SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

teoria conspiraţiei

+6
baso
RocketQu33n
(Still a)Live
Anahoret
ENKI
delta
10 participanți

Pagina 32 din 34 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34  Urmatorul

In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Joi Mai 05, 2016 4:29 pm

Presupun ca Badea si Kovesi se vor da reciproc in judecata. Chestie e ca nu prea inteleg cu ce l-a calomniat Kovesi pe Badea in comunicatul DNA. Nici nu i-a pomenit numele. confused

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Joi Mai 05, 2016 4:31 pm

baso a scris:Ce mutra tipica de englez roscovan are Damian Lewis. Joca foarte bine, la fel ca Hugh Laurie.   Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Inainte de Billions, am vazut in pas alergator (am facut binging, oarecum Laughing ) serialul Homeland, tot cu el, cel putin in prima parte, pana moare. Un alt serial de exceptie si de mare actualitate. Very Happy

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Joi Mai 05, 2016 4:36 pm

baso a scris:Presupun ca Badea si Kovesi se vor da reciproc in judecata. Chestie e ca nu prea inteleg cu ce l-a calomniat Kovesi pe Badea in comunicatul DNA. Nici nu i-a pomenit numele. confused

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Poate o da in judecata pentru altceva?! Shocked

P.S. N-am avut net toata ziua, dupa ce am postat aici chestia cu Luluta. Acum au plecat cei doi lucratori RDS-RCS, care mi-au explicat ca m-au scos din nu stiu ce switch imposibil de reparat (s-a defectat de 3  ori in ultimele 3 saptamani) si ca m-au legat pa direct. Sa vedem. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Joi Mai 05, 2016 5:21 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Presupun ca Badea si Kovesi se vor da reciproc in judecata. Chestie e ca nu prea inteleg cu ce l-a calomniat Kovesi pe Badea in comunicatul DNA. Nici nu i-a pomenit numele. confused

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Poate o da in judecata pentru altceva?! Shocked

P.S. N-am avut net toata ziua, dupa ce am postat aici chestia cu Luluta. Acum au plecat cei doi lucratori RDS-RCS, care mi-au explicat ca m-au scos din nu stiu ce switch imposibil de reparat (s-a defectat de 3  ori in ultimele 3 saptamani) si ca m-au legat pa direct. Sa vedem. Laughing
N-am vazut ce au comentat cei de la antene, doar inregistrarea emisiunii postata de Badea pe blog. Ideea de a insista pe niste speculatii, fara probe concludente si de a-l ataca pe Nemes, n-a fost una stralucita. Era evident ca sefa DNA sa reactioneze. Insa este treaba lor cum isi aleg sa faca rating.Au momente cand prea exagereaza cu unele chestii, tare prosteste.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Joi Mai 05, 2016 5:32 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Presupun ca Badea si Kovesi se vor da reciproc in judecata. Chestie e ca nu prea inteleg cu ce l-a calomniat Kovesi pe Badea in comunicatul DNA. Nici nu i-a pomenit numele. confused

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Poate o da in judecata pentru altceva?! Shocked

P.S. N-am avut net toata ziua, dupa ce am postat aici chestia cu Luluta. Acum au plecat cei doi lucratori RDS-RCS, care mi-au explicat ca m-au scos din nu stiu ce switch imposibil de reparat (s-a defectat de 3  ori in ultimele 3 saptamani) si ca m-au legat pa direct. Sa vedem. Laughing
N-am vazut ce au comentat cei de la antene, doar inregistrarea emisiunii postata de Badea pe blog. Ideea de a insista pe niste speculatii, fara probe concludente si de a-l ataca pe Nemes, n-a fost una stralucita. Era evident ca sefa DNA sa reactioneze. Insa este treaba lor cum isi aleg sa faca rating.Au momente cand prea exagereaza cu unele chestii, tare prosteste.
Din ce a spus Badea acum la Radio Zu, inteleg ca o va da in jucata (la pachet cu DNA), in civil,  pentru calomnie si amenintari, in timpul procesului putand aduce in discutie conflictul de interese in care s-a aflat Luluta in cazul arestarii lui Alexandrescu, la denuntul RDS-RCS. suspect
In plus, avand in vedere ca Luluta nu a putut justifica in fata instantei suma de 1 milion de lei, ceruta drept despagubiri de la jurnalistii Antena 3 (http://www.antena3.ro/actualitate/justitie/kovesi-instanta-antena3-proces-jurnalisti-352167.html ), Badea ii va cere si el despagubiri de 1 milion de lei, intelegand el ca asta este suma corecta acceptata de instantele din Romania. laugh
Masculul Florin Nemes a sters tot ce zarisem dimineata pe contul lui de feisbuc. Shocked
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Joi Mai 05, 2016 6:17 pm

Mda, dac-as spune ca o sa piarda procesul, s-ar putea zice ca tin cu Kovesi. In mod normal, inainte sa se laude, ar fi trebuit sa intrebe mai multi avocati cu experienta daca ar avea ceva sanse cu argumentele pe care le are. In schimb, daca-l da Kovesi in judecata, foarte probabil ca aceasta sa castige.
Cred insa ca au vrut neaparat s-o provoace ca sa reactioneze, bazandu-se pe faptul ca lumea s-a cam saturat de spectacolul ostentativ cu catuse.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Joi Mai 05, 2016 6:53 pm

baso a scris:Mda, dac-as spune ca o sa piarda procesul, s-ar putea zice ca tin cu Kovesi. In mod normal, inainte sa se laude, ar fi trebuit sa intrebe mai multi avocati cu experienta daca ar avea ceva sanse cu argumentele pe care le are. In schimb, daca-l da Kovesi in judecata, foarte probabil ca aceasta sa castige.
Hm, as tinde sa cred ca are niste probe in plus, altfel fiind de neinteles avantul brusc de kamikaze. confused
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Joi Mai 05, 2016 7:41 pm

Eh,sloboda exprimare poate costa mult uneori. Ma gandesc ca A3 are prevazut in buget si astfel de costuri Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Sam Mai 07, 2016 8:36 am

Incep sa cred ca Badea a fost folosit ca varf de lance, fiind greu de gasit un alt personaj vizibil + galagios si caruia sa nu i se poata confectiona rapid un dosar de catre KoCo. vesel

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Kovesi minte de îngheaţă apele: nu-i cunoaşte pe fostul soţ şi pe actualul său iubit?


Aşa cum era de aşteptat, încep să apară rezultatele investigaţiilor „spionilor” Mosad despre şefa DNA, Laura Codruţa Kövesi. Primele informaţii au apărut în revista „Caţavencii” şi au avut un efect devastator asupra Codruţei Kövesi, care s-a repezit imediat la gîtul celor de la... Antena 3, cu minciuni necontrolate, menite să-i sublinieze disperarea!
Cazul este acum cunoscut de toată lumea (http://www.cotidianul.ro/razboiul-antena-3-dna-faza-iubitul-lui-kovesi-280662/): „Caţavencii” au aflat pe surse că unul dintre cei vizaţi de ancheta „Black Cube” a fost FLORIN NEMEŞ, director PR la RCS&RDS, care este actualul iubit al Laurei Codruţa Kovesi! Jurnaliştii au precizat că şi fostul soţ al şefei DNA a fost acum cîţiva ani angajatul aceleiaşi companii. În mod inevitabil, „Caţavencii” au scris şi despre procesul pe care îl au cei de la RCS&RDS cu Antena 3. Evident, subiectul a fost preluat rapid de Antena 3 şi dezbătut pe toate feţele. Speriată de articolul din Caţavencii, Codruţa Kovesi a dat însă un Comunicat împotriva Antenei 3, fără nici o referire la „Caţavencii”, adevăraţii „vinovaţi” de aceste dezvăluiri:
Bazîndu-se pe imensa sa popularitate, dar îngrozită de posibilul efect al dezvăluirilor, Codruţa Kövesi a făcut cîteva gafe în lanţ, apelînd chiar la minciuni sfruntate, contrazise de logica elementară chiar în precizările şefei DNA! Să le trecem în revistă cu obiectivitate:
PRIMA GREŞEALĂ. Codruţa Kövesi a trimis presei un Comunicat al Biroului de presă al DNA, deşi subiectul era unul personal! Motivul acestei strategii este unul pueril: a crezut că un astfel de Comunicat va avea mai mare greutate dacă va fi semnat de Instituţie decît dacă ar fi fost dat chiar de Codruţa Kovesi! Efectul este implicarea DNA în acest scandal, ceea ce este, desigur, condamnabil.
PRIMA MINCIUNĂ. În Comunicat, Kovesi spune senină: „Atât la data înregistrării dosarului la DNA [este vorba despre Dosarul RCS&RDS vs. Antena 3], cât și pe durata instrumentării acestuia, nu am cunoscut personal și nu am discutat cu nicio persoană din conducerea sau cu angajați/ foști angajați ai companiei care este parte vătămată în dosar”. Chiar Kövesi spune un aliniat mai sus că Dosarul acesta a fost înregistrat la DNA la 24 aprilie 2013, adică înainte de numirea sa ca şefă a DNA. Crezînd că se adresează doar proştilor, Kovesi omite să spună că la acea dată era Procuror General al României, iar secţia DNA era tot în subordinea sa! Un singur neuron este de ajuns să se constate că funcţia de Procuror General este mai mare decît cea de şef al DNA, astfel încît eschivarea lui Kovesi, cu toată dragostea, nu este decît o prosteală pe faţă, căci ea era şefa şefului DNA. Adică o minciună de genul „jur că nu l-am lovit pe copil cu pumnul în plex”, din galeria consacrată de Traian Băsescu! Ca să nu mai spunem că la data de 24 aprilie 2013, Ponta anunţase deja că o propune pe Kovesi ca şefă la DNA!
A DOUA MINCIUNĂ. Să nu părăsim însă paragraful citat mai sus. Deci, Kövesi spune că de la data înregistrării Dosarului RCS&RDS vs. Antena 3, adică 24 aprilie 2013, pînă la trimiterea lui în judecată, adică 1 octombrie 2013, nu a cunoscut pe nimeni dintre actualii / foştii angajaţi ai firmei de cablu! Se ştie însă că Eduard Kövesi, fostul soţ al Codruţei, a fost salariat al RCS&RDS, deci face parte dintre „foştii angajaţi”! Atunci, cum dracului „nu am cunoscut personal și nu am discutat” cu fostul meu soţ”? Pentru ca lucrurile să fie clare şi să nu ne trezim cu vreun proces de calomnie, iată Declaraţia de avere a Codruţei Kövesi (căci aşa îşi scrie corect numele), publicată de Mugur Ciuvică de la GIP, din care rezultă că - ia, uite, ce să vezi? - Eduard Kövesi îi era soţ în 2006 şi lucra la RDS:
Îi las pe cititori să decidă dacă Laura Codruţa Kövesi l-a cunoscut sau nu pe fostul angajat RDS Eduard Kövesi, care era chiar soţul său!
A TREIA MINCIUNĂ. Cu atît mai grosolană este această minciună, cu cît chiar în Comunicatul DNA Codruţa Kövesi spune: „Simpla împrejurare că, de-a lungul timpului, am avut relații personale cu persoane angajate la o societate comercială nu poate să afecteze imparțialitatea sau legalitatea unui dosar instrumentat de colegii mei din cadrul DNA”. Păi, nu spunea Codruţa Kövesi că nu a cunoscut pe nimeni din firma RCS&RDS? Acum, la numai cîteva rînduri, recunoaşte nu numai că i-a cunoscut pe unii angajaţi, dar chiar că a avut relaţii cu aceştia! Unul era fostul soţ, dar, aşa cum precizează cei de la „Caţavencii”, este vorba şi despre actualul iubit, FLORIN NEMEŞ, director PR al RCS&RDS, pe care l-a cunoscut în anul 2012!
A PATRA MINCIUNĂ. În fragmentul de mai sus din Comunicatul DNA, Laura Codruţa Kövesi face o precizare în acelaşi registru manipulator şi scrie: „Rechizitoriul nu a fost confirmat de procurorul șef al DNA, ci de procurorul șef al Secției pentru combaterea corupției”. Poate că aşa e, n-am văzut acest Rechizitoriu, însă ce importanţă are cine a semnat Rechizitoriul, ştiindu-se că el vine în urma cercetărilor îndelungate făcute de procurori. Or, iată ce scrie revista „Caţavencii” în articolul „Belgravistan și Procuroristan, o frumoasă poveste de dragoste”: „E drept, ar fi fost interesante discuțiile celor doi adulți responsabili pe parcursul anului 2013. Atunci, pe 15 mai a fost semnat decretul de numire în funcția de procuror-șef al DNA a doamnei Laura Codruța Kövesi. Pe 31 mai, la doar 16 zile distanță, Sorin Alexandrescu, șeful Antena Group, a fost arestat preventiv pentru șantajarea grupului RCS & RDS, operațiune petrecută în perioada 16 aprilie – 21 mai 2013. Astăzi dosarul se apropie de sfârșit, iar doi oameni țin pumnii pentru o condamnare: șefa procurorilor care au instrumentat dosarul și șeful comunicatorilor din firma care a depus plângerea. Mereu, în spatele unei coincidențe puternice stă o femeie și mai puternică”.
Înţelegeţi? Pe 15 mai 2013 Codruţa Kövesi a fost numită şefa DNA, iar pe 31 mai 2013 (la numai 2 săptămîni) a fost arestat directorul Antena Group pentru şantajarea societăţii unde este director iubitul Codruţa Kövesi! Peste cîteva luni, Rechizitoriul a fost trimis în instanţă, dar vedeţi de unde a început cazul? De ce o fi omis doamna Codruţa Kövesi să ne spună că prima decizie majoră în calitate de proaspătă şefă a DNA a fost tocmai una legată de interesul iubitului?
A CINCEA MINCIUNĂ. În aceste 3 fraze pe care le-am ales din acest Comunicat al DNA mai există o minciună menită să ne prostească. Codruţa Kövesi scrie: „Simpla împrejurare că, de-a lungul timpului, am avut relații personale cu persoane angajate la o societate comercială nu poate să afecteze imparțialitatea sau legalitatea unui dosar instrumentat de colegii mei din cadrul DNA”. Ca principiu general, aşa ar trebui să fie. Dar ce ne facem cu declaraţia procurorului Angela Nicolae, fosta şefă a Direcţiei Relaţii Internaţionale din Parchetul General, care declara altceva în iulie 2014:
„Eram în biroul lui Kövesi pentru a-mi viza o scrisoare redactată de mine în numele ei şi care trebuia să fie transmisă de urgenţă în străinătate. Cu această ocazie am sesizat că este foarte nervoasă, agitată, şi de două ori a apelat pe secretara sa la interval foarte scurt spunîndu-i acesteia 'să vină urgent Ciurea la mine, că doar nu este plecată în Honolulu'. Cînd a intrat în birou Angela Ciurea, Kövesi nu s-a putut stăpîni (deşi eu eram de faţă şi nu eram o persoană de încredere a ei), a ţipat la ea 'Cum de şi-a permis să facă unele lucruri fără să o informeze'. Dîndu-şi seama că sunt şi eu acolo, mi-a spus să plec şi să revin ulterior. Am parcurs lungul birou al lui Kövesi şi am auzit pe drum şi între cele două uşi capitonate ale biroului cînd aceasta o certa pe Angela Ciurea: 'De ce a cerut interceptarea unor persoane din dosarul ALRO fără s-o informeze şi că dacă nu este în stare de acest dosar să plece'. Era momentul cînd Angela Ciurea ajunsese cu cercetările sale la uşa camarilei lui Băsescu, iar anumite persoane nu trebuiau cercetate. La un interval de timp, am văzut-o pe Angela Ciurea pe o bancă pe holul Parchetului General şi plîngea în hohote. Deoarece aveam o relaţie bună profesională de colaborare cu Angela Ciurea, aceasta mi-a comunicat faptul că i s-a impus să plece din Parchetul General, că s-au făcut presiuni asupra ei de către Codruţ Olaru, procuror şef DIICOT, şi Laura Codruţa Kövesi şi că îi este frică de viaţa ei care este pusă în pericol. Era halucinant ce auzeam de la un procuror profesionist, cu coloană vertebrală: 'Dacă mi se va întampla ceva, doamna Nicolae, să spuneţi tuturor cine sunt vinovaţii'.”
Mai mult chiar, aceeaşi procuroare declara - reţineţi! - în faţa judecătorilor Înaltei Curţi pe 6 octombrie 2014: „La discuţiile cu diverşi demnitari străini, în mod invariabil, Kövesi făcea referire la anumiţi inculpaţi, cum ar fi Năstase, Voiculescu sau Gabriela Ghiţă, arătând că sunt vinovaţi. Procurorul General se pronunţa deja pe vinovăţie... DNA a prezentat că eu aş fi “marea protectoare a mafiei cărnii'... Dosarul evazioniştilor se afla la Dâmboviţa, eu neavând legătură cu el". Fosta şefă a Biroului de Relaţii Internaţionale din PÎCCJ, Angela Nicolae, a explicat în faţa magistraţilor că dosarul său este fabricat de DNA la comanda procurorului şef Laura Codruţa Kövesi.
Cine are curiozitatea ca, după analiza noastră, să recitească acel Comunicat al DNA / Kövesi cred că vede altfel lucrurile. În atît de puţine cuvinte să minţi de atîtea ori înseamnă, după ştiinţa noastră, că eşti în panică, Man! Nu cred că Laura Codruţa Kövesi s-a dat pe spate în faţa acuzaţiilor lui Mihai Gâdea sau Mircea Badea cu care se află deja într-un proces (acela în care a fost condamnat şi jurnalistul Răzvan Savaliuc pentru ce a spus într-o emisiune la care nu a particpat!). Din moment ce nu a spus un cuvînt despre cei de la revista „Caţavencii”, care au publicat dezvăluirea despre care au vorbit în emisiunile lor cei de la Antena 3, presupun că altul este motivul pentru care şefa DNA a intrat în panică!
Iar acest motiv ţine, în mod cert, de ce ştie dumneaei că au descoperit „spionii” Mosad! Pentru cei care au citit articolul din „Caţavencii”, este cît se poate de clar că informaţiile care au stat la baza acestuia provin direct din „Dosarul spionilor”! Unii comentatori au spus voalat, iar noi am spus cu subiect şi predicat, că arestarea celor doi „spioni” este ilogică, la fel ca toată povestea cu ameninţările nocturne la adresa tatălui Codruţei, toată tărăşenia fiind, mai degrabă, provocată de cei de la „Black Cube”, astfel încît, la momentul potrivit, dezvăluirile rezultate din ancheta lor să fie amplicate de efectul arestării „puştanilor de la Mosad”!
În aceste condiţii, cred că ar fi normal să ştim tot ce au descoperit „spionii” Mosad-ului despre Laura Codruţa Kövesi, aşa cum şi dînsa pare foarte interesată, împreună cu SRI, să ştie totul despre oricare dintre noi prin ascultarea telefoanelor sau urmărirea e-mail-urilor noastre! Evident, fără picanteriile eventuale sau chestiunile care ţin strict de viaţa sa intimă. Nu de alta, dar spaima devoalată acum de Comunicatul lui Kövesi în numele DNA arată că acolo, în „Dosarul spionilor” sînt lucruri grave care ar interesa întreaga opinie publică! Din acest moment, nu mai este doar un ping-pong între Kovesi şi Antena 3, ci un scandal în care este implicată o instituţie importantă a statului, iar acesta trebuie să fie anchetat în modul cel mai serios!


P.S. Dacă mai este cineva care crede că foşti agenţi ai Mosad-ului au venit în România să-l sperie pe tata Lascu sau să-i spargă mail-ul şefei DNA, este rugat să nu citească acest articol.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Sam Mai 07, 2016 10:14 am

ENKI a scris:Incep sa cred ca Badea a fost folosit ca varf de lance, fiind greu de gasit un alt personaj vizibil + galagios si caruia sa nu i se poata confectiona rapid un dosar de catre KoCo. vesel


Posibil sa fie asa. M-a nedumerit decizia lui, trambitata public, de a o da in judecata si de a cere un milion de lei despagubiri pt. ca s-a simtit calomniat prin comunicatul ala. Laughing Deci, dupa ce in emisiunea IGP a provocat-o la maxim pe Kovesi (poreclindu-l "Blanau" pe iubitul ei cu par pe spate Laughing ) , in urma comunicatului a provocat-o si mai tare, ca o da EL in judecata. Laughing O fi Badea slobod la gura, insa nu-mi parea a fi genul ala de teribilist, aproape sinucigas, parcticant de sporturi extreme  Laughing Nu ca initierea unui proces civil pe tema asta ar insemna neaparat sinucidere, insa presupun ca si Kovesi va solicita despagubiri babane dupa ce Badea a plusat. Laughing
Nu-mi dau seama ce chestii grave si compromitatoare or fi descoperit evreii de la Black Cube, insa e clar ca daca vor sa le faca publice in Romania, au nevoie de un trust media care sa nu fie aservit binomului, ci in conflict deschis cu acesta.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Sam Mai 07, 2016 10:39 am

baso a scris:
ENKI a scris:Incep sa cred ca Badea a fost folosit ca varf de lance, fiind greu de gasit un alt personaj vizibil + galagios si caruia sa nu i se poata confectiona rapid un dosar de catre KoCo. vesel


Posibil sa fie asa. M-a nedumerit decizia lui, trambitata public, de a o da in judecata si de a cere un milion de lei despagubiri pt. ca s-a simtit calomniat prin comunicatul ala. Laughing Deci, dupa ce in emisiunea IGP a provocat-o la maxim pe Kovesi (poreclindu-l "Blanau" pe iubitul ei cu par pe spate Laughing ) , in urma comunicatului a provocat-o si mai tare, ca o da EL in judecata. Laughing O fi Badea slobod la gura, insa nu-mi parea a fi genul ala de teribilist, aproape sinucigas, parcticant de sporturi extreme  Laughing Nu ca initierea unui proces civil pe tema asta ar insemna neaparat sinucidere, insa presupun ca si Kovesi va solicita despagubiri babane dupa ce Badea a plusat. Laughing
Nu-mi dau seama ce chestii grave si compromitatoare or fi descoperit evreii de la Black Cube, insa e clar ca daca vor sa le faca publice in Romania, au nevoie de un trust media care sa nu fie aservit binomului, ci in conflict deschis cu acesta.
No, ca a bagat capu-n poza si Macacu, parand sa stie cam din ce zone au adunat israelienii date. laugh

"Am văzut ce vitejeşte au înregistrat discuții private ale primarului de Iaşi. Discuțiile despre amantă au mers în spațiul public fluierând, în timp ce azi Kovesi ne spunea că viața ei privată nu interesează pe nimeni. În schimb, procurorii ei aruncă pe piață tot ce pot privat pentru umilirea omului”

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Sam Mai 07, 2016 2:03 pm

Macacu nu face nimic altceva decat sa profite de scandaluri, cum a facut-o intotdeauna, manipuland prin vorbe energiile negative, in directia dorita de el. Stie ca sunt inca multi care il asculta si il mediatizeaza. Iar daca acum percepe emanciparea binomului pe care l-a creat, ca pe un pericol major pt. el, nu are nicio strabatere ca sa cante in struna inclusiv fostilor sai adversari cei mai critici si pe care i-a detestat cand a fost la putere. Cica n-a stiut nimic, n-a fost informat, dand senzatia ca binomul, prin oamenii de incredere promovati de el la varf , au construit in intuneric un stat in stat si doar acum pricepe proportia dezastrului,crescand serpi la san si promovand in functii cheie personaje lipsite de caracter si empatie fata de cel care i-a promovat. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Sam Mai 07, 2016 3:17 pm

baso a scris:Macacu nu face nimic altceva decat sa profite de scandaluri, cum a facut-o intotdeauna, manipuland prin vorbe energiile negative, in directia dorita de el. Stie ca sunt inca multi care il asculta si il mediatizeaza. Iar daca acum percepe emanciparea binomului pe care l-a creat, ca pe un pericol major pt. el, nu are nicio strabatere ca sa cante in struna inclusiv fostilor sai adversari cei mai critici si pe care i-a detestat cand a fost la putere. Cica n-a stiut nimic, n-a fost informat, dand senzatia ca binomul, prin oamenii de incredere promovati de el la varf , au construit in intuneric un stat in stat si doar acum pricepe proportia dezastrului,crescand serpi la san si promovand in functii cheie personaje lipsite de caracter si empatie fata de cel care i-a promovat. laugh
Eu as paria insa ca, in scurt timp, miorii se vor intreba siderati: Basescu a devenit antenist sau Antenele au devenit basiste? laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Dum Mai 22, 2016 8:03 am

Noile vaccinuri vor altera în mod permanent ADN-ul uman. Nimeni nu va mai şti exact decât producătorii lor ce anume vor modifica vaccinurile în ADN-ul fiecărei persoane.

De ce este guvernul atât de maniac în legătură cu injectarea de vaccinuri? De ce vrea ca vaccinarea să devină OBLIGATORIE și ca fiecare să fie injectat?

Luați în considerare acest articol care scoate la iveală graba cu care guvernele lumii vor ca vaccinarea să devină obligatorie căci articolul pune în evidență modul în care vaccinurile vor duce la schimbarea ADN-ului uman pe întreaga planetă.
Referința este New York Times, din data de 15 martie 2015: "Protecția Fără un vaccin." ("Protection Without Vaccin").
Aceast articol descrie frontiera de cercetare.
Aici e citată "cheia înțelegerii demersului" care ilustrează utilizarea genelor sintetice pentru a "proteja împotriva bolilor", în timp ce schimbă definitiv structura genetică a oamenilor.

Acest lucru nu este science-fiction:

"Prin introducerea unor gene sintetice în mușchii maimuțele [experimentale], oamenii de știință fac în esență o re-inginerie a animalelor pentru a rezista bolii."
"Cerul este limita ", a declarat Michael Farzan, imunolog la Scripps si autorul principal al noului studiu.
"Prima intervenție la om, pe baza acestei strategii - numita imunoprofilaxie prin transfer de gene, sau I.G.T. - Este în curs de desfășurare, și multe alte vaccinuri noi sunt planificate ".
New York Times : "I.G.T. este o vaccinare cu totul diferită de vaccinarea tradițională. Este de fapt o formă de terapie genetică".
"Oamenii de știință izolează gene umane sau animale care produc anticorpi puternici împotriva anumitor boli, și apoi le sintetizează în versiuni artificiale".
"Genele sunt plasate în virusuri și injectate apoi în țesutul uman, de obicei prin injecții musculare."
Aici este cheia: "Viruși artificiali vor invada celulele umane cu sarcinile utile prezente în ADN-ul lor, iar gena sintetică este încorporată în ADN-ul propriu al destinatarului uman. Dacă totul merge bine, noile gene vor instrui celulele pentru a începe producția de anticorpi puternici." ...Dacă totul merge bine...
Citiți vă rugăm din nou: "gena sintetică este încorporată în ADN-ul propriu al destinatarului uman."
Practic avem de-a face cu o alterare genetică DEFINITIVĂ a ADN-ului acelei persoane. Avem de-a face cu O Modificare Permanentă care se va transmite și urmașilor lui.
Articolul din New York Times îl citează pe Dr. David Baltimore care lansează o atenționare :
"Cu toate acestea, Dr. Baltimore spune că el prevede că unii oameni ar putea fi șmecheri, și să se opune acestei strategii de vaccinare, care înseamnă modificarea ADN-ului lor, chiar dacă aceasta previne o boala potențial fatală."
Da, unii oameni "ar putea fi șmecheri". În cazul în care aceștia mai au două sau trei celule ale creierului lor în funcțiune, ei nu vor permite ca ADN-ul lor și al urmașilor lor să fie modificat PERMANENT așa cum vor făuritorii lumii noi a vaccinurilor.

Hai să analizăm acest lucru în continuare.

Sub acoperirea prevenirii bolilor, vaccinurile sunt purtătoarele ideale pentru ca tot felul de gene să fie încorporate în mod definitiv în structura umană. (observați că toate programele operaționale sunt întotdeauna acoperite la suprafață cu un scop laudativ pentru a ascunde adevărata lor intenție).
Tonajul enorm de propagandă despre vaccinuri, care să ducă la legile rezultante care să impună vaccinările obligatorii, legi pe baza cărora să se impună și să pună în aplicare acest tip de vaccinare, vor crea un canal puternic de teste prin care este eminamente posibilă această re-inginerie genetică la scară planetară.
Vă dați seama ce va însemna atunci "că un vaccin e în perioada de probă sau de monitorizare"?
Genele sintetice vor fi injectate în miliarde de oameni, ceea ce ar forma un experiment planetar pentru a crea o specie alterată.
Acest experiment grandios ar putea fi compartimentat. De exemplu, în secret, genele 1-6 ar putea fi injectate în grupa A în geo-localizarea I. În timp, ce Genele 7-12 vor fi injectate în grupa B în geo-locația II. Și asa mai departe.
Apoi "beneficiarii" vaccinării genetice vor fi supuși unei supravegheri permanente pentru a evalua rezultatele.
Sub diferite pretexte (ex. medicina preventivă), membrii acestor grupuri vor fi aduși în clinici pentru examene și teste medicale, pentru a se descoperi markerii care să dezvăluie răspunsurile așteptate sau neașteptate ale corpurilor lor la aceste modificări genetice.
Se vor verifica diverse aspecte. Sunt acești oameni mai puternici sau mai slabi? Prezintă sau nu semne de boală? Raportează schimbările așteptate? Prezintă Schimbări de comportament?
Astfel prin supraveghere și testare, tot felul de informații pot fi adunate și centralizate.
Desigur, nu există nici un consimțământ în cunoștință de cauză, a celor care vor fi supuși unei vaccinări obligatorii cu astfel de vaccinuri. Căci nimeni dintre ei nu poate verifica ce modificări genetice concrete vor face aceste vaccinuri.
Cobaii umani vor deveni adevărați "porcușori de Guineea" care nu au cunoștință de ceea ce se face cu ADN-ul lor.
Dar care ar putea fi obiectivele acestui program de cercetare dement? Scopurile ar putea fi multiple.
Ele ar varia, dar la un nivel simplificat, ele ar fi în principal două.
Pe de o parte, vor fi Creați oameni mai Slabi, mai Docili și mai Ascultători și mai Dependenți.
Pe de altă parte, vor fi Creați oameni mai Puternici, mai Sănătoși, mai Inteligenți și mai Talentați. Evident, rezultatele benefice ale ultimelor experimente s-ar aplica după ce vor fi testate ani în șir pe sute de milioane de oameni dintre cei mai "puțini aleși", pentru ca "cei aleşi" să devină "mai Puternici, mai Sănătoși, mai Inteligenți și mai Talentați".
În mod clar, o parte din această cercetare va fi transportată în interiorul armatei. Secretul este mai ușor de menținut în armată, iar scopul ar putea fi acela de a produce "soldați mai buni". "A avea soldați mai buni" este un obiectiv de lunga durata a Pentagonului și a brațului său de cercetare, DARPA.
Un experiment cu un vaccin global de tipul celui pe care l-am descris aici are și un alt bonus pentru planificatorii lui:
Efectele viitoarelor îmbolnăviri nu "vor avea nimic de-a face cu vaccinurile".
Acei oameni care se îmbolnăvesc sau mor pot fi considerați oficial ca suferind de diferite boli și tulburări. Nimeni dintre victime și nici chiar personalul medical, care nu lucrează în domeniul geneticii, nu vor putea spune dacă aceste boli sau tulburări au fost cauzate de alterările genetice produse de vaccinuri sau de alterări genetice naturale.
Numărul de victime, în acest mare experiment, nu ar fi de nici un interes pentru formatorii "Noii Ordini Mondiale".
Așa cum am documentat extensiv, în sistemul medical din SUA au murit deja 2,25 de milioane de oameni în ultimul deceniu (o estimare conservatoare), ca urmare a unor infecții intra-spitalicești sau a unor medicamente aprobate de FDA precum și a altor rele tratamente aplicate în spitale.
Liderii majori din mass-media și din guvern deși sunt informați și sunt conștienți de oamenii care mor cu zile în spitale, n-au făcut nimic ani de zile ca să împiedece asta.
Dar iată aici un citat al biologului molecular de le Universitatea din Princeton, Lee Silver, despre cum va arăta "Lumea Viitorului"
Acesta vă oferă o idee despre cât de importantă este pentru geneticieni această inginerie genetică viitoare care se va face prin intermediul vaccinurilor:
"Cei Îmbogățiți-Genetic ("The GenRich" class) care reprezintă zece la suta din populația americană [va] transporta toate genele sintetice. Toate aspectele economiei, ale mass-mediei, ale industriei de divertisment, până la industria cunoașterii sunt controlate de către membrii clasei "GenRich" ...
"Cei Naturali" - "The Naturals" [oameni nealterați genetic] lucrează ca furnizori cu venituri reduse în servicii sau ca muncitori. [Eventual] clasa "Gen-Rich" și clasa "Naturali" vor deveni cu timpul specii complet separate, specii care nu vor mai avea în viitor nici o capacitate de încrucișare. Clasa "Gen-Rich" va avea 'un interes romantic' față de cei inferiori, la fel de mare cum are în prezent un om față de un cimpanzeu".
"Mulți cred că este în mod inerent nedrept ca unii oameni să aibă acces la tehnologiile care pot oferi avantaje în timp ce alți, mai puțin bogați, sunt forțați să depindă de noroc, [dar] societatea americană aderă la principiul conform căruia libertatea personală și averea personală sunt determinanții primari a ceea ce li se permite indivizilor și a ceea ce sunt capabili să facă".
"Într-adevăr, într-o societate care apreciază libertatea individuală, mai presus de toate, este greu de găsit un temei legitim pentru restricționarea utilizării reprogramării-genetice. Voi argumenta [că] utilizarea tehnologiilor reprogramării genetice este inevitabilă. Fie că ne place sau nu, reprogramarea genetică va domni pe piața mondială."
Iată aici "o altă bijuterie", scoasă de Gregory Stock, fostul director al programului în medicină, tehnologie și societate de la Universitatea de Medicină UCLA:
"Chiar și în cazul în care jumătate din speciile din lume s-ar pierde [în timpul experimentelor genetice], o enormă diversitate ar rămâne în continuare".
"Atunci când cei în viitorul îndepărtat vor privi înapoi această perioadă a istoriei, ei probabil nu vor considera că în zilele noastre mediul natural a fost sărăcit, ci ne vor vedea ca reprezentând perioada istorică când au apărut o multitudine de forme noi - unele biologice, unele tehnologice, unele o combinație dintre cele două".
"Noi trebuie să ne ajutăm cel mai bine pe noi înșine, precum și să servim generațiile viitoare, concentrându-ne mai degrabă asupra consecințelor pe termen scurt ale acțiunilor noastre, decât pe noțiunile noastre vagi despre nevoile viitorului îndepărtat".
Observați că acești doi oameni de știință bine-cunoscuți vorbesc despre "etică."
Un număr semnificativ de astfel de experți și oameni de știință au propria lor versiune alienată a ceea ce este bine și rău.
Cu vaccinuri care modifică permanent ADN-ul uman, vaccinuri ce stau gata să apară și ținând cont de înclinația corporativă a multinaționalelor și a guvernelor de a controla societate și de a-i impune mereu noi obligativități, ne imaginăm deja cum va arăta și cum va fi populată "Lumea Viitorului".
Aceasta nu este o perspectivă îndepărtată. Vaccinurile I.G.T sunt în perioada de teste.
Orice inovație genetică, poate să ne aducă mai aproape de o lume în care oamenii ar ajunge să se comporte din ce în ce mai simplist după schema "stimul-răspuns". Caz în care libertatea va fi ceva de domeniul trecutului.
Acesta este motivul pentru care apărarea libertății și a drepturilor constituționale devine tot mai importantă.
Această luptă nu se rezumă doar la cine controlează știința, ci mai ales la cine controlează propaganda.
De aceea să spunem NU, lui Silver Lee la Princeton sau lui Gregory Stock sau lui Bill Gates sau lui George Soros sau lui David Rockefeller sau lui Stephen Hawking sau lui Obama sau lui Clinton sau lui Monsanto sau familiei Bush sau posturilor TV: PBS sau FOX sau socialiștilor sau comuniștilor sau neo-liberalilor sau neo-conservatorilor, sau unor vrăjitori de inginerii genetice de la Harvard, MIT sau UCLA.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Dracu' gol Dum Mai 22, 2016 10:45 am

Dacă propaganda antivaccinare este enormă, atunci şi propaganda pro-vaccinare este frenetică... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mier Mai 25, 2016 8:48 am

Io mi-am exprimat la timpul potrivit (accidentul de autocar din Muntenegru, cel soldat cu doliu national de ziua drapelului si cu cel putin un fost securist de bine mort) banuiala rezonabila ca niste dementi ar putea sa fi gasit o noua distractie virtuala, controland de la distanta computerele de bord ale masinilor. N-am contabilizat accidentele similare petrecute de atunci, dar macar inca 4-5 tot au mai fost.
Daca pot face asta niste amarasteni cu un laptop, oare ce poate face un SRI supradimesionat, care a investit cel putin un miliard de euroi in aparatura de ascultare si alte cele. Shocked






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mier Mai 25, 2016 7:06 pm

Dracu' gol a scris:Dacă propaganda antivaccinare este enormă, atunci şi propaganda pro-vaccinare este frenetică... raset
O sinteza a contrariilor ar putea emana in urma unei revolutii globale, dupa o rapida testare locala.  laugh  

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Vin Mai 27, 2016 7:04 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:Dacă propaganda antivaccinare este enormă, atunci şi propaganda pro-vaccinare este frenetică... raset
O sinteza a contrariilor ar putea emana in urma unei revolutii globale, dupa o rapida testare locala.  laugh  

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
S-o fi dat deja startul?! Shocked
Asta sa insemne ca la noi tocmai se desfasoara o mini-aplicatie NATO, asemanatoare cu cea din 2005, cu gripa aviara?  scratch


Infecțiile cu bacterii foarte rezistente la antibiotice: Primul caz semnalat în SUA declanșează semnalul de alarmă la G7


Primul caz cunoscut în Statele Unite de infecție cu o super-bacterie care nu poate fi ucisă de antibiotice de ultimă instanță a fost detaliat într-un raport publicat joi de Ministerul american al Apărării. Această bacterie foarte rezistentă a fost identificată în urina unei femei în vârstă de 49 de ani din Pennsylvania de către Centrul Medical Militar Național Walter Reed. Este vorba de prezența unei forme rare de infecție cu E. coli, rezistentă la antibiotice, chiar și la Colistin, pe care medicii îl folosesc uneori ca ultimă instanță, atunci când alte antibiotice nu dau rezultate, relatează CNN.
Nu au fost disponibile alte detalii, inclusiv în legătură cu modul în care femeia a fost infectată. Se știe doar că ea nu a călătorit în afara Statelor Unite, în ultimele cinci luni.
Departamentul de Sănătate din Pennsylvania și Centrele pentru controlul și prevenirea bolilor din Statele Unite (CDC) s-au mobilizat imediat pentru a investiga cazul și a găsi persoanele cu care a intrat în contact pacienta pentru a vedea dacă bacteria s-a răspândit. Se încearcă, de asemenea, identificarea altor cazuri potențiale în unitatea spitalicească pe care pacienta a vizitat-o.
Această bacterie a fost identificată și la pacienți din afara Statelor Unite — în Europa, Canada și China, iar cazurile de infecții cu bacterii super-rezistente sunt în creștere. Un raport sugerează că acest tip de infecție poate duce la moartea a jumătate dintre pacienții infectați.
Rezistența la antibiotice a devenit o problemă tot mai mare și Organizația Mondială a Sănătății a avertizat că aceasta este una dintre cele mai mari amenințări la adresa sănătății la nivel mondial în prezent.
Directorul Centrelor americane pentru controlul și prevenirea bolilor, dr Tom Frieden, a avertizat că, deși acesta este primul caz în Statele Unite, este de așteptat să apară mai multe cazuri de infecții cu astfel de super-bacterii în viitorul apropiat. Frieden, care îi avertizează de multe ori pe medici împotriva excesului de antibiotice, a cerut oamenilor de știință să dezvolte rapid noi medicamente.
În fiecare an, în Statele Unite, cel puțin 2 milioane de persoane sunt infectate cu alte tipuri de bacterii împotriva cărora cele mai multe tipuri de antibiotice nu au efect, și cel puțin 23.000 de oameni mor anual ca urmare a acestor infecții, potrivit CDC.
"Cabinetul medical este gol pentru unii pacienți", a spus Frieden. "Acesta este sfârșitul drumului, dacă nu acționăm de urgență".
În contextul publicării acestui caz în Statele Unite, Marea Britanie a cerut vineri la Tokyo, unde se desfășoară summitul G7 (cele mai mai industrializate state), ca țările membre să facă mai mult pentru a lupta împotriva acestor super-bacterii ucigașe. Premierul britanic, David Cameron, a afirmat că țările cele mai dezvoltate trebuie a abordeze rezistența la antibiotice prin reducerea utilizării acestora și prin recompensarea companiilor de profil pentru dezvoltarea de noi medicamente, relatează Reuters.
"În prea multe cazuri, antibioticele au încetat să funcționeze. Asta înseamnă că oamenii mor de infecții simple sau boli precum tuberculoza, tetanos, sepsii și alte infecții care nu ar trebui să însemne o condamnare la moarte", a declarat el la o conferință de presă la summitul ce se desfășoară în Japonia.
"Dacă nu facem nimic în legătură cu aceasta, va fi o lovitură cumulativă pentru economia mondială de 100 de trilioane de dolari și este potențial sfârșitul medicinii moderne așa cum o cunoaștem noi", a adăugat șeful guvernului britanic.
"Aceasta nu este o amenințare aflată la distanță, ci se întâmplă chiar acum", a declarat Cameron pentru The Times. "Dacă nu vom acționa, vom asista la un scenariu aproape de neconceput în care antibioticele nu mai funcționează și suntem aruncați înapoi în veacurile întunecate ale medicinei, când infecții și leziuni ce pot fi tratate vor ucide din nou. Pur și simplu nu se poate permite să se întâmple acest lucru și vreau să văd un răspuns global mai coerent și mai puternic".
Potrivit The Guardian, el a promis că Marea Britanie va conduce un efort global pentru dezvoltarea de noi medicamente.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Lun Mai 30, 2016 9:02 am

Hopa, au comentat si antenistii cate ceva legat de gripa aviara, Hexi Pharma si averea lui Condrea, precum si de nasul mortului-viu, un oarecare Eugen Banciu.  Shocked
Doar ca n-au coborat in timp pana in 2005, cand dezinfectantii erau NATO, deci corect diluati, ci au lasat informatia oarecum atemporala, legand-o mai mult indirect de "aviara gripa" a lui Boc, din 2009, cand incepuse sa ne bantuie gripa porcina. Laughing





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Vin Iun 03, 2016 7:02 pm

De data asta inclin sa cred ca rusoiaca nebuna stie cate ceva. Laughing

Raisa Ekaterina Ivatenko added 2 new photos.
9 hrs ·

Eu nu va pot invata sa fiti ca mine, dar va voi invata sa nu mai fiti ca voi. Prin urmare, SUNTETI LIBERI SA VORBITI! VORBITI! Wink
A, si astazi, asa cum de doua saptamani incoace spun, sunt libera sa spun, si SPUN : Hexi Pharma a produs, industrial, HEROINA. Cu materia prima de la o alta fabrica inchisa exact pentru acelasi lucru. Au mutat anhidrida din Sintofarm, in Hexi, cu tot cu Ioana Toma, madama generalului Zaharia! Pe care o pup pe creier, si-o demasc asa cum am facut si in cazul Sintofarm! Cu hartiutele astea din manutele mele. Si manutele mele pe multi au raspopit!



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Vin Iun 03, 2016 8:35 pm

ENKI a scris:De data asta inclin sa cred ca rusoiaca nebuna stie cate ceva. Laughing

Yo nu mai urmaresc povestea cu toate teoriile. Oricum n-am urmarit-o de la inceput, decat o perioada scurta, de cand a comentat fosta nevasta a mortului si pana la reconstituirea accidentului facuta de A3. Si mi-am zis ca e suficient Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Sam Iun 04, 2016 8:32 am

baso a scris:
ENKI a scris:De data asta inclin sa cred ca rusoiaca nebuna stie cate ceva. Laughing

Yo nu mai urmaresc povestea cu toate teoriile. Oricum n-am urmarit-o de la inceput, decat o perioada scurta, de cand a comentat fosta nevasta a mortului si pana la reconstituirea accidentului facuta de A3. Si mi-am zis ca e suficient Laughing
Nici eu n-am mai suportat, cedand cand Badea parea noul Lazarus, in studioul unui Gadea transformat in Dan Diaconescu. Laughing
Totusi, vizitand-o pe rusoaica ninja, mi-am dat seama ca si mie imi fulgerase prin cap o idee asemanatoare. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Sam Iun 04, 2016 9:35 am

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:De data asta inclin sa cred ca rusoiaca nebuna stie cate ceva. Laughing

Yo nu mai urmaresc povestea cu toate teoriile. Oricum n-am urmarit-o de la inceput, decat o perioada scurta, de cand a comentat fosta nevasta a mortului si pana la reconstituirea accidentului facuta de A3. Si mi-am zis ca e suficient Laughing
Nici eu n-am mai suportat, cedand cand Badea parea noul Lazarus, in studioul unui Gadea transformat in Dan Diaconescu.  Laughing  
Totusi, vizitand-o pe rusoaica ninja, mi-am dat seama ca si mie imi fulgerase prin cap o idee asemanatoare. laugh

Bine, dupa ce procurorii ar fi declarat ca mortul a dat vreo 13 ture cu masina pe drumul ala si abia a 14-a oara s-a implantat in copac iar jurnalistul Radu Soviani a explicat extrem de coerent ca in acele 13 ture ar fi plimbat altcineva masina cu telefoanele mortului, astfel incat Condrea , in acel interval de timp(cat facea altul ture cu masina), sa se intalneasca pe nestiutelea cu omul de legatura si protectorul din servicii, am zis GATA Laughing Si mai faceau misto Radu Tudor & Mircea Badea de fosta nevasta a mortului, ca in toata povestea cu afacerea si casnicia a ajuns sa prinda posturi straine laugh  Aseara, dupa ce am comentat, de curiozitate am mai aruncat un ochi pe internet sa vad noutatile. OK. Am constat ca tot la A3 s-a prezentat si NUCLEARA in cazul mortii lui Condrea; o scrumiera de Opel  gasita in iarba de acelasi jurnalist Radu Soviani, la vrea 2 km de locul accidentului. In scrumiera erau si cateva mucuri de tigara pe care fumatorul si-a lasat
ADN-ul Laughing Iar mortul era nefumator. Din partea mea, sa prezinte la A3 si ASTEROIDUL terminator de dinozauri Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mar Iun 07, 2016 5:53 pm

DNA, SRI, SIE, Soros si Ambasada SUA au pierdut alegerile!


În esenţă aceasta este ştirea zilei. S-a consemnat un dezastru pe linie înregistrat de structurile de forţă ale statului în lupta lor cu democraţia. Începând cu referendumul pentru demitrea lui băsescu, la care rezultatul a fost întors prin lovitură de stat, aşa-zisele instituţii ale statului şi păpuşarul din spatele lor - Ambasada SUA - pierd constant alegerile. Desigur, recuperează după aceea prin metodele consacrate, însă, la urne, pierd.

Exact acelaşi lucru se întâmpla şi pe vremea comuniştilor. Pierdeau la urme, recuperau la numărătoare. În vremea democraţiei de faţadă e ceva mai greu cu falsificarea numărătorii astfel încât se adoptă metode cosmetizate: mai un roi de acoperiţi băgaţi peste tot, mai un dosar penal, mai o agitaţie, mai o campanie de presă, s.a.m.d.

Pentru ei esenţa deranjantă a problemei este că populaţia înţelege perfect ce i se-ntâmplă. În ciuda prafului aruncat în ochi, în ciuda propagandei deşănţate, a grupurilor de presiune şi a bombelor detonate pe facebook, populaţia este perfect conştientă de ceea ce se petrece şi refuză surogatele democratice. Aici este marea înfrângere.

Şi-acum să vedem rapid care e poza. PNL-ul este clar într-un picaj liber. Strategiile băsiste de păcălire a electoratului - aceasta este singura „valoare” pe care au adus-o pedeliştii în partid - pur şi simplu nu mai funcţionează. Mantra „instituţiile statului” şi „justiţia independentă” nu mai mişcă pe nimeni. Faptul că cei acuzaţi de DNA - vajnicul agent electoral scos cu voioşie în campanie - au câştigat cu peste 70% arată că strategia cu justiţia de faţadă a murit.

PSD-ul nu a câştigat alegerile. El a luat hălcile cele mai importante pentru că a fost cel mai rezervat în ceea ce priveşte „doctrina obligatorie” impusă de reprezentantul ocupantului în România. De asemenea, comparaţia dintre guvernul Ponta şi dezastrul Cioloş a fost clar în favoarea PSD, motiv pentru care era logic să votezi în favoarea celor care au demonstrat că pot face ceva. Însă nu trebuie să uităm esenţialul: în realitate PSD-ul nu a câştigat alegerile. Se află temporar în frunte atâta timp cât pe scena politică nu se există o forţă cu adevărat naţională şi anti-sistem.

Practic meciul electoral care se dă de ani buni este sistem vs electorat. Electoratul este profund anti-sistem deoarece a înţeles că cel mai mare parazit şi duşman al său este sistemul în sine. La locale sistemul a mai fost înfrânt odată. E interesant să vedem cum se va replia şi, pentru a înţelege, este necesară o scurtă inspectare a istoriei recente.

Vă mai amintiţi de Lăzăroiu şi zicerea sa cu „Albă ca zăpada”? Ia uite cum, din spuma mării, apare un vechi soroşist - Nicuşor Dan - care se ridică precum Afrodita din spuma mării. Nici n-au trecut bine alegerile că a şi anunţat „Uniunea Salvaţi România” care se va uni cu partide locale. Aşa e că până acum n-aţi auzit de partidele locale de care vorbea Nicuşor? Ei bine, ele există de pe vremea în care pedeliştii au încercat să se salveze candidând sub diverse sigle. Iată că structurle sunt gata să revină pe poziţii, iar Albă ca zăpada se pregăteşte să tragă o nouă ţeapă.

Aşa cum soluţia salvatoare pentru sistem a fost „independentul” Iohannis, la fel se pune în forţă în scenă „Albă ca zăpada” cu Nicuşor Dan în funcţia de neprihănit. Probabil PNL-ul va fi lăsat să plutească în derivă, iar sistemul va investi puternic în noua construcţie. E de văzut dacă electoratul va mai putea fi păcălit aşa cum a fost cu Iohannis.
Concluzia e că, pentru moment, cei enumeraţi în titlu au pierdut alegerile. Chiar dacă e un dezastru, nu-i obligatoriu ceva foarte rău pentru ei. E o pierdere de etapă, adevărata piatră de încercare fiind Parlamentarele. Dacă şi-acolo sistemul va pierde, se va lăsa cu sânge.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Vin Iun 10, 2016 10:31 am

Nu stiu de ce, dar primul lucru care mi-a venit in minte cand am citit stirea a fost o poezioara din copilarie. laugh

La popa la poartă
E-o pisică moartă.
Cine-o râde şi-o vorbi
S-o mănânce coaptă,
Cu mărar cu pătrunjel,
Cu untură de căţel.


Generalul Florian Coldea, vecin cu Hexi Pharma în blocul SRI/ Şefi din SRI, inclusiv cei care monitorizează Sănătatea, sunt vecini cu firma lui Condrea/ ALTĂ COINCIDENŢĂ: Dan Condrea a murit lângă vila lui Coldea din Corbeanca

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Vin Iun 17, 2016 8:32 am

Mda, chiar daca tenditele europene actuale sunt de faramitare a fostelor state nationale, n-ar fi chiar exclus sa apara un no man's land tampon mai dodolot, prin 2018, supt un Cuza hahaitor si chel ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ). Laughing


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Istoria se vrea repetată după modelul Cuza! Unirea României cu Basarabia poate deveni realitate într-un viitor foarte apropiat
Traian Băsescu se pregătește să devină președintele Moldovei și să refacă România Mare


Știre seacă, joi: Traian Băsescu a primit cetățenia Republicii Modova. Știre dezvoltată: După trei luni de așteptare, la excepțional, Traian Băsescu, fostul preşedinte al României, şi soţia sa, Maria, au primit joi, în mod oficial, cetăţenia Republicii Moldova. Știre printre rânduri:  Traian Băsescu se pregătește să devină președintele Moldovei. Efect: După modelul Cuza, România se va uni cu Basarabia redând Europei România Mare!
Așa cum ne învață istoria, în anul 1859 – 17 ianuarie în Moldova și 24 ianuarie în Țara Românească -, sub atenta administrare a marelui Mihail Kokălniceanu, Țara Românească s-a unit cu Modova printr-un subterfugiu politic: Alexandru Ioan Cuza a fost ales domnitor în ambele principate care vorbeau aceeași limbă și aveau același țel expres: UNIREA!
Ei bine, acum, în 2016, Traian Băsescu vrea să pună în practică aceeași manevră extraordinară dar ușor modificată: să unească România cu Basarabia prin intermediul altui subterfugiu politic. Și iată cum!
Băsescu propune, Voronin respinge ideea
Vă reamintesc că, pe vremea când era președinte în 2013, Traian Băsescu a propus președintelui de atunci al Moldovei, comunistul Voronin, o tranzacție politică revoluționară: România să se unească cu Basarabia, președintele nostru să devină vicepreședinte iar omologul de peste Prut să preia președinția României Mari până la alegerile generale.
Evident, Vladimir Voronin a respins ideea lui Băsescu. Fiind marioneta lui Putin, Voronin nu avea cum să accepte unirea Basarabiei cu România. Mai mult, Voronin a înțeles că la alegerile generale ce vor urma pentru președinția României Mari va pierde în fața lui Băsescu – o nouă Constituție, un nou stat. Pentru a ascunde adevăratul motiv al refuzului, comunistul Voronin  a lansat public ideea că Băsescu îl sună noaptea când este beat turtă. Iar propaganda rusă a știut să multiplice mesajul care se baza pe o realitate: Băsescu este un mare iubitor de “visichi”! Și, astfel, o idee măreață a fost dusă în desuet și uitată în debaraua istoriei.
Revenind la subiectul nostru, în acest context al Marii Unirii, vă mai remintesc că în 24 ianuarie 2016, de ziua Micii Uniri, Traian Băsescu a reluat ideea lansată în timpul mandatului său: “Următorul proiect de ţară pentru România este unirea cu Republica Moldova”.
Băsescu are calea deschisă spre președinția Moldovei
Anii au trecut, Băsescu nu mai este președintele României iar la cârma Moldovei a ajuns un președinte reformist: Nicolae Timofti. Aici, vă remintim un fapt extrem de interesant: preşedintele Nicolae Timofti l-a primit anul trecut cu onoruri pe Traian Băsescu la Chișinău, unde l-a și decorat. Cu acea ocazie, Timofti a ținut să puncteze: “Având în vedere că dumneavoastră aţi oferit multor cetăţeni moldoveni cetăţenia română, cred că nu este o problemă ca noi să vă acordăm cetăţenia Republicii Moldova”. Iar Băsescu a primit cetățenia după trei luni de la solicitare, de ziua alegerilor locale din România!
Ok, obținerea cetățeniei de către familia Băsescu în doar tei luni este o măsură excepţională, în condiţiile în care ai nevoie de minim un an pentru a o primi, ca om de rând. Dar dacă ne referim la împlinirea unui vis general, ce mai contează o șmecherie legislativă cu ștergerea a 9 luni !
Pașii lui Băsescu pentru unirea României cu Basarabia
Primul pas pe care îl va face Traian Băsescu va fi să candideze la Președinția Moldovei. Cu sprijinul lui Timofti, care va deveni premier.
Pasul doi. Odată ajuns președinte, Traian Băsescu va porni o cruciadă pentru ca Moldova să se unească cu România. După vechiul model aplicat la noi – vezi cazul referendumului pentru 300 de parlamentari -, Băsescu va organiza un referendum prin care le va cere basarabenilor să se pronunțe asupra unirii. Succesul este garantat.
Pasul trei. Puși în fața dorinței poporului, Parlamentul Moldovei va ratifica un proiect de unire cu România.
Pasul patru. În România se vor pune în practică pașii doi și trei. Astfel, Parlamentul României va ratifica un proiect de unire cu Basarabia. Îm vine foarte greu să cred că românii nu vor agrea propunerea și că se vor găsi mulți oameni politici care să se opună proiectului. Evident, rușii nu vor sta cu brațele în sân iar rusofilii vor lansa atacuri suburbane asupra formatorilor de opinie prounire!
Atenție! În ambele ratificări va trebui să existe o condiție comună: președintele României devine președintele României Mari, în timp ce președintele Moldovei – vicepreședinte, după modelul deja propus de Băsescu lui Voronin. Dar cu o rocadă de funcții, ca să nu se creadă că Băsescu vrea Președinția. Ba, mai mult, Băsescu ne va anunța că nu va candida la funcția supremă în noul stat România Mare, deși legea i-ar permite; alt stat, altă Constituție! Aici, susținerea Marelui Licurici va fi hotărâtoare, atât timp cât Bătrânul Continent nu va pune piedică proiectului.
Pasul cinci. România se unește cu Basarabia și devine România Mare, spre disperarea ungurilor secesioniști și a rusofililor! Iar hulitul Traian Băsescu va intra definitiv în istorie alături de marii domnitori și reformatori români.
Și chiar dacă lui Băsescu nu i se va împlini “visul”, va rămâne în istorie drept unul care a încercat.
P.S. Înainte de a trage concluzii pripite și de a mă înjura că vă pun să citiți scenarii fantasmagorice, vă reamintesc doar un fapt legat de Traian Băsescu politicianul, care nu face gesturi gratuite.
Când Băsescu ne-a anunțat că va înființa Fundația Mișcarea Populară, pentru a oferi românilor o nouă perspectivă asupra vieții politice, am fost singurul care am arătat că FMP este preludiul formării unui partid. Am arătat atunci, în mai multe articole publicate în PUTEREA, că Băsescu nu face altceva decât să copieze un model de succes din țara vecină, Bulgaria.
Multă vreme, Băsescu, Tomac și Udrea au negat VEHEMENT această idee. Ce s-a întâmplat între timp? FMP a devenit PMP mai repede chiar de cât am prognozat eu.
Apropo! Cât de naiv trebuie să fii să crezi 100%  în declarația patetică cum că Traian Băsescu și-a dorit cetăţenia Republicii Moldova “din dragoste şi respect faţă de fraţii noştri de peste Prut”?.
Repet. Traian Băsescu nu face gesturi gratuite. Niciodată. Ținta lui este reînfințarea României Mari. Iar obținerea cetățeniei Republicii Moldova este un prim pas.
Și ca să înțelegeți mai bine, vă spun că planul lui Băsescu a avut și un prolog: cooptarea basarabeanului Eugen Tomac în partidul PMP și promovarea lui în Consiliul Mondial Român.
N.B. Întrebat de jurnaliști dacă are planuri politice în Moldova acum, după ce a devenit cetățean basarabean, Traian Băsescu a răspuns imediat, sec: NU! Eu nu cred nici măcar 1% în această declarație diplomatică.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Scenariu ULUITOR: Patriarhul Daniel, pe post de Al. Ioan Cuza, alături de Traian Băsescu. Este posibilă UNIREA cu Republica Moldova cu CRUCEA în frunte și cu NATO în spate? LA 100 DE ANI de la MAREA UNIRE, ar putea România să fie iar MARE?


Pe fondul tensiunilor care marchează pregătirile pentru debutul, duminică, al Marelui Sinod Ortodox din Creta, pe care Biserica Rusă a anunțat că îl boicotează, politicianul basarabean Vlad Cubreacov face o propunere foarte interesantă: după Traian Băsescu, și Patriarhul Daniel să primească cetățenia Republicii Moldova.
Unul dintre motivele pentru care Biserica Ortodoxă Rusă este nemulțumită de agenda Marelui Sinod Ortodox din Creta, programat să înceapă duminica aceasta, de Rusalii, este faptul că nu se tranșează în mod clar problema teritoriilor cu mai mulți episcopi. Vizate sunt mai ales acele țări sau regiuni, aflate cândva sub ocupație sovietică, iar acum sunt sub dublă jurisdicție canonică: este cazul Ucrainei sau al Republicii Moldova.
De pildă, în Moldova de peste Prut, există doi Întâistătători: unul aparținând de Patriarhia Rusiei (Mitropolitul Vladimir), celălalt de Patriarhia României (Mitropolitul Petru).
Evident, Rusia dorește ca pe un teritoriu să nu fie decât un singur Ierarh, al său.
Patriarhia României, una dintre cele mai fervente susținătoare ale Sinodului din Creta, aduce în favoarea ei numărul mare de cetățeni români din Republica Moldova, care a depășit cifra de un milion, și care au dreptul la păstorire.
În acest context, politicianul de la Chișinău, Vlad Cubreacov, avansează o propunere care, dacă ar fi pusă în practică, ar putea duce la evoluții politice surprinzătoare peste Prut: acordarea cetățeniei Republicii Moldova Patriarhului Daniel.
Cubreacov explică:
„Biserica Ortodoxă Română va putea reveni la linia sa tradițională, pastoral-misionară, care pune oamenii înaintea teritoriilor și granițelor schimbătoare.”
Ca o paranteză, în predica de duminica trecută, PF Daniel lămurea și el că Sinodul din Creta „va fi mai mult un sinod misionar”.
Vlad Cubreacov evocă cei peste un milion de cetățeni români de peste Prut (care vor ajunge două milioane, în 2018), pentru a-și justifica propunerea:
„Acești cetățeni români, în marea lor majoritate ortodocși, au nevoie de păstorire spirituală și, într-un stat democratic cum se doreștie a fi Republica Moldova, sunt singurii care pot decide asupra apartenenței lor canonice, peste slaba argumentație a Patriarhului-grănicer sovietic de la Moscova.”
Și politicianul de la Chișinău continuă:
„Într-o asemenea abordare, asumarea devine reciprocă, nu doar basarabenii fiind îndreptățiți la restabilirea cetățeniei române și a apartenenței lor canonice la Biserica Mamă Română, ci și Patriarhul României fiind îndreptățit, în deplină demnitate, să solicite și să obținpă cetățenia Republicii Moldova.”
Și Vlad Cubreacov își încheie demonstrația:
„Un asemenea gest ar fi un răspuns, practic, realist și firesc, cu valențe multiple, care ar pune în dificultate Patriarhia-grănicerească de la Moscova și ar anula orice pretenție nefondată asupra celor peste 1 milion de cetățeni români actuali din Republica Moldova, care vor deveni 2 milioane în următorii doi ani.”
Scenariul lui Vlad Cubreacov pare suficient de solid închegat, pentru a fi doar o fantasmă din mintea unui politician izolat: cu Traian Băsescu și Patriarhul Daniel, cetățeni ai Republicii Moldova, lucrurile pot căpăta o întorsătură spectaculoasă peste Prut.
Dacă mai punem la socoteală și presiunile fără precedent ale NATO asupra Rusiei, pe flancul estic, și faptul că, la începutul lui mai am asistat la o premieră spectaculoasă - Regimentul 2 Cavalerie al Statelor Unite a defilat prin Chișinău - în cadrul exercițiului „Dragoon Pioneer Raid”, încheiat cu o instruire ÎN COMUN, sub COMANDA americană, a militarilor de pe ambele maluri ale Prutului, nu este exclus să apară evoluții geostrategice deosebit de interesante în zona țării noastre.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Lun Iul 04, 2016 8:19 am

FSB a atacat Romania!

Recent, dezvaluiam ca serviciile secrete romanesti sunt in stare de alerta maxima, avand informatii ca temutul FSB rusesc se pregateste sa declanseze razboiul economic al Romaniei. Si iata ca inevitabilul s-a produs deja, de acum incolo structurile de contraspionaj asteptandu-se la ce este mai rau.
Pentru ca doua stiri aparent fara legatura intre ele sunt dovada ca atacul a fost deja declansat, mai devreme decat se astepta oricine. Pe de o parte este vorba despre „anihilarea” lui Vasile Filat, fostul premier moldovean fiind condamnat, in regim de urgenta, la noua ani de inchisoare. Si, cu toate pacatele lui, nimeni nu poate tagadui ca pana nu de mult atotputernicul Filat reprezenta partida pro-romaneasca din Republica Moldova. Mai ales ca, aflat la apogeul carierei sale politice, Filat a  ordonat arestarea miliardarului Renato Usatii, identificat de catre serviciile secrete moldovenesti ca fiind omul FSB-ului trimis de Moscova pentru declansarea unei rebeliuni militare in Republica Moldova. Usatii a reusit sa fuga la Moscova inainte de interventia trupelor speciale moldovenesti, dar actiunea decisa a lui Filat, cu putin inainte de alegeri, este considerata ca punctul de cotitura care a intors scorul electoral spre partidele pro-europene. Numai ca, de la Moscova, Usatii a promis razbunare.

Omul FSB-ului, Renato Usatîi a preluat rafinăria Oneşti

Nu a trecut mult si Filat este acum distrus. De asemenea, stranie coincidenta, la prima vedere fara nicio legatura cu condamnarea lui Filat, Rafinaria din Onesti este imediat cumparata  de o „sageata” a lui Usatii, care a anuntat deja ca vrea sa prelucreze in Romania petrol din Rusia si Iran. Si acesta este doar inceputul…

SIE, tinta in miscare

Inainte de alegerile parlamentare din Republica Moldova, partidele pro-europene erau „in doliu”, niciun sondaj neacordandu-le vreo sansa de a forma viitorul guvern. Insa „varful de lance” al unionistilor cu Romania, influentul Vlad Filat a apelat la o ultima solutie, prin acuzarea lui Renato Usatii, presedintele principalului partid rusofon ca ar fi „omuletul verde” al FSB-ului rusesc si ca ar  pregati  o rebeliune armata prin care sa preia puterea prin forta in Republica Moldova. Drept urmare, „Partidul Nostru”* a fost scos in afara legii cu doar cateva zeci de ore inainte de alegeri, Usatii a fugit in ultima clipa la Moscova si pro-europenii au ramas la putere. Iata insa ca Usatii este din nou pe val, dupa ce a castigat functia de primar al orasului Balti si a condus personal manifestatiile din Chisinau, unde urla la portavoce ca da o limuzina Mercedes politistului care-l va incatusa pe Filat. Si Filat este acum doar o „amintire”. Iar noua tinta a lui Usatii a devenit presedintele Nicolae Timofti si, bineinteles, vechea sa obsesie, Seviciul de Informatii Externe. Astfel, cu putina vreme in urma, Usatii  a dat noi declaratii razboinice, cerandu-le moldovenilor sa apere suveranitatea tarii pentru ca „la Washington s-a decis ca Republica Moldova sa fie alipita la Romania la sfarsitul anului 2017”.
In plus, Usatii a acuzat si ca Republica Moldova ar fi condusa de fapt de cetateni romani, ofiteri acoperiti ai SIE, care stau 24 de ore din 24 langa presedintele Nicolai Timofti.

Cu petrol iranian

Vitali Cebani a devenit noul proprietar din acte al Rafinariei Onesti, obiectiv economic asupra caruia si in trecut au existat suspiciuni ca ar fi intrat in sfera de influenta a grupurilor de interese moscovite. Insa marea problema este ca despre Cebani se stie ca este doar o „sageata” a lui Renato Usatii, noul patron de la Onesti ajungand chiar consilier local pe listele „Partidului Nostru”. Si contraspionajul romanesc a intrat in vrie odata cu aceasta achizitie cel putin ciudata, din moment ce rafinaria nu mai functioneaza din anul 2008 si are pierderi de peste 400 milioane de dolari. Cu toate acestea, omul lui Usatii a cumparat-o! In plus, noii actionari ar fi si anuntat peste Prut ca vor sa rafineze la Onesti petrol adus din Rusia si Iran! Si, mai mult ca sigur, vor suporta usor toate pierderile aferente unei intrari agresive pe piata, daca „robinetul” fesebist de la Moscova va fi deschis pentru a intretine atacul economic declansat impotriva Romaniei.

Racordat la Iohannis

Acum, serviciile romanesti mai au un nou motiv de ingrijorare. Pentru ca, desi pare doar o „gura sparta” care ar manca la micul dejun carne de romani, Usatii mai are un as ascuns in maneca, pe langa sustinerea fatisa a serviciului extern de spionaj al Federatiei Ruse. Pentru ca Usatii, omul care nu pierde nicio ocazie pentru a cere razboi cu „fascistii” romani este nimeni altul decat cumnatul lui Michael Schmidt, proprietarul AutoBavaria si importatorul autoturismelor BMW in Romania, fiind casatorit cu Veronica, sora lui Renato. Iar pentru ca lucrurile sa se complice si mai mult pentru contrainformatiile noastre, Schmidt nu este un simplu om de afaceri, el fiind cunoscut drept barbatul care are cea mai mare influenta asupra presedintelui Klaus Iohannis. De altfel, prietenia dintre cei doi sasi a ridicat mari semne de intrebare inca de pe vremea cand, simplu primar al Sibiului, Iohannis se plimba „moca” numai cu limuzinele BMW ale lui Schimdt. Cel care mai are un prieten devotat, actualul ambasador al Romaniei la Berlin, Emil Hurezeanu.
Pai si acum, sa nu aiba si Mihai Razvan Ungureanu motive sa fie nemultumit de aceasta „fratie” ruso-germano care se coace la Cotroceni chiar sub nasul contraspionajului nostru…? Mai ales ca sunt ofiteri de informatii romani care au ramas cu gura cascata vazand cum se plimbau Hurezeanu cu Schmidt prin Palatul Cotroceni, dand indicatii despre prioritatile securitatii noastre nationale…

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


* La noi se construieste Alianta Noastra, condusa de Marian Munteanu. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Dum Iul 10, 2016 10:39 am

Cum de tocmai oficiosul sistemului a putut lansa o astfel de stire, preluata mai apoi de o gramada de alte site-uri obscure?! Shocked

Șeful Medicinei Legale din România a murit de cancer. Ultimul caz al lui Dan Dermengiu: autopsia lui Dan Condrea


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Vin Iul 15, 2016 7:03 pm

Zice cate ceva savantul procentelor de hidrogen din apa, dar io tot raman la banuiala ca soferul tunisian, cunoscut bine de politie, era gata impuscat atunci cand camionul a cotit-o catre multimea de gura-casca adunata in Golful Ingerilor. vesel





După Summitul NATO, bairamul francez



Nu a apucat bine NATO să își înarmeze frontiera de est că războiul se întețește la frontiera de sud, lovind nu țările baltice ci Franța. Bietul contribuabil care credea că are un stat apt să îl apere, se întreabă dezolat dacă statul lui este în toate mințile.
Noua tragedie franceză crează o undă de șoc care împinge placa tectonică euro-atlantică spre cea euro-asiatică, strivind România în ciocnirea lor. Nu în Marea Neagră este nevoie urgentă de o flotă NATO ci în Marea Mediterană; și anume de o „flotă politico-militară NATO-rusă”.  
O asemenea „flotă” ar putea lichida „inamicul ereditar” din sud în doi timpi și trei mișcări. Ea nu se poate forma însă atâta vreme cât aliații virtuali din nord nu se înțeleg asupra ordinii mondiale de după victorie. Până atunci acel inamic este necesar. Or, tocmai pe asta contează și el pentru a-și impune propria „ordine”. Avem de a face cu un război nu doar mondial ci și multilateral, în care adversarii se urăsc și se iubesc în același timp și în același fel, fiind legați unii de alții precum spânzuratul de laț.
Unii vor blama serviciile de securitate pentru ineficiență. Greșit. Ele nu au cum fi eficiente în condițiile date, care îmbină confuzia geo-politică cu revolta popoarelor împotriva conducătorilor politici. Războiul hibrid nu înseamnă doar o confruntare totală care face din fiecare civil un combatant, ci și înlocuirea vechilor metode organizatorice care presupuneau un contact cât de cât material între membrii aceleași tabere, prin strategia urii infuzate la nivel de masă pe calea comunicării virtuale cu un receptor anonim. Indiferent cine își va asuma atentatele de la Nisa, am convingerea tot mai fermă că executanții masacrelor nu mai sunt atât fanaticii unei religii cât disperații urii. O ură cu rădăcini nu atât în mizeria materială cât în cea spirituală. Nu oameni care cred prea mult sau prea irațional ci oameni care nu mai cred în nimic – nici în zei nici în stat.
Chiar și în războiul tradițional de gherilă, partizanii se cunoșteau cât de cât unii cu alții și se constituiau în grupuri de planificare și acțiune care puteau fi cât de cât identificate și urmărite. Astăzi, popoarele cărora li s-a distrus instinctul democratic și de aceea se găsesc permanent într-o stare psihică de rebeliune, au nevoie de o scânteie pentru ca indivizii mai labili, pe care altfel nimeni nu îi putea bănui de intenții ucigașe, să treacă spontan la acțiune omorând, dărâmând, terorizând.
De aceea serviciile de securitate nu îl mai apără pe cetățean împotriva atentatelor la securitatea sa, ci controlează cetățeanul pentru a împiedica atentatul său împotriva puterii anonime și anaționale a statului. Or, asta îl depărtează și mai mult pe cetățean de stat și substituie suveranității naționale, suveranitatea individuală, luptei pentru securitatea națională, lupta pentru eliberarea personală.
S-a ajuns astfel la un război cu adevărat hobbsian, al tuturor împotriva tuturor. Nimeni nu mai poate ști când, unde, cum și de ce va fi omorât. O libanizare globală.
Altădată anarhia era stăvilită prin dictatură. Combinația de anarhie globală și dezechilibru geo-politic universal, de ruinare a statului-națiune și globalizare a corporatismului fără busolă și fără frână, face astăzi dificilă chiar și o asemenea cale. Pentru a reajunge la o nouă ordine mi-e teamă că va trebui să trecem prin… „sfârșitul lumii”.
În acest război mondial aflat în plină desfășurare, România își duce iresponsabilă propriul război intern autodistructiv, între o oligarhie tot mai agresivă și o democrație tot mai fragilă, precum și între avangarda trădătorilor cumpărați și ariergarda patrioților vânduți; totul sub norii grei ai internaționalismului fascist. Este nevoie de aceea, de activarea imediată a „factorului intern”, căci de la instituțiile oficiale ale unui stat eșuat nu se mai poate aștepta nimic. Altminteri suntem pierduți.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



De citit si articolul asta, trecut total neobservat in zarva creata de incident.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Dum Iul 17, 2016 8:16 am

Ciudata lovitură de stat din Turcia


„Trebuia să moară oameni” - vă amintiţi nefericita expresie a lui Iohannis după „Revoluţia Colectiv”? Cam aşa mi se pare mie că ar putea să spună şi Erdogan după „lovitura de stat” din noaptea trecută din Turcia! 194 de morţi în acest simulacru de lovitură de stat, faţă de 42 de morţi în ultimul atentat cu bombă.
De ce spun că această lovitură de stat este „ciudată”? Poate fi surprinzătoare această expresie pentru cei care s-au uitat la televiziunile noastre de ştiri, unde s-au perindat atîţia politicieni şi „experţi militari” care, din primele momente, s-au grăbit să-i cînte prohodul preşedintelui Turciei, amintind de toate derapajele democratice de care a fost acuzat pînă acum şi care l-au făcut extrem de nepopular în rîndul populaţiei!
Priveam la televizor evenimentele din Turcia şi, în ciuda tancurilor de pe străzi, îi spuneam unui prieten la telefon că mi se pare că această lovitură de stat pare o făcătură a lui Erdogan, care, pînă dimineaţa, îl va face mai popular şi mai puternic!
Ce m-a făcut să cred că, în realitate, ceea ce vedeam la televizor nu a fost decît un joc tragic real (la fel ca în celebrul film „Şi caii se împuşcă, nu-i aşa?”) au fost cîteva elemente obligatorii care lipseau din evenimentele din Turcia. Iată cîteva:
- O lovitură de stat vine totdeauna pe un suport popular. Puciştii speculează acest lucru şi nu declanşează o lovitură de stat decît atunci cînd sînt siguri că au susţinerea populaţiei, în aşa fel încît presiunea asupra Puterii să pară ca fiind un lucru dorit de toată lumea. În Turcia, deşi Erdogan era extrem de nepopular, populaţia a ieşit în stradă să-l apere!
- Primul lucru urmărit de pucişti este arestarea liderilor de la Putere, în principal a preşedintelui şi a prim-ministrului. În Turcia nu s-a întîmplat acest lucru: Erdogan era în concediu şi intra în direct la o televiziune privată, iar premierul dădea declaraţii la toate posturile TV care-l solicitau.
- Interviurile lui Erdogan s-au făcut pe un telefon mobil, deşi o televiziune putea prelua imaginile în regia de emisie pentru a fi difuzate pe întregul ecran! Asta arăta intenţia de a spori misterul intervenţiei lui Erdogan, un fel de clandestinitate în care s-ar afla preşedintele Turciei. Pentru mine, a fost clar atunci că se urmărea un anumit efect asupra populaţiei!
- În orice lovitură de stat există lideri care anunţă intenţiile celor care vor să preia Puterea! În Turcia, aceştia nu au apărut şi nu au transmis nici un mesaj, ca şi cînd nu ar fi existat! Chiar în cazul unui puci militar, cineva apare la TV şi anunţă că după ce va fi înlăturat regimul de la Putere, vor fi organizate alegeri democratice într-un anumit interval de timp rezonabil, în aşa fel încît statele lumii să înţeleagă că ţara rămîne pe o traiectorie democratică. Aceste elemente au lipsit cu desăvîrşire în timpul „loviturii de stat” din Turcia, ca şi cum, pur şi simplu, armata a ieşit pe stradă doar pentru o demonstraţie de forţă, fără obiective politice.
- Armata a anunţat că a ocupat Parlamentul, dar acolo, în miezul nopţii, nu era nimeni!
- Turcia a trecut acum cîteva săptămîni printr-un atentat în aeroportul Ataturk şi am văzut populaţia disperată, alergînd de mama focului în faţa unor explozii provocate de 3 terorişti. Acum, aceeaşi populaţie a ieşit în faţa tancurilor, cu mîinile goale!
- În octombrie anul trecut, în urma unui dublu atentat, Opoziţia din Turcia a scos în stradă peste 10.000 de oameni care au scandat „Erdogan ucigaș”! Acum, după un atentat, în timpul acestei „lovituri de stat”, Opoziţia din Turcia nici nu şi-a făcut apariţia, deşi, în mod logic, trebuia să apară ca adversar al regimului Erdogan, dispusă să preia Puterea.
- Pe acest fond, apelul lui Erdogan către populaţie de a ieşi în stradă pentru a se opune Armatei este ciudat, ilogic şi nepotrivit, căci ostilitatea populaţiei faţă de el ar fi trebuit să ducă la sprijinul armatei şi al loviturii de stat! Or, ce am văzut noi la TV era ca şi cum Erdogan s-ar fi bucurat de o mare popularitate!
Toate acestea şi multe altele m-au făcut să cred din primele ore că Erdogan nu a fost străin de „lovitura de stat” organizată împotriva sa, ba, din contră, cred că a urmărit-o cu atenţie, ca şi cum el însuşi ar fi fost în spatele acesteia!
Cineva ar putea să creadă că am luat-o razna şi mi-ar pune întrebarea ce ar cîştiga Erdogan dintr-un asemenea joc care a făcut 194 de morţi. O întrebare legitimă la care se cuvine să răspundem:

- În primul rînd, Erdogan a ieşit din această „lovitură de stat” mult mai întărit, putînd să invoce susţinerea populară, aşa cum a făcut la noi Ion Iliescu în timpul Revoluţiei din 1989.

- Erdogan va putea acum să arate cu degetul împotriva vinovaţilor pentru cei 194 de morţi. În mod cert, vinovaţi vor fi făcuţi tocmai adversarii lui Erdogan, cei care i-au cam slăbit puterea în aceşti ani! Acum va scăpa de ei.

- În sprijinul lui Erdogan s-au pronunţat aproape toţi marii lideri europeni, precum şi cei din America, lucru greu de imaginat dacă „lovitura de stat” ar fi fost reală sau nu ar fi avut loc.

- Erdogan, care era văzut pînă ieri ca un lider autoritar care încălca drepturile oamenilor, al libertăţii de expresie, este acum văzut ca un „emanat” (vă amintiţi expresia?) al loviturii de stat, omul care a salvat Turcia de haos.

Una peste alta, „lovitura de stat” din Turcia îmi pare a fi un aranjament politic cu consecinţe tragice, un fel de „Colectiv invers”, în care „era nevoie să moară oameni” pentru ca Erdogan să devină liderul maxim într-un moment cînd părea că devine unul cu o minimă putere! Nu ştiu ce mă face să cred că această „lovitură de stat” va intra în cărţile de istorie sub altă denumire!

P.S. Un singur om a avut rezerve faţă de lovitura de stat din Turcia: Constantin Degeratu, fostul şef al Marelui Stat Major al Armatei Române, care, la TVR, în timpul evenimentelor, a atras atenţia că ar trebui să avem răbdare înainte de a ne pronunţa dacă în Turcia a fost sau nu o adevărată lovitură de stat. A fost însă acoperit de politicienii şi „experţii militari” care s-au băgat în seamă. Între aceştia a fost chiar „expertul militar” Adela Popescu, nimeni alta decît fosta secretară a lui Gabriel Oprea, decorată de doi preşedinţi, inclusiv Iohannis, care este şi pe lista plagiatorilor Academiei Naţionale de Informaţii, în teza de doctorat efectuată, evident, sub conducerea lui Gabriel Oprea!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Avand in vedere desfasurarea ulterioara a evenimentelor, s-ar putea banui si ca Erdrogan si-a inscenat o lovitura de stat pentru a putea purifica armata si sistemul judiciar de oamenii implantati de americani.   suspect


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Daca si Turcia a trecut de partea Rusia-UE, atunci singura noastra speranta ramane scutu' de la Deveselu. In caz ca pica si ala, formatorilor de opinie deja li se flutura pe la nasuri un cur proaspat, numai bun de pupat. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei - Pagina 32 Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 32 din 34 Înapoi  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum