SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

diverse

+9
Vasile
aurora
RocketQu33n
Dracu' gol
Armand
lolo
Anahoret
delta
ENKI
13 participanți

Pagina 21 din 34 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27 ... 34  Urmatorul

In jos

diverse - Pagina 21 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Lun Oct 25, 2010 3:46 pm

laugh

Un om avea un papagal care injura. Intr-o zi, exasperat, il inchide in camara. Nimic, numai porcarii ii ieseau pe gura papagalului. Il inchide in sifonier. Si mai rau. Il inchide in congelator. Dupa un minut tace. Deschide omul usa congeletorului. Papagalul zice: "Va rog sa acceptati scuzele mele pentru neplacerile provocate, va asigur insa ca nu se vor mai repeta!" Omul sa cada pe spate, nu-i venea sa creada. Tot papagalul: "Apropo... doar asa, de curiozitate; gaina cu ce-a gresit?"

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 21 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Lun Oct 25, 2010 4:06 pm

Asta-i tare veselie

Un hot intra noaptea in casa unor proprietari plecati. Cum tocmai baga banii in sac aude o voce: "Iisus te priveste!" Se uita el in toate partile si nu vede nimic. Mai incolo baga bijuteriile in sac si iar aude o voce: "Iisus te priveste!" Se uita hotul si vede un papagal. Papagalul ii zice "Pe mine ma cheama Moise da sa stii ca Iisus te priveste". Hotul rade si intreaba" Ce tampit isi boteaza papagalul Moise?"
Papagalul: "Acelasi tampit care si-a botezat dobermanul Iisus."

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 21 Empty Re: diverse

Mesaj  aurora Lun Oct 25, 2010 5:21 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Realitatea Media a semnat luni un contract de management cu divizia media a grupului Asesoft,
companie condusa de omul de afaceri Sebastian Ghita, se arata intr-un comunicat intern transmis angajatilor.
Contractul a fost semnat pe o perioada de cinci ani.

Realitatea.net a comunicat oficial semnarea contractului de management, precizand ca acesta se ridica la 75 de milioane de euro.
Sursa precizeaza ca Sorin Ovidiu Vintu ramane actionar si il citeaza spunand, la o intalnire cu angajatii Realitatea,
ca "ma intereseaza doar profitul" si ca vrea sa extinda regional Realitatea TV.

Comunicatul intern este semnat
"Sorin Freciu, Dragos Stanca, Dragos Nedelcu - Consiliul de Administratie al Realitatea Media".

Intr-o intalnire organizata luni cu angajatii Realitatea,
Sebastian Ghita a spus ca salariile vor fi platite la zi si vor creste cu 7%.

UPDATE Catalin Tolontan scrie pe blogul sau ca
"investitia lui Ghita este protejata printr-o clauza severa a contractului cu SOV.
In cazul in care Vantu se razgindeste si vrea sa preia controlul managerial al postului TV va trebui sa plateasca o suma imensa"
El noteaza totodata ca "Vantu sustine ca nu a instrainat nici o actiune, chiar daca suma anuntata ca investitie de Ghita,
peste 70 de milioane de euro pe urmatorii doi ani, e foarte mare".

UPDATE "Astazi, 25.10.2010, compania noastra a decis preluarea managementului grupului Realitatea Media.
In acest mod, compania Asesoft, cunoscuta atat pe piata interna, cat si pe plan international
pentru calitatea serviciilor informatice, vine in intampinarea nevoii Realitatea TV de retehnologizare
in vederea trecerii la emisia HD (high-definition)", se arata intr-un comunicat al Asesoft citat de Mediafax.

Potrivit comunicatului, compania Asesoft va pune la dispozitia Realitatea Media
atat sumele necesare acestui proces, cat si expertiza profesionala.

"Compania noastra va incerca astfel sa raspunda noilor provocari tehnice si editoriale
pe care evolutia industriei media la nivel mondial le reclama.
Asesoft este convinsa ca investitia de 75 de milioane de euro pe care o va face in decurs de cinci ani
in modernizarea si dezvoltarea operatiunilor internationale ale Realitatea Media
va reusi sa genereze o rata a profitului de circa 35%, rezultat peste media europeana a acestei industrii",
se mai arata in comunicat.

Potrivit Forbes 500 miliardari, Sebastian Ghita detine o avere de 36-38 milioane de euro
si are afaceri in IT, retail online, vinificatie, imobiliare si mass-media.
In luna septembrie a acestui an, Asesoft a preluat si un pachet de 60% din actiunile Flanco.

Cifra de afaceri a grupului Asesoft s-a ridicat anul trecut la circa 300 milioane de euro,
iar pentru acest an Sebastian Ghita mizeaza pe afaceri de 350 milioane de euro.

* Realitatea Media a inregistrat, in 2009, pierderi de 165,4 milioane de lei si o cifra de afaceri de 127 milioane de lei,
potrivit datelor publicate de Ministerul de Finante.

Potrivit datelor CNA, Realitatea Media are urmatorii actionari:
Bluelink Comunicazione (Cipru) - 66,54%,
PSV Company SA - 18,74%,
Federatia Sindicatelor Libere si Independente Petrom - 13,45%,
Global Video Media SRL - 1,25%,
Luca Liviu, Toroipan Gheorghe Cristian si Luha Eugen Gheorghe - cu cate 0,000000345%.
Asociat unic al Bluelink Comunicazione (Cipru) este Vitalie Dobinda.


UPDATE 80% din profitul Realitatea Media va reveni Asesoft, iar 20% - Realitatea,
a spus luni, pentru HotNews.ro, Sorin Freciu, presedintele Consiliului de Administratie al Realitatea Catavencu.
Acesta a precizat ca negocierile cu Asesoft "au loc de mai mult timp, de cateva luni",
iar contractul ar putea fi extins si la alte entitati din grup, precum F5.


REFERINTE
Cine este Sebastian Ghita, cel care a preluat managementul Realitatea: Om de afaceri si finantator transpartinic
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ghita, unul dintre campionii industriei IT si un recordman al afacerilor cu statul,
a insistat ca “investesc cu un singur interes: acela de a face bani”.
Angajatii prezenti au calificat discursul lui drept unul “de bun simt”.
Ghita a anuntat ca a virat deja banii pentru plata salariilor restante.
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 21 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Lun Oct 25, 2010 5:40 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] affraid funny

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 21 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Lun Oct 25, 2010 5:44 pm

Sediul firmei Asesoft era, prin 1995, la parterul unui imobil vis-a-vis de liceul unde învăţa fi-miu. Ştiu că, la vremea respectivă, aveau nişte promoţii la calculatoare şi m-am dus acolo ca să văd care-i chestia (pe vremea aia 486 erau calculatoare "tari" Laughing). Bine, erau calculatoare făcute "din componente".

Tipul este, într-adevăr, campion la afacerile cu statul. După ce a informatizat Primăria Ploieşti şi Prefectura Prahova şi-a extins domeniul de activitate. Dovadă că Asesoft este cea mai tare echipă de baschet din România. raset A fost o glumă. Dar, ce este adevărat, în Prahova, dacă ridici de pe drum o hârtie mototolită şi ai curiozitatea să o netezeşti şi să o citeşti, este imposibil să nu dai de sigla Asesoft! Very Happy Cam toate laboratoarele şcolare de informatică din Prahova poartă sigla Asesoft.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 21 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Lun Oct 25, 2010 5:47 pm

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] affraid funny
Închipuieşte-ţi ce-ar fi să faci un astfel de cadou iar cadorisitul să-ţi spună "Băgaţi-l-ai în c..." raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 21 Empty Re: diverse

Mesaj  Dracu' gol Lun Oct 25, 2010 5:54 pm

Anahoret a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] affraid funny
Închipuieşte-ţi ce-ar fi să faci un astfel de cadou iar cadorisitul să-ţi spună "Băgaţi-l-ai în c..." raset
Unii s-ar bucura... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

diverse - Pagina 21 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Lun Oct 25, 2010 8:14 pm

Anahoret a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] affraid funny
Închipuieşte-ţi ce-ar fi să faci un astfel de cadou iar cadorisitul să-ţi spună "Băgaţi-l-ai în c..." raset

In tot cazul, daca ii mai puie mintea vreunui limbric trepanat de'al urangutanilor sa-mi mai deseneze vreo cifra cu negru, pe peretele alb de langa usa , nici al mai mare sef al dracilor nu'l mai scapa de electrocutare.... atat pe el cat si pe cel care l-a trimis devil Astea sunt faze de nazisti idioti, fara ratiune, depasiti total de viitor . Sa-si bage in cur "cadoul desenat pe perete " Twisted Evil
Dumnezeule, ce idioti .... end innocent

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 21 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Lun Oct 25, 2010 8:28 pm

baso a scris:In tot cazul, daca ii mai puie mintea vreunui limbric trepanat de'al urangutanilor sa-mi mai deseneze vreo cifra cu negru, pe peretele alb de langa usa , nici al mai mare sef al dracilor nu'l mai scapa de electrocutare.... atat pe el cat si pe cel care l-a trimis devil Astea sunt faze de nazisti idioti, fara ratiune, depasiti total de viitor . Sa-si bage in cur "cadoul desenat pe perete " Twisted Evil
Dumnezeule, ce idioti .... end innocent
Aprinde şi tu lumina să văd şi eu ce-i pe peretele alb de lângă uşă!
Zău dacă înţeleg ce-ai vrut să spui! Sau... poate n-o fi decât pentru iniţiaţi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 21 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Lun Oct 25, 2010 9:20 pm

Anahoret a scris:
baso a scris:In tot cazul, daca ii mai puie mintea vreunui limbric trepanat de'al urangutanilor sa-mi mai deseneze vreo cifra cu negru, pe peretele alb de langa usa , nici al mai mare sef al dracilor nu'l mai scapa de electrocutare.... atat pe el cat si pe cel care l-a trimis devil Astea sunt faze de nazisti idioti, fara ratiune, depasiti total de viitor . Sa-si bage in cur "cadoul desenat pe perete " Twisted Evil
Dumnezeule, ce idioti .... end innocent
Aprinde şi tu lumina să văd şi eu ce-i pe peretele alb de lângă uşă!
Zău dacă înţeleg ce-ai vrut să spui! Sau... poate n-o fi decât pentru iniţiaţi! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sa-mi bag pishioarele Shocked M-am trezit azi cu 2 (imbracati in albastru laugh ) de la "Electrica S(S)A" ca mi-au sunat la usa . Cica sa schimbe contoarele ...(N-aveau contoare la ei ... asa am observat Yo : nu aveau nicioo geanta voluminoase cu contoare noi in dotare vesel ) In schimb, unul dintre cei 2, cu ochi albastri , ma privea insistent , mirat tare ca n-aveam numar afisat pe usa Laughing I-am spus numarul apartamentului de vreo 3 ori precum si numele de familie explicandu-i ca am contor nou Laughing Ghici ce ?laugh Am certitudinea ca doar idiotul ala a fost in stare sa-mi deseneze cifra 2 cu negru(GRESITA), langa soneria antica care nici macar nu functioneaza (am alta, in usa ) Laughing Am verificat in bloc ; doar la mine a desenat idiotul pe perete veselie Pai...sa nu-i bagi in mama lor cu rahaturile desenate pe pereti cu tot ? Laughing Am copil dotat (de mine) cu vopsea alba, corectoare raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 21 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Lun Oct 25, 2010 9:43 pm

Laughing