SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

alergare după armonie

+5
baso
ENKI
Anahoret
lolo
delta
9 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Mar Aug 30, 2011 4:51 pm

(Still a)Live a scris:
baso a scris:
Goodmornoonevening world and welcome to my new site, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Real Reality. imagine that! A decade ago Truman Burbank (pre Survivor) escaped from the set of the first reality show. He walked through a door in the sky only to find out that the exterior would be televised as well and that the whole wide world was dying to live under the dome he rejected. Every person was equipped with a camera and all life would be broadcasted and held up for scrutiny. Let's make the most of our inevitable captivity. Some of the clips will be funny some serious some beautiful some vulgar and off putting. Sometimes I'll look young and healthy. Sometimes I'll look old and tired. You will see here that I hate myself and I'm also my biggest fan. I will be a reflection of the world around me colored by my beliefs, right or wrong. You'll learn that I am both lonely and the luckiest man in the world, selfish, generous, spoiled, grateful, blissful, anxious, free and in prison. I will enjoy your comments immensely and I won't feel pressured to answer them unless I have the time and it feels like fun. I invite you to do likewise. I love you and I need you! We are all worthy of love. This is me trying to convince myself. #Spankyoukindly for all of your #Boing.
?;^P
I reserve the right to cross boundaries and spell things rawng.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Laughing Coincidentza face ca de vreo cateva zile(cam de o saptamana) mi s-a pus pata sa vad filmul The Truman Show insa era ceva cu inregistrarea iar DVD-ul nu citea. Abia ieri am vazut filmul, pt. prima oara. Habar n-am avut de filmuletzul cu declaratzia lui Jim Carrey care tocmai a facut senzatie pe youtube Laughing Are ceva din The Truman Show ...
Şi...ţi-a plăcut filmul? vesel

The Truman Show este un fim deosebit , un amestec intre inocentza eroului principal si perversitatea extrema a celorlaltzi participanti la show (cu o singura exceptie, fata care l-a avertizat).
Daca te referi la inregistrarea postata de Jim Carrey pe unul dintre site-urile sale personale [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si, daca as fi fost Emma Stone , m-ar fi magulit si amuzat declaratia actorului care a interpretat rolul principal in filmul The Truman Show

In alta ordine de idei, site-ul oficial al lui Jim Carrey mi-a dat o senzatie ciudata, de rece si brrrrrr cu fiori de groaza suspect Pentru un om care face oamenii sa rada, si despre care ti-ai imagina ca este puternic si amuzant intotdeauna, mi s-a parut ingrozitor de deprimant jocul video vazut acolo ... suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  (Still a)Live Mar Aug 30, 2011 5:18 pm

baso a scris:
The Truman Show este un fim deosebit , un amestec intre inocentza eroului principal si perversitatea extrema a celorlaltzi participanti la show (cu o singura exceptie, fata care l-a avertizat).
Daca te referi la inregistrarea postata de Jim Carrey pe unul dintre site-urile sale personale [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si, daca as fi fost Emma Stone , m-ar fi magulit si amuzat declaratia actorului care a interpretat rolul principal in filmul The Truman Show

In alta ordine de idei, site-ul oficial al lui Jim Carrey mi-a dat o senzatie ciudata, de rece si brrrrrr cu fiori de groaza suspect Pentru un om care face oamenii sa rada, si despre care ti-ai imagina ca este puternic si amuzant intotdeauna, mi s-a parut ingrozitor de deprimant jocul video vazut acolo ... suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
La chiar film mă refeream. Eu, din nefericire, am încasat cam puternic Big Brother-ul.
Ştii cine e depresiv? Mihai Bendeac. Deci... yes
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Mar Aug 30, 2011 5:42 pm

(Still a)Live a scris:
baso a scris:
The Truman Show este un fim deosebit , un amestec intre inocentza eroului principal si perversitatea extrema a celorlaltzi participanti la show (cu o singura exceptie, fata care l-a avertizat).
Daca te referi la inregistrarea postata de Jim Carrey pe unul dintre site-urile sale personale [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si, daca as fi fost Emma Stone , m-ar fi magulit si amuzat declaratia actorului care a interpretat rolul principal in filmul The Truman Show

In alta ordine de idei, site-ul oficial al lui Jim Carrey mi-a dat o senzatie ciudata, de rece si brrrrrr cu fiori de groaza suspect Pentru un om care face oamenii sa rada, si despre care ti-ai imagina ca este puternic si amuzant intotdeauna, mi s-a parut ingrozitor de deprimant jocul video vazut acolo ... suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
La chiar film mă refeream. Eu, din nefericire, am încasat cam puternic Big Brother-ul.
Ştii cine e depresiv? Mihai Bendeac. Deci... yes

Absolut orice emisiune inspirata de" Big Brother" o consider cea mai mare ineptzie omeneasca inventata vreodata de televiziune . Una este sa faci un reportaj despre vietzi reale si alta este sa bagi oameni diferiti intr-o "inchisoare comuna" pt. a le filma reactziile si enervarea fireasca, adeseori. Niciun om normal nu poate juca teatru la nesfarsit, 24 ore din 24, chiar stiind ca este filmat intr-o inchisoare conceputa artistic de o oaresce televiziune. Iar ca sa pui telespectatorii sa voteze ori sa-si exprime parerile vizavi de comportamentul celor pe care-i urmaresc, o consider o aplicatie updatata a experientelor facute de inchizitie ori de nazisti . Singura diferentza este ca fraierii se ofera pe bani sa participe la realityshow-ul televizat, show pentru imbecili care saliveaza sa-i vada pe altzii cum reactioneaza la provocari la care nici macar ei n-ar face fatza.
Bendeac se rateaza imitand cretini devenitzi "VIP-uri"... cu care se va confunda in cele din urma. Nu este capabil sa se impuna ca EL, ci doar prin imitatzie ...chiar daca parodiaza ca sa provoace rasul ori reactii adverse din partea celor imitatzi. Nici nu ma mir ca este depresiv.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  (Still a)Live Mar Aug 30, 2011 5:56 pm

baso a scris:
(Still a)Live a scris:
baso a scris:
The Truman Show este un fim deosebit , un amestec intre inocentza eroului principal si perversitatea extrema a celorlaltzi participanti la show (cu o singura exceptie, fata care l-a avertizat).
Daca te referi la inregistrarea postata de Jim Carrey pe unul dintre site-urile sale personale [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si, daca as fi fost Emma Stone , m-ar fi magulit si amuzat declaratia actorului care a interpretat rolul principal in filmul The Truman Show

In alta ordine de idei, site-ul oficial al lui Jim Carrey mi-a dat o senzatie ciudata, de rece si brrrrrr cu fiori de groaza suspect Pentru un om care face oamenii sa rada, si despre care ti-ai imagina ca este puternic si amuzant intotdeauna, mi s-a parut ingrozitor de deprimant jocul video vazut acolo ... suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
La chiar film mă refeream. Eu, din nefericire, am încasat cam puternic Big Brother-ul.
Ştii cine e depresiv? Mihai Bendeac. Deci... yes

Absolut orice emisiune inspirata de" Big Brother" o consider cea mai mare ineptzie omeneasca inventata vreodata de televiziune . Una este sa faci un reportaj despre vietzi reale si alta este sa bagi oameni diferiti intr-o "inchisoare comuna" pt. a le filma reactziile si enervarea fireasca, adeseori. Niciun om normal nu poate juca teatru la nesfarsit, 24 ore din 24, chiar stiind ca este filmat intr-o inchisoare conceputa artistic de o oaresce televiziune. Iar ca sa pui telespectatorii sa voteze ori sa-si exprime parerile vizavi de comportamentul celor pe care-i urmaresc, o consider o aplicatie updatata a experientelor facute de inchizitie ori de nazisti . Singura diferentza este ca fraierii se ofera pe bani sa participe la realityshow-ul televizat, show pentru imbecili care saliveaza sa-i vada pe altzii cum reactioneaza la provocari la care nici macar ei n-ar face fatza.
Bendeac se rateaza imitand cretini devenitzi "VIP-uri"... cu care se va confunda in cele din urma. Nu este capabil sa se impuna ca EL, ci doar prin imitatzie ...chiar daca parodiaza ca sa provoace rasul ori reactii adverse din partea celor imitatzi. Nici nu ma mir ca este depresiv.
Mă refeream la Big Brother-ul din Truman Show.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Mar Aug 30, 2011 6:52 pm

(Still a)Live a scris:
Mă refeream la Big Brother-ul din Truman Show.

Ah, deci nu te supara deloc emisiunile/show-rile TV de tip Big Brother adaptat mioritic cu toate derivatziile sale in care a evoluat pana in prezent Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Mar Aug 30, 2011 7:22 pm

Bine, au existat multe amanunte, gaselnitze geniale in filmul ala ...cum ar fi, de exemplu : momentul in care a plouat localizat doar pe Truman; fazele in care nevasta-sa facea reclama la detergentzi sau la cacao; cand telespectatorii din film au aflat ca aia filmau de pe Luna (artificiala) sau cum au incercat diversi intrusi sa apara in showul televizat; faza in care Truman a incercat sa evadeze impreuna cu nevasta, in masina...treptele din final,etc Laughing A fost asa, un amestec traznit si inedit de SF si tragi-comedie Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  (Still a)Live Mar Aug 30, 2011 10:21 pm

baso a scris:
(Still a)Live a scris:
Mă refeream la Big Brother-ul din Truman Show.

Ah, deci nu te supara deloc emisiunile/show-rile TV de tip Big Brother adaptat mioritic cu toate derivatziile sale in care a evoluat pana in prezent Laughing
La concluzii gen Delta nu am cum să răspund...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Mier Aug 31, 2011 8:04 am

(Still a)Live a scris:
baso a scris:
(Still a)Live a scris:
Mă refeream la Big Brother-ul din Truman Show.

Ah, deci nu te supara deloc emisiunile/show-rile TV de tip Big Brother adaptat mioritic cu toate derivatziile sale in care a evoluat pana in prezent Laughing
La concluzii gen Delta nu am cum să răspund...

Ma rog.
Nu stiu de ce n-am vazut filmul asta pana in prezent . La data aparitziei lui, a reprezentat o adevarata profetie pt. ceea ce se va urma, tiznand cont de realityshowul TV Big Brother (si alte derivatzii )care a prins la public si s-a extins in lume imediat dupa. Nu stiu daca filmul respectiv s-a vrut a fi o avertizare sau doar o satira, cert este faptul ca televiziunile si media, in general, exploateaza si controleaza tot mai mult ceea ce exista in mentalul colectiv... prin publicitate, stiri tampite sau informatzii transformate,emisiuni de gargara politica, realityshow-uri care speculeaza si amplifica voyeurismul telespectatorilor si placerea lor de a participa la o "justitzie televizata" prin datul cu parerea ori cu votul , prin telefon. DD a prins ideea iar Cazul Elodia a fost transformat usor intr-un Big Brother cu specific mioritic, atragand ca un magnet prostimea Laughing

A existat o inlantzuire de scene ciudate in filmul The Truman Show . Dupa ce eroul principal isi anuntza prietenul cel mai bun ca vrea sa paraseasca insula (nu putea s-o faca trecand podul pt. ca i s-a inoculat emotzional , inca din copilarie, teama de apa) , mama si nevasta lui (actritze, fireste) il pun sa priveasca in albumul cu scene de familie iar apoi showul TV "Arata-mi drumul catre casa" in care prezentatorul zicea ca nu este nevoie sa-ti parasesit locul in care te-ai nascut pentru a cunoaste lumea, parasindu-ti familia, prietenii... Ulterior, urmeaza scena in care soferul (figurant si ala) defecteaza autobuzul cu care Truman dorea sa plece. Cand a asteptat la agentzia de voiaj pt. a cumpara bilet de avion , a vazut pe perete afisul cu avionul fulgerat si titlul "Ti se poate intampla si tie" Laughing Apoi urmeaza faza in care isi rapeste nevasta si paraseste insula , in masina , insa ajung in zona cu scurgeri radioactive pazita de politzie si de oameni in costume de protectie antiradioactiva. Laughing Practic, din momentul in care eroul a comunicat dorintza lui de a se elibera, realizatorii showlui au tzesut in jurul lui o retzea de mesaje subliminale , interactiva, pt. a-i descuraja avantul pionieresc, indiferent ce cale ar fi ales ca sa paraseasca decorul. Fiindu-i cunoscuta teama de apa, nimeni nu s-a gandit, initial, ca eroul isi va invinge fobia pt. a evada cu mica ambarcatiune. Ceea ce a urmat, a fost de un extrem cinism , producatorul preferand sa-l omoare in direct, ordonand crearea unei furtuni cumplite, decat sa-l vada scapat. Insa pt. ca filmul trebuia sa aiba un final fericit, Truman urca scarile , acolo unde se termina decorul, pt. a intra pe usa in intunericul lumii reale si imperfecte. Telespectatorii plang sau tzopaie de bucurie iar doi paznici, fericitzi si ei ca Truman s-a eliberat, se intreaba ce altceva interesant de vazut mai este in programul TV pt. a muta canalul, cu telecomanda. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  (Still a)Live Mier Aug 31, 2011 10:10 am

baso a scris:
Ma rog.
Nu stiu de ce n-am vazut filmul asta pana in prezent . La data aparitziei lui, a reprezentat o adevarata profetie pt. ceea ce se va urma, tiznand cont de realityshowul TV Big Brother (si alte derivatzii )care a prins la public si s-a extins in lume imediat dupa. Nu stiu daca filmul respectiv s-a vrut a fi o avertizare sau doar o satira, cert este faptul ca televiziunile si media, in general, exploateaza si controleaza tot mai mult ceea ce exista in mentalul colectiv... prin publicitate, stiri tampite sau informatzii transformate,emisiuni de gargara politica, realityshow-uri care speculeaza si amplifica voyeurismul telespectatorilor si placerea lor de a participa la o "justitzie televizata" prin datul cu parerea ori cu votul , prin telefon. DD a prins ideea iar Cazul Elodia a fost transformat usor intr-un Big Brother cu specific mioritic, atragand ca un magnet prostimea Laughing

A existat o inlantzuire de scene ciudate in filmul The Truman Show . Dupa ce eroul principal isi anuntza prietenul cel mai bun ca vrea sa paraseasca insula (nu putea s-o faca trecand podul pt. ca i s-a inoculat emotzional , inca din copilarie, teama de apa) , mama si nevasta lui (actritze, fireste) il pun sa priveasca in albumul cu scene de familie iar apoi showul TV "Arata-mi drumul catre casa" in care prezentatorul zicea ca nu este nevoie sa-ti parasesit locul in care te-ai nascut pentru a cunoaste lumea, parasindu-ti familia, prietenii... Ulterior, urmeaza scena in care soferul (figurant si ala) defecteaza autobuzul cu care Truman dorea sa plece. Cand a asteptat la agentzia de voiaj pt. a cumpara bilet de avion , a vazut pe perete afisul cu avionul fulgerat si titlul "Ti se poate intampla si tie" Laughing Apoi urmeaza faza in care isi rapeste nevasta si paraseste insula , in masina , insa ajung in zona cu scurgeri radioactive pazita de politzie si de oameni in costume de protectie antiradioactiva. Laughing Practic, din momentul in care eroul a comunicat dorintza lui de a se elibera, realizatorii showlui au tzesut in jurul lui o retzea de mesaje subliminale , interactiva, pt. a-i descuraja avantul pionieresc, indiferent ce cale ar fi ales ca sa paraseasca decorul. Fiindu-i cunoscuta teama de apa, nimeni nu s-a gandit, initial, ca eroul isi va invinge fobia pt. a evada cu mica ambarcatiune. Ceea ce a urmat, a fost de un extrem cinism , producatorul preferand sa-l omoare in direct, ordonand crearea unei furtuni cumplite, decat sa-l vada scapat. Insa pt. ca filmul trebuia sa aiba un final fericit, Truman urca scarile , acolo unde se termina decorul, pt. a intra pe usa in intunericul lumii reale si imperfecte. Telespectatorii plang sau tzopaie de bucurie iar doi paznici, fericitzi si ei ca Truman s-a eliberat, se intreaba ce altceva interesant de vazut mai este in programul TV pt. a muta canalul, cu telecomanda. Laughing
Sunt mai multe filme care, într-un fel sau altul, atrag atenţia asupra unor aspecte mai mult decât reale. Îmi vin aşa, pe rapid, în minte "The Final Cut", "Requiem For a Dream", "Dreamcatcher" (acolo apare ideea de Akasha), "I Am Legend"...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Mier Aug 31, 2011 12:36 pm

Pe mine, scena asta m-a lovit...pt. ca am auzit "Roumania" Laughing




adica , tradus , proclam aceasta planeta: (T)Rumania din galaxia BourBank raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  (Still a)Live Mier Aug 31, 2011 3:25 pm

baso a scris:Pe mine, scena asta m-a lovit...pt. ca am auzit "Roumania" Laughing




adica , tradus , proclam aceasta planeta: (T)Rumania din galaxia BourBank raset
Undeva am citit că ar exista televizoare cu...cameră web. Priveşti şi eşti privit. Nu reuşesc să găsesc informaţii despre asta, însă. Mă interesează ŞI pentru că, la un moment dat, m-am gândit că ar putea apărea aşa ceva. Fără ca noi să ştim despre.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Mier Aug 31, 2011 3:49 pm

(Still a)Live a scris:
baso a scris:Pe mine, scena asta m-a lovit...pt. ca am auzit "Roumania" Laughing




adica , tradus , proclam aceasta planeta: (T)Rumania din galaxia BourBank raset
Undeva am citit că ar exista televizoare cu...cameră web. Priveşti şi eşti privit. Nu reuşesc să găsesc informaţii despre asta, însă. Mă interesează ŞI pentru că, la un moment dat, m-am gândit că ar putea apărea aşa ceva. Fără ca noi să ştim despre.

Posbil ca televizoarele inteligente, ultima degeneratzie , sa aiba tot felul de facilitatzi secrete de a comunica date in retzeaua de la
cablu. laugh(cum ar fi de pilda , [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]) In masura in care televizoarele inteligente ar avea si un CIP secret si unic, bagat din fabricatzie, conform facturii de achizitzie , s-ar putea cunoaste si numele proprietarului (cel putzin ala, initzial) si preferintzele lui pt. anumite posturi TV laugh Nu este deloc o idee SF, ci foarte realizabila... d.p.v al nivelului tehnicii moderne pt. cei ce vor sa culeaga date pt. controlarea unui teritoriu laugh
Nu stiu la ce ar folosi sa te si priveasca in timp ce privesti ...poate doar ca sa vada cine se masturbeaza sau nu ori sa studieze emotzii raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  (Still a)Live Mier Aug 31, 2011 4:36 pm

baso a scris:

Posbil ca televizoarele inteligente, ultima degeneratzie , sa aiba tot felul de facilitatzi secrete de a comunica date in retzeaua de la
cablu. laugh(cum ar fi de pilda , [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]) In masura in care televizoarele inteligente ar avea si un CIP secret si unic, bagat din fabricatzie, conform facturii de achizitzie , s-ar putea cunoaste si numele proprietarului (cel putzin ala, initzial) si preferintzele lui pt. anumite posturi TV laugh Nu este deloc o idee SF, ci foarte realizabila... d.p.v al nivelului tehnicii moderne pt. cei ce vor sa culeaga date pt. controlarea unui teritoriu laugh
Nu stiu la ce ar folosi sa te si priveasca in timp ce privesti ...poate doar ca sa vada cine se masturbeaza sau nu ori sa studieze emotzii raset
Mă deranjează şi ideea de a fi supusă la "chestionare", fără ca eu să ştiu.
La ce ar folosi? De controlul populaţiei ai auzit? Că "1984" bănuiesc că nu ai citit. Dacă citeai, nu mă întrebai. vesel Da' mai bine că n-ai citit! bine Plimbă-te oleacă p-aci, dacă vrei! Da, poate-ţi puneam şi linkul, zic. laugh


Ultima editare efectuata de catre (Still a)Live in Mier Aug 31, 2011 4:39 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sunt toantă!)
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Mier Aug 31, 2011 4:58 pm

(Still a)Live a scris:
Mă deranjează şi ideea de a fi supusă la "chestionare", fără ca eu să ştiu.
Zic decat c'ai fi sora lu' Mihnea . Ma risc , zic Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  (Still a)Live Mier Aug 31, 2011 10:59 pm

baso a scris:
(Still a)Live a scris:
Mă deranjează şi ideea de a fi supusă la "chestionare", fără ca eu să ştiu.
Zic decat c'ai fi sora lu' Mihnea . Ma risc , zic Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Shocked
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Joi Sept 01, 2011 7:10 am

(Still a)Live a scris:
baso a scris:
(Still a)Live a scris:
Mă deranjează şi ideea de a fi supusă la "chestionare", fără ca eu să ştiu.
Zic decat c'ai fi sora lu' Mihnea . Ma risc , zic Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Shocked

Ehhh, era o chestie spontana care mi-a venit citind un sondaj(chestionar) despre cuvinte care enerveaza telespectatorii prin modul in care sunt rostite, folosite in fraze sau repetate Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
De pilda, mi se pare fascinant cum becalismele sau vanghelismele , mediatizate fiind cu intentzia de ridiculizare, au intrat rapid in limbajul uzual. Almanahe si hahalere au devenit vorbe de duh Laughing
Ca sa nu mai zic de polutzie si de altele ...(ceea ce demonstreaza faptul ca ceea ce ne face sa radem , asimilam cu usurintza, indiferent ca este ridicol sau grotesc ori nu )


Vanghelie :
Nu poţi să conduci organizaţia de Bucureşti decât dacă poţi şi dacă eşti bun, că altfel te ejaculează. Te ejaculează…, adică… te ejectează”.
"Vocea mea se va face auzită oriunde. Şi pe sub apă."
"Cine nu are loc de mine… nu mă interesează… să se înghesuieşte!"
"Soarta mea a fost hotărâtă de destin."
" Avem nevoie de lideri adevăraţi, nu de maimuţoi implementaţi."

"Nu există fiinţă umană, fie că locuieşte în Africa, în Asia sau în Rahova, care să nu fi văzut un film, să nu fi rupt o floare, o fată sau un băiat, după cazul care este fiecare."
"Gigi Becali este un om uman."
"Eu am să-l scot pe Gigi Becali din politică, pentru că Gigi Becali m-a scos pe mine din sărite."


Becali
"Becali e un brand. Eu, la Avicola Iasi, pot sa fac pui Gigi Becali, daca vreau"
"M-am certat cu Mitică Dragomir, dar fără jigniri. El m-a făcut oligofren, eu l-am facut zdreanţă, dar nu ne-am insultat.
În schimb Marian Iancu e obraznic şi umblă cu tot felul de jargoane care nu e bine să le dai la presă"
"Dumnezeu e cel mai tare serviciu de informaţii din lume - ştie tot, chiar şi-un fir de păr"
"Eu în tinereţe eram amfitrion pe oriunde mă duceam"
"Este voinţa lui Dumnezeu ca eu să pasc acest popor"

"Eu stiu engleza, o simt in mine. O mai repet putin, cam o luna si gata. Stiu sa vorbesc engleza, dar nu stiu sa pronunt cum trebuie. Dupa ce ajung acolo o sa fie altfel, o sa ma obisnuiesc cu engleza pentru ca o sa o tot vorbesc"

Costi Ioniţă
"Fiecare are gusturile lui în muzica.. N-are cum să asculte toata lumea numai Schopenhauer"


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  (Still a)Live Joi Sept 01, 2011 8:01 am

Hai că faci nişte conexiuni...pe care va trebui să ţi le explice chiar şi ţie cineva, la un moment dat! vesel laugh
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Joi Sept 01, 2011 9:01 am

(Still a)Live a scris:Hai că faci nişte conexiuni...pe care va trebui să ţi le explice chiar şi ţie cineva, la un moment dat! vesel laugh

asta-i farmecul internetului Laughing de la ceva ajungi la altceva , din aproape in aproape , de multe ori chiar la chestii interesante si aproape spectaculoase comparativ cu punctul de plecare . O navigare aparent aleatorie printre cuvinte scrise,imagini si sunete.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Joi Sept 01, 2011 11:02 am

CG asta a avut o inspiratie forumistica , precis laugh Am citit doar primul capitol (20 pagini) laugh Daca era doar SF in stare bruta, fara nimic de ras , m-ar fi plictisit aiureala de poveste Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Deşi nu vorbeşte nimeni, îi aud cuvintele cum mă lovesc direct în creier:
- Poartă-te cuviincios în faţa Consiliului Suprem al Federaţiei Galactice a Planetelor Civilizate! Noi stăpânim la perfecţie telepatia şi telechinezia, deci nu mai avem nevoie de forţă fizică pentru a ne impune în faţa cuiva. Dacă ajuţi Federaţia, îţi ajuţi şi propria planetă, deci şi pe tine însuţi. Asta înseamnă că o faci în primul rând pentru tine.
Mă lasă jos. Gata, m-am calmat. Dacă are omul dreptate, are!
Vorbeşte altul – cel mai stafidit dintre ei – dar, de data aceasta, cu glas tare, fără să mă mai zgârie pe creier:
- Îţi suntem recunoscători că ai acceptat să fii de folos Federaţiei în aceste momente de cumpănă. Vei fi recompensat pentru aceasta. Testele făcute de la distanţă asupra ta, de către heliona Hina – şi priveşte spre fată – au arătat că eşti prea puţin influenţat de arma coclonă. Îţi vom face acum un test final care va stabili procentul real de influenţare. Dacă acest procent va fi mai mare de 31,85%, vom renunţa să te folosim, riscul de a nu reuşi fiind prea mare.
- Şi ce se va întâmpla atunci?, întreb eu curios, dar şi cu speranţa că, poate nu trec testul şi scap la timp din acest război cosmic cu care nu am nici în clin nici în mânecă.
- Toată Federaţia va cădea în mâinile barbarilor.
- Şi ce dacă? Şi la noi au venit barbarii acum vreo mie de ani, dar le-a zis cineva – parcă Eminescu – “cum veniră-ţi să vă faceţi toţi o apă şi-un pământ” şi gata, am scăpat de ei.
Se privesc unii pe alţii, miraţi. Până să se dumirească ei, îi întreb eu altceva, tot în dorinţa de a scăpa de această corvoadă:
- Dar de ce nu puneţi pe unul de-al vostru să facă ce trebuie să fac eu, c-am văzut că sunteţi mulţi al naibii ? Sau se fofilează toţi ?
Îmi răspunde alt moş:
- I-am testat pe toţi ai noştri. Cei mai mulţi sunt afectaţi 100%. Aceia care sunt mai puţin inteligenţi, au un procent de influenţare de 99,979%, mult prea mare pentru a-şi putea menţine controlul asupra propriului creier.
- Biiine, bine, testaţi-mă !
Am acceptat pentru că sunt aproape convins că nu voi trece acest test. Din câte mi-am dat seama până acum, sunt foarte apropiat de ei – ca aspect fizic, mod de gândire, nivel intelectual, moral, filozofic. Voi fi afectat şi eu în aceeaşi măsură; poate nu 99%, dar oricum, mult peste pragul lor critic de treizeci şi ceva de procente.
Din tavan coboară spre mine un fel de cască şi mi se aşează pe cap. Văd cum, pe panoul de comandă al fetei, se aprind fel de fel de luminiţe de diferite culori şi intensităţi. Calculatorul lor lucrează… După un timp, care mie mi se pare exasperant de lung, aud vocea inflexibilă a computerului:
-Inteligenţă zero în standard galactic.
- Cum măăăă ??!!??, zbier eu indignat. Fierătania naibii, mă faci pe mine prost??
- Rectific. Inteligenţă negativă în standard galactic.
- Eeee ! Păi aşa mai vii de-acasă !
Unul dintre moşi intervine în cearta noastră:
-Computer, foloseşte scara inteligenţei primare şi calculează procentul de influenţare!
- Standard primar – inteligenţă incipientă, procent de afectare 17,632%.
Casca se ridică spre tavan. Fata a stins luminile de pe panou, moşii se bucură ca nişte copii, iar eu mă uit prostit la ei.
- De ce râdeţi măi, ramoliţilor ?, îi întreb eu supărat. Stai! Să nu mă mai ridici că ameţesc! Şi ce dacă eşti telechinez? Poţi să fii şi telejaponez, că pe mine nu mă impresionezi. Râdeţi de mine, nu ? Mă credeţi prost, aşa-i? Lasă că vă arăt eu cine este cu adevărat folositor galaxiei. Accept misiunea. Spuneţi-mi ce am de făcut.

Deodată, inamicul trage cu toate armele lui. Din fiecare navă a sa ţâşneşte spre noi câte un jet de lumină violetă care ne acoperă cu totul. Proştii ăştia, gândesc eu, nici nu au tunuri; trag în noi cu lanternele. Doar ne luminează, că în rest nu se-ntâmplă nimic. Sau vor să ne bată-n ochi, ca să nu-i mai vedem? Totuşi, ceva se petrece pe aici. Toţi în jurul meu au început să geamă şi să se ţină de cap. Câte unul, câte unul, cad pe jos şi, după puţină tăvăleală, rămân laţi. Ce-or fi având, măi frate ?! Le-a pus cineva ceva în mâncare?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  (Still a)Live Joi Sept 01, 2011 2:31 pm

baso a scris:
(Still a)Live a scris:Hai că faci nişte conexiuni...pe care va trebui să ţi le explice chiar şi ţie cineva, la un moment dat! vesel laugh

asta-i farmecul internetului Laughing de la ceva ajungi la altceva , din aproape in aproape , de multe ori chiar la chestii interesante si aproape spectaculoase comparativ cu punctul de plecare . O navigare aparent aleatorie printre cuvinte scrise,imagini si sunete.
Don't tell me! Laughing
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  Dracu' gol Lun Sept 05, 2011 6:36 am

"Moarte la Sulina. Când viaţa bate filmul.. şi o face prin K.O. Povestea e o combinaţie de Final Destination cu dramă hiperealistă îmbibată în “pitorescul” românesc macabru şi e 100% adevărată. O ştiu de la prietenul meu, C, aflat în Sulina, la final de august, un oraş izolat de ape şi lăsat de guvernanţii iresponsabili fără nici măcar un punct de prim ajutor. Cu alte cuvinte, dacă ai o urgenţă medicală care necesită intervenţie imediată, eşti ca şi mort. Un localnic suferă o traumă la cap gravă. Şalupa salvării vine după vreo 2 ore şi jumătate, este dus la spitalul din Tulcea şi cumva, miraculos, reuşeşte să supravieţuiască.

E stabilizat şi trimis, tot cu barca, înapoi în Sulina. Pe drum, şalupa se ciocneşte cu alta şi bărbatul moare în accidentul fluvial (e singura victimă). Şi nu se termină aici. Pentru că omul a murit într-un vehicul medical, legea cere să i se facă autopsie. Dar asta ar însemna un alt drum la Tulcea, iar barca e avariată şi nimeni nu mai trimite alta pentru un mort. Aşa că, în lipsa unui dispensar, medicii fac autopsia chiar pe faleză, în văzul sulinezilor cu curiozităţi morbide. Nu ştiu dacă s-au tăiat bilete."

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Vin Dec 16, 2011 3:35 pm

Organizatia Mondiala a Sanatatii considera dragostea ca fiind o tulburare psihica , inregistrata cu codul F63.9 laugh


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Recent, OMS a luat decizia de a include dragostea pe lista “vinovaţilor” pentru o tulburare impulsivă, înregistrată cu codul F63.9.

Simptome de “dragoste bolnavă”

Experţii Organizaţiei Modiale a Sănătăţii afirmă că simptomele acestei maladii sunt gândurile obsesive despre altă persoană, shimbările bruşte ale dispoziţiei, mila faţă de sine, insomnia, acte negândite, impulsive, dureri de cap şi chiar reacţii alergice.

Experţii Organizaţiei Modiale a Sănătăţii afirmă că simptomele acestei maladii sunt gândurile obsesive despre altă persoană, shimbările bruşte ale dispoziţiei, mila faţă de sine, insomnia, acte negândite, impulsive, dureri de cap şi unele reacţii alergice.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Prof. dr. Florin Tudose a rămas surprins de această informaţie, însă ne-a explicat la ce se referă de fapt: “Codurile OMS sunt împărţite pe grupe mari. Codul F63 cuprinde tulburări comportamentale care nu fac parte din alte boli psihice. Aceste tulburări sunt, prin ele însele, nişte boli. Aici avem obsesia pentru jocurile de noroc, dorinţa de a incendia (piromania), furtul patologic (cleptomania), dar şi trihotilomania manifestată prin smulgerea părului din cap sau alte zone ale corpului. În general, orice comportament extrem, repetat, fără posibilitate de autocontrol, devine patologic”. Medicul psihiatru a adăugat faptul că la codul F63.9 nu există nicio descriere patologică. “De obicei, la fiecare clasă de boli, la numărul nouă se încadrează alte tulburări nespecifice care pot apărea. Numai nişte demenţi ar putea forţa într-atât nota şi să introducă dragostea aici”, ne-a explicat specialistul.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

A vuit ieri internetul că Organizația Mondială a Sănătății a clasificat dragostea ca boală mentală, la punctul F63.9
La o căutare mai atentă pe google "F 63.9" World Health Organization site:.com se poate vedea că internetul a vuit doar într-o anumită parte a lumii, în regiunile în care se vorbește rusă. Postările scrise în engleză sunt scrise tot de vorbitori în rusă.

Întrebare pentru cei care au scris/căzut în capcană: câți dintre voi îți citit un document oficial, un comunicat de presă din partea OMS?

Eu am dat de un document oficial [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Punctul F63.9 conține doar următoarele "F63.9 Habit and impulse disorder, unspecified".
Daca eu zic că prin F63.9 OMS a clasat prostia, cine îmi aduce dovezi că nu am dreptate? bine raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Se pare ca in media romaneasca , astia de la realitatea au fost primii care au dat mai departe "stirea" Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Joi Mai 17, 2012 8:24 am


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce mult seamana cu Hitler raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Lun Iun 04, 2012 8:00 am

Un alt tip de inchisoare...

Închisoarea Bastoy este închisoarea cu cea mai scăzută securitate din lume și cu rata de recidivă cea mai scăzută. Doar 16% dintre deținuți au tendința de a se întoarce la o viață criminală, spre deosebire de rata de 30% din închisorile europene.

La mii de kilometri de torturile din Evul Mediu aplicate rău-făcătorilor și la sute de kilometri de tratamentul din închisorile de maximă securitate, Bastoy este un loc în care deținuții sunt învățați să respecte cercul vieții.

"E o teorie care îmbină psi¬ho¬logia cu ecologia. Dacă ai un mod ecologic de a gândi şi îi adaugi psihoterapia, ajungi la ecologia umană, domeniu care e acum studiat în universităţi. Pentru deţinuţi, să fie aici, cu animalele, florile, iarba, pescăruşii, aerul curat e o şansă de a descoperi ce se întâmplă cu sinele lor. Îi învăţăm pe ofiţeri cum gândim. Noi suntem o parte a pământului, nu pământul e proprietatea noastră", a povestit pentru Jurnalul Național, Arne Kvernik Nilsen, directorul singurei închisori ecologice umane din lume.

Deținuții lucrează pentru aproximativ 6 euro pe zi, ca fermieri, pe ferryboat sau ca bucătari. Mulți dintre ei sunt dispuși să învețe meserii precum cea de electrician, de instalator și orice mai e nevoie în comunitate. Banii pe care îi câștigă deținuții pot fi cheltuiți la magazinele din Bostoy pentru mâncarea de dimineață și prânz. La cină, se adună deopotrivă gardieni și rău-făcători și mănâncă aceleași preparate care variază de la somon la feluri italiene.

Șeful închisorii, Arne Kvernik Nilsen, de profesie psihoterapeut explică motivele care l-au determinat să implementeze un astfel de program.

Facem petreceri împreună, luăm masa împreună, lucrăm împreună. Mulţi dintre deţinuţi şi-au pierdut identitatea şi respectul de sine. Iar faptul că sunt în închisoare le agravează aceste probleme. Când ajung aici, le urez bun venit şi le spun că vor avea mai multă libertate, dar în schimb trebuie să dea ceva înapoi. Trebuie să înveţe să-şi asume responsabilitatea pentru viaţa lor. Modul tradiţional de a gândi în închisorile din Europa îl învaţă pe deţinut respectul pentru legile ţării şi pentru gardieni, pe principiul «dacă nu mă respecţi, te voi pedepsi, o să te închid în celulă, o să-ţi provoc durere, pentru că eşti un criminal şi o meriţi». Modul meu de a gândi şi de a lucra la reabilitarea criminalilor este total diferit: înainte să înveţi să mă respecţi pe mine, respectă-te pe tine. Aceasta e ideea unei închisori ecologice umane", a povestit Nilesen.

În timpul liber deținuții pot practica mai multe sporturi, având la dispoziție terenuri de tenis, baschet, chiar și o sală de fitness, saună și chiar un solar. Lucrează de la ora 08.30 până la ora 15.00, după care sunt liberi să își facă programul după bunul plac.

Ideea care stă la baza înființării unei astfel de închisori este că omul trebuie tratat ca ființă rațională, superioară și nu ca un animal. Astfel, respecând demnitatea umană, rău-făcătorul va fi conștient de propria valoare și dornic de a se comporta kantian, în acord cu natura sa.

Dacă tratezi o fiinţă umană ca pe un animal, probabil va deveni un animal. Probabil că şi în cazul meu ar fi la fel. Nu avem ziduri, dar avem marea şi reguli ce trebuie respectate. De exemplu, dacă la ora 1 se presupune că eşti într-un loc, tu chiar trebuie să fii acolo. Dacă încalci regulile în mod repetat, îţi punem cătuşele şi te ducem la închisoarea de maximă securitate, dar după o vreme poţi aplica din nou şi poţi fi primit. Care e riscul dacă eşti primit? Ce riscăm dacă nu încercăm niciodată? Aici intervine umanitatea", explică Nielsen.

Cu toate acestea, deținuții care nu respect regulile insulei și încearcă să evadeze (e foarte simplu, de-altfel, să fure o barcă în mijlocul nopții, fiind păziți de doar 4 gardieni) ei își vor ispăși restul pedepsei într-un penitenciar de maximă securitate.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am citit si comentariile la articolul asta Laughing Mentalitatea gibonilor isi spune cuvantul raset




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Vin Oct 05, 2012 2:49 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]







La naiba, singura si adevarata mea prietena s-a numit(pt. ca numele de familie si l-a schimbat) Corina Dragos si s-a carat din tzara cu mult timp in urma ... Laughing Doamne, cat puteam sa ne mai distram impreuna Laughing






baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  RocketQueen Vin Oct 05, 2012 3:04 pm

baso a scris:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


As zice ca-i cam bullshit ce miorlaie ea pe acolo si ca ar trebui sa se retraga cu decenta, fara sa joace rolul victimei deziluzionate, dupa ce ani la rand a trait bine mersi mancand rahat pentru diverse animale politice. Pesemne ca acum vor s-o manance porcii si plange ca o primadona, ca sa castige simpatie. Nu cred nici ca a obtinut acea viza participand la loteria vizelor. Insa Mr. President Traian Bashescu, cel care parea s-o cunoasca destul de bine pe plangacioasa, is indeed a good friend of the Americans... raset

Parca si Raduleasca tot asa s-a retras, deziluzionata si cu increderea inselata, bocind, suspinand si dand vina pe romani si Romania pentru faptul ca nu-si mai putea spala imaginea de curva, ca sa traiasca la Monte Carlo pe banii sotului pe care l-a inselat si pe care l-a tarat prin toate tabloidele... vesel
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  RocketQueen Sam Oct 06, 2012 12:41 pm

Acesta era si anul in care a plans Sorina Placinta datorita, chipurile, indigestiei. Tipic pentru curve sa planga si sa se autovictimizeze cand sunt prinse cu mata-n sac... raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Sam Oct 06, 2012 2:55 pm

Cand calatoream cu trenul, de la Cluj la Arad, imi cumparam bilet pana la Aleşd si stergeam (radeam) mijlocul (cele 3 litere) cu unghia sau cu o moneda Laughing Era ceva atat de simplu , incat niciodata , niciun controlor cu supracontrol cu tot, nu m-au prins ca sa ma amendeze raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Sam Oct 06, 2012 9:18 pm

RocketQueen a scris:
baso a scris:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


As zice ca-i cam bullshit ce miorlaie ea pe acolo si ca ar trebui sa se retraga cu decenta, fara sa joace rolul victimei deziluzionate, dupa ce ani la rand a trait bine mersi mancand rahat pentru diverse animale politice. Pesemne ca acum vor s-o manance porcii si plange ca o primadona, ca sa castige simpatie. Nu cred nici ca a obtinut acea viza participand la loteria vizelor. Insa Mr. President Traian Bashescu, cel care parea s-o cunoasca destul de bine pe plangacioasa, is indeed a good friend of the Americans... raset

Parca si Raduleasca tot asa s-a retras, deziluzionata si cu increderea inselata, bocind, suspinand si dand vina pe romani si Romania pentru faptul ca nu-si mai putea spala imaginea de curva, ca sa traiasca la Monte Carlo pe banii sotului pe care l-a inselat si pe care l-a tarat prin toate tabloidele... vesel

Ca sa fiu corecta. Corina Dragotescu mi s-a parut intotdeauna ca o balerina, cu o coloana dreapta pe orice scaun s-ar fi asezat . Atenta ca o suricata laugh Asta a fost imaginea pe care am perceput-o. A fost si jurnalista cheala si cea cu peruca roscata . Basecu a umilt-o , dand tonul la ceea ce se spune despre ea, inclusiv ce spui matale si restul. Chiar nu ma impresioneza parerea lu' matale ca sa justific ce cred Yo despre 'mneaei Laughing Sper ca mai esti capabila de atata bun simtz incat sa nu pretinzi , din partea mea, sa achiesez la veninul tau, scuipat prin toate orificiile, cica de junioara de fo 24-25 de ani laugh Consider chiar ridicol sa-mi dai lectii, TU, MIE, ca cum ar trebui sa reactionez laugh

Balerino, mai exerseaza in fatza oglinzii si fa un copil daca te simti in stare ... si daca al tau nu te refuza, ca pe o curva laugh

Ia vezi, daca o tunzi pe Kate Bush poate ca-ti semana vag cu Corina Dragotescu raset




Ultima editare efectuata de catre baso in Sam Oct 06, 2012 10:02 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  baso Sam Oct 06, 2012 9:51 pm

Nici nu ma interseaza ca prietenul tau, narcis *@, a incurcat muzica scotiana cu aia irlandeza raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Scotienii canta in fuste cu carouri raset S-o fi emotzionat, saracu', nestiind pt. cine sa-si puna fusta ca sa-i sufle in cimpoi Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

alergare după armonie - Pagina 3 Empty Re: alergare după armonie

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum