SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

masoneria

+7
ENKI
(Still a)Live
Dracu' gol
baso
Anahoret
Vasile
delta
11 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Dum Oct 30, 2011 9:24 am

delta a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
asta a fost haioasă de tot!

P.S. ce ban dublu îți dădea mârțoaga și antitalentosul dacă postai asta prin prima cocină felixiană! laugh
Sa postez pe forumurile Antenelor?! agitat
Io n-as fi postat nici pe RTV, da' n-am putut refuza o doamna care m-a invitat acolo. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
DANA_PIN ? scratch
n-o știu...
Probabil ca ai auzit doar de amica ei din Vanju Mare, tot fan Gusa*, prin 2007-2008. laugh

* DANA_PIN a debutat pe forumul RTV ca fanul lui Gusa, apoi s-a transformat in Ursul PIN, parca, pentru ca, in preziua alegerilor pentru primaria Drobeta Turnu Severin (era candidata), sa-si faca publica identitatea. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E vorba despre acelasi cont initial, setarile platformei de atunci permitand utilizatorilor sa-si modifice singuri nick-ul.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  delta Dum Oct 30, 2011 9:31 am

ENKI a scris:Probabil ca ai auzit doar de amica ei din Vanju Mare, tot fan Gusa*, prin 2007-2008. laugh

* DANA_PIN a debutat pe forumul RTV ca fanul lui Gusa, apoi s-a transformat in Ursul PIN, parca, pentru ca, in preziua alegerilor pentru primaria Drobeta Turnu Severin (era candidata), sa-si faca publica identitatea. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E vorba despre acelasi cont initial, setarile platformei de atunci permitand utilizatorilor sa-si modifice singuri nick-ul.
păi, din Vânju Mare știu doar de o tâmpită șovină de pe A1 care avea nick-ul abba, dar măcar aia a recunoscut din start că e susținătoarea haimanalelor de sub tandemul Cosmin Gușă - Lavinia Șandru, nu ca amica rosinantei care doar la eșecul lu' bleaga s-a dat de gol că e (nici mai mult, nici mai puțin decât numai) o dobiotacă de activistă înfiptă din ospiciu cu buzele țuguiate-n spațiul interbucal al matolului... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  Dracu' gol Dum Oct 30, 2011 10:07 am

delta a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
asta a fost haioasă de tot!

P.S. ce ban dublu îți dădea mârțoaga și antitalentosul dacă postai asta prin prima cocină felixiană! laugh
Sa postez pe forumurile Antenelor?! agitat
Io n-as fi postat nici pe RTV, da' n-am putut refuza o doamna care m-a invitat acolo. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
DANA_PIN ? scratch
n-o știu...
Nu cumva e Abba cea vînjoasă? raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  delta Dum Oct 30, 2011 10:12 am

Dracu' gol a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
asta a fost haioasă de tot!

P.S. ce ban dublu îți dădea mârțoaga și antitalentosul dacă postai asta prin prima cocină felixiană! laugh
Sa postez pe forumurile Antenelor?! agitat
Io n-as fi postat nici pe RTV, da' n-am putut refuza o doamna care m-a invitat acolo. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
DANA_PIN ? scratch
n-o știu...
Nu cumva e Abba cea vînjoasă? raset
mda, numai acum am observat precizarea că pe atunci puteau să-și modifice nick-urile...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Dum Oct 30, 2011 1:49 pm

Dracu' gol a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
asta a fost haioasă de tot!

P.S. ce ban dublu îți dădea mârțoaga și antitalentosul dacă postai asta prin prima cocină felixiană! laugh
Sa postez pe forumurile Antenelor?! agitat
Io n-as fi postat nici pe RTV, da' n-am putut refuza o doamna care m-a invitat acolo. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
DANA_PIN ? scratch
n-o știu...
Nu cumva e Abba cea vînjoasă? raset
Nu, nu e aia, ci o amica a ei. Am mai discutat chestia asta si am cam lamurit-o, pe chatul fostului neimportant. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Mier Noi 23, 2011 8:35 pm

Nitica muzica, sa mai inveselim threadul asta. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Joi Noi 24, 2011 7:20 am

Oare vom afla vreodata ce spuneau cele 5 porunci facute cioburi ? Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Lun Dec 05, 2011 6:15 pm

Interesant, site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pare sa nu mai existe. Shocked
Totusi, ieri pagina respectiva exista, chiar daca asa... neagra, cum o arata cache-ul lui Google:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si mai interesant: apasand Ctrl si A atunci cand se deschide pagina din cache, in coltul din stanga sus apare un countdown, care indica o zi, 19 ore si 47 de minute (asta acum).
Pana la ce eveniment o fi ramas de curs acest timp? scratch

EDIT. Am facut si o captura.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Pun si melodia asta p-aci, mai ales ca nu i-am acordat niciodata atentia cuvenita, deci n-am stiut pana astazi ca o mentioneaza pe Venus drept far calauzitor. vesel



Ultima editare efectuata de catre ENKI in Lun Dec 05, 2011 6:50 pm, editata de 3 ori (Motiv : completare; corectura)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Mar Dec 06, 2011 10:49 pm

Cum dracu' de n-am auzit pana astazi de termenul crislam?! Shocked
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bine ca macar o sa am ocazia sa-i vaz foarte de aproape pe crislamisti. laugh

Crislamul va face din Braşov capitală religioasă?

Tot mai multe cercuri ecleziastice sunt îngrijorate în legătură cu eforturile recente ale unor biserici protestante în direcţia reconcilierii ecumenice între creştinism şi islam. În tot mai multe zone ale lumii se face vorbire despre o nouă religie „crislam“. Practic, este vorba de o comuniune a creştinismului şi a islamismului sub aceeaşi biserică.

Partizanii noii mişcări „Crislam” susţin că oamenii de religie creştină nu-si pot iubi semenii, fără să fie în relaţii mai strânse cu ei. În Statele Unite al Americii, la sfârșitul lui ianuarie, două biserici diferite – Biserica Episcopală a Înălţării şi Lacul Avenue Biserica Baptista - au promovat în slujbele oficiate aceste idei.
Subiectul se pare că este discutat în cele mai înalte cercuri mondiale, crislamul fiind considerat o soluție care ar putea pune capăt conflictelor dintre cele două civilizații. Legătura dintre cele două lumi este Fecioara Maria – Miriam (mama lui Allah). Acest punct comun ar putea fi „cheia“ care ar putea deschide ușile celor două religii de către cei care încearcă realizarea unei astfel de comuniuni.
Braşovul, în centrul atenţiei. În acest context, în data de 26 decembrie 2010, la Brașov și-au făcut apariția, la ceremonia depunerii moaștelor Sfântului Gheorghe, la Biserica „Sfânta Treime“ din Șcheii Brașovului, șapte Mari Meștri care aparțin celor mai influente loje masonice ale lumii.
Chestiunea a fost remarcată și în cartea „Europa cu capul în stele și trupul însângerat“, semnată de Gheorghe Dragomir, fostul adjunct al șefului Serviciului de Informații Externe (SIE), în perioada 1990-1992. Dragomir susține în acest volum că „informații confidențiale atestă că prezența aleșilor (cei șapte mari maeștri – n.a.) la acest eveniment nu a fost întâmplătoare, ci confirmă interesul și atenția particulară ce se acordă Româ-niei de către inițiații lumii, considerând-o «un tărâm sacru, Grădina Maicii Domnu-lui și Noul Ierusalim», care va lega spiritual Răsăritul de Occident, iar cultul Fecioarei Maria va fi liantul între Răsărit, Occident și Orient și simbolul religiei viitoare“.
Aici, tot ca o „coincidență“, apare faptul că Fecioara Maria A fost declarată protectoarea Brașovului de către Biserica Ortodoxă Română și cultele creștine…
De ce Fecioara Maria, pentru Braşov? „Oricine ştie puţină istorie a Braşovului cunoaşte că prima biserică a fost biserica evanghelică din Bartolomeu, cu hramul Sfînta Maria, în secolul al XIII-lea. A doua biserică din Braşov care a avut hramul Sfînta Maria a fost actuala Biserică Neagră, în secolul XVI. În Cetatea Braşov a predominat cultul catolic, care este mariologic, adică închinat Maicii Domnului, pe cînd cultul ortodox este hristologic, adică închinat lui Iisus Hristos. Motivaţia acestei propuneri este de pe poziţii catolice, şi cum în această perioadă ecumenismul este în floare, este normal. Asta nu înseamnă că din perpectivă ortodoxă ar fi rău, pentru că Maica Domnului este iubită şi la ortodocşi“, spunea preotul prof. dr. Vasile Oltean, directorul Muzeului Primei Şcoli Româneşti din Şcheii Braşovului, la acel moment. Prima biserică ortodoxă din Braşov care a primit hramul Sfintei Maria a fost Biserica Adormirea Maicii Domnului binecunoscută şi sub denumirea de „Biserica Ortodoxă Braşovul Vechi“. Biserica a fost sfinţită în data de 11 mai 1783.
Fecioara Maria este cel mai venerat şi mai iubit sfînt al creştinătăţii, cele mai multe biserici şi catedrale purtîndu-i cu bucurie numele. Maica Domnului se bucură de mare dragoste şi preţuire atât în rândul catolicilor, cât şi al ortodocşilor sau evanghelicilor. La Maica Domnului se roagă toţi credincioşii care au un necaz, sunt bolnavi sau nu-şi găsesc alinare.
În popor, se spune că Maica Domnului e mijlocitoarea noastră în faţa lui Dumnezeu, pentru că toate rugaciunile sunt auzite mai întâi de Ea, iar pe cele adevărate şi vrednice i le spune lui Dumnezeu. O cinstim pe Maica Domnului ca fiind Fecioară, pururea Fecioară, ca fiind Maica Mântuitorului Iisus Hristos, ca fiind ocrotitoarea familiei, ocrotitoarea copiilor şi ocrotitoarea părinţilor.
România, „grădina Maicii Domnului“. „Tradiţia oraşelor vechi şi a construcţiilor din lume, dar mai ales din Europa, este ca acestea să fie sub protecţia unui sfînt. Pe de altă parte, spaţiul românesc a fost socotit în toate scrierile din vechime «grădina Maicii Domnului».
Maica Domnului este Născătoarea de Dumnezeu şi ea este cea care mijloceşte calea spre Adevăr, Lumină, Viaţă. Iar acum, la sărbătoarea celor 775 de ani ai atestării documentare a Braşovului, cred că este un moment foarte nimerit pentru a consacra oraşul nostru Maicii Domnului“, spunea preotul Stelian Manolache, păritele paroh al Bisericii Sfinţii Mihail şi Gavril, unul dintre susţinătorii demersului prin care Fecioara Maria a devenit oficial patron spiritual şi ocrotitoarea Braşovului.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Mier Dec 07, 2011 7:10 pm

ENKI a scris:Interesant, site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pare sa nu mai existe. Shocked
Totusi, ieri pagina respectiva exista, chiar daca asa... neagra, cum o arata cache-ul lui Google:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si mai interesant: apasand Ctrl si A atunci cand se deschide pagina din cache, in coltul din stanga sus apare un countdown, care indica o zi, 19 ore si 47 de minute (asta acum).
Pana la ce eveniment o fi ramas de curs acest timp? scratch

No, se pe ca ar fi trebuit sa fiu mult mai vigilent, astfel incat sa surprind eventualul mesaj de azi, in jurul orei 15.00. Shocked
Acu', la apasarea Ctrl +A, apre un sec "Sorry, you are too late.". laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  (Still a)Live Mier Dec 07, 2011 7:15 pm

ENKI a scris:
ENKI a scris:Interesant, site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pare sa nu mai existe. Shocked
Totusi, ieri pagina respectiva exista, chiar daca asa... neagra, cum o arata cache-ul lui Google:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si mai interesant: apasand Ctrl si A atunci cand se deschide pagina din cache, in coltul din stanga sus apare un countdown, care indica o zi, 19 ore si 47 de minute (asta acum).
Pana la ce eveniment o fi ramas de curs acest timp? scratch

No, se pe ca ar fi trebuit sa fiu mult mai vigilent, astfel incat sa surprind eventualul mesaj de azi, in jurul orei 15.00. Shocked
Acu', la apasarea Ctrl +A, apre un sec "Sorry, you are too late.". laugh
laugh
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Mier Dec 07, 2011 7:41 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Mier Dec 07, 2011 8:19 pm

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Gratie comentariilor facute de portughezul Anonymous Coward am aflat adresa noului site: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bine
Insa numai primele 3 trepte ale piramidei par sa fie accesibile fara username si parola. vesel


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Dec 07, 2011 8:23 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectura)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  (Still a)Live Mier Dec 07, 2011 8:44 pm

ENKI a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Gratie comentariilor facute de portughezul Anonymous Coward am aflat adresa noului site: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bine
Insa numai primele 3 trepte ale piramidei par sa fie accesibile fara username si parola. vesel
La vremuri...noi, site-uri noi.
Bine că te-ai descurcat prin piramida aia! Mie-mi deschide fel de fel, de am simţit că mi se prind urechile, aşa că...Elvis has left zhe building.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Mier Dec 07, 2011 8:45 pm

ENKI a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Gratie comentariilor facute de portughezul Anonymous Coward am aflat adresa noului site: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bine
Insa numai primele 3 trepte ale piramidei par sa fie accesibile fara username si parola. vesel
Am citit pe sarite si nici clipul ala nu l-am urmarit cu atentie . Nu prea intzeleg de ce se agita astia in legatura cu site-ul respectiv scratch

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Mier Dec 07, 2011 9:31 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Gratie comentariilor facute de portughezul Anonymous Coward am aflat adresa noului site: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bine
Insa numai primele 3 trepte ale piramidei par sa fie accesibile fara username si parola. vesel
Am citit pe sarite si nici clipul ala nu l-am urmarit cu atentie . Nu prea intzeleg de ce se agita astia in legatura cu site-ul respectiv scratch
Adeptii teoriilor conspiratiniste cred cu tarie ca o grupare numita Illuminati ar conduce lumea, pe cai nebanuite de progres si civilizatie. Laughing
Ca urmare, avand in vedere ca pe site-ul illuminati.org clicaia un countdown, unii se asteptau ca un eveniment major sa aiba loc astazi, in jurul lui 15.00, ora Romaniei. Evenimentul a fost cel remarcat si de mine, care am gustat gluma, chiar si fara sa stiu ca admin-ul site-ului era un celebru satirist politic, asa cum reiese din postul portughezului (din link-ul postat de tine). laugh

Anonymous Coward a scris:Domain ID:D719004-LROR
Domain Name:ILLUMINATI.ORG
Created On:21-Apr-1995 04:00:00 UTC
Last Updated On:17-Nov-2007 07:17:57 UTC
Expiration Date:22-Apr-2012 04:00:00 UTC

Created on 95, updated on 2007 and expires on 22 April 2012,

Registrant Name:Ancient Order of Bavarian Seers
Registrant Organization:Ancient Order of Bavarian Seers

That order leads to another illuminati site, password protected, and whos billing is payed by Bosshard Trust

BUT, the site admin is Mark Pace, a known political satirist. So, i would say, just a prank

Nici io n-am urmarit clipul cu atentie, din cauza galagiei din juru-mi: maine e prima serbare a fetitei si aveau loc repetitii intense. laugh




ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Mier Dec 07, 2011 9:50 pm

ENKI a scris: Evenimentul a fost cel remarcat si de mine, care am gustat gluma, chiar si fara sa stiu ca admin-ul site-ului era un celebru satirist politic, asa cum reiese din postul portughezului (din link-ul postat de tine). laugh


Citind pe diagonala , si mie mi-a sarit in ochi comentariul ala referitor la site-admin Laughing
Iar in clipul de pe youtube, am vazut data de 7 dec.2011 Laughing
In plus, mi se parea superstupid ca o organizatie supersecreta si oculta sa-si faca site ca sa-si dezvaluie secretele prin care manipuleaza omenirea... la totzi internautzii curiosi sa le afle raset
Noul site este o si mai mare bazaconie cu piramida aia si parolele de acces laugh
O fi momeala pt. hacherasi stupizi ca sa le cotrobaie prin secretele parolate raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Mier Dec 07, 2011 9:55 pm

baso a scris:
ENKI a scris: Evenimentul a fost cel remarcat si de mine, care am gustat gluma, chiar si fara sa stiu ca admin-ul site-ului era un celebru satirist politic, asa cum reiese din postul portughezului (din link-ul postat de tine). laugh


Citind pe diagonala , si mie mi-a sarit in ochi comentariul ala referitor la site-admin Laughing
Iar in clipul de pe youtube, am vazut data de 7 dec.2011 Laughing
In plus, mi se parea superstupid ca o organizatie supersecreta si oculta sa-si faca site ca sa-si dezvaluie secretele prin care manipuleaza omenirea... la totzi internautzii curiosi sa le afle raset
Noul site este o si mai mare bazaconie cu piramida aia si parolele de acces laugh
O fi momeala pt. hacherasi stupizi ca sa le cotrobaie prin secretele parolate raset
Din cate am inteles de la acelasi portughez anonim, ambele site-uri au legaturi mai mult sau mai putin directe cu... NSA. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Joi Dec 08, 2011 7:18 am

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris: Evenimentul a fost cel remarcat si de mine, care am gustat gluma, chiar si fara sa stiu ca admin-ul site-ului era un celebru satirist politic, asa cum reiese din postul portughezului (din link-ul postat de tine). laugh


Citind pe diagonala , si mie mi-a sarit in ochi comentariul ala referitor la site-admin Laughing
Iar in clipul de pe youtube, am vazut data de 7 dec.2011 Laughing
In plus, mi se parea superstupid ca o organizatie supersecreta si oculta sa-si faca site ca sa-si dezvaluie secretele prin care manipuleaza omenirea... la totzi internautzii curiosi sa le afle raset
Noul site este o si mai mare bazaconie cu piramida aia si parolele de acces laugh
O fi momeala pt. hacherasi stupizi ca sa le cotrobaie prin secretele parolate raset
Din cate am inteles de la acelasi portughez anonim, ambele site-uri au legaturi mai mult sau mai putin directe cu... NSA. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Oricine poate sa scrie tot felul . Se pare ca fascinatzia pentru teorii conspiratzioniste , ocultism si tehnici de manipulare este la fel de vie ca in evul mediu. Laughing Am citit mai multe articole si teorii despre Illuminati astia . Unele chestii mi se par exagerari iar altele, posibil sa aiba un sambure de adevar. La cate se scriu pe internet, este cam dificil de controlat veridicitatea informatziilor . Bloggerii , jurnalistii , sectantii, etc obisnuiesc si ei sa copieze unii de la altzii , precum copistii din evul mediu ori sa preia idei unii de la altzii, pe baza carora sa brodeze. Desi sunt convinsa ca se exercita manipulari prin tot ceea ce inseamna comunicare , nu toate firele ar duce spre Illuminatii astia .

Confucius ar fi zis ca" Simbolurile conduc lumea, nu cuvintele şi legile" Laughing Iar tehnicile de manipulare sunt variate , plecand de la manipulari involuntare pana la manipularea intentzionata . Si creatiza artistica este tot o manipulare , adresandu-se direct simtzurilor pt. a provoca emotzii . In fapt , subconstientul uman, nonverbal, este partea nevazuta a icebergului, motorul reactiilor, al emotziilor. Iar cine vrea sa manipuleze , indiferent de scopul urmarit, opereaza in subconstientul victimelor, stimuland anumite emotzii sau instincte pt. a obtine schimbari comportamentale.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Dum Dec 11, 2011 8:58 am

Simpatica legenda inorogului Very Happy

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Lun Dec 12, 2011 5:50 pm

Cred ca super-manifestatia asta, ce denota o forta de nestavilit, a fost organizata de insusi Isarescu. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

În timpul desfăşurării Forumului Bancar Român
Protest anti-masonic la BNR

În timp ce, luni, la BNR, guvernatorul băncii centrale, Mugur Isărescu, participa la Forumul Bancar Român, afară, în faţa instituţiei, se protesta de zor anti-masonerie.

Manifestaţia a fost organizată de Asociaţia Victimelor Mineriadelor 1990-1991 din România, abând următoarele cerinţe:

1. Demiterea masonului Mugur Isărescu din funcţia de guvernator BNR

2. Denunţarea acordului cu FMI

3. Naţionalizarea băncilor şi protejarea capitalului românesc

4. Amânarea plăţii datoriilor populaţiei faţă de bănci până când România va avea deficit bugetar 0

5. Aurul de la Roşia Montană pentru români în Banca Naţională

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. As paria pe orice ca idiotii din imagine spera din tot sufletul macar in rezolvarea punctului 4. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Sam Dec 31, 2011 4:17 pm

Hm, se pare ca incep sa se confirme zvonurile conform carora vor fi sterse de pe Youtube clipurile marca "TVR Libera", privitoare la lovilutie. Suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mda, clipul Revolutia Romana la TV Live (04:44 ore brut), cu durata de 118 minute, se gasea aici, in urma cu putin timp: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] asa cum o demostreaza cautarea cu Google: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cu ocazia asta am aflat de existenta unui exceptional documentar nemtesc, pe care l-am si descarcat, pana nu dispare. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Vin Ian 13, 2012 10:59 pm

Ciudat, azi am avut pofta de floricele, da' una mai speciala, care m-a manat pana la Carrefour, intru asortarea lor cu un vin de 15 grade, pe care l-am mai baut doar la CM de fotbal din Africa de Sud. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eh, la intoarcerea de la shopping, ce gasesc io pe net, la prima incercare de a afla cate ceva despre stirea care arde la foc mic, la tv-ul din bucatarie (nevasta sa-mi traiasca)?! vesel


Replica rusească a primăverii portocalii

În această seară am avut surpriza să aflu de pe Antena 3, dar și din mediul naționalist, că mai multe sute de persoane s-au strâns în centrul a diferite orașe ale țării (București, Sibiu, Brașov, Cluj), în așa-zise “manifestații spontane” pornite – chipurile – de la revolta oamenilor împotriva noii Legi a Sănătății, pe fondul nemulțumirilor legate de acceptarea demisiei unui om onest, fondatorul SMURD – doctorul Arafat.

Având în urmă experiența a sute de manifestații de stradă, știind cât de greu este să organizezi, și mai ales să sincronizezi astfel de acțiuni ample, cu mii de oameni, nu m-am mulțumit cu imaginea unei aparente revolte de masă a populației, și am căutat să aflu mai multe, motiv pentru care mi-am rugat prietenii pe ceare îi aveam în orașele mai sus menționate, să dea o raită pe la manifestația din centru și să arunce un ochi avizat.

Rezultatul observațiilor lor, curoborat cu alte informații pe care le-am primit între timp de la amici din servicii, îmi îngăduie să trag la acest moment o soluție – zic eu – apropiată de adevăr: NE PAȘTE O “REVOLUȚIE” CU IZ PORTOCALIU, dar care VINE DE LA RĂSĂRIT.

Ce spun oamenii din teren: există un nucleu de tineri la fiecare manifestație, care agită spiritele, alții care participă, dar toți aflați într-un gen de înțelegere tacită, vizibilă pentru un observator versat. Dacă sunt întrebați pentru ce sunt acolo, vorbesc de toată paleta de nemulțumiri și lipsuri sociale, de hoție, discursul clasic al PSD-ului, preluat de la portocalii care l-au detronat în 2004 pe Năstase în Gara de Nord și Piața Universității: “Să plece hoții.” Și să vină CINE, întreb eu !?

Dacă îi întrebi cum s-au strâns, afli că s-au adunat prin intermediul internetului, pe mailuri sau facebook. CIUDAT ! Sunt afiliat la câteva zeci de grupuri de discuții naționaliste, legionare, reformiste, pro sau anti ceva, și nu am primit nici un semnal despre manifestările preconizate astăzi.

Atunci, CINE SUNT ACEȘTI OAMENI ȘI CE CAUTĂ EI ACOLO, ÎN CENTRUL FIECĂRUI ORAȘ MARE ?! S-a rostit chiar și cuvântul atât de demonetizat: REVOLUȚIE !

Cum, spuneam, am experiența tristă a mizeriei morale și dezinteresului populației față de cauzele majore ale Națiunii. Dacă în 1990 porneam 10 inși spre Guvern, scandând pentru o cauză, ne trezeam acolo o mie. Astăzi, situația stă exact invers. Datorită exodului tinerilor spre Occident, a pierderii încrederii în orice forță politică, românii și-au pierdut speranța. Dacă îi chemi să protesteze pentru ceva important (sistemul de sănătate, asasinatul economiei românești, cipuri, etc.), nu mai vine aproape nimeni. Oricât de mult ai populariza aceste acțiuni pe internet sau prin e-mail.

Deci, varianta că acești oameni s-au adunat printr-o “revoluție twitter” nu stă în picioare.

Deci, în mod necesar, tragem concluzia că în lipsa unui lider vizibil, în spate stă o forță organizatoare cu resurse de comunicare și umane – net superioară unui partid politic sau ONG. Dar CINE ?

Americanii nu sunt cu siguranță. Nu au nici un interes într-o “revoluție portocalie” într-o țară aflată clar în sfera lor de influență. Toate indiciile duc însă spre RUSIA. Mod de organizare, seriozitate și amploare. Sunt singurii candidați credibili. Și au și motivația necesară.

Pentru cei care urmăresc evenimentele de politică externă, se știe că CIA și alte servicii americane au încercat o “revoluție portocalie” chiar la Moscova, ne-mai-fiind un secret pentru nimeni că americanii au fost în spatele amplelor mișcări de stradă de zilele trecute, din capitala Rusiei.

Putin nu este însă omul care să uite sau să ierte un afront adus poziției sale. Reacția din seara aceasta poartă marca Putin, și ea este o replică dată americanilor. Și nu se va opri aici. Avem în față un weekend care se anunță însorit (deloc întâmplător), și în care se pot întâmpla multe… dacă nu se reacționează corespunzător !

Reacția lui Băsescu arată că a fost informat despre gravitatea situației. Retragerea – într-o vineri seară – a proiectului Legii Sănătății – este la fel de disperată ca și promisiunea lui Ceaușescu, de la Balconul CC-ului, de majorare a salariilor cu 5 lei. Adică, frecție la picior de lemn. Prea târziu, dacă tăvălugul a fost pornit.

Pe fond, problema este una gravă, reală, e drept, nu mai gravă decât altele. În vreme ce Curtea Constituțională trânteste ca neconstituțională legea asasinării câinilor vagabonzi, nu aplică aceleași dreaptă măsură în ceea ce privește oamenii, pe care îi lasă la mâna asasinilor economici și medicali – respingând excepțiile de neconstituționalitate ridicate cu privire la Legea Sănătății și Legea Pensiilor, ce condamnă tacit, la moarte, categorii întregi de oameni (bolnavii săraci și pensionarii).

Despre Arafat, numai de bine, am informații la prima mână că este un profesionist excelent, intransigent, care la serviciul de ambulanță din Târgu mUreș, dădea imendiat afară pe oricine îndrăznea să primească cea mai mică “atenție” de la vre-un bolnav. Pare de necrezut, dar chiar este unul dintre oamenii morali care au intrat în sistem. Și care nu a vrut să accepte compromisul, condamnarea la moarte a bolnavilor săraci, care nu își pot permite sistemul privat de sănătate.

Peste toate astea, tot din experiență știu că fără acel “miros de praf de pușcă” din aer, nu este posibilă nici o mișcare de mase mari de oameni, nici o revoluție. Mai nou, știu că această tensiune formidabilă, la nivel de mental colectiv, poate fi inițiată, “alimentată” și amplificată prin mijloace electronice, o aparatură specifică ce a intrat de multă vreme în echiparea anumitor structuri secrete.

Se știe că anumite stări emoționale intense (teamă, exaltare, mânie, revoltă) pot fi provocate cu ajutorul aparaturii psihotronice prin inducerea la nivelul unui oraș sau zone, a unor frecvențe extrem de bine acordate, ce influențează undele cerebrale ale oamenilor din acea arie de influență, și implicit starea lor de spirit. Datorită unei anumite experiențe și pregătiri, consider că pot sesiza când o astfel de influență exterioară se manifestă, și acest lucru este valabil în cazul de față. Iar Băsescu și gașca lui de hoți cunosc acest lucru și se tem.

Mai mult ca oricând, devine valabil proverbul românesc: “Schimbarea Domnilor, bucuria nebunilor !” Nu îmi rămâne decât să asist de pe margine la evenimente sociale ce ne depășesc, jocurile mai marilor acestei lumi, sperând că românii vor avea înțelepciunea să nu se lase manipulați de nici una dintre tabere. Soluția problemelor noastre nu va veni din violențe și moșcări de stradă haotice, ci prin organizare politică a românilor naționaliști, onești, capabili să reziste tentațiilor puterii ce tinde să corupă sufletele.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  (Still a)Live Vin Ian 13, 2012 11:07 pm

Oamenii sunt sătui de măgăriile pedeliştilor. Şi asta n-o ştim doar noi, oamenii de rând, ci şi alţii, gata să aducă o scânteie şi/sau să confişte o mişcare a românilor. Am privit la tv (cel din cameră, să-ţi trăiască bărbatul, care m-a lăsat în seara asta să privesc politică-n aceeaşi încăpere cu dânsul!) ceea ce se petrece la Cotroceni. Nu m-am entuziasmat, nu am sperat. Nu pot spune nici că nu am simţit nimic. Am simţit părere de rău. Nu mai am încredere în nimic... Românii au nevoie de un lider. Dincolo de politic. E greu, însă, de cernut. Păpuşari sunt destui...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Dum Apr 08, 2012 9:14 am

Ma gandeam io ca nu poti reusi in viata, la nivel inalt, daca nu frecventezi macar o ora de curs la Facultatea de Putere, cunoscuta noua, neinitiatilor, mai ales sub numele de penitenciar. vesel
Cand a fost arestat domnu' Dan, in iunie 2010, am remarcat imediat faptul ca evenimentul se desfasura in preajma datei de 24, zi sacra pentru masoni. De altfel, am pus si un pariu, pe care l-am oarecum pierdut, ca slabanogul va fi eliberat pe 24. A fost sa fie pe 25, cand era ziua de nastere a ma-sii, semn de mila divina, pecete pusa in fruntea unui... Ales.
Deci, nu ma mira ca posesorul de Rolls se simte bine, miscandu-se natural, in anticamera Masoneriei, alaturi de rotarienii din loja Danubius, Giurgiu. laugh



Altceva am zarit, uimit, in sapaturile pe care le-am facut azi-noapte, neavand io somn. Intaiul caracalean al tarii pare sa-si fi tras un Aliodor, un paranormal cu plete dalbe, nelipsit de la baile de multime si nu numai. Shocked
Io n-am aflat inca cine este, dar pun niste poze si-un clip p-aci, sa nu uit si sa mai caut, cand voi mai avea chef. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  delta Dum Apr 08, 2012 9:26 am

încruntata pe juma descheiată la cămașă, din spatele lu' domnu' dan diaconesu direct o fi sppizdă? vesel
ENKI a scris: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Dum Apr 08, 2012 9:35 am

delta a scris:încruntata pe juma descheiată la cămașă, din spatele lu' domnu' dan diaconesu direct o fi sppizdă? vesel
ENKI a scris: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mai, evitasem sa fac referire la armazoanca tocmai azi, desi, da, are privire de capitan, daca nu chiar de colonel. laugh bine
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Lun Apr 09, 2012 8:51 am

Barbosu' cu plete dalbe pare mai degraba un purtator de umbrela sau un degustator de mancare, un fel de sclav bun la toate... decat altceva.

Mutra lui mi se pare cunoscuta. Daca nu ma insel, l-am vazut chiar la OTV si zicea ca a fost actor , cascador sau ceva de genul...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Lun Apr 09, 2012 9:50 am

baso a scris:Barbosu' cu plete dalbe pare mai degraba un purtator de umbrela sau un degustator de mancare, un fel de sclav bun la toate... decat altceva.

Mutra lui mi se pare cunoscuta. Daca nu ma insel, l-am vazut chiar la OTV si zicea ca a fost actor , cascador sau ceva de genul...
Hm, singurul actor/cascador pe care l-am gasit oarecum legat de OTV este un oarecare Radu Dochioiu. Barbos si asta, e drept. scratch

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Numa' ca nici nu prea seamana, nici nu pare sa mai fie in relatii bune cu OTV-ul. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Lun Apr 09, 2012 10:40 am

ENKI a scris:
baso a scris:Barbosu' cu plete dalbe pare mai degraba un purtator de umbrela sau un degustator de mancare, un fel de sclav bun la toate... decat altceva.

Mutra lui mi se pare cunoscuta. Daca nu ma insel, l-am vazut chiar la OTV si zicea ca a fost actor , cascador sau ceva de genul...
Hm, singurul actor/cascador pe care l-am gasit oarecum legat de OTV este un oarecare Radu Dochioiu. Barbos si asta, e drept. scratch

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Numa' ca nici nu prea seamana, nici nu pare sa mai fie in relatii bune cu OTV-ul. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In tot cazul, sunt sigura ca am mai vazut mutra barbosului ala pe undeva . scratch
Mi-am adus aminte ca intr-o emisiune la OTV aparuse un barbos, cam de aceeasi varsta, care se lauda c-ar fi avut tangente cu filmele. Nimic altceva nu-mi amintesc pt. ca n-am urmarit decat maxim 2-3 minute cu multa vreme in urma . D'aici confuzia cu Dochioiu ...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 7 Empty Re: masoneria

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum