SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cică "reformă"

+11
(Still a)Live
baso
Vasile
RocketQu33n
Anahoret
res
Armand
Dracu' gol
ENKI
lolo
delta
15 participanți

Pagina 14 din 20 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Urmatorul

In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Lun Ian 31, 2011 10:13 pm

Armand a scris:
delta a scris:Nu de alta, dar yo nu am citit acel text, doar l-am pus aici înainte să arunc mesajul din căsuța poștală...

Curat - corect!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Important e ca a mai aparut un pretext de bascalie si de bagat fieru' inrosit in kuru' unui portocaliu!!! Ca - de fapt - despre asta e vorba... oricat te-ai chinui sa te cateri pe poante, ca balerinele grase!!!
Indiferent ce vrei să spui, yo știu sigur că nu am citit acel articol. Era prea lung și nu aveam timp, iar acum nu-l citesc deoarece nu am chef să-l citesc. Dar dacă ți-ai ieșit din pepeni, înseamnă că o fi pus punctul pe i...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Lun Ian 31, 2011 10:13 pm

delta a scris:Păi, yo n-am dubii legate de halul în care cadrele didactice au adus sistemul de învățământ.
M-am distrat deja în 1990 de faza cu propunerile legate de examenele de intrare la facultate... pe care au reușit să-l transforme într-n fel de test grilă de care nu trece doar un handicapat mintal, așa că s-a văzut declinul calității la universități deja în 1992.
De școli și licee ce naiba să mai zicem?
Vine părintele, dă banu' și profesoarele leșină grămadă pentru a accentua cât de genial este odresala tâmpită a manelistului mecena cu ghiulu cât mingea de fotbal... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Lun Ian 31, 2011 10:18 pm

delta a scris:Indiferent ce vrei să spui, yo știu sigur că nu am citit acel articol. Era prea lung și nu aveam timp, iar acum nu-l citesc deoarece nu am chef să-l citesc. Dar dacă ți-ai ieșit din pepeni, înseamnă că o fi pus punctul pe i...

Poti sa dormi linistit: a pus un punct undeva... poate nu chiar pe "i", dar pe "y" sigur!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu asta era problema pentru care mi-am iesit din pepeni... ci faptul ca ala cu atitudine de manelist cu ghiul in loc de creier ai fost tu, atata timp cat il pui ca pe-o hartie de muste, fara sa-l citesti, desi - ca de obicei - ranjesti, imaginandu-ti cat kkt se arunca printre randuri...
elephant
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Lun Ian 31, 2011 10:19 pm

Dracu' gol a scris:Învăţămîntu' rromânesc ie perfect, dom'le!
Pă draq...
E ca medicina - toți se închesuie să facă rost de diplomă UMF ca să îi mituiască toți care au neșansa de a se îmbolnăvi.
Iar cum nivelul de trai e scăzut, normal că orice malpraxician face avere pe spinarea nenorociților.
Așa și cu profesorii: au pus pe butuci propria meserie și acum schelălăie că ar trebuie să se implice părinții, și-și fac ONG-uri ca să încaseze bani pentru plimbări în străinătate (chipurile, ca să însoțească copii sărăntocilor). laugh
Culmea ipocriziei este că ar vrea și laude... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Lun Ian 31, 2011 10:23 pm

Dracu' gol a scris:Voi încă nu v-aţi prins care ie scopu'.

Ai sa razi: NE-AM PRINS!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Lun Ian 31, 2011 10:24 pm

delta a scris:
E ca medicina - toți se închesuie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Toti se inghesuie? De aceea raman atatea locuri libere anual. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Ma rog, cica anul trecut ultima medie a fost 9, probabil pentru ca toti se inchesuie sa plece, dupa ce termina studiul. Multi nici nu mai dau rezidentiatul, pentru ca ii recruteaza nemtii pe un salariu de minim 3000 de euro/luna. Wink
Iar faptul ca nu sunt medici suficienti e deja cunoscut... cu toate ca ar fi ajuns o facultate pentru o tara ca Romania. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Lun Ian 31, 2011 10:25 pm

delta a scris:
Dracu' gol a scris:Învăţămîntu' rromânesc ie perfect, dom'le!
Pă draq...
E ca medicina - toți se închesuie să facă rost de diplomă UMF ca să îi mituiască toți care au neșansa de a se îmbolnăvi.
Iar cum nivelul de trai e scăzut, normal că orice malpraxician face avere pe spinarea nenorociților.
Așa și cu profesorii: au pus pe butuci propria meserie și acum schelălăie că ar trebuie să se implice părinții, și-și fac ONG-uri ca să încaseze bani pentru plimbări în străinătate (chipurile, ca să însoțească copii sărăntocilor). [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Culmea ipocriziei este că ar vrea și laude... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In primul rand, se scrie COPIII!!!
Apoi... te-am mai intrebat de cateva ori de unde scoti exemplele astea porcesti!!! Mi-ai raspuns??? Daca nu... mucles!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Lun Ian 31, 2011 10:27 pm

RocketQu33n a scris:cica anul trecut ultima medie a fost 9
Poate la IQ... că la cât de "ridicat" e nivelul de la examenele post-89... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Lun Ian 31, 2011 10:29 pm

Armand a scris:In primul rand, se scrie COPIII!!!
Poți să pui și 4 sau 5 i că accentul era pe plimbatul profesorașelor pe banii fraierilor... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Lun Ian 31, 2011 10:34 pm

delta a scris:
Armand a scris:In primul rand, se scrie COPIII!!!
Poți să pui și 4 sau 5 i că accentul era pe plimbatul profesorașelor pe banii fraierilor... Laughing

Eh... uite-asa se invart unele profesorase, cand isi gasesc fraierii... care sa le faca si publicitate dupa excursie!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Lun Ian 31, 2011 10:35 pm

delta a scris:
Dracu' gol a scris:Învăţămîntu' rromânesc ie perfect, dom'le!
Pă draq...
E ca medicina - toți se închesuie să facă rost de diplomă UMF ca să îi mituiască toți care au neșansa de a se îmbolnăvi.
Iar cum nivelul de trai e scăzut, normal că orice malpraxician face avere pe spinarea nenorociților.
Așa și cu profesorii: au pus pe butuci propria meserie și acum schelălăie că ar trebuie să se implice părinții, și-și fac ONG-uri ca să încaseze bani pentru plimbări în străinătate (chipurile, ca să însoțească copii sărăntocilor). [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Culmea ipocriziei este că ar vrea și laude... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am fost la cateva ore in Germania, in cel mai mare gimnaziu (nu inseamna acelasi lucru ca gimnaziu in romana, cuprinde si liceul si este mai performant decat o Hauptschule) din Bretten. La clasa a 10-a. Au desenat intr-o ora o line. Elevilor le este permis sa manance si sa bea in timpul orelor. La un moment dat, s-a servit si profesoara cu o turta dulce. Nivelul la care se preda era in cel mai bun caz nivelul clasei a 6-a. Si eu am prins invatamantul de dupa '90.
De facultatile de medicina nu mai vorbesc. Se intra si se pleaca cand vrea, la inceputul semestrului vin cam 70% din studenti, de la mijloc incolo, nici jumatate. La ore nu scrie mai nimeni nimic, nu se dicteaza. Unele cursuri se gasesc pe net, dar majoritatea nu. De invatat: ca in Romania - inainte de examen, cu 2-3 saptamani inainte. Si tot e mai avansat decat invatamantul american. Copii din generatia mea, care au emigrat in SUA, Canada, Spania si nu erau sclipitori sau buni la invatatura au fost avansati cu un an - doi. Asa ca lasa-ne... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Lun Ian 31, 2011 10:37 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:cica anul trecut ultima medie a fost 9
Poate la IQ... că la cât de "ridicat" e nivelul de la examenele post-89... Laughing

Nivelul poate fi cel al Everestului, daca ai tocit cartile din care ai de invatat, ai asigurat locul. Plus ca majoritatea dau la biologie. Eu am dat la chimie. Iar in Cluj exista o carte cu intrebari care vin la examenul de admitere de acolo, deci e suficient sa le inveti pe acelea.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Lun Ian 31, 2011 10:44 pm

RocketQu33n a scris:Nivelul poate fi cel al Everestului, daca ai tocit cartile din care ai de invatat, ai asigurat locul. Plus ca majoritatea dau la biologie. Eu am dat la chimie. Iar in Cluj exista o carte cu intrebari care vin la examenul de admitere de acolo, deci e suficient sa le inveti pe acelea.
Păi, te mai miri că de vreo 10 ani inclusiv și analfabeții au ajuns să fie absolvenți a cel puțin unei facultăți? vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Lun Ian 31, 2011 10:48 pm

RocketQu33n a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:cica anul trecut ultima medie a fost 9
Poate la IQ... că la cât de "ridicat" e nivelul de la examenele post-89... Laughing

Nivelul poate fi cel al Everestului, daca ai tocit cartile din care ai de invatat, ai asigurat locul. Plus ca majoritatea dau la biologie. Eu am dat la chimie. Iar in Cluj exista o carte cu intrebari care vin la examenul de admitere de acolo, deci e suficient sa le inveti pe acelea.

Chestia cu toceala a devenit anacronica de cand informatia e atat de stufoasa incat nu se poate asimila... Pentru asta exista sursele de informare!
Aici e una dintre chestiile pe care le astept, odata cu noile metodologii, cu reorganizarea curriculumului. Sa vad ca ma lasa sa-i desprind pe aia mici de memorare a proasta si sa-mi dea timp pentru OPERARE cu informatii!!!
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Lun Ian 31, 2011 10:51 pm

Armand a scris:
RocketQu33n a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:cica anul trecut ultima medie a fost 9
Poate la IQ... că la cât de "ridicat" e nivelul de la examenele post-89... Laughing

Nivelul poate fi cel al Everestului, daca ai tocit cartile din care ai de invatat, ai asigurat locul. Plus ca majoritatea dau la biologie. Eu am dat la chimie. Iar in Cluj exista o carte cu intrebari care vin la examenul de admitere de acolo, deci e suficient sa le inveti pe acelea.

Chestia cu toceala a devenit anacronica de cand informatia e atat de stufoasa incat nu se poate asimila... Pentru asta exista sursele de informare!
Aici e una dintre chestiile pe care le astept, odata cu noile metodologii, cu reorganizarea curriculumului. Sa vad ca ma lasa sa-i desprind pe aia mici de memorare a proasta si sa-mi dea timp pentru OPERARE cu informatii!!!

Chestia cu toceala e o urmare a faptului ca inca se dicteaza la ore, fie ca-i vorba de scoli, licee sau facultati, asa cum ii place lui delta, in loc sa se puna intrebari si sa-i lase pe elevi/studenti sa gandeasca, apoi sa vina cu explicatiile.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Lun Ian 31, 2011 10:54 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Nivelul poate fi cel al Everestului, daca ai tocit cartile din care ai de invatat, ai asigurat locul. Plus ca majoritatea dau la biologie. Eu am dat la chimie. Iar in Cluj exista o carte cu intrebari care vin la examenul de admitere de acolo, deci e suficient sa le inveti pe acelea.
Păi, te mai miri că de vreo 10 ani inclusiv și analfabeții au ajuns să fie absolvenți a cel puțin unei facultăți? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pot sa aiba si 10 facultati, daca nu au cunostinte, n-au cum sa avanseze in domeniu - exceptand Rromanica, bineinteles, unde domina spaga si coruptia, pentru care nu profesorii sau medicii sunt de vina!

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Lun Ian 31, 2011 10:57 pm

RocketQu33n a scris:Chestia cu toceala e o urmare a faptului ca inca se dicteaza la ore, fie ca-i vorba de scoli, licee sau facultati, asa cum ii place lui delta
Yo n-am scris nimic în acest sens.
Da' dacă tu asta ai înțeles...

RocketQu33n a scris:, in loc sa se puna intrebari si sa-i lase pe elevi/studenti sa gandeasca, apoi sa vina cu explicatiile.
Cine?

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Mier Feb 02, 2011 9:54 pm

De ce nu-s bani pentru învățământ?
Simplu...

Băsescu îl cheamă urgent la Cotroceni pe ministrul finantelor pentru indicaţii preţioase.
- Să-mi scoţi de unde ştii 2 miliarde de euro pentru modernizarea penitenciarelor şi asigurarea celor mai bune condiţii de trai puşcăriaşilor.
- De unde, Şefu'? Dacă am avea banii ăştia i-am da la învăţământ.
- Bă, tu crezi că după ce-mi termin mandatul eu mă duc la şcoală?!

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  (Still a)Live Mier Feb 02, 2011 10:38 pm

delta a scris:De ce nu-s bani pentru învățământ?
Simplu...

Băsescu îl cheamă urgent la Cotroceni pe ministrul finantelor pentru indicaţii preţioase.
- Să-mi scoţi de unde ştii 2 miliarde de euro pentru modernizarea penitenciarelor şi asigurarea celor mai bune condiţii de trai puşcăriaşilor.
- De unde, Şefu'? Dacă am avea banii ăştia i-am da la învăţământ.
- Bă, tu crezi că după ce-mi termin mandatul eu mă duc la şcoală?!
laugh
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Diverse forme. nema reformă

Mesaj  Krokodilul Chichiricios Vin Feb 04, 2011 9:43 pm

Reformă- şi la public şi la privat- va fi atunci când profesorul- fie el de liceu sau facultate- va fi plătit suficient de bine- ca să se omoare să-şi arunce ochii măcar pe un Google- referitor la lecţia pe care o predă a doua zi. După această măreaţă întâmplare el va căpăta -ca să spunem aşa- o aură de profesor- şi va face ce-i place- şi aici dragii moşului e secretul reformei. Am avut un profesor- Dumnezeu să-l ierte, care mi-e încă la peste 25 de ani de la absolvire- model.Omul era impecabil ca profesor- venea exact la timp, nu permitea să vină alţii după el- şi pleca exact când se suna de pauză. Vorbea foarte clar- şi nu prezenta prostii - ci numai lucrurile necesare. Dintre profesorii din ziua de azi 1%- printre care se numără şi umilul Krokodil- sunt în această categorie- pentru că pentru cei 600 de lei cât îi iau - lunar- de la universitatea particulară- eu mă duc de plăcere acolo....Circa 50% fac profesorat pentru că nu ştiu să facă altceva- iar restul sunt ersatz-uri- adică înlocuitori. Proşti. În această categorie intră şi inteligenţa cenuşie- şi cu vreo 2 neuroni în cap- de la mine din Facultate- pre numele său Alexiu- care a lăsat repetenţi 15 studenţi dintr-o clasă de 18. Evident că cei 15 n-au mai continuat- şi nu cred că erau chiar proşti- iar clasa cu 3 oameni merge mai departe.

Krokodilul Chichiricios
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 216
Data de inscriere : 25/12/2010
Varsta : 62
Localizare : De obicei Bucureşti

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Feb 13, 2011 9:26 pm

Am petrecut primul weekend de foc la faimoasa formare...
Muuuulti farisei, muuuulta ipocrizie, putiiiiini oameni determinati (in ciuda unor temeri sisifice...)... ceva dezorganizare, usoare urme de diletantism... dar cativa tineri (dpdv biologic sau nu!) care pot impinge cate ceva la carutza asta aproape dezmembrata.
Crying or Very sad
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Dum Feb 13, 2011 9:33 pm

Vorbesti despre participanti sau organizatori? Sau ambii?

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Feb 13, 2011 9:40 pm

RocketQu33n a scris:Vorbesti despre participanti sau organizatori? Sau ambii?

In proportii diferite, despre ambele categorii...
Proiectul e unul de amploare, castigat de catre inspectoratul Bihor, in parteneriat cu cel al Timisului... Bugetul este unul mare, de vreme ce el se intinde pe o perioada de peste 2 ani si vizeaza (re)formarea a peste 2500 de cadre didactice.

L-as putea clasifica drept o intentie reala de a sparge gheata, daca n-as avea serioase dubii legate de unii angajati mumificati ai inspectoratului si ai altor institutii conexe, care, in mod sigur, vor monopoliza formarile in masa, in virtutea "expertizei de exceptie" de care beneficiaza!
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  (Still a)Live Dum Feb 13, 2011 10:32 pm

Ăăăă...succesuri, Dolo!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Feb 13, 2011 10:34 pm

(Still a)Live a scris:Ăăăă...succesuri, Dolo!

Te vazusem online si... eram precisa ca nu vei iesi da pa sistem in tacere! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Da' multamim dumitale! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Very Happy
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  (Still a)Live Dum Feb 13, 2011 10:37 pm

Armand a scris:
(Still a)Live a scris:Ăăăă...succesuri, Dolo!

Te vazusem online si... eram precisa ca nu vei iesi da pa sistem in tacere! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Da' multamim dumitale! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Very Happy
Ieream la un cui să ies în tăcere. Relativă tăcere, înjurăturile fiind exprimate cu voce tare. Ceva la computerul ăsta nu se simte bine. Presupun că procesorul. Plus lipsa de spaţiu din C.
Să creşti mare! Io încă mai sper că nu voi mai ajunge să am multe-n comun cu sistemul de învăţământ.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Feb 13, 2011 10:45 pm

(Still a)Live a scris:
Armand a scris:
(Still a)Live a scris:Ăăăă...succesuri, Dolo!

Te vazusem online si... eram precisa ca nu vei iesi da pa sistem in tacere! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Da' multamim dumitale! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Very Happy
Ieream la un cui să ies în tăcere. Relativă tăcere, înjurăturile fiind exprimate cu voce tare. Ceva la computerul ăsta nu se simte bine. Presupun că procesorul. Plus lipsa de spaţiu din C.
Să creşti mare! Io încă mai sper că nu voi mai ajunge să am multe-n comun cu sistemul de învăţământ.

Nu pot pentru ca sa raspund la prima parte a postarii, deoarece habar n-am ce-i ala procesor si nici despre cauzele lipselor diverse de tipu' la computer nu pot sustine o conversatie... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cat despre sperantele tale... iti doresc sa devina realitate (nu TV!), daca tu asta iti doresti! Mi se pare un pas onest pe care ar trebui sa-l faca foarte multa lume intrata in breasla din lipsa de alternative, din plictiseala, din falsa convingere ca in invatamant se poate castiga un banut petrecand - oricum - cateva ore pe saptamana printre copii! (Nu, nu ma refer la cazul tau, motivatiile tale fiindu-mi, in mare, cunoscute!
Very Happy )
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  (Still a)Live Dum Feb 13, 2011 10:51 pm

Armand a scris:
(Still a)Live a scris:
Armand a scris:
(Still a)Live a scris:Ăăăă...succesuri, Dolo!

Te vazusem online si... eram precisa ca nu vei iesi da pa sistem in tacere! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Da' multamim dumitale! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Very Happy
Ieream la un cui să ies în tăcere. Relativă tăcere, înjurăturile fiind exprimate cu voce tare. Ceva la computerul ăsta nu se simte bine. Presupun că procesorul. Plus lipsa de spaţiu din C.
Să creşti mare! Io încă mai sper că nu voi mai ajunge să am multe-n comun cu sistemul de învăţământ.

Nu pot pentru ca sa raspund la prima parte a postarii, deoarece habar n-am ce-i ala procesor si nici despre cauzele lipselor diverse de tipu' la computer nu pot sustine o conversatie... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cat despre sperantele tale... iti doresc sa devina realitate (nu TV!), daca tu asta iti doresti! Mi se pare un pas onest pe care ar trebui sa-l faca foarte multa lume intrata in breasla din lipsa de alternative, din plictiseala, din falsa convingere ca in invatamant se poate castiga un banut petrecand - oricum - cateva ore pe saptamana printre copii! (Nu, nu ma refer la cazul tau, motivatiile tale fiindu-mi, in mare, cunoscute!
Very Happy )
Dacă era vorba numai sau aproape numai despre lucrul cu copiii, nu făceam acest pas şi nu aveam de gând să-l fac şi pe următorul.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  ENKI Vin Mar 11, 2011 12:39 am

Era sa deschid un subiect nou - Punk, la Muzica, da' mi-am zis ca merge mult mai bine aci. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Mar 26, 2011 5:51 pm

Hehehe, adică d_d îl pupa-n fund pe floc în G din cauză că ăsta din pedagog a ajuns ditamai patron, în timp ce pe ea a pus-o partidul doar în funcție de directoare de școală? laugh
FlorinG a scris:Cum se mai cunoaste lectia de rastalmacire invatata la RTv-A3 !

Nu, nu sfatuiesc pe nimeni nimic si nu asta am spus, Rochete. Spun ca atunci cind iti alegi o meserie e bine sa stii ce avantaje si ce neajunsuri iti ofera ("ofera" nu prea merge cu "neajunsuri") meseria respectiva. Daca vrei sa fii invatator, e musai sa stii si cu ce te alegi din treaba asta. Daca nu iti convine, nu te bagi. Daca iti convine locul mai caldut decit cel din economia privata, atunci multumeste-te si cu salariul de bugetar, care nu poate fi mare, asa e de cind lumea, buget mic, salarii pe masura. Cum zic, daca nu iti convine, nu te bagi. Iar daca te-ai bagat, nu mai urla ca altcineva e de vina pentru alegerea ta. Am avut si eu de facut o alegere asemanatoare, cind am pornit pe drumul vietii pe cont propriu. Culmea ca cealalta varianta era in invatamint. Am avut atunci posibilitatea sa aleg intre statutul social (un profesor e, totusi, un "cineva", daca stie si sa se poarte) si un cistig mai mare. Am ales cistigul, nu statutul social. Iar acum sint un "nimeni" care isi cistiga existenta din munca lui, e multumit cu ce cistiga si nu sparge geamurile guvernului pentru ca NU I SE DA !
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 14 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 20 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum