SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Trompetele dă partid şi dă stat...

+9
(Still a)Live
RocketQu33n
Vasile
baso
Armand
Dracu' gol
ENKI
delta
Anahoret
13 participanți

Pagina 14 din 28 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Urmatorul

In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Mai 06, 2012 8:24 am

portocăcănarul n-a observat că accentul era pus pe faptul că este pupinbăsist... laugh
belfecal a scris:
mayhem a scris:Bine, asta-i evident și pentru susținătorii lui Traian Băsescu, însă mă gândeam că vreunul dintre aceștia (belphegor sau altul/alta) o fi contorizat pierderile - adică și altele decât cele reprezentate de Frunzăverde împreună cu jumătate din Banat și de formațiunea politică a șefului mafiei personale a lui Adrian Năstase.
---Nu stiu si nici nu am contorizat! De altfel nici nu conteaza! Cu siguranta ca o stabilizare a taberelor va avea loc abia dupa investire! Vor mai fi "transferuri" si in perioada de pana la inceperea oficiala a campaniei!
De urmarit ar fi listele de candidati la locale pt ca acum se fac trocurile inter'partinice in teritoriu!
Dar nu despre asta e vorba pe acest thread! Ne-am astepta sa vedem din partea neghiobului la niste nominalizari decente. Audierile in comisii nu sunt relevante pt sunt doar consultative iar plenul probabil ca va vota guvernul in bloc pt a evita respingerea vre'unuia dintre cei contestati desi sase dintre viitorii ministri poarta ciubotele rosii!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Joi Mai 10, 2012 6:35 pm

pupinbăsistu' și-a cerut-o (practic se ruga în genunchi... Laughing ) și când și-a furat-o... în sfârșit a avut ocazia să înjure, ca orice vajnic urmaș al lui Traian (cum spunea Nuțica, la Vaslui, în campania precedentă) vesel

. . a scris:
belphecal a scris:---Propun sa organizam un protest pentru sustinerea postului de televiziune "OTV"! Da nu va mirati! Vorbesc foarte serios!
Mai senzațional era dacă referitor la Diaconescu spuneai direct:
Pe domnu' Dan (că tot n-am minte),
Îl voi vota președinte!
belphecal a scris:---Mai punct-nula-punct, de te bag in pizda ma'tii o sa zici ca's neam prost, asa ca nu te bag...; iti sugerez doar o calatorie sprancenata..., destinatia e aceiasi! Boule!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Dracu' gol Dum Mai 13, 2012 9:57 am

Văz că profesoressa internautică cacofonicoasă, rămasă într-o ureche după ce odrasla i-a fost făcută afiş(electoral? confused ), a început să producă pe blogu' 'mneaei(cel mai curat şi uscat din Univers) politică pentru oligofreni... veselie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Joi Mai 17, 2012 5:04 pm

Trompetele de partid s-au transformat în bâte îndoite pe spinarea jurnaliștilor? laugh

Tangerine Dreams a scris:Enervați din cauză că a picat guvernul scUTCist și în urma comentariilor de la Realitatea TV, pedelingăi isterizați (suplimentar) de faptul că deja este evident eșecul partidului portocăcănar la alegerile locale... au început să bată jurnaliștii postului de televiziune. Idioți mai pot fi limbricii matolului...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Joi Mai 17, 2012 5:14 pm

delta a scris:Trompetele de partid s-au transformat în bâte îndoite pe spinarea jurnaliștilor? laugh

Tangerine Dreams a scris:Enervați din cauză că a picat guvernul scUTCist și în urma comentariilor de la Realitatea TV, pedelingăi isterizați (suplimentar) de faptul că deja este evident eșecul partidului portocăcănar la alegerile locale... au început să bată jurnaliștii postului de televiziune. Idioți mai pot fi limbricii matolului...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Tot ce se poate, din moment ce handicapatul ce-si zice LiberulArbitru a deschis un asemenea subiect. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Mai 20, 2012 10:45 am

Pentru pupincuristul profesionist nu contează că în scaunul de premier este fundul lui Ungureanu, lui Ponta, lui indiferent-cine... Laughing
belfecalu' pupător de funduri până la moarte și chiar dincolo de ea a scris:a drept vorbind, nu exista date concrete din care sa rezulte ca Ponta ar fi corupt sau rau voitor!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Mar Mai 22, 2012 4:44 pm

Ăsta de susține că e ditamai consilier prin Canada... cum naiba nu o fi dat pe net de precizarea că respectivul Pîrvulescu era prin anii 90 președintele Asociatiei Pro Democratia (care avea impresia că va fi cea mai tare din parcare pe banii de la Soros... laugh ) ?
O fi căzut rețeaua prin Ferentari sau Balta Albă... vesel
Danku a scris:Nu stiu cine este acest Pirvulescu dar dupa muntele de prostie care zace in capatina lui9 seaca trebuie sa fie neaparat de la PDL sau consilier prezidential.
Dupa 20 oligofrenii astia habar nu au ce inseamna democratie si majoritate.
Ei vor labareala ei vor ciupangeala si pomana.
Vin si te intreb: cite voturi a avut Basescu in fata lui Geoana?
A intrebat cineva atunci ce fac celilalti 49 %?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Iun 17, 2012 10:07 am

asta-i un fel de radiografie... Laughing
Danku a scris:Eu am o idee mai buna, mai bine sa-i zica Forumul Cimpoierilor adica al acelora care tot sufla in "cimpoiul" Matelotului Betiv.
consultantul antibăsist o fi vrând să sublinieze calitatea prestărilor orale ale gorobeților cu buzele-n mijlocul inelului maro al celui ușchit în fundul cramei?
așa matol, așa limbrici!

p.s. pupincurismul ceaușist (ridicat la rang de artă de wc tudor, bardul din topor păunescu, motanul securist actual "intact" etc.) nu a murit în decembrie 1989, ci s-a metamorfozat în freneticul limbism al anilor '90 (manifestat prin idei miniere ca "iliescu ne-a dat pâine" și filaturiste ca "nu vrem bani, nu valută... vrem ca roman să ne f..."), transformat în primul deceniu al secolului XIX în găozărimuirea sicofantă ("băsescu forever" - cu amante ridicate la rangul unor demnitari de stat și fiice analfabete vârâte de lingăii partidului în structuri decizionale europene)
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Joi Iun 21, 2012 8:07 pm

pupinăsistul schimonosit de la atâta pupat a scris:Daca Nastase ar fi avut un dram de minte, ar fi inteles ca de fapt sentinta nu i-a dat-o justitia ci poporul Roman!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Până la urmă activiștii precum tembelul citat o fi plătiți cu minutu' sau cu număru' de postări (ca șovinu' antisemit pedofil dihorean)? suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Vin Iun 22, 2012 8:33 am

delta a scris:
pupinăsistul schimonosit de la atâta pupat a scris:Daca Nastase ar fi avut un dram de minte, ar fi inteles ca de fapt sentinta nu i-a dat-o justitia ci poporul Roman!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Până la urmă activiștii precum tembelul citat o fi plătiți cu minutu' sau cu număru' de postări (ca șovinu' antisemit pedofil dihorean)? suspect

Unuia ca asta i s-ar parea firesc si s-ar bucura sa se desfiinteze instantele de judecata iar justitia sa fie televizata, cu participarea poporului telespectator care sa stabileasca solutia/pedeapsa prin vot telefonic sau prin SMS raset
Iti dai seama ce incantat ar fi sa demonstreze poporului cum l-a inundat repetat vecinul de deasupra iar prin votul telespectatorilor sa-l oblige pe nemernic sa-i cumpere un apartament nou ? raset Bine, asta in conditiile in care el nu locuieste la ultimul etaj iar Doamne-Doamne s-ar distra in continuarea cu el , la fiecare ploaie, in ciuda voturilor telespectatorilor Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Iun 23, 2012 1:24 pm

În cazul lui turcescu "jurnalist" nu e funcție, ci grad... laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Sam Iun 23, 2012 1:28 pm

Ce spune un pedelimbric înfipt adânc în dosul matolului când aude hăhăiala ăstuia? innocent

schimonosit de atâta pupat în fund a scris:Suntem de rasul curului!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Dracu' gol Sam Iun 23, 2012 1:33 pm

delta a scris:Ce spune un pedelimbric înfipt adânc în dosul matolului când aude hăhăiala ăstuia? innocent

schimonosit de atâta pupat în fund a scris:Suntem de rasul curului!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Probabil că belfecalu' aude numa' partea din hăhăială, care-i iese Javrei Ordinare prin kur... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Iun 24, 2012 9:51 am

titlu de subiect într-un loc unde sunt permise numai postările pedelingăilor (adică a celor care bagă frecvent și adânc de tot limba în curul matolului ușchit des în fundul cramei de la Controceni):

"postaci useleu, luaţi de aici:" laugh

în detaliu:
gorobete pupinbăsist conectat permanent la perfuzia portocăcănară pentru vidul din locul unde ar trebui să existe un creier... sau măcar un neuron a scris:Citat:
Dragi cititori, dragi români, am O problemă mare, între multele enormități care se spun pe marginea acestui subiect : ”RICOȘAREA” glonțului.
Cred că dacă mai aud încă o dată această enormitate… renunț la televizor.
Există în țara asta destui oameni cu studii în domeniul medical. Sunt unul dintre ei.
Există de asemenea destui oameni buni cunoscători ai armelor de foc. Nu mă număr printre aceștia, am doar internet.
Există destui oameni care au făcut fizică și matematică la școală și au rămas cu ceva noțiuni.
Un glonț S&W .38 are o viteză între 190 m/s (metri pe SECUNDĂ !) și 234 m/s. Asta, în kilometri/oră, inseamnă in medie 720 km/h.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Un glonț de orice fel are o viteză de ordinul metrilor/secundă.
Cartilajul tiroidian e un cartilaj. Punct. Clavicula, humerusul, sunt oase. Punct.
Nici o formațiune a corpului uman, fie cartilaj, fie os, fie mușchi, sau orice altceva s-a mai spus că a deviat traiectoria glonțului, NU este capabilă să realizeze acest lucru.
Nu când împușcătura este ”point blank”, de la distanță 0, iar glonțul are o viteză de 190-230 m/s, 720km/h.
PUNCT.
Să spui că glonțul a intrat în gât, a lovit cartilajul tiroidian, A FOST DEVIAT DE CARTILAJ, și a luat-o în jos către umăr ESTE O PROSTIE cât casa.
Ca să nu mai amintesc de expresia ”pachet vascular ÎMPINS în lateral”. Asta sper că a fost o halucinație a mea, că cineva a putut scoate așa ceva pe gură.

În plus, de la a spune că glonțul nu a atins nici o formațiune vitală, până la a spune că un leucoplast pe niște ”orificii mici, chiar punctiforme” și un fular au fost de ajuns în opinia ambulanțierilor, este, în opinia mea, tot o mare prostie.

Vă rog să îmi arătați, pe schemele următoare, un traiect cu diametrul de 9 mm care nu produce SÂNGERARE, durere, inflamație, chiar dacă nu atinge carotida și jugulara.
Așa arată un gât de om, o aglomerare de formațiuni, fiecare centimetru cub este conține CEVA.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (scroll down)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Un mușchi găurit îți afectează mișcarea capului, fibrele întrerupte se zgârcesc etc etc etc
Antalgie, sângerare.
Chiar și numai tegumentul găurit produce o sângerare care nu poate fi oprită cu un plasture.
Chiar și o gușă ca a domnului în cauză, găurită, produce sângerare considerabilă, ce nu poate fi stăvilită cu un plasture.
Mii și mii de vase capilare, artere și arteriole, care ”scuipă” sânge cu presiune, în ritmul inimii.
Iar ca referință, serialele tv nu constituie un argument valid. Există însă reality show-uri despre secția de urgență pe posturi tv accesibile în România.
Vă salut cu speranță că se va îndura cineva de urechile noastre, de fizica, matematica și anatomia elementară.
P.S. Dreptaci, cu orificiul de intrare pe stânga – un al doilea om, dreptaci, și pe a cărui experiență de zeci de ani te poți baza, îți poate face o gaură cu dreapta lui pe partea stângă a ta.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Dum Iul 01, 2012 3:03 pm

limbricul pupinbăsist joacă teatru' scurt - de astă dată sceneta cu "Mă prefac că n-am habar că ăla cu râs șobolaniu a banat conturile celor care nu stau cu limba-n curul niciunui politician"... laugh
gorobetele portocăcănar a scris:Cine ţi-a spus? Eu cred că s-a retras în carapace, de ruşinea pe care i-a făcut-o şefu'. Observ şi lipsa delţilor (uloşilor). Nici danku tanku nu mai e vizibil.
Şi-o fi retras hrebe trupele pt şcolarizare.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  RocketQueen Dum Iul 01, 2012 8:20 pm

delta a scris:limbricul pupinbăsist joacă teatru' scurt - de astă dată sceneta cu "Mă prefac că n-am habar că ăla cu râs șobolaniu a banat conturile celor care nu stau cu limba-n curul niciunui politician"... laugh
gorobetele portocăcănar a scris:Cine ţi-a spus? Eu cred că s-a retras în carapace, de ruşinea pe care i-a făcut-o şefu'. Observ şi lipsa delţilor (uloşilor). Nici danku tanku nu mai e vizibil.
Şi-o fi retras hrebe trupele pt şcolarizare.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Firobashistul joaca teatru, da' pe p!zda asta behaitoare, care duhneste a prostie, o cred ca nu-si da seama ca e vorba de 3 persoane care nu scriau de pe niste clone... Rolling Eyes

DianaBehehe a scris:Hm, in teleg ca daca dispare delta, dispar toti din clubul lui?
Au fostretrasi, sau pur si simplu avem de-a face cu o multime de clone ale unui postac plecat in vacanta? Sua a plecat numai in vacanta la Rahova?
MAre coincidenta mare ...

A/au disparut Delta &co ...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

S-ar putea ca si virGinelu' sa fie, totusi, sincer in prostia lui:

virGinel a scris:Poate lucrau de pe aceleasi scule si le-a fsot blocat accesul "la comun". S-ar putea sa fi fost doi, delta si rocketa, cu toate clonele aferente.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Desi pedelimbistii si -izdele pot linge in nestire si nestingheriti dosul marinaresc, ei nu se pot abtine sa-i pomeneasca pe "clonati" la fiecare ora. Era de asteptat. Postacii astia nu-si pot expune propaganda, daca n-au cu cine sa se certe si pe cine sa dea vina pentru faptul ca creierul lor minuscul nu poate produce mai mult decat niste lozinci si photoshop-uri pentru cretini. Si alexa, in lipsa de argumente, dadea vina pe "postaci" pentru ca nu este lasata sa se secsprime. raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Lun Iul 02, 2012 5:56 am

RocketQueen a scris:Firobashistul joaca teatru, da' pe p!zda asta behaitoare, care duhneste a prostie, o cred ca nu-si da seama ca e vorba de 3 persoane care nu scriau de pe niste clone... Rolling Eyes

DianaBehehe a scris:Hm, in teleg ca daca dispare delta, dispar toti din clubul lui?
Au fostretrasi, sau pur si simplu avem de-a face cu o multime de clone ale unui postac plecat in vacanta? Sua a plecat numai in vacanta la Rahova?
MAre coincidenta mare ...

A/au disparut Delta &co ...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

S-ar putea ca si virGinelu' sa fie, totusi, sincer in prostia lui:

virGinel a scris:Poate lucrau de pe aceleasi scule si le-a fsot blocat accesul "la comun". S-ar putea sa fi fost doi, delta si rocketa, cu toate clonele aferente.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
scoafa drogată și flocul debil probabil nici nu-și pot imagina că oamenii o mai fi având și altă treabă de făcut decât să stea pe net cât e ziua de lungă... eventual exclusiv pe site-ul ăla de pupături în cur date continuu matolului. laugh
haios era cretinul cu odrasla karatecă, pe care din când în când îl lua de jos câte o criză de urlături susținând că aș sta săptămânal 7 zile câte 24 ore prin ograda celui cu râs șobolaniu în condițiile în care treceam pe acolo o dată la două-trei zile, seara pentru vreo oră... vesel

p.s. chestie care era ușor de verificat de către admin, în condițiile în care el (probabil) poate vedea lista cu accesările fiecăruia. Da' ce mai contează asemenea detalii? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  RocketQueen Lun Iul 02, 2012 8:05 pm

delta a scris:scoafa drogată și flocul debil probabil nici nu-și pot imagina că oamenii o mai fi având și altă treabă de făcut decât să stea pe net cât e ziua de lungă... eventual exclusiv pe site-ul ăla de pupături în cur date continuu matolului. laugh
haios era cretinul cu odrasla karatecă, pe care din când în când îl lua de jos câte o criză de urlături susținând că aș sta săptămânal 7 zile câte 24 ore prin ograda celui cu râs șobolaniu în condițiile în care treceam pe acolo o dată la două-trei zile, seara pentru vreo oră... vesel

p.s. chestie care era ușor de verificat de către admin, în condițiile în care el (probabil) poate vedea lista cu accesările fiecăruia. Da' ce mai contează asemenea detalii? Laughing

Eh, urletele alea erau tot pe modelu' Hotii striga: "Hotii!", ca doar gorrobetele, flocingeul, belfecalu' si cel recent disparut din peisaj, quanadianul ( laugh ) erau cei care calareau de dimineata pana seara virtualul. raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Lun Iul 02, 2012 8:33 pm

RocketQueen a scris:Eh, urletele alea erau tot pe modelu' Hotii striga: "Hotii!", ca doar gorrobetele, flocingeul, belfecalu' si cel recent disparut din peisaj, quanadianul ( laugh ) erau cei care calareau de dimineata pana seara virtualul. raset
Dă-i naibii de cretini, deoarece - până la urmă - dacă tot le place în așa hal să pupe-n cur politicienii, chiar că ar fi fără vreun rost să încerci să le atragi atenția că nu are rost... Wink
Tâmpiții ăștia, indiferent că venerează pedeleu, pesedeu, peneleu, udemereu, peremeu, pepededeu și ce o mai exista pe plaiurile mioritice sunt doar variantele postdecembriste a lacheilor totalitarismului din perioada antedecembristă.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mar Iul 03, 2012 6:48 am

delta a scris:
Tâmpiții ăștia, indiferent că venerează pedeleu, pesedeu, peneleu, udemereu, peremeu, pepededeu și ce o mai exista pe plaiurile mioritice sunt doar variantele postdecembriste a lacheilor totalitarismului din perioada antedecembristă.
Fie ca o fac din convingere, fie ca o fac din interes sau pt. divertisment, yo nu prea am intalnit in real life din astia, chiar asa batutzi in cap, cu pulitica infipta-n creier. Laughing Mai ales atatia cooristi, la gramada. Cazuri izolate am mai intalnit, insa nu au tupeul sa se isterizeze, latrand prea mult timp. D'aia yo zic ca adunatzii de pe forumul realitatii sau din alte parti traiesc intr-o realitate paralela, confundand virtualul cu realitatea. Laughing
Internetul le ofera sansa tuturor frustratilor si batutzilor in cap sa se adune in haita prin spatiile de socializare, avand ca numitor comun preferintele politice, incurajandu-se unii pe altzii ca ei schimba lumea Laughing Pe fondul unor tulburari psihice, este usor sa fie manipulati si sa li se canalizeze energiile pt. a face o propaganda agresiva. Nu intamplator, printre virtualii oranjgutani, exista tot felul de specimene cu serioase tulburari mintale. Iar haita ii incurajeaza in nebunia lor (pt. simplul motiv ca au acel numitor comun)in loc sa le sugereze un tratament psihiatric adecvat ori sa-i excluda.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  RocketQueen Mar Iul 03, 2012 8:21 am

delta a scris:
RocketQueen a scris:Eh, urletele alea erau tot pe modelu' Hotii striga: "Hotii!", ca doar gorrobetele, flocingeul, belfecalu' si cel recent disparut din peisaj, quanadianul ( laugh ) erau cei care calareau de dimineata pana seara virtualul. raset
Dă-i naibii de cretini, deoarece - până la urmă - dacă tot le place în așa hal să pupe-n cur politicienii, chiar că ar fi fără vreun rost să încerci să le atragi atenția că nu are rost... Wink
Tâmpiții ăștia, indiferent că venerează pedeleu, pesedeu, peneleu, udemereu, peremeu, pepededeu și ce o mai exista pe plaiurile mioritice sunt doar variantele postdecembriste a lacheilor totalitarismului din perioada antedecembristă.

Nu-i vorba ca vreau sa le interzic dreptul constitutional de a linge in cur orice libidosenie ajunsa la putere, Laughing da' astia vor sa controleze orice discutie despre politica in virtual. Daca te uiti la comentariile stirilor de pe realitatea.net, ramai uluit de perversitatea slugarniciei, de care dau dovada pupinbasistii, aflati acolo intr-o majoritate covarsitoare.
Eu n-am avut pana acum impulsul sa ma intorc acolo si nici nu cred ca se va intampla, cat timp forumul e moderat in halu' acela, de catre cine se masturbeaza cu succesuri la butoane...

E chiar laudabil faptu' ca-l lasi pe pupinbasist, care nu rateaza nicio ocazie sa manance cakat, sa citeasca nestingherit forumu'. Jigodia prefacuta seamana cu liderii islamisti care, dupa ce s-au bucurat de toate libertatile pe care i le-au oferit Occidentul, unde si-au facut studiile, critica cu tupeu democratia vestica. Laughing Vine sub diverse forme pe aici si injura iar dincolo te baneaza fara niciun motiv - bine, altul, in-afara de cel evident. Laughing O sa fie hilar sa-l vad, in curand, conversandu-se doar cu clonele sale - ca atat va mai ramane din forumortaciunea irealitatii.
Ar trebui sa-i uram "La Multi Ani!", ca vad ca se apropie ziua lui - ma rog, ei. veselie
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mier Iul 04, 2012 12:22 pm

Chiar se impune a asculta ce zice nenea Blaga pt. ca astia, care-l citeaza, nu prea reusesc a scrie dupa dictare ori poate participa la concursul "descoperiti diferentzele" Laughing

În acest fel, Guvernul poate manipula publicarea sau nepublicarea deciziilor în MO. Un exemplu clar de manipulare se află azi sub ochii noştri. Deciziile de înlăturare din funcţie a preşedinţilor Camerei Deputaţilor şi Senatului nu au fost publicate în MO, deşi ele se află pe masa noii directoare a MO, dar le ţine şi nu le publică. ...(omis cele de omis)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


"(un)...Exemplul clar de manipulare se află azi sub ochii noştri.... Deciziile de înlăturare din funcţie a preşedinţilor celor două camere nu au fost nici azi publicate.... Toate celelalte hotărâri ale Parlamentului de ieri sunt deja în Monitorul Oficial", a spus Blaga.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

”Schimbările operate de Guvern și de majoritatea parlamentară nu sunt întâmplări sau coincidențe. Acțiune au început cu preluarea Montorului Oficial. În acest fel Guvernul poate manipula publicarea sau nepublicarea deciziilor Parlamentului„ a arătat Blaga.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mier Iul 04, 2012 12:25 pm

Iata cum MO a devenit important Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mier Iul 04, 2012 12:48 pm

Ooo, da ! raset Justitia e divina , asa cum suna si ecoul, iar Basescu a ocrotit libertatea justitiei, refuzand tot timpul sa-i protejeze pe adversari sau aliati.
Punctual: Nastase este un porc iar Anastase este o sfanta care nu stie sa numere . Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

"Cauza suspendării este decizia din procesul lui Adrian Năstase. Întotdeauna problema USL cu Traian Băsescu a fost aceea că a lăsat justiţia liberă şi a refuzat să protejeze adversari sau aliaţi", a susţinut Cristian Preda.


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mier Iul 04, 2012 3:32 pm

La naiba, nu scrie in nicio lege ca CCR tra sa dea avizul consultativ in 24 de ore raset Daca termenul asta nu este reglementat prin OUG proaspat publicata, USL nu poate decat ruga frumos CCR-ul sa se grabeasca Laughing

După dezbaterea cererii de suspendare din cadrul plenului reunit, documentul va fi trimis la Curtea Constituţională, care are la dispoziţie un termen de 24 de ore pentru a da un aviz consultativ. Astfel, VINERI Parlamentul poate vota suspendarea preşedintelui Traian Băsescu din funcţie.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

După dezbaterea cererii de suspendare, documentul va fi trimis la Curtea Constituţională, cu solicitarea ca aceasta să dea aviz în 24 de ore, astfel ca vineri plenul reunit să poată vota cererea de suspendare din funcţie a preşedintelui.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Legea 47/1992:

Emiterea avizului pentru suspendarea din funcţie a Preşedintelui României

Art. 42
(1) Curtea Constituţională dă aviz consultativ pentru propunerea de suspendare din funcţie a Preşedintelui României.
(2) Propunerea de suspendare din funcţie a Preşedintelui României împreună cu dovezile pe care se întemeiază se trimit în copie Curţii Constituţionale, de preşedintele care a condus şedinţa comună a celor două Camere.
(3) Preşedintele Curţii Constituţionale, primind cererea, va desemna judecătorul-raportor.

Art. 43
(1) Avizul cu privire la suspendarea din funcţie a Preşedintelui României se emite de Curtea Constituţională în urma dezbaterii propunerii de suspendare şi a dovezilor prezentate.
(2) Preşedintele României va fi încunoştinţat asupra datei fixate pentru dezbatere şi poate da explicaţii cu privire la faptele ce i se impută.
(3) Avizul Curţii Constituţionale se comunică preşedinţilor celor două Camere ale Parlamentului şi Preşedintelui României.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  ENKI Mier Iul 04, 2012 8:39 pm

Mai, in poza asta, mijind ochii bolnaviori mai in gol, mai catre Carmaciul Ceasca, o fi Ponta sau MRU?! confused
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Foarte interesanta "fata" din spatele pionierului ochelarist, care seamana teribil cu... A. Nastase. Shocked


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Iul 04, 2012 8:42 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Joi Iul 05, 2012 6:59 am

ENKI a scris:Mai, in poza asta, mijind ochii bolnaviori mai in gol, mai catre Carmaciul Ceasca, o fi Ponta sau MRU?! confused
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Foarte interesanta "fata" din spatele pionierului ochelarist, care seamana teribil cu... A. Nastase. Shocked
Da, ala micu pare sa fie Ponta . Si mie, din prima, mi s-a parut stranie asemnarea "fetei", din spatele pionierului Ponta, cu Nastase Laughing Are mutra prea imbatranita ca sa nu fie vorba despre un photoshop in sepia(color) In schimb, fetitza din dreapta pionierului Ponta seamana cu Veronica Laughing

PS. Am gasit o poza mai mare Laughing Pixelii maro sunt vizibili Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  delta Lun Iul 09, 2012 8:56 pm

una tare de tot din partea unui pupinbăsist prin definiție... laugh

ronondex a.k.a. kant a.k.a. ... nici nu contează, că oricum e doar limbric înfipt în dosul matolului pe ducă a scris:Crezi ca cei indoctrinati pot vedea prin ochelarii de cal ?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mier Iul 11, 2012 6:44 am

Beauclaire a scris:In disperare de cauza, reprezentantii USL au facut o declaratie de presa la care au afirmat ca ordonanta de guvern ce permite demiterea presedintelui cu 1/2 din numarul participantilor la vot, este copia ordonantei ce a stat la baza respingerii demiterii presedintelui in 2007! De data asta nu au mintit, numai ca din prostie sau disperare au omis sa precizeze si faptul ca ordonanta din 2007, era emisa in contextul legii 3/2000, lege ce prevedea in mod expres faptul ca referendumul nu poate fi validat decat daca la vot se prezinta jumatate plus unu dintre cetatenii cu drept de vot inscrisi pe liste! Legea din 2000 ii lasa cu fundul gol pentru ca la modificarea din 2009 efectuata de guvernul Boc si neabrogata inca, prevederea obligativitatii prezentei la vot, nu a fost exclusa! Repet: Art 5 alin 3 din legea 3/2000, este inca in vigoare intru-cat modificarea facuta de guvernul Boc intareste necesitatea prezentei la vot a jumatate plus unu din numarul alegatorilor inscrisi pe liste!
In concluzie, ordonanta actuala opereaza in termenii legii Boc si nu exclude validarea referendumului ci doar intareste o prevedere a legii ce se refera la cu totul altceva!
Mai simplu, referendumul se valideaza doar daca sunt prezenti la vot cei peste jumatate dintre electori iar rezultatul votului se valideaza in conditiile ordonantei emise chiar de ei!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Rau l-a lovit caldura-n cap pe bautorul asta de lichide clare Laughing Pare logic insa mintea lui o luat-o razana .Laughing

1.Intotdeauna in legea 3/2000 a existat articolul 5.

2. Intotdeauna art.5 a avut 2 aliniate si nu 3.

3.Intotdeauna art.5 alin.2 a prevazut si prevede ca "Referendumul este valabil dacă la acesta participă cel puţin jumătate plus unul din numărul persoanelor înscrise în listele electorale." Boc, prin OUG 309/2009 , a adaugat doar cuvantul "permanente" dupa "listele electoarele".

3. Articolul 10 este ala, interesant, care s-a tot modificat , la bamabilici, incluzand o derogare (adica o exceptie de la art.5 alin.2). Laughing

Pana in aprilie 2012, art.10 prevedea ca :"Prin derogare de la art. 5 alin. (2), demiterea Preşedintelui României este aprobată dacă a întrunit majoritatea voturilor valabil exprimate, la nivelul ţării, ale cetăţenilor care au participat la referendum."

Base a zis ca nu e bine asa iar oranjgutanii l-au modificat, in aprilie 2012, astfel :"Demiterea Preşedintelui României este aprobată dacă a întrunit majoritatea voturilor cetăţenilor înscrişi în listele electorale."

USL-ul l-a modificat,prin lege, in iunie , astfel :” Demiterea presedintelui Romaniei este aprobata daca, in urma desfasurarii referendumului, propunerea a intrunit majoritatea voturilor exprimate ” Aceasta lege a fost atacata pt. neconstitutionalitate de catre oranjgutani.

Guvernul Ponta l-a modificat in iulie, prin OUG, revenind la varianta initiala a art.10, considerata de catre CCR ca fiind constitutionala in 2007 Laughing "Prin derogare de la art. 5 alin. (2), demiterea Preşedintelui României este aprobată dacă a întrunit majoritatea voturilor valabil exprimate ale cetăţenilor care au participat la referendum.“ A taiat doar " la nivelul tarii" .Banuiesc ca au facut asta pt. a nu se interpreta cum ca aia, din diaspora, n-ar putea vota. Laughing

Na, pt. ca legea USL-ului, din iunie, declarata constitutionala, nu este promulgata si publicata , se aplica OUG-ul lui Ponta. Ma gandesc ca nici nu va fi promulgata prea repede acea lege, date fiind indicatiile CCR-ului, astfel incat legea va fi trimisa la Parlament ca sa stabileasca deputatii si senatorii ce si cum tra' modificat la ea. Ce e asa de greu de priceput ? funny

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  baso Mier Iul 11, 2012 8:38 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Alt oranjgutan cu creierul distrus veselie Ba e legea , ba e OUG-ul. Asta are, asta n-are veselie

Pana la referendum, oranjgutanii se vor sinucide incercand sa priceapa legea asta, cu toate modificarile . Laughing Profii de drept, din dreapta lui Ponta, le-au dat oranjgutanilor ce sa rumege ca sa nu se plictiseasca timp de 3 saptamani laugh Dupa cum suna poruncile oranjgutane de la centru, probasistilor li se sugereaza sa nu mearga la vot ca sa nu fie cvorum de prezenta . Este singura lor sansa ca sa nu fie valabil referendumul lol!

Doamne, ce spectacol mishto ! veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Trompetele dă partid şi dă stat... - Pagina 14 Empty Re: Trompetele dă partid şi dă stat...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 28 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum