sau a proprietatii, de orice natură, care rezultă din accesarea și utilizarea platformei AntenaPlay.ro;
(iii) orice acces către sau utilizare a serverelor noastre securizate si/sau oricare și toate informațiile personale si/sau informațiile financiare stocatre în acesta;
(iv) oricare bugs, viruși, troieni, sau altele similare care ar putea fi transmise către sau prin platforma de către terțe părți; si/sau
(v) oricare erori sau pentru oricare pierdere sau paguba de orice fel petrecuta ca rezultat al utilizării oricărui conținut postat, trimis prin email, transmis, sau în altfel făcut disponibil prin platforma AntenaPlay. Antena TV Group nu garantează, certifică sau nu-si asumă responsabilități pentru niciun produs sau serviciu, promovat sau oferit de către o terță parte prin AntenaPlay sau oricare site legat sau (hyperlinked) sau menționat în oricare sau material publicitar, iar Antena TV Group nu va fi parte în sau în nici un fel răspunzătoare pentru monitorizarea nici unei tranzacții intre dvs. și o terță parte furnizoarei de servicii. În achiziționarea unui produs sau serviciu prin sau în oricare mediu, trebuie sa apelați la cel mai bun raționament și sa acordați atenție corespunzătoare.

........................
16. Modificarea regulilor
AntenaPlay isi rezerva dreptul de a modifica termenii si conditiile acestei platforme in orice moment, fara notificare prealabila. Modificarile esentiale vor fi aduse la cunostinta userilorr prin e-mail sau/si prin postari pe siteul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Aceste reguli sunt valabile din data de 1 iulie 2013


Ce-mi place ! Laughing Deci, daca te viruseaza ori iti baga troieni platforma lor minunata, ei n-au nicio vina. laugh 
Daca modifica pretul abonamentului cand ii apuca si nu esti pe faza,cu ochii in patru, fiind "consumator oarecum captiv",te trezesti ca-ti debiteaza contul sau iti apare brusc o suma mai mare pe factura de la telefon raset Marsavie tipic damboviteana , de Rromanica : d'aia boii evita sa bage, CLAR si VIZIBIL, informatiile referitoare la "contract", la imediata accesare a platformei.  Din punctul meu de vedere : sa si-o bage in cur pe platforma, cu IT-istii lor cu tot.Laughing
CEA MAI MIZERABILA experienta am avut-o in forumul antenei 1, prin grija angajatului trustului care modera/administra pe acolo. laugh Daca angajeaza si acorda incredere unor astfel de jeguri umane, chiar deloc nu ma intereseaza ofertele, via internet, ale Trustului INTACT. PUNCT.

PS.Presupun ca pe tutele aviare, dornice sa nu piarda vreun episod din "Mireasa pt. fiul meu" sau  "Burlacul", nici nu le intereseaza ce scrie in PDF-ul ala raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Mier Iul 31, 2013 5:40 pm

Ca fapt divers: exista doua conturi pe FB  ale lui "Mircea Badea chiar el"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

1. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
2. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu stiu de ce unii au simtit nevoia sa-i cloneze contul, insa am remarcat ca Rocheta a citat de pe contul de FB clonat:" Mircea Badea Chiar El"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Autorul articolului nici n-ar fi MB , ci Mihai Moraru Laughing 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Mar Aug 20, 2013 7:50 am

Exista inca un cont basist clonat Mircea Badea chiar el, inca din 25 februarie 1299, care a reusit sa adune deja 7 like-uri. laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu ma mai mira nimic, cata vreme insusi contul lui Tucalenberg a fost hakerit. veselie 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  RocketQueen Mar Aug 20, 2013 9:34 am

Sa clonezi un cont, folosind acelasi nume, dar schimband unele majuscule, nu-i greu. Sa gasesti niste erori sau cai de a posta undeva unde, teoretic, n-ai acces, e mai dificil. raset 



Vad ca n-au intarziat sa apara clone de-ale contului de facebook ale lui Khalil Shreateh si pagini de facebook care sa-i sustina cauza. raset 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Joi Sept 12, 2013 8:04 pm

No, pretinii au inceput sa-l lase pe Badea, prea echilibrat, prea neincadrabil intr-una dintre tabere, indiferent de subiectul artificial pe care au fost create. laugh 

Mircea Badea chiar el a scris:Azi un prieten cu care am trait o viata a ales sa se sinucida din lumea mea basindu-se cu stropi. A facut-o emanand niste blestematii si niste ticalosii cu duhoare pestilentiala care m-a doborat. O sa ma ridic.
Nici delirul mistic inept, de prostovan, tip Becali, nici eventuale inspiratii de "sorginte dacica" nu pot justifica monstruozitatea gestului imund. Asadar, oricat ma voi mai tavali in chinuri, daca ai ales sa te sinucizi injunghiindu-ma, pentru mine esti mort. Nu voi tine slujba. Nici doliu!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Se pare ca este vorba tocmai despre Oreste, ranit de moarte de parerile lui Mircea despre... daci, de aseara. vesel 
Abia astept sa se debaraseze de Radu Tudor, Niels Schnecker, Victor Ciutacu si alti cativa masonasi. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Vin Sept 13, 2013 7:01 am

ENKI a scris:

Mircea Badea chiar el a scris:Azi un prieten cu care am trait o viata a ales sa se sinucida din lumea mea basindu-se cu stropi. A facut-o emanand niste blestematii si niste ticalosii cu duhoare pestilentiala care m-a doborat. O sa ma ridic.
Nici delirul mistic inept, de prostovan, tip Becali, nici eventuale inspiratii de "sorginte dacica" nu pot justifica monstruozitatea gestului imund. Asadar, oricat ma voi mai tavali in chinuri, daca ai ales sa te sinucizi injunghiindu-ma, pentru mine esti mort. Nu voi tine slujba. Nici doliu!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Se pare ca este vorba tocmai despre Oreste, ranit de moarte de parerile lui Mircea despre... daci, de aseara. vesel 
N-am urmarit emisiunea cu pricina. Ce naiba a stiut spune despre daci ?scratch raset 
Presupun ca Oreste, daca despre el este vorba in "pictura" realizata de Badea, si-a iesit rau de tot din pepeni de l-au invadat toti
d(r)acii Laughing Am sesizat si eu ca Oreste vrea sa mimeze bine, tot timpul, starea de Zen perfect, cu iluminare interioara, insa in adancurile lui a ramas tot un coleric, uneori greu sa se autostapaneasca . Laughing Astalaltul, Badea, e spontan si vulcanic, care intra si iese din starea Zen ori de cate ori vrea. Nu-l deranjeaza absolut deloc sa se joace cu intrerupatorul: stinge lumina, aprinde lumina si tot asa raset Ma gandesc ca prietenii lui Badea tra sa fie foarte echilibrati cand il apuca pe asta cheful de provocari. Cel mult sa se distreze ori sa-l tempereze cu delicatete ...ca altfel, nu se stie ce iese, fiind foarte slobod la gura dar si in scris. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Vin Sept 13, 2013 8:49 am

baso a scris:
ENKI a scris:

Mircea Badea chiar el a scris:Azi un prieten cu care am trait o viata a ales sa se sinucida din lumea mea basindu-se cu stropi. A facut-o emanand niste blestematii si niste ticalosii cu duhoare pestilentiala care m-a doborat. O sa ma ridic.
Nici delirul mistic inept, de prostovan, tip Becali, nici eventuale inspiratii de "sorginte dacica" nu pot justifica monstruozitatea gestului imund. Asadar, oricat ma voi mai tavali in chinuri, daca ai ales sa te sinucizi injunghiindu-ma, pentru mine esti mort. Nu voi tine slujba. Nici doliu!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Se pare ca este vorba tocmai despre Oreste, ranit de moarte de parerile lui Mircea despre... daci, de aseara. vesel 
N-am urmarit emisiunea cu pricina. Ce naiba a stiut spune despre daci ?scratch raset 
Presupun ca Oreste, daca despre el este vorba in "pictura" realizata de Badea, si-a iesit rau de tot din pepeni de l-au invadat toti
d(r)acii Laughing Am sesizat si eu ca Oreste vrea sa mimeze bine, tot timpul, starea de Zen perfect, cu iluminare interioara, insa in adancurile lui a ramas tot un coleric, uneori greu sa se autostapaneasca . Laughing Astalaltul, Badea, e spontan si vulcanic, care intra si iese din starea Zen ori de cate ori vrea. Nu-l deranjeaza absolut deloc sa se joace cu intrerupatorul: stinge lumina, aprinde lumina si tot asa raset Ma gandesc ca prietenii lui Badea tra sa fie foarte echilibrati cand il apuca pe asta cheful de provocari. Cel mult sa se distreze ori sa-l tempereze cu delicatete ...ca altfel, nu se stie ce iese, fiind foarte slobod la gura dar si in scris. Laughing
A, s-a referit la exploatarea aurului pe vremea dacilor, "batuti de le-a sunat apa in cap" de catre romani.laugh
Poti vedea aici, intre minutele 8.00 si 8.56.
 
Cred, totusi, ca si pozitionarea extrem de neutra (laugh ) a lui Badea fata de proiectul RM a contribuit la scoaterea din minti a activistilor lui Soros, inclusiv a celor mai ocultati de stari Zen speciale, date de conturile de prin banci. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Vin Sept 13, 2013 9:11 am

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:

Mircea Badea chiar el a scris:Azi un prieten cu care am trait o viata a ales sa se sinucida din lumea mea basindu-se cu stropi. A facut-o emanand niste blestematii si niste ticalosii cu duhoare pestilentiala care m-a doborat. O sa ma ridic.
Nici delirul mistic inept, de prostovan, tip Becali, nici eventuale inspiratii de "sorginte dacica" nu pot justifica monstruozitatea gestului imund. Asadar, oricat ma voi mai tavali in chinuri, daca ai ales sa te sinucizi injunghiindu-ma, pentru mine esti mort. Nu voi tine slujba. Nici doliu!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Se pare ca este vorba tocmai despre Oreste, ranit de moarte de parerile lui Mircea despre... daci, de aseara. vesel 
N-am urmarit emisiunea cu pricina. Ce naiba a stiut spune despre daci ?scratch raset 
Presupun ca Oreste, daca despre el este vorba in "pictura" realizata de Badea, si-a iesit rau de tot din pepeni de l-au invadat toti
d(r)acii Laughing Am sesizat si eu ca Oreste vrea sa mimeze bine, tot timpul, starea de Zen perfect, cu iluminare interioara, insa in adancurile lui a ramas tot un coleric, uneori greu sa se autostapaneasca . Laughing Astalaltul, Badea, e spontan si vulcanic, care intra si iese din starea Zen ori de cate ori vrea. Nu-l deranjeaza absolut deloc sa se joace cu intrerupatorul: stinge lumina, aprinde lumina si tot asa raset Ma gandesc ca prietenii lui Badea tra sa fie foarte echilibrati cand il apuca pe asta cheful de provocari. Cel mult sa se distreze ori sa-l tempereze cu delicatete ...ca altfel, nu se stie ce iese, fiind foarte slobod la gura dar si in scris. Laughing
A, s-a referit la exploatarea aurului pe vremea dacilor, "batuti de le-a sunat apa in cap" de catre romani.laugh
Poti vedea aici, intre minutele 8.00 si 8.56.

laugh laugh laugh Pai, ce a zis asa de grav despre daci ca sa-l infurie pe Oreste ? raset Din cateva vorbe, a rezolvat intantaneu istoria cu dacii si romanii Laughing Pai, si cand eram copii si ne jucam de-a dacii si romanii, impartindu-ne in 2 tabere, in mod natural, dupa lobii urechilor , stiam din povesti ca romanii erau cei mai tari si ar fi trebuit sa iasa invingatori din orice razboiala Laughing Dupa forma urechilor, eu eram in echipa dacilor care nu prea a respectat istoria raset Bine, este posibil ca identificarea dupa urechi a dacilor si romanilor sa fi ajuns la noi inversata raset 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Vin Sept 13, 2013 10:56 am

baso a scris:
laugh laugh laugh Pai, ce a zis asa de grav despre daci ca sa-l infurie pe Oreste ? raset Din cateva vorbe, a rezolvat intantaneu istoria cu dacii si romanii Laughing Pai, si cand eram copii si ne jucam de-a dacii si romanii, impartindu-ne in 2 tabere, in mod natural, dupa lobii urechilor , stiam din povesti ca romanii erau cei mai tari si ar fi trebuit sa iasa invingatori din orice razboiala Laughing Dupa forma urechilor, eu eram in echipa dacilor care nu prea a respectat istoria :lol2:Bine, este posibil ca identificarea dupa urechi a dacilor si romanilor sa fi ajuns la noi inversata raset 
Deh, omu' a expus succint si corect politic istoria de la 106, numai ca asta pare sa fi foat picatura umplatoare de pahar in care se tot holba tov. Oreste, ca activist anti RM. Laughing 

PS. Ca ac-ul italic o fi tot cacofonie?! scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Vin Sept 13, 2013 11:08 am

Hahaha, mi-am dat seama ca in timpul emisiunii am adormit cu TV-ul deschis si m-am trezit brusc cand a inceput sa bata cu pet-urile de apa minerala in masa raset Astfel incat, abia de atunci incolo am constientizat ce spune, de altfel absolut OK la un nivel de bun simt elementar, chiar si fara prea multe informatii  concrete despre problema care agita spiritele Laughing 
Ascultand acu' si partea de dinainte, cand yo dormeam, mi-au inviat brusc vreo 2 mari intrebari cu subintrebari:
1. De ce ar trebui fix  acu' purificarea iazurilor daca tot pe baza de cianuri s-ar extrage aurul ? Adica sa se purifice ca sa se polueze din nou, insa in ceva purificat, in care s-ar investi o gramada de bani pt. o aparenta de ecologizare  ? Shocked 
2.Se pare ca nici dacii (cu forma de trapez a galeriilor de exploatare) si nici romanii n-au fost chiar atat de primitivi in tehnologie daca  au reusit sa extraga cacalau de aur de acolo fara sa se bazeze pe cianuri  laugh N-ar fi mai interesant ca specialistii din vremurile de azi sa identifice metodele utilizate in acele vremuri pt. exploatarea "industriala" a unei mine de aur ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Vin Sept 13, 2013 12:47 pm

ENKI a scris:

PS. Ca ac-ul italic o fi tot cacofonie?! scratch
In scris nu prea pare, insa depinde cum se pronunta si se aude raset 
De cateva zile de constientizare cat de groaznic vorbeste fii-mea , jucandu-se cu baietii, de-a razbooiul,pe playstation, atat pe romaneste cat si pe englezeste , am inceput sa percutez fenomenu'raset  Ma fac ca n-aud si rad de una singura, auzindu-i replicile EXTREM DE COLORATE. O las in pace, sa se simta OK , in elementul ei, insa mi se incretzesc urechile cand o aud ce stie spune laugh Abia aseara am intervenit,la un moment dat, din bucatarie, ascultandu-i interjectiile si vorbele amicale, schimbate cu baietii laugh Dupa ce a pronuntat enervata cuvantul "pizda", dupa milioane de "cacat" "ma cac pe tine", "shit" si "fuck you"...am intrebat-o senina :"ce-ai spus ?". A inceput sa rada si si-a cerut scuze, cum ca i-a scapat...La ceva timp dupa aia m-a intrebat senina daca "mananc ca ...tine" este cacofonie laugh I-am raspuns razand ca NU...dandu-i cateva exemple ca doar Monica Columbeanu si Biserica catolica ar fi cacofonii laugh 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Vin Sept 13, 2013 1:11 pm

Faza cea mai amuzanta este ca, din cand in cand ,injura si vorbeste si pe nemteste raset Tot ieri, auzind-o cat de gratios se exprima in germana, am rugat-o sa-mi traduca (deoarece, incepand din clasa a 5-a  "a invatzat si nemetzeasca la scoala", limba la care a avut doar nota 10 de cand se stie .Laughing)  Mi-a raspuns sec ca nu stie traduce pt. ca a invatat ca papagalul doar cateva vorbe : de pilda, stie sa numere perfect in germana de la 1 la 10...iar alea pe care le spune cand se joaca cu baietii, on line, sunt netraductibile laugh ;habar n-are ce inseamna pe romaneasca laugh  Yo zic ca fii-mea incearca sa faca mishtoux de mine, bazandu-se pe faptul ca stie mai multa nemtzeasca decat mine  laugh laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Vin Sept 13, 2013 3:06 pm

In fine, eu ca eu...ca mama apropiata. Taica-sau si mai tzacanit raset Dupa ce a mers cu ea prin mall-uri pt. ca fata sa-si aleaga haine si incalatzari pt. inceput de scoala {eu ramanand cu rechizitele, in special caiet mecanic (din ala , cu mai multe materii intr-unul singur si foi volante adaptabile  la ce-si doreste printesa  Laughing ) + creioane, pix, penar, etc....} tot el o educa sa nu iasa in evidentza din prima zi de liceu, sugerandu-i insa sa mearga si sa-i cumpere , totusi, tricoul mishtoux pe care l-au vazut impreuna in ceva magazin , tricou pe care scria "Dear school, I hate you" Na, poftim educatie de tatic! raset Cand l-a auzit a mea pe taica-sau ce-i propune, deja i-au stralucit ochii, ca la diavol , incantata ca si pe taica-sau l-a amuzat tricoul ala de purtat pt. prima zi de scoala, la liceu Laughing A trebuit sa-i potolesc pe amandoi si sa le explic ca nu toti profii au simtul umorului si s-ar putea ca unii s-o tina minte din prima zi cu "gluma" asta, pe tricou ...chiar daca scrie in engleza. La naiba laugh fata isi poate permite dintr-a 11-a sau a 12-a daca se simte tare in parcare. Totusi, parca este prea sfidator chiar dintr-a 9-a raset 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Vin Sept 13, 2013 4:49 pm

baso a scris:Hahaha, mi-am dat seama ca in timpul emisiunii am adormit cu TV-ul deschis si m-am trezit brusc cand a inceput sa bata cu pet-urile de apa minerala in masa raset Astfel incat, abia de atunci incolo am constientizat ce spune, de altfel absolut OK la un nivel de bun simt elementar, chiar si fara prea multe informatii  concrete despre problema care agita spiritele Laughing 
Ascultand acu' si partea de dinainte, cand yo dormeam, mi-au inviat brusc vreo 2 mari intrebari cu subintrebari:
1. De ce ar trebui fix  acu' purificarea iazurilor daca tot pe baza de cianuri s-ar extrage aurul ? Adica sa se purifice ca sa se polueze din nou, insa in ceva purificat, in care s-ar investi o gramada de bani pt. o aparenta de ecologizare  ? Shocked 
2.Se pare ca nici dacii (cu forma de trapez a galeriilor de exploatare) si nici romanii n-au fost chiar atat de primitivi in tehnologie daca  au reusit sa extraga cacalau de aur de acolo fara sa se bazeze pe cianuri  laugh N-ar fi mai interesant ca specialistii din vremurile de azi sa identifice metodele utilizate in acele vremuri pt. exploatarea "industriala" a unei mine de aur ?
1. Tare cred eu ca toata tevatura asta cu Rosia Montana, de 18 (!) ani, a fost doar un paravan pentru spalare de bani si fluctuatii la burse. suspect
2. Cica ar exista tehnologie moderna, nepoluanta si chiar mai ieftina. Suspect 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  (Still a)Live Vin Sept 13, 2013 6:05 pm

baso a scris:
2.Se pare ca nici dacii (cu forma de trapez a galeriilor de exploatare)
Galeriile trapezoidale sunt galeriile romane. Din câte am reținut când am fost acolo, dacii foloseau oțet și apă sau...ceva de acest gen.scratch  Caut, că nu mai știu.

PS: Bre, Soros ăsta e si-n chiloții noștri?suspicios 
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  (Still a)Live Vin Sept 13, 2013 6:08 pm

Da, roca era încinsă cu foc, apoi răcită brusc, cu un amestec de apă și oțet. Cine ajunge la Roșia, poate vedea pe unele stânci urme de fum.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Lun Sept 16, 2013 10:49 am

Badea n-a mai rezistat, bietul, tot cetind pildele si indemnurile la lovilutie de pe pagina de FB a lui Oreste. laugh 

Mircea Badea chiar el a scris:Daca esti mason, dac, iubitor de lupi si caini, crestin tip becali, prieten cu costi ionita, luigi mitoi wanna be, daca predici impotriva politicienilor si iei bani de la ei, de ce sa mai stai angajat la aia care "si-au intors fata de la neam si tara?" Banii e buni?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

UPDATE. Cica in emisiunea din seara asta lucrurile vor fi puse la punct. laugh 

Mircea Badea chiar el a scris:Netul nu e locul potrivit pentru adevar pentru ca e plin de cretini si manipulari. "Fratele meu", nu in sens masonic, eu nefiind, doar el, a ales sa ma insulte si sa ma calomnieze public fara niciun motiv sau emotie. Tot ce am facut eu a fost ulterior acestui moment. Voi pune in ordinea corecta toata tarasenia in aceasta seara, in emisiune. Dupa care, oricat de mult ii plac banii, constiinta lui de mason/dac/ecologist/torserist/becalist/zamolxeist va trebui sa si actioneze. O sa-l ia dacu. (fara r)


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Lun Sept 16, 2013 11:29 am, editata de 1 ori (Motiv : update)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Lun Sept 16, 2013 4:56 pm

Atata timp cat habar n-am ce a zis ala de l-a determinat pe asta sa reactioneze asa de dur, mi se pare cel putin nefiresc ca o relatie de prietenie sa se sfarseasca brusc, cu vorbe grele scuipate in public pe obrazul celuilalt.
La fel de nefiresc mi se pare ca publicul sa fie locul in care sa se arunce zoaiele atunci cand vedetutele se cearta intre ele ori divorteaza.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Mar Sept 17, 2013 6:52 am

ENKI a scris:

Mircea Badea chiar el a scris:Netul nu e locul potrivit pentru adevar pentru ca e plin de cretini si manipulari. "Fratele meu", nu in sens masonic, eu nefiind, doar el, a ales sa ma insulte si sa ma calomnieze public fara niciun motiv sau emotie. Tot ce am facut eu a fost ulterior acestui moment. Voi pune in ordinea corecta toata tarasenia in aceasta seara, in emisiune. Dupa care, oricat de mult ii plac banii, constiinta lui de mason/dac/ecologist/torserist/becalist/zamolxeist va trebui sa si actioneze. O sa-l ia dacu. (fara r)
Ei, Badea facu lumina in toata povestea.Laughing Daca treaba s-a petrecut fix asa cum a spus el, ii inteleg reactia (chiar daca a fost cam dura si neplacuta la citit). In special in contextul mizeriilor citite pe facebook, locul de desfasurare a tot felul de cretini si /sau manipulatori. Parca, totusi, din partea unui prieten apropiat te astepti sa-si regleze motivul supararii pe tine intr-o discutie fatza in fatza, lipsita de ipocrizie, si nu printr-o postare criptica, de genul bate saua ca sa priceapa iapa, pe contul de FB. Oricum ai lua-o , este o dovada in primul rand de lasitate sa alegi o astfel de cale virtuala de "dialog" la distanta pt. a sexplica motivul supararii , refuzand orice contact direct cu adversarul, pana mai ieri bun prieten.
Nu mi-am imaginat ca subiectele  Rosia Montana si maidanezii sa provoace atata patima nationala, demolatoare rapida de prietenie construita greu in timp.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Mar Sept 17, 2013 11:11 am

baso a scris:
ENKI a scris:

Mircea Badea chiar el a scris:Netul nu e locul potrivit pentru adevar pentru ca e plin de cretini si manipulari. "Fratele meu", nu in sens masonic, eu nefiind, doar el, a ales sa ma insulte si sa ma calomnieze public fara niciun motiv sau emotie. Tot ce am facut eu a fost ulterior acestui moment. Voi pune in ordinea corecta toata tarasenia in aceasta seara, in emisiune. Dupa care, oricat de mult ii plac banii, constiinta lui de mason/dac/ecologist/torserist/becalist/zamolxeist va trebui sa si actioneze. O sa-l ia dacu. (fara r)
Ei, Badea facu lumina in toata povestea.Laughing Daca treaba s-a petrecut fix asa cum a spus el, ii inteleg reactia (chiar daca a fost cam dura si neplacuta la citit). In special in contextul mizeriilor citite pe facebook, locul de desfasurare a tot felul de cretini si /sau manipulatori. Parca, totusi, din partea unui prieten apropiat te astepti sa-si regleze motivul supararii pe tine intr-o discutie fatza in fatza, lipsita de ipocrizie, si nu printr-o postare criptica, de genul bate saua ca sa priceapa iapa, pe contul de FB. Oricum ai lua-o , este o dovada in primul rand de lasitate sa alegi o astfel de cale virtuala de "dialog" la distanta pt. a sexplica motivul supararii , refuzand orice contact direct cu adversarul, pana mai ieri bun prieten.
Nu mi-am imaginat ca subiectele  Rosia Montana si maidanezii sa provoace atata patima nationala, demolatoare rapida de prietenie construita greu in timp.
Pe langa faptul ca a lamurit situatia, Badea a postat preventiv, pe la ora 21.00, un link catre emisiunea de inceput de sezon Codul lui Oreste, pe care nu reusisem sa o gasesc pe Youtube. Noroc cu Costi Ionita, care se pare ca are dreptul sa o gazduiasca pe canalul sau, postand-o tot ieri, ceva mai drevreme de ora 21.00. laugh 

Oreste pare sa fie intr-o faza acuta de delir mistic. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Mar Sept 17, 2013 2:40 pm

ENKI a scris:
Oreste pare sa fie intr-o faza acuta de delir mistic. suspect
Da(c)p laugh Tocmai si-a gasit noi d(r)aci tovarasi si pretini , fosti manelisti iluminati brusc si dintr-o data laugh 
Cert este faptul ca oamenii cei mai credinciosi si increzatori  in fenomene paranormale, de educare a spiritului, sunt cei mai expusi la manipulare perversa in diverse scopuri laugh Am citit si yo, candva si pe undeva, de ce nu este bine sa invoci spiritele , in calitatea de psihopupu  dornic de a conversa cu cei de pe alta lume . Laughing Cica ,pt. un uman ,n-ai  putea avea nicio certitudine daca spiritele dispuse sa converseze cu tine ar fi cele autentice sau demoni care mimeaza perfect rolul spiritelor  invocate. Laughing Cu alte cuvinte, mai bine stai in banca ta, fara curiozitati bizare si perverse de a afla lucruri noi, care sa te manipuleze , de la tot felul bine intentionati pe care n-ai posibilitatea umana sa-i verifici daca sunt ceea ce pretind ei a fi  raset Iar cand ajungi sa le platesti ceea ce-ti ofera cu o prietenie umana cladita cu greu in realitate, in mod sigur ai intrat in zona crepusculara in care orice abil manipulator  se poate juca cu mintea ta.laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Sam Oct 19, 2013 3:14 pm

raset 

E clar, Mircea Badea și-a găsit un nou adversar în persoana colegului său de trust, Mihai Bendeac. După ce prezentatorul emisiunii "În gura presei" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], Mișu Bendeac i-a dat o replică tăioasă acestuia, declarând că a devenit preocuparea constantă a unor anumite persoane. Badea nu a tăcut și i-a întors serviciul lui Bendeac, cu o replică pe măsură. "Nu e adevăraaaaat. Mai am și altă preocupareeeee: caaaap de poooorrrrcccc", a scris Mircea Badea pe Facebook.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pai, cine a pus-o  sa-si tatueze semnatura lui Bendeac pe mana ?  laugh 
Na, acu' tra sa-si gaseasca pe unul care sa se numeasca tot Mihai Bendeac (eventual sa fie si de acord cu semnatura tizului) ori sa-si arda mana sau sa plateasca o avere ca sa-si stearga tatuajul raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

"În timp ce unii dintre noi spunem numai câteva cuvinte, dânsul editează perfect câteva fraze."(Elena Basescu) Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Mier Oct 23, 2013 5:09 pm

Dupa ce Badea a realizat un nou promo laugh ...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

a inceput sa vuiasca presa ca va fi tatic chiar daca nu si-a gasit inca naşul Laughing 

si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 16 Empty Re: In gura presei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 20 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum